Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ο Θανάσης κολλάει με πράγματα π.χ. σήμερα ήθελε να φορέσει την μπλούζα του μόνος του, αλλά με το πάσο του, την κοιτούσε από δω κι απόκει, πήγαινε να την φορέσει, το μετανιωνε και ξανά από την αρχή. Εγώ όμως δεν έχω χρόνο για τέτοια χαζά. Τον έντυσα με το ζόρι και έγινε πάλι χαμός. Γενικά επικρατεί μεγάλη ένταση και χαμος στο σπίτι. Αφού δεν θέλω να ξεκινάει η μέρα...

κοριτσάκι να σου πω κάτι? νομίζω ότι ο μικρός σου θελει χρόνο μαζί σου, γι αυτό και καθυστερεί να ντυθει. γιατί ετσι ασχολείσαι μαζί του. κάτι τέτοια κάνει και ο δικός μου.

αφιέρωσέ του λίγο χρόνο, δεν εχεις κάποιον να κρατάει το μωρό, να ασχοληθείς λίγο μαζί του?


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κι από μας!!!!

Δεν προλαβαίνω δυστυχώς να σας διαβάσω, ελπίζω να μην έγινε κάτι συνταρακτικό...

Χρόνια πολλά στα ζουζούνια που είχαν ήδη γενέθλια, αύριο και ο δικος μου!!!

Το μωρό μας είναι μια χαρά, ήρθε χτες και η παιδίατρος και την είδε, γενικώς όλα εξελίχθηκαν πολύ καλά και στον τοκετό και στις μέρες που ακολούθησαν, ο Γιώργος την υποδέχτηκε καλά θα έλεγα, δεν ξέρω αν θα γινόταν δηλαδή και καλύτερα! Ευτυχώς δεν μου ξυπνάει τις νύχτες όταν κλαίει η μικρή κι ανακουφίστηκα από αυτόν τον φόβο... Βέβαια η κούραση σε σχέση με όταν είχα μόνο τον Γιώργο δεν συγκρίνεται, γιατί δεν έχω τώρα την πολυτέλεια να κοιμηθώ όποτε κοιμάται το μωρό, αλλιώς δεν θα δω καθόλου τον Γιώργο, οπότε προσπαθώ να συμβιβάζω την κατάσταση των μαραθώνιων θηλασμών με λίγο χρόνο για παιχνίδι μόνο μαζί του. Αποτέλεσμα να κοιμάμαι ελάχιστα, αλλά τι να γίνει, υπομονή!!

Είμαι και από τις τυχερές που έχω και τη μαμά μου από πάνω, όταν φεύγει ο Θανάσης έρχεται εκείνη, κι έχω και φαγητό έτοιμο καθημερινά. Δεν τολμώ να φανταστώ τι περνάτε κορίτσια χωρίς βοήθεια με μεγαλύτερο παιδί και νεογέννητο. Κατά πού να κουνήσεις, αφού το μικρό θέλει να θηλάζει συνέχεια? Δεν ξέρω....

Η μικρή το μόνο που έχει είναι ότι κάνει αναγωγές (ευτυχώς όχι παλινδρόμηση απ'ότι μου είπε η γιατρός) και πρέπει να την κρατάω πολύ ώρα όρθια μετά το τάισμα, που από μόνο του μας παίρνει αρκετή ώρα. Επίσης λόγω αυτού δεν μπορώ να θηλάσω ξαπλωμένη, που θα βόλευε πολύ τις νύχτες γιατί η μικρή βγάζει συνέχεια γουλιές, ούτε σε θέση football. Μόνο θέση αγκαλιάς μου ρχεται... Καμιά ιδέα για πιο άνετο θηλασμό από τις έμπειρες? Πιάνεται ο κ@λος μου βρε κορίτσια τόση ώρα στο κρεβάτι σε ίσια θέση....

Αυτά από εμάς, ελπίζω να είστε όλες και όλα τα μωράκια καλά και θα τα ξαναπούμε με την πρώτη ευκαιρία!!!!

Φιλιααααααα


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινακι μου τι καλα τα νεα σου!!!! να τη χαιρεστε και παλι την μπεμπουλα σας!!!! Οντως η βοηθεια ειναι μεγαλο πραγμα, δεν το συζητω , πραγματικα θαυμαζω τις μανουλες που τα καταφερνουν μονες τους, τους αξιζουν συγχαρητηρια. Και εγω τις περισσοτερες μερες εχω φαγητο ετοιμο απο τη μαμα μου, οπως επισης μου κραταει τον Νικολα οποτε χρειαζεται, οποτε και δευτερο να κανω δεν θα ζοριστω τοσο πολυ. Υπομονη παντως στις κοπελες που την παλευουν μονες τους!

katerinas και εμενα ο νικολας καπως ετσι τρωει, εκτος απο φρουτα που δεν εχουμε καθολου στο διαιτολογιο μας δυστυχως, εμιασε τη μαμα του το παιδι που δεν τρωει φρουτο ουτε για πλακα:rolleyes: Αλλα γενικα εχουμε ψιλοβελτιωθει, τουλαχιστον δεν αρνειται καθετα καποιες τροφες. Παντως δεν παιζει να του δωσω κατι με κουταλι ή πιρουνι, θελει να τρωει μονος του οτι και να ειναι αυτο, του τα δινω σε κομματακι και τα χειριζεται οπως θελει αυτος. Απο οσπρια τρωμε μονο φασολια γιατι μπορει να τα πιανει ενα ενα και απο λαχανικα μονο αρακα που επισης πιανει ενα ενα αρακαδακι. Απο σαλατες φουλ λαχανο, μαρουλι και απεριοσριστο αγγουρακι το λατρευει, ε αφου δεν τρωει φρουτα τουλαχιστον τρωει σαλατες κατι ειναι και αυτο.

gio μου δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να του τα πατατε τα φαγητα, μεγαλωσε πλεον το παιδακι.;)


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ε Ρ Χ Ο Ν Τ Α Ι Κ Α Ι Τ Α Δ Ι Κ Α Μ Α Σ!!!!

ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ!!!!!!!!!!!!!ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ!!!!!

ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΣΑΣ!!!!ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΜΑΡΩΝΕΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΣ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το μωρό μας είναι μια χαρά, ήρθε χτες και η παιδίατρος και την είδε, γενικώς όλα εξελίχθηκαν πολύ καλά και στον τοκετό και στις μέρες που ακολούθησαν, ο Γιώργος την υποδέχτηκε καλά θα έλεγα, δεν ξέρω αν θα γινόταν δηλαδή και καλύτερα! Ευτυχώς δεν μου ξυπνάει τις νύχτες όταν κλαίει η μικρή κι ανακουφίστηκα από αυτόν τον φόβο... Βέβαια η κούραση σε σχέση με όταν είχα μόνο τον Γιώργο δεν συγκρίνεται, γιατί δεν έχω τώρα την πολυτέλεια να κοιμηθώ όποτε κοιμάται το μωρό, αλλιώς δεν θα δω καθόλου τον Γιώργο, οπότε προσπαθώ να συμβιβάζω την κατάσταση των μαραθώνιων θηλασμών με λίγο χρόνο για παιχνίδι μόνο μαζί του. Αποτέλεσμα να κοιμάμαι ελάχιστα, αλλά τι να γίνει, υπομονή!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΥ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ!!!!!ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΗ!!!!

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΠΕΘΑΙΝΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΒΑΤΑΡ ΣΟΥ!!!!"BIG BROTHER"!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και στην άλλη Κατερίνα μας χρόνια πολλά και να είναι παντά γερός κι ευτυχισμένος ο Γιαννάκης!!

Κορίτσια σήμερα γέλασα και γέλασα πολύ. Λοιπόν μέσα στο λεωφορείο ήταν μία μανούλα με ένα μωράκι 1-2 μηνών, πολύ μικρούλι ήταν. Στο μάρσιπο το μωρό και η μαμά να κουβαλά μία τεράστια τσάντα-αλλαξιέρα του μωρού συν τη δική της τσάντα. Ήταν τουλάχιστον ένα τέταρτο στο λεωφορείο και το μωράκι τόσο καλό, ουτε κιχ δεν έκανε, αφού στο τέλος ,κοιμήθηκε κιόλας. Σκέτο κουκλάκι. Και μετά αυτόματα σκέφτηκα να ήμουν εγώ στη θέση της με τη Χριστίνα των 2 μηνών. Και τότε άρχισα να γελάω...Μπουαχαχαα θα μας είχαν πετάξει έξω από το λεωφορείο!!Κλάμα κλαμα και ξανά κλάμα!!!Αυτό το παιδί μέχρι 6 μηνών πολύ κλάμα και γκρίνια, βέβαια έφταιγε και ότι δεν κοιμόταν. Δεν είμασταν για πουθενά τότε, κυριολεκτικά!


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

ΕΥΧΑΡΙΣΡΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ!!! ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!!

Περάσαμε και εμεις στο club των 2χρονων!!!:P

Του έκανα τουρτιτσα και σβήσαμε κεράκια..Αχ πόσο χάρηκε ο μικρος. Τώρα σκέφτομαι να κάνω καμια μικρή γιορτούλα στο σπίτι(δεν είμαι και για περισσοτερα..). Θα δούμε!!!

Να ευχηθώ με τη σειρά μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΩΡΓΆΚΗ, big brother!!!! ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ!!! ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα μανουλες!!!! Καλε που ειστε ολες??? Χαθηκατε παλιοκοριτσα!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Χρονια πολλα για σημερα και φυσικα σε ολους τους εορταζοντες!!!! Αν δεν κανω λαθος γιορτζει ο μικρουλης της Κωνσταντιας..αναρωτιεμαι που εχει μπλεξει και αυτη και εχει χαθει ετσι:rolleyes::rolleyes:

Επισης σαν να εχουμε μερες να ακουσουμε τη μαριγια μας, ελπιζω να ειναι ολα καλα..βρε μη χανεστε ετσι ανησυχουμε απο τη μια μερα στην αλλη:rolleyes::rolleyes:

Αχ ανοιξε ο καιρος...τι καλα!!!! Αντε να μπει η ανοιξη να ξενιασουμε λιγακι!!!!

Σας φιλω...ματς μουτς και αντε επανασυγκροτηθειτε!!!!!;);););)


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε κορίτσια!! Ερημώσαμε!!

Εμεις καλά, μες στην αυπνία βέβαια, η κόρη μου έχει ύπουλο σχέδιο εξόντωσης μανούλας...Το παίζει καλό παιδάκι την ημέρα και τη νύχτα μεταμορφώνεται!!! Τέρας!!!

Ο Γιώργος έχει αρχίσει να έχει λίγο διαφορετική συμπεριφορά, κάνει τον δύσκολο για να πάει για ύπνο, γκρινιάζει περισσότερο κλπ αλλά φαντάζομαι αναμενόμενο είναι, κάπως πρέπει να αντιδράσει κι αυτός! Τώρα να ναι το μωρό ή είναι τα terrible twos ή και τα δύο δεν ξέρω...

Εντωμεταξύ του φέρανε οι παππούδες ποδήλατο για τα γενέθλιά του, κορίτσια τι να σας πω, έχει τρελαθεί εντελως!! Το ποδήλατο μου φαίνεται σαν ορόσημο.. Μεγάλωσε το μικράκι μου...

Άντε θα πάω καμιά βόλτα με τη μικρή αυτές τις μέρες μου φαίνεται, ο καιρός είναι τέλειος!!


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...