Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

και εμεις γενικα της μιλαμε παααααρα πολυ με αποκορυφωμα τη θεια της η οποια (βεβαια δεν απορω γιατι ειναι ο τυπος του non stop talking αν ειναι δυνατον επι 24ωρου βασεως) της λεει απο την ωρα που θα την πρωτοδει και οσο την κραταει, τραγουδια, παραμυθια και αλλα πολλα αυτοσχεδια..το μονο που με εκνευριζει αλλα οσο και να της το λεω δεν κανει κατι γιατι απλα οπως παντα λεει "ετσι ειναι η φωνη μου"..ειναι οτι μιλαει πολυ δυνατα και τσιριχτα..

το αποτελεσμα ειναι οτι η μικρη καθε φορα που την βλεπει ξεκιναει το μπιρι μπιρι και φωνες και χαρες ενω με εμας κανει πιο πολυ γελακια και χαρουλες και το μπλα μπλα ειναι καπως πιο περιορισμενο..

τωρα εχει μαθει δειλα να λεει το μπουμ και εχθες της ελεγα "εχεις κανει τσισα??" και επιανε την πανα και εκανε "τσσσσσσσ"..

το πρωι εριξε ενα παιχνιδι επιτηδες κατω και τη μαλωσε ο πατερας της και τον κοιτουσε σοβαρη σοβαρη..(εγω ετοιμη να λυθω στα γελια αλλα επρεπε να υποστηριξω τον συζυγο)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημεραααα!!!!

μπραβο στον μικρουλη που κανει πολλα κατορθωματα!!!

για το μελι προσπ μετα τον χρονο μου εχει πει κι εμενα ο γιατρος.

με το καλο να γεννησει η αδερφη σου γιουπι!

Λενα ελπιζω να μην ειναι καμμια ιωση,και να κανετε το εμβολιο σας.

εμεις τα εχουμε κανει ολα απο τον 9ο μηνα και θα ξαναπαμε τον νεο χρονο

παλι μαλλον,ελπιζω να μην παμε γι'αλλο λογο.


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

prosperous

ΑΧ! αυτο με τη φωνη το εχω και εγω τι να κανουμε ετσι ειναι η φωνη μας εγω εχω προβλημα οταν διαφωνω με καποιον που δε με ξερει νομιζει οτι φωναζω ασε που με κοροιδευουν οτι ο Παυλος εχει παρει τη τσιριδα μου και οτι με τιμωρει ο Θεος!!!!!!!

Και ο δικος μου το κανει αυτο:βγαζει τα καλτσακια του και τα πεταει κατω σοβαρος και με κοιταει εγω τον μαλωνω και ο αντρας μου κανει βλακειες, το ιδιο κανει και με τα παιχνιδια του!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ οι επιστημονες λενε οτι τα μωρα γεννιουνται με την τελειοτερη ακοη που μπορει να χει ο ανθρωπος στη ζωη του και μεγαλωνοντας εξασθενει..ετσι την παρακαλαω να μη συμβαλλει σε αυτο..χλωμο ομως..στην αρχη η μικρη τρομαζε αλλα τωρα το χει συνηθισει και ενα διαστημα μας ειχε τρελλανει στην τσιριδα..τωρα τελευταια εχει χαλαρωσει λιγο..εγω παλι μονο εαν μου ανεβει το αιμα στο κεφαλι η οταν ειμαι πολυ ενθουσιασμενη ανεβαζω τονους..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.pediatros.com/MAIN/article-175-0-0-0.aspx

βρήκα ένα ωραίο άρθρο για την τουαλέτα που λέγαμε.

ok...!

ωστοσο εγω βρηκα τα καταπληκτικα αναδιπλωμενα γιογιο που μπορεις να τα χρησιμοποιεις σε ταξιδια και γενικα σε χωρους εκτος σπιτιου..κοστιζουν αλλα ειναι φοβερη ιδεα...

μμμμμμμ!!! ανυπομονω να τα χρησιμοποιησουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

το δα προχθες στο ΛΗΤΩ (ειναι πλαστικοποιημενο αναδιπλωμενο) και κοστιζει 25 ευρω (μονο 5 τεμαχια δυστυχως), πηρα και το προσπεκτους αλλα δεν θυμαμαι απ εξω το ονομα και δεν το χεισ την ιστοσελιδα..θα σας πω ομως μολις το βρω μπροστα μου

Link to comment
Share on other sites

Μερσι για τις ευχες για την αδερφή...

το έχω πολύ αγχος να γεννησει με το καλό.. στη δική μου εγκυμοσύνη δεν είχα αγχος αλλά τωρα ανυπομονω να πάνε όλα καλά....

Προσπ εγώ φτιαχνω κάτι κουλουράκια με μονο γλυκαντικο την μπανανα...για δοκιμασέ το για να αποφυγεις ζαχαρες-μελια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας μανούλες. ΥΙΟΥΠΙ με το καλό να γεννήση η αδελφούλα σου με ένα υγιέστατο μωράκι ευχομαι.

Και εμάς για το μέλι πολύ μετά μας είπε η παιδίατρος, εμένα δεν με αφήνει να του δώσω όυτε αυτό ούτε ψάρι,θα χρονίσει και βλέπουμε.

Ο μπέμπης κάνει και εμένα διάφορα, και το καλύτερο το έκανε σήμερα μόνος του,σταθηκε χωρίς να στηρίζετε και πολύ χάρηκα κορίτσια μεγαλώνει το αντράκι μου,απο τη χαρά μου μου ήρθε να φωνάξω αλλα για να μη τον τρομάξω δεν εβγαλα κιχ.

Αυτό με τα παιχνίδια το κάνει και ο μπεμπάκος τα ρίχνει επιτηδες όταν εχει νευριάσει ή όταν δεν θέλει να παίξει άλλο με αυτό.

Εχτές τον είχε ο μπαμπάς του αγκαλιά,και του απλώνει η μαμά μου τα χερια να τον πάρει και του λέει ο άντρας μου θέλεις να πας στην γιαγιά και λέει ναι... κοιταζουμε ο ένας τον άλλον και βάζουμε κάτι γέλοια:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να χαίρεστε όλες τα παιδάκια σας.Εμείς τρώμε αυγό εδώ και δυο μήνες.Μόνο τον κρόκο μελάτο προς το σφυχτό μέρα παρά μέρα πριν τη φρουτόκρεμα.Και στις αρχές του άλλου μήνα που θα πάμε για εμβόλιο είπε θα προσθέσουμε στη διατροφή και ψάρι.

Κορίτσια εμένα η δικιά μου χτυπάει παλαμάκια και όταν ακούει μουσική χορεύει.Όταν τη λες κάνε γεια χαιρετάει.Δεν στέλνει όμως φιλάκια.

Όταν τελειώνει το φαγητό της χτυπάει παλαμάκια για να την πεις μπράβο.

Επίσης κάνει το παπάκι.Την ρωτάς πώς κάνει το παπάκι και λέει πα πα πα.Και όταν τη βάζω το παπάκι της στη μπανιερίτσα το βλέπει και κάνει πα πα πα.Περπατάει μόνο σαν τον κάβουρα πιασμένη απο τα έπιπλα.Και όταν θέλει κάτι το δείχνει με το δάχτυλο και κάνει έλα έλα.

Πολλά είπα η χαζομαμα ε....?


Link to comment
Share on other sites

Μερσι για τις ευχες για την αδερφή...

το έχω πολύ αγχος να γεννησει με το καλό.. στη δική μου εγκυμοσύνη δεν είχα αγχος αλλά τωρα ανυπομονω να πάνε όλα καλά....

Προσπ εγώ φτιαχνω κάτι κουλουράκια με μονο γλυκαντικο την μπανανα...για δοκιμασέ το για να αποφυγεις ζαχαρες-μελια.

απο οσο εχω καταλαβει δεν της αρεσει η μπανανα αλλα μπορεις να μου πεις πως τα φτιαχνεις?

viki1 καλως ορισες..και εμενα η δικια μου ιδια με το δικο σου μωρο..τα φιλακια δεν λεει με τιποτε να τα στειλει..μονο να κανει οτι..με τρωει..

Link to comment
Share on other sites

Πολλά είπα η χαζομαμα ε....?

νομιζω ότι όσα και να λέμε λίγα είναι.Εγώ δεν χορταίνω να μιλάω για το παιδί μου. Και εμείς κάνουμε γεια,και κουνάμε το χέρι στο ρυθμό όταν ακούμε το παριζάκι υφαντής:P:p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το καλοσώρισμα προσπεράκι.Καλώς σας βρήκα κορίτσια.Νομίζω ότι τα μωράκια μας είναι στην καλύτερη ηληκία.Έχουν ξεκινήσει αρκετές δραστηριότητες και άρχισαν να εξερευνούν τον κόσμο.Μικρά περίερεγα μπομπιράκια.Είναι σκέτη γλύκα!

Θα τα λέμε συχνά λοιπόν εδώ στο καφέ πίνοντας καφεδάκι.Ζουλίξτε τα μπομπιράκια σας και δώστε τα ένα ρουφιχτό φυλάκι στο μπουτάκι!

Καλημέρα προς το παρών...


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...