Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες..:D

Έβαλα τα θηριάκια μου για ξεκούραση και μπήκα για λίγο..

Αντα το πιο ωραίο μήνυμα που διάβασα εδώ και καιρό..:tongue: σκάσ' τους ένα τρελό φιλί από μέρους μου!!!

Κατερινάκι πολύ κρίμα για το παιδάκι αυτό.. το σκέφτομαι ήδη από τότε που το άκουσα στην τηλ.. φαντάσου να το ήξερα κιόλας ή την οικογενειά του όπως εσυ.. Πρέπει να γίνει κάτι και να σταματήσει αυτό το ηλίθιο έθιμο.. Πέρσι σκοτώθηκε ένα παλικάρι 25 ετών από ότι θυμάμαι από αυτοσχέδιες κροτίδες, φέτος αυτό.. Στη γειτονιά μου 2-3 πολυκατοικίες παραπάνω βγήκε ένας αστυνομικός (ή τα αγόρια του δεν είμαι σίγουρη) και έριχναν με το περίστροφο από το μπαλκόνι 5 λεπτά μετά την ανάσταση... έλεος!! Πόση ανεγκεφαλια πια!!

ΠΕΖΗ μου πω πω κούραση!!! Και ξεπαράδιασμα σίγουρα!!Νομίζω οτι ο κόσμος πια καταλαβαίνει και δεν θα παρεξηγηθείς αν πας κάτι πιο οικονομικό, διάλεξε κάτι ωραίο σε δωράκι και εντάξει.

Μαριγια περαστικά.. το χειρότερό μου η γαστρεντερίτιδα!

Και καλό μας μήνα!!! Σκέφτομαι αργότερα να βγω με τις μικρές να μαζέψουν καμια μαργαρίτα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλες..:D

Έβαλα τα θηριάκια μου για ξεκούραση και μπήκα για λίγο..

Αντα το πιο ωραίο μήνυμα που διάβασα εδώ και καιρό..:tongue: σκάσ' τους ένα τρελό φιλί από μέρους μου!!!

Κατερινάκι πολύ κρίμα για το παιδάκι αυτό.. το σκέφτομαι ήδη από τότε που το άκουσα στην τηλ.. φαντάσου να το ήξερα κιόλας ή την οικογενειά του όπως εσυ.. Πρέπει να γίνει κάτι και να σταματήσει αυτό το ηλίθιο έθιμο.. Πέρσι σκοτώθηκε ένα παλικάρι 25 ετών από ότι θυμάμαι από αυτοσχέδιες κροτίδες, φέτος αυτό.. Στη γειτονιά μου 2-3 πολυκατοικίες παραπάνω βγήκε ένας αστυνομικός (ή τα αγόρια του δεν είμαι σίγουρη) και έριχναν με το περίστροφο από το μπαλκόνι 5 λεπτά μετά την ανάσταση... έλεος!! Πόση ανεγκεφαλια πια!!

ΠΕΖΗ μου πω πω κούραση!!! Και ξεπαράδιασμα σίγουρα!!Νομίζω οτι ο κόσμος πια καταλαβαίνει και δεν θα παρεξηγηθείς αν πας κάτι πιο οικονομικό, διάλεξε κάτι ωραίο σε δωράκι και εντάξει.

Μαριγια περαστικά.. το χειρότερό μου η γαστρεντερίτιδα!

Και καλό μας μήνα!!! Σκέφτομαι αργότερα να βγω με τις μικρές να μαζέψουν καμια μαργαρίτα..

Αστα βρε vallou..κριμα. Καθε χρονο χάνονται ζωες...

ΠΕΖΗ και εγω εχω ενα σωρο υποχρεώσεις...Απο Χθες μέχρι 5/6 έχω 2 γαμο-βαφτίσεις, 1 γάμο και 4 βαφτισια και ειναι τα περισσοτερα πολυ κοντινων προσώπων. Εγώ βέβαια τα ΄χανω, δεν μπορώ να πάω, αλλα το δωράκι πρέπει να το κάνω. Και ειμαστε τσιμα τσιμα, λόγω του ότι πρέπει να κρατησουμε χρηματα για τον τοκετο...

Αντα, ποσο χάρηκα που διάβασα ένα τοσο γλυκο μηνυμα.....

Καλο μηνα κορίτσια! Α! Και για να αλλάξω λιγάκι και το κλιμα που δημιούργησα.... Ισως να ειναι και "ο μηνας μου"...8/5 μπαινω στον 9ο!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσάκια μπήκα γιά λίγο να σας πω τα νέα μας και κάποια άλλη στιγμή θα διαβάσω τα νέα σας!!!

δυστηχώς η ανυσηχία μου δεν ήταν άδικη μιας και γλιτώσαμε την εισαγωγή της μικρής μόνο και μόνο επειδή η γιατρός μας ξέρει και ξέρει ότι όσον αφορά την υγεία των παιδιών είμαστε πολύ σχολαστικοί!!!η μικρή μου έκανε ακροαστικά βροχιολίτιδα και ΄πήρε κορτιζόνη και εισπνεόμενα! ευτηχως πάει καλύτερα και δεν μου έκανε πυρετό όπου δεν θα την γλιτώναμε με τίποτα!!! η μαιρούλα ακόμα με βήχα είναι αλλά και αύτή καλύτερα!! σα να μην έφταναν και αυτά κόλησα και εγώ!!!αφήστε πέρασα μέρες δράμα τόση κούραση δεν είχα ξανανιώσει και είμαι "σκυλί"!!! δεν κοιμόμουν καθόλου μιας και μια έβηχε και πνιγόταν το ένα μια το άλλο μια εγώ που να κοιμηθείς!! δόξα το θεό που τα παιδιά μου πάνε καλύτερα!!!βέβαια αναβλήθηκε για μια εβδομάδα το σπινθηρογρ'αφημα αλλά δεν πειράζει!!!αυτά τα νέα μου!!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

daf..ευχαριστώ!!!!!!!!Ασε εχω αγωνια τρελή! Μια ερώτησα θέλω να σου κάνω! Εγώ θήλασα τον μικρο όπως ξέρετε, αλλα τις πρώτες μέρες ήταν στο νοσοκομειο, οποτε του διναμε μπιμπερο και στην αρχη ξένο γάλα. Οποτε δεν ξέρω τι πρέπει να κανω στο μαιευτήριο.Θα ζητησω αποκλειστικο θηλασμο. Τις πρώτες ώρες όμως που δεν έχει κατέβει το γάλα, τι κανω; Το αφήνω νηστικο ή δίνω ξένο;;;

july Μου περαστικά σας καλη μου!!!και αγύριστα!!! Να συνέλθουν γρήγορα, να ξεκουραστεις οσο γίνεται!

Και τα δικά μου νέα! Γυρισε ο γιοκας μου άρρωστος. Απο χθες ειναι με 39,5 πυρετο. Εχω κουραστει αφάνταστα γιατι ειμαι ολη νυχτα στο ποδι, αλλα δεν με νοιάζει.Καλα να γίνει γρήγορα θέλω. πρώτη φορα πιάνει 39,5...Ιωση ειναι. Αυτα!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

daf..ευχαριστώ!!!!!!!!Ασε εχω αγωνια τρελή! Μια ερώτησα θέλω να σου κάνω! Εγώ θήλασα τον μικρο όπως ξέρετε, αλλα τις πρώτες μέρες ήταν στο νοσοκομειο, οποτε του διναμε μπιμπερο και στην αρχη ξένο γάλα. Οποτε δεν ξέρω τι πρέπει να κανω στο μαιευτήριο.Θα ζητησω αποκλειστικο θηλασμο. Τις πρώτες ώρες όμως που δεν έχει κατέβει το γάλα, τι κανω; Το αφήνω νηστικο ή δίνω ξένο;;;

july Μου περαστικά σας καλη μου!!!και αγύριστα!!! Να συνέλθουν γρήγορα, να ξεκουραστεις οσο γίνεται!

Και τα δικά μου νέα! Γυρισε ο γιοκας μου άρρωστος. Απο χθες ειναι με 39,5 πυρετο. Εχω κουραστει αφάνταστα γιατι ειμαι ολη νυχτα στο ποδι, αλλα δεν με νοιάζει.Καλα να γίνει γρήγορα θέλω. πρώτη φορα πιάνει 39,5...Ιωση ειναι. Αυτα!!!

κατερινάκι σε ευχαριστώ πολύ!!

τώρα όσο αφορά τον θηλασμό δεν χρειάζετε να δώσεις καθόλου ξένο το δικό σου φτάνει!!!το πρωτόγαλα που βγάζουμε στην αρχή είναι ότι καλύτερο για τα στομαχάκια τους αν δώσεις ξένο είναι σα να δίνεις γουρουνόπουλο σε φρεσκοχειρουργημένο!!!!θα σου πρότεινα να μην δώσεις καθόλου ξένο μόνο αν δεις ικτερο διαφορετικά άσε τη φύση να κάνει τη δουλειά της!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Ετσι λεω και εγω βρε july,αλλα ήταν κατι που δεν το ήξερα. Δηλ, εγώ έβγαλα γάλα την τριτη μερα και φυσικα το έδωσα.Ως εκεινη την ώρα του δίνανε ξένο. Αλλα πραγματικα δεν ξέρω πως να χειριστώ τις πρώτες ώρες. καποιοι μου λένε οτι θα κλαιει σαν τρελο...τι να πω! Ευχαριστώ για την απάντηση!!!!!!!!!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

ωχχ βρε κορίτσια περαστικά!!!vallou κρίμα το μικράκι που αρρώστησε τόσο πολύ!katerina_s περαστικα σας και σε σας!Τί να πω...Πάντως εμείς όσες φορες έχει ανεβάσει πυρετό (3-4 φορές) χτυπάμε 39. Ή τίποτα ή 39,40. Το 38 κα. δεν παίζουν στο δικό μας θερμόμετρο (δυστυχώς).Ξέρω πώς είναι απαίσια, πάνω από 39 όντως το παιδί ψήνεται, είναι ζαβλακομμένο, μπορεί να έχει και πυρετικούς σπασμούς. Δροσερά ντουζάκια και αντιπυρετικά. Και αν δεν τα καταπίνει τα αντιπυρετικά, βουρ σε υπόθετο. Δεν το συζητώ.Πωρε, η χειρότερη μου να αρρωσταίνουν!!!!!!!!!Τί να κάνεις όμως κι αυτά μεσα στο πρόγραμμα είναι αρκεί να είναι γρήγορα τα περαστικά!:)

Η Χριστινούλα μου κάθε μέρα λέει όλο και πιο πολλές λεξούλες και όλη μέρα μιλάει, τραγουδάει δυνατά, όλη μέρα όμως. Αχ, πολύ μου αρέσει και κάθομαι και τη χαζεύω. Τί ωραία που τα λέει, την καμαρώνω!!!:D:tongue:και το τελευταίο των ημερών είναι ότι ανακάλυψε όλα τα επιτραπέζια παιχνίδια που είχα και όλη μέρα καθόμαστε και παίζουμε μονόπολη κα. καλά μη φανταστείτε, κουνάμε τα πιόνια, την δίνω λεφτά και ξενοδοχεία (και τσιρίζει από τη χαρά της) και φυσικά ρίχνουμε τα ζάρια. Το κορυφαίο είναι ότι φυσάει τα ζάρια πριν τα ρίξει η καζινόβια η κόρη μου!!!!Με είδε μία φορά να το κάνω και από τότε όποιος ρίχνει τα ζάρια πρέπει να τα φυσάει πριν, αλλιώς τον μαλώνει η Χριστίνα. Πολύ γέλιο!!!!και φέρνει όλο κάτι εξαρες και πεντάρες κι εγώ ασόδυο!!!!:D:D:D:DΓενικά είμαστε μια χαρά, έκανα και κάτι αγορες επίπλων που ήθελα και είμαι ακόμη πιο καλά!!!:tongue:Τί πράγμα κι αυτό, η γυναίκα με τα ψώνια!Εγώ προσωπικά τρελαίνομαι, αλλάζει η διάθεση μου, αντίθετα με τον άντρα μου που τα βαριέται φρικτά. Και για μία ακόμη φορά πάλι μόνη μου πήγα διάλεξα και παρήγγειλα τα έπιπλα χωρίς καν να τα δει.Τί άνθρωπος, μα καθόλου περιέργεια δεν έχει, καθόλου πια???

Αυτά τσούπρες, καλό βράδυ να έχουμε!!!!!!!!!!!!!!!:D


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Περαστικά στα άρρωστα μωράκια! Φταίει αυτός ο παλιόκαιρος, μια κρύο, μια ζέστη....πώς να μην αρρωστήσουν;

nemanoula, εγώ δεν είμαι τόσο με τα ψώνια, αν και θα χρειαστεί ν παμε για έπιπλα, αν βρούμε τελικά σπίτι. Θα πάμε όμως οικογενειακώς!! Ο άντρας μου θέλει να έχει άποψη κι εγώ το ίδιο!

Αχ, βρε κορίτσια, τι είναι αυτό με τον ύπνο των μωρών; Ορίστε, πάλι κλαίει, κοιμήθηκε μισή ωρα και ξύπνησε. Πάω να την ξανακοιμίσω! Άντε να περάσει ο καιρός να μεγαλώσει, να της εφαρμόσω τη γνωστή μέθοδο και να ησυχάσουμε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


περαστικα σας july ειδικα στο μωρακι!!και κουραγιο στην κουρασμενη μανουλα!

κατερινα οπως τα λεει η συντροφισσα ειναι:D δεν χρειαζονται τιποτα αλλο, μονο στηθος οσο θελουν ακομα κ με ικτερο. ο ικτερος δεν αντενδεικνυται σε καμια περιπτωση. θελει φως, συχνους θηλασμους -ακομα κ αν το μωρο ειναι νωθρο να το ξυπνας δλδ-, παρατηρηση του χρωματος του δερματος +ματιων και των κενωσεων.(να γινουν μουσταρδι)

δεν ξερω που θα γεννησεις, αλλα ακομα κ αν ζητησεις αποκλειστικο, ελαχιστα ειναι τα μαιευτηρια που αν δεν μεσολαβησει και ο γιατρος σου θα το τηρησουν. δυστυχως η επαφη με το ξενο γαλα ενδεχεται να προκαλεσει αλλεργια μετεπειτα, ακομα κ αν θηλαζεις αποκλειστικα κατα την επιστροφη σου στο σπιτι. Γι'αυτο ειναι πολυ σημαντικο να εισαι απολυτη στο αιτημα σου και να βαλεις 'μεσα΄κ το γιατρο σου, αν θεωρεις οτι ειναι υπερ του θηλασμου φυσικα.

αν σου φερνουν το παιδι καθε 3 ωρες , στο παιρνουν στο δεκαλεπτο (αυτο το ανεκδιηγητο 'δεκαλεπτο'...:mad:) κ ειναι ανορεχτο, αν το βραδυ στο φερουν μονο 1 φορα, σημαινει οτι δινουν ξενο.

εχεις ερθει σε επαφη με τη laleche; εχουν κ γραμμη επικοινωνιας/βοηθειας..καλο θα ηταν να αφησεις ανοιχτη μια επαφη μαζι τους για καθε ενδεχομενο κ μικροδυσκολια του ξεκινηματος, ειδικα αφου εχεις το Γιαννη κ χρειαζεσαι επιπλεον υποστηριξη κατα τη λοχεια (ακομα κ αν εχεις προηγουμενες γνωσεις για το θηλασμο, η αποψη μου ειναι οτι μια μανουλα με ηδη ενα πιτσιρικι στο σπιτι, εχει πολλη επιπλεον κουραση κ χρειαζεται υποστηριξη στο θηλασμο..φυσικα αυτο εχει να κανει κ με τον ανθρωπο ετσι; )

ελπιζω να πανε ολα καλα!:)

τα δικα μας νεα ειναι οτι εγω πηγα νοσοκομειο χτες γιατι εχω ενα στομαχοπονο ή μαλλον γυρω απο το στομαχι εδω κ 3 μερες. μου εκαναν πληρες ξεσκονισμα κ δεν βρηκαν τιποτα. ισως ειναι απο βαρυστομαχια των γιορτων, ισως απο αγχος +στενοχωρια ισως κ τα δυο:rolleyes: ισως κ απο γαστρεντεριτιδα που εκανε μονο γαστριτιδα κ δεν ειχε αλλο συμπτωμα.

θα παω κ σε γαστρ/λογο τις επομενες μερες αλλα τουλαχιστον απο τις εξετασεις δεν φανηκε τιποτα, ευτυχως!

η ερατουλα ανησυχησε το μαναρι μου αλλα σημερα ειμαστε ολη μερα μαζι:)..

ουφ αυτα..

σας φιλω κορτσουδες μου!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου να μαι κι εγώ...

Daf ελπίζω να σου περάσει συντομα, λες να ειναι ψυχοσωματικό? :-(

Περαστικά και στην Πενούλα, τι χάλι κι αυτή αρρώστια...

Τα δικά μας είναι ότι πήγα στη σύμβουλο θηλασμου σημερα γιατι η μικρη πλεον κανει μονο πρασινα κακα και μου ειπε ότι εχει ολα τα κλασικα συμπτω,ματα μωρου με παλινδρομηση (οσο παει χειροτερευει). Το προβλημα ειναι οτι τρωει ολο και πιο λιγο και πολυ συχνα επειδη εχει ενοχληση και μπορει αν επιδειν ωθει να οδηγησει σε ανορεξία δηλαδή να συνδυασει το στηθος με την ενοχληση και να κανει απεργια θηλασμου. Την Τριτη θα παω σε εναν ειδικο που κανει υπερηχο για να διαγνωσει το πρόβλημα και μετα σε γαστρεντερολογο για να μας πει αν ειναι να δωσουμε και φαρμακο. Κατα τα αλλα εγω πρεπει να βγαζω πριν τον θηλασμό το πρώτο γάλα με το θήλαστρο για να παίρνει μόνο το λιπαρό, επιπλέον το πρώτο περιέχει και περισσότερη λακτόζη που κάνει χειρότερη την παλινδρομηση. Επισης, κάνω αποχή από γαλακτοκομικά, πορτοκάλι, σοκολάτα, καφέ, τσάι, ξηρους καρπους μέχρι νεωτέρας...

Μου ειπε επισης οτι η συμπεριφορα της ειναι τυπικη για παλινδρομηση: συνεχεια αγκαλια, δεν θελει να κοιμαται στο κρεβατι και μολις τη βαλω ξυπναει αμεσως, κοιμαται πανω μου...

Αυτά τα ωραία, στενοχωρήθηκα για το μικράκι που θέλει να φαει και ταλαιπωρείται, να ειναι ομως αυτα μονο στη ζωη της!!!

Αντα προσεχε γιατι η κουραση ειναι κακος συμβουλος... Το βλέπω και στον εαυτο μου... Ούτε που μπορούμε να ξέρουμε τι μπορεί να τα ενοχλεί τα μικράκια μας...Προσωπικά πιστευω ότι το να αρχισεις τη μεθοδο τοσο νωρις που θέλεις στους 3,5 μηνες ειναι επιζημιο για το παιδι. Ακόμα και 6 μηνων που λεει η μεθοδος, φαντασου ότι ξεκινούν την οδοντοφυια. Πώς δηλαδή να μην ξυπνάει? Άσε τον καιρό να δείξει και μην προκαταβάλλεσαι, το παιδί είναι πολύ μικρό για να έχει πρόγραμμα ύπνου και μπορεί να σε εκπλήξει ευχάριστα και να κοιμάται μια χαρούλα μέχρι 6 μηνών. Μην σκέφτεσαι αρνητικά λοιπόν από τώρα!!

Κατερινάκι, όντως το πρωτόγαλα είναι ό,τι πολυτιμότερο, διάβασε λίγο περί αυτού και θα καταλάβεις! Τίποτα δεν θα δώσεις κοριτσάκι μου και μια χαρά θα πάει ο θηλασμός σου! Κι άσε τους γύρω γύρω να λένε τις σοφίες τους για τα κλάμματα του μωρού, δεν έχει σχέση με την ποσότητα, αφού τα στομάχια τους χωράνε λίγα μλ μόνο. Και τελοσπάντων τα μωρά κλάινε, αυτό κάνουν! Δεν σημαίνει ότι πεινάνε!!

Να απαιτήσεις αποκλειστικό μητρικό θηλασμό και μάλιστα πες τους ότι επειδή έχετε οικογενειακό ιστορικό με σοβαρή αλλεργία στη λακτόζη, να μην διαννοηθούν να της δώσουν τίποτα πίσω από την πλάτη σου γιατί θα τους πας στα δικαστήρια.

Λοιπόν, αν ο γιατρός σου είναι στο Μητέρα, ζήτησέ τους να γεννήσεις στο Λητώ αν θέλεις, είναι του ίδιου ομίλου και πολλοί γιατροί το κάνουν, κι εκεί κάνουν rooming in σε όλα τα δωμάτια, εγώ έκανα σε τρίκλινο και πήγαν όλα υπέροχα. Είχα το μωράκι μου μαζί μου, δεν είχα επισκέψεις να με κουράζουν, παρά μόνο ελάχιστες και θήλαζα όποτε ήθελε η μικρή. Αποφευγεις και τον ικτερο να μην ανεβει γιατι προλαβαινεις το παιδι να τρωει συχνα. Ασε που και το προσωπικο και οι παιδιατροι κανουν ο΄,τι μπορουν να σε βοηθησουν με τον θηλασμο και δεν σου προτεινουν την ευκολη λυση του ξενου αμεσως. Εγω ειδα μεγαλη διαφορα στο στυλ από το ιασω που γεννησα τον Γιωργο. Μια χαρά!! Άσε τα γέλια που κάναμε με τις άλλες, πολύ πλάκα.

Αν θελεις, εχω καποια πραγματα πληροφοριακα να σου στειλω για τον θηλασμο, μπορω να τα σκαναρω και να σου τα στειλω

Σας φιλώ


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχα!!! Πήρα τον άντρα μου και του ανακοίνωσα ότι για τους επόμενους - πολλους - μήνες τα ρομαντικά μας ραντεβού θα περιορίζονται στο... μπαλκόνι μας, αφου η μικρή ουτε να το δει το μπιμπερό, μα με τίποτα όμως!!! Οπότε δεν παίζει να την αφήσω προς το παρόν με μπουκάλι στη μαμά μου...

Αν θέλετε να δείτε ενδιαφέρον θέαμα, ελάτε Δευτέρα από τις 9 στην Ευελπίδων που έχω δικαστήριο μια μισότρελη να μπαινοβγαίνει από την αίθουσα δικαστηρίων για να θηλάσει το μωρό που περιμένει απ έξω:shock::shock::shock:

Ότι θα το έκανα αυτό στη ζωή μου, δεν θα το φανταζόμουν. Να θυμηθώ να το γράψω στην Πατσούρου για να το βάλει στην επόμενη έκδοση του βιβλίου της στο σέξιον "τα πιο περίεργα μέρη που έχω θηλάσει". Τουαλέτες και βλακείες... Δικαστήρια αγάπη μου!!! Σας τρώω όλες!!:D:D:D


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια περαστικα στα μωρακια σας! Ο καιρος απο το κακο στο χειροτερο και ο κινδυνος για ιωσεις ολο και μεγαλυτερος...να προσεχετε τα μικρα μπεμπακια;)

Κατερινακι εγω παντως που γεννησα στο Γενεσις στο θεμα του θηλασμου ηταν αδιαφοροι θα ελεγα, τα μωρα τα εφερναν τρεις φορες την ημερα νομιζω οποτε και σιγουρα επιναν γαλα ξενο. Θυμαμαι ειχα ρωτησει τις μαιες αν τα ταιζουν φυσικα αυτες αρνηθηκαν και μετα οταν ρωτησα τον παιδιατρο που απαντησε θετικα φυσικα:mad:Το ρουμινγκ ιν επιτρεποταν μονο στα μονοκλινα και σε εμας που ειχαμε τρκλινο π.χ. αν το ζητουσες το βραδυ για παραδειγμα οι μαιες καναν ψιλοαγγαρεια. Επιπλεον επειδη εγω π.χ. ημουν σε τρικλινο οταν το ζητουσα επειδη πονουσε φρικτα το στηθος μου θυμαμαι ψιλοντρεπομουν μηπως ενοχλησω τις αλλες κοπελες που ηθελαν να ξεκουραστουν αλλα παλι τα καταφερνα εστω και σιωπηλα και χωρις πολλα πολλα. Γιατι σε αντιθεση η διπλανη μου εκτος απο το οτι βογκουσε λες και ηταν η μοναδικη που ειχε γεννησει στο θαλαμο οταν ζητουσε το μωρο της για θηλασμο ξεσηκωνε ολο το θαλαμο απο τη φασαρια , τη δυνατη της φωνη και μαλιστα θυμαμαι ανοιγε το φως:shock: Χα χα τι θυμηθηκα τωρα..μου φαινονται τοσο αστεια αλλα εκεινες τις ημερες ειχα αγανακτησει οχι μονο εγω αλλα και η αλλη κοπελα που ημασταν μαζι!

Ξεφυγα απο το θεμα να το απαιτησεις λοιπον και μακρι να το καταφερεις, για το ρουμινγκ ιν αν εχει και αλλες κοπελες στο δωματιο επιφυλασσομαι:rolleyes: και να μας πεις τα νεα σου για να προετοιμαζομαστε και εμεις μπας και πεσουμε σε κανα πειναλικο μωρακι που δεν θα μας ταλαιπωρησει!

Κατερινα πωπω βρε το κακομοιρο, οντως κοριτσια στα νεογεννητα δεν πρεπει σε καμια περιπτωση να αψηφουμε τα σημαδια που μας δειχνουν στην συμπεριφορα τους. Ετσι χτυπα ξυλο ειχε γκρινια και δεν κοιμοταν το μωρο ενος συναδελφου, δεν το εδωσαν σημασια και το αμοιρο ειχε ουρολοιμωξη που λογω του οτι δεν το αντιμετωπισαν εγκαιρως το γυρισε σε μηνυγγιτιδα μακρια απο δω. Γι αυτο υπομονη μωρακια ειναι φυσιολογικο να μην κοιμουνται και να γκρινιαζουν!;)

daf μου περαστικουλια και σε σενα! Ευτυχως δεν ηταν τιποτα..αντε χαλαρωσε λιγακι να γιανεις και εσυ να μη στενοχωριεται το ερατουλι σου!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια απο την μουσκεμένη συμπρωτέυουσα!!!!Απο χθές βρέχει ασταμάτητα!!!

Περαστικά σε όσες ήταν ή είναι άρρωστες με αποκορύφωμα στην καψερή την July!!!.Τι παθατε βρε κούκλα μου!!!!Περαστικά στην μικρή!!!!Όσο για το σπινθηρογράφημα, εμέίς που πρόσφατα κάναμε την μαγνητική και έπρεπε το παιδί να είναι ακίνητο, τον ναρκώσανε....φαντάζομαι κάτι αντίστηχο θα γίνει και στην δική σας περίπτωση!!!Έλπίζω να το γλυτώσετε πάντως γιατί μετά εμάς ο μικρός ήταν σάν κοτόπουλου όλη την ημέρα!!!

Εγώ προσωπικά τρελαίνομαι, αλλάζει η διάθεση μου, αντίθετα με τον άντρα μου που τα βαριέται φρικτά.

Εμείς φιλενάδα, οικογενειακώς τρελλαινόμαστε για ψώνια!!!

Κατερινάκι μου, με το καλό!!!Λές ο Μάης να είναι όντως ο μήνας σου?Για το θηλασμό δεν μπορώ να σου πω πολλά μιάς και εγώ έκανα αποκλειστική άντληση, το μόνο που ξέρω σίγουρα είναι ότι θέλει πείσμα και υπομονή!!!!Don't give up!!!!

Βρε συμπεθέρα, κακό μάτι σας βρήκε?Πότε θα ηρεμήσετε πιά, μιά το ένα με το σπίτι, τώρα εσύ!!!!Φτού,φτου επιτέλους!!!

Αντα προσεχε γιατι η κουραση ειναι κακος συμβουλος... Το βλέπω και στον εαυτο μου... Ούτε που μπορούμε να ξέρουμε τι μπορεί να τα ενοχλεί τα μικράκια μας...Προσωπικά πιστευω ότι το να αρχισεις τη μεθοδο τοσο νωρις που θέλεις στους 3,5 μηνες ειναι επιζημιο για το παιδι. Ακόμα και 6 μηνων που λεει η μεθοδος, φαντασου ότι ξεκινούν την οδοντοφυια. Πώς δηλαδή να μην ξυπνάει? Άσε τον καιρό να δείξει και μην προκαταβάλλεσαι, το παιδί είναι πολύ μικρό για να έχει πρόγραμμα ύπνου και μπορεί να σε εκπλήξει ευχάριστα και να κοιμάται μια χαρούλα μέχρι 6 μηνών. Μην σκέφτεσαι αρνητικά λοιπόν από τώρα!!
:!::!::!::!::!::!::!::!::!::!:

Τα δικά μας νέα έιναι ότι ο μικρός είναι στην φάση της απόλυτης ΠΑΡΛΑΣ!!!!!Όλη την ημέρα κάτι λέει, κάτι τραγουδάει, κάτι φωνάζει!!!!Το ότι θα ερχόταν η στιγμή που θα παρακαλούσα για 5 λεπτά ησυχία δεν το φανταζόμουν!!!!:tongue::tongue::tongue:

Επισης θέλω την βοήθεια σας...η νέα μας μόδα στο σπίτι είναι....όταν τον μαλώνουμε, να βαράει το κεφάλι του στο πάτωμα....:confused::confused::confused::confused::confused:στην καλύτερη στο χαλί ή στον τοίχο!!!!Μου είπαν να προσπαθώ να μην του δίνω σημασία εκείνη την στιγμή αλλα πως?Μπορέις να βλέπεις και να ακούς το ΝΤΟΥΠ-ΝΤΟΥΠ και να το παίζεις αδιάφορος?Άλλη φάση επίσης είναι να χτυπάει τα μούτρα του επίσης απο τσατίλα!!!!ΘΕΕ ΜΟΥ τι παιδί έκανα?βοηθείστε λίγο κορίτσια γιατί δεν ξέρω πώς να το χεριριστώ το θέμα!!!!

Φιλάκια σε όλες σας!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...