Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

neamanoula μου πολυ χαρηκα που ειστε καλυτερα, παντως να την προσεχεις γιατι οντως αν ξεκινησουν μια φορα με ωτιτιδα μετα ειναι πιο πολυ ευαισθητα στα αυτια και το ιδιο ισχυει και για τα πνευμονολογικα νοσηματα, μακρια απο εμας! Βαμβακακι και καλυτερα μη βαζεις μπατονετα αυτες τις ημερες, εμενα ο γιατρος μου ειπε καθολου, αλλο που εγω τον παρακουω για ακομη μια φορα. Το ιδιο ισχυει και για εμας τους μεγαλους, οι ωρηλαδες απαγορευουν τις μπατονετες , αλλα δεν ξερω αν δε βαλω μπατονετα νομιζω οτι δεν καθαριζει το αυτι.

gio μου ουτως ή αλλως και μεσω ιντερνετ να το κλεισεις παλι νομιζω οτι σε παιρνουν τηλεφωνο, αντε με γεια και παλι και εχε λεφτα στο σπιτι γιατι σου ειπα πως την πατησα εγω, μου ηρθε το χαλι σε δυο μερες και ευτυχως ηταν οι γονεις μου σπιτι και το πληρωσαν..ασε που δηλαδη μας το εκαναν δωρακι τελικα;):tongue:

Αληθεια καμια Χαρα ή Χαραλαμπο εχουμε στην παρεα μας??? Νομιζω πως οχι, εμεις εχουμε επισκεψη το απογευμα σε φιλικο ζευγαρι οποτε σας αφηνω γιατι εχω κομμωτηριο!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και όχι δεν ήταν αλλεργία από το φάρμακο αλλά ιωση που λέγεται "ξαφνικό εξάνθημα" τα σπυράκια είναι από την πτώση του πυρετού και σε 3 μέρες φεύγει μόνο του. Διάβασα στο φόρουμ κάτι σχετικό αλλά το βράδυ θα τα ξεσκονίσω...


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

επίσης σήμερα φάγαμε και φαγάκι (γύρω στα 130γρ.) με το ζόρι βέβαια. Εκεί που μου κάνει νερά είναι με το γάλα. Μετά από 3.5 ώρες και ήπιε με το ζόρι 50μλ., μετά μία ώρα ήπιε άλλα 50.Έχω τρελαθεί να πλένω μπουκάλια.Πάντως όλο και καλύτερα είμαστε αλλά αυτή η παλιοωτίτιδα μας έχει ταλαιπωρήσει αρκετό καιρό τώρα.και ναι, βγήκε αίμα και από το δεξί αφτί...απορώ βρε παιδιά, πώς πέρασε το παιδί τόσο σοβαρή ωτίτιδα?ακόμη να συνέλθουμε τελείως, αφήστε που το βράδυ αν δεν πιάσει 1.00 δεν κοιμάται και με την αντιβίωση μέσα στο βράδυ καταλαβαίνετε τί γίνεται με τον ύπνο.και πάλι χτυπάει με τα χέρια το κεφάλι..αχχχ...σας έχω κουράσει ολίγον αλλά πού να τα πω κι εγώ??


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

επίσης σήμερα φάγαμε και φαγάκι (γύρω στα 130γρ.) με το ζόρι βέβαια. Εκεί που μου κάνει νερά είναι με το γάλα. Μετά από 3.5 ώρες και ήπιε με το ζόρι 50μλ., μετά μία ώρα ήπιε άλλα 50.Έχω τρελαθεί να πλένω μπουκάλια.Πάντως όλο και καλύτερα είμαστε αλλά αυτή η παλιοωτίτιδα μας έχει ταλαιπωρήσει αρκετό καιρό τώρα.και ναι, βγήκε αίμα και από το δεξί αφτί...απορώ βρε παιδιά, πώς πέρασε το παιδί τόσο σοβαρή ωτίτιδα?ακόμη να συνέλθουμε τελείως, αφήστε που το βράδυ αν δεν πιάσει 1.00 δεν κοιμάται και με την αντιβίωση μέσα στο βράδυ καταλαβαίνετε τί γίνεται με τον ύπνο.και πάλι χτυπάει με τα χέρια το κεφάλι..αχχχ...σας έχω κουράσει ολίγον αλλά πού να τα πω κι εγώ??

Αμαν βρε φιλεναδα μου γρηγορα περαστικα ευχομαι και πολλη προσοχη στα αυτακια σας..


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

ωχ μωρε το Χριστινακι, παλι τα ιδια:(:(:(:(:(

γενικα νεαμανουλα ,ο παιδιατρος μας ειπε να μην πειραζουμε καθολου τα αυτακια (και το τονισε) ουτε με μπατονετα εξωτερικα. μονο απαλο σκουπισμα εξωτερικο με πετσετα, τιποτα αλλο.

εγω ηθελα να της τα κανω λιγο με μπατονετα γιατι μαζευε πολυ κερι αλλα επεμενε ο συζυγος να ακουμε τον παιδιατρο κ ετσι σταματησα. παρατηρησα οτι σταματησε κ το κερι κ τοσον καιρο που ειχε να τη δει ο γιατρος (3 μηνες) δεν εβαζα καθολου μπατονετα και ηταν πεντακαθαρα...

σιγουρα το Χριστινακι θα εχει ευαισθησια, δεν εξηγειται αλλιως...πωπω ελπιζω να της περασει γρηγορα...γμτ εδω μεγαλος κ πονας...περαστικα πολλα πολλα πολλα Χριστινακι μας!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελα μου ντε;:confused: που ειστε καλε;

η ερατουλα μου απο προχτες που πρωτοβηματισε το κανει συνεχεια τωρα και θελει να ειναι ολο ορθια και να κανει δοκιμες!τι καλα!!:tongue:

ειχαμε σημερα κολυμβηση και οπως ηταν φυσικο εχει ξεραθει στον υπνο! παω λοιπον για συμμαζεμα μιας και μιλαω μονη μου κατα πως φαινεται!!:rolleyes::lol:

κατερινα-μαριγια αν ψηνεστε για μεσημεριανο καφετσαι στο χαλανδρι την κυριακη πειτε μου, καθως θα περασουμε σχεδον ολη τη μερα εκει και θα εχουμε λιγο χρονο το μεσημερι κατα τις 3-4!;)

Link to comment
Share on other sites

Έι, εγώ είμαι εδώ!!

Το Χριστινάκι πάλι ωτίτιδα; Πολλά πολλά περαστικά, άντε και να είναι η τελευταία!

Πολύ χάρηκα για την Ερατώ! Κι εγώ περιμένω τον δικό μου να σταθεί χωρίς βοήθεια, αλλά κι έτσι που είναι, το γυρνάει όλο το σπίτι! Σήμερα μου έσκισε μια σελίδα από ένα αγαπημένο μου βιβλίο και δάγνωσε τις ράχες από καμιά δεκαριά περιοδικά που είχε ο άντρας μου στο τελευταίο ράφι της βιβλιοθήκης. Τι να πω ρε κορίτσια, βιβλιοφάγος ο μικρός κυριολεκτικά, αλλά όπως λένε, το μήλο κάτω απ' τη μηλιά θα πέσει...

Link to comment
Share on other sites

Και ναι επιτελους πηραμε το dvd της βαφτισης και μου αρεσε τοσο πολυ!!! Να βλεπατε κατι μπουτακια χοντρουλικα που ειχε το μαναρακι μου, απιστευτο που ηταν τοσο μικρουλης..αχ περναει ο καιρος , μεγαλωνουν και χαμπαρι δεν παιρνουμε.

Αντα μιλαμε για πολυ χαρτι οτι τρωνε αυτα τα μωρα..μα τους αρεσει η γευση?? Εμεις μη δει κανα διαφημιστικο φυλαδιο που καθε τρεις και λιγο ανεβαζουμε στο σπιτι..τσουπ κατευθειαν στο στομα!

Σιγα σιγα ολα τα μωρακια μας θα περπατησουν, αλλωστε κοντευουν να χρονισουν σε λιγο καιρο..εμενα παντως θελει ωθηση απο μονος τους μονο κανα δυο φορες εκανε την προσπαθεια αλλιως σαν να τον κοβω να δισταζει..daf μπραβο στην Ερατουλα τελικα αργη αργη αλλα το εκανε το θαυματακι της!!

Αληθεια πολλη ησυχια στο φορουμ, πού χαθηκατε ολες καλε?? Και πού να αρχισουμε και δουλεια σε λιγο καιρο..:rolleyes:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοπέλες!!:D

Χάθηκα και πάλι!! Γέννησε η φίλη μου και είχα περαδώθε στο Μαιευτήριο!!! Το μωράκι είναι υπέροχο, και φυσικά ως νονά που θα γίνω έτρεξα να το δω από την πρώτη στιγμή και να βοηθήσω τη μανούλα που ακόμα είναι σαστισμένη... Μωράκια λουλούδια, χαζομπαμπάδες... τρελάθηκα με όλο το κλίμα.. Θυμήθηκα τα δικά μου πέρσυ, και πραγματικά αν μπορούσα θα ήθελα να τα ξαναζήσω και σε τρίτο παιδάκι... Κάτι που για πρακτικούς λόγους δεν θα ξαναγίνει..

Βλέπω είστε καλά οι περισσότερες.. Βηματάκια τα ζουζουνάκια.. :D

Νeamanoula περαστικά στο Χριστινάκι μας.. Αχχ μωρέ το καημενάκι.. πολύ ταλαιπωρία.. Αμάν να φύγει αυτός ο χειμώνας πια!!

Η ζουζούνα μου δεν σταματάει πια όλη την ημέρα περαδώθε.. Ούτε συζήτηση να κάτσει και λιγάκι στο πάρκο... Βλέπω να το μαζεύω.. Αυτό που με κουράζει ακόμα είναι τα βραδυνά ξυπνήματα που μου κάνει.. 2-3 φορές κάθε βράδυ... κατά τις 4-5 θέλει κουνηματάκι για να ξανακοιμηθεί..

:confused: Τι να είναι αυτό βρε κορίτσια;;; Να είναι κάτι που την ενοχλεί ή μου κακόμαθε;; Να πεινάει;; Τι να πω.. κυκλοφορώ σαν το ζόμπι το πρωί!! Γενικά δεν σταματάω ούτε το μεσημέρι καθόλου και κοιμάμαι και ξυπνάω κουρασμένη... Μου την έχει δώσει και το πολύ μέσα λόγω του καιρού... Μώλις ανοίξει λίγο θα αρχίσω τις καροτσάδες να ξεμουδιάσω και γω λιγάκι :rolleyes: Μακάρι να μπορέσω και να βρεθώ και γω σε κανένα από τα καφεδάκια που κανονίζετε...

θα προσπαθήσω να τα πούμε και αύριο... φιλιά σε όλες :wink:

Επεξεργάστηκαν by vallou
Link to comment
Share on other sites

γεια στην παρεα σας!εχω κ εγω μια μπεμπα του μαρτιου!προχτες εκανε 3-4 βηματακια κ συγκινηθηκα πολυ!

Καλωσήρθες στην παρέα μας!!!!Πές μας τα νέα σου για να σε μάθουμε καλύτερα!!!!

Κορίτσια καλημέρα!!!!

Χρειάζομαι την βοήθεια σας επιγόντως!!!!Ο μικρός εδω και κανένα 1,5 μήνα δεν θέλει γάλα!!!!Πίνει με το ζόρι το βράδυ κοιμησμένος, χθές πχ. 130μλ και το πρωί ακόμη χειρότερα, σήμερα 110 και χθές και προχθες 30-40 μλ.Αλλάξαμε γάλα και πήραμε Νουλακ αλλά δεν είδα καμιά ιδιαίτερη βελτίωση.Χθές και σήμερα κάτι ψιλοήπιε αλλά όχι τα 200 που επινε το βράδυ και 130 το πρωι. ΟΚ το πρωί δεν επινε ιδιαίτερα πολυ αλλά το βράδυ?Το φαγητό του το τρώει και με το παραπάνω, άρα δεν παίζει προβλημα με το στομάχι!!!!Βάρος επίσης καλοπήρε αυτόν τον μήνα άρα δεν σκάω για αυτο.Μάλλον δεν θέλει γάλα,αλλά 14 μηνών μωρό να μην θέλει γάλα...μου κάνει εντύπωση!!!!Καμιά ιδέα απο καμιά σας?

Τα νέα μας τώρα, είμαστε 75 πόντους (πηρε 2 πόντους επιτέλους) και 9500 κιλά απο 9100 τον προηγούμενο μήνα!!!!Μιά χαρά νομίζω!!!!Τον άλλο μήνα σιγά σιγά, θα αρχίσουμε μαγειρευτά φαγητά, απο το δικό μας φαγητό χωρίς μπαχαρικά όμως!!!!ΠΕΖΗ όντως μεγαλώνουνε και δεν παίρνουμε είδηση!!!!!αχχχχχχχ......

neamanoula πως είστε σήμερα?

DAF άργησε η Ερατώ αλλά τελικά πρώτη απο όλους περπάτάει!!!!Ψέματα το Χριστινάκι ξεκίνησε και ακολουθείτε εσείς!!!!

ΠΕΖΗ όλα καλά?

Φιλάκια σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σας πω...σήμερα στις 2 κόβουμε πίτα στην δουλειά και το φλουρί είναι "3 ΗΜΕΡΕΣ ΑΔΕΙΑ" όπότε cross your fingers και βάλτε ΟΛΗΗΗΗΗΗΗ την θετική σας ενέργια για να το κερδίσει η φιλενάδα σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σας πω...σήμερα στις 2 κόβουμε πίτα στην δουλειά και το φλουρί είναι "3 ΗΜΕΡΕΣ ΑΔΕΙΑ" όπότε cross your fingers και βάλτε ΟΛΗΗΗΗΗΗΗ την θετική σας ενέργια για να το κερδίσει η φιλενάδα σας!!!!

αυτό είναι δώρο!!!!!!!!!στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια από καρδιάς!:rolleyes:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

ζουπουνιτσα καλως ηρθες!:D

gio, με πολλη θετικη ενεργεια, σου ευχομαι να κερδισεις την αδεια!!!!!!!:cool::wink:

καλε, εμεις δεν περπαταμε ακομα κανονικα!!βηματακια δοκιμαζουμε!!μαλλον η πεννουλα ειναι αυτη που αλωνιζει οπως βλεπω απο την εξαντλημενη μανουλιτσα βαλλου!ε;:tongue:

να σας ζησει το μωρακι!! με το καλο να το βαφτισεις!!

βαλλου, μαλλον ειναι στο παιδι τα ξυπνηματα!χτες να δειτε εμεις...βεβαια, ΠΑΛΙ μυξες η ερατουλα, την ειχαν ταλαιπωρησει ενα μηνα , τωρα ξεκινησαμε ξανα!ιωσουλα ειχε πει ο παιδιατρος, την οποια περασε ξωφαλτσα χωρις αλλα συμπτωματα. τωρα ομως, που να την ψωνισε την ιωση;;:confused: γιατι κανενας αλλος δεν αρρωστησε ουτε τοτε ουτε κ τωρα. αν κ εγω πιστευω οτι ηταν απο τα δοντια...πααααλι ορους λοιπον:rolleyes: κ το καημενακι δεν μπορουσε να αναπνευσει το βραδυ μονο στο στηθος ανακουφιζοταν!παλι καλα δλδ...

gio φρεσκο κανει να πινει ο παναγιωτινος; αν ναι, δεν δοκιμαζεις κανενα φρεσκο μπας και;

μπαχαρικα γιατι σας ειπε οχι; εμας μας ειπε να βαζουμε λιγο δαφνη στις φακες κ γενικα ο,τι βαζουμε (ειμαστε παααααρα πολυ των μπαχαρικων) απλα σε πολυ πολυ μικρη ποσοτητα κ οχι καυτερα εννοειται. πχ προχτες ετρωγε κοτοπουλο κ ρυζι με λιγουλακι καρυ. εμενα να σου πω, μου εκανε εντυπωση που ειπε για εστω κ τοσο λιγη ποσοτητα. εσενα τι σου ειπε;

νεαμανουλα πως ειστε σημερα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...