Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Καλημέρα μανουλες! Πως παει το αλμα?? Εμεις ολη μερα σχεδόν θηλαζουμε ευτυχώς ομως το βραδυ κοιμηθηκε ενα 4ωρο και ενα 3ωρο συνεχομενα και ισιωσα λιγο.ευχαριστω για τις ευχές για το Στεργιο μου!

Μαρουσκακι οντως δεν υπάρχει αγιος Στέργιος το θεωρούν παραγωγο του Στυλιανού και το γιορταζουν την ίδια μερα.

Αντωνία μου πολυ χαίρομαι που ειστε καλύτερα.

Τι μαγειρευετε σήμερα? Εγω θα κάνω κοτόσουπα τωρα που χάλασε λιγο ο καιρός. Βάζω πράσο κρεμμυδι και καρότο και μετά τα βγαζω και δινουν τελεια γεύση.

Απο κιλα πως πατε? Εμενα μου έμειναν 4 που δεν φεύγουν με τιποτα ομως

Εγώ έχει 1 μήνα που τα έχασα όλα, χωρίς κάποια διατροφή και με πολύ αυξημένη όρεξη


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα μανουλες! Πως παει το αλμα?? Εμεις ολη μερα σχεδόν θηλαζουμε ευτυχώς ομως το βραδυ κοιμηθηκε ενα 4ωρο και ενα 3ωρο συνεχομενα και ισιωσα λιγο.ευχαριστω για τις ευχές για το Στεργιο μου!

Μαρουσκακι οντως δεν υπάρχει αγιος Στέργιος το θεωρούν παραγωγο του Στυλιανού και το γιορταζουν την ίδια μερα.

Αντωνία μου πολυ χαίρομαι που ειστε καλύτερα.

Τι μαγειρευετε σήμερα? Εγω θα κάνω κοτόσουπα τωρα που χάλασε λιγο ο καιρός. Βάζω πράσο κρεμμυδι και καρότο και μετά τα βγαζω και δινουν τελεια γεύση.

Απο κιλα πως πατε? Εμενα μου έμειναν 4 που δεν φεύγουν με τιποτα ομως

Καλημέρα! Kοτόσουπα ε; μιαμ μιαμ. Εγώ θα φτιαξω μια πατατοσαλατα με φασολια και γιαούρτι.

Τα κιλά τα είχα χάσει όλα ακριβώς 11 μέρες μετά τη γέννα, αλλά τις τελευταίες μερες με την κλεισούρα και τη βαρεμάρα που με δερνει το εχω ριξει στα γλυκα και θα τα ξαναπάρω αν συνεχισω ετσι! Πρέπει να κοψω λιγο τις αηδιες.


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

meldan μου πώς ειναι τα κοριτσια σου; Την περασαν την ιωσουλα;

Μαριανθη μπραβο για τα κιλακια σας, και εις ανωτερα!

Mαρουσκα μετακομισατε στο υπογειο; τακτοποιηθηκατε; Τι θερμανση εχετε εκει κατω;

Εδώ κρυο και ομιχλη, οι θερμοκρασιες γυρω στο μηδεν. Ενίοτε ξυπνάμε το πρωι και είναι ολα ασπρα και χιονισμένα, αλλά λιώνει μεχρι το μεσημερι. Αυτο το σαββατοκυριακο ανοίγουν και οι διάσημες χριστουγεννιάτικες αγορες τις Γερμανιας, στολιζουν τα παντα, μοσχομυριζει ολο το κεντρο γλυκα και ζεστο κρασί με κανέλα, το λεγόμενο gluhwein.

Αυριο εχουμε τη χριστουγεννιάτικη συναντηση της πολυκατοικιας, ο καθενας θα φτιαξει απο ενα γλυκο, και θα μαζευτουμε ολοι να πιουμε ζεστο κρασι που το λατρευω αλλα δεν μπορώ να πιω λογω θηλασμού. Ευκαιρια να γνωριστουμε με τους γειτονες. Εγω λεω να φτιαξω κουλουρακια.

Εχω πηξει μεσα στο σπιτι τοσες μερες, λειπει και η κυριως φιλη μου εδω σε ταξιδι στην Αμερικη και με τοσο κρυο δεν τη βγαζω ασκοπα την μικρή. Εχω πλακωθει στο διαβασμα και στις σειρές.

Η μικρή είναι μεσα στα γελια και στις φωνούλες και τρελαίνομαι. Τα βραδια την παιρνω να τη θηλασω και κοιμομαστε μαζι, και με παίρνει αγκαλιά ρε κορίτσια. Ερχεται και στριμωχνεται πανω μου τη νιωθω μεσα στη νυχτα χερακια ποδαρακια να με ψαχνουν. Αφου βολευτει βαζει και το χερακι της πανω μου και κοιμαται. Τι ψυχούλες!


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

meldan μου πώς ειναι τα κοριτσια σου; Την περασαν την ιωσουλα;

Μαριανθη μπραβο για τα κιλακια σας, και εις ανωτερα!

Mαρουσκα μετακομισατε στο υπογειο; τακτοποιηθηκατε; Τι θερμανση εχετε εκει κατω;

Εδώ κρυο και ομιχλη, οι θερμοκρασιες γυρω στο μηδεν. Ενίοτε ξυπνάμε το πρωι και είναι ολα ασπρα και χιονισμένα, αλλά λιώνει μεχρι το μεσημερι. Αυτο το σαββατοκυριακο ανοίγουν και οι διάσημες χριστουγεννιάτικες αγορες τις Γερμανιας, στολιζουν τα παντα, μοσχομυριζει ολο το κεντρο γλυκα και ζεστο κρασί με κανέλα, το λεγόμενο gluhwein.

Αυριο εχουμε τη χριστουγεννιάτικη συναντηση της πολυκατοικιας, ο καθενας θα φτιαξει απο ενα γλυκο, και θα μαζευτουμε ολοι να πιουμε ζεστο κρασι που το λατρευω αλλα δεν μπορώ να πιω λογω θηλασμού. Ευκαιρια να γνωριστουμε με τους γειτονες. Εγω λεω να φτιαξω κουλουρακια.

Εχω πηξει μεσα στο σπιτι τοσες μερες, λειπει και η κυριως φιλη μου εδω σε ταξιδι στην Αμερικη και με τοσο κρυο δεν τη βγαζω ασκοπα την μικρή. Εχω πλακωθει στο διαβασμα και στις σειρές.

Η μικρή είναι μεσα στα γελια και στις φωνούλες και τρελαίνομαι. Τα βραδια την παιρνω να τη θηλασω και κοιμομαστε μαζι, και με παίρνει αγκαλιά ρε κορίτσια. Ερχεται και στριμωχνεται πανω μου τη νιωθω μεσα στη νυχτα χερακια ποδαρακια να με ψαχνουν. Αφου βολευτει βαζει και το χερακι της πανω μου και κοιμαται. Τι ψυχούλες!

Τι ωραιο έθιμο αυτο με τσ γλυκά! Τι θα φτιαξεις? Για πες καμιά σειρά γιατί κι εγω με το μωρο αγκαλιά δεν μπορώ να γραψω σημερα Κι γενικα περνάω άπειρες ωρες στο καναπε θηλαζοντας. Είναι ψυχουλες μωρε τα μωρακισ εμενα με ψάχνει μες το δωματιο οταν τον κρατάει κάποιος άλλος και μου σκαει κατι χαμογελα πεθαινω!!!


c6vNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλή μας μερα.Τι κανετε?Εμεις καλο βραδυ ειχαμε,τις πηγα σχολειο κι ο θεος βοηθος.Ευαγγελια μου ετσι ομορφα που τα γραψες,με γεμισες εικονες.Θα θελα να ρθω μοναχο χριστουγεννα,την συναντηση με τους γειτονες πού θα την κανετε?Σς καποιο σπιτι η σε καποιο χωρο της πολυκατοικιας?Οσο για την εικονα με τον υπνο της μπεμπουλας σου...-η μαγεια και το νοημα της ζωης βρισκονται σε τετοιες στιγμες.Μαριανθη μου αντε μωρε,πηρατε μπρος,διωξε το αγχος κι απολαυσε το.Lonestar συγνωμη για την παραλειψη του γιοκα σου,εχετε αποφασισει ονομα?Το πρωι αγορασα στολιδια για το δεντρο που θα στολισουμε στο παιδικο δωματιο,κοιμουνται ακομη σε ξεχωριστα δωματια οποτε βλεπω να το μετακομιζω καθε εβδομαδα για να το χαρουν κι οι δυο.Το απογευμα αν βρεχει πολυ δε θα παμε ρυθμικη και θα το στολισουμε.Ειναι εκπληξη,νομιζω οτι θα τρελαθουν.Θα σας στειλω φωτο αν το φτιαξουμε.Το σαβ.κο νομιζω οτι θα χαθω.Περιμενουμε την αγαπημενη μου θεια,αδελφη της μανουλας μου,απο επαρχια και ανυπομονω να τη δω.Ευαγγελια μου σε εντεκα μερες εχασες τα κιλα?????Εγω το χω βαλει σκοπο να χασω δυο απ τα τεσσερα που απομενουν ως τα χριστουγεννα.Μετα απο τρεις εγκυμοσυνες εχω καταλαβει οτι χανονται ευκολα τα κιλα που επρεπε φυσιολογικα να παρουμε και χανονται δυσκολα αυτα που πηραμε εξτρα,με τις βλακειες που τρωγαμε.Απο φαγητο μακαρονια με κιμα.Φιλια


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευαγγελια μου για γιορτες θα ρθετε καθολου ελλαδα?Τελικα στη μπεμπα μιλατε ελληνικα κι αγγλικα?Μεταξυ σας,εννοω με τον αντρα σου,μιλατε αγγλικα?Δε νιωθεις ενα κενο στην επικοινωνια,εννοω οτι οσο καλα κι αν ξερεις μια γλωσσα μπορεις να εκφρασεις τα παντα,αν δεν ειναι η μητρικη σου?Εγω ειμαι καθηγητρια αγγλίκών και πολλοι μου χαν πει να μιλαω στα κοριτσια αγγλικα αλλα ειναι δυσκολο.Για παταδειγμα,ολα αυτα τα μωρουδιστικα,γλυκουλικα που λεμε στα μωρα μας ουτε τα ξερω,ουτε μου βγαινει να τα πω σε αλλη γλωσσα.Στο θεμα δουλειας τι σκεφτεσαι?Υπαρχει εκει καποια προοπτικη ή οχι?Μονοτερμα σε πηρα με τις ερωτησεις μου ε?


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραιο έθιμο αυτο με τσ γλυκά! Τι θα φτιαξεις? Για πες καμιά σειρά γιατί κι εγω με το μωρο αγκαλιά δεν μπορώ να γραψω σημερα Κι γενικα περνάω άπειρες ωρες στο καναπε θηλαζοντας. Είναι ψυχουλες μωρε τα μωρακισ εμενα με ψάχνει μες το δωματιο οταν τον κρατάει κάποιος άλλος και μου σκαει κατι χαμογελα πεθαινω!!!

Λεω να φτιαξω κατι διχρωμα κουλουρακια πανευκολα που βρηκα μια συνταγη στο ιντερνετ, ουτε μιξερ δεν χρειαζονται.

Α απο σειρες εγω εδω θα σου πω. Τοσους μηνες καθισιο μεσα στο σπιτι έχω δει κι έχω δει. Επισης μας αρέσει με τον άντρα μου το βράδυ να βλεπουμε και σειρές εκτός απο ταινιες, γιατί έχουν συνέχεια και καθε βραδυ θα δουμε ενα δυο επεισοδιάκια.

Λοιπον έτσι για κάτι πιο σύντομο, μινι σειρές με ενα δυο κύκλους δηλ το πολύ για να περνάει η ώρα προτείνω True Detective, Broadchurch, The Fall, The Missing. Aυτες οι τρεις είναι μικρές και αρκετά ενδιαφέρουσες. Για σειρές με πιο πολλά επεισόδια που θελουν καμποσο καιρο να τις ολοκληρώσεις Vikings, Homeland, Game of Thrones, Breaking Bad, και επίσης όταν ήμουν εγκυος και ήθελα κάτι πιο χαλαρό και ανάλαφρο έβλεπα και μου άρεσε το Desperate Housewifes. Ουτε κατέβασμα δεν χρειάζονται (απαγορεύεται άλλωστε στη Γερμανία), τις βλεπω σε live streaming. Αντε καλή προβολή. Αν έχει καμιά να προτείνει καμιά καλη σειρά γιατί ξέμεινα!


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλή μας μερα.Τι κανετε?Εμεις καλο βραδυ ειχαμε,τις πηγα σχολειο κι ο θεος βοηθος.Ευαγγελια μου ετσι ομορφα που τα γραψες,με γεμισες εικονες.Θα θελα να ρθω μοναχο χριστουγεννα,την συναντηση με τους γειτονες πού θα την κανετε?Σς καποιο σπιτι η σε καποιο χωρο της πολυκατοικιας?Οσο για την εικονα με τον υπνο της μπεμπουλας σου...-η μαγεια και το νοημα της ζωης βρισκονται σε τετοιες στιγμες.Μαριανθη μου αντε μωρε,πηρατε μπρος,διωξε το αγχος κι απολαυσε το.Lonestar συγνωμη για την παραλειψη του γιοκα σου,εχετε αποφασισει ονομα?Το πρωι αγορασα στολιδια για το δεντρο που θα στολισουμε στο παιδικο δωματιο,κοιμουνται ακομη σε ξεχωριστα δωματια οποτε βλεπω να το μετακομιζω καθε εβδομαδα για να το χαρουν κι οι δυο.Το απογευμα αν βρεχει πολυ δε θα παμε ρυθμικη και θα το στολισουμε.Ειναι εκπληξη,νομιζω οτι θα τρελαθουν.Θα σας στειλω φωτο αν το φτιαξουμε.Το σαβ.κο νομιζω οτι θα χαθω.Περιμενουμε την αγαπημενη μου θεια,αδελφη της μανουλας μου,απο επαρχια και ανυπομονω να τη δω.Ευαγγελια μου σε εντεκα μερες εχασες τα κιλα?????Εγω το χω βαλει σκοπο να χασω δυο απ τα τεσσερα που απομενουν ως τα χριστουγεννα.Μετα απο τρεις εγκυμοσυνες εχω καταλαβει οτι χανονται ευκολα τα κιλα που επρεπε φυσιολογικα να παρουμε και χανονται δυσκολα αυτα που πηραμε εξτρα,με τις βλακειες που τρωγαμε.Απο φαγητο μακαρονια με κιμα.Φιλια

Αντε ωραια, περασε η ίωση, ελπίζω η τελευταία να ήταν για φέτος. Καλά αν στολίσεις ένα δεντράκι μόνο, οι μικρές σου κοιμούνται σε ξεχωριστά δωμάτια δεν θα μαλώνουν; Θα περιμένουν υπομονέτικα να ερθει η σειρά τους;

Η συνάντηση θα γίνει στην εισοδο της πολυκατοικίας, έξι διαμερίσματα έχει μονο η πολυκατοικία μας δυο σε κάθε όροφο. Εδώ εχουν συνήθειο όταν μετακομίζεις σε καινουριο σπιτι, χτυπάς τα κουδούνια όλων των γειτόνων να συστηθείς οικογενειακώς, χειραψίες κλπ. Εγώ δεν το ήξερα, τώρα το έμαθα, γνώρισα μόνο όσους πέτυχα τυχαία. Ελπίζω να μην μας θεωρήσουν ακοινώνητους!

Ναι εχασα όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης πάρα πολύ γρηγορα αλλά είχα πάρει μόνο 9 κιλά, έφυγαν χωρίς να το καταλάβω.

Το Μόναχο είναι όμορφη πόλη, και γενικά η Γερμανία αξίζει τα Χριστούγεννα. Εγώ αν δεν έμενα εδώ σαν τουρίστας δεν θα την προτιμούσα, τη βρίσκω λίγο βαρετή. Και επίσης πολύ ακριβή, η πιο ακριβή πόλη της Γερμανίας. Είναι όμως η πόλη των μουσείων, αν αρεσουν σε κάποιον αξίζει.

Εμένα από γερμανικές πόλεις η αγαπημένη μου είναι το Βερολίνο, πολύ μοντέρνα, φοιτητούπολη, φθηνή, ζωντανή πόλη.


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευαγγελια μου για γιορτες θα ρθετε καθολου ελλαδα?Τελικα στη μπεμπα μιλατε ελληνικα κι αγγλικα?Μεταξυ σας,εννοω με τον αντρα σου,μιλατε αγγλικα?Δε νιωθεις ενα κενο στην επικοινωνια,εννοω οτι οσο καλα κι αν ξερεις μια γλωσσα μπορεις να εκφρασεις τα παντα,αν δεν ειναι η μητρικη σου?Εγω ειμαι καθηγητρια αγγλίκών και πολλοι μου χαν πει να μιλαω στα κοριτσια αγγλικα αλλα ειναι δυσκολο.Για παταδειγμα,ολα αυτα τα μωρουδιστικα,γλυκουλικα που λεμε στα μωρα μας ουτε τα ξερω,ουτε μου βγαινει να τα πω σε αλλη γλωσσα.Στο θεμα δουλειας τι σκεφτεσαι?Υπαρχει εκει καποια προοπτικη ή οχι?Μονοτερμα σε πηρα με τις ερωτησεις μου ε?

Περιμένω να βγει το βρετανικό διαβατήριο της μικρής γιατι το ελληνικό θα κάνει μηνες, και θα κατεβουμε την επόμενη μέρα, οι γονείς μου δεν κρατιούνται να δουν το εγγόνι. Για γιορτές δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα τι θα κάνουμε, ο άντρας μου θα πάρει ένα μηνα άδεια, (εορτών και γονική), και σκεφτόμαστε μήπως πάμε Αφρική στα μέρη του φέτος. Αν όχι τοτε σιγουρα λίγο Ελλάδα, λίγο Αγγλία και μπορεί και καμια μικρή εκδρομή καπου εδώ κοντα.

Στη μικρή εγώ μιλάω ελληνικά, ο μπαμπάς της τής μιλάει αγγλικά και μεταξύ μας επίσης μιλάμε αγγλικά. Ετσι θα μεγαλώσει μιλώντας απευθειας δυο γλώσσες για μητρική. Εχω συνηθίσει να μιλάω αγγλικά αν και το μεγάλο ζόρι είναι οταν θες να μαλώσεις σε μια γλώσσα άλλη από τη δική σου. Η καθημερινή επικοινωνία συνηθίζεται, αλλά αντε να επιχειρηματολογησεις στα αγγλικά και να μη χάσεις το δίκιο σου οταν εχεις μια διαφωνία. Εννοείται πως σαν τη μητρική σου ποτε δεν είναι, αλλά με τον καιρό όλο και καλύτερα.

Να μιλάς στις μικρές σου αγγλικά στα καλά καθούμενα φαντάζομαι ότι είναι πάρα πολύ δύσκολο, αλλά προσπάθησε να τις βάλεις να μάθουν αγγλικά όσο πιο μικρές γίνεται. Θα μάθουν τη γλώσσα πολύ πιο εύκολα και πιο γρήγορα, και επισης ανοίγουν μια δίοδο ετσι, στρώνουν βάσεις ας πούμε, να μάθουν μια τριτη γλώσσα αργότερα πολύ πιο εύκολα από άλλα παιδάκια.

Με το θέμα της δουλειάς πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω. Προς το παρόν μέχρι τον Ιούνιο που είμαι σε άδεια κυήσεως πληρώνομαι από την Ελλάδα. Μετα θα παραιτηθώ αναγκαστικά και θα καθίσω σπίτι με το μωρό μεχρι να νιώσω ότι είμαστε και οι δυο έτοιμες να την αφήσω για να δουλέψω. Εκεί αρχίζουν τα δύσκολα γιατί δεν ξερω τι θελω να κάνω. Να βρω δουλειά σαν νοσηλευτρια με πτυχιο ΑΕΙ θεωρείται πολύ ευκολο εδω, αλλά ιδανικά θα ήθελα να κάνω κάτι άλλο, να αλλάξω αντικείμενο. Κουράστηκα με τις βάρδιες.. Αλλά δεν έχω ιδέα τι άλλο θα μπορούσα να κάνω, τι θα μου άρεσε!

Εσείς θα πάτε πουθενά γιορτές φέτος;


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε;Σας έστειλα το νυφικό φόρεμα να δείτε Αφού θα το κάνω απλά και θα συνδιαστει και μεν την βάφτιση θέλω να είναι κάτι απλό..αντωνια μέσα για τον καφέ θα είναι και ο άντρας μου στο σπίτι οπότε θα με φέρει..Ευαγγελία μου και εμένα ο άντρας μου σπούδασε μουσική στο Μόναχο..μου έχει πει τα καλύτερα..Όταν θα έρθεις Ελλάδα θα πρέπει να βρεθούμε οπωσδήποτε..Τελικά θα κάνω catering έξω από την εκκλησία βρήκα μια εκκλησία κοντά στο πατρικό μου που είναι πολύ όμορφη μέσα στο πράσινο και έχει χώρο έξω και θα το κάνω εκεί περιμένω απάντηση από τον παπά αν θα με αφήσει..Τον στολισμό θα τον κάνω μόνη μου όπως και τις μπομπονιέρες από ένα ιδρυμα ...Σας φιλώ προς το παρών σας ζαλισα


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ εφαγα,εκανα μπανακι και μου χει βγει μια νυστααα.Παει ο αντρας μου να φερει τις μικρές κι ελπιζω σε καμια ωριτσα να κοιμηθουμε ολες.Βεβαια παντα ετσι λεω αλλα για καποιον ανεξηγητο λογο,μολις κοιμηθουν μου βγαινει υπερενταση και

σηκωνομαι.Υπαρχει περιπτωση να παμε δυο τρεις μερες καπου τις γιορτες,σκεφτομαστε καλαβρυτα.Καλε εννοουσα να τους μιλουσα αγγλικα απο πολυ μικρα,οχι τωρα ξαφνικα,αλλα δε μου βγαινε.Η μελινα κανει στο σχολειο και τρελαινομαι με το ποσο ευκολα μαθαινουν σ αυτες τις ηλικιες.Γερμανικα καταλαβαινεις τωρα καθολου ευαγγελια,θυμαμαι οτι εκανες και μαθηματα.Για το δεντρο που λες πιστευω οτι η δαναη υα ενθουσιαστει με τη διαδικασια και δε θα τη νοιαξει που θα μπει.Ετσι κι αλλιως ολο στο ενα δωματιο ειναι,μονο για τον υπνο χωριζονται.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαχη μου σου απαντησα στο μειλ.Για πες για τον καφε,ποιο πρωινο σε βολευει την ερχομενη εβδομαδα?Εγω νομιζω οτι μπορω ολες τις μερες αν δεν προκυψει τιποτα απο ιωσεις των παιδιων.Πειτε καμια ιδεα για μερος.Εγω και ριβερ γουεστ ξαναπαω αλλα κι οπου αλλου θελετε.Ευαγγελια κι εμενα ο αντρας μου κολημμενος με τις σειρες.Το homeland μας αρεσε και σε καποια φαση ειχαμε κολλησει με τον σερλοκ χολμς στη νεα εκδοχη,δε θυμαμαι πως το λενε.Εχει δει και καποια που εγω δεν αντεχω με τιποτα,οπως το under the dome και το throw


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαχη μου σου απαντησα στο μειλ.Για πες για τον καφε,ποιο πρωινο σε βολευει την ερχομενη εβδομαδα?Εγω νομιζω οτι μπορω ολες τις μερες αν δεν προκυψει τιποτα απο ιωσεις των παιδιων.Πειτε καμια ιδεα για μερος.Εγω και ριβερ γουεστ ξαναπαω αλλα κι οπου αλλου θελετε.Ευαγγελια κι εμενα ο αντρας μου κολημμενος με τις σειρες.Το homeland μας αρεσε και σε καποια φαση ειχαμε κολλησει με τον σερλοκ χολμς στη νεα εκδοχη,δε θυμαμαι πως το λενε.Εχει δει και καποια που εγω δεν αντεχω με τιποτα,οπως το under the dome και το throw

Όποια μέρα μπορείτε εγώ δεν έχω πρόβλημα Γιατί Ο άντρας μου θα είναι εδώ οπότε άνετα ότι μέρα να Ναι ότι βολεύει και τις περισσότερες. Κορίτσια Για πείτε..Για το μέρος δεν έχω πάλι πρόβλημα μια μέση λύση για όλες μας και εκεί που λέτε μπορώ να έρθω.


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

cristi να χαιρεσαι και συ το γιοκα!

μελνταν θα ηθελα να τον βγαλουμε γιωργο(εχει ιδιαιτερη σημασια για μενα αυτο το ονομα για θρησκευτικους λογους) αλλα ο αντρας μου δεν θελει οποτε μπεμπης προς το παρον.ο αντρας μου δεν θελει να φωναζουμε ονομα στο παιδι(γιατι ολοι πανε και τον φωναζουν ειτε με του ενος ή του αλλου παππου)και ο αντρας μου τους τη λεει.γιατι λεει μια ζωη θα τον φωναζουμε με καποιο ονομα,τωρα που ναι μωρο ειναι πιο ωραιο λεει το μπεμπης.

ευαγγελια μεγαλη αποφαση να παραιτηθεις..αλλα τι να κανεις θα μου πεις.. και τι αλλο δηλαδη θα μπορουσες να κανεις χωρις αλλο πτυχιο?τι σκεφτεσαι?

εγω ειχα μεγαλη τρελα με τα αγγλικα.πηρα το προφισιενσι σε 4 χρονια.στο γυμνασιο μονο αγγλικα διαβαζα,τα μαθηματα του σχολειου τα ξεπετουσα,ειχα φτασει στο σημειο να σκεφτομαι στα αγγλικα..ακουγα μονο ξενα τραγουδια,διαβαζα αγγλοφωνα βιβλια(καλα αυτο ακομα το κανω).ηθελα να γινω καθηγητρια αγγλικων αλλα δεν ειχα βασεις στα αρχαια και γενικα τα φιλολογικα δεν μου αρεσαν και ετσι πηγα θετικη.εχω παρει ομως επαρκεια οποτε θεωρητικα μπορω να διδαξω(φυσικα αυτο δεν γινεται,δεν ξερω πια τα ιδια αγγλικα..)


KPOzp2.png deXnp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαχη μου σου απαντησα στο μειλ.Για πες για τον καφε,ποιο πρωινο σε βολευει την ερχομενη εβδομαδα?Εγω νομιζω οτι μπορω ολες τις μερες αν δεν προκυψει τιποτα απο ιωσεις των παιδιων.Πειτε καμια ιδεα για μερος.Εγω και ριβερ γουεστ ξαναπαω αλλα κι οπου αλλου θελετε.Ευαγγελια κι εμενα ο αντρας μου κολημμενος με τις σειρες.Το homeland μας αρεσε και σε καποια φαση ειχαμε κολλησει με τον σερλοκ χολμς στη νεα εκδοχη,δε θυμαμαι πως το λενε.Εχει δει και καποια που εγω δεν αντεχω με τιποτα,οπως το under the dome και το throw

εγω εβλεπα προ μπεμπη grey's anatomy,supernatural,και call the midwife.ειδα και τον πρωτο κυκλο true detective στον 2ο γεννησα.τωρα με τον μπεμπη δεν βλεπω τιποτα.μεχρι να κατσω στον υπολογιστη να χαζεψω 10λεπτα ξυπναει και το πρωι κανωδουλειες...


KPOzp2.png deXnp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...