Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστω πολυ για τις ευχουλες μας!!! Πανε και τα φετινα μας γενεθλια που τα περιμεναμε με τοση αγωνια!!!!Αντε Νεαμανουλα και στα δικα σας τωρα και σε οσα ζουζουνακια εχουν σειρα!!!;):D:D:D


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟΛΑ ΜΑΣ! ΠΕΖΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ!!!!!!!!!!!!

Μετά τη Χριστίνα μας, νομίζω ότι εμεις έχουμε σειρα! Καλε, μεγάλωσαν!!!

κατερινα η σειρα σου κοριτσι!!!:D με το καλο κ εσυ πωπωωωω περναει ο καιρος!!!!τωρα για αυτο που ρωτας....το μονο που θα μπορουσα να σου πω ειναι να κανεις κατι ξεχωριστο καθε φορα το ιδιο ομως, πχ να πηγαινετε οι δυο σας στον καναπε κ να ξεφυλλιζετε ενα αγαπημενο του βιβλιο και να πινει το γαλα αγκαλιτσα, ενω ακουει παραμυθι..τι εννοεις ομως μπορει να μεινει νηστικος; απο φαγητο;;τι τρωει;;

α μιας κ το ανεφερα, δεν σας ειπα οτι φτανουμε σε αποθηλασμο;! εχει δυο μερες να θηλασει...χτες δεν ζητησε κ σημερα δεν την αφησα γιατι θηλαζει μονο πριν τον υπνο (η συμφωνια μας)οποτε κ δεν ζητησε μετα. πιστευω μεχρι το ΣΚ να εχει αποθηλασει πληρως....τα συναισθηματα; αναμικτα, αλλα πηρα την αποφαση τον νοεμβρη οποτε...πηγαμε πολυ καλα νομιζω.:)

Daf Μου έχω δοκιμάσει ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Δεν το πίνει μάλλον από πείσμα. καθόμαστε στον καναπε, λέει γάλα, του κάνω, διαβάζουμε βιβλιο και όταν του το δίνω φωνάζει "οχι". Ξαπλώνουμε μαζί στο κρεβατι, του λέω παραμυθάκι, κρατάει το μπιμπερο, αλλα και πάλι δεν δέχεται να πιει. Το αποτέλεσμα;; Το πρωι σίγουρα θα του δώσω κάτι αλλο και δεν μένει νηστικος. Το βράδυ όμως, μένει με το απογευματινο γιαουρτάκι.Ετσι μενει απο τις 6-7 το απογευμα μέχρι το άλλο πρωι χωρις μπουκια. Αν του δώσω 10 το βράδυ κάτι να τσιμπήσει, τοτε και πάλι σίγουρα δεν θα πιει το γάλα. Δεν ξέρω τι να κάνω....:-(

Όσο για τον αποθηλασμο, ΜΠΡΑΒΟ σας που τα καταφέρατε, αφου φυσικά το ειχες αποφασίσει. Εγώ τον θήλασα 9 μήνες...Ηθελα παραπάνω, αλλα ξυπνάω 5 το πρωι.. Δεν νομίζω να καταφερνα με την κουραση μου να αντλώ και γάλα. Βέβαια μου έχει μεινει μια πικρή αγεύση, ότι βιάστηκα..Δεν ξέρω. Ευχομαι και τώρα να θηλάσω τουλάχιστον το ίδιο. Αν όμως αυτή τη φορα γυρίσω νωρις στη δουλεια, να δώ τι θα κάνω...

Κοριτσάκια μου σας φιλω. Καλημέρα και τα λέμε!!!:D


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΝΙΚΟΛΑ!!!!ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ!!!ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΧΟΡΕΥΤΑΡΑΣ!!!!

Αίντε νεαμανουλα, η σειρά σας!!!!

Τι κανετε οι υπόλοιπες?Ελπίζω όλες καλα!!!

Ax εσένα σκεφτόμουνα. Τι κάνεις;;;;;


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

katerina_s όλο θέλω να γράψω για το γάλα κι όλο ξεχνάω. Αν όπως λες δοκιμασες τα πάντα, τότε θα έλεγα ότι είναι φάση και θα περάσει, μην τον πιέζεις. Κι η δικιά μου κατά καιρούς δεν πίνει γάλα και μετά της περνάει.Μήπως να τον άφηνες λίγο παραπάνω νηστικό ωστε να πεινάει και το πιει? Πάντως μην αγχώνεσαι, η βασική τροφή τους τώρα δεν είναι το γάλαοπότε αν δεν πιει και λίγες μέρες δεν τρέχει κάτι. Τώρα έχουν και προτιμήσεις, και παραξενιές και άρνηση. Εμένα πάλι εδώ και καμιά βδομάδα δεν τρώει με τίποτα φρούτα, με αποτέλεσμα να έχουμε θέμα στα κακά.Με έχει σκάσει, δεν τα θέλει με τίποτα.Οπότε με το καλό και ότι και όσο τρώει.

Τί κάνετε τσούπρες?Εμείς καλά, αν και τη βλέπω σιγά σιγά να θέλει να μου κόψει το μεσημεριανό ύπνο. Ακόμη δεν αντέχει το μονοκόμματο μέχρι το βράδυ, είμαστε σε μια περίεργη φάση, που το μεσημέρι δεν θέλει να κοιμηθεί αλλά και αν δεν κοιμηθεί θα γλαρώσει από τις 6-7 το απόγευμα και θα με τρελάνει με γκρίνια.Οπότε τί κάνω?Το τρενάρω όσο μπορώ για να μην το κόψει. Επίσης άλλο θέμα που σκέφτοαι πολύ είναι ότι πρέπει να της πάρω κρεβάτι γιατί δεν χωράει στη κούνια αλλά επίσης το τρενάρω, γιατί είμαι σίγουρη ότι κάθε βράδυ θα φεύγει από το κρεβάτι και θα την ψάχνω.Τί άλλο σκέφτομαι???Α,ναι περιμένω πώς και πώς το καλοκαίρι για να ξεκινήσω να της κόψω την πάνα γιατί ακόμη γίνεται χαμός στην αλλαγή. Αυτά με τους προβληματισμούς μου.

daf το πήρες απόφαση να αποθηλάσεις, έ?ελπίζω να της έρθει της μικρής εύκολο. Πάντως μπράβο σου που θήλασες τόσο καιρό, έχω ξαναπεί θαυμάζω τις γυναίκες που θηλάζουν. Για μένα ήταν μαρτύριο, θήλαζα κι έκλαιγα από τον πόνο, μόνο 1 μήνα θήλασα, πιο πολύ πονούσα στο θηλασμό παρά στον τοκετό. Απερίγραπτος πόνος. Και ναι, προσπαθούσα να έχω τις σωστες θέσεις θηλασμού και να πιάνει τη θηλή σωστά σύμφωνα με μαίες αλλά και βιβλία αλλά ντεν...ερχόταν η ώρα να θηλάσω και φοβόμουν!Αυτό το σκέφτομαι και για το δεύτερο παιδί, η δύσκολη ώρα του θηλασμού, τί θα κάνω?Το έχω πάρει με πολύ φόβο.Αυτά!!!!

Καλέ, πλησιάζει το πάρτυ μας, σας το'πα????:tongue::tongue::tongue::tongue:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που ξυπνάει σπό τις 6.30-7.00 από τα μουγκρητά της μικρής και μετά το μεσημέρι, κατά τη μία που είναι να φάει τον πιάνει η τρελή γκρίνια μέχρι τις 2 που πάει για ύπνο; Και το μικρό μου ζουζούνι χθες έκλεισε ένα 12 ωρο άυπνη -με 5λεπτους υπνάκους -και τώρα κλείναι ένα 12 ωρο κοιμισμένη. Χαμός κορίτσια! Μακάρι να ήμουν σαν τη july στην κοσμάρα της!! Αλλά είμαι το εντελώς αντίθετο. Και δυστυχώς, έκοψα το θηλασμό, μου ήταν αδύνατο να συνεχίσω. Οι κολικοί εντάθηκαν, αλλά λέω, τι στο καλό, 5 μήνες ακόμα και θα στρώσουμε...

Link to comment
Share on other sites

κατερινα εγω στη θεση σου τοτε, δεν θα 'σκαγα. θα εδινα ο,τι υπαρχει για φαγητο, αν δεν θελει τη νυχτα γαλα, δεν θελει οκ τι να κανουμε. απο το να μην τρωει κ να μενει τοσες πολλες ωρες νηστικος, καλυτερα να φαει κατι αλλο θρεπτικο. κ στο κατω κατω, καλα λεει η νεαμανουλα ανακατεψε το γαλα με κατι αλλο πχ τραχανα ή χυλο βρωμης ή δημητριακα....!μην σκας γι'αυτο!:)

η ερατω αρχισε να πινει γαλα παντως (φυτικο δλδ γιατι με το ζωικο εχουμε θεμα) οταν ξεκινησα να της βαζω χαρουποσκονη!πινει ενα φλιτζανι κανονικο κ το λεει 'η σοκολατα μου':tongue: για δες το κ αυτο....

νεαμανουλα ετσι ημασταν κ εμεις στο θηλασμο, ακριβως αυτο που λες. χαρακτηριστικο ηταν οτι εξωτερικα δεν φαινοταν απολυτως κανενα προβλημα, αλλα ο πονος ηταν απιστευτος. παντα οταν υπαρχει πονος στο θηλασμο για αρκετες μερες μετα τον τοκετο, υπαρχει πραγματικο προβλημα, δεν ειναι ευαισθησια στο δερμα.

εμενα με βοηθησε (πιστοποιημενη)συμβουλος θηλασμου και οστεοπαθητικος, οταν ερθει η ωρα με το καλο:D θα μπορουσες ισως να ζητησεις τη βοηθεια ειδικων!

ο μεσημεριανος υπνος ειναι εξαιρεση πια για την ερατω, μονο αν εχει ξυπνησει απο τις 8-8.30 θα κοιμηθει. και απο τοτε που τον εκοψε κοιμαται κανονικα το βραδυ...

νεαμανουλα για το κρεβατι σκεψου το, ισως η αλλαγη να της κανει καλο.

αντα ελπιζω συντομα να περασουν τα πονακια της μπουμπους!οσο για το θηλασμο, ο,τι σε βολευει κοριτσακι, αυτα τα πραγματα δεν ειναι υποχρεωτικα, εσενα ο,τι σου ταιριαζει καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

katerina_s όλο θέλω να γράψω για το γάλα κι όλο ξεχνάω. Αν όπως λες δοκιμασες τα πάντα, τότε θα έλεγα ότι είναι φάση και θα περάσει, μην τον πιέζεις. Κι η δικιά μου κατά καιρούς δεν πίνει γάλα και μετά της περνάει.Μήπως να τον άφηνες λίγο παραπάνω νηστικό ωστε να πεινάει και το πιει? Πάντως μην αγχώνεσαι, η βασική τροφή τους τώρα δεν είναι το γάλαοπότε αν δεν πιει και λίγες μέρες δεν τρέχει κάτι. Τώρα έχουν και προτιμήσεις, και παραξενιές και άρνηση. Εμένα πάλι εδώ και καμιά βδομάδα δεν τρώει με τίποτα φρούτα, με αποτέλεσμα να έχουμε θέμα στα κακά.Με έχει σκάσει, δεν τα θέλει με τίποτα.Οπότε με το καλό και ότι και όσο τρώει.

Τί κάνετε τσούπρες?Εμείς καλά, αν και τη βλέπω σιγά σιγά να θέλει να μου κόψει το μεσημεριανό ύπνο. Ακόμη δεν αντέχει το μονοκόμματο μέχρι το βράδυ, είμαστε σε μια περίεργη φάση, που το μεσημέρι δεν θέλει να κοιμηθεί αλλά και αν δεν κοιμηθεί θα γλαρώσει από τις 6-7 το απόγευμα και θα με τρελάνει με γκρίνια.Οπότε τί κάνω?Το τρενάρω όσο μπορώ για να μην το κόψει. Επίσης άλλο θέμα που σκέφτοαι πολύ είναι ότι πρέπει να της πάρω κρεβάτι γιατί δεν χωράει στη κούνια αλλά επίσης το τρενάρω, γιατί είμαι σίγουρη ότι κάθε βράδυ θα φεύγει από το κρεβάτι και θα την ψάχνω.Τί άλλο σκέφτομαι???Α,ναι περιμένω πώς και πώς το καλοκαίρι για να ξεκινήσω να της κόψω την πάνα γιατί ακόμη γίνεται χαμός στην αλλαγή. Αυτά με τους προβληματισμούς μου.

daf το πήρες απόφαση να αποθηλάσεις, έ?ελπίζω να της έρθει της μικρής εύκολο. Πάντως μπράβο σου που θήλασες τόσο καιρό, έχω ξαναπεί θαυμάζω τις γυναίκες που θηλάζουν. Για μένα ήταν μαρτύριο, θήλαζα κι έκλαιγα από τον πόνο, μόνο 1 μήνα θήλασα, πιο πολύ πονούσα στο θηλασμό παρά στον τοκετό. Απερίγραπτος πόνος. Και ναι, προσπαθούσα να έχω τις σωστες θέσεις θηλασμού και να πιάνει τη θηλή σωστά σύμφωνα με μαίες αλλά και βιβλία αλλά ντεν...ερχόταν η ώρα να θηλάσω και φοβόμουν!Αυτό το σκέφτομαι και για το δεύτερο παιδί, η δύσκολη ώρα του θηλασμού, τί θα κάνω?Το έχω πάρει με πολύ φόβο.Αυτά!!!!

Καλέ, πλησιάζει το πάρτυ μας, σας το'πα????:tongue::tongue::tongue::tongue:

neamanoula ίσως έχεις δίκιο και να αγχώνομαι αδίκως. Αλλα δεν ήθελα απο τώρα να κοψει το γάλα...Χθες τον αφησα τελειως, απλά΄του ειχα το μπουκάλι δίπλα και πριν τον πάρει ο υπνο, ηπιε 100gr. Από το τίποτα, καλα ήταν και αυτο!

Όσο για τον μεσημεριανο ύπνο, δεν θέλω ουτε να το σκεφτώ να το κόψει. 2-3 φορες που το έκανε, στις 7 ήταν κοτόπουλο. Και μετά τον έπιανε υπερένταση και κοιμόταν στις 11 το βράδυ. Ελπίζω να μην το κόψουνκαι αυτο...

Όσο για το θηλασμο ναι μωρε στην αρχη πονάει πολύ. Ισως κάποιες κοπέλες πονάνε περισσοτερο. Δεν ξέρω. Εγώ τις πρώτες μέρες που τον ειχα στο νοσοκομειο, τραβουσα αναγκαστηκα με θήλαστρο. Αλλα από το πάθος μου να του δώσω το πρωτογαλα(δεν ήξερα πως θα εξελιχθει το θέμα), ματωνα τις θηλες μου. Εκει να δεις πόνο. Μην ομως σκέφτεσαι αρνητικά για την επόμενη εγκυμοσύνη σου. Ισως αυτή τη φορά να ειναι καλυτερα τα πράγματα.Αλλωστε ειπαμε, καλος ο θηλασμος αλλα ας μην τρελαινόμαστε κιόλας!

Θα κάνεις πάρτυ?? Για πες λεπτομέρειες!!! Εγώ ακομα δεν ξέρω τι να κάνω....:(

ααα κατερίνα, γάλα σε κούπα και δημητριακά μέσα?Με το κουτάλι κι όσο πιει. Εμένα έπιασε.

Το έκανα και αυτο! Ηπιε λιγακι και μετα..."ΟΧΙ" !

. Και δυστυχώς, έκοψα το θηλασμό, μου ήταν αδύνατο να συνεχίσω. Οι κολικοί εντάθηκαν, αλλά λέω, τι στο καλό, 5 μήνες ακόμα και θα στρώσουμε...

Κοριτσάκι να κάνεις ότι νιώθεις πως ειναι καλυτερο για το παιδί σου χωρις τυψεις!!!!

κατερινα εγω στη θεση σου τοτε, δεν θα 'σκαγα. θα εδινα ο,τι υπαρχει για φαγητο, αν δεν θελει τη νυχτα γαλα, δεν θελει οκ τι να κανουμε. απο το να μην τρωει κ να μενει τοσες πολλες ωρες νηστικος, καλυτερα να φαει κατι αλλο θρεπτικο. κ στο κατω κατω, καλα λεει η νεαμανουλα ανακατεψε το γαλα με κατι αλλο πχ τραχανα ή χυλο βρωμης ή δημητριακα....!μην σκας γι'αυτο!:)

νεαμανουλα για το κρεβατι σκεψου το, ισως η αλλαγη να της κανει καλο.

Οπως ειπα και πριν, ισως έχετε δικιο. Ας μη σκαω(γιατι πραγματικά σκάω). Θα το δώ πιο χαλαρα.! Παντως δεν τον πιέζω γιατι νομιζω τότε ειναι που θα χάσω το παιχνιδι!!!!:P

α! Και εγώ σκέφτομαι να του πάρω κρεβάτι. δεν θέλει καθόλου να ειναι στην κουνια του και έτσι μέσα στη νυχτα καταλήγει στο κρεβάτι μας!!! Αρα μάλλον ήρθε η ώρα!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!

Τί μου κάνετε?Ελπίζω όσες είστε καλά να συνεχίσετε έτσι, και όσες δεν είστε να γίνεται!!!!

Άντα μην έχεις τύψεις, ένα γερό μωρό χρειάζεται μιά γερή μαμα δίπλα του, οπότε αφού δεν σου βγήκε με τον θηλασμό ΟΚ. Ολα καλα!!!!

Κατερίνα_ς όντως μην τον πιέζεις, περνάνε φάσεις...εμάνα πίνει το βραδινό του γάλα όλο και το πρωι με το ζορί 50-100μλ και αν....απλα του συμπληρώνουμε φαγητο πρίν τα φρούτα ή το αυγό και όλα οκ.Βασικά πλέον δεν έχουμε ιδιαίτερο πρόγραμμα στο φαγητο τα κύρια γεύματα όλα του τα δίνουμε αλλά φυσικά στο ενδιάμεσο και εμβόλημα ότι αλλο θέλει, μπισκότα, σταφυδόψωμα κτλ....

Για το κρεβάτι που λέτε, εμένα κοιμάτε ευτυχώς ακόμη το μεσημερι με λίγες εξαιρέσεις, απλα εχει μειώσει τα 3ωρα σε 1-1μιση ώρα, και το βράδυ κοιμάται γύρω στις 10μιση με 11 αφού τον βάλω στο κρεβάτι του με το γάλα απο τις 10....το κρεβάτι μας, είναί απο τα μεγάλα που γίνονται μονά μέχρι 5 ετών οπότε δεν έχουμε θέμα, απλά βρε κορίτσια...εμάν στον ύπνο γυρνάει και πάει πάνω κάτω στο κρεβάτι όλη την ώρα...ακόμη και με τα πλαινά προστατευτικά δεν έχουν φόβο να πέσουν?Εχουν ύψος περίπου 40 εκ. γιά πείτε καμιά ιδέα?

Εμέις πάλι, περνάμε την φάση της Bebe Lilly έλεος, θέλει όλη την ώρα να την βλέπει στην τηλεόραση ή στο κομπιούτερ, και φυσικά επειδή το απαγορεύσαμε, κλαίει και χτυπιέται....Τόσο τηλεορασάκιας πιά?Κάνει τα πάντα να μας καλοπιάσει...μας δίνει τα μπισκότα του, κάνει χαζά και μετά ζητάει να δεί τηλεόραση!!!!

Από την άλλη είναι μέσα στην γλύκα...χθές του κάναμε πλάκα, με χαίδευε ο σύζυγος οπότε μας είδε, ήρθε σκαρφάλωσε επάνω μας, μας αγκάλιασε και άρχισε να μας χαιδεύει και του 2 λέγοντας, "καλλλιή, καλλιή"!!!!Ήταν πάντα συναισθηματικός, αλλα τώρα μας το δείχνει όλη την ώρα!!!

Αυτά τα νέα μας....Φιλάκια σε όλες!!!!

(Είδες συμπεθερούλα...ούτε ένα παράπονο δεν έκανα αυτή την φορά για το παλιόδοντο μου που ακόμη πονάει....με αποπήρες!!!!!):tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το θηλασμο ναι μωρε στην αρχη πονάει πολύ. Ισως κάποιες κοπέλες πονάνε περισσοτερο. Δεν ξέρω. Εγώ τις πρώτες μέρες που τον ειχα στο νοσοκομειο, τραβουσα αναγκαστηκα με θήλαστρο. Αλλα από το πάθος μου να του δώσω το πρωτογαλα(δεν ήξερα πως θα εξελιχθει το θέμα), ματωνα τις θηλες μου. Εκει να δεις πόνο. Μην ομως σκέφτεσαι αρνητικά για την επόμενη εγκυμοσύνη σου. Ισως αυτή τη φορά να ειναι καλυτερα τα πράγματα.Αλλωστε ειπαμε, καλος ο θηλασμος αλλα ας μην τρελαινόμαστε κιόλας!

Θα κάνεις πάρτυ?? Για πες λεπτομέρειες!!! Εγώ ακομα δεν ξέρω τι να κάνω....:(

Φιλενάδα το αίμα ήταν καθημερινό φαινόμενο. Στο νοσοκομείο θυμάμαι τη δεύτερη ή τρίτη μέρα που ήρθε το πρωτόγαλα, αντί για στήθος ένιωθα ότι είχα πέτρες, δεν μπορούσα να κοιμηθώ από τον πόνο, δεν άντεχα το σεντόνι να με σκεπάζει γιατί με πονούσε. Παρακαλούσα τις μαίες για κανένα φάρμακο, τόσο πολύ πονούσα (και γενικά αντέχω τον πόνο). Υπόψην ο τοκετός πολύ δύσκολος φτ. με βεντούζα κτλ., αφού να φαναστείς μετά ήμουν με καθετήρα και ορό κι όμως ο πόνος του στήθους ήταν πολύ πολύ μεγαλύτερος. Ενιωθα ότι δεν μπορούσα να αναπνέυσω.Το μωρό τρελά φαγανό, μου το έλεγαν ήδη και οι νοσοκόμες ότι έτρωγε περισσότερο από όλα και ήδη τις πρώτες μέρες στο σπίτι έπινε 180 και πάλι δεν χόρταινε. Όλη μέρα έκλαιγε και δεν κοιμόταν καθόλου. Πού να βγάλω εγώ 180?????Ούτε στα πιο τρελά όνειρα. Στο νοσοκομείο έκανα αντλήσεις 15λεπτά +15 και έβγαζα με το ζόρι 10Ml.και έτρεχα μέσα στη χαρά να το πιει αυτό το μωρό....αχχχχ.....ζόρι τρελό...γι'αυτό το σκέφτομαι για το δεύτερο τί θα κάνω...ΤΕςπα....περασμένα...

Το Σάββατο εχουμε γενέθλια και φυσικά θα τα γιορτάσουμε την ίδια μέρα. Θα τα κάνουμε σε παιδότοπο με στενούς φίλους και παππουδογιαγιάδες κι εμείς λόγω οικονομικών δεν είμαστε για περισσότερα...Αλλά της πήρα ένα τέλειοοοοο φόρεμα, δεν χορταίνω να το κοιτάω, σαν κουφέτο είναι...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδα το αίμα ήταν καθημερινό φαινόμενο. Στο νοσοκομείο θυμάμαι τη δεύτερη ή τρίτη μέρα που ήρθε το πρωτόγαλα, αντί για στήθος ένιωθα ότι είχα πέτρες, δεν μπορούσα να κοιμηθώ από τον πόνο, δεν άντεχα το σεντόνι να με σκεπάζει γιατί με πονούσε. Παρακαλούσα τις μαίες για κανένα φάρμακο, τόσο πολύ πονούσα (και γενικά αντέχω τον πόνο). Υπόψην ο τοκετός πολύ δύσκολος φτ. με βεντούζα κτλ., αφού να φαναστείς μετά ήμουν με καθετήρα και ορό κι όμως ο πόνος του στήθους ήταν πολύ πολύ μεγαλύτερος. Ενιωθα ότι δεν μπορούσα να αναπνέυσω.Το μωρό τρελά φαγανό, μου το έλεγαν ήδη και οι νοσοκόμες ότι έτρωγε περισσότερο από όλα και ήδη τις πρώτες μέρες στο σπίτι έπινε 180 και πάλι δεν χόρταινε. Όλη μέρα έκλαιγε και δεν κοιμόταν καθόλου. Πού να βγάλω εγώ 180?????Ούτε στα πιο τρελά όνειρα. Στο νοσοκομείο έκανα αντλήσεις 15λεπτά +15 και έβγαζα με το ζόρι 10Ml.και έτρεχα μέσα στη χαρά να το πιει αυτό το μωρό....αχχχχ.....ζόρι τρελό...γι'αυτό το σκέφτομαι για το δεύτερο τί θα κάνω...ΤΕςπα....περασμένα...

Το Σάββατο εχουμε γενέθλια και φυσικά θα τα γιορτάσουμε την ίδια μέρα. Θα τα κάνουμε σε παιδότοπο με στενούς φίλους και παππουδογιαγιάδες κι εμείς λόγω οικονομικών δεν είμαστε για περισσότερα...Αλλά της πήρα ένα τέλειοοοοο φόρεμα, δεν χορταίνω να το κοιτάω, σαν κουφέτο είναι...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Αx βρε κοριτσακι μου, τι πέρασες και εσυ. Αντε μετά να εχεις θάρρος για την επόμενη φορά.Τι να πώ... Το Χριστινακι με βεντουζα;;Και εμεις..βεντουζα με τα επακόλουθα που ειχαμε-αν θυμάσαι!!

Πάντως ίσως την επόμενη φορα να ειναι καλυτερα!!!:P

Όσο για τα γεννέθλια και εγώ δεν ξέρω τι να κάνω. Εμεις δεν έχουμε κοντά και συγγενεις και έτσι δεν ξέρω τι να κάνω. Το καλο ειναι ότι θα έρθει η νονά μας, οπότε μονο και μόνο για εκεινη, μια γιορτούλα θα την κάνουμε!!!:tongue:


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

Νεαμανουλα μου να χαιρεσαι την κοριτσαρα σου, να ειναι γερη και ευτυχισμενη!!!! Δωστης ενα γλυκο φιλακι!!!! Και φυσικα να περασετε τελεια αποψε στα γενεθλια της!!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...