Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, Eflenew said:

      Σε ευχαριστώ πολύ!!! Περιμένω αυριο τα δικά σου όμορφα νέα!

       

       

      Ευχαριστω πολύ ! Αμήν ! 

      5 minutes ago, Unicorns said:

      Καλησπέρα κι από μένα.Ειμαι 38 χρόνων και στην 2η προσπάθεια εξωσωματικής.Περιμενω την χοριακη μου την Πέμπτη.Ευχομαι σε όσες προσπαθούν καλή επιτυχία και σε όσες είναι εγκυουλες συγχαρητήρια και με το καλό.

      Καλή επιτυχία με το καλό η χοριακη !!!! 

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πήγαμε από την πρώτη μέρα. Μας είπε ότι δεν είναι κάτι σοβαρό. Δεν έχει ακροαστικά οπότε δεν ανησυχεί. Και εγώ δεν το βλέπω να πηγαίνουμε. Πάντως σήμερα δόξα τω θεώ είναι απύρετος και με πολύ καλή διάθεση! Μέχρι και γάλα ήπιε!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!!

Κατερίνα περαστικά! Τι δίλημμα κι αυτό...Να πας στο ταξίδι ή όχι? Ό,τι και να αποφασίσεις δίκιο θα έχεις!

Μαριγια εμάς μας έχει πει ασπράδι αυγού από τον χρόνο και πάνω! Για ρώτα τον γιατρό σου!

DaF πολύ γέλασα με τις ταρζανιές σας, αλλά ξέρω ότι δεν είναι για γέλια... Για γωνίες έχει φανταστικές στο ικέα, γιατί έχουν ένα αυτοκολλητάκι και κολλάνε και δεν φεύγουν όπως αυτές που πωλούνται συνήθως (δεν καταστρέφεται το έπιπλο, απλά είναι πιο δύσκολο να τις τραβήξει το παιδί) Είναι πολύ καλές, εμείς έχουμε βάλει και στα 2 τραπεζάκια.

Κορίτσια είμαι πολύ χαρούμενη και ελπίζω να κρατήσει το... όνειρο! Έχω αρχίσει εδώ και λίγο καιρό που μπουσουλάει και κάνω αυτά ακριβώς που διαβάζω για την πειθαρχία, και πώς αρχίζεις να την μαθαίνεις σε παιδάκια σαν τα δικά μας. Έχω να σας πω ότι μέχρι στιγμής λειτουργούν άψογα. Δηλαδή σταθερότητα στο τι επιτρέπεται και τι όχι, ελευθερία γενικά χωρίς πολλούς περιορισμούς αλλά σε συγκεκριμένα πράγματα το απομακρύνεις χωρίς δέυτερη κουβέντα και αυτό όσες φορές χρειαστεί κλπκλπλκπ. Ο Γιώργος δείχνει πολύ καλά δείγματα αυτοσυγκράτησης, και οι φορές που με "δοκιμάζει" δεν κρατούν πολύ. Κάθε μέρα τον βλέπω ότι πάει και καλύτερα. Φυσικά δεν θυμάται ότι του έχω πει "όχι" για την πρίζα ή τη γάτα που κοιμάται και θελει να την ξεμαλλιάσει, αλλά κάθε μέρα βλέπω ότι χρειάζεται να του το πω λιγότερες φορές και με κοιτάει και αλλάζει δρόμο. Να κρατήσει έτσι λέτε? Τι καλά που θα ήταν!!!!

Πάντως κορίτσια αν τα ντύνουμε καλά δεν χρειάζεται να τα κρατάμε σπίτι (εκτός αν είναι άρρωστα φυσικά). Το παιδί στο σπίτι όλη μέρα είναι η πραγματικά η συνταγή για να κάνεις ένα παιδί ευερέθιστο και νευρικό. Και ανυπάκουο επίσης. Το βλέπουμε παντού γύρω μας σε παιδάκια μεγαλύτερα που δεν έχουν πουθενά να ξεδώσουν! Αλλά και της δικής μας ηλικίας είναι απαραίτητο να βγαίνουν να παίρνουν τον αέρα τους, να βλέπουν καινούρια πράγματα. Μια βολτίστα την ημέρα είναι απαραίτητη! Προσωπικά δεν φοβάμαι καθόλου τον καιρό, τα παιδιά σε άλλες χώρες βγαίνουν επίσης έξω, όχι μόνο στην καλοκαιρία.

DaF τι την πείραξε λες τη μικρή? Μήπως το ταχίνι? Γιατί ρυζογκοφρέτα έτρωγε και πριν. Δεν κατάλαβα...Μήπως το σουσάμι δεν ενδείκνυται ακόμα..


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!!

Κορίτσια είμαι πολύ χαρούμενη και ελπίζω να κρατήσει το... όνειρο! Έχω αρχίσει εδώ και λίγο καιρό που μπουσουλάει και κάνω αυτά ακριβώς που διαβάζω για την πειθαρχία, και πώς αρχίζεις να την μαθαίνεις σε παιδάκια σαν τα δικά μας. Έχω να σας πω ότι μέχρι στιγμής λειτουργούν άψογα. Δηλαδή σταθερότητα στο τι επιτρέπεται και τι όχι, ελευθερία γενικά χωρίς πολλούς περιορισμούς αλλά σε συγκεκριμένα πράγματα το απομακρύνεις χωρίς δέυτερη κουβέντα και αυτό όσες φορές χρειαστεί κλπκλπλκπ. Ο Γιώργος δείχνει πολύ καλά δείγματα αυτοσυγκράτησης, και οι φορές που με "δοκιμάζει" δεν κρατούν πολύ. Κάθε μέρα τον βλέπω ότι πάει και καλύτερα. Φυσικά δεν θυμάται ότι του έχω πει "όχι" για την πρίζα ή τη γάτα που κοιμάται και θελει να την ξεμαλλιάσει, αλλά κάθε μέρα βλέπω ότι χρειάζεται να του το πω λιγότερες φορές και με κοιτάει και αλλάζει δρόμο. Να κρατήσει έτσι λέτε? Τι καλά που θα ήταν!!!!

Κατερινάκι που τα διαβάζεις αυτα; με ενδιαφέρει....


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

κατερινας ουτε εγω θα πηγαινα πουθενα, οκ μπορει να μην ειναι σοβαρο αλλα σε χρειαζεται τωρα να του κανεις αγκαλιτσες κ να του περασει πιο γρηγορα;) αν μπορουσατε να αναβαλετε το ταξιδι και να παρετε εστω ενα μερος των χρηματων πισω, καλα θα ηταν νομιζω....κ πατε αλλη φορα μωρε, ειναι σπασιμο αλλα κ εμεις που κανονιζουμε το ταξιδι στη χωρα των βασκων ειπαμε οτι αν συμβει οτιδηποτε το αναβαλλουμε...βεβαια θα παρουμε κ ερατω μαζι, η επιλογη να μεινουμε στο αγροκτημα γινεται γι'αυτην κυριως-οχι οτι ο συζυγος δεν θα το εκτιμησει, τρελαινεται με αυτα!!:lol:

ισπανια εχω παει κ εγω σε διαφορα μερη εκτος απο βαρκελωνη και βορειοδυτικη πλευρα (αχ πως λεγεται....:confused: δεν θυμαμαι) κ εχω λατρεψει τη γραναδα!!απιστευτο παντρεμα αραβικης, τσιγγανικης κ ισπανικης ζωης!

με το θηλασμο συνεχιζουμε, ναι, και ιδανικα θα ηθελα να συνεχισουμε μεχρι τα 2 της (ο,τι λεει κ ο παγκ.οργανισμος υγειας δλδ) αμεσο στοχο εχουμε μεχρι το καλοκαιρι παντως.:)

κατεριν@κι μου το ειχε πει κ η νεαμανουλα για τις γωνιες του ικεα αλλα με τη δουλεια δεν προλαβαιναμε τι-πο-τα και πολυ κακως βεβαια, πονεσε τοσο το ψυχουλακι μου χτες:( θα παμε αυριο οπωσδηποτε!!!! σε βλεπω με το γιωργο τα πατε πολυ καλα, μπραβο σας, ειναι οντως τα ορια πολυ σημαντικα... ο συζυγος εχει διαβασει πολυ για το θεμα (απο γενικο ενδιαφερον προ παιδιου!:o) δηλωνει οτι μονο μεσα απο τα ορια μπορει ενα παιδι να νιωσει ασφαλεια κ ελευθερια.

η ερατω επισης εχει αρχισει να καταλαβαινει το 'φυγε απο εκει' για τα λατρεμενα καλωδια του υπολογιστη καθως κ για τα παπουτσια.....:rolleyes: επισης το φυτακι μας γλιτωσε απο την ερατιτιδα που το ειχε πιασει και μαδουσε απο μερα σε μερα:tongue:, δεν ξανασχοληθηκε μαζι του!αυτο που δεν μαθαινει με τιποτα ειναι να μην πιανει την πριζα του πλυντηριου γιατι ακομα την αλλαζουμε εκει πανω. (γιατι κατα τα αλλα, περιεργως, καθεται πολυ κουλ!:cool:)

για την αλλεργια ο παιδιατρος ειπε οτι δεν ξερουμε τι ηταν, μπορει το ταχινι να την πειραξε τωρα κ ας το εχει ξαναφαει...πολυ περιεργο παντως!θα της ξαναδωσω σε καμια εβδομαδα για να το διαπιστωσω.

κ εγω με τη βολτα ειμαι υπερ παντος καιρου. ομως στη θεσ/νικη ειλικρινα ειναι μερες που δεν παλευεται η κατασταση, κρυο τσουχτερο με υγρασια...οταν ανεβηκαμε (κ δεν ειχε το κρυο το τωρινο) η ερατουλα μου ειχε παγωσει στο καροτσι κ ας ηταν ντυμενη κ ας ειχε ποδοσακο....την κυριακη τωρα που το λεμε, ισως παμε στον υμηττο, αν εχει χιονισει ακομα καλυτερα, να δει κ η ερατω χιονι!!:tongue:

παλι πολλα ειπα...ειναι να μην παρω φορα:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Daf δεν θα πάρουμε πίσω τα λεφτά μας, ωστόσο παρόλο που εν μας περισσεύουν δεν μ' ενδιαφέρει..!!Ο άντρας μου θέλει να πάμε και περιμένει την απόφαση μου.!Επειδή είμαι πολύ ευαίσθητη έχουν πέσει όλοι οι δικοί μου τώρα πάνω μου να με πείσουν να πάω. Anyway, θα δούμε. Το μόνο σίγουρο είναι ότι Σαβ/κο θα πάμε Αθήνα στη γιαγιά και τον παππού.Το καλό είναι ότι ο μικρός είναι απύρετος και πραγματικά έχει τρελά κέφια όλη μέρα! Ότι δεν έκανε 2 μέρες τώρα τα έκανε σήμερα! Πολύ τον χαίρομαι!

Όσον αφορά τη βόλτα και εγώ είμαι υπέρ αυτού. Τους κάνει πολύ καλό. Αρκεί να μην βρέχει. Βέβαια Β. Ελλάδα ο χειμώνας είναι δύσκολος. Ξέρω γιατί έχω καταγωγή από Κοζάνη και έμενα 6 χρόνια Θεσσαλονίκη. Να σκεφτείτε ότι όταν στην Κοζάνη έχει πχ 4C η Χαλκίδα έχει 11 η και 12C.! Εγώ γενικά τον βγάζω τον μικρό μου!

Μπράβο που θηλάζεις ακόμα. Εγώ σταμάτησα στις 4/01 και τώρα ξέρεις τι σκέφτομαι; "Να γι΄αυτό αρρώστησε ο μικρός...."Ξέρω ότι είναι βλακεία αυτό που λέω αλλά...το σκέφτηκα!

Εγώ για τις γωνίες πήρα από τα jumbo αλλά δεν λέει. Δεν είναι καλά. Ξεκολλάνε με τη μια!

Αυτά για την ώρα.:P


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!!

Να πω και εγω τη γνωμη μου??? Κατερινα εγω πιστευω οτι απο τη στιγμη που το μωρο ειναι καλα και δεν ειχε ουτως η αλλως κατι σοβαρο λεω να πας στην εκδρομουλα σου χαλαρα και να περασεις και ομορφα. Απο τη στιγμη που εχεις ατομο, αν το εχεις εμπιστοσυνη να σου κρατησει τον μικρο και ξερεις οτι θα ειναι καλα μαζι του και θα τον προσεχει, μην κολλας, τα μωρα ουτως η αλλως αρρωσταινουν συνεχεια και εχουμε πολλα να δουμε απο δω και περα...:rolleyes: Αλλωστε η Ιταλια δεν ειναι και τοσο μακρια, οτι και να συμβει χτυπα ξυλο, που δεν προκειται να συμβει κατι μιας και ο μικρος ειναι καλα, σε δυο τρεις ωριτσες εισαι πισω οποτε?? Γιατι να χασεις το ταξιδακι σου??? Ακου τον αντρουλη σου και πηγαινε και να περασετε ομορφα!!!;)

Εμεις παντως το καλοκαιρι που πηγαμε τις ολιγοημερες διακοπες μας θυμαμαι αφησαμε τον Νικολα στην μαμα μου σιναχωμενο. Ουτε λεπτο δεν σκεφτηκα να ακυρωσω την εκδρομη αφου ηξερα οτι ειναι σε καλα χερια και προπαντως δεν ειχε κατι σοβαρο και ετσι και εμεις καλα περασαμε και αυτος επισης αφου ηταν μεσα στα χαδια, στις αγκαλιες και στα παιχνιδια..οποτε γιατι να στενοχωρηθω??? Οτι και να αποφασισεις παντως εισαι δικαιολογημενη..δεν χρειαζεται να σκοτιζεσαι απο τη στιγμη που δεν υπαρχει καποιο προβλημα;)

Κατα τα αλλα μια που ειπατε για βολτες , χθες πηγαμε μια βολτα το απογευμα και αυτο σε εμπορικο (στο Απολλωνια, ξερουν τα κοριτσια απο δω) και το αρπαξαμε το κρυολογημα, το βραδυ δεν κοιμηθηκαμε σχεδον καθολου, εχουμε λιγες μυξουλες, πινουμε μονο γαλα (οχι που δεν θα το εκμεταλλευοταν..:lol::lol:) αλλα παρολαυτα εχουμε διαθεση για παιχνιδι..!

Ας ελπισω να περασει γρηγορα, μιας και ετσι φαινεται καθως δεν ειναι ιδιαιτερα μπουκωμενος.

Αντε τα λεμε το βραδακι!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωχ Πεζή, ελπίζω να περάσει γρήγορα το κρυολόγημα!

Κατερίνα, έχω διαβάσει αρκετά εδώ στο φόρουμ (το άλλο τελοσπάντων) και έχω πάρει και αυτό το βιβλίο που λέγεται Τι να περιμένεις τον πρώτο χρόνο του μωρού σου, από τους ίδιους συγραφείς που έχουν γράψει το Τι να περιμένεις όταν είσαι έγκυος-all time classic που λένε (είναι γενικά πολύ καλό, αν και για κάποια πράγματα έχουν λίγο αλλάξει οι έρευνες π.χ. στερεές τροφές πότε να τις βάλεις κλπ). Έχει ένα πολύ ωραίο κεφάλαιο για την πειθαρχία, αλλά τα ίδια βλέπω παντού, όπου και να διαβάσω, οπότε μπορείς να σερφάρεις λίγο στο νετ και θα βρεις πολλά. Εγώ λέω να πάρω και πιο εξειδευμένα βιβλία πάνω στο θέμα τώρα που μεγαλώνει ο Γιώργος, με απασχολεί πολύ το θέμα γιατί έχω 2 παιδάκια σε πολύ κοντινό περιβάλλον που πειθαρχημένα και συνεννοήσιμα δεν τα λες...

Αυτό το βιβλίο είναι φοβερό πάντως για τις πρακτικές περιπτώσεις που αναφέρει. Σας λέω για τρομερές λεπτομέρειες. Για παράδειγμα, σας γράφω -συνοπτικά γιατί έχει μισή σελίδα- για το τρίξιμο των δοντιών, το οποίο έχει μάλιστα στο κεφάλαιο του δέκατου μήνα:

Όπως το χτύπημα του κεφαλιού, το τράβηγμα των μαλλιών ή το πιπίλισμα των δαχτύλων, έτσι και το τρίξιμο των δοντιών είναι ένας τρόπος με τον οποίο κάποια μωρά διώχουν την ένταση. ...... Στις περισσότερες περιπτώσεις η συνήθεια εγκαταλείπεται καθώς οι ικανότητες να τα βγάζει πέρα με διάφορες καταστάσεις βελτιώνονται και μαλιστα προτού γίνει ζημιά στα δόντια. Η ένταση δεν είναι πάντα η αιτία... Κάποιες φορές ένα μω΄ρο ανακαλύπτει τυχαία αυτή την κίνηση καθώς πειραματίζεται με τα καινούρια του δόντια και απολαμβάνει την αίσθηση και τον ήχο της...Δνε περνάει όμως πολύς καιρός και χάνει το ενδιαφέρον του γι αυτό το "μουσικό όργανο". Αν ανακαλύψετε ότι το τρίξιμο γίνεται πιο συχνό αντί να μειώνετι και αν φοβάστε ότι θα αρχίσει να καταστρέφει τα δόντια του συμβουλευτείτε τον γιατρό του ή τον παιδοδοντίατρο."


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμάς!

Σήμερα είχε φοβερό κρύο και βγήκα έξω για κανά δίωρο για κάτι δουλειές και σαν να νιώθω ότι την άρπαξα..επίσης προχτές το πρωί που ξυπνήσαμε είδαμε και χιόνι, είχε καλύψει τα αμάξια και τις στέγες.Είδε η Χριστίνα το πρώτο της χιόνι, μέχρι το μεσημέρι όμως είχε λιώσει.

Για τα κρυολογήματα μωρών δεν ισχύει πάντα ότι άμα το ντύνεις καλά δεν θα κρυώσει όσο κρύο και να έχει. Τα περισσότερα κρυολογήματα προέρχονται από τον κρύο αέρα που μπαίνει από τη μυτούλα ή τα αφτιά.

Γεια σου ρε Κατερίνα με την πειθαρχία σου!:DΠάντως κι εγώ της απαγορεύω κάποια πράγματα λέγοντας όοοοχιιιιιιιι σε αυστηρό τόνο και με ακούει αλλά καμιά φορά κάνει και το δικό της ενώ με κοιτάει.Σαφώς και πρέπει να μπαίνουν όρια, αλλιώς καήκαμε...:D

ΠΕΖΟΥΛΑ εύχομαι να μην είναι τίποτα και να είναι καλά ο Νικόλας μας!

daf αχχχ εγώ πόνεσα με τα χτυπήματα της μικρής σου, καλά βέβαια και η δικια μου χτυπάει και κλαίει μέσα στο παράπονο.Και το παρατήρησα, όταν ορμάω πάνω της κλαίει πιο πολύ, ενώ όταν είμαι χαλαρή και με αγκαλίτσα και φιλάκια της λέω "πάει πέρασε" μέσα σε 1 λεπτό έχει σταματήσει. Τί σου είναι τα άτιμα!Σε αγοράζουν και σε πουλάνε!:rolleyes:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα μου το «Τι να περιμένεις τον 1ο χρόνο » το έχω κι εγώ και σκέφτομαι μάλιστα να πάρω και το επόμενο το «τι να περιμένεις τον 2ο χρόνο» Απλά με τούτο κ με κείνο έχω καιρό να το ανοίξω. Ενδιαφέροντα τα της πειθαρχίας θα το ψάξω το κεφάλαιο και θα το διαβάσω γιατί η δικιά μου από «όχι» δεν καταλαβαίνει .. σε κοιτά και εξακολουθεί να κάνει τα ίδια μέχρι να την απομακρύνω , άσε που στα δύσκολα σηκώνει τέτοια τσιρίδα που νομίζω προς στιγμή προς κουφάθηκα :mad::x:x..αλλά δεν της δίνω σημασία, της λέω ήρεμα «όχι αυτό δεν είναι σωστό» και όταν ηρεμήσει την επιβραβεύω. Γιατί στο παιδί αν αντιδράσεις με φωνές θα μιμηθεί κι αυτό την ίδια αντίδραση( αυτό κάπου το διάβασα…)

Για το θέμα της εξόδου των παιδιών επειδή έχω μεγαλώσει απόλυτα προστατευμένη απ το κρύο να σκεφτείτε πως η μανά μας μέχρι και μάλλινες φανέλες μας έβαζε μικρά, καλσόν κάτω από παντελόνια κλπ κλπ , αυτό με έκανε πολύ ευαίσθητη και γι αυτό τον λόγο δεν θέλω να κάνω το ίδιο στην μικρή. Βέβαια αν μεγαλώσεις έτσι δύσκολο να το αποβάλεις αλλά προσπαθώ.. γι αυτό κ την έγραψα κολυμβητήριο και προσπαθώ να την βγάζω έξω καλά ντυμένη κι ας ακούω την γκρίνια της μάνας μου «θα το μπουντιάσεις το κορίτσι.. , θα το αρρωστήσεις…δεν σκέφτεσαι λογικά..» και άλλα πολλά!

Πάντως η γνώμη των παιδιάτρων είναι πως τα μωρά δεν αρρωσταίνουν από το κρύο αλλά από άρρωστους ανθρώπους. Δεν ξέρω εσείς συμφωνείται με αυτό ???:confused:

ΠΕΖΗ μου δεν θα είναι τίποτα θα είναι καλύτερα ο Νικόλας αύριο θα δεις.

Α επίσης συμφωνώ μαζί σου, να πάει η Κατερίνα ταξιδάκι αφού ο μικρούλης είναι καλύτερα.

DaFitsa κ οι άλλες κοπέλες γνώμη μου είναι πως και προστατευτικά να έχουν οι γωνίες πάλι χτυπάνε τα μωρά.. Εμείς έχουμε στρώσει μια κουβερτούλα πάνω στο τραπέζι που πιάνει και στο πλάι απ όλες τις μεριές κι από πάνω ένα ριχτάρι , το χουμε τραβήξει και στην άκρη και η μικρούλα αλωνίζει άφοβα. Της πιάνω και το ένα χεράκι και πάμε στράτα στρατούλα 5-6 βήματα κ μετά σαβουριάζεται...


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μπααα, εγω νομιζω οτι αμα σε δουν να ορμας πανω τους τρομαζουν περισσοτερο και πλανταζουν χειροτερα...ασε, εγω κανω μαθηματα ψυχραιμιας με τη μικρη, ειμαι μιλαμε οχι τερας ψυχραιμιας, αλλα εντελως το αντιθετο!!!!!

:rolleyes:

εγω της λεω "ψηλα το κεφαλι και δυνατη" αλλα να σου πω, πιο πολυ για μενα το λεω παρα για κεινη, μιλαμε ειμαι πολυ #εστρου σε τετοια....:rolleyes:

κατερινα οντως, 'γεια σου κατερινα με την πειθαρχια σου'!!!!:tongue: σου προτεινω μια προσεγγιση ψυχαναλυτικη, γαλλικης πλευρας (οχι θα 'χανα:tongue:) , ειναι με τον χαζο τιτλο στα ελληνικα "μεγαλωστε σωστα το παιδι σας" της Φρανσουαζ Ντολτο. οκ δεν ειμαι συμφωνη σε ολα (πχ με το θηλασμο ειναι πανασχετη) αλλα εχει αρκετες καλες προτασεις και απειρα παραδειγματα παιδιων κ οικογενειων. αν θες στο δανειζω γιατι ειναι κ τριτομο ..!

Κατερινα μιας που ειναι καλυτερα, εσυ ξερεις , δυσκολη αποφαση παντως. εγω για σιγουρια δεν θα πηγαινα, αλλα ειπαμε ειμαι κ @εθτρου!!!:-P

πεζουλα, ναι, οκ, σε καλα χερια...αλλα μανα ειναι μονο μια !!!!!:cool: περαστικα στον νικολα σου!!!!

χτες μετα απο πολυυυυ καιρο κοιμηθηκαμε ολοι σουπερ!η ερατω ξυπνησε μονο 3 φορες για μαμ και αλλη 1 για πιπιλα!!!υπεροχα σας λεω!!!ειχα κ μαθημα αργα!τελεια!

αυριο λεμε να παμε outlet να ψωνιστουμε οικογενειακως. κανουν απιστευτες εκπτωσεις στις εκπτωσεις!:tongue:

κατερινα αυριο απογευμα ειμαστε ελευθερες, θες να βρεθουμε με τα μπεμπινια; μαριγια, εσυ τι λες (που εισαι;;; )

Link to comment
Share on other sites

αυριο λεμε να παμε outlet να ψωνιστουμε οικογενειακως. κανουν απιστευτες εκπτωσεις στις εκπτωσεις!

:tongue:

κατερινα αυριο απογευμα ειμαστε ελευθερες, θες να βρεθουμε με τα μπεμπινια; μαριγια, εσυ τι λες (που εισαι;;; )

Εδω -εδω είμαι γραφαμε ταυτόχρονα thats why.

Βρε κορτσούδια περιμένουμε τους κουμπάρους μας αυριο απόγευμα εμείς ...

Τι λέτε για Κυριακή πρωι στο Μαλλ ή Αβενιου που είναι κ πιο ήσυχα???


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχχχχ Κυριακη θα παμε Υμηττο!!!κ μετα φαγητο στους γονεις μου και μετα φαγητο στον πεθερο! οποτε αυριο θα μπορουσαμε κατα τις 4-5 ισως....να πουμε για την αλλη εβδομαδα;Να δουμε τι λεει κ η Κατερινα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μέσα!! Θέλετε να πούμε από τώρα για την άλλη Κυριακή πρωί μεσημέρι, δηλαδή όχι πολύ νωρίς? Εμένα με βολεύει αφάνταστα Mall ή Avenue (δεν έχω πάει, αλλά λέμε) καιδεν θα τα πουντιάσουμε τα μωρά που λέει και η μαμά σου μαριγια!!!!


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλημερα!!!

Ευχαριστω για τις ευχουλες, φαινεται πως επιασαν, ο Νικολας μου εχει πολυ λιγοτερες μυξουλες και τελικα φαινεται να την γλυτωσαμε! Το βραδυ κοιμηθηκαμε καλυτερα, αν και κλαψουριζε αρκετα συχνα:rolleyes: Τελος παντων αλλη φορα αν εχει τοσο κρυο δεν τον ξαναβγαζω , το πουντιασαμε το παιδακι μου προχθες μεσα εξω στα αυτοκινητο, συμφωνω με τη neamanoula που ειπε οτι το κρυο που μπαινει απο τη μυτη και αυτια ειναι αυτο που κανει τη μεγαλη ζημια, αν και φοραμε και σκουφι και κασκολ..:rolleyes:

Dafitsa μου συμφωνω οτι μανα ειναι μονο μια, αλλα προς το παρον τα παιδακια μας μας εχουν σε αποκλειστικοτητα, επομενως και να μεινουν λιγακι μονα με τις γιαγιαδες και παππουδες δεν νομιζω οτι θα τα κανει κακο, ισα ισα που ξελαμπικαρουμε και εμεις και αυτα! Αχ ας ειχα λεφτα να πηγαινα κανα ταξιδακι και θα εφευγα αυτη τη στιγμη!!!

Αληθεια ψωνισατε τα μωρα σας τωρα με τις εκπτωσεις?? Ακουω φιλες μου που τα ψωνιζουν ολα για του χρονου απο τωρα και ειμαι σε διλημμα να παω να μην παω?? Τα μονα που πηρα ειναι κατι φορμες, αλλα γενικα ψιλοδισταζω με τα νουμερα, αν θα ειναι μεγαλα μικρα κ.λ.π. Εσεις τι λετε??? Παντως εχουν πολυ καλες τιμες, δηλαδη παιρνεις καλα πραγματα σε καλες τιμουλες...


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...