Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κανενα παιδακι δεν επαθε τπτ απεο την πολυ αγαπην τις αγκαλιες κτλ το αντιθετο μαλισταυ.

Ενω απο την αλλη η ελλειψη αγαπης εχει συνεπειες και πολλες μαλιστα

ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ?


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εμενα η κορη μου καθεται στο παρκο αλλα για πολυ λιγο πια εκτος αν εχει να κανει κατι ενδιαφερον εκει με κανενα εντυπωσιακο αντικειμενο και παρει παραταση το θεμα..αλλα τωρα που ειναι υπερκινητικη δεν θελει να ειναι περιορισμενη..ολο μπουσουλαει, σηκωνεται ορθια για να περπαητησει και βεβαια ειναι συχνα πυκνα και αγκαλιτσα..

στο θεμα της ελλειψης αγαπης και των συνεπειων εχω να σας εκθεσω την παρακατω δικ μου θεωρια απο την προσωπικη μου εμπειρια καθοτι ειμαι ατομο που εχω αστατο οικογενειακο background εν αντιθεση με τον "τυχερο" ανδρουλη μπυ ο οποιος εζησε σε μια..αγγελικα πλασμενη οικογενεια (οποιος θελει μπορει να πιστευει οτι αυτες οι οικογενειες υπαρχουν αλλα και οτι δεν υπαρχουν γιατι εγω προσωπικα πιστευω οτι απλα δεν υπαρχουν..παρα μονο ξερουν να διαχειριζονται με καλυτερο τροπο και να αποκρυπτουν τα προβληματα τους μπροστα στα παιδια τους.)

τελος παντων η θεωρια μου ειναι οτι μια οικογενεια που στερει την αγαπη, την προσοχη, την φροντιδα και προπαντων την ηρεμια της παιδικης πορειας ενος απογονου με τον οποιοδηποτε τροπο εχει ως αποτελεσμα να τους κανει (τους απογονους=παιδια) δεδομενα ανασφαλεις και συμπλεγματικους (κατατασσω και τον εαυτο μου ομολογω!) ωστοσο..

λεω οτι μια οικογενεια που ειναι προσεκτικη στην διαχειριση των εσωτερικων της προβληματων αλλα και δινει ακομη και υπερπροστατευτικα την αγαπη και τη φροντιδα προς τα παιδια της , βγαζει χαρουμενα και αισιοδοξα με αυτοπεποιθηση παιδια..

ΑΛΛΑ παντα πιστευω οτι ακομη και αυτα τα παιδια στην πορεια τους ακριβως επειδη ειναι μοναδικα οντα με δικη τους λογικη και ευαισθησιες μπορουν να μεταφρασουν τα μηνυματα των γονιων τους με διαφορετικο τροπο απο τον αναμενομενο ή να βιωσουν καταστασεις μεγαλωνοντας που καποια ανασφαλεια θα τους δημιουργησει..

για αυτο οταν κοιταω το παιδι μου λεω παντα οτι ευχομαι στην κοινη μας πορεια σε αυτη τη συντομη ζωη να παρει απο μας και να θυμαται τα καλα, τα δε κακα να τα χει ως παραδειγμα προς αποφυγη και να φυγει απο κοντα μας με τις λιγοτερες δυνατες ανασφαλειες η αποριες..

γιατι παιδια δεν υπαρχει τελειος γονιος και δεν διδασκεται το να σαι γονιος..γονιος γινεται ο οποιοσδηποτε στο ζωικο μας βασιλειο αλλα την διαπαιδαγωγηση και ανατροφη ενος παιδιου την κατατασσω στις ικανοτητες και στο χαρισμα του καθε ατομου να μπορει να το κανει πολυ καλα η λιγο καλα και που παλι κανεις δεν μπορει να κρινει..(σαφως δεν μιλαμε για τις ακραιες καταστασεις...)

πω πω πω...μεγαλο μηνυμα πρωινιατικα..ξυπνησε ο φιλοσοφος μεσα μου..πρεπει να κοψω τα παστακια!!

Link to comment
Share on other sites

jesgk πως τα πάτε με τις ετοιμασίες τις βάπτισης?

Annina μου δεν έχω πάει ακόμα να κλείσω το φωτογράφο κ δεν έχω πάρει το δώρο της κουμπάρας ούτε τί θα βάλομε εμείς κ δεν έχω κανονίσει ακόμη κ το εστιατόριο που θα φάμε με την κουμπάρα... έχω αργησει πολύ;;; ποσο να αγχωθώ;;;;

Link to comment
Share on other sites

εγω γέννησα στις 20 μας περνάτε 13 ολοκληρες ημέρες:tongue::tongue::tongue:

Την κούνια την εχεις στο δικό σας δωμάτιο? ή στο δικό της. Εγώ την έχω ακόμα στο δικό μου.

Εγώ γέννησα 22..

Την μικρή την έβγαλα από το δωματιό μας το Σεπτέμβρη. Το αρχικό σχέδιο ήταν να την κρατήσω στο δωματιό μας μέχρι να κλέισει χρόνο όπως είχα κάνει με τον Θοδωρή!!! Αλλά υπολόγιζα χωρίς το γιό που άρχισε να μου κάνει ζήλιες κ δεν ήθελε να κοιμάται μονος του στο δωμάτιο κ έτσι με το τρίτο βράδυ που κοιμήθηκε στο κρεβάτι μας κ είχα γίνει σαν ανάποδο 8 το επόμενο πρωί την έβαλα μαζί με τον αδερφό της.

Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυτο δικιο,αλλα με την πειθαρχια απο ποσο μηνων αρχισες στον γιο σου?ν'αρχισω απο τωρα?

εγώ άρχισα από ενός έτους αλλά ήταν κάτι που το έκανα μονο από ένστικτο κ τελικά πρόσφατα κάπου το διάβασα ότι όντως καλό ειναι να ξεκινάμε από τότε. Περπατησε ο Θοδωρής 11 μηνών κ έτσι έρχισε πολύ γρήγορα να εξερευνά το σπίτι. Η αλήθεια ειναι ότι ήταν κ είναι πολύ βολικό παιδί... απ'αυτά που λες ότι ΔΕΝ υπάρχουν κ έτσι όλα ήταν εύκολα.!!

Εχθές η μικρή μου έκανε την πρώτη "κρίση" κ κατάλαβα ότι μεγαλώνει.. Ηταν κάτω από το νεροχύτη κ λύσσαξε να ανοίξει τα ντουλάπια. Της λέω μια φορά ότι δεν κάνει να ανοίγει εκεί γιατί θα πιαστούν τα δαχτυλάκια της.. μου χαμογέλαγε η σκατούλα...

της το λέω 2η ... μου κρυφογέλαγε η πονηρούλα ..ε την 3η την πήρα αγκαλιά κ της λέω με αυστηρό ύφος....:tongue: "Ανδρείνα (πάντα όταν τα "μαλώνω" λεώ το ονομα τους γιατί γενικά στο σπίτι μιλάμε ο ένας στον άλλο με "μωρό".. "κούκλα/κούκλε" κ έτσι όταν αναφερομαστε ονομαστικά "κατι δεν πάει καλά" ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΑΤΑΕΙ ΚΑΤΙ ΦΩΝΕΣ...απ'αυτές τις τσιριχτές κ να μου δείχνει τα ντουλάπια...ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ....:eek:

Την κοιτάω κ της λέω... αααα να σου πω δεν θέλω κλάματα ... είπα κάτι. .. και με κοίταξε, μου χαμογέλασε κ σταματησε... Μακάρι να είναι σαν τον αδερφό της....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα!εμεις ειμαστε με πυρετο απο χθες και το κακομοιρο ,παει σαν μεθυσμενο αλλα ευτυχως που υπαρχει το ντεπον και ισιωνει για λιγες ωρες.κατα τα αλλα,δεν εχουμε ουτε βηχα ,ουτε συναχι μονο ο πυρετος ειναι που μας ταλαιπωρει και σκεφτομαι μηπως ειναι απο τα δοντια..η παιδιατρος ειπε να περιμενουμε 3 24ωρα,κι αν δεν υποχωρησει ,τοτε να παμε επισκεψη.

!

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!!!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

περαστικα σας χριστινα!

προσπ εχεις δικιο,εχω πολλες τυψεις,κι ειμαι κι ατομο που δυστυχως επηρεαζομαι αλλα δεν αλλαζω κιολας.στην αρχη ελεγα να μην το κακομαθω.τωρα (απο πεισμα)λεω σε ολους που μου λενε την γνωμη τους,

την υγεια του να εχει κι ας το κακομαθω.

αν το να το παιρνω αγκαλια,και να ασχολιεμαι ολη την ωρα μαζι του σημαινει οτι το κακομαθαινω,τοτε ας το κακομαθω.

Κ το χειρότερο όλο αυτοι που δίνουν συμβουλές είναι κ αυτοί που δεν βοηθάνε καθόλου στο να το μεγαλώσεις... απλοί επισκεπτες... εγώ με το δεύτερο παιδί πήρα την εκδικησή μου... Καθόμουν στο γιό κ τους ανεχόμουν κ με στενοχωρούσαν κ μου τα έκαναν τσουρέκια επειδή ήμουν έλεγαν μικρή 23 χρ. τότε κ δεν ήξερα... έτσι έλεγαν... αλλά τώρα στην κόρη ΔΕΝ ΤΟΛΜΑΝΕ να πούνε κουβέντα

Link to comment
Share on other sites

HELLO ΚΟΡΙΤΣΙΑ

3)τον βαζω στην κουνια ανοιγω την ενδοεπικονωνια και κοιμαται!

Αυτό πως το καταφέρνεις ούτε το γιό μου κατάφερα να τον κοιμήζω έτσι μέχρι το χρόνο κ ούτε την κόρη, συνήθως αγκαλιά κοιμόντουσαν.. πες τα μυστικά σου....:tongue:
4)Βρε κοριτσια στο παρκο δεν καθοντε τα ζουζουνια σας?εγω οταν θελω να παω τουαλετα η να απλωσω ρουχα και δεν κοιμαται τον βαζω στο παρκο.
Εγώ το πάρκο το έχω αφήσει στο χωριό για το καλοκαίρι κ την βάζω καμμια φορά στο κρεβάτι της μέσα ή με το αδερφό της στο ίδιο δωματιο κ την κοιτάει λίγο... μην φανταστείτε ότι την προσέχει αλλα δεν είναι τελείως μονη της
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες!Ευχαριστουμε για τα περαστικα!Ο πυρετος συνεχιζει παντως....αφηστε που εχει πεσει γαστρεντεριτιδα στα Χανια και εχει γεμισει το νοσοκομειο!φτου φτου μακρια....

ρε κοριτσια,που ειναι το κρυο???εχω σχεδον ξεχασει πως σε λιγοτερο απο μηνα ερχονται τα χριστουγεννα...παει καταστραφηκε ο πλανητης...:(

τζες,τι ωραια που τα λες/γραφεις μερικες φορες.....εισαι πολυ τυχερη που εχεις ηδη 2 παιδακια κ εισαι τοσο νεα μανουλα!!ειναι ωραιο να κανουν παρεουλα!

παρακληση!!!να κοψει η προσπ τα πρωινα παστακια τωρααααααα!:D:tongue::tongue::tongue:


kKhCp3.png

b5ebp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καταρχην Καλημεραααααααααααα!

Αν και ο μπαμπας μας σημερα εφυγε για 3μερες ειμαι σε καλη ψυχολογια γιατι μετα απο πολυυυυυυυυυυυυυυ καιρο ειχε 4ρεπο και ετσι ειμασταν ολοι μαζι οοοοοοοοοοοοοολη τη μερα και εχει ωραιες μερες και τα ψωνια μας καναμε και καφε ηπιαμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το οτι ο Παυλος κοιμαται στην κουνια του το χρωσταω στο μπαμπουλη μου!!!!!!!Ενταξει εβαλα και εγω το χερακι μου.Μετα το μπανακι και αφου τον ντυσω τον ζουλιξω τον καληνυχτιζουμε με φιλακια τον βαζω στην κουνια του και τωρα πια μεσα σε 15 λεπτα το πολυ εχει κοιμηθει.Και εμεις αγκαλια τον κοιμιζαμε αρχισε ο μπαμπας μου να τον βαζει στην κουνια του να τον κουναει για αρκερη ωρα και η τον αφηνε και επαιζε,επαιζε και καποια στιγμη κοιμοτανε η ξαναγυρναγε τον κουναγε αν εκλαιγε και κοιμοτανε αλλα το βραδυ τον εβαζα τον κουναγα στην αρχη και σιγα σιγα τον αφηνα και επαιζε επαιζε και αποκοιμιοτανε πολλες φορες πανω στα κουκλια!!!!!!!!

Την ενδοεπικοινωνια του τη βαζω γιατι δειχνει ζωγραφιες στον τοιχο και του αρεσει!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην Καλημεραααααααααααα!

Αν και ο μπαμπας μας σημερα εφυγε για 3μερες ειμαι σε καλη ψυχολογια γιατι μετα απο πολυυυυυυυυυυυυυυ καιρο ειχε 4ρεπο και ετσι ειμασταν ολοι μαζι οοοοοοοοοοοοοολη τη μερα και εχει ωραιες μερες και τα ψωνια μας καναμε και καφε ηπιαμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το οτι ο Παυλος κοιμαται στην κουνια του το χρωσταω στο μπαμπουλη μου!!!!!!!Ενταξει εβαλα και εγω το χερακι μου.Μετα το μπανακι και αφου τον ντυσω τον ζουλιξω τον καληνυχτιζουμε με φιλακια τον βαζω στην κουνια του και τωρα πια μεσα σε 15 λεπτα το πολυ εχει κοιμηθει.Και εμεις αγκαλια τον κοιμιζαμε αρχισε ο μπαμπας μου να τον βαζει στην κουνια του να τον κουναει για αρκερη ωρα και η τον αφηνε και επαιζε,επαιζε και καποια στιγμη κοιμοτανε η ξαναγυρναγε τον κουναγε αν εκλαιγε και κοιμοτανε αλλα το βραδυ τον εβαζα τον κουναγα στην αρχη και σιγα σιγα τον αφηνα και επαιζε επαιζε και αποκοιμιοτανε πολλες φορες πανω στα κουκλια!!!!!!!!

Την ενδοεπικοινωνια του τη βαζω γιατι δειχνει ζωγραφιες στον τοιχο και του αρεσει!

Τον νοικιάζεις τον πατερούλη σου με την ώρα; :)

Επεξεργάστηκαν by jesgk
Link to comment
Share on other sites

Στον δανειζω αμα τον θελεις ουτε θα τρωει ουτε θα κοιμαται ουτε εξω θα βγαινει ειναι ο πιο καλος μπαμπας του κοσμου αφου κοντεψαμε να σαραντησουμε μαζι δεν εβγαινε απο τα σπιτι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με μια προυποθεση ομως να μου βρεις τροπο η να ερθουν αυτοι σε μενα η να παω εγω κοντα τους -αυτο το προτιμω-γιατι βαρεθηκα την ξενητια και την μοναξια θελω να φυγωωωωωωωωωωωωωωωωω!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...