Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

A, δηλ δεν ειναι μόνο ο Γιάννης που έχει γίνει θηριάκι! Ειναι και τα δικά σας παιδιά ε;; Σε ολα ΟΧΙ, μεχρι και στο βραδινο μπάνιο που ήταν η αγαπημένη του ώρα της ημέρας! ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ! Πες και ενα ΝΑΙ παιδί μου!!!ΠΕΖΗ μου και το δικο μου παράπονο ειναι οτι δεν με ακουει καθολου!Σε τίποτα!Σε αντιθεση βέβαια με την κοπέλα που τον κρατάει...στην οποια ειναι κυριος!!! Αφήστε που περνάμε φάση απόλυτης ΜΑΜΑΚΙΑΣΗΣ! Ολο χάδια αγκαλιες και φιλιά ζητά απο μένα! Αχ το σκατουλάκι μου!!!!

Σας ευχαριστώ όλες που απαντήσατε για το θηλασμο. Ξέρω για το πρωτόγαλα. Το άντλησα με το θήλαστρο και χαίρομαι γι΄αυτο. Απλά δεν ήξερα τη συμπεριφορά των μαιευτηρίων στην αποφαση της μάνας για αποκλειστικο θηλασμο!

Κατα τα άλλα, ειμαι μεσα στην αγωνια. Ουτε πρωτάρα...Αυριο πάω στο γιατρο να δουμε τι θα μου πει!!!Τα εχω ετοιμάσει όλα...ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ...χα χα! Βαλιτσα ακομα γιοκ.Μονο τα ρουχαλάκια της μπέμπας εχω έτοιμα!!!!!

Α! Κοριτσια. Ειχατε αποκλειστική ΔΙΚΗ σας μαια;;; Λυστε μου την απορία σας παρακαλω....

Σας φιλώ όλες γλυκα. Παω να ξαπλώσω μιας και ειναι απο τις τελευταιες φορες που θα έχω αυτη την πολυτέλέια!:cool:


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κατερινακι εγώ και τις 2φορές είχα μαια. Νομίζω οτι λόγω χαρακτήρα θέλω να έχω έναν άνθρωπο που γνωρίζω από πριν. Με αυτήν που είχα τώρα είχαμε και πολύ καλή σχέση. Εμένα με βοηθάει αυτο, άλλες κοπέλες δεν τις ενοχλεί αν δεν την ξέρουν από πριν, σου λένε απλά να κάνει καλά τι δουλειά της.


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε Κατερινακι κοντευεις και εσυ!!!! Ετοιμασε βαλιτσουλα..χαχαχα!!!!

Εγω δεν ειχα μαια, να πω την αληθεια ουτε που το ειχα σκεφτει και ευτυχως την ημερα που γεννησα ημουν η μονη που γεννουσα στην κλινικη οποτε ολες οι μαιες ηταν απο πανω μου και η προισταμενη που βοηθησε και στις εξωθησεις ηταν μια πολυ συμπαθητικη κοπελα που με βοηθησε πολυ ψυχολογικα κατα πρωτον και μετα στην ολη διαδικασια. Παντως αν θελεις βρες να εχεις μια δικη σου απλα δεν ξερω πώς γινεται ολο αυτο ας μας πει η Κατερινα καλυτερα;)


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ΠΕΖΗ σαν και εσενα.δεν ειχα δική μου, αλλα ήμουν η μονη που γεννουσα και ετσι ειχα ουσιαστικα "αποκλειστική" τη μαια, η οποία ηταν πολυ καλη.τωρα μου ειπε για μια ο γιατρος μου η οποία ειναι στην Αθήνα, μου την παρουσίασε ως "η τελεια", ομως εγω ποτε θα την γνωρισω???Ασε που δεν ξέρω πόσα παιρνει.Κατερινα για δωσε πληροφορίες καλή μου!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολλη ησυχια βρε κοριτσια που χαθηκατε ολες???

Αντα μου περαστικα στα παιδακια σου και υπομονη!!!!

daf μου αν εχει ευαισθητο αδενα δεν θα ξεπρηστει τοσο ευκολα. Εχω και εναν στο λαιμο που πρηζεται με την παραμικρη ιωση ή ακομη και συναχι και αργει πολυ να ξεπρηστει μετα. Γενικα οσες φορες εχω ρωτησει γιατρο μου εχουν πει οτι παιρνουν μηνες ωσπου να ξεπρηστουν, οποτε μην ανησυχεις κοπελα μου αν δεν ανησυχησε ο γιατρος χαλαρωσε και εσυ. Δυσκολο το ξερω αφου και εγω καθε που τον ψηλαφιζω δεν μου ειναι και οτι πιο ευχαριστο:rolleyes:

ειλικρινα σου μιλαω, ΑΥΤΟ ειναι το πιο ανακουφιστικο που εχω ακουσει τοσον καιρο!!!

δλδ ειναι πολυ πιθανο να εκδηλωνει εκει την ευαισθησια της .....γιατι ειχε ξεπρηστει πριν το πασχα παρα πολυ κ τωρα με την καινουρια πασχαλινη ιωση ξαναμανα τα ιδια.....:roll: κ εγω, οσοι γιατροι κ αν μας τα πουν, ε μια φοβια την εχω παθει...

αυριο θα παμε στο παιδων να τη δουν χειρουργοι για να κανονισουμε παρακεντηση, η παιδιατρος μας ειπε οτι πρεπει να αποκλεισουμε ενα ειδος μολυνσης (ατυπα μυκοβακτηριδια μας τα ειπαν) που η μονη λυση ειναι ο καθαρισμος με επεμβαση.....ελπιζω απλα να ειναι το πρωτο ...ουφ πια....εχω πολυ αγχος πως θα γινει η παρακεντηση ......

κατερινα τι καλα ερχεται κ η δικη σου μπεμπουλα!!:)κ εγω ειχα μαια, για την ακριβεια 2 ..:tongue: βεβαια δεν γεννησα σε μαιευτηριο αλλα στο κεντρο φυσικου τοκετου, οπου ειχα την επιλογη αφου πηγαιναν ολα καλα να γεννησω μονο με τις μαιες μου, οπως κ εγινε. το θεωρω πολυ σημαντικο να υπαρχει μαια , με την οποια να εχεις καλη σχεση κ να ξερεις οτι μπορεις να την εμπιστευτεις....ειδικα με τη μια μαια, που ηταν κ συνομηλικη ενιωθα παρα πολυ καλα, με βοηθησε απο την αρχη μεχρι κ στο σπιτι με το μωρο...

λοιπον πεζη πολυ γελασα με τον νικολα, ειναι τρελη αυτη η ηλικια !!!σημερα η μπουμπου μου ανακοινωσε οτι θελει να 'κανει στηθος' για να πινει γαλα, αφου εγω δεν εχω πια...:rolleyes:θα με τρελανειειειειει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

daf μου χαιρομαι που σε καθησυχασα ειμαι σιγουρη οτι δεν ειναι τιποτα σοβαρο αλλωστε σου λεω πασω ακριβως απο παρομοιο παλιολεμφαδενα εδω και 4 χρονια περιπου και καθε τρεις και λιγο πρηζεται με την παραμικρη ιωση. Πες μου σε παρακαλω τα αποτελεσματα των εξετασων σας για να εχω κατα νου και εγω;)

Οσο για τα πιτσιρικια το στομα τους λεει οτι θες πλεον....και που ειμαστε ακομη!!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μανούλες τι κάνετε???

εμείς ευτηχώς αναρρώσαμε πλήρως!!!απαπα τι ήταν και αυτό όλοι ταυτόχρονα άρρωστοι!!! έπαιρνα μια λεκανίτσα έβαζα τα απαραίτητα και για 1-2 ωρίτσες έκανα την νοσοκόμα!!!!μάσκες σιρόπια ορούς σε μυτούλες αφήστε τα ευτηχως πέρασε!!!τώρα μας μένει η εξέταση της μπέμπας την δευτέρα!!!άντε να γίνει και αυτή πολύ άγχος την έχω!!!

πάντως μετά από αυτά που περάσαμε αποφασίσαμε με τον σύζηγο να μην στείλουμε κανένα παιδί στον παιδικό! δεν μπορώ να το ξαναπεράσω αυτό!!!βέβαια μας απαγόρεψε η παιδίατρος να στείλουμε τηνμπέμπα μας είπε αν είστε έτοιμοι ψυχολογικά να το περνάτε αυτό συνέχεια συν ότι με κάθε πυρετό καλού κακού εμείς θα πηγαίνουμε για καλλιέργεια ούρων όλο αυτό δεν μας συμφέρει ούτε οικονομικά ούτε ψυχολογικα!!!

επομένως κορίτσια που έχετε γυναίκα στο σπίτι για πείτε!!!!τι πρέπει να προσέξω????πως την βρήκατε???πόσο καιρό την κρατήσατε σπίτι ενώ είσασταν και εσείς???πόσα παίρνουν???σας κάνουν και τίποτα δουλειές (κανα σκούπισμα κανα στρώσιμο κρεββατιού κτλ) αλήθεια πείτε μου ότι μπορείτε να αρχίσω να προετοιμάζομαι σιγά σιγά!!!βλέπετε ούτε ο άντρας μου ουτε εγώ είμαι της άποψης να είναι άλλη γυναίκα στο σπίτι ενώ εμείς λείπουμε και πρέπει να προετοιμαστούμε καλά ψυχολογικά!!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Μαριγια μου ευχαριστώ, θα την πάω τη δευτέρα το πρωί στο μητέρα στη γαστρεντερολογο που σου έλεγα στο τηλ και θα δούμε τι θα μας πει. Daf θέλουμε άμεση ενημέρωση για τον παλιοαδένα! July πέρασε κι αυτο ε? Για γυναίκα δεν έχω ιδέα, ας μας πουν οι άλλες! Για μαια, η μια είχε πάρει 350 και η άλλη 500. Αλλά πραγματικά είναι πολύ σημαντικό. Κι αν σου πετύχει καμιά περίεργη? Κατεβα αθήνα να γνωρίσεις αυτήν που συνεργάζεται ο γιατρός σου είναι κι αυτο καλό να υπάρχει καλή συνεργασία μεταξύ τους, το κλίμα θα είναι διαφορετικό. Και όσο να το πεις, η καλή ψυχολογία είναι το άλφα και το ωμέγα στον τοκετό.


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

αχχχ κορίτσια βοηθήστε με!!!!

μπορεί να είμαι αισιόδοξος άνθρωπος αλλά είμαι και αγχώδης μιας και θέλω να ξέρω από τώρα για να έχω καιρό να επεξεργαστώ τα πράγματα!!!σε πόσο καιρό θα χρειαστώ κοπέλα τον οκτώβριο χαχαχαχα λέμε για πολύ αγχος σε ότι αφορά τα παιδιά μου!!!!!!βοηθήστε μια αγχωμένη μητέρα!!!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι πο αναρρώσατε!! Άπαντες!! Κι εγώ αυτό περιμένω, από το Πάσχα και μετά ολοι είμαστε με μυξούλες και βήχα. Αν δεν αλλάξει ο παλιόκαιρος, δεν μας βλέπω να φτιάχνουμε...

Λοιπόν, δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι τόσο από τώρα για τον Οκτώβριο. Ψάξε στο φιλικό και εργασιακό σας περιβάλλον, ρώτα πρόσωπα που εμπιστεύεστε αν έχουν χρησιμοποιήσει κάποια κι έμειναν ευχαριστημένοι. Εμείς έτσι κάναμε και βρήκαμε μια κοπέλα που αποδείχτηκε πολύ καλή. Δεν μπορώ να σου πω πόσα θα ζητήσει, αυτό εξαρτάται από την κάθε μία. Εγώ πάντως την έχω μόνο για τα παιδιά, όχι για δουλειές. Καλό είναι να έρθει στο σπίτι 2 εβδομάδες πριν λείψετε και οι δυο για να τη συνηθίσουν τα παιδιά. και κανένα τσεκάρισμα πού και πού δεν βλάπτει. π.χ. να γυρίσεις απροειδοποίητα μια μέρα σπίτι νωρίτερα. Επειδή εμένα μου συνέβη αρκετές φορές, δόξα τω Θεώ δεν βρήκα τίποτα περίεργο, αντίθετα, έναν χαμογαλαστό Θανάση που έπαιζε με τα τουβλάκια και τη νταντά του! Αφού να φανταστείς, κάποια στιγμή που την είχα πάει στην παιδίατρο και είχα αφήσει τη νταντά σπίτι, μόλις γυρίσαμε, έτρεξε στην αγκαλιά της -έφταιγε το εμβόλιο που είχε κάνει!

Πιστεύω ότι το κοντινό σας περιβάλλον θα σας βοηθήσει. Διαφορετικά, τι να πω; Και στο άλλο φόρουμ πάντως έχει στήλη με αναζήτηση εργασίας, αν και δεν ξέρω κατά πόσο είναι εμπιστοσύνης.

Αφού ο συζυγος δεν δουλεύει, δεν μπορεί εκείνος να κρατήσει τα παιδιά; Μακάρι βέβαια να βρει δουλειά, αλλά στη χειρότερη περίπτωση, δεν μπορεί;

Εγώ γυρνάω το Φλεβάρη στη δουλειά. Σκεφτόμαστε να πάρει ο άντρας μου δυο μήνες άδεια -τη δικαιούται-και να πάει ο Θανάσης παιδικό μετά το Πάσχα του 2012, ώστε να αποφύγει τις αρρώστιες. Όσο για τη μικρή, ή θα κρατήσουμε την κοπάλε, ή θα πάει κι αυτή παιδκό τότε. Θα δούμε πώς θα είμαστε οικονομικά μιας και ψάχνουμε για σπίτι, πρέπει να βορύμε μέσα στο καλοκαίρι πριν ανέβουν οι αντικειμένικές...

Αυτά, ελπίζω να βοήθησα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ, κορίτσια, δεν γλιτώσαμε τα φάρμακα τελικά. spiropent για το βήχα και xozal για τις μύξες. Μακάρι να μείνουμε εκεί. Υπάρχει και ένας μικροερεθισμός στα αυτιά, αλλά αντιβίωση θα δώσουμε μονο αν ανεβάσει πυρετό. Αύριο είναι η σειρά της μικρής. Άντε να δούμε...

Α, και ένα καλό νέο:ο μικρός έβγαλε τον πάνω δεξί τραπεζίτη και ετοιμάζεται και για τον αριστερό. Βιαστικός πάντα στα δοντάκια...μετά θα μείνουν οι δυο κάτω και τέλος!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μανούλες τι κάνετε???

εμείς ευτηχώς αναρρώσαμε πλήρως!!!απαπα τι ήταν και αυτό όλοι ταυτόχρονα άρρωστοι!!! έπαιρνα μια λεκανίτσα έβαζα τα απαραίτητα και για 1-2 ωρίτσες έκανα την νοσοκόμα!!!!μάσκες σιρόπια ορούς σε μυτούλες αφήστε τα ευτηχως πέρασε!!!τώρα μας μένει η εξέταση της μπέμπας την δευτέρα!!!άντε να γίνει και αυτή πολύ άγχος την έχω!!!

πάντως μετά από αυτά που περάσαμε αποφασίσαμε με τον σύζηγο να μην στείλουμε κανένα παιδί στον παιδικό! δεν μπορώ να το ξαναπεράσω αυτό!!!βέβαια μας απαγόρεψε η παιδίατρος να στείλουμε τηνμπέμπα μας είπε αν είστε έτοιμοι ψυχολογικά να το περνάτε αυτό συνέχεια συν ότι με κάθε πυρετό καλού κακού εμείς θα πηγαίνουμε για καλλιέργεια ούρων όλο αυτό δεν μας συμφέρει ούτε οικονομικά ούτε ψυχολογικα!!!

επομένως κορίτσια που έχετε γυναίκα στο σπίτι για πείτε!!!!τι πρέπει να προσέξω????πως την βρήκατε???πόσο καιρό την κρατήσατε σπίτι ενώ είσασταν και εσείς???πόσα παίρνουν???σας κάνουν και τίποτα δουλειές (κανα σκούπισμα κανα στρώσιμο κρεββατιού κτλ) αλήθεια πείτε μου ότι μπορείτε να αρχίσω να προετοιμάζομαι σιγά σιγά!!!βλέπετε ούτε ο άντρας μου ουτε εγώ είμαι της άποψης να είναι άλλη γυναίκα στο σπίτι ενώ εμείς λείπουμε και πρέπει να προετοιμαστούμε καλά ψυχολογικά!!!!

καταρχήν Κατερινα, ότι θα σου τηλεφωνούσα να μου πεις τιμες για μαια! Ο γιατρος μου ειπε 300-350...Μου φάνηκαν πολλά, αλλα αφου τόσα πα'ιρνουν, τοτε οκ!!! Ευχαριστώ για την πληροφορία!

july...Λοιπόν, εμεις βασιστήκαμε στο ένστικτό μας, γιατι είμαστε "ξένοι" στην πολη και δεν είχαμε κανενα γνωστό να μάθουμε περισσότερα. Μίλησα με την προηγούμενη εργοδότριά της, η οποία μου ειπε τα καλυτερα. Επαιξε ρόλο το ότι κράτησε το άλλο κοριτσάκι απο 7 μηνων μέχρι 4 χρονών. Επιπλέον επέβλεπε και τα άλλα 2 παιδάκια της οικογένειας!

Η κοπέλα μου παίρνει 450€. Της ειπα οχι δουλειες, όμως δεν μπορώ να πω, εκεινη κάνει. Ειδικά τώρα στην κατάστασή μου, κάνει πολλές. Για Αθήνα βέβαια παιζουν άλλες τιμές απ΄όσο ξέρω. επιπλέον ήθελα να ειναι Ελληνίδα..Οχι γιατι έχω κάτι με τις ξένες, αλλά ήθελα να μιλά Ελληνικά, να εχει τα ιδια ηθη και έθιμα κλπ.

Εγώ όταν την πήρα ειχα αρχίσει δουλεία. Ετσι, έκοψε "κίνηση" η μαμά μου. έμεινε 2 βδομαδες μαζι της, όμως ο μικρος, απο την πρώτη μέρα κιόλας ήταν άνετος μαζι της. Αιφνιδιασμό δεν έκανα...μάλλον δεν χρειάστηκε.. ο μικρος τρέχει και τη φιλάει, μπαινει στην αγκαλιά της, τη φωνάζει βάζοντας στο τέλος το κτητικό "μου"...Η καλυτερη απόδειξη. Επισης κάποιες μέρες στην αρχή που δενπήγα στη δουλεια λόγω ναυτιών, άκουγα...Και αυτα που άκουγα με κάλυψαν!

Θα ξεκαθαρίσεις απο την αρχη τι θέλεις και πως το θέλεις! Το "τέλειο"άτομο δεν θα το βρεις.Αλλά να ειναι κοντά στα δικά σου θέλω.!

Καλη επιτυχια!!!! Ειναι δυσκολη απόφαση αλλα αφου πρέπει...

και λίγα νέα για μένα! Η μπέμππα γυρισε! ΖΗΤΩ!!!ειναι 2450 και όλα μια χαρα. Για την ώρα πάμε τέλεια!!!:D

σας φιλώ όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Κατερίνα! Άντε με το καλό!

Κι εμείς σήμερα όλα καλά με τη μπέμπα, είναι 5800 και 60,5 εκ. Μα πώς ψηλώνει έτσι αυτό το μωρό; Κάναμε και τα εμβόλια -ναι, και της γαστρεντεριτιδας -ωστόσο, είμαι απαράδεκτη: τόσο καιρό δεν έβαζα το μωρό μπρούμητα από αμέλεια, με αποτέλεσμα να μην μπορεί τώρα να σηκώσει το κεφαλάκι του. Έτσι θα αρχίσω από σήμερα, η γιατρός μας είπε μέχρι 3 ώρες τη μέρα μέχρι να δυσανασχετεί κάθε φορά. Αυτό είναι....το αδικημένο δεύτερο παιδάκι σε σχέση με το πρώτο, που κάθε βράδυ από το δεύτερο μήνα τον βάζαμε μπρούμητα για 10 λεπτά! Απαράδεκτη μαμά!!

Link to comment
Share on other sites

αχχχ κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ!

το κακό άντα μου είναι ότι πρόπερσι που είχα ψιλοκοιτάξει στο φιλικό μου περιβάλλον δεν υπήρχε κανείς εκτός από τη νονά της αδερφής μου η οποία ήταν ναι μεν πολύ καλή περίπτωση αλλά ήθελε σεζόν μιας και το καλοκαίρι πάει και δουλεύει στην Πάρο επομένως δεν έκατσε!!!βέβαια θα την ξαναρωτήσω πάλι μπας και μεγαλώνοντας κόψει την Πάρο!!!μακάρι δηλαδή γιατί δεν θα μπορούσα να σκεφτώ καλύτερη περίπτωση!!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...