Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα κορτσούδια! Ελένη το σύγκαμα άρχισε να υποχωρεί αλλά οχι και το τσιρλιπιπι! Πήρα χθες το γιατρό, αναβάλαμε πάλι το εμβόλιο και μου είπε η δοιάροια μπορεί να κρατήσει και δυο βδομάδες:mad::mad::mad::roll::roll::roll:Ήμαστε είδη στην όγδοη μέρα. Εγώ την πρόσεχα πάρα πολύ το σκ. Την έβαζα και σπαθόλαδο για να μην περνάει και η υγρασία απο τα τσίσα της και τσούζει. Ελπίζω να μην την ξαναπάρω το απόγευμα σαν την μαϊμού!

Σου ειπε αν ειναι καμια ιωση????

Ρωτησα τον παιδιατρο μου και μου ειπε οτι ειναι υπερβολικο να αφησετε το παιδακι τοσο καιρο με διαρροια.

Βεβαια ο καθε γιατρος λεει τα δικα του. Παντως να της δινεις πολλα υγρα να μην αφυδατωθει το σκατουλακι μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημερα κοριτσια.

Maestria ευχομαι στον πιτσιρικα οτι καλυτερο.Καλη επιτυχια και καλη αναρρωση.

Prosp λυπαμαι πολυ για το σκατζοχοιρακι.

Κι εμεις κοριτσια τον υπνο τον βλεπουμε με το σταγονομετρο πια.Ηταν που ηταν απεγινε το θεμα.Δεν αντεχω αλλο ομως.Εχω αρχισει και φθιρομαι πολυ και ισως αυτο να με εχει κανει οσο αδυναμη......

MyPrincess τετοια ωρα που μπαινεις δεν νομιζω να καταφερουμε να τα πουμε ποτε!!!!Ελπιζω να εισαστε καλα!Ενα τεραστιο φιλι στο Ναταλακι και να κανονισουμε να βρεθουμε ε?!!!!!

Τί κάνεις κούκλα? Κανένα νέο? Απο δουλίτσα? Δεν μου είπες όμως...γιατί δεν ήρθες μπουζούκια?


Link to comment
Share on other sites

Σου ειπε αν ειναι καμια ιωση????

Ρωτησα τον παιδιατρο μου και μου ειπε οτι ειναι υπερβολικο να αφησετε το παιδακι τοσο καιρο με διαρροια.

Βεβαια ο καθε γιατρος λεει τα δικα του. Παντως να της δινεις πολλα υγρα να μην αφυδατωθει το σκατουλακι μας!!!

Ναι , ίωση μου είπε και οτι η δοιάροια μπορεί να πάει και 2 βδομάδες:roll:. Ευτυχώς είναι νεροφίδα και πίνει πολύ νερό! Έτσι σε είπε ε? Τί να κάνω, δεν ξέρω...


Link to comment
Share on other sites

Τί κάνεις κούκλα? Κανένα νέο? Απο δουλίτσα? Δεν μου είπες όμως...γιατί δεν ήρθες μπουζούκια?

Καλα ειμαι αν και υπερβολικα εξουθενωμενη.Απο δουλιτσα μονο με μανικιουρ που κανω σε σπιτια και το πρωι κραταω το μαγαζι της μητερας μου.

Στα μπουζουκια δεν ηρθα γιατι δεν ειχα αντοχη να ειμαι καθιστη σε μια καρεκλα!!!!!Προτιμισα να ξαπλωσω στο κρεβατι μου!!!

Θα ερθω ομως καποιο παρασκευοβραδο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι , ίωση μου είπε και οτι η δοιάροια μπορεί να πάει και 2 βδομάδες:roll:. Ευτυχώς είναι νεροφίδα και πίνει πολύ νερό! Έτσι σε είπε ε? Τί να κάνω, δεν ξέρω...

Ετσι ΜΕ ειπε ναι!!!!Τον πηρα μονο για να τον ρωτησω για σας.Αλλα ΣΕ ειπα ο καθε γιατρος λεει τα δικα του!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άμα ΣΕ δώσω ένα χέρι ξύλο......Δηλαδή ο δικός σου θα έδινε αγωγή? Αντιβίωση ή κάτι για να σφύξει το σ@@@@ο ? Ο δικός μου είναι πολύ κατά των φαρμάκων . Τις προάλλες έλεγε μια κοπέλα οτι είχε το μικρό της 4-5 μέρες, δε θυμάμαι ακριβώς, με 40 πυρετό και της έλεγε μόνο αντιπυρετικά. Με τα χίλια ζόρια της έγραψε αντιβίωση γιατί τον χιλιοπαρακάλεσε.


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!!!!

Σήμερα δεν έχω καθόλου όρεξη. Εχθές η μικρή κοιμήθηκε στις 11:30... έλεος!! Κορίτσια έχω πάρα πολλά νεύρα, φωνάζω πάρα πολύ στα παιδιά σαν παλαβή, πιστεύω θα με διώξουν απο την πολυκατοικία, μέχρι που σκεφτόμουν μα ξεκινήσω κανένα ηρεμιστικό ελαφρί, έχω θέματα διάφορα που με απασχολούν κ δεν έχω πια υπομονή με τίποτα κ με κανέναν. Δεν νομίζω να την βγάλω καθαρή τα επόμενα χρόνια!

ειμαι πολυ στενοχωρεμενη..

η μικρη εψαχνε τον σκαντζοχοιρο και της ειπα οτι πεθανε γιατι σταματησε να δουλευει η καρδουλα του επειδη ηταν πολυ πολυ πολυ πολυ πολυ πολυ αρρωστος (εκανα πρακτικη για μελλοντικες απωλειες..εκεινη σαφως Χριστο δεν καταλαβε..μετα μου δειχνε το δρομο για τις κουνιες)

Κρίμα για το σκαντζοχοιράκι!!!

Πάντως δεν χρειαζόταν να της κάνεις ολόκληρη ανάλυση φιλενάδα αφού όπως είπες κ' μόνη σου ότι δεν κατάλαβε κ πολλά. Θυμάμαι όταν ήμουν έγκυος στη μικρή κ φοβόμουν για down είχα πάει στη νηπιαγωγό του να ρωτήσω για το πως θα έλεγα του Θοδωρή αν έπρεπε να προχωρήσω σε διακοπή κ μου είπε πως ήταν ακόμα μικρός για να καταλάβει την έννοια του θανάτου οπότε κ θα του έλεγα πως πήγε σε ένα όμορφο μέρος που θα περνούσε τέλεια.

O γιος μου έχει βαλανικό υποσπαδία. Ψάχνοντας στοιχεία γι' αυτό μπήκα και στο πάρεντς και, κατά συνέπεια, και στο καφέ :).

Δυστυχώς ο παιδοχειρούργος δεν μπορούσε σήμερα και θα πάμε Τετάρτη. Ανυπομονώ γιατί θα κλείσουμε και ημερομηνία για την εγχείρηση, οπότε δρομολογείται το θέμα.

Θα ταλαιπωρηθεί μωρέ, γιατί - αν κι ελαφριά περίπτωση σχετικά - είναι κανονική εγχείρηση, με ότι αυτό συνεπάγεται και με ζόρικη μετεγχειρητική φάση.

Ολα καλά θα πάνε με την επέμβαση, εγχείρησα κι εγω το γιό μου για αμυγδαλές κ αυτό που φοβόμουν ήταν η νάρκωση, αλλά τα παιδάκια μας ειναι πιο δυνατά απ'οτι νομίζουμε

τετοια ωρα που μπαινω τι περιμενω να βρω
Πιτσικουλάκι μου είμαστε φαντάσματα του κάφε αλλά όχι κ έτσι!!!Μπες κανένα πρωί να τα πούμε
Link to comment
Share on other sites

Άμα ΣΕ δώσω ένα χέρι ξύλο......Δηλαδή ο δικός σου θα έδινε αγωγή? Αντιβίωση ή κάτι για να σφύξει το σ@@@@ο ? Ο δικός μου είναι πολύ κατά των φαρμάκων . Τις προάλλες έλεγε μια κοπέλα οτι είχε το μικρό της 4-5 μέρες, δε θυμάμαι ακριβώς, με 40 πυρετό και της έλεγε μόνο αντιπυρετικά. Με τα χίλια ζόρια της έγραψε αντιβίωση γιατί τον χιλιοπαρακάλεσε.

Κι εγώ δεν είμαι πολύ των φαρμάκων αλλά θεωρώ πως το να αφήνεις τόσες μέρες ένα παιδί με διαρροια το εξουθενώνεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!!!!

Σήμερα δεν έχω καθόλου όρεξη. Εχθές η μικρή κοιμήθηκε στις 11:30... έλεος!! Κορίτσια έχω πάρα πολλά νεύρα, φωνάζω πάρα πολύ στα παιδιά σαν παλαβή, πιστεύω θα με διώξουν απο την πολυκατοικία, μέχρι που σκεφτόμουν μα ξεκινήσω κανένα ηρεμιστικό ελαφρί, έχω θέματα διάφορα που με απασχολούν κ δεν έχω πια υπομονή με τίποτα κ με κανέναν. Δεν νομίζω να την βγάλω καθαρή τα επόμενα χρόνια!

Μωρε περνας τοσα πολλα φυσικο ειναι να εχουν εξαντληθει τα ορια και η υπομονη σου.Ομως τα παιδια δεν φταινε σε κατι.Πρεπει την ωρα που σε πιανουν τα νευρα σου να προσπαθεις να σκεφτεσαι ευχαριστα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Άμα ΣΕ δώσω ένα χέρι ξύλο......Δηλαδή ο δικός σου θα έδινε αγωγή? Αντιβίωση ή κάτι για να σφύξει το σ@@@@ο ? Ο δικός μου είναι πολύ κατά των φαρμάκων . Τις προάλλες έλεγε μια κοπέλα οτι είχε το μικρό της 4-5 μέρες, δε θυμάμαι ακριβώς, με 40 πυρετό και της έλεγε μόνο αντιπυρετικά. Με τα χίλια ζόρια της έγραψε αντιβίωση γιατί τον χιλιοπαρακάλεσε.

ΑΧΧΧΧΧΧ ΘΑ ΜΕ ΔΩΣΕΙΣ ΞΥΛΟ???????? Μ΄ΑΡΕΣΕΙ!!!!:tongue::tongue:

Κι εμενα ειναι κατα των φαρμακων αλλα μεχρι ενος οριου φιλεναδα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τζεσικάκι γιατί φοβόσουν για down? Ήταν μεγάλη η πιθανότητα στην εξέταση ή οι κλασικές σου ανασφάλειες? Εμένα μου είχε βγει 1:22000 οπότε δεν το είχα καν στο μυαλό μου.

Εμενα ειχε βγει 1:39000!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν είμαι πολύ τον φαρμάκων αλλά θεωρώ πως το να αφήνεις τόσες μέρες ένα παιδί με διαρροια το εξουθενώνεις

Λέτε να πάω στο φαρμακείο να πω να μου δώσουν κάτι? Τόσες συνταγές περνάν απο τα χέρια τους , κάτι ξέρουν και αυτοί. Ένα τόνο ρύζι την έχω ταϊσει και ένα κοντέινερ μπανάνες αλλά και αυτά νερό τα βγάζει.


Link to comment
Share on other sites

Τζεσικάκι γιατί φοβόσουν για down? Ήταν μεγάλη η πιθανότητα στην εξέταση ή οι κλασικές σου ανασφάλειες? Εμένα μου είχε βγει 1:22000 οπότε δεν το είχα καν στο μυαλό μου.

Στην αυχενική δεν ήταν ορατό το ρινικό οστό (1ο στοιχείο), οι βιοχημικές ήταν 1:30.000 και μου είπε να ηρεμήσω, μετά στη β' επιπέδου το ρινικό οστό ήταν μιρκότερο του φυσιολογικού κ μια βαλβίδα στη καρδιά φαινόταν προβληματική και έτσι έκανα άμνιο

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να πάω στο φαρμακείο να πω να μου δώσουν κάτι? Τόσες συνταγές περνάν απο τα χέρια τους , κάτι ξέρουν και αυτοί. Ένα τόνο ρύζι την έχω ταϊσει και ένα κοντέινερ μπανάνες αλλά και αυτά νερό τα βγάζει.

Θα κανεις οτι σου ειπε ο γιατρος σου.,,,,,,ΤΕΡΜΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...