Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κορίτσια ήρθα να σας πω τον καημό μου.Έκτός του ότι δεν πρόλαβα να μαγειρέψω χθες η δόλια η εργαζόμενη μανούλα, μόλις έκαψα και τα αυγά.Την ψώνισα και δε θέλω να φάω τίποτα τώρα. Και ο έξυπνος ο σύζυξ τρώει και πίνει σε ταβερνούλα με τους συναδέλφους:mad:

Πείτε μου ρε κορίτσια και τα δικά σας μπομπιράκια τόσο ζιζάνια είναι?Γιατί εγώ ούτε προς νερού μου δεν μπορώ να πάω.Πόσο θα αντέξω η γυναίκα??????:confused:


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια!!!!

βικη,υπομονη!κι εγω τουαλετα παω στα κλεφτα αλλα μολις με παρει χαμπαρι τρεχει!ολη την ωρα με κυνηγαει απο πισω και θελει να παιζουμε και να τρωει οτι τρωω και να πιασει ολα τα αντικειμενα που κραταω να τα περιεργαστει.εχουμε γινει αυτοκολλητες απο τοτε που σταματησα απο τη δουλεια αλλα μαρεσει.

το μονο που δεν αντεχω ειναι που δεν κοιμαται στην κουνια της

και θελει το κρεβατι μας.την κοιμιζω λοιπον στο κρεβατι μας και μετα την παω στην κουνια.μετα θα ξυπνησει αλλες 2 φορες και ξανα στο κρεβατι μας κι αντε απτην αρχη.και το πρωι ξυπναει στις 7 και θελει να παιξει!!:twisted::twisted::twisted:

ολο νυσταζωωωωωω!!!κατι δεν κανω καλα,αλλα τι να κανωωωωω???


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην τουαλέτα πάω μαζί με τον μπέμπη όταν είναι ξύπνιος τον βάζω στη στράτα τον αφήνω εξω απο την τουαλέτα οπου δεν μπορεί να φύγει και τον παρακολουθώ,φοβάμαι να τον αφήσω μόνο του.

elenada στο ενδιάμεσο της ημέρας δεν σου κοιμάται? Για να ρίξεις και εσύ κανένα υπνάκο βρε παιδί μου.

Οσο για τον υπνο και εμενα μου το κάνει αυτό αλλα οταν κοιμηθεί τον πάω στο κρεβάτι του,και αμα ξυπνήσει (οχι πολύ συχνά) τον ξαναπαίρνω μαζί μας. Δεν κάνεις κάτι λάθος, τις κολλητής μου ακόμα τα κορίτσια της που είναι 6,5 χρονών η μία και 3 η αλλη το βράδυ κοιμούνται μαζί της. Δεν μπορεί να κάνει τίποτα:D:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην τουαλέτα πάω μαζί με τον μπέμπη όταν είναι ξύπνιος τον βάζω στη στράτα τον αφήνω εξω απο την τουαλέτα οπου δεν μπορεί να φύγει και τον παρακολουθώ,φοβάμαι να τον αφήσω μόνο του.

elenada στο ενδιάμεσο της ημέρας δεν σου κοιμάται? Για να ρίξεις και εσύ κανένα υπνάκο βρε παιδί μου.

Οσο για τον υπνο και εμενα μου το κάνει αυτό αλλα οταν κοιμηθεί τον πάω στο κρεβάτι του,και αμα ξυπνήσει (οχι πολύ συχνά) τον ξαναπαίρνω μαζί μας. Δεν κάνεις κάτι λάθος, τις κολλητής μου ακόμα τα κορίτσια της που είναι 6,5 χρονών η μία και 3 η αλλη το βράδυ κοιμούνται μαζί της. Δεν μπορεί να κάνει τίποτα:D:D

αχχχχ!!!μη μου λες τετοια Αννινα μου,δεν θα ξανακοιμηθω ποτε το βραδυ δηλαδη????ειστε κι αλλες δηλαδη στο κλαμπ?χαιρομαι γτ κατι φιλεναδες απο δω μου λενε να γινω πιο αυστηρη και φταιω εγω που δεν κοιμαται στην κουνια της γτ την εχω κακομαθει και θα'πρεπε να'χει ενα προγραμμα και να την αφησω να κλαιει και τετοια.


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

αχχχχ!!!μη μου λες τετοια Αννινα μου,δεν θα ξανακοιμηθω ποτε το βραδυ δηλαδη????ειστε κι αλλες δηλαδη στο κλαμπ?χαιρομαι γτ κατι φιλεναδες απο δω μου λενε να γινω πιο αυστηρη και φταιω εγω που δεν κοιμαται στην κουνια της γτ την εχω κακομαθει και θα'πρεπε να'χει ενα προγραμμα και να την αφησω να κλαιει και τετοια.

Παρότι είμαι παρα πολύ αυστηρή μαμά ένα πράγμα δεν έχω μετανιώσει, δεν αρνήθηκα ποτέ στο γιό μου κ ούτε θα αρνηθώ στην κόρη μου να κοιμηθούν μαζί μας. Κυρίως ΠαρΣαβ που δεν χρειαζόταν να πάμε δουλειά το επόμενο πρωί κοιμόταν στην μέση, δεν μου δημιουργησε όμως πρόβλημα στο να μην θέλει να κοιμάται στο δωματιό του. Νιώθω ότι δεν πρέπει να γινετε καθημερινότητα αλλά πιστεύω κιόλας ότι να κοιμούνται μαζί μας αραιά κ που τα γεμίχει αυτοπεποιηθηση. Εξάλλου κακομαθημένα παιδιά δεν γίνονται απο τις αγκαλιές κ τα χάδια αλλά από την έλλειψη πειθαρχίας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

elenada και εμένα η δικιά μου κανει ακριβώς τα ίδια.Τρέχει απο πισω μου,σκαρφαλώνει πάνω μου,όποτε τρώω παρατάει οτιδήποτε κρατάει, δείχνει αυτό που τρώω και λέει μιαμ.Και αν αργήσω να της δώσω μου τραβάει το χέρι.

Εγώ την κρεβατοκάμαρα την έχω μετονομάσει σε προθάλαμο ύπνου για την Γεωργίτσα.Κοιμάται στο κρεβάτι μας και μετά την μεταφέρω στην κούνια της.Αν ξυπνήσει κατα τις 2-3 την ξανακοιμίζω στον 'προθάλαμο' και την ξαναμεταφέρω.Αν όμως ξυπνήσει κατά τις πέντε σκέφτομαι ότι δεν μου έχει μείνει πολύ ώρα ύπνου γιατί 7 παρά τέταρτο ξυπνάω και την ξαπλώνω δίπλα μας και ξανακοιμάμαι.

Και εγώ πριν γεννήσω άκουγα τους ψυχολόγους στα πρωινάδικα και έλεγα ότι δεν θα επιτρέψω παιδί στο κρεβάτι γιατί καθένας έχει το χώρο του αλλά τώρα...μ΄αρέσει κι όλας που ακούω την ανασούλα της δίπλα μου και φουτσου φούτσου να ρουφάει την πιπίλα της.

Κορίτσια πόσο Ιανουαρίου γεννήσατε? εγώ 7.

Επεξεργάστηκαν by viki 1

Link to comment
Share on other sites

εγω γέννησα στις 20 μας περνάτε 13 ολοκληρες ημέρες:tongue::tongue::tongue:

Την κούνια την εχεις στο δικό σας δωμάτιο? ή στο δικό της. Εγώ την έχω ακόμα στο δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Παρότι είμαι παρα πολύ αυστηρή μαμά ένα πράγμα δεν έχω μετανιώσει, δεν αρνήθηκα ποτέ στο γιό μου κ ούτε θα αρνηθώ στην κόρη μου να κοιμηθούν μαζί μας. Κυρίως ΠαρΣαβ που δεν χρειαζόταν να πάμε δουλειά το επόμενο πρωί κοιμόταν στην μέση, δεν μου δημιουργησε όμως πρόβλημα στο να μην θέλει να κοιμάται στο δωματιό του. Νιώθω ότι δεν πρέπει να γινετε καθημερινότητα αλλά πιστεύω κιόλας ότι να κοιμούνται μαζί μας αραιά κ που τα γεμίχει αυτοπεποιηθηση. Εξάλλου κακομαθημένα παιδιά δεν γίνονται απο τις αγκαλιές κ τα χάδια αλλά από την έλλειψη πειθαρχίας

εχεις απολυτο δικιο,αλλα με την πειθαρχια απο ποσο μηνων αρχισες στον γιο σου?ν'αρχισω απο τωρα?

βικι,εγω γεννησα στις 2.ομοιοπαθουσες!!!εγω δεν την αφηνω να κοιμαται μαζι μας για πολυ ,οχι γτ δεν θελω αλλα γτ δεν μπορω να κοιμηθω μαζι της επειδη κανει πολυ ανησυχο υπνο,κολλαει πανω μας και νομιζω οτι θα πεσω καμμια ωρα.να φανταστεις στην κουνια της κοιμαται οχι οριζοντια αλλα καθετα,κολλητα στο κεφαλαρι.:confused::confused:


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

εγω γέννησα στις 20 μας περνάτε 13 ολοκληρες ημέρες:tongue::tongue::tongue:

Την κούνια την εχεις στο δικό σας δωμάτιο? ή στο δικό της. Εγώ την έχω ακόμα στο δικό μου.

εγω ειχα λικνο στο δωματιο.οταν πια δεν χωρουσε στο λικνο την εβαλα στην κουνια της στο δωματιο της αλλα πολυ το σκεφτομαι να την ξαναβαλω μεσα στο δωματιο μας,γτ λεω οτι αν μας βλεπει ισως κοιμηθει επιτελους στην κουνια της η οποια δεν θελει ουτε να τη βλεπει.


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα!εμεις ειμαστε με πυρετο απο χθες και το κακομοιρο ,παει σαν μεθυσμενο αλλα ευτυχως που υπαρχει το ντεπον και ισιωνει για λιγες ωρες.κατα τα αλλα,δεν εχουμε ουτε βηχα ,ουτε συναχι μονο ο πυρετος ειναι που μας ταλαιπωρει και σκεφτομαι μηπως ειναι απο τα δοντια..η παιδιατρος ειπε να περιμενουμε 3 24ωρα,κι αν δεν υποχωρησει ,τοτε να παμε επισκεψη.

εμεις κοιμομαστε αγκαλια εκ γεννητης που λενε...........!να δω πως θα ξεκολλησουμε.....θα αρχισω να τον κοιμιζω στο δωματιο του,με το που σταματησω να θηλαζω,κ δεν νομιζω να αντεξω για πολλους μηνες ακομα....απο τη μια κουραστηκα κι απο την αλλη σκεφτομαι ,ποσο πολυ θα μου λειψει αυτη η πραξη αγαπης για το μικρο μου παιδακι......ειδομεν!φιλια σε ολα τα καβουρακια και τις κυριες καβουρινες!!!


kKhCp3.png

b5ebp2.png

Link to comment
Share on other sites

κλασικα και εμεις την κουνια την εχουμε καταργησει για τον βραυδνο υπνο και την χρησιμοποιει μονο για υπνο στο ενδοιαμεσο της ημερας και τις πρωτες ωρες του βραδυνου υπνου μεχρι δηλαδη τις 12.00-1.00 και μετα ολοι μαζι αγκαλιτσα..μαμα, μπαμπας,μπεμπα και μπιζακι..

με προβληματιζει πολυ το πως θα μαθει να κοιμαται χωρις στηθος και πως θα γινει η μεταβαση στο δωματιο της το 2010 βεβαιως βεβαιως προς ανοιξη μερια το κοβω για να χω τη δυνατοτητα να βαλω και κλιματισμο στο δωματιο της..

εγω ειικρινα εχω βαρεθει να ακουω τις συμβουλες και τα μαθηματα αγωγης, ανατροφης και διατροφης προς το παιδι μου απο αλλες εμπειρες μανουλες οποιασδηποτε ηλικιας..με εναν πανηλιθιο τροπο καταφερνουν να μου δημιουργουν ενοχες και να μου επιβαλλον με αυστηρο τροπο αυτο που θεωρουν δεδομενα σωστο..απο την αλλη εγω πραττω αυτο που εγω εωρω σωστο και πρεπον για το παιδι μου..

τα συνηθισμενα δηλαδη..

cristin δοντακια θα ναι πιθανοτατα αλλα εχε το νου σου γιατι πολλα κυκλοφορουν τελευταια..φιλακια στο ζεστουλι μαγουλακι του..

Link to comment
Share on other sites

περαστικα σας χριστινα!

προσπ εχεις δικιο,εχω πολλες τυψεις,κι ειμαι κι ατομο που δυστυχως επηρεαζομαι αλλα δεν αλλαζω κιολας.στην αρχη ελεγα να μην το κακομαθω.τωρα (απο πεισμα)λεω σε ολους που μου λενε την γνωμη τους,

την υγεια του να εχει κι ας το κακομαθω.

αν το να το παιρνω αγκαλια,και να ασχολιεμαι ολη την ωρα μαζι του σημαινει οτι το κακομαθαινω,τοτε ας το κακομαθω.


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

HELLO ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1)Εγω γεννησα στις 16

2)Ο μικρος εχει το ονομα του πεθερου μου και τον εβγαλα ετσι μονο και μονο για να μη χαλασω το χατηρι του αντρουλη μου-οχι οτι εχω παραπονο απο τον πεθερο μου αλλα παντα υπαρχει ενα αλλα.....

3)Ο Παυλιτος μου κοιμαται στην κουνια του! Τη μερα τον κοιμιζω αγκαλιτσα -και φταιω εγω γι αυτο- και το βραδυ μετα το μπανακι και αφου του κανω μασαζακι και τον ρουφηξω τον βαζω στην κουνια ανοιγω την ενδοεπικονωνια και κοιμαται!σ

4)Βρε κοριτσια στο παρκο δεν καθοντε τα ζουζουνια σας?εγω οταν θελω να παω τουαλετα η να απλωσω ρουχα και δεν κοιμαται τον βαζω στο παρκο.


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...