Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Αχ κορίτσια τώρα με αγχώσατε! Εμένα ο γιατρός μου δεν είναι πιστοποιημένος και από όσο ψάχνω στο ίντερνετ δεν υπάρχει πιστοποιημένος γιατρός στις αυχενικές διαφάνειες στην Καβάλα. Ο δικός μου γυναικολόγος μου είπε ότι είναι απλώς μια εξέταση ρουτίνας για την πιθανή διάγνωση χρωμοσωμικών ανωμαλιών. Δεν έδωσα λοιπόν καθόλου θέμα. Γιατί είναι τόσο σημαντικό να πάμε σε κάποιον πιστοποιημένο;;;

γεια σου Μαριανθη. με το καλο να ρθει το μωρακι σου! στην Καβαλα πιστοποιημενη γιατρος ειναι η Χριστινα Παχουμη. οταν ημουν εγκυος στο γιο μου μεναμε στη Χρυσουπολη και με παρακολουθουσε αλλος γιατρος στον οποιο εκανα την αυχενικη αλλα στη β'επιπεδου μου ειπε να παω στην Παχουμη ή στη Θεσ/νικη.


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Despoina82, να χαίρεσαι το γιόκα σου και με το καλό το δεύτερο παιδάκι σας!Βλέπω έχουμε 4 μέρες διαφορά στην ΠΗΤ?Τέλη ιούλη είσαι?Με το καλό λοιπόν!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

όσο για τη μέθοδο... λένε ότι όταν η σύλληψη γίνει τη μέρα της ωορρηξίας ή πολύ κοντά σε αυτήν τελοσπάντων τότε τα αρσενικά σπερματοζωάρια ως πιο βραχύβια ορμάνε και βγαίνει αγόρι.Αν η σύλληψη γίνει 2-3 μέρες πριν την ωορρηξία βγαίνει κορίτσι γιατί τα θηλυκά σπερματοζωάρια είναι πιο μακρόβια κι αντέχουν πιο πολλές μέρες....:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: Στα αγόρια μου(με ωορρηξία 11η μέρα και στα 4 όπως υπολόγισα) η σύλληψη έγινε 10-13η μέρα (πρώτος γιος), 11η-13η μέρα (δεύτερος γιος), 8η-10η μέρα (τρίτος γιος) και τώρα έγινε 8η μέρα ούτε πάνω ούτε κάτω.... άντε πες εσύ άμα βγάζεις άκρη με τα φύλα χαχαχαχαχα!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Από ότι καταλαβαίνω το Ψ του άντρα σου είναι ΤΟΣΟ δυνατό που δεν το υπερνικάει τίποτα! για πες για στατιστικούς λόγους, έχει μόνο άντρες αδέρφια? η ο πατέρας του μόνο αδερφούς? Πολύ ισχυρό!

Εγώ έκανα την έρευνά μου και από παντού από την πλευρά του άντρα μου υπερισχύει το Ψ...μόνο μια αποβολή της πεθεράς είχε κορίτσι κ από κει κρέμομαι!!!αχχαχαχαχαχα


qtTWp3.png

DCxtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω το Ψ του άντρα σου είναι ΤΟΣΟ δυνατό που δεν το υπερνικάει τίποτα! για πες για στατιστικούς λόγους, έχει μόνο άντρες αδέρφια? η ο πατέρας του μόνο αδερφούς? Πολύ ισχυρό!

Εγώ έκανα την έρευνά μου και από παντού από την πλευρά του άντρα μου υπερισχύει το Ψ...μόνο μια αποβολή της πεθεράς είχε κορίτσι κ από κει κρέμομαι!!!αχχαχαχαχαχα

Xαχα, κοίτα...μια αδερφή έχει, ο πεθερός μου έναν αδερφό και μια αδερφή, αλλά πρόσεξε...ο ανήρ έχει ακόμη ένα παιδί από τον πρώτο του γάμο και μάντεψε τι είναι....ΑΓΟΡΙ ΦΥΣΙΚΑ!Δε με σώζει τίποτα, μόνο με άλλον άντρα λέμε κορίτσι!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω το Ψ του άντρα σου είναι ΤΟΣΟ δυνατό που δεν το υπερνικάει τίποτα! για πες για στατιστικούς λόγους, έχει μόνο άντρες αδέρφια? η ο πατέρας του μόνο αδερφούς? Πολύ ισχυρό!

Εγώ έκανα την έρευνά μου και από παντού από την πλευρά του άντρα μου υπερισχύει το Ψ...μόνο μια αποβολή της πεθεράς είχε κορίτσι κ από κει κρέμομαι!!!αχχαχαχαχαχα

Από την αποβολή κρεμάστηκες βρε τρελή??Α, εγώ έχω μια αδερφή αυτό μετράει στα στατιστικά???:mrgreen::mrgreen::mrgreen:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Despoina82, να χαίρεσαι το γιόκα σου και με το καλό το δεύτερο παιδάκι σας!Βλέπω έχουμε 4 μέρες διαφορά στην ΠΗΤ?Τέλη ιούλη είσαι?Με το καλό λοιπόν!

ευχαριστω πολυ! και εσυ με το καλο να κρατησεις αγκαλιτσα το μωρακι σου! ναι ειμαι τελευταια στις μανουλες Ιουλιου αλλα λογω καισαρικης θα γενησω πρωτα ο Θεος μεσα Ιουλιου.


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites

Από την αποβολή κρεμάστηκες βρε τρελή??Α, εγώ έχω μια αδερφή αυτό μετράει στα στατιστικά???:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

χαχαχαχαχα!!!! ναι τι να κάνω????αχχαχαχαχα

ΟΧΙ η αδερφή σου δε μετράει!!! εγώ έχω αδερφό!!!! ΠΑΝΤΟΥ το Ψ με κυνηγάει σου λέω!!!!χαχαχαχα. Ήθελα να γίνω νονά σε κοριτσάκι κ βγήκε αγόρι!!!


qtTWp3.png

DCxtp2.png

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα!!!! ναι τι να κάνω????αχχαχαχαχα

ΟΧΙ η αδερφή σου δε μετράει!!! εγώ έχω αδερφό!!!! ΠΑΝΤΟΥ το Ψ με κυνηγάει σου λέω!!!!χαχαχαχα. Ήθελα να γίνω νονά σε κοριτσάκι κ βγήκε αγόρι!!!

χαχαχα δικιά μου είσαι εσύ!!!Για μάνα του λόχου το πας!!:tongue::tongue::tongue:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο μελάκι μου, μια ακόμη καλή αυχενική!!!Προς το παρόν θα σε βάψω πορτοκαλί σαν εμένα και τον άλλο μήνα σε μπλεδίζουμε ή ροζίζουμε ανάλογα!;););)

Θα ήθελα να ροζίσουμε... αλλά μην το πείτε! Το χω μυστικό! ;)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

πολυ χαίρομαι για τα νέα από τις αυχενικές

με το καλό...και να παίρνουμε κι εμείς σειρά που είμαστε στην αγωνία

εγώ βασικά από χτες είμαι χάλια

με κόλλησαν ίωση τα παιδιά που έφεραν από το παιδικό και υποφέρω

έχω πάρει τηλ γυναικολόγο, ωριλα και παθολόγο

πήγα και στο φαρμακείο

και όλοι μου λένε ότι δεν μπορώ να πάρω τίποτα για να ανακουφιστώ

στην εβδομάδα που είμαι

υπομονή και ορό μόνο μου είπαν

δεν έχω πυρετό αλλά έχω μόνιμα μπουκωμένη μύτη

λαχανιάζω αν φάω ή μιλήσω γιατί αναγκάζομαι να κλείσω το στόμα μου

και δεν μπορώ να αναπνεύσω

μόνιμος πονοκέφαλος

και απο χτες το βράδυ με έπιασε κι ένας βήχας που νομίζω ότι θα ξεκολλήσει το μωρό....

μ'όλα αυτά έχω μόνιμα ταχυκαρδία

και απορυθμίστηκε και το ζάχαρο

που πήγαινε καλά

καμιά εμπειρία......καμιά βοήθεια

εχω ιστορικό με ιγμορίτιδα και σίγουρα θα μου το γυρίσει προς τα κεί

τη βλέπω τη δουλειά

υποφέρω...είμαι αύπνη 2 νύχτες

ήρθα δουλειά και μου είπαν πήγαινε σπίτι σου έτσι όπως είσαι....

υγ υπάρχει περίπτωση να ακούσεις το μωρό τόσο νωρίς???

νόμιζω ότι αισθάνθηκα κάτι χτες το βράδυ που υπέφερα ξαπλωμένη

ή να ήταν παραισθήσεις?


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πολυ χαίρομαι για τα νέα από τις αυχενικές

με το καλό...και να παίρνουμε κι εμείς σειρά που είμαστε στην αγωνία

εγώ βασικά από χτες είμαι χάλια

με κόλλησαν ίωση τα παιδιά που έφεραν από το παιδικό και υποφέρω

έχω πάρει τηλ γυναικολόγο, ωριλα και παθολόγο

πήγα και στο φαρμακείο

και όλοι μου λένε ότι δεν μπορώ να πάρω τίποτα για να ανακουφιστώ

στην εβδομάδα που είμαι

υπομονή και ορό μόνο μου είπαν

δεν έχω πυρετό αλλά έχω μόνιμα μπουκωμένη μύτη

λαχανιάζω αν φάω ή μιλήσω γιατί αναγκάζομαι να κλείσω το στόμα μου

και δεν μπορώ να αναπνεύσω

μόνιμος πονοκέφαλος

και απο χτες το βράδυ με έπιασε κι ένας βήχας που νομίζω ότι θα ξεκολλήσει το μωρό....

μ'όλα αυτά έχω μόνιμα ταχυκαρδία

και απορυθμίστηκε και το ζάχαρο

που πήγαινε καλά

καμιά εμπειρία......καμιά βοήθεια

εχω ιστορικό με ιγμορίτιδα και σίγουρα θα μου το γυρίσει προς τα κεί

τη βλέπω τη δουλειά

υποφέρω...είμαι αύπνη 2 νύχτες

ήρθα δουλειά και μου είπαν πήγαινε σπίτι σου έτσι όπως είσαι....

υγ υπάρχει περίπτωση να ακούσεις το μωρό τόσο νωρίς???

νόμιζω ότι αισθάνθηκα κάτι χτες το βράδυ που υπέφερα ξαπλωμένη

ή να ήταν παραισθήσεις?

Chrimai μου δεν έχω εμπειρία για να σε βοηθήσω... Ξέρω απο την εγκυμοσύνη της αδερφής μου που πέρασε άσχημα ίωση ότι δεν μπορούσε να πάρει τίποτα... Να φροντίσεις να ενυδατώνεις τον οργανισμό σου. Υγρά, κανα χαμομηλάκι με μέλι που βοηθάει τον βήχα και ξεκούραση. Θα μπορέσεις να πάρεις άδεια να αναρώσεις? Ο γιατρός ούτε παυσίπονο δεν σου επέτρεψε να πάρεις?

Περαστικούλια σου εύχομαι.


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

πολυ χαίρομαι για τα νέα από τις αυχενικές

με το καλό...και να παίρνουμε κι εμείς σειρά που είμαστε στην αγωνία

εγώ βασικά από χτες είμαι χάλια

με κόλλησαν ίωση τα παιδιά που έφεραν από το παιδικό και υποφέρω

έχω πάρει τηλ γυναικολόγο, ωριλα και παθολόγο

πήγα και στο φαρμακείο

και όλοι μου λένε ότι δεν μπορώ να πάρω τίποτα για να ανακουφιστώ

στην εβδομάδα που είμαι

υπομονή και ορό μόνο μου είπαν

δεν έχω πυρετό αλλά έχω μόνιμα μπουκωμένη μύτη

λαχανιάζω αν φάω ή μιλήσω γιατί αναγκάζομαι να κλείσω το στόμα μου

και δεν μπορώ να αναπνεύσω

μόνιμος πονοκέφαλος

και απο χτες το βράδυ με έπιασε κι ένας βήχας που νομίζω ότι θα ξεκολλήσει το μωρό....

μ'όλα αυτά έχω μόνιμα ταχυκαρδία

και απορυθμίστηκε και το ζάχαρο

που πήγαινε καλά

καμιά εμπειρία......καμιά βοήθεια

εχω ιστορικό με ιγμορίτιδα και σίγουρα θα μου το γυρίσει προς τα κεί

τη βλέπω τη δουλειά

υποφέρω...είμαι αύπνη 2 νύχτες

ήρθα δουλειά και μου είπαν πήγαινε σπίτι σου έτσι όπως είσαι....

υγ υπάρχει περίπτωση να ακούσεις το μωρό τόσο νωρίς???

νόμιζω ότι αισθάνθηκα κάτι χτες το βράδυ που υπέφερα ξαπλωμένη

ή να ήταν παραισθήσεις?

δυστυχως δε μπορω να σε βοηθησω με το θεμα ιγμοριτιδας...μονο ορο και πολλα υγρα....οσο για το μωρο....ειναι και το τριτο σου...αλλα και παλι νωρις μου φαινεται....κοιτα αν ειναι οντως το νινι θα το καταλαβεις....θα επαναληφθει....


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

βρηκα το ποτο και στο μασουτη...ρε με το που αρχισα να πινω αρχισα να ρευομαι...για να δουμε....

Ετσι ετσι,,,ξεκινήστε να ρεύεστε!!! σε καλό δρόμο είστε!!!!χαχααχχααχ αχ τι άλλο θα κάνουμε οι γκαστρούλες!!!!


qtTWp3.png

DCxtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...