Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Εμεις έχουμε ενα πακετο παμπερς που εχει στα κιλα μας, πανες βρακακi ιζι απ νομιζω λέγονται και ειναι μωβ απ εξω.

Δεν της τα φοράω συνέχεια μόνο οταν δεν κάθεται με τίποτα και σηκώνεται όρθια με τον πωπο εξω και θέλει να φύγει...

ΠΕΖΗ πως είσαι ??? Ο Νικολης μας είναι καλύτερα????

Πολλα φιλιά και περαστικούλια σας

Νεαμανουλα εισαι τυχερή !!! Ειδε το Χριστινάκι το πρωτο της χιονάκι !!!

Μην κουνηθείτε, καθιστε μέσα στα ζεστά...

MARIGIA μου καλα ειμαστε, μειναν τα απομειναρια μονο της ιωσης, λιγακι ξεραμενος λαιμος, λιγο μπουκωματακι αλλα γενικα το περασαμε φαινεται;) Εσυ καλυτερα ετσι???

Και εγω ετσι τον κανω, εχω ενα πακετακι πανες βρακακια τα easy up και οταν βλεπω οτι ειναι σε υπερενταση του βαζω αυτα και ξεμπερδευω μια και καλη. Η πικρα μονο ειναι οταν κανει κακα, γιατι πρεπει να τα σκισεις απο το πλαι και δεν ειναι σαν τα αλλα που κλεινουν με αυτοκολλητο αλλα ΟΚ αφου μας βολευουν στις ζωηρες στιγμες μας αυτο εχει σημασια!!

Και εμεις ειδαμε χιονι!!!! Αλλα κρατησε λιγο, επεσε βροχουλα μετα και το ελιωσε ολο, αλλα το εδειξα η καλη μανουλα στον Νικολα, μονο που αυτος το μυαλο του δεν το ειχε στο χιονι αλλα στο πως να λερωσει με δαχτυλιες το καθαρο μου τζαμακι:tongue::lol:

Αντε τα λεμε το βραδακι!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχχχχχχχχχ...ένα θα πω μόνο.....

Πριν λίγο έφερε ο άντρας μου τις φωτό και τα βίντεο από τη βάφτιση της Χριστίνας, βέβαια αργήσαμε πολύ να τα πάμε, άργησε και ο φωτογράφος και εν τέλει τώρα τα πήραμε.Είναι όλα τόσο τέλεια, τόσο υπέροχα που θέλω να γεμίσω όλο το σπίτι με κορνίζες.Το βίντεο τέλειο ΑΛΛΑ την ώρα του μυστηρίου (που τη βάζουν στην κολυμπήθρα ειδικά) δεν θέλω να τη ξαναδω...έριξα ένα κλάμα τώρα, ίδρωσα, ξείδρωσα,έκλαιγα κτλ.κτλ.Εκείνη τη μέρα απορώ πώς κρατήθηκα και δεν τα έμπηξα, κρατιόμουν με νύχια και δοντια, αχ το πουλάκι μου έκλαψε κάμποσο...Πεζη σε βλέπω κι εσένα στο βίντεο, τί ωραία, τί καλά, σε έχει πάρει παντού..χιχι..τί ωραία που ηρθες φιλενάδα τότε..Μα τόσο ευσυγκίνητη πια?Επίσης ούτε το γάμο μου μπορώ να δω στο βίντεο...Σταματήστε να με κοροιδεύετε!!!:lol::lol::lol::tongue::tongue::tongue:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α ρε neamanoula μου ευαισθητη!!! Εμεις ακομη να παρουμε το βιντεο δεν ξερω τι γινεται ολο μου το αναβαλλουν:evil:, ενω τις φωτογραφιες τις πηρα ενα μηνα μετα τη βαφτιση. Τουλαχιστον βγηκα καθολυο καλη??? Ηταν πολυ ομορφη βαφτιση και δεν το μετανιωσα λεπτο που ηρθα..περασα ομορφα και επιτελους εγινε η αφορμη για τη γνωριμια μας!!

Τι αλλα νεα βρε κοριτσια??? Αντε που σιστε οι υπολοιπες να κανουμε κανα κους κους!!!:tongue:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Α ρε neamanoula μου ευαισθητη!!! Εμεις ακομη να παρουμε το βιντεο δεν ξερω τι γινεται ολο μου το αναβαλλουν:evil:, ενω τις φωτογραφιες τις πηρα ενα μηνα μετα τη βαφτιση. Τουλαχιστον βγηκα καθολυο καλη??? Ηταν πολυ ομορφη βαφτιση και δεν το μετανιωσα λεπτο που ηρθα..περασα ομορφα και επιτελους εγινε η αφορμη για τη γνωριμια μας!!

Τι αλλα νεα βρε κοριτσια??? Αντε που σιστε οι υπολοιπες να κανουμε κανα κους κους!!!:tongue:

Σε ευχαρσιτώ ρε φιλενάδα!Βγήκες πάντως κούκλα αφού είσαι και κούκλα βρε!!:wink:Θυμάμαι πόσο είχα χαρεί που είχες έρθει.Παρεπιπτόντως μιας και μιλάω για τα βαφτίσια μας,την μπομπο του Νικολή και το μαρτυρικό τα έχω στο τζάκι κι η Χριστίνα τα έχει βάλει στο μάτι, το κακό είναι ότι τα βάζει και στο στόμα..:lol::lol:

Σταμάτησε να χιονίζει, επιτέλους!!


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ησυχία βλέπω...

Νεαμανουλα ωραίες οι φωτο ε? Ε μα και τα μοντελα μανα κ κόρη θα ήταν κουκλιτσες φαντάζομαι...

Παντως τι ωραια που υπαρχουν κι αυτά για να τα θυμόμαστε οσα χρονια κι αν περάσουν...

Μου αρεσει να βλεπω και να ξαναβλέπω το dvd του γάμου μας... σε σημείο που ο άντρας μου με κοροιδευει...

Η μικρουλινα μου κοιμάται αφου επαιξε μεχρι τελικής πτωσης με τον μπαμπά της..

Εριξα πολύ γελιο σήμερα.. Την εβαλα στο παρκο για λίγο για να κανω κάτι δουλειές και σε μια φαση ακουγα πολύ ησυχία πράγμα περίεργο γιατί αυτη όταν αντιλαμβάνεται πως λειπω απο δίπλα της σηκώνει τον κόσμο με τις τσιρίδες της, κρυφοκοιτάω λοιπόν να δω τι κάνει και την βλέπω με μια πιπιλα στο στόμα και μια δευτερη στο χέρι, εβγαζε την μια ,έβαζε την άλλη, εβγαζε την μια έβαζε την άλλη και ξανα το ίδιο:lol::lol::lol:.. χα χα χα μιλάμε έφαγε κανα τεταρτο έτσι ... Βρηκα κολπο για την κρατω ήρεμη τουλαχιστον...


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλε που ειστε σημερα?? Απεργια κανουμε???

Α ρε φιλεναδα ευχαριστω για τα καλα σου λογια και πολυ χαιρομαι που χαιρεστε τα πραγματακια μας!!!:tongue:

marigia η μικρη φοβερη..πρεπει να εχει πολυ πλακα!!! Τελικα ειμαστε ο μοναδικο παιδακι που δεν εχει παρει πιπιλα?? :confused:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκαι τι κάνετε? Διαβάζω πολλά και χαίρομαι! Πολύ περπάτημα και ζοζουνιές δηλαδή!!

Αχ, χτες κράτησε η μαμά μου τον μικρό και πήγαμε για φαγητό περάσαμε σούπερρρρρ!!!! Και μετά σπιτάκι συζητούσαμε μέχρι τις 3 το πρωί, τι όμορφα να έχεις κάπου κάπου λίγο χρόνο έτσι απλά βρε παιδί μου...

Κι εμένα είναι τρελός βιβλιοφάγος, από πολύ μικρός γυρίζει σελίδες και τον ενδιαφέρουν πολύ τα βιβλία.

Και τώρα που λέμε για βιβλία, πήρα 4 βιβλία (:confused:) για ανατροφή και πειθαρχία και άρχισα ήδη το ένα, το οποίο λέγεται Ανατροφή του παιδιού βήμα βήμα, είναι του 2006 και περιλαμβάνει υποτίθεται όλες τις τελευταίες εξελίξεις δε έρευνες κλπ για την ανατροφή. Μέχρι τώρα έχω διαάσει σχεδόν το μισό και έχω εντυπωσιαστεί (και πειστεί) γι αυτά που λέει. Υιοθετεί μια πολύ υποστηρικτική και όμορφη θεωρία για το πώς να αντιμετωπίσεις τις δυσκολίες και το αναλύει μέσα από επιστημονικά δεδομένα. Σοκαρίστηκα δε με αυτά που αναφέρει για το να μην αφήνουμε τα παιδιά να κλαίνε παρατεταμένα ως μέρος της εκπαίδευσης. Σας λέω μου σηκώθηκε η τρίχα! Αξίζει πραγματικά να το πάρετε. Πήρα και το Δαμάζοντας τα νήπια, το Τι να περιμένετε τον 2 και 3ο χρόνο και το Τα παιδιά χρειάζονται όρια.

Πάντως σκέφτομαι πολύ έντονα και το έχω διαβάσει κιόλας ότι το πιο συχνό και "σοβαρό" λάθος που κάνουν οι γονείς είναι ότι έχουν λάθος προσδοκίες από τα παιδιά. Και πραγματικά είναι δύσκολο να ξέρεις τι πρέπει να περιμένεις ότι μπορούν να κάνουν και να μάθουν... Με φοβίζει αυτό θα έλεγα...Θέλω να πιστεύω ότι η λογική και το ένστικτο θα με καθοδηγήσουν σωστά, αρκεί να έχω τα μάτια μου ανοιχτά και να μπορώ να "δω" το παιδί μου με καθαρά μάτια, αλλά και τον εαυτό μου.

Τελοσπάντων!

DaF δεν παίζω! Θέλω κι εγώ πάνω δόντια!!

Παρεμπιπτόντως, σας έστειλα πμ για την Κυριακή! ΕΛπίζω να τα καταφέρουμε!


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γλυκά, καλές μου φιλενάδες, μπήκα να σας πω ένα γεια... αφού ακόμη να μας συνδέσουν το τηλέφωνο στη Λάρισα:mad::-x:-x Τώρα είμαστε στην Αθήνα, αλλά φεύγουμε απόψε. Ήρθαμε γιατί είχαμε ραντεβού με παιδοοφθαλμίατρο για τα ματάκια του Βαγγελάκου μου. Ρε κορίτσια μας είπε ότι έχει παραπάνω υπερμετρωπία από το φυσιολογικό με αποτέλεσμα κάποιο μικρό στραβισμό:-(:sad:Μας είπε ότι πρέπει να φορέσει για 3-4 μήνες γυαλάκια αλλά εγώ προβλήματίζομαι...δεν είναι άραγε πολύ μικρός για γυαλιά???Από την άλλη θα τα δεχτεί?Χλωμό το κόβω....Θα δούμε, θέλω να το ψάξω λίγο...

Κατά τα άλλα βλέπω ότι τα θηριάκια σας έχουν κάνει φοβερές προόδους;);)Μπράβο μπράβο. Εμείς αισίως κάνουμε σοβαρές προσπάθειες να μπουσουλίσουμε, αλλά το καλύτερο είναι να τον κρατάμε από τα χεράκια και να τρέχει, να ανεβαίνει σκαλιά και όλα τα ωραία....Πάντως όσον αφορά τα παπουτσάκια η αγαπημένη μου παιδίατρος μου είπε ότι τα καλύτερα παπούτσια είναι τα όχι παπούτσια, γι αυτό κι εμείς του φοράμε στο σπίτι καλτσοπαντοφλάκια και μόνο όταν βγαίνουμε έξω του βάζουμε τύπου robeez όχι ανατομικά. Αυτή ήταν η συμβουλή της...

Αυτή την βδομάδα θα είμαι στη Λιβαδειά και μάλλον θα έχω ίντερνετ, οπότε θα διαβάσω όλα τα νέα σας, από την προηγούμενη φορά, και θα τα ξαναπούμε;)


KIN6p2.png

Σε ποια έκσταση πάνω,σε χορό μαγικό μπορεί ένα τέτοιο πλάσμα να γεννήθηκε..........

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα , Μαριγια σας απαντησα καλες μου!!!

Κωσταντια εγω εχω υπερμετρωπια και επιβεβαιωμενο στραβισμο απο τα δυο μου, οπου εκανα κ επεμβαση γυρω στα 3 και διορθωθηκε.(ο στραβισμος)

επειδη ανησυχουσα μην το κληρονομησει η ερατω, ο παιδιατρος μου ειπε οτι μεχρι τα δυο τιποτα δεν ειναι σιγουρο, μπορει να ξεφευγει το ματακι , μπορει κ οχι.....

Την υπερμετρωπια την μετρησαν αυτοματα στο μηχανημα να υποθεσω;

θα ελεγα να παρεις και δευτερη γνωμη....γυαλια δυσκολο να φορεσει σε αυτη την ηλικια...εγω εβαλα μετα την επεμβαση και παλι ηταν σπαστικο!!:tongue::rolleyes:

παντως , ακομα κ αν χρειαστει να βαλει, νομιζω,αλλα δεν ειμαι πολυ σιγουρη, οτι υπαρχουν αυτα που εφαρμοζουν με λαστιχακι γυρω απο το κεφαλακι , δεν ειναι σαν των παιδιων και των ενηλικων.

μην ανησυχεις παντως, δεν ειναι κατι σοβαρο!:)

σας αφηνω , παραγγειλαμε με συζυγο μιαααμ!!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

:pKαλησπερουδια σας!!!

DaF & katerina σας απάντησα στο πμ. Άντε ελπίζω να τα καταφέρουμε να τα πουμε και δια ζώσης …

ΠΕΖΗ μπράβο που ο Νικόλας δεν θέλει πιπίλα την οποία την θεωρώ αναγκαίο κακό… Αλλά βλέπεις η μικρούλα μου το είχε ξεζουμίσει το δαχτυλάκι και αφού αλλάξαμε όλες τις μάρκες πιπίλες γιατι δεν επιανε καμιά τελικά έπιασε μόνο της Νuk.

Κατερίνα πολύ ενδιαφέροντα αυτά που αναφέρεις μπράβο είσαι διαβαστερο κορίτσι!!!!! Μου κέρδισε το ενδιαφέρον το 1Ο που γράφεις για την ανατροφή.

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ μην ανησυχείς για τον μικρούλη σου, όλα θα πάνε καλά θα δεις. Ούτως η άλλως είναι ένας κατάξανθος κούκλος, δε έγινε τίποτα αν χρειαστεί τελικά να φοράει για λίγο γυαλιά αφού θα είναι για το καλό του.. Αλήθεια πως το ανακαλύψατε?

Η μικρή κοιμάται ψόφια από την κούραση αφού είχαμε κολυμβητήριο σήμερα .

Πάντως έχω δει φοβερή διάφορα από τοτε που ξεκινησαμε αφού έχει γίνει πιο κοινωνική με τα αλλά παιδάκια και σήμερα κάθισε στον δάσκαλο 3 φορές και την βούτηξε μέσα με το κεφάλι!!! Τις προηγούμενες φορές με το που πήγαινε να την πάρει έκλαιγε και γραπώνονταν πάνω μου.. Τεράστια πρόοδο σας λέω!!!!

Που ειστε καλέ μόνη μου τα λέω:tongue:?????


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοπέλες μου :D

Σας γράφω βιαστικά γιατί φοβάμαι οτι θα με προδώσει η σύνδεση :mad:

Marigia πολύ θα ήθελα να σας γνωρίσω και γω!!! Ελπίζω την άλλη φορά να τα καταφέρω... Φυσικά και θα ήθελα να ξαναδώ και το Ερατάκι που φαντάζομαι θα έχει αλλάξει αρκετά από την τελευταία φορα.

ΚΩΣΤΑΝΤΙΑ Στραβισμό λόγω υπερμετρωπίας είχε η μεγάλη μου. Το κατάλαβα περίπου στο χρόνο αλλά περίπου στα 2,5 ετ βάλαμε γιαλάκια που τα φοράμε ακόμα. Είναι δύσκολο για τα μικράκια.. Εμάς μας βοήθησε ο παιδικός σταθ οπου εκεί της το επέβαλαν. Βέβαια είναι δύσκολο και για τα άλλα παιδάκια που βλέπουν ένα μικρό με γιαλιά το περιεργάζονται και κάνουν ερωτήσεις κλπ. Σημασία έχει πως θα το περάσουμε στο παιδί το όλο θέμα. Τώρα για τα πολύ μικρά νομίζω υπάρχουν κάποια όπως αυτά των αθλητών με λάστιχο... Πάντως υπολογίστε ένα αρκετά μεγάλο ποσόν καθως είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ!!! Ο στραβισμός μας με τα γιαλιά διωρθώθηκε πλήρως.:cool:

Από δοντάκια πως πάτε κορίτσια μου;;; Εμείς 3ο βράδυ που φυλάω σκοπιά! Έχουν φουσκώσει 4 δόντια επάνω πλαινά και 2 κάτω και τελικά σήμερα μόνο με ντεπον αποκοιμήθηκε.. Χθες δε... γερμανικό νούμερο.... και πολύ κλάμα και γκρίνια...:-(

ΠΕΖΗ, neamanoula και υπόλοιπα κοριτσάκια μου σας στέλνω πολλά φιλάκια....:tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

glitterfy0030841281D31.gif

Να μας ζήσει !!! Σημερα ο αδερφος μου και η γυναικα του απεκτησαν το 2ο αγορακι τους Το 3ο ξαδερφακι της Ανδριελιτσας! 3500 κιλα ΦΤ χωρις επισκληριδιο!!! Βραχος η νυφούλα μου !!!

Καλημεραααααα


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Σαββατοκυριακο και το εχουμε σκασει ή μπα??? Εμεις λεμε να παμε καμια βολτιτσα σημερα που εφτιαξε και λιγακι ο καιρος γιατι μεσα στους τεσσερις τοιχους το μαναρι μου εχει βαρεθει και να δει και λιγακι κοσμο με την ευκαιρια!!! Τωρα ακουμε μουσικουλα και δεν εχει σταματησει να χορευει, μονο που εχω Ερωτικο και μας εχει ριξει λιγακι, για να βαλω κατι πιο χορευτικο!!!

marigia συγχαρητηρια για το νεο μωρακι της οικογενειας!!!

Κωνσταντια μου ιδεα δεν εχω απο στραβισμο και υπερμετρωπια και ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο και με τον καιρο του να περασει. Αν απαιτουνται γυαλακια αναγκαστικα πρεπει να βρεις τροπο φανταζομαι να τα φορεσει ο Βαγγελακης και να τα συνηθισει. Ποτε θα μας ερθεις καμια βολτα να πιουμε κανα καφεδακι???

vallou φιλακια και σε σενα και υπομονη για τα ξενυχτια!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!

Μόλις καταφερα να μπω και είπα να σας πω μια καλησπέρα. Πάω να διαβάσω τα νέα που έχασα μια εβδομάδα και τα λέμε αργότερα(αν με αφήσε ο junior!!)

Φιλιά


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...