Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπερα , σας γραφω στα γρηγορα ειναι στο παρκο της και επιτελους ησυχασε .

Να σας πω κι ενα νεο??? ΠΕΡΠΑΤΑΜΕ ναι !!!!! κανονικα και με παπουτσακια πλέον το ζουζουνι μου!!!! Ενταξει πεφτουμε που και που με τον πωπο μας αλλά σηκωνομαστε και συνεχίζουμε να αλωνιζουμε όλο το σπίτι....

Το κακο είναι πως εχει ξεχασει τον ύπνο... δεν κοιμαται καθόλου και τι μυαλο της το εχει ποτε θα ξυπνησει να περπατησει....

DaF μου το ΣΚ θα παμε Ναυπλιο για 3μερο κριμα που δεν θα βρεθουμε με την φιλεναδα μας.. Απο βδομάδα όμως άμα θελετε τα λέμε.

gio ολη μας την θετικη ενέργεια για το φλουρι!!! Εξαλλου το αξίζεις , η μανα αξίζει να μέινει σπίτι να ξεκουραστει και να δει το παιδάκι της οχι κανας εργενης χι χι χι.

Οσο για το γαλα που δεν πινει ο Παναγιωτακος μαλλον πρόκειται για καμια φάση. Θα το ψαξω λιγο και θα σου πω αν υπάρχει κάτι που μπορείς να κάνεις.

Α την έντυσα τριανταφυλλο μπαλαρινα handmade στολη , την ιδεα την πήρα απο την Φιλιω κ Ασημενια εδω στο forum

Αυτα απο μας , αργοτερα περισσοτερα

μακια σας!!!!!


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ααααααα!!!!γλυκουλα ανδριελα περπατας!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

μπραβο μαριγια μου, καλα τρεχαματα τωρα χιχιχιχι!!!!

οκ, να το κανονισουμε για το αλλο λοιπον!καλα να περασετε!!!

α και ξεχασα, κερασμα περπατοπιτα οπωσδηποτε !!!:P

Link to comment
Share on other sites

Μαριγια μπραβο στο κοριτσακι μας που παρεπιπτοντως ειναι μια θεα..στα εγραψα και στο φεις..ξερεις;) Τελειο καρναβαλακι!!!Πρεπει να βαλω και εγω καμια φωτο του λεοπαρδαλακου μου!!!

daf μου ελπιζω να μην σας παρει απο κατω και να τη γλυτωσει η Ερατουλα εστω και με λιγες μυξουλες.

neamanoula μου καλυτερα η μικρουλα???Για να μην αναφερθηκες μαλλον θα πανε καλυτερα τα πραγματα!

vallou μου με το καλο να γινεις νονα , να σας ζησει το μελλοντικο βαφτηστηρακι σας και υπομονη με τα ξυπνηματα και εμεις μια απο τα ιδια ειμαστε καθε βραδυ, περα δωθε στα κρεββατια:rolleyes:

gio μου σου στελνω ολη τη θετικη μου ενεργεια767720o4sotb7rrz.gif..αντε κερδισε το φλουρι μπας και παμε και για κανα καφεδακι επιτελους!!!!;) Οσο για το γαλα, δε ξερω κατι σχετικο, παντως ξερω παιδακια σε αυτη την ηλικια που πινουν φρεσκο οπως λεει και η daf μηπως να ρωτουσες την παιδιατρο να αλλαξει λιγακι γευση??? Εκτος και αν δεν κανει λογω προωροτητας. Και για τα μπαχαρικα φανταζομαι οτι εννοεις πιπερια και τετοια, γιατι δαφνη ας πουμε βαζω και εγω χωρις να ρωτησω το γιατρο βεβαια:rolleyes:

Ζουπουνιτσα καλως ηρθες στην παρεα μας!!! Οντως πες καμια πληροφορια..μα ποιοι ειμαστε οι FBI???:lol::lol::lol::lol:

Αυτα..εμεις κοιμομαστε και παω να κανω το φαι του γιατι αν ξυπνησει ποιος τον ακουει?? Φιλακια!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά ευχαριστώ πολύ για τα περαστικά σας, είμαστε σχετικά καλά, τρώμε, κοιμόμαστε κτλ.αλλά ακόμη πονάει, το καταλαβαίνω γιατί την ώρα του νανουρίσματος χτυπάει το κεφάλι.Αμάν, πότε θα περάσει ο πονος?Το κακό είναι ότι αποκτήσαμε ευαισθησία στα αφτιά.Πάντως πολύ καιρό κρατάει..:confused:

marigia τι τέλεια στολή, βάλε καμιά φωτο.....καλά να περάσετε στην εκδρομή σας και συγχαρητήρια για τα βηματάκια, όντως θέλουμε περπατόπιτα..:rolleyes:

gio μου βρε μήπως τρώει πολύ το παιδί φαγητό και δεν πεινάει άλλο για να πιει το γάλα?πχ. αν τρώει 300 γρ. δωστου 250 και δες αν θα πιει γάλα. Προχτές στη γιατρό ρώτησα πόσο πρέπει να είναι τα γεύματα στην ηλικία αυτή μου είπε 150-200.Εμείς κανονικά τρώει 200 γρ. αλλά τώρα με την ωτίτιδα πέσαμε στα 150 (λογικό) αλλά θα ανακτήσουμε την όρεξη μας σιγά σιγά..:rolleyes:πού θα πάει..

vallou παντάξια βρε νονά..όσο για τα ξυπνήματα δεν έχω να σου πω παρά υπομονή αλλά μήπως δωςτης λίγο γάλα μπας και πεινάει?

πεζη ωραίο το dvd έε?θυμήθηκα τώρα το δικό μας...με αυτά και με εκείνα ( με τις ωτίτιδες δηλ.) ακόμη οι φωτό της βαφτισης έχουν μείνει στη σακούλα, να δω πότε θα τα τακτοποιήσω...:mad:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ φιλεναδα μου τωρα που ανεφερες τα γραμμαρια..εγω ποτε δεν εχω μετρησει απλα με το ματι γεμιζω το μπολακι και ξερω περιπου ποσο θα αφησει..εσυ τα μετρας??


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε συ φιλεναδα μου τωρα που ανεφερες τα γραμμαρια..εγω ποτε δεν εχω μετρησει απλα με το ματι γεμιζω το μπολακι και ξερω περιπου ποσο θα αφησει..εσυ τα μετρας??

ε όχι βέβαια σιγά με τα μετράω κάθε φορά.Απλά κάποια στιγμή που είχα περιέργεια να δω τί τρώει (τους μήνες που δεν έβαζε γραμμάριο)γέμισα ένα μπουκάλι με νερό και το άδειαζα στο πιατάκι της και είδα στα 100 γρ. που είναι η στάθμη, στα 150 γρ, στα 200 γρ, στα 300.Έτσι ξέρω στο περίπου πόσο έχει φάει, με το μάτι δηλ. όχι ότι βγάζω και ζύγι...:lol:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

ε όχι βέβαια σιγά με τα μετράω κάθε φορά.Απλά κάποια στιγμή που είχα περιέργεια να δω τί τρώει (τους μήνες που δεν έβαζε γραμμάριο)γέμισα ένα μπουκάλι με νερό και το άδειαζα στο πιατάκι της και είδα στα 100 γρ. που είναι η στάθμη, στα 150 γρ, στα 200 γρ, στα 300.Έτσι ξέρω στο περίπου πόσο έχει φάει, με το μάτι δηλ. όχι ότι βγάζω και ζύγι...:lol:

ΟΚ ΟΚ..με επεισες!!!!:lol::lol::lol:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

neamanoula και DaF σας στελνω πμ με φωτο της στολης. Καλα μη φαντασθείτε και τίποτα σπουδαιο.. μακια

ε όχι, ε όχι, ε όχι!!!!!!

ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ!!!!!!!!!!

Ε όχι και τίποτα σπουδαίο, είναι τέλειες και η κόρη σου μία πεντάμορφη γαλανομάτα πρίμα λουλουδομπαλαρίνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ακούς εκεί, τίποτα σπουδαίο!:lol:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ουφ να μαι κι εγώ!!!!

Neamanoula περαστικά σας, κι εγώ ως παιδί είχα ευαισθησία στα αυτιά και είναι μανίκι γμτ....

Gio για το γάλα, και της φίλης μου μετά τον χρόνο άρχισε να το κόβει δεν είναι σπάνιο, αλλα΄ρώτα οπωσδήποτε τη γιατρό σου

Μαριγια η στολή δεν υπάρχει!!! Τι κούκλα που είναι η κόρη σου!! Και κούκλα και η DaF θα είναι με το φορεμάτάκι-όλα-τα-λεφτά!!!

Αρρωστήσαμε, πρώτα ο μικρός, κόλλησε η μαμά μου κι εγώ μετά, μην φανταστέιτε τίποτα σοβαρό αλλά πάλι μύξες κλπκλπκλπ, ξενύχτια και μαύροι κύκλοι... Τον είδε η γιατρός, μας έδωσε σιρόπι γιατί πνιγόταν από τις μύξες το βράδυ και μου είπε και κάτι που δεν ήξερα, οπότε το γράφω και σε σας. Η μυξορουφήχτρα δεν πρέπει να χρησιμοποιείται πια, κάνει για μικρά μωρά, και για μεγαλύτερα παιδιά, όχι όμως για τα δικά μας τώρα, γιατί λόγω της κατασκευής του ρινικού συστήματος οι μύξες σηματίζονται προς το φάρυγγα και ουσιαστικά α τις ρουφάς, τις βγάζες προς τα πάνω, αυτό που χρειάζεται είναι μόνο ορός συχνά για να μαλακώνουν και να τις καταπίνει. Αργοτερα διαφοροποιείται το σύστημα και οι μύξες σχηματίζονται ψηλά στη μύτη (όπως στους ενήλικες) και εκεί όταν το παιδί δεν φυσάει ακόμα τη μύτη του, χρηισμοποιείς τη ρουφήχτρα. Ελπίζω να τα συγκράτησα καλά, αλλα΄τελοσπάντων ρωτήστε κι εσείς!

Λοιπόν, το ακλό σας το άφησα για το τέλος, αν και δεν θέλω να το πολυπιστέψω ακόμα, it's too good to be true!!!

Όπως ίσως θυμάστε, ο Γιώργος έχει να κοιμηθεί συνεχόμενα το βράδυ από 6 μηνών, κάνει ανήσυχο και διακοπτόμενο ύπνο, όχι με κλάματα, αλλά για πιπίλες, παρηγοριά κλπ. Στην καλύτερη, ξυπνάει 2-3 φορές (φανταστείτε τη χειρότερη). Μου λέει λοιπόν η γιατρός, σχετικά με τις μύξες που πνιγόταν και έκλαιγε ο καημένος, να τον κοιμήσω σε μαξιλάρι από τη μέση και πάνω (όχι μόνο το κεφάλι του δηλαδή). Λοιπόν, 2 μέρες τώρα όπως τον έβαλα έτσι τον βρήκα το πρωί. Από την απορία μου πήγαινα και κοιτούσα κάθε λίγο, λέω αναπνέει αυτός, μα τι γίνεται, μου ρθε να τον ξυπνήσω το μεσημέρι που κοιμήθηκε 3 ώρες παρακάλω!!!Τι να σας πω, τόσο πολύ που φαίνεται να βολεύτηκε, κοιμάται ήρεμος και γαλήνιος, απλωμένος, βήχει καμιά φορά και γυρνάει το κεφαλάκι του και ξανακοιμάται, ούτε πιπίλες ούτε τίποτα!!!!!:D:D:D:D:DΓια να δούμε!!!!!!!!!!! Κορίτσια, κερνάω........... υπνόπιτα!!!!!!!!!!!!!!!!Άλλος άνθρωπος νιώθω σας λέω!


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συγχαρητήρια για το Ερατούλι που κάνει βηματάκια και για το Ανδριελάκι επίσης που έχει πάρει τους δρόμους!!!:D:D

Εμένα χτες έκανε στηριχόμενος τα πρώτα βήματα εμπρός (μέχρι τώρα έκανε μόνο πλάγια) Τι όμορφα αυτά που κάνουν τα παιδάκια μας!!!


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

κοιμήθηκε!!!κι εγώ κερνάω υπνόπιτα..άσε μην βιάζομαι να μιλήσω μην έχουμε κανά πάρτυ κατά τις 3.00, η gio θέλει τη θετική ενέργεια για το φλουρί, εγώ για να κοιμηθεί μέχρι το πρωί.:lol:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

ε όχι, ε όχι, ε όχι!!!!!!

ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ!!!!!!!!!!

Ε όχι και τίποτα σπουδαίο, είναι τέλειες και η κόρη σου μία πεντάμορφη γαλανομάτα πρίμα λουλουδομπαλαρίνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ακούς εκεί, τίποτα σπουδαίο!:lol:

:lol::lol::lol:Δεν παιζεσαι !!! Ευχαριστω πολύ πολύ και ελπίζω να δουμε και το Χριστινακι για να το καμαρωσουμε κι αυτο που είμαι σίγουρη πως θα είναι μια κούκλα!!! Καλά τα κορίτσια της παρέας φυσανε! Κουκλιτσες ζωγραφιστές !!! Ολη μας την θετικη ενεργεια, την καλή μας αυρα και τις ευχες μας για ενα ήσυχο και πολύωρο ύπνο στο Χριστινακι !!!

Κατερινα μου κι αναρωτιομουν τι κάνεις??? Ειδες που τα λέγαμε για τον Γιωργακη που σε μια βδομάδα θα περπατα σιγά σιγά κι αυτος Αντε ετοίμασου να σου πέσει η μέση κι εσενα.... Περαστικούλια μωρέ ευτυχως δεν έιναι τίποτα σοβαρό , μυξουλες μόνο αλλά ενοχλητικές για τα μικρούλια.. Λες να δοκιμάσω κι εγω αυτο με το μαξιλάρι??? Την ακούω και ρουθουνιζει αυτες τις μέρες...Ασε που μια απ τα ίδια ξυπνα 3-4 φορες κάθε βράδυ και μας παιρνει κανα τεταρτο για να ξανακοιμηθεί καθε φορά...

Λοιπν την άλλη βδομαδα κερναω περπατοπιτα Αθηναιες κανονιστε να βρεθούμε οκ???

ΠΕΖΗ βάλε καμια φωτο του Νικολα καρναβαλιστή να τον καμαρωσουμε κι αυτον!!!

Περιμενα σήμερα και μια υποψηφια νταντα που απάντησε στην αγγελια που έβαλα στο φορουμ. Μιλησαμε και τηλεφωνικά και κορίτσια με έστησε:mad::mad::mad: Ουτε τηλ. δεν πήρα να ενημερωσει πως δεν θα έρθει.... Γαιδουριαααά...

Κατα τα άλλα αυριο πρωι φευγουμε κι εγω δεν έχω μαζεψει τιποτα... Ας ξεκινησω σιγά σιγα...

Λοιπον καλά Κουλουμα καλά να περασουμε και προσοχη στους Χαρταετους Φιλιά πολλά-πολλά


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Κατερινακι..σε εκανα add στο φεις κοιτα μη φαω καμια απορριψη!!!

marigia μου θα βαλω φωτο του μικρου απλα θελω να την περασω στον υπολογιστη και βαρεθηκα σημερα..αλλα αυριο θα το κανω, αν και δεν ξερω αν θα ειναι καθαρη λογω κινητου. Παντως η μικρη σου για ακομη μια φορα μια μικρη ζουζουνα!!! Και φυσικα καλα να περασετε το τριημερο σας!!!

neamanoula μου αντε να εχετε μια ησυχη νυχτα..σου στελνω ολη τη θετικη μου ενεργεια και νυστα!!!!:lol:

Παω γιατι εχει και τελικο xfactor τελειωνει και ο Σακγς τι θα βλεπουμε καθε Παρασκευη??

Φιλακια!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...