Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κορίτσια μέσα!! Θέλετε να πούμε από τώρα για την άλλη Κυριακή πρωί μεσημέρι, δηλαδή όχι πολύ νωρίς? Εμένα με βολεύει αφάνταστα Mall ή Avenue (δεν έχω πάει, αλλά λέμε) καιδεν θα τα πουντιάσουμε τα μωρά που λέει και η μαμά σου μαριγια!!!!

Tελεια !!! Καροτσο-windowshoping την άλλη Κυριακή λοιπόν !!!

Εγω έιμαι μέσα εκτός απροόπτου βέβαια...

ΠΕΖΗ μου εγω στις εκπτώσεις ψωνισα για τον εαυτό μου μόνο γιατι ξεκινω δουλειά και δεν θα χα τίποτα να φορέσω. Στην μικρη όλο κ κάτι της αγοράζω συνέχεια. Αυτο με τα μεγαλυτερα νουμερα μου αρέσει κ το κάνω κι εγω αλλά μόνο για μια σεζόν μπροστά... Δηλ τωρα της αγοράζω φορεματάκια για ανοιξη κ καλοκαίρι . Εχω κ μερικά κομμάτια για του χρόνου αλλά πολύ λίγα κ τα περισσότερα είναι δώρα ...

Καλό ΣΚ φιλεναδίτσες!!!

gio που είσαι?


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χιόνια, χιόνια..από χτες χιονίζει και το πρωί είδαμε ένα κάτασπρο τοπίο ακόμη και οι δρόμοι άσπροι..τί ωραία..αλλά τώρα τα περισσότερα έλιωσαν..τώρα αρχίζει ο χειμώνας κορίτσια...πολύ κρύο...

ΠΕζη να ψωνίσεις από τώρα για του χρόνου?Εγώ δεν το επιχειρώ με τίποτα, όσες φορές πήρα έμειναν τελείως αφόρετα, είτε δεν βόλευε το μεγεθος, είτε η εποχή.Συμφωνώ με τη marigia για την επόμενη σεζόν το πολύ.Μπράβο το Νικολή μας που είναι καλύτερα, αλλά ρε φιλενάδα αυτές τις μέρες είχε τσουχτερό κρύο, μην το βγάζεις το παιδί, κάτσε να περάσουν λίγο αυτές οι παγωμένες μέρες και μετά..:rolleyes:Βόλτες να θέλεις σε λίγο καιρό που θα έρθει και η άνοιξη!!

Καφεδάκι ετοιμάζετε οι Αθηναίες, έ???Θέλω κι εγώ...Θεσσαλονίκη?Πού είστε?για πότε βολεύει?:wink:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Που ειστε καλες ολες??? Μας την σκασατε Σαββατο βραδακι!!! Εμεις σπιτι μας, ειχαμε κατι επισκεψεις και τωρα χαλαρωνουμε επιτελους!!! Ο Νικολης για ακομη μια μερα το πρωι ήπιε γαλα , το μεσημερι εφαγε καμια 20αρια κουταλιες φαγητο κοτοπουλο με λαχανικα ευτυχως αλλα το απογευμα μου την εσκασε παλι δεν εφαγε καθολου κρεμα και κατευθειαν ηπιε το γαλα του τωρα το βραδυ. Περιττο να σας πω οτι τον τραβηξα ενα μαλωμα και ειναι απο τις λιγες φορες που δεν το εχω μετανιωσει. Μου εφτυσε την κρεμα καταμουτρα, οχι ασυναισθητα αλλα με μανια οταν του εδωσα μια κουταλια στην αρχη και την ειχε στο στομα του για 5 λεπτα. Αφου τον ελεγα λοιπον συνεχεια να την καταπιει, του εδινα και νερο, αυτος ξαφνικα μου κανει μια φτου ολη πανω μου, αλλα με μανια οπως σας ειπα. Του τα εψαλα κανονικα απο τα νευρα μου, δεν μου αρεσε η πραξη του αυτη (και μη μου πειτε οτι δεν καταλαβαινει) και πραγματικα με εξαγριωσε το πεισμα του. Και φυσικα ξεροντας οτι εχει αδικο ουτε που εκλαψε με τις φωνες μου παρα μονο με κοιτουσε. Δεν ξερω εχει εξαντληθει η υπομονη μου, με κουραζει να ειμαι συνεχεια με το αγχος αν θα φαει, τι ωρα θα φαει κ.λ.π., εχω βαρεθει να τον παρακαλαω και αυτος να συνεχιζει να με γραφει κανονικοτατα. Φυσικα αγχωνομαι περισσοτερο που ξερω οτι σε εναμιση μηνα θα γυρισω στη δουλεια και απορω ποιος θα καταφερνει να τον ταιζει εστω και λιγο αφου εγω η ιδια δεν τα εχω καταφερει. Βλεπω να τη βγαζει νηστικος και με αγχωνει αυτο..τελος παντων εχω περιθωριο εναμιση μηνα μπας και διορθωσω την κατασταση:rolleyes:

Σορυ για το πρηξιμο αλλα που αλλου να τα πω??? Ετσι καποιος να με καταλαβαινει και να με ακουει βασικα..αχ ο πονος της μανας:rolleyes:

οσο για τα ψωνια απλα με τις εκπτωσεις σκεφτομαι οτι συμφερει καθως παιρνεις και καλα ρουχα και καλες τιμες βρισκεις. Σκεφτομαι να του παρω κανα μπλουζακι (παιρνω το μεγεθος 18-24 για του χρονου), κανα πουλοβερακι, κανα πουκαμισο και κανα τζηνακι. χρειαζομαστε και πυτζαμες αν βρω σε καλη τιμη επισης θα παρω..τα υπολοιπα του χρονου, ετσι να μοιραζονται και τα εξοδα! εννοειται πως αν πετυχω και τιποτα εκπτωσεις σε καλοκαιρινα ειδη θα τα χτυπησω κατευθειαν γιατι απο καλοκαιρινα δεν εχουμε τιποτα και οι αναγκες σε ρουχα ειναι πολλες!

αυτα..αντε καληνυχτα μας!!!

Επεξεργάστηκαν by ΠΕΖΗ

ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ!!!

Η μικρη μολις ήπιε το γαλατακι κ κοιμάται ξανά το καμάρι μου ο σύζυξ το ίδιο εγω να ξανακοιμηθω? Με τίποτα.....

Αρε ΠΕΖΗ να ξερες πως σε νιωθω...... Μετρας κι εσυ τις κουταλιές ε??? Το ιδιο κι εγω κι αμα φάει 20 λέω οκ έφαγε πάνω απ το μισό! Παντως κι εγω έχω παρατηρησει πως όταν θα μου φάει στο 1 γευμα στο επομενο θα δώσουμε μάχη....

Σταμάτα να έχεις άγχος γιατί το καταλαβαίνουν και το εκμεταλλευονται...Αν δεν θέλει να φάει κ αντιδρά κατέβασε τον απ το καρεκλακι κ μόλις ήρεμήσει ξαναπροσπάθησε . Μην σκας κ μην στενοχωριέσαι, τρώνε αυτο που ξέρουν εκείνα και αφού ο Νικολής απο ανάπτυξη σκίζει δεν έχεις λόγο να αγχωνεσαι άλλο.

Στα λέω εγω αυτά που όταν δεν έτρωγε η μικρή τους έπαιρνα όλους τηλ με τη σειρά κ τους κλαιγόμουν... Αχ βρε Πεζουλα αυτα θα μεγαλώσουν μια χαρά εμείς θα αρρωστήσουμε στο τέλος... ΜΑΜΜΥ COOL:cool:


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Thanks βρε marigia αλλα να ξερεις δεν με στενοχωρει το θεμα του βαρους, που δοξα το Θεο ειμαστε μια χαρα προς το παρον αλλα το οτι ο παιδιατρος μου ειπε οτι αν συνεχισει ετσι θα εχουμε στανταρ θεμα με σιδηροπυρηνικη αναιμια κ.λ.π. γιατι το θεμα δεν ειναι να βαζει βαρος αλλα να παιρνει τα βασικα συστατικα που χρειαζονται για την αναπτυξη του. Γι αυτο σκοτιζομαι τοσο και επιλεον για το θεμα της δουλειας που προανεφερα, δηλαδη το οτι ο Νικολας ετσι οπως παει δεν προκειται να φαει καθολου οταν εγω θα λειπω, που θα λειπω αναγκαστικα, καταλαβες γιατι καιγομαι??? Και σημερα δεν εφαγε καθολου το πρωι φρουτοκρεμα ειναι νηστικος απο τις 7 το πρωι που ηπιε το γαλα του και αντε να δουμε τι θα κανει τωρα το μεσημερι. Του εφτιαξα και αυγο και αρνηθηκε πεισματικα να το φαει..τι να πω αλλο???

Τελος παντων..αυτα εχουν τα παιδια αρκει να μη μας σκασουν στο τελος γιατι τα νευρα μου ειναι χαλια!!!:mad::-x:-x


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε Πεζούλα μου, τί να πω...τί τραβάς κι εσύ με το φαγητό..αληθεια ο παιδίατρος τί σου είπε γιατί αρνείται τόσο πεισματικά να φάει?Δεν σου έδωσε καμιά συμβουλή-κόλπο μπας και φάει?Δεν ξέρω , όλα τα δοκίμασες από ότι λέμε, λέω μήπως αυτός σαν γιατρός σε βοηθήσει ουσιαστικά με αυτό το πρόβλημα. καταλαβαίνω απόλυτα τη στενοχώρια σου και τη τσατίλα σου.Υπομονή, εύχομαι γρήγορα να στρώσουν τα πράγματα.Πάντως μπορεί εσύ να μην κατάφερες να τον ταίζεις, αλλά μπορεί να βρει κανά κόλπο η μαμά σου.Τον ταισαν και τρίτοι και πάλι δεν έτρωγε?Για δοκίμασε το...ουφφφφ....αρε Νικόλα που στενοχωρείς τη μαμά, αφού είσαι καλό παιδάκι γιατί δεν τρως μανάρι μου?:D


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!! επιτελους καθομαι, το σπιτι μας ειναι ενα χαλι αλλα δε βαριεσαι , θα το συμμαζεψω αργοτερα!:tongue:

πεζουλα σε διαβαζα χτες κ στενοχωριομουν, παει τοσο καιρο που σκας με αυτο το θεμα...σε σκεφτομουν σημερα και εχω μερικες ιδεες-ερωτησεις για τον νικολα....θα σου πω στο τελος πως προεκυψαν....ελπιζω, εστω κ αν τα εχεις κανει ηδη τα περισσοτερα, εστω κ αν ειναι λιγες, να σε βοηθησουν!εχουμε κ λεμε:

ποιος τον ταιζει;μονο εσυ;ή κ καποιος αλλος;ο αντρας σου τον εχει ταισει ποτε;μπορουν να κανουν ρουτινα φαγητου μαζι;πχ στανταρ το πρωινο, η στανταρ το βραδυνο; αν τον ταιζεις μονο εσυ αυτο ειναι στανταρ ωρες;επισης τρωει μονος του ή τρωτε κ εσεις διπλα, ταυτοχρονα;

αν σε εχει συνδεσει με αγχος για το αν θα φαει και νευρα (μοιραια νευριαζεις με αυτα που κανουν τα θκατουλια αλλα αλλο ενδιαφερει εδω:D) δυσκολα θα του ειναι ευχαριστη η διαδικασια, ή εστω , επιθυμητη. λες οτι εχει διπλα του παιχνιδακια, μανταλακια κ τετοια...με αυτα τρωει καθολου;ποτε τρωει περισσοτερο κ ποτε με τιποτα; ποτε ειναι τσαντιλας;

οταν νευριαζεις τι κανεις;δοκιμασες να πας σε αλλο δωματιο, να τον αφησεις λιγο να ξεσπασει κ να συνεχισετε;αν μεινει νηστικος, ποτε θα ζητησει φαγητο;(αν ζητησει...)

επομενες ιδεες...για γερα νευρα:

τον εχεις αφησει να κανει τα παντα χαλια με το φαγητο;δλδ να πασαλειψει τα παντα κ τους παντες;να παιξει, να πειραματιστει, να βαλει τα μανταλακια στο φαγητο, να το βαλει στα μαλλια του, να το λιωσει με τα χερια του, να δαγκωσει το πιατο, να το πεταξει κατω (κοκ...κοκ....μακρυς καταλογος γμτ!)

σου προτεινω κατι πολυ απλο, που το βρηκα στο βιβλιο "no cry sleep solution" , μου το δανεισε μια κοπελα για τον ανησυχο υπνο της ερατως....:η ιδεα ειναι να κανεις ενα πλανο με τον υπνο (εδω, με το φαγητο) του παιδιου και να κανεις πολλες ερωτησεις στον εαυτο σου για να δεις τι βοηθαει κ τι οχι. να σκεφτεις πριν, κατα τη διαρκεια κ μετα τι ηταν θετικο κ τι οχι. πως αντεδρασες εσυ. η αντιδραση της μαμας εχει μεγαλη σημασια γιατι περναει αμεσως στο παιδι. χρειαζεται ομως την απολυτη στηριξη, υπομονη και εμπρακτη συμπαρασταση του μπαμπα για να ξεπεραστει το προβλημα. ο μπαμπας ειναι αυτος που βαζει τα ουσιαστικα ορια στο παιδι. (δεν εννοω οτι δεν τα βαζει κ η μαμα, απλα ο ρολος του μπαμπα ειναι διαφορετικος και θεμελιωδης στο ζητημα των οριων)

κανεις λοιπον ενα πλανο για μερικες μερες, το σκεφτεσαι κ με τον συζυγο βαζετε μπροστα δραστικα μετρα, που δεν θα ειναι τιμωρητικα, αλλα θα βοηθησουν το παιδι να τα καταφερει. παρε ιδεες απο τα παραπανω, βαλτε τα δικα σας ερωτηματα κ δειτε τι συμβαινει. εχεις απολυτο δικιο να ανησυχεις, κ εγω θα ανησυχουσα, αλλα μπορεις να κανεις κατι για αυτο, οχι μονη σου αλλα με τον αντρα σου. μονη σου θα ηταν πολυ πολυ πολυ δυσκολο κ εξουθενωτικο.

κ για την ιστορια....κ η ερατω φτυνει εδω κ αρκετες μερες....μαλιστα γελαει κιολας:o!επισης βγαζει το φαγητο, το πιανει κ το ξαναβαζει, πασαλειβοντας τα παντα. ειναι ολα στο πλαισιο των εξερευνησεων, απλα πρεπει να της δειχνω συνεχως οτι τωρα πρεπει να φαει κ μετα απο λιγο μπορει να παιξει με το φαγητο, οπως κ κανει δλδ....σημερα πχ της εδωσα το τελευταιο κομματι μπανανα πανω σε μια πετσετα και το "μαγειρεψε" υπεροχα!!:rolleyes:

υπομονη θελουμε ....αν δεν ειχα τον συζυγο ειλικρινα μερικες στιγμες θα εφευγα απευθειας για δαφνι.....:(

παντως δεν μπορεις να πεις....μια σεντορα αφιερωμενη για νικολα!σμουτσ!!!!:tongue:

κ συνεχιζω ...χτες πηγαμε τελικα στο outlet κ ψωνισαμε για την ερατω , για την επομενη σεζον(αλλα κ εγω πηρα κατι ρουχαλακια , χεχε!)με 100 ευρω τα εξης (αχ, θα το πω, ειχα παθει σοκ!:tongue:): 2 μπλουζες(μια κρουαζε, φανταστικη!), τζιν φουστα, παντελονι, φουστανι με ραντακι, 2 κολαν, μια ζακετα, ενα παντελονι γιογκα:tongue: κ παπουτσια !ολα απο καλες εταιρειες , κουκλιστικα!ειδικα τα παπουτσια, εγω ξετρελαθηκα!θα φερουν κ καλοκαιρινα σε 2 εβδομαδες κ θα ξαναπαω για μερικα κοντομανικα κ κανενα σορτσακι, αν βρω! κ νομιζω θα ειμαστε κομπλε για καλοκαιρι....:wink: καλα ρουχα μας εχουν κανει ηδη δωρο..

κ σημερα πηγαμε κ Υμηττο!η ερατω κοιμοταν κ ετσι απλα καναμε βολτα με το αυτοκινητο κ ηπιαμε το τσαγακι μας μεσα αντι στο καφε, δεν πειραζει, την επομενη φορα θα δει πρασινο...

την αλλη κυριακη θα μπορω λογικα, θα τα πουμε με πμ τα υπολοιπα!

α..κ κατερινας, ακομα κ αν θηλαζες θα μπορουσε να αρρωστησει, εννοειται αυτο, απλα ενδεχομενως να το περναγε πιο γρηγορα...αλλα κ παλι δεν ξερεις..παντως μην εχεις δευτερες σκεψεις, ουτε τυψεις, αφου επελεξες αυτο, το εκανες για καλο λογο!κ τοσους μηνες που θηλασε ηταν σουπερ!οποτε ασε αυτες τις σκεψεις , δεν κανουν καλο σε καμια περιπτωση!

Link to comment
Share on other sites

Α ρε φιλεναδες τι θα εκανα χωρις εσας!!!

daf μου ευχαριστω για το αφιερωμα-συμβουλες , λοιπον στο φαγητο οπως και στα περισσοτερα που κανουμε εχουμε προγραμμα και παντα καλη διαθεση. Τον ταιζω εγω κατα κανονα μιας που ο συζυγος γυρναει κοντα στις 3 και δεν θελω να τον αργω τοσο τον Νικολα στο φαι αλλα επισης δεν θελω να σκοτιζω μετα τη δουλεια τον συζυγο αφου εκεινη την ωρα θελει και αυτος να χαλαρωσει λιγακι. Αν θα τον ταισει μονο το απογευμα που ουτως η αλλως συνηθως τρωει την κρεμα με μερικες εξαιρεσεις, ετσι δεν αντιμετωπιζει προβλημα στο ταισμα. Φυσικα εχει προσπαθησει να τον ταισει φρουτοκρεμα αλλα και φαγητο αλλα ακαρπες οι προσπαθειες. Το ιδιο κανει και η μαμα μου, τον εχει ταισει καποιες φορες και παλι μια απο τα ιδια, Δηλαδη ο Νικολας ειτε ειμαι εγω ειτε οποιοσδηποτε αλλος δεν τρωει ευκολα. Προσπαθω να μην εκνευριζομαι αλλα δεν σου κρυβω οτι ωρες ωρες νευριαζω καθως ειναι μεγαλη η πιεση πρωι μεσημερι βραδυ να παρακαλας ενα παιδι να φαει κ.λ.π οποτε μη θελοντας βγαζω καμια φωνη κ.λ.π. Οσο για τον αν τον αφηνω να τα κανει χαλια, οχι δεν εχω μπει σε τετοια διαδικασια και να σου πω ειλικρινα δεν θελω κιολας καθως εχω δει απο παιδακια γνωστης μου που τα αφηνε ετσι απο μικρη ηλικια, συνεχιζουν να τα κανουν χαλια ακομη και στην ηλικια των 5 ετων και οχι μονο στο σπιτι αλλα και εξω..οποτε λεω να το αποφυγω... Τι να πω..υπομονη καλη διαθεση και βλεποντας και κανοντας. Σημειωτεων τον αφησα νηστικο και φυσικα δεν ζηταει φαγητο. neamanoula μου ρωτησα το γιατρο και μου ειπε ο μονος τροπος να φαει (καθως δεν ειναι μικρος πλεον και επρεπε να τρωει κανονικα) ειναι η πεινα και αυτο ακολουθω, οχι γαλα για συμπληρωμα και τον αφηνω νηστικο να πεινασει.

Αυτα...daf μου πολυ καλα τα ψωνια σου, καλοφορετα και θελω και εγω!!!! Απο βδομαδα θα κανω τις εξορμησεις μου!!

Οι υπολοιποες που ειστε καλε??? Σας χασαμε!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου!!!!

Χαθηκα λιγο συγνωμη!!!!Την παρασκευη ετρεχα κυριολεκτικα στη δουλεια να παραδωσω κατι για δευτερα οποτε ισα που σας διαβασα, το βραδυ ο μικρος δε, ειπε να ολοκληρωσει το κακο, και ενω κοιμηθηκε 08:50 (δεν κρατιοταν με τιποτα, κοιμοταν ορθιος γιατι ολη την μερα ειχε κοιμηθει 1 ωρα μονο_) ξυπνησε στις 10 και κοιμηθηκε μετα απο χιλια ζορια, κλαματα, χαρες κτλ στις12:30!!!!ΦΑνταστητε τον ψωφο μου, οποτε παει η παρασκευη!!!Χθες ολη την ημερα, Παναγιωτης και τιποτε αλλο!!!!Σημερα το πρωι βολτα στο ΚΟΣΜΟΣ-αν καμια σας ηταν εκει και ειδε εναν κουκλο με κιτρινο φουσκωτο μπουφαν, σκουφο και κασκολ κιτρινο-μπλε που επεφτε στα ματια του και ισα που εβλεπε... -εμεις ημασταν!!!!Το τι χαρα εκανε ο μικρος που βγηκε μετα απο τοσες μερεςε, δεν λεγεται!!!!Για το κρυωμα, συμφωνω οτι τα μωρα κρυωνουν απο μυτη και στομα, οχι τοσο απο το ελαφρυ ντυσιμο-εξαιρουμενου του να εχει εξω τιγκα υγρασια και να το τριγυρνας σαν το καημενο εξω...εεεε εκει τα θελει ο πω.ος μας μανουλες!!!!!

ΠΕΖΗ μου εγω θα σκασω με το καμαρι σας!!!!Τι θα γινει με την περιπτωση του βρε?Το μυστικο γιαγια και ταισμα παντως, συνηθως πιανει...μηπως να ξεκινουσε παλι η γιαγια του μηπως και τον στρωσει?Εμενα παντως μεχρι να καταφερω να τον μαθω να τρωει καλα απο εμενα ειδα και επαθα, ενω στην γιαγια του δεν αφηνει τιποτε!!!!Υπομονη...ολες καποιο ζορι το εχουμε!!!!Εμενα πχ με σκαει το γεγονος οτι δεν περπαταει ακομη, Συμπεθερα-DAF μου σηκωνεται αν τον κραταμε εμεις και κανει και βηματακια αν τον κραταμε, ασε που αφηνει και τα χερια του ενω παιζει ορθιος μονος του-το σκατουλι που την βρισκει την ανεση ενω ακομη δεν καλοστηριζεται δεν ξερω-αλλα δεν σηκωνεται πχ στον καναπε ΄η στο παρκο του...΄η οπως κανουν τα περισσοτερα παιδακια να περπαταει δηλαδη πλαι-πλαι στον καναπε σαν καβουρας!!!!Τι να πω...το μαραζι θα με φαει και εμενα (ουφ τα ειπα και ξεθυμανα λιγο)!!!!Εχω και την φυσικοθεραπευτρια που με τσιτωνει!!!!

neamanoula, χιονα εεεε....ενα καφεδακι δεν το κερασες στο σαλονι σου να δουμε και εμεις μια ασπρη μερα καλε!!!!!Εδω σε εμας, τζιφος το θεμα χιονιου!!!!

Για τα παιδικα και τις εκπτωσεις που λετε!!!!Αν εξαιρεσεις οτι στην βαφτιση μας φεραν πολλα και εχω και για του χρονου, το θεμα με τα νουμερα με προβληματιζει παρα, μα παρα πολυ!!!!

Εχω μπουφαν mothercare που αν εξαιρεσεις οτι το μανικι ειναι λιγο μακρυ και το γυρναμε του το φοραω ανετα χωρις να ειναι μεγαλο και ειναι 18-24!!!!Το ιδιο και τα φορμακια για μεσα στο σπιτι!!!!Απο την αλλη μερια, του εχω φορμες και αλλο μπουφαν απο το dpam Νο 1 για ενος ετους και του κανουν μια χαρα!!!!Τι να πω εχω καταμπερδευτει με τα νουμερα οποτε τι να του παρω!!!!!Ψωνισα εγω για εμενα παντως!!!!Αυριο παω για παπουτσια στο κοσμος...ερχεται καμια για καφε???

Κατερινας πως ειναι ο μικρος?Για το ταξιδι, αν και δυσκολα θα πηγαινα λογω ευαισθησιας του μικρου....σε ενα παιδακι χωρις ιστορικο, γιατι να μην πας μωρε?Πυρετακι ειναι...θα περασει... παντως καταλαβαινω οτι ειναι πολυ δυσκολο και σου ξαναλεω οτι εγω δυσκολα θα πηγαινα, παντως μακαρι να πατε και να περασετε τελεια, γιατι οπως λεει και η φιλεναδα ΠΕΖΗ ας μου περισευαν τωρα λεφτα και να δεις που θα πηγαινα!!!!Να σας πω το φοβερο...οι κουμπαροι θα πανε για σπα στο Μπανσκο της Βουλγαριας και μας ειπαν να παμε μαζι τους!!!Ο αντρας μου δεν ειναι του ταξιδιου οποτε ειπε οχι!!!!Στην τελικη μου σκαει τη βομβα η μαμα μου οτι θα παει αυτη το αλλο ΣΚ με τις φιλες τις !!!!Πηδας απο το μπαλκονι ΄η οχι πειτε μου και εσεις!!!!

Κατερινα πεθανα με την γατα...μα να την ξεμαλλιασει???

Συμπεθερουλα περαστικα στο Ερατουλι με την αλεργια!!!!Καλα ειναι τωρα?Ολο πειραματα εισαι βλεπω !!!Ταχινι κανει απο τωρα, δεν το ηξερα!!!!Πολυ συντηριτικουκλα παιδιατρο εχω...!!!Καμια μαρκα ρυζογκοφρετα εχεις να προτεινεις?Λεω αν αρχισω να εκπαιδευω τον μικρο!!!!

Μαριγια...μεγια το nick!!!!!Γιατι το αλλαξες καλε, και τρομαξα να καταλαβω ποια εισαι???

ΦΙλακια σε ολες!!!!(Ουφ τελειωσα...)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α ρε gio μου τα ειπες ολα μαζι και ξεθυμανες και ξαλαφρωσες θα ελεγα!!! Μη μας χανεσαι να και σε καταλαβαινω απολυτα με το τρεξιμο σου και σε σκεφτομαι ταυτοχρονα! Αληθεια καμια αδεια δεν παιρνεις εσυ??? Δεν σε εχω ακουσει ποτε να αδειευεις..!

Α ρε κουκλακι Παναγιωτη που πας και βολτες! Μακαρι να ερχομασταν και εμεις αυριο βολτισα αλλα χλωμο το βλεπω καθως ο μικρος εχει καποια απομειναρια μυξουλες, αφηστε που με κολλησε και μπουκωσα και εγω! Βρωμοκαιρος και επισης χιονια σε εμας γιοκ:mad: Καλα ρε θα χασετε ταξιδακι σε σπα??? Α δεν πατε καλα μου φαινεται. Εγω θα πηγαινα χαλαρα με την προυποθεση βεβαια να ειχαμε money για σπαταλη γιατι στις διακοπες μου αρεσει να εχω ελευθερια κινησεων, αν και εκει πρεπει να ειναι σχετικα φθηνα απο οσο γνωριζω και επιπλεον δεν εχω βγαλει καινουριο διαβατηριο η απαραδεκτη! Για πεισε τον αντρουλη μην εισαι χαζη..θα παει και η μαμακα σου και εσυ στην αποξω??? Δεν λεει!!;)


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

φθηνα απο οσο γνωριζω και επιπλεον δεν εχω βγαλει καινουριο διαβατηριο η απαραδεκτη! Για πεισε τον αντρουλη μην εισαι χαζη..θα παει και η μαμακα σου και εσυ στην αποξω??? Δεν λεει!!;)

1ον και εγω ξερω οτι ειναι φθηνα!!!!

2ον δεν χρειαζεται διαβατηριο βρε!!!!

3ον χρυσο τον εκανα τον ατιμο...δεν θελει!!!

ΜΠΟΥΜΜΜΜΜΜ!!!!!Εσκασα πια με την βαρεμαρα του σε κατι τετοια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ειδα πουλακι μου σε ειδα!!!

Α ξεχασα να σου απαντησω το κολπο με τη γιαγια δεν πιανει ισα ισα που στραβωνει αλλα που θα παει θα τον βαλω κατω τον βομπιρα και θα μαθει θελει δε θελει!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

1ον και εγω ξερω οτι ειναι φθηνα!!!!

2ον δεν χρειαζεται διαβατηριο βρε!!!!

3ον χρυσο τον εκανα τον ατιμο...δεν θελει!!!

ΜΠΟΥΜΜΜΜΜΜ!!!!!Εσκασα πια με την βαρεμαρα του σε κατι τετοια!!!!

Το ξερω οτι δεν θελει διαβατηριο αλλα η δικη μου ταυτοτητα δεν μετραει στο εξωτερικο οποτε θελω διαβατηριο για ταξιδι εκτος οπου και να ειναι.

Α! Καλα ρε καντου κανα τσαλιμακι και θα τον πεισεις δεν μπορει!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...