Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Kαλησπέρα κοπέλες :P

Εμάς ακόμα καλά δε μας λες...:mad: Η μικρή ακόμα με εισπνεόμενα, εγώ βήχω σαν το παλιάλογο που λέει και ο καλός μου, η μεγάλη μύξες.. και επιπλέον με έπιασε και η μέση μου, και να προσθέσω οτι πρέπει να πάω και στο γυναικολόγο αφού είχα μια μικροενόχληση μετά από επαφή... Ωραιά..!!

Νεαμανούλα και εγώ στην ίδια μοίρα.. όλα μόνη μου.. και το δικό μου κλασικό δίχρονο. Έχει γίνει και αεικίνητη μετά από 1 μήνα κλεισούρας.

dafaki για τον αδένα που λες, έχει το ίδιο πρόβλημα από μικρός και ένας ξαδερφός μου. Θυμάμαι, επειδή είμαι και αρκετά μεγαλύτερή του, τον πήγαινε συνέχεια η θεία για τον αδένα στο λαιμό του που φούσκωνε στον παιδίατρο. Τελικά αυτό συνέβαινε όποτε ήταν αρρωστούλης ακόμα και όταν έτρεχε και κουραζόταν πολύ μερικές φορές. Δεν είναι μάλλον κατι ανησυχητικό.

Την Πένυ μου θα τη γραψω παιδικό αυτές της μέρες για να πάει από σεπτέμβρη. Η αλήθεια βλέπω την ταλαιπωρία που περνάμε τώρα και τρέμω τί μας περιμένει. Κολλάω και εγώ πάντα και πέφτω άσχημα. Πάντως το παιδί βλέπω χρειάζεται να είναι με άλλα παιδάκια και να απασχολείται δημιουργικά. Στο σπίτι δύσκολο από μενα, και αυτό το καημένο ζητάει να ζωγραφίσει να παίξει και εγώ μπλέκω με το τρελοκομείο και δεν προλαβαίνω.μου θα

July μου θα σου έλεγα να μην μπλέξεις με γνωστούς, δες και πιο παλιά τι έγινε με τη μαρίγια.

Καληνύχτα σε όλες..θα τα ξαναπούμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Που ειστε καλε ολες???Χαθηκαμεεε!!!!!! Στο τρεξιμο φανταζομαι μια προς μια!!!

vallou κλασσικα περαστικα σας!!!! Πω πω απορω πως αντεχεις πραγματικα:rolleyes: εισαι δυνατη μανουλα!!!Μπραβο σου!!!! Εγω θα τα ειχα φτυσει με τοση ταλαιπωρια σε ενα χειμωνα και ανοιξη. Αντε να γινετε καλα και να μη ξαναρρωστησετε ευχομαι!

Εμεις μια χαρα, πηγαμε γιατρο σημερα καναμε αυχενικη ολα καλα και περιμενουμε και την εξεταση αιματος για τα τελικα αποτελεσματα. Ελπιζω ολα να ειναι καλα , γενικα αγχωνομαι με τις εξετασεις:rolleyes: Το νινακι μας βγαινει μια βδομαδα μεγαλυτερο στις μετρησεις σε ολες τις επισκεψεις που πηγα οποτε μεταφεραμε την πιθανη ημερομηνια τοκετου σε 20-11-2011 το πολυ αν και εγω ημουν σιγουρη απο την αρχη καθως η συλληψη πρεπει να εγινε οντως μετα το τελος της περιοδου, οποτε σκορπιουδακι θα βγει το μωρακι μου!!!! Ερωτιαρικο και ατακτο αλλα θα ταιριαζει γαντι με τη μανουλα και τον αδερφουλη που ειναι ψαρακια!!!!;););)

Αυτα..σας καληνυχτω και ελπιζω αυριο να διαβασω κανα νεο!!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μένα !!

Οντως πολύ τρέξιμο βρε Πεζουλα κ κούραση .. Μπράβο για την αυχενική !! Κ σε μενα το παπ Α άργησε αλλά τελικα όλα καλά Είμαι κ μιας ηλικιας δύσκολης εγω βλέπεις κ το χα το άγχος μου ....

Κοριτσακια εγω εχω τρελαθει στις συσπάσεις οταν έιμαι στη δουλεια .. Μιλησα με γυναικολ κ ειπε πως μαλλον είναι απ το στρες στην δουλειά κι αν είναι πάνω απο 10 φορες που το παθαινω μεσα στην ημερα πρέπει να παρω τα καταραμένα τα γιουτοπαρ .....Ευτυχως είναι λιγότερες οι φορές οπότε θα παω να με δει τελος του μήνα κ βλέπουμε ... Μακαρι να σταματησουν κ να τα αποφύγω βρε γμτ ..Οσες τα χετε πάρει ξέρετε τον λόγο ....

Ο σταθμος της μικρής μας εχει φλομώσει στις απεργίες κ τα χουμε παιξει λιγακι με τον σύζυγο , αύριο εχουν 24ωρη οπότε δεν θα έρθω καθόλου στη δουλειά . Η αλήθεια είναι πως το χρειαζόμουν κι εγω λιγάκι ....

Κυριακη τελικά πηγαμε στον Αγ Κοσμα κ βουτηξαμε τα πόδια μας στη θάλασσα ..Ειχε πολλή ζέστη όπως κ σήμερα ...

Να σας γράψω κ τα νεα της ζουζουνελίτσας μου !!! Την κυριακή ειδε τα πιάτα στοιβα στον νεροχυτη κ μας έβαλε χερι το σκατό .." Αυτά γιατί δεν τα πλύνατε μαμα???????" Ακουσον ακουσον

και το χθεσινό ... πηγε να τραβήξει καζανάκι που της αρεσει οταν την ανεβαζω πάνω στο καπακι της τουαλετας για να την καθαρισω απ τα κακά , αλλά το καζανακι εχει χαλάσει και τι θελει το καζανάκι για να ξαναδουλέψει ???? Μπαταρίες !!!! "Μαμά δεν δουλευει ... να παρεις μπαταρίες ....."

Σας φιλώώώώ΄΄ωώ


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φιλεναδιτσες μου καλησπέρα και απο εμένα!

Τι κάνετε;; Εγώ ε΄χω παρει τους δρομους και κανω πεζοπορεια!!! Βεβαια με τετοια ζέστη, δεν ειναι και οτι καλυτερο, αλλα τι να κανουμε! Ολα για τη μπέμπα!

ΠΕΖΗ και Marigia χαιρομαι που οι εξετάσεις σας ειναι καλες!Μπραβο κοριτσάκια μου! Αντε να δουμε και τι σποράκι εχει η καθεμια σας!!!!

Εγω το άγχος μου το έχω, δεν το κρύβω! Απο τη μια ανυπομονω και απο την άλλη αγχόνομαι πολυ!αλλα μαλλον φυσιολογικο το θεωρω!

vallou μου, τι αλλο να σου πω εκτος απο ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ;;Και εγώ το ΣΚ ειχα απιστευτη καταροη, αλλα τώρα ειμαι μια χαρα!

Σας φιλώ όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου να μαι κι εγώ. Ελαφρώς αρρωστουλα αλλα την παλεύω. Πήγαμε μαι γαστρεντερολογο την μικρη και τελικά μας έδωσε το σιρόπι γιατί υπάρχει αρχουσα οισοφαγιτιδα. Ελπίζω με αυτο να ανακουφιστει η καημένη κι εγώ μαζί της! Έφτασε 5060 και 60 πόντους πανυψηλη η μπουμπου μας! Ο γιώργος θέλει συνέχεια μαζί μου και στο σπίτι οποτε δεν πολυκάθεται πανω στη μαμά μου. Όμως έχει ηρεμήσει αρκετά και περνάει όμορφα η μέρα μας! Πολύ χάρηκα κατερινακι που γύρισε η μικρη, τέλεια! Αντα μην στενοχωριεσαι τι να πρωτοκάνεις πια! Πεζή μπράβο, όλα καλά άντε να βγουν και τα αποτελέσματα να ξεαγχωθεις. Βαλλού νομίζω οτι συνέχεια σου λέμε περαστικά...


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαιρεται και απο εμας!!!!

Κατερινακι περαστικα ελπιζω να μην ειναι τιποτα..η μπουμπου πραγματικα ψηλουλα!!!!Τι καλη που θα ειναι!!!!

Βγηκαν οι εξετασεις μας και ευτυχως ειναι αψογες οποτε πηραμε και επισημως το ΟΚ και γι αυτην την εγκυμοσυνη και λεω να απολαυσω οσο γινεται το δευτερο τριμηνο που αν ειναι σαν την πρωτη φορα θα ειναι σουπερ!!!! Οσο για το φυλο...μαλλον για αγορακι παλι παμε αλλα κραταω μια πισινη μπας και μας το γυρισει μιας και ειναι αρκετα νωρις..χεχεχε ελπιζω η αμοιρη μανα!!!!:):):):) Αλλιως τυχερουλης ειναι ο Νικολης που θα εχει καλη παρεουλα του ιδιου φυλου και θα μπορει να απασχολειται ανετα οταν μεγαλωσει λιγακι το νινι και φυσικα τυχερη η βαφτισιμουλα μου που ηδη της εχω τρελη αδυναμια και εχω τρελαθει στα δωρακια οποτε εκει θα μου βγαινει το αχτι μου!!! Μπορω να πω οτι οταν το πρωτοακουσα στενοχωρηθηκα αλλα μετα σκεφτηκα ποσο αχαριστια ειναι αυτο καθως αλλοι δεν μπορουν να κανουν καν παιδακια και εγω παραπονιεμαι κιολας, οποτε το πηρα χαλαρα και σκεφτομαι οτι θα εχω δυο αντρακια στο σπιτι να με προσεχουν και με τον συζυγο τρεις!!!!:tongue::tongue::tongue:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!

Τι βροχη σήμερα ειναι αυτή ?????

Vallou κι εμενα η μικρη εχει εναν μόνιμο βήχα κ δεν ξερω τι να κάνω ?? Φοβαμαι για βροχοσπασμα .. Ωχ θα αρχισουμε εισπνεομενα πάλι το βλέπω ..

Κατερινα προσοχη στη δοσολογία με το επαντορεν .. εγω η πόντια έδινα λάθος ml γιατι η σύριγγα η ινσουλίνης είχε τα ml διαφορετικά τυπωμενα δηλ 10 20 30 Τες πα απλά το αναφέρω για παν ενδεχόμενο ... Παλι καλά που έδινα λιγότερο απο το κανονικό ...

Κι εμεις λέμε να σταματησει η μικρή τον σταθμό με την άφιξη του μωρού Να δω τι θα κανω μονη μου με 2 μωρά .. Ευτυχως θα χει βγει ο μπαμπας μου στη σύνταξη και υποσχεθηκε να ερθει για βοηθεια Ξερει και να μαγειρευει οπότε κάτι είναι κι αυτό ..

Αυτα τα λίγα προς το παρρόν ...

ΠΕΖΗ λες να μας βγουν διαφορετικά τα φυλα στη πορεία ??? Παντως για τα πρωτοτοκα όντως είναι καλύτερα να ναι στο ίδιο φύλο .. Εγω ήδη ονειρευομαι ροζ δωματιο με ροζ κουκέτες κ ροζ σεντονακια ... ΄Μεχρι κ το ονομα έχω βρει .. Ελπιζω να μη μου αλλαξει ....

Φιλιάάάά


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κοπέλες :P

Την Πένυ μου θα τη γραψω παιδικό αυτές της μέρες για να πάει από σεπτέμβρη. Η αλήθεια βλέπω την ταλαιπωρία που περνάμε τώρα και τρέμω τί μας περιμένει. Κολλάω και εγώ πάντα και πέφτω άσχημα. Πάντως το παιδί βλέπω χρειάζεται να είναι με άλλα παιδάκια και να απασχολείται δημιουργικά. Στο σπίτι δύσκολο από μενα, και αυτό το καημένο ζητάει να ζωγραφίσει να παίξει και εγώ μπλέκω με το τρελοκομείο και δεν προλαβαίνω.μου θα

July μου θα σου έλεγα να μην μπλέξεις με γνωστούς, δες και πιο παλιά τι έγινε με τη μαρίγια.

Καληνύχτα σε όλες..θα τα ξαναπούμε..

vallou η Πενυ δεν θα αρρωσταινει τόσο συχνά του χρόνου θα δεις!!!

Με τοσα που περασατε φέτος θα χει αντισωματα περισσότερα σίγουρα .. Θα δεις αλλαγη στον παιδικό ΄πάντως ακόμα κ στην πειθαρχία αλλα κ στην αυτοεξυπηρετηση .. Η Ανδρι κάνει πολλά πράγματα μόνη της απο τώρα .. βάζει τα παπούτσια της , βγάζει τα ρούχα της , μαζευει τα παιχνίδια της , κι επισης το 1ο πράγμα που έμαθε είναι να τρωει μόνη της κ να σκουπίζεται επίσης με την χαρτοπετσετα ..

Α 28 το άλλο Σαββατο δηλ γαμοβαφτιζουμε στον Αγ Δημητριο στην περιοχη σας !!! στις 5 ο γάμος κ 6 η βάφτιση Αν μπορεσεις να περασεις με τις κόρες θα χαρούμε πολύ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλιά !!!!!

Οσο για γνωστους κ babysitting προσοχη μεγάλη ....εγω εμπλεξα με 2 συγγενικά πρόσωπα γι αυτο το λέω .. Η κυρια που εχουμε τωρα είναι πραγματι πολύ καλή κ μας την συστησαν απ τον σταθμό Οποτε juλy ρωτα κ στον παιδικό , δεν εχεις τίποτα να χάσεις .....


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριγια μου περαστικά... Ώστε έτσι η μικρη σου, πολύ καλό το οτι έχει μάθει να κάνει κάποια πράγματα μόνη της. Εμένα προς το παρόν μόνο τρώει και πίνει και σκουπιζεται βγάζει και το μπουφάν καμιά φορά. Αλλα τα παπούτσια ας πούμε καμιά σχέση! Εντωμεταξυ Κι εγώ την κοίταγα καλά καλά τη συριγγα. Ελπίζω να έχω καταλάβει καλά, όλη μέχρι πανω είναι 1μλ οποτε εμένα που μου είπε 0,7μλ το γεμίζω μέχρι το 70 που λέει. Όχι? Πάντως από δευτέρα βραδυ που της δίνω δεν μπορώ να πω οτι βλέπω βελτίωση. Οι γουλιες συνεχίζονται ακαθεκτες μόνο που κοιμάται λίγο καλύτερα. Φανταζομουν οτι θα καλυτερευε με τις γουλιες. Και όταν λένε άμεση βελτίωση τι εννοούν?


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

μανούλες γειά σας!

΄δυστηχώς δεν έχω και πολύ καλά νέα μιας και κάναμε την εξέταση της μικρής και θα πρέπει μέχρι 6 μηνών να αφαιρέσουμε χειρουργικά το δεύτερο νεφράκι που βρέθηκε.

όταν συνέλθω και ενημερωθω καλύτερα θα σας πω λεπτομέρειες


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


jully μου περαστικά σας..!! :P Αν πρέπει να αφαιρεθεί να το κάνετε και να τελειώνετε! Μια χαρά θα πάνε όλα. Φαντάζομαι είναι ρουτίνα για τους γιατρούς κάτι τέτοιο. Η μεγάλη μου έκανε κρεατάκια με ολική νάρκωση στα 3 της (δεν το συγκρίνω σαν επέμβαση) και ήταν πολύ ζόρικη η εμπειρία για μένα. Να έχεις δύναμη και όλα θα πάνε καλά.

Μαρίγια μου σε ευχαριστώ για την πρόσκληση!!! Να είστε πάντα άξιοι!! Θα ήθελα να σας δω που θα είστε και στις ομορφιές σας, και το Ανδριέλακι που θα είναι σαν αγγελάκι αλλά δεν ξέρω μήπως είναι αδιακρισία για το ζευγάρι!! Αν τα καταφέρουμε και δεν κοιμόμαστε εκείνη την ώρα ίσως τις βγάλω για κούνιες και σας δούμε από μακριά!

ΠΕΖΗ μου, βρε πότε έμαθες το φύλο κιόλας!! Με το καλό να έρθει και να είναι γερό το παιδάκι σου! Μια χαρά με τους κούκλους σου θα είσαι. Αγορομάνα κούκλα και εσύ!!

Κατεριν@κι στην Πενούλα που είχε παλινδρόμηση το σιροπάκι το γλυτώσαμε στο τσακ, αλλα η γιατρός (μπορεί να είναι η ίδια στο μητέρα, είχε ένα παράξενο όνομα) μου είπε να είμαι πολύ προσεκτική στην ποσότητα που τρώει. Μόλις το ρύθμισα αυτό το παιδί ηρέμησε. Βέβαια εγώ έδινα μπουκάλι.. δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει αυτό με το θηλασμό.. Ίσως θέλει λίγο χρόνο για να συνηθίσει το στομαχάκι..

φιλιά σε όλες..

Link to comment
Share on other sites

july πριν λιγο μου ειπε η κατερινα στο τηλ για τη μικρουλα, τι να σου πω τωρα; το μονο που μπορεις να σκεφτεις ειναι οτι ειναι κατι που διορθωνεται χωρις μελλοντικα προβληματα , απο αυτο να κρατηθεις κ εσυ.

οσο για το χειρουργειο, ειμαστε στην ιδια φαση μιας κ κατα μεγαλη πιθανοτητα παμε για αφαιρεση του λεμφαδενα. ειναι μολυνση η οποια ανταποκρινεται δυσκολα στην αντιβιωση κ ο αδενας μεγαλωσε 1 εκ. σε ενα τριμηνο οποτε θα ειναι επικινδυνο...

απο την προηγουμενη πεμπτη ειμαστε απο γιατρο σε γιατρο κ απο εξεταση σε εξεταση, 5 φορες το τρυπησαν το ψυχακι μου κ στο τελος το συνηθισε κ εκλαψε ελαχιστα. ειμαι να σκασω για το θεμα αφου δεν ειναι κ πολυ συνηθισμενο, αλλα ολοι οι γιατροι μιλανε για αφαιρεση που δεν θα εχει επιπτωσεις αργοτερα στη ζωη της.

θα ξερουμε παντως σε καμια εβδομαδα.

κατερινακι μου θα σε ευχαριστησω κ δημοσια φιλεναδα για τη βοηθεια σου!:):):):)

μακαρι να πανε ολα καλα για τα παιδακια μας..........!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου μακάρι να μπορούσα να κάνω και περισσότερα. Άντε να ξεμπλέξει το μωράκι μας από την παλιοκατάσταση... Βαλλού μου η μικρη τρώει αρκετά ατσαλα δυστυχώς και συχνά παίρνει και αρκετό αέρα. Είναι φαύλος κύκλος, όσο περισσότερο την ενοχλεί ο οισοφαγος τόσο πιο ατσαλα τρώει. Για να δούμε... Η αίγλη ζελλου μας είδε. Είναι η μοναδική γυναίκα γαστρεντερολογος εκεί οποτε μάλλον για την ίδια λέμε. Και το όνομα της περίεργο όσο να πεις...


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...