Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Γεια σας και πάλι.

Μετά από συνομιλία με τον γιατρο, αποφασισα να ξεκίνησω κατά τα χριστούγεννα με στέρεες. Το εψαξα αρκετά και νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο μπορώ να κάνω. Θα ξεκίνησω με σπιτικο ρυζαλευρο για κανένα 10ημερο και μετά, με τη νέα χρονιά, φρουτάκια. Επιπλέον σιγουρευτικα ότι ο γιατρός τα παίρνει από εταιρείες για να προωθεί τα προϊόντα τους. Μου πρότεινε πάλι ρυζαλευρο του εμπορίου, έτοιμες κρέμες και ξενο γάλα. Για μένα πλέον ακυρώνεται ως σύμβουλος θηλασμού. Μόνο για τα εμβολια θα πηγαινω

Βρε Μαριάνθη μου, απο περιέργεια σε ρωτάω, γιατί κολλησες τοσο σε αυτον τον γιατρο; Δεν μπορει να μην έχει αλλους παιδιάτρους ολόκληρη Καβάλα!

Οταν δεν εμπιστευεσαι καποιον τον αλλάζεις, σήμερα μπορει να διαφωνείτε για τη διατροφή (βασικότατο), αυριο μπορει να διαφωνείτε σε κάτι αλλο. Πρεπει να τον εμπιστευεσαι το γιατρο σου, πως θα γίνει, για το παιδί σου προκειται.


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα!

Xιονίζει! Kαι πολύ μάλιστα. Η χριστουγεννιάτικη συναντηση της πολυκατοικιας θα γινει σημερα σε εντελως χριστουγεννιατικο κλίμα.

Παω να φτιαξω γλυκο! Φιλια σε ολες!


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χαρα σας! Πρωτη φορα καθομαι στον καναπε τοσο νωρις και σας γραφω ,η μικρη κοιμαται μετα απο τετραωρο παιχνιδι και τα αλλα δυο εχουνε παει σε παιδικη παρασταση μετον μπαμπα τους.σε λιγο βεβαια θα ερθουν οποτε γραφω οτι προλαβω και τα υπολοιπα μετα :pp

Εγω σημερα ειχα φακες(κλασσικα) και αυριο ψαρακι ψητο,δεν θυμαμαι τι,το εφερε ο ανηρ.εδω βρεχει συνεχεια σημερα....α! ποια με ρωτησε?Αλεξανδρουπολη μενω....

Εγωωω... Αλεξανδρουπολη; Ωωωω στην αλλη ακρη μεν αλλα εχω επιθυμια να παω καποια στιγμη..


catcattvi20150817_-9_H%20Markellitsa%20mas%20einai.png

s-event.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.Τι κανετε?Εμεις καλα,συνηλθαν τα κοριτσια σπ την ιωση.Χθες στολισαμε δεντρο με ροζ στολιδια στο δωματιο τους και ξετρελαθηκαν

Ολο καθονται απο κατω με σβηστα φωτα και χαζευουν τα λαμπακια.Εγω σημερα εδω σπιτι χουχουλιαζω με τη θειουλα μου την καλη,δευτερη μαμα για μας και τωρα περιμενουμε και τα υπολοιπα αδελφια μου για καφε

Το βραδυ θα μεταφερθουμε ολοι στο σπιτι του μπαμπα μου για ψησιμο.Δε σας ειπα και τα ευχαριστα μας,κι ο αδελφος μου κι η αδελφη μου ακουσαν καρδουλα απ τα σπορακια τους κι ολα φαινονται καλα

Αυριο το πρωι φευγει η θεια κι επειδη δε δουλευει ο μπαμπας μας θα στολισουμε.Εγω κανω σαν παιδι απ τη χαρα μου,τρελαινομαι για στολισμενο,χειμωνιατικο σπιτακι,ειδικα φετος με τη μεγαλη οικογενεια...Σας φιλω ολες,καλα να περασετε το σαβ.κο.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν...χαλια δεν εχω στρώσει και αν δεν στρωσω δεν στολίζω.Είχα διαρροή από το μπάνιο κ φουσκωσε ο τοίχος...πριν φουσκωσει ο τοιχος κ το δω είχε πάρει υγρασια η ντουλαπα που ειναι μεσοτοιχια με τη μπανιερα.Εκει είχα κρεμασμενα πλυμένα τα χειμωνιατικα....τωρα τα ξαναπλενω!!!οταν μου βαψουν τον τοιχο θα στρωσω...μην μπαινοβγαινει ο μαστορας κ παταει τα χαλιά!!

για κιλα δεν θελω να το συζητησω....νιωθω απαισια φοραδα!

Ευαγγελία ωραια ταξιδακια θα κάνεις!Τον άντρα σου σε ποια χώρα τον γνωρισες;

Πω πω ταλαιπωρία στα καλά καθουμενα... Ελπιζω να μην σας κοστίσει πολύ...


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για εξηγησετο μου αυτο πως γινεται,δηλαδη προτεινει ο γιατρος να παρεις κρεμα εμποριου,εσυ πας στον βασιλοπουλο και την αγοραζεις και ο βασιλοπουλος κραταει στοιχεια σου και σε καταγραφουν στην Νουνου που ξερουν οτι εισαι πελατισσα του ταδε γιατρου?και μετα πανε και του δινουν ποσοστα?αυτο το λετε ολες οι κοπελες και δεν το τεκμηριωνετε να το καταλαβουμε και εμεις οι ασχετες.δηλαδη αν του ελεγες οτι θα φτιαξεις δικια σου κρεμα θα σε πεταγε εξω απο το ιατρειο του?ξερεις πολλες που φτιαχνουν σπιτικες κρεμες,γιατι εγω δεν ξερω....ισως να μην ξερει ουτε ο γιατρος σου γιαυτο και προτεινει του εμποριου.μηπως σου προτεινε γενικα κρεμα ρυζαλευρο και δεν τον ενδιαφερει πως θα ειναι φτιαγμενο και απο που?γιατι μου κανει πολυ κουλο να σου λεει παρε νουνου η' γιωτης,συνηθως προτεινουν την τροφη και η καθε μαμα βρισκει τον τροπο που επιθυμει μονη της.εμενα ουδεποτε μου εχει επιβαλλει καποια εταιρια σε οτιδηποτε φαγωσιμο,το αφηνουν στην κριση μας.πες μου ρε πουλακι μου γιατι δεν καταλαβαινω...σορυ κιολας αν γινομαι φορτικη ;)

Α!και κατι αλλο να προσθεσω: η δουλεια του παιδιατρου δεν ειναι να σε παραπεμψει να φτιαξεις κρεμα σπιτικη η' απο το γαλα σου η' χωρις γλουτενη,η δουλεια του ειναι να μας πει ποιες ειναι οι διατροφικες του αναγκες την συγκεκριμενη περιοδο.αποκει και περα εμεις επιλεγουμε τον τροπο και την ποιοτητα αυτων που θα δωσουμε στα παιδια μας.στον 7ο μηνα που ξεκινανε την κρεατοσουπα υπαρχουν μαμαδες που αγοραζουν ετοιμη σε βαζακια απο το σουπερ μαρκετ,υπαρχουν κιαλλες που την φτιαχνουν σπιτικη..ο γιατρος δεν εξεταζει απο που θα δωσεις φαγητο στο παιδι σου,εννοειτε αυτο ειναι μελημα δικο μας,αυτον τον ενδιαφερει το παιδι να φαει κρεας η' οτιδηποτε αλλο,αρα λεω εγω τωρα μωπως τον εχεις παρερμηνευσει?εσυ ειχες πει οτι ηταν πολυ καλος γιατρος,σαν γιατρος μπορει να ειναι εξαισιος εσυ εισαι ομως η μαμα του παιδιου και οχι αυτος.αυτος κανει την δουλεια του και εσυ την δικη σου.αυτος θα πει αυτα που εχει να πει,εσυ θα τα φιλτραρεις και θα πραξεις αναλογα.κιαν κατι δεν σου αρεσει σε αυτα που σου λεει καλως διοτι ειπαμε εσυ εισαι η μαμα.αλλα αυτος ειναι ο επιστημονας που σε καθοδηγει και σε κατευθυνει.....φιλικα παντα

Δεν παρεξηγουμαι, μην αγχωνεσαι!:D

Δεν ξέρω από πολιτική μάρκετινγκ και πως γίνεται αλλά είμαι σίγουρη ότι τα παίρνει γιατί μου προωθεί συγκεκριμένες εταιρείες. Φαντάζομαι πως πάνε ιατρικοί επισκέπτες του πλασάρουν διάφορα είδη και του υπόσχονται ανταλλάγματα αν τα προωθεί. Ας πούμε στις αρχές που είχα θέμα με τον θηλασμό, μας έλεγε συνέχεια για την medela. Μέχρι και φυλλάδιο με τα προϊόντα της μας έδωσε.

Ή αλήθεια είναι πως δεν είχα, μέχρι πρότινος, επαφές με μαμαδες και άρα δεν ξέρω αν έδιναν σπιτικες κρέμες. Όταν όμως εγώ του λέω μήπως καλύτερα να δώσω σπιτικό ρυζαλευρο, ένας τέτοιος υπέρμαχος του θηλασμού θα έπρεπε να μου πει οκ και όχι ότι τα έτοιμα είναι καλύτερα. Είναι σα να συγκρίνουμε το μητρικό με την φόρμουλα και να λέμε ότι το δεύτερο είναι καλύτερο...

Μου πρότεινε συγκεκριμένη μάρκα ρυζαλευρου. Δεν μου την επέβαλε, μου την πρότεινε.

Δε νομίζω πως παρανόησα τα λόγια του. Γιατί για το ίδιο θέμα συζητησαμε δύο διαφορετικές στιγμές και μου είπε ακριβώς τα ίδια...

Μου είπε και για τα βαζακια με τα έτοιμα γεύματα που λες. Εγώ δεν ήξερα καν ότι υπάρχουν, αλλά αυτός μου τα πρότεινε για δικήμου εευκολία.

Στο δεύτερο κομμάτι έχεις δίκιο. Επειδή είναι καθαρά δική μου ευθύνη ή διατροφή του παιδιού μου, απλά δεν θα τον ξανασυμβουλευτω


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

νοβεμπερ αυτην τη μυρωδια εννοουσα στο σιδερωμα δεν την αντεχω!αργησα να το καταλαβω γιατι το σιδερωμα το χε αναλαβει η μανα μου και τωρα το πιασα εγω.

οσον αφορα τους παιδιατρους τα παιρνουν μεσω χορηγιων και μεσω σεμιναριων-ταξιδακιων,δωρων,δωρεαν δειγματων κτλ.αν η εταιρια του τα προσφερει αυτα γιατι να μην προτινει την συγκεκριμενη κρεμα?αν καποιος γονιος παει χωρις αποψη και του πει ο γιατρος παρε αυτη τη μαρκα,ο αλλος θα την παρει.εκει βασιζονται οι εταιριες.δεν νομιζω οτι μπορουν να αποδειξουν οι εταιριες οτι ο γιατρος προτινει την συγκεκριμενη κρεμα εκτος κι αν κοιτανε τις συνολικες πωλησεις στην περιοχη..τι να πω δε ξερω απο μαρκετινγκ.

πχ σε μια φιλη μου ο παιδιατρος της ειπε να παρει συγκεκριμενο γαλα και της εδωσε και δωρεαν συσκευασια.αυτο πως σας φαινεται?εσυ στους 4 κλεισμενους θα του δωσεις κρεμα?κατι τετοιο ειχες πει νομιζω.καθεται στο καρεκλι?γιατι εμενα 3,5 δεν μπορει να κατσει καθιστος χωρις υποστηριξη.

μαριανθη ο παπαβεντσης δεν σου απαντησε?

εμενα ο μπεμπης χτες βραδυ ειχε απιστευτη γκρινια νυσταζε τρελα κλειναν τα ματια του αλλα δεν κοιμοταν..4 ωρες τον παλευα.τελικα στις 10 του καναμε μπανιο και κοιμηθηκε σερι 5 ωρες.

εχει πολυ κρυο εδω.δεν εχω που να στεγνωσω ταρουχα,σκεφτομαι να παρω πλυντηριο-στεγνωτηριο.εχει καμια?επισης θελω αφυγραντηρα και σομπα-πανελ και να βαλουμε και πετρελαιο...1500 και βαλε το κοβω...

Οχι δεν μου απάντησε, δυστυχώς. Ψιλοαναμενομενο βασικά...


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ Νοβεμπερ μου μακάρι να ήταν τόσο απλά και αγνά τα πράγματα. Αν μια εταιρία θέλει να προωθήσει τα προιόντα της πιστεύεις ότι δεν θα βρει τρόπο να πείσει μερικούς γιατρούς να τα σπρώξουν στις μητέρες; Δεν θα βρουν τροπο να αυξήσουν τις πωλήσεις τους; Εδώ μιλάμε για εκατομμύρια. Και ποιος είναι ο μόνος τρόπος; Δωροδοκία των γιατρών. Οταν δουλευα στο νοσοκομείο ήταν κοινή πρακτική και πασίγνωστο ότι ο τάδε γιατρός ήταν της τάδε εταιρίας, και ο άλλος της δείνε. Αφου μας έλεγαν τις αντιπηκτικές ενέσεις να τις μοιράζουμε 50-50 ανάμεσα σε δυο εταιρίες, γιατί ο διευθυντής τα επαιρνε από τη μία και ο υποδιευθυντής από την άλλη. Την παραγγελία την εκανα εγώ, δεν φαινόταν πουθενά το όνομα του γιατρού, αλλά η εταιρία έβλεπε ότι αυξάνεται η ζητηση απο το συγκεκριμένο νοσοκομείο, αρα ολα καλά. Ο βερόπουλος δεν θα κρατήσει στοιχεία απο την καθε μαμα, αλλά οι συνολικες πωλησεις της καθε εταιρίας αυξάνονται, και οι εταιρίες ξέρουν οτι το πράγμα λειτουργει. Θα πάνε σε 100 γιατρους, θα τους δώσουν δωρεάν δείγματα με γάλατα και κρέμες να μοιράσουν συν ένα ωραιοτατο ημερολόγιο για τον τοιχο και ένα στυλό (σημάδι πάντα οτι περασε εταιρία απο εκει, απο που νομιζετε οτι παιρνουν τη γραφικη υλη με το logo της καθε εταιριας, απο το βιβλιοπωλειο; ) θα πουν στον καθε γιατρο αν ανεβει ο τζιρος φετος απο μας ένα ταξιδακι για σενα γιατρε και τη συζυγο στο ταδε εξωτικο μερος, και απο τους 100 γιατρους ένα μεγαλο ποσοστο θα τσιμπησει. Τι έχει να χάσει άλλωστε. Δεν λεω οτι το κάνουν όλοι, υπάρχουν και τρανταχτες εξαιρέσεις, εχω δει και αμεμπτους γιατρους. Όλοι ξέραμε ποιοι τα παιρνουν και ποιοι οχι.

Μακάρι να ήταν τοσο αθώα τα πραγματα, δεν είναι όμως, οπου υπαρχει βιομηχανία και χρήμα θα βρεθει τροπος να γίνει προωθηση. Ο ενας γιατρος μπορει να μην το κάνει, θα βρεθουν πολλοι που θα το κάνουν όμως και τα χρήματα που παιζονται είναι πολλά, παρα πολλα.

Που να δειτε τι γινοταν καποτε προ κρισης που δεν υπηρχε και ελεγχος και έρεε το χρήμα. Τι έχουν δει τα ματια μας, και δεν μιλαω για κρεμες και γαλατα, μιλαω για πανακριβα υλικα χιλιάδων ευρώ που εμπαιναν σε χειρουργεια, οπως πχ ορθοπεδικα υλικα, ογκολογικα φαρμακα κλπ κλπ.

Ευτυχώς υπαρχουν και παρα πολυ καλοι γιατροί και δεν είναι λιγοι, μην τους βαζουμε ολους στο ιδιο τσουβαλι. Οπως εχω δει γιατρους με φακελακια και μιζες ετσι εχω δει και αριστους επαγγελματιες.

Τι έχουν δει κι εσένα τα μάτια σου...


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε Μαριάνθη μου, απο περιέργεια σε ρωτάω, γιατί κολλησες τοσο σε αυτον τον γιατρο; Δεν μπορει να μην έχει αλλους παιδιάτρους ολόκληρη Καβάλα!

Οταν δεν εμπιστευεσαι καποιον τον αλλάζεις, σήμερα μπορει να διαφωνείτε για τη διατροφή (βασικότατο), αυριο μπορει να διαφωνείτε σε κάτι αλλο. Πρεπει να τον εμπιστευεσαι το γιατρο σου, πως θα γίνει, για το παιδί σου προκειται.

Σε αυτό διαφωνούσε με τον άντρα μου. Εκείνος λέει να μην τον αλλάξουμε και να μην γίνομαι τοσο υπερβολική. Διαφωνεί με τον γιατρό απλά δεν του δίνει τόση σπουδαιότητα όπως εγώ. Για αυτό και συνεχίσω σε αυτον. Απλά συμφώνησαμε ότι από εδώ και πέρα θα τον έχουμεμμόνο για τα εμβόλια


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Xιονίζει! Kαι πολύ μάλιστα. Η χριστουγεννιάτικη συναντηση της πολυκατοικιας θα γινει σημερα σε εντελως χριστουγεννιατικο κλίμα.

Παω να φτιαξω γλυκο! Φιλια σε ολες!

Καλά να περάσετε!!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.Τι κανετε?Εμεις καλα,συνηλθαν τα κοριτσια σπ την ιωση.Χθες στολισαμε δεντρο με ροζ στολιδια στο δωματιο τους και ξετρελαθηκαν

Ολο καθονται απο κατω με σβηστα φωτα και χαζευουν τα λαμπακια.Εγω σημερα εδω σπιτι χουχουλιαζω με τη θειουλα μου την καλη,δευτερη μαμα για μας και τωρα περιμενουμε και τα υπολοιπα αδελφια μου για καφε

Το βραδυ θα μεταφερθουμε ολοι στο σπιτι του μπαμπα μου για ψησιμο.Δε σας ειπα και τα ευχαριστα μας,κι ο αδελφος μου κι η αδελφη μου ακουσαν καρδουλα απ τα σπορακια τους κι ολα φαινονται καλα

Αυριο το πρωι φευγει η θεια κι επειδη δε δουλευει ο μπαμπας μας θα στολισουμε.Εγω κανω σαν παιδι απ τη χαρα μου,τρελαινομαι για στολισμενο,χειμωνιατικο σπιτακι,ειδικα φετος με τη μεγαλη οικογενεια...Σας φιλω ολες,καλα να περασετε το σαβ.κο.

Όμορφες, οικογενειακές στιγμές!

Συγχαρητήρια στα αδερφακια σου!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιούδια τελικά μου απάντησε ο Παπαβεντση!

Λέει να μην την ζυγιζω τόσο συχνά, να κοιτάζω την ανάπτυξη στις καμπύλες του ΠΟΥ και εισαγωγή στερεών περί τους 6 μηνες


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιούδια τελικά μου απάντησε ο Παπαβεντση!

Λέει να μην την ζυγιζω τόσο συχνά, να κοιτάζω την ανάπτυξη στις καμπύλες του ΠΟΥ και εισαγωγή στερεών περί τους 6 μηνες

και μενα ο αντρας μου με λεει υπερβολικη σαυτο με τους γιατρους.ειχα φαντασου σκοπο να παμε σε 3 πριν γεννησω να τους τσεκαρω,αλλα μετα την πρωτη γιατρο(που μας φερθηκε πολυ ψυχρα και μας ειπε οτι ο θηλασμος ειναι υπερεκτιμημενος) δεν ηθελεμε την καμια να παμε σε αλλον προ γεννας.ετσι διαλεξα αυτον επειδη εχει φημη φιλικη προς το θηλασμο.αλλα μεχρι τωρα δεν χρειαστηκα αυτην την φιλικοτητα γιατι το μωρο βαζει καλο βαρος.αν μου πει για το φαι καμια μπουρδα θα ξενερωσω απιστευτα....

παντως βρε μαριανθη αν πατε μια φορα μια επισκεψη σε καποιον αλλο παιδιατρο δεν εγινε και κατι.φοβασαι μη δει την καταγραφη ο δικος σας και σας την πει?πες του να μη γραψει.ποιες καμπυλες του ΠΟΥ εχεις?γιατι εγω τωρα συνειδητοποιησα οτι τοσο καιρο κοιτω τις καμπυλεςτης αμερικης:confused:


KPOzp2.png deXnp3.png
Link to comment
Share on other sites

και μενα ο αντρας μου με λεει υπερβολικη σαυτο με τους γιατρους.ειχα φαντασου σκοπο να παμε σε 3 πριν γεννησω να τους τσεκαρω,αλλα μετα την πρωτη γιατρο(που μας φερθηκε πολυ ψυχρα και μας ειπε οτι ο θηλασμος ειναι υπερεκτιμημενος) δεν ηθελεμε την καμια να παμε σε αλλον προ γεννας.ετσι διαλεξα αυτον επειδη εχει φημη φιλικη προς το θηλασμο.αλλα μεχρι τωρα δεν χρειαστηκα αυτην την φιλικοτητα γιατι το μωρο βαζει καλο βαρος.αν μου πει για το φαι καμια μπουρδα θα ξενερωσω απιστευτα....

παντως βρε μαριανθη αν πατε μια φορα μια επισκεψη σε καποιον αλλο παιδιατρο δεν εγινε και κατι.φοβασαι μη δει την καταγραφη ο δικος σας και σας την πει?πες του να μη γραψει.ποιες καμπυλες του ΠΟΥ εχεις?γιατι εγω τωρα συνειδητοποιησα οτι τοσο καιρο κοιτω τις καμπυλεςτης αμερικης:confused:

Εύχομαι να μην ακούσεις ποτέ τίποτα κουλό...

Ο άντρας μου δεν θέλει να πάμε. Πιστεύει πως δεν χρειάζεται.

Ο γιατρός μας έχει ένα σύστημα που βάζουμε τα κιλά της μικρής και μας τα βγάζει κατευθείαν πάνω στις καμπύλες του ΠΟΥ και βλέπουμε την πορεία της ανάπτυξής της. Σαν σχεδιάγραμμα. Εσύ ποιο χρησιμοποιείς;

https://www.google.gr/search?q=%CE%BA%CE%B1%CE%BC%CF%80%CF%85%CE%BB%CE%B5%CF%82+%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CF%84%CF%85%CE%BE%CE%B7%CF%82+%CE%B2%CF%81%CE%B5%CF%86%CE%BF%CF%85%CF%82+%CF%80%CE%BF%CF%85+%CE%B8%CE%B7%CE%BB%CE%B1%CE%B6%CE%B5%CE%B9&espv=2&biw=1366&bih=643&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwie74D317PJAhWJ3SwKHRTzAe4Q_AUIBigB#tbm=isch&q=weight+for+age+growth+chart+girls&imgrc=_


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...