Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημερα!

οντως ειναι στην καλυτερη φαση διοτι η επικοινωνια εξελισσεται και εχουν πολυ πλακα..εμενα σημερα κυνηγουσε την ηλεκτρικη σκουπα μπουσουλωντας κανοντας βουουου και στεκοταν και χορευε ρυθμικα..

της λες..απο εκει θα πεσεις και απανταει σοβαρη σοβαρη "μπουμ"...ειναι ξελογιαστρααααααα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ για το καλοσώρισμα προσπεράκι.Καλώς σας βρήκα κορίτσια.Νομίζω ότι τα μωράκια μας είναι στην καλύτερη ηληκία.Έχουν ξεκινήσει αρκετές δραστηριότητες και άρχισαν να εξερευνούν τον κόσμο.Μικρά περίερεγα μπομπιράκια.Είναι σκέτη γλύκα!

Θα τα λέμε συχνά λοιπόν εδώ στο καφέ πίνοντας καφεδάκι.Ζουλίξτε τα μπομπιράκια σας και δώστε τα ένα ρουφιχτό φυλάκι στο μπουτάκι!

Καλημέρα προς το παρών...

καλωσόρισες !!! Εχουμε κ γκρουπάκι στοfacebook, αν είσαι μέσα να σου στείλουμε το Link

Link to comment
Share on other sites

Μερσι για τις ευχες για την αδερφή...

το έχω πολύ αγχος να γεννησει με το καλό.. στη δική μου εγκυμοσύνη δεν είχα αγχος αλλά τωρα ανυπομονω να πάνε όλα καλά....

Προσπ εγώ φτιαχνω κάτι κουλουράκια με μονο γλυκαντικο την μπανανα...για δοκιμασέ το για να αποφυγεις ζαχαρες-μελια.

Με το καλό το ανηψάκι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

οντως ειναι στην καλυτερη φαση διοτι η επικοινωνια εξελισσεται και εχουν πολυ πλακα..εμενα σημερα κυνηγουσε την ηλεκτρικη σκουπα μπουσουλωντας κανοντας βουουου και στεκοταν και χορευε ρυθμικα..

της λες..απο εκει θα πεσεις και απανταει σοβαρη σοβαρη "μπουμ"...ειναι ξελογιαστρααααααα!!!

Το πρωί που σπατουλαριζόμουν για να έρθω στη δουλειά μου "τσάκισε" το νεσεσέρ με τα καλλυντικά κ τα πετάει το μικρό κάθαρμα!!!!

Κορίτσια της σκάω κάτι δαγκίες στα μπουτάκια κ ξεκαρδίζετε στα γέλια... Εν τω μεταξύ ειχα 5,5 χρόνια να κρατήσω νινάκι και τα'χω χαμένα

Link to comment
Share on other sites

ειναι οτι εχεις μωρακι παλι μετα απο 5,5 χρονια η ειναι και η διαφορα μεταξυ των φυλλων? δηλαδη τα κοριτσακια ειναι πιο ναζιαρικα και ενεργητικα απο τ αγορακια? η εινια μυθος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειναι οτι εχεις μωρακι παλι μετα απο 5,5 χρονια η ειναι και η διαφορα μεταξυ των φυλλων? δηλαδη τα κοριτσακια ειναι πιο ναζιαρικα και ενεργητικα απο τ αγορακια? η εινια μυθος?

Ο γιόκας μου ήταν από μωρό πολύ ναζιαράκος κ χαδιάρης, τα τελευταία δύο χρόνια όμως πρέπει να κάνω ταμα για να κάτσει να τον γεμίσω φιλάκια (επειδή έχει μεγαλώσει λέει) κ έτσι μου έλειπε αυτή η μωρουδίλα από το σπίτι κ ήταν κάτι που περίμενα πως κ πως να ξαναζήσω.

Η κορούλα είναι πιο ζωηρή από το γιόκα κ όταν με κοιτάει με αυτό το βλέμμα της σκανταλιάς τρελαίνομαι στην κυριολεξία. Στην κόρη μου βλέπω τον εαυτό μου κ νιώθω την ανάγκη να της μάθω τόοοσα πολλά. Με τον γιό δεν το είχα, ήθελα να είναι πιο κοντά στο μπαμπά του, τον έβλεπα σαν τον 2ο άντρα μέσα στο σπίτι. Κ όταν κοιτάει το μπαμπά της σαν ερωτευμένη πεθαίνω... θυμάμαι το γιό που με κοιτάει σαν την πιο όμορφη μαμά του κόσμου κ σκέφτομαι πως έχουμε στο σπίτι τα δύο σημαντικότερα πρόσωπα στις ζωές μας.

Το καθένα είναι ξεχωριστό κ παράλληλα τοσο ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

ναι..μου ειναι δυσκολο να προσεγγισω το feeling του εχω δυο παιδια..αν νοιωθω τοση αγαπη και αφοσιωση στο ενα παιδι μου, δεν μπορω να συνειδητοποιησω πως ειναι να εχεις δυο παιδια και μιλαω περα απο το συναισθημα αλλα και για την ευθυνη του να εισαι προτυπο και να διδασκεις κατανοητα, βατα και σε αρμονια με τον συζυγο..

Link to comment
Share on other sites

jesk σ' ευχαριστώ και σένα.Δυστυχώς δεν έχω facebook.Δεν προλαβαίνω .Και στο φόρουμ στα κλεφτά μπαίνω.Ουπς 4! Σχολάω! Τα κλείνω και πάω στο ανθρωπάκι μου!Φιλιάααααααα!


Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να χαίρεστε όλες τα παιδάκια σας.Εμείς τρώμε αυγό εδώ και δυο μήνες.Μόνο τον κρόκο μελάτο προς το σφυχτό μέρα παρά μέρα πριν τη φρουτόκρεμα.Και στις αρχές του άλλου μήνα που θα πάμε για εμβόλιο είπε θα προσθέσουμε στη διατροφή και ψάρι.

Κορίτσια εμένα η δικιά μου χτυπάει παλαμάκια και όταν ακούει μουσική χορεύει.Όταν τη λες κάνε γεια χαιρετάει.Δεν στέλνει όμως φιλάκια.

Όταν τελειώνει το φαγητό της χτυπάει παλαμάκια για να την πεις μπράβο.

Επίσης κάνει το παπάκι.Την ρωτάς πώς κάνει το παπάκι και λέει πα πα πα.Και όταν τη βάζω το παπάκι της στη μπανιερίτσα το βλέπει και κάνει πα πα πα.Περπατάει μόνο σαν τον κάβουρα πιασμένη απο τα έπιπλα.Και όταν θέλει κάτι το δείχνει με το δάχτυλο και κάνει έλα έλα.

Πολλά είπα η χαζομαμα ε....?

καλωσορισες βικη.να χαιρεσαι την κορουλα σου.αληθεια,πως την λενε?

την εχεις βαφτισει?

εμεις θα την βγαλουμε Αγγελικη απο την πεθερα μου,αλλα την φωναζουμε Αντζελινα,γιατι μας αρεσει πιο πολυ.

εσεις κοριτσια βγαλατε ονοματα των γονιων-πεθερικων σας ή ασχετο?


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

εσεις κοριτσια βγαλατε ονοματα των γονιων-πεθερικων σας ή ασχετο?

Ο γιός μου έχει το όνομα του πεθερού μου ενώ η κορη μου πρώτο όνομα της μητέρας μου κ δεύτερο της πεθεράς μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλωσορισες βικη.να χαιρεσαι την κορουλα σου.αληθεια,πως την λενε?

την εχεις βαφτισει?

εμεις θα την βγαλουμε Αγγελικη απο την πεθερα μου,αλλα την φωναζουμε Αντζελινα,γιατι μας αρεσει πιο πολυ.

εσεις κοριτσια βγαλατε ονοματα των γονιων-πεθερικων σας ή ασχετο?

Σ'ευχαριστώ elenada.Πρόσεχε μην ματιάξουν την κουκλίτσα σου.Την βάφτισα τον Μάϊο.Ήταν μόλις τεσσάρων μηνών.Γεωργία την είπαμε και ναι είναι της πεθεράς.Συμφωνείτε με αυτό το έθιμο-συνήθειο ?

Κορίτσια να ρωτήσω και κάτι άσχετο παρενθεσιακα:Τα τικεράκια σας αλλάζουν μέρες?Γιατί το δικό μου όχι.

Επεξεργάστηκαν by viki 1

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

Τζες,

Ανδρε'ι'να την λενε την μαμα σου?ποτε γιορταζει?πρωτοτυπο ονομα,δε το εχω ξανακουσει.

βικη,εμενα μ'αρεσουν τ'ασχετα ονοματα κι ειμαι πολυ αντιδραστικια

σ'αυτα τα πρεπει και τα μη γιατι εγω ετσι τα λεω,κι οχι παραδοσεις.

αλλα δυστυχως εδω στην κρητη εχουμε ακομα τα μυαλα του μεσαιωνα να πω,τελος παντων,ειδικα το αγορι πρεπει να παρει τ'ονομα του πεθερου,ειδικα αν ειναι πρωτοτοκος γτ ετσι ανασταινει και καλα τον παππου.εγω αν δεν μου ειχαν σταθει τοσο πολυ τα πεθερικα δεν θα εβγαζα τ'ονομα τους.

το θεμα ειναι οτι αν ηταν αγορι θα το εβγαζα Μιχαηλ Αγγελο που μ'αρεσει κιολας.τελικα βγηκε η κορακλα μου,ηθελα κι εγω κοριτσι,αλλα ο αντρας μου την φωναζε Αντζελινα απο την κοιλια (της πεθερας)

κι εγω δεν του χαλασα χατηρι.

αν ομως και το 2ο ειναι αγορι θα πρεπει να βγαλω παλι του πεθερου,και δεν θελω και τα 2 παιδια μου να εχουν το ιδιο ονομα!τελος παντων,την υγεια τους να εχουν και βλεπουμε.


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!

όπως τα λες ελενάδα,κι εγώ αντίδραση...πάντα ήμουν υπέρ άσχετου ονόματος,γι'αυτο και το Έλλη,το Κατερίνα είναι "τσόντα " της πεθεράς...δεν ήθελε να τους στεναχωρήσει ο άντρας μου.

συγνώμη ένα κι ένα δεν πάνε τα ονόματα βάσει του εθίμου?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χθες το απόγευμα που γύρισα στο σπίτι απο τη δουλειά η μικρή μου ,έμαθε να κάνει κάτι καινούριο.Την ρωτάς πόσο σε αγαπάει η μανούλα και σηκώνει ψηλά τα χέρια της!

Το ανθρωπάκι μου..


Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

Τζες,

Ανδρε'ι'να την λενε την μαμα σου?ποτε γιορταζει?πρωτοτυπο ονομα,δε το εχω ξανακουσει.

.

η μαμά μου γιορτάζει του Αγίου Ανδρέα, 30/11, ειναι ιταλιδα η μαμά μου κ είναι το θηλυκό του Ανδρέα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...