Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Και γώ από τις "τυχερές" της καισαρικής,,,,ελπίζω να μην το επαναλάβω... το έχω πει τόσες φορές....άντε να δούμε...

μα τεσσερα χρονια μετα ξαναγεννας...δηλαδη ελεος....παλι φοβος υπαρχει να ανοιξει η τομη;;;;;τεσσερα χρονια μετα;;;;τι θα γεννησεις;;;ιπποποταμο;;;;


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

γιουχουυυυ, ο καθένας με τον πόνο του,,,τα έβαλα τα βρωμοτίκερ επιτέλους!!! απλά πατούσα αυτό γιαυτό...

Option 1 - Enter the URL to the Image on Another Website

μαρουσκακιιιιιιιι κουραγιοοοοο κ γω σκέφτομαι το καλοκαίρι με κλειστό παιδικό τι κουπί θα τραβήξουμε???? καλά για σένα δε συζητώ με +2.... τουλάχιστον είναι πάνω από 6-7 τα μεγάλα.... τι να λέμε,,,,


qtTWp3.png

DCxtp2.png

Link to comment
Share on other sites

μα τεσσερα χρονια μετα ξαναγεννας...δηλαδη ελεος....παλι φοβος υπαρχει να ανοιξει η τομη;;;;;τεσσερα χρονια μετα;;;;τι θα γεννησεις;;;ιπποποταμο;;;;

ΠΕΣΤΑΑΑΑ!!! ρήξη σίγουρη λέει!!!! πόσο γελάω!!!


qtTWp3.png

DCxtp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

να ρωτήσω κάτι....

έχει καμιά άλλη κρυάδες?

σ'αυτή την εγκυμοσύνη κρυώνω πολύ συνέχεια....

επίσης αν σηκωθώ απότομα η μετά το μεσημεριανό φαγητό

έχω ανεβασμένους παλμούς....

ή και στο άσχετο μπορεί να με πιάσει ταχυκαρδία

εχετε τίποτα από αυτά γιατί ανησυχώ

αύριο θα πάω πάλι στο Έλενα να δώ την ενδοκρινολόγο και τον καρδιολόγο....

κι εμένα η μικρή ξυπνάει το βράδυ και κλαίει

είναι της ηλικίας νομίζω γιατί κι ο μεγάλος το έκανε όταν ήταν στην ηλικία της....

μαρουσκάκι το ότι δεν είδε ο γιατρός το φύλο ενισχύει τις πιθανότητες για κοριτσάκι....τα αγοράκι συνήθως φαίνονται

το σημαντικότερο είναι ότι ήταν καλή η αυχενική βέβαια....

περιμένουμε και τις επόμενες

εγώ αργώ ακόμα...

Μέλι βρήκες γιατρό στο Έλενα τελικά???

για τις αυχενικές που λέτε κι εγώ σε πιστοποιημένη υπερηχογραφίστρια τις είχα κάνει και τις δύο...δεν είναι γυναικόλογος

τώρα λόγο οικονομικών προβλημάτων είπα στο γιατρό να την κάνω στο Έλενα μιας και έχει 75 ευρώ ενώ στην εξειδικευμένη έχει 150 ευρώ

αλλά μου είπε ο γιατρός του Έλενα ότι εμπιστεύεται μόνο την εξειδικευμένη και να πάω σε εκείνη πάλι

γιατί στο Έλενα μόνο ένας είναι εξειδικευμένος...κι αν δεν πέσεις σ'αύτον

μου λέει....δεν μπορείς να τον επιλέξεις....


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

μη λες μαλλον πουλακι μου...να τη μετρησεις για να ξερεις...αχ κοριτσια ο ανηρ βλεπει εκλογες στο τερμα ηχο τα παιδια παιζουν πανω κλεφτες κι αστυνομοι που να παω να κρυφτω να μην ακουω;;;;;

Σε άλλη χώρα! Χτες παντού γινόταν χαμός με τη νίκη του σύριζα, οπότε ησυχία δεν θα βρεις πουθενά εντός!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια κ με το καλο τα νινακια σας.μαριανθη πιστοποημενη ειναι η γκερεντε στην καβαλα για την οποια εχω ακουσει πολυ καλα λογια,αλλα κ η παχουμη.θεσσαλονικη κ ξανθη ειναι ο αρναουτογλου,που εχω προσωπικη πειρα κ ειναι καταπληκτικος αν θες να πας λιγο μακρια.επισης στο πανεπιστημιακο αλεξ/πολης εχουν πολυ καλα μηχανηματα κ κανουν ντοπλερ κ τα πρωινα ειναι 5 ευρω

Καταρχήν σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Για την Γερεντέ γενικά έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια στην Καβάλα. Το ίδιο και για την Παχούμη. Θα το σκεφτώ και άλλο και θα δω τι θα κάνω... Η αλήθεια είναι πως απόφαση ακόμη δεν μπορώ να πάρω. Βασικά με τον άντρα μου δεν θα έχουμε πρόβλημα και να είναι νταουνάκι. Το είχαμε συζητήσει και από πιο παλιά. Δεν θα κάνουμε έκτρωση. Οπότε από αυτή την άποψη, δεν αξίζει να κάνουμε το κάτι παραπάνω...


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Don't panic καλε!! Πωπω δεν σας προλαβαινω.....Δεν εχεις καμια φιλη,συγγενη εκει στην πολη σου να σου πει ποιοι κανουν αυχενικη?Υπερβολη για μενα να τρεχεις Θεσσ\κη.Ολες οι πολεις εχουν,μπορει να μην αναγραφονται στην περιβοητη λιστα αλλα απο στομα σε στομα διαρρεει ποιος κανει αυχενικη η' β επιπεδου στη πολη που μενουμε.Παρε 2-3 γνωμες και εισαι ετοιμη.

Δεν έχω και πολλές φίλες έγκυες... Μία μόνο που ρώτησα μου συνέστησε στην Θεσσαλονίκη ένα εξειδικευμένο κέντρο και την Παχουμή που ανέφερε και προηγουμένως μια κοπέλα... Μέχρι τώρα όλες λέτε να το κάνω...


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Για την Γερεντέ γενικά έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια στην Καβάλα. Το ίδιο και για την Παχούμη. Θα το σκεφτώ και άλλο και θα δω τι θα κάνω... Η αλήθεια είναι πως απόφαση ακόμη δεν μπορώ να πάρω. Βασικά με τον άντρα μου δεν θα έχουμε πρόβλημα και να είναι νταουνάκι. Το είχαμε συζητήσει και από πιο παλιά. Δεν θα κάνουμε έκτρωση. Οπότε από αυτή την άποψη, δεν αξίζει να κάνουμε το κάτι παραπάνω...

Κοιτα...κι εγω μαζι σου....δε θα προχωρουσα σε διακοπη κυησης ελαφρα τη καρδια...καμια κοπελα νομιζω..δε σου δειχνει ομως μονο χρωμοσωμικες ανωμαλιες η αυχενικη....μετρα τη δικη σου μητριαια αρτηρια...βλεπει αν το μωρο τροφοδοτειται οπως πρεπει....καποια πραγματα που τελοσπαντων μπορεις να επεμβεις με χαπια καποια θεραπεια καπως τεσπα και να βελτιωσεις τις συνθηκες που αναπτυσσεται το νινι...δεν ειναι μονο το νταουν....


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

να ρωτήσω κάτι....

έχει καμιά άλλη κρυάδες?

σ'αυτή την εγκυμοσύνη κρυώνω πολύ συνέχεια....

επίσης αν σηκωθώ απότομα η μετά το μεσημεριανό φαγητό

έχω ανεβασμένους παλμούς....

ή και στο άσχετο μπορεί να με πιάσει ταχυκαρδία

εχετε τίποτα από αυτά γιατί ανησυχώ

αύριο θα πάω πάλι στο Έλενα να δώ την ενδοκρινολόγο και τον καρδιολόγο....

κι εμένα η μικρή ξυπνάει το βράδυ και κλαίει

είναι της ηλικίας νομίζω γιατί κι ο μεγάλος το έκανε όταν ήταν στην ηλικία της....

μαρουσκάκι το ότι δεν είδε ο γιατρός το φύλο ενισχύει τις πιθανότητες για κοριτσάκι....τα αγοράκι συνήθως φαίνονται

το σημαντικότερο είναι ότι ήταν καλή η αυχενική βέβαια....

περιμένουμε και τις επόμενες

εγώ αργώ ακόμα...

Μέλι βρήκες γιατρό στο Έλενα τελικά???

για τις αυχενικές που λέτε κι εγώ σε πιστοποιημένη υπερηχογραφίστρια τις είχα κάνει και τις δύο...δεν είναι γυναικόλογος

τώρα λόγο οικονομικών προβλημάτων είπα στο γιατρό να την κάνω στο Έλενα μιας και έχει 75 ευρώ ενώ στην εξειδικευμένη έχει 150 ευρώ

αλλά μου είπε ο γιατρός του Έλενα ότι εμπιστεύεται μόνο την εξειδικευμένη και να πάω σε εκείνη πάλι

γιατί στο Έλενα μόνο ένας είναι εξειδικευμένος...κι αν δεν πέσεις σ'αύτον

μου λέει....δεν μπορείς να τον επιλέξεις....

Κουκλα και στις 3 εγκυμοσυνες μου εχω ταχυπαλμιες,συνηθως δεν ειναι τπτ μες στο στον γυναικολογο σου και θα συμβουλεψει εκεινος αν πρεπει να δεις καρδιολογο! εγω ειχα παει κα ειχα κανει και τριπλεξ και ηταν φυσιολογικοτατο! εχεις θυροειδη πολλες φορες φταιει και ο θυροειδης τα παραπανω κιλα ακομα και ο διαβητης κυησης!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΠΕΣΤΑΑΑΑ!!! ρήξη σίγουρη λέει!!!! πόσο γελάω!!!

κοριτσια συγνωμη αλλα αυτα ειναι βλακειες!!! απλα οι γιατροι βολευονται με τις καισαρικες και να μαχαιρι!!!! :twisted::twisted: σιγα μην κατσουν να περιμενουν τον φυσιολογικο την ευκολια τους κοιτουν!!!!

υπαρχει ομαδα στο facebook που εχουν γιατρους που αναλαμβανουν VBAC ξερω κοπελα που γεννησε διδυμα μετα απο 2 καισαρικες φυσιολογικα!!

και επησις κοπελα που γεννησε φυσιολογικα 18 μηνες μετα την καισαρικη της!

το θεμα ειναι να αναλαμβανει ο Γιατρος!

οποια ενδιαφερεται ας μου πει να της στειλω πμ!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σπιτι με τα τρια...αδειουχα....παλι τρελαθηκαν να μαλωνουν....αλλη κακη σκεψη....ιουνιο ιουλιο τα μεγαλα διακοπες οποτε σπιτι μαζι μου....αυγουστο κλεινει κι ο παιδικος...με τρια σπιτι συν νεογεννητο κουραγιο απο που μετα απο ολο το καλοκαιρι με δυο συν ενα;;;;;:?:???:

εμεις εδω το καλοκαιρι κατι γινεται με την θαλασσα να ειναι καλα οι γιαγιαδες!!!

ουφ υπομονη κοριτσια θα τα καταφερουμε!!!! αλλες εχουν 4-5 και τα καταφερνουν! χαζες δεν ειμαστε θα την βρουμε την ακρη


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά να πάω σε έναν άσχετο γιατρό χωρίς να τον ξέρω; Σε κάποιον που βρήκα τυχαία από το ίντερνετ; Και τι να του πω; Ήρθα για να μου κάνετε απλά μια εξέταση αυχενικής;

υπαρχουν κεντρα που κανουν αυχενικες ειδικοι εμβρυολογοι! ασε που ναι τη πειραζει εμας στο νησι μας στελνουν αθηνα για την β επιπεδου! κανενας γιατρος δεν σε ρωταει δεν τους ενδιαφερει!

ασε που καλο ειναι την αυχενικη και την β επιπεδου να την κανει εμβρυολογος και οχι γυναικολογος! εγω παντως θα την κανω σε εμβρυολογο απλα ο Γιατρος μου θα ειναι μεσα στην εξεταση!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια συγνωμη αλλα αυτα ειναι βλακειες!!! απλα οι γιατροι βολευονται με τις καισαρικες και να μαχαιρι!!!! :twisted::twisted: σιγα μην κατσουν να περιμενουν τον φυσιολογικο την ευκολια τους κοιτουν!!!!

υπαρχει ομαδα στο facebook που εχουν γιατρους που αναλαμβανουν VBAC ξερω κοπελα που γεννησε διδυμα μετα απο 2 καισαρικες φυσιολογικα!!

και επησις κοπελα που γεννησε φυσιολογικα 18 μηνες μετα την καισαρικη της!

το θεμα ειναι να αναλαμβανει ο Γιατρος!

οποια ενδιαφερεται ας μου πει να της στειλω πμ!

Ναι είμαι κ γω μέλος αυτής της ομάδας, αυτό που με προβληματίζει είναι ότι στη Θεσσαλονίκη είναι μόνο 5 γιατροί όλοι κ όλοι που αναλαμβάνουν,,, αν όλες πηγαίνουν σε αυτούς για VBAC και μόνο, τότε πόσο πελατολόγιο έχει? θα προλαβαίνει να με δεί? θα με θυμάται??? οπότε πρέπει να βρω και μαία έτσι κ αλλιώς, εκτός αν έχει εκείνος κάποια... θα δείξει...

το μόνο που κάνω είναι να διαβάζω για να πειστώ πλήρως και να το πιστεψω ότι θα συμβεί! είσαι κ συ μέλος? το πιστεύεις πολύ???


qtTWp3.png

DCxtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι κ γω μέλος αυτής της ομάδας, αυτό που με προβληματίζει είναι ότι στη Θεσσαλονίκη είναι μόνο 5 γιατροί όλοι κ όλοι που αναλαμβάνουν,,, αν όλες πηγαίνουν σε αυτούς για VBAC και μόνο, τότε πόσο πελατολόγιο έχει? θα προλαβαίνει να με δεί? θα με θυμάται??? οπότε πρέπει να βρω και μαία έτσι κ αλλιώς, εκτός αν έχει εκείνος κάποια... θα δείξει...

το μόνο που κάνω είναι να διαβάζω για να πειστώ πλήρως και να το πιστεψω ότι θα συμβεί! είσαι κ συ μέλος? το πιστεύεις πολύ???

Ναι ειμαι μελος και παρακολουθω,δεν ξερω τι να πιστεψω εγω παντως καισαρικη θα κανω παλι με φοβιζει ο φυσιολογικος μετα απο 2 καισαρικες!!!

λιγο πονο παραπανω αλλα οκ ειναι κατι που εχω ξανακανει και ξερω τι με περιμενει


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...