Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ!!!!!!!!!

να ζησεις σαν..τα ψηλα βουνα!!!:D:D:Dπαντα γερη να ειναι νεαμανουλα, να τη χαιροσαστε!!!!!!:D

σημερα εχω.. γενικη καθαριοτητα κανω διαλειμμα κ ξεκινω το αλλο μισο σπιτι σε λιγο...:rolleyes:

γμτ μας ειπαν οτι εσπασε ενας σωληνας της αποχετευσης και ξανα εχουμε προβληματα, ο εργολαβος που ειχε αναλαβει την ανακαινιση ηταν μεγαλος απατεωνας κ μεγαλο καθ%$4ι τελικα..:mad: να δω ποσες φορες θα χρειαστει να το διαπιστωσουμε ακομα....:mad::-x:-x:-x

χτες μου εκανε κ η μικρη ενα 38,5 κ ημασταν μια ομορφια!ευτυχως επεσε το βραδυ κ δεν ξανακανε, σημερα ξεκινησα να της δινω κ γυρη μπας κ ενισχυθουμε λιγακι...πολυ πραγμα ομως βρε παιδια, ενα μηνα μας εχει τσακισει:-( δλδ του χρονου στον παιδικο, θα πηγαινει καμια εβδομαδα ή...να το αφησουμε καλυτερα;:roll:

αντε να γιουμε που λεει κ η ερατω:rolleyes::)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ααα κατερίνα, γάλα σε κούπα και δημητριακά μέσα?Με το κουτάλι κι όσο πιει. Εμένα έπιασε.

συμφωνώ και εγώ προσπάθησε να φάει γάλα και όχι να το πιεί. πχ σε κούπα ή μπωλ με δημητριακά ή εγώ της μαίρης της φτιάχνω κρέμα με το γάλα της και κουάκερ και κάθε βράδυ της δίνω ένα μπωλ είναι πολύ καλό και χορταστικό!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

ωωω χριστινάκι χρόνια πολλά!!!!

πωπω βρε κορίτσια τι τραβήξατε με τους θηλασμούς!!!εντάξει εγώ είμαι υπέρμαχος του θηλασμού αλλά με όριο είπαμε να μην υποφέρουμε κιόλας!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

anta μου ζήλειες έχεις???

η δικιά μου ενώ γενικά δεν ζηλέυει έχει ρίξει κάτι γερές στην μικρή!!!το θεμα είναι ότι τις ρίχνει στο άσχετο εκεί που παίζουμε ή που κάνουμε αγκαλίτσες και δεν ξέρω τι να κάνω! στην αρχή της μίλησα αλλά πλέον έχω αρχίσει την τιμωρία βέβαια δεν τιμωρώ μόνο την μαίρη αλλά και την μπέμπα!!!οτι και καλά πρέπει να είναι αγαπημένες αδερφούλες και να μην δέρνονται αλλά προς το παρών τις τρώει η μικρή!!!το μόνο που κατάφερα είναι να μην της πειράζει τα ματάκια και αν την προλάβω την ώρα που πάει να ρίξει μετά δεν την πειράζει την χαιδεύει και κάνει αγκαλίτσες!!! την χτυπάει τελείως αψυχολόγητα ρε γμτ και ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω!!!βέβαια μην φανταστείτε ότι όλη την ώρα την δέρνει έχει φάει η μικρή 5-6 μέχρι τώρα!!!να φανταστείς την πρώτη φορά εκεί που την χάιδευε την χτύπησε και μετά μου λέει κοίτα μαμά η μπέμπα κλαίει της είχε κάνει πολλή εντύπωση που η μπέμπα αντέδρασε με κλάμα!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φανερές ζήλειες όχι, ο Θανάσης όμως έχει γίνει πολύ αντιδραστικός και πεισματάρης, ακόμα και στο φαγητό του. Μοπρεί να γκρινιάζει όλη μέρα και το μωρό το ίδιο. Δεν είναι από τα ήσυχα μωρά. Εσένα πώς είναι; Εμείς έχουμε μια μόνιμη ένταση και ένα μόνιμο τρέξιμο και μόνιμες φωνές. Κουραστικό...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σας κοριτσάκια μου!!!Τελικά καναμε το πάρτυ μας σε παιδότοπο με πολλά παιδάκια και περάσαμε υπέροχα. Γυρίσαμε 11.00 το βράδυ και η μικρή το καταευχαριστήθηκε. Πραγματικά περάσαμε σούπερ. Με τη τούρτα μας, τα κεράκια πυροτέχνημα, με τα μπαλόνια μας όλα ήταν τέλεια!Αντε και του χρόνου τώρα.:D:D:D

Λένε για τα παιδάκια που εχουν μεγάλη διαφορά ηλικίας (4-5 χρόνια) ότι βγάζουν ζήλεια και όλοι οι γονείς τους λένε "κάντα με μικρή διαφορά". Αλλά βλέπω βρε κορίτσια ότι έχετε ζήλειες κι εσείς που είναι μικρή η διαφορά ηλικίας τους. Μάλλον είναι στο παιδί κι όχι στην ηλικία. Από την άλλη βέβαια μέχρι ενός σημείου είναι λογικό να νιώθει ζήλεια το μεγαλύτερο παιδί δεδομένου ότι άλλαξε η καθημερινότητα του και ότι η μαμά αγαπά και προσέχει εξίσου με αυτό και ένα άλλο παιδάκι, ότι δηλ. δεν είναι πλέον οι μοναδικοί αποδέκτες της λατρείας της μαμάς.Τί να πω, κορίτσια υπομονή...έχω δει πολύ έντονα συμπτωματα ζήλειας που το μεγάλο παιδί προσπαθούσε να βλάψει το μικρό, το τί ξύλο έτρωγε δεν λέγεται το καημένο το μικρό, λυπάμαι τους γονείς τους γιατί τα έχουν παίξει να προσπαθούν να μην τα αφήνουν λεπτό μόνα τους.Μιλάμε για την σωματική ακεραιότητα.Ελπίζω να είναι μικρές ζηλίτσες και να μην φτάνουν στα όρια.


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

μπραβο σας νεαμανουλα!!!:-D και του χρονου να ειστε καλα να το χαρειτε το ιδιο!

July θα τα 'χετε τωρα αυτα, τι να κανεις, ολα τα αδερφακια ζηλευουν το ενα το αλλο κ αγαπιουνται κ θυμωνουν κ ξαναπαιζουν μαζι και και και....

το θεμα απλα ειναι να μην κινδυνευει σοβαρα η σωματικη ακεραιοτητα ειδικα ενος βρεφους :?, οπως λεει η νεαμανουλα

.... τωρα το 'απλο ξυλο' :lol: ε, καλα ως παιδι, ποιος δεν μαλλιοτραβηχτηκε με τον αδερφο του/αδερφη του....:tongue:

july με το θηλασμο ..αχ τι να κανουμε, ημουν κ εγω απο τις μανουλες που υπεφεραν, απο ευαισθησια δερματος, απο λαθος θηλαστικες κινησεις.....αλλα οπως καθε επιλογη, εχει το κοστος της.. επελεξα να το προσπαθησω σκληρα, κ εφοσον ξεπεραστηκαν τα αρχικα προβληματα, τα οφελη ηταν πολλα. θα ηταν πιο πολυπλοκα τα πραγματα, με τις τροφικες αλλεργιες που αποδειχτηκε οτι εχει η ερατω, ηδη απο οταν ξεκινησαν οι στερεες.

κ αφου αυτο ταιριαξε σε μενα, αισθανομαι καλα με την επιλογη μου.:-D(το οποιο θεωρω οτι ειναι το πιο βασικο στο θεμα του θηλασμου/αποθηλασμου)

και τωρα δλδ, παρολη την προσφατη ταλαιπωρια με τις απανωτες ιωσεις, αισθανομαι ενταξει που αποφασισα να αποθηλασω, ενδεχομενως αν συνεχιζα να μην ταλαιπωρουνταν τοσο, αλλα δεν μπορω να το ξερω...:rolleyes:

και μιας κ μιλαω για θηλασμο, η κατερινα μου ειπε οτι η μπεμπα της θηλαζει πολυυυ, κ ετσι οπως τα χουμε κανει, να ειμαστε οικογενειακως απειλη για τη δημοσια υγεια :tongue:θα φτασω να δω ενα μεγαλο στρουμπουλο μωρακι.....!! ελπιζω την αλλη εβδομαδα να καταφερουμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να τις δουμε!!!!:tongue:

τη μαριγια δεν βλεπω παντως κ ανησυχω...δεν μας εχει πει κανενα νεο της:confused:

κοριτσακια μου σας φιλω, καληνυχτα κ πολλη υπομονη :-D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!:P

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ!!!!! ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΙΣΕΙΣ!!!! ΝΑ ΣΕ ΧΑΙΡΟΝΤΕ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ!!!!!!!Neamanoula να χαίρεσαι το παιδάκι σου!!!!!!!!!!!

Ειστε όλες καλα;;; Εμεις μια χαρά. Σταθερα, ΔΕΝ ΠΙΝΟΥΜΕ ΓΑΛΑ, ΟΥΤΕ "ΤΡΩΜΕ" ΓΑΛΑ ΜΕ ΔΗΜΗΤΡΙΑΚΑ! Τι ωραία!!!!

Μόλις γυρίσαμε απο Αθήνα που ήμασταν σε παππου και γιαγια!!! Σας γλυκοφιλω όλες και να ευχηθώ και στη gio μας ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΙΣΕΙΣ!!! ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!!!:P

Ειστε όλες καλα;;; Εμεις μια χαρά. Σταθερα, ΔΕΝ ΠΙΝΟΥΜΕ ΓΑΛΑ, ΟΥΤΕ "ΤΡΩΜΕ" ΓΑΛΑ ΜΕ ΔΗΜΗΤΡΙΑΚΑ! Τι ωραία!!!!

Μόλις γυρίσαμε απο Αθήνα που ήμασταν σε παππου και γιαγια!!! Σας γλυκοφιλω όλες και να ευχηθώ και στη gio μας ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΙΣΕΙΣ!!! ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!

κατερινάκι τι να πω για το γάλα η 'επιστήμη' σηκώνει τα χέρια ψηλά!!!τάιζέτον όσο πιο αργά μπορείς να μην μένει νηστικός και περίμενε κάποια στιγμή θα ξαναπιει!!!

ουουουου gio χρόνια πολλά κοπέλα μου!!!να χαίρεσαι τον παναγιωτίνο σου!!

λοιπόν τιμωρίες την βάζω και κάθεται στο καρεκλάκι της σε έναν τοίχο και στις χοντρες μαλ@@κιες πάει στο δωμάτιό της για 2 λεπτά όλα αυτά

παρατήρησα την μαίρη και νομίζω ότι δεν είναι ζήλεια αλλά αντίδραση λέτε να ισχύει κάτι τέτοιο??? γενικώς η μαίρη θέλει συνέχεια να χαιδεύει την μπέμπα και να παίξουν μόνο που αυτό δεν γίνεται πχ τραβάει το χεράκι της μπέμπας να της ανοίξει τα δαχτυλάκια για να πάρει η μπέμπα το λέγκο να παίξουν και διάφορα τέτοια και όσο πιο πολλά όχι λέω τόσο πιο δυνατα της τραβαει το χεράκι!!!τι να κάνω????δεν γίνεται και να μαγειρεύω να κουνάω ταυτόχρονα το ρηλάξ και να παίζω λέγκο!!!(αυτό γινόταν σήμερα και την έφαγε πάλι η μπέμπα!) τις περισσότερες φορες φέρνει και η μαίρη την κουζίνα της ή την σκούπα της ή τη σιδερώστρα της ανάλογα και μπορώ και κάνω δουλειές όταν όμως θέλει να "παίξει" με την μπέμπα τι κάνω???


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

gio, χρόνια πολλά, να χαίρεσαι το γιόκα σου!

july,τι να σου πω δεν ξέρω. Εμένα το πρόβλημα είναι ότι ο Θανάσης δεν με ακούει καθόλου. Αν τον βάλω τιμωρία θα ουρλιάζει. Με το μωρό θέλει να το φιλήσει, αλλά το κάνει άτσαλα και την πονάει. Ακόμα δεν έχω βρει ρυθμούς. Η μικρή έχει κολικούς που την πιάνουν σε άσχετες ώρες και γίνεται χαμὀς. Ο Θανάσης κολλάει με πράγματα π.χ. σήμερα ήθελε να φορέσει την μπλούζα του μόνος του, αλλά με το πάσο του, την κοιτούσε από δω κι απόκει, πήγαινε να την φορέσει, το μετανιωνε και ξανά από την αρχή. Εγώ όμως δεν έχω χρόνο για τέτοια χαζά. Τον έντυσα με το ζόρι και έγινε πάλι χαμός. Γενικά επικρατεί μεγάλη ένταση και χαμος στο σπίτι. Αφού δεν θέλω να ξεκινάει η μέρα...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά στα παιδάκια του Μαρτίου! Πολύχρονα να είναι και πάντα ευτυχισμένα!

Κάναμε κι εμείς τα γενέθλιά μας το Σ/Κ που πέρασε στο χωριό με τον παπού και τις γιαγιάδες μας και περάσαμε πολύ ωραία, είχαμε ποοοολύ κόσμο, καπου 50 άτομα, το καταφχαριστηθήκαμε!

Να ζήσουν και τα καινούρια μπεμπάκια του καφέ, εχω καιρό να μπω και εχω χασει επεισόδια! Κορίτσια θελει υπομονή τωρα με το δεύτερο μπεμπάκι, περισσότερο πρεπει να ασχολείστε με το "μεγάλο" για να μη νιώθει παραγκωνισμένο και ό,τι μπορείτε να κανετε μαζί για το μωρό να το κάνετε (πχ ελα να αλλάξουμε την πανα του μωρού, έλα να το ταίσουμε και τέτοια). Εμείς όταν θηλάζει η μπεμπα καθόμαστε στο κρεββατι και βλέπουμε dvd τραγουδάκια και τραγουδάμε.Πάντως κι ο δικός μου ενω γενικά δε ζηλεύει, μπορεί στο ξεκάρφωτο να της ρίξει της μπεμπας μια ανάποδη και μετά να της δώσει ένα παιχνιδάκι του για παρηγοριά. Τι να πω, ποιος ξερει τι σκέφτονται τα μικρά τους μυαλουδάκια...

Υπομονή!


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια.

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας,και εσείς να χαίρεστε τα παιδάκια σας!!!Τί κάνετε?Εμέίς μιά χαρα!!!

Καλά πολύ γελάω με τα παθήματα σας διπλομαμάδες!!!!Και πού είστε ακόμη....

July την λύση να νοικιάσεις 2-3 ακόμη την έχεις σκεφτεί?Άντα δεν έχεις χαλαρώσει καθόλου βλέπω!!!!Άστο το παιδάκι ήσυχο και ας ντυθεί σε 10 λεπτά και τι έγινε?Δέν χάθηκε και ο κόσμος!!!!Αν είσαι εσύ στην τσίτα, μόνιμα και στο σπίτι όλοι στην τσίτα θα είστε...προσπάθησε λίγο να ηρεμήσεις....περνάει ο καιρός....

Κατερίνα_ς θα σου τήλ!!!!

Εμείς κορίτσια έχουμε - νομίζω δηλαδή ότι έχουμε - θέμα με το φαγητό!!!!Ο μικρός τρώει τα πάντα, αλλα σκέτα....εννοώ ότι προσπαθήσαμε να του αρχίσουμε σαλάτες και λοιπα και αρνείται....την ντομάτα την φτύνει, το μαρούλι ούτε που να το δεί....μαγειρεμένα τα τρώει όλα, αλλα ακόμη δέν έχει την αίσθηση του "τρώω" στο τραπέζι και όχι μόνο το πιάτο μου!!!!Εντωμεταξύ και η μητέρα μου για να είναι ήσυχη ότι θα φάει ακόμη κάποια φαγητα του τα πατάει ελαφρα και μόνιμα μαλώνουμε για αυτό το θέμα....πχ και μην γελάσετε....τα όσπρια, τους τα δίνεται ολόκληρα βρε κορίτσια?Δεν ξέρω, εγώ είμαί υπερβολική?Η μαμά μου είναι?Νομίζω ότι το παιδί το κρατάει πίσω απο χαζομάρα....Εντωμεταξύ μήλα, αχλαδια, πίτες, τόστ, όλα τα τρώει σε μεγάλα κομάτια κανονικότατα....δέν ξέρω, πείτε καμιά ιδέα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια.

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας,και εσείς να χαίρεστε τα παιδάκια σας!!!Τί κάνετε?Εμέίς μιά χαρα!!!

Καλά πολύ γελάω με τα παθήματα σας διπλομαμάδες!!!!Και πού είστε ακόμη....

July την λύση να νοικιάσεις 2-3 ακόμη την έχεις σκεφτεί?Άντα δεν έχεις χαλαρώσει καθόλου βλέπω!!!!Άστο το παιδάκι ήσυχο και ας ντυθεί σε 10 λεπτά και τι έγινε?Δέν χάθηκε και ο κόσμος!!!!Αν είσαι εσύ στην τσίτα, μόνιμα και στο σπίτι όλοι στην τσίτα θα είστε...προσπάθησε λίγο να ηρεμήσεις....περνάει ο καιρός....

Κατερίνα_ς θα σου τήλ!!!!

Εμείς κορίτσια έχουμε - νομίζω δηλαδή ότι έχουμε - θέμα με το φαγητό!!!!Ο μικρός τρώει τα πάντα, αλλα σκέτα....εννοώ ότι προσπαθήσαμε να του αρχίσουμε σαλάτες και λοιπα και αρνείται....την ντομάτα την φτύνει, το μαρούλι ούτε που να το δεί....μαγειρεμένα τα τρώει όλα, αλλα ακόμη δέν έχει την αίσθηση του "τρώω" στο τραπέζι και όχι μόνο το πιάτο μου!!!!Εντωμεταξύ και η μητέρα μου για να είναι ήσυχη ότι θα φάει ακόμη κάποια φαγητα του τα πατάει ελαφρα και μόνιμα μαλώνουμε για αυτό το θέμα....πχ και μην γελάσετε....τα όσπρια, τους τα δίνεται ολόκληρα βρε κορίτσια?Δεν ξέρω, εγώ είμαί υπερβολική?Η μαμά μου είναι?Νομίζω ότι το παιδί το κρατάει πίσω απο χαζομάρα....Εντωμεταξύ μήλα, αχλαδια, πίτες, τόστ, όλα τα τρώει σε μεγάλα κομάτια κανονικότατα....δέν ξέρω, πείτε καμιά ιδέα....

Καλημέρα! Gio Περιμένω!!!! Παρε και στη δουλεια, οκ????

gio μου τι να πω. Εμένα δεν τρώει τα φαγητα όλα. Αλλα αντιθετα θελει σαν τρελος τη ντοματα( την οποια ο συζυγος δεν θέλει να του δίνω γιατι το χειμωνα ειναι ΘΕΡΜΟΚΗΠΙΟΥ :rolleyes:), τρώει αγγουρι, φακες-οχι φασολια- κιμα και όχι κρεας κλπ. Τα φρουτα, ενω το καλοκαιρι τα έτρωγε κανονικα, σταματησε ξαφνικα να τα θέλει και έτσι ξαναγύρισα στη φρουτόκρεμα. Όσο για το φαγητο, οχι δεν του το παταω. Του το δίνω κανονικά να το φάει. Και φυσικά ακομα στο δικπο του πιατο, στο καρεκλακι του(οταν δεχτει να καθίσει)..Πραγματικά δεν ξέρω τι να σε συμβουλέψω. Θεωρώ ότι ακομα ειναι μικρα και στο επόμενο 6μηνο θα στρώσουν. Σου ειπα και εγώ, παλευω με το γαλα, ανισα όμως.... Αν ο μικρος μασαει τοσο καλα νομιζω καλυτερα να μην του τα πατατε!

Αντα μου και ο Γιαννης μου ειναι πεισματαρης και γενικά δεν με ακουει! Χθες ήμασταν σε φιλικο σπίτι. Ο φίλος μας μια κουβέντα του έλεγε και ο Γιαννης τυπος και υπογραμμος. Εγώ ότι και να έλεγα με έγραφε. Ετσι, έκανε κάποιες αταξίες που δεν ήθελα να τις κάνει και το αποτέλεσμα ήταν απλά να τον πάρω και να΄φύγουμε...Ελπίζω να το κατάλαβε!!! Επίσης οταν δεν θέλει να βάλει τα ρουχα του, εγώ απλά ντυνομαι, τον φιλάω και του λέω "Φευγω. Να προσέχεις". Να δεις για πότε τρέχει και μου φέρνει τα ρουχα του να ντυθει. Κάποιο θα ειναι το κουμπί του. Ψαξτο καλη μου!

Zouzounel να χαιρεσαι το παιδάκι σου!!!! Εσεις του δώσατε και κατάλαβε! χα χα!!!!

Ε Ρ Χ Ο Ν Τ Α Ι Κ Α Ι Τ Α Δ Ι Κ Α Μ Α Σ!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...