Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 24 λεπτά , linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Δεν τις  έκανα σήμερα αυτές,μόνο ΑΜΗ έκανα.Παιζουν ρόλο αυτές λες?

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Και εγώ έτσι είχα πέσει τα πατώματα … χωρίς να δω τους υπόλοιπους παράγοντες όπως σου αναφερει η λινα… και τα πηγα  πολύ καλα στην ωοληψια  … δεν γνωρίζω πως θα εξελιχθούν τα πράγματα για μένα όμως έχω στην κατάψυξη καποιες βλαστοκυστες και αυτό με παρηγορεί έστω και σε ένα βαθμό να μην νιώθω τόσο μεγάλη ανασφάλεια καθώς δυστυχώς δεν έχω ακόμα παιδάκι !!!! Ποτέ μην εγκαταλείπεις και όσο και να μην είναι εφικτό μην αφήνεις τον φόβο κ την στεναχώρια να σε καταλάβουν … 

      Εγώ έχω μόνο ένα εμβρυακι ακόμα.. ευτυχώς που έχω την κορούλα μου,νιώθω πως δεν θα μπορέσω να κάνω άλλο παιδί..δεν αισθάνομαι καθόλου καλά,δεν ξέρω 

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

ΠΕΖΗ και Κατεριν@ συμφωνω με τις ανησυχίες σας αλλά σκεφτειτε πως στον ιδιωτικό τομέα τα πράγματα είναι χειρότερα και ζεις συνέχεια με την αβεβαιοτητα του σήμερα έιμαι αύριο δεν έιμαι ... Η μονιμότητα είναι σπουδαιο προσον σημερα.. Παντως αυτο το πράγμα πάντα να κόβουν απο τους χαμηλόμισθους δεν το κατάλαβαινω ...

Ξεκινω δουλεια 1η του μήνα τελικά και καμιά βδομάδα θα με έχουν εκπαιδευομενη απο οτι μου είπαν αφου λείπω 1μιση χρόνο περίπου και πρεπει να κάνω ενα ριφρες ... μπουχουχου δεν θελω να αφήσω το παιδάκι μου....:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλα ΜΑΡΙΓΙΑ μου δε το συζητω και προς Θεου μην παρεξηγηθω, εννοειται πως ο δημοσιος τομεας δεν συγκρινεται ετσι?? Απλα οταν δουλευεις τοσα χρονια, και προσωπικα εγω αργιες, Σαββατοκυριακα κ.λ.π. εχεις μαθει σε ενα τροπο ζωης φυσιολογικο προς στριμωγμενο, με τα δανεια κλπ και ξαφνικα εκει που εχεις δεν εχεις μια ρεγουλα σου τα παιρνουν πισω καποια βασικα ποσα απο το μισθο ε..οσο να ναι απογοητευεσαι. Δηλαδη αν δε παρουμε δωρο Πασχα και καλοκαιριου, πως θα παμε διακοπες, με τον μηνιαιο μισθο που φευγει κατευθειαν σε λογαριασμους και λοιπα και ας αφησω τις διακοπες που ισως ειναι και προεραιτικες αυτα τα δωρα περιμενουμε να κανουμε καμια αποταμιευση ή να βουλωσουμε τρυπες..οποτε χεστα βραστα..τελικα μαλλον τωρα θα μας πιασει η κριση ολους μας ανεξαιρετως:rolleyes::mad:

Και φυσικα καλη εκπαιδευση!!! Και εγω σε ενα μηνα ξεκινω ακριβως και αν υπολογισεις οτι ο Φεβρουαριος εχει 28 κλαφτα..πλησιαζει..κλαψ κλαψ


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

περαστικα σου βρε συμπεθερα, πολυ ευαισθητοι μου ειστε, για πιειτε κανενα βοτανι, καμια πορτοκαλαδα (οχι εσυ τωρα:tongue:) να συνελθετε!!

κ εγω για τετοιο καθισματακι λεω, διαβασα το σχετικο τοπικ κ μου φανηκε λογικο το θεμα βαρους του κεφαλιου...βαλλου καλυτερα ξαναγυρνα την κ ας γκρινιαζει, ειναι επικινδυνο μωρε....

τι τιμες παιζουν στην ελλαδα; στο σουηδικο σαιτ ειδα ενα καθισμα με 250 περιπου, καλο φαινοταν. το δικο μας καθισματακι που εχουμε τωρα ειναι της pegperego primo viaggio κανει για μεχρι 13 κιλα τα οποια θα τα εχει η ερατω σε καμποσους μηνες....τι να κανω, να της αφησω αυτο κ να παρω το επομενο καθισματακι μετα τα 13 κιλα;;;:confused::confused::confused:

πεζουλα την γνωμη μου την ξερεις με τους παππουδογαγιαδες, μακρια κ αγαπημενοι:cool:

για εμας ειναι σουπερ για καμια ωρα αντε 2 σε απολυτη αναγκη, αλλα απο εκει κ επειτα , ειδικα με τη μανα μου, ξεφευγει το πραγμα κ ετσι το αφηνουμε καλυτερα...:rolleyes:

οσο για να τον αφησεις το καλοκαιρι, αφου το εχεις ηδη κανει με τη μαμα σου, αν νιωθεις ετοιμη καντο για οσο νομιζεις, αλλα προς θεου μην πιεστεις απο την σχεση, οτι δλδ επειδη ειναι πεθερα σου..αν κ δεν σε φοβαμαι εσενα:cool:;)

μαριγια η πεζοπεθερα την εφαγε τη δικη σου στις ατακες παντως:lol: αχ κ θελει να τον φροντιζει μονη της τον νικολα,....πωπω!!!:o

κατερινας υπομονη με τα δοντια, σε καταλαβαινουμε πληρως...θα ξεμυτισουν κ θα βρειτε την ηρεμια σας, αληθεια!!(υπαρχει ελπιδα:wink:)

κατερινακι σου εστειλα κ πμ...α το δημοσιο ειναι πολυ πονεμενη ιστορια κ για εμας...απο αυτον τον 14ο μισθο κρατιομασταν, κ γ@^ω τις πολιτικες ακολουθουν ...σε λιγο θα μας πουν κ το γνωστο "ας φανε παντεσπανι" (αλα μαρια αντουανεττα στυλ..:mad:) τη γκυλοτινααααααααααα!!!!!!!!!:tongue::tongue::tongue:

χεχε κοιταξτε κ εδω για τραγουδακια:http://www.kopernikos.gr/

εντιιιιιιιιιτ!!!!αχ ειχα ξεσυνδεθει κ το μνμ τωρα το εστειλα!!!

καλα μαριγια πολυ γελασα με τη γιογκιστρια σου!!οσο για την τριμελη οικογενεια, μου θυμισε οδηγια του φενγκ σουι χιχιιχιχιχιχιχιχι!!!!(κρυο; :P) αλλα για να σοβαρευτω, δικιο εχεις, κ αν εξαιρεσω τις φοβιες μου θα ηθελα τρια παιδακια με αποσταση 2,5 περιπου ετων το καθενα!!(ναι , καλα τιποτα αλλο; :)))))

Επεξεργάστηκαν by DaF
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που ρώτησα για τα καθισματάκια, γιατί κι εγώ για τέτοιο ψάχνω, αλλά είχα βρει μόνο ένα της BRITAX. Αυτό που λέτε είναι καλύτερο??? Πάντως όσο και να κοστίζει, μπροστά στην ασφάλεια του παιδιού μου.....Θα κάνω το σ##το μου παξιμάδι αλλά αυτό θα πάρω.-

Κορίτσια αυτό με τους μισθούς στο δημόσιο πολύ με τσούζει:mad::-x Ήθελε πολύ μυαλό να κόψεις τους μισθούς των δημοσίων υπαλλήλων για να εξοικονομησεις χρήματα, τα πτυχία μου μέσαααα:evil::evil::evil: Το μόνο έξυπνο που έχουν κάνει είναι που έχουν βάλει τον κόσμο να μαλώνει μεταξύ του, δημοσίους με ιδιωτικούς υπαλλήλους με ελεύθερους επαγγελματίες και αυτοί αλωνίζουν:mad::-xΚάθε τομέας έχει τα θετικά και τα αρνητικά του.. Ακόμη όμως κι εγώ που είμαι σε ένα από τα πιο καλοπληρωμένα υπουργεία, οι μειώσεις που ετοιμάζουν θα μας φέρουν σε πολύ άσχημη θέση διότι έχουμε πάρει δάνεια, έχουμε ανοίγματα βάσει των μισθών μας που υποτείθεται ότι μήνας μπαίνει μήνας βγαίνει θα ήταν ό ίδιος:mad:

Όσο για τις πεθερές με καλύψατε όλες οι προλαλήσασες (καλά το είπα τριτοδεσμητισες??)

Κορίτσια ξέρετε αν ο ΚΟΚ επιτρέπει το παιδικό κάθισμα στη θέση του συνοδηγού εφόσον δεν υπάρχει αερόσακος???Πεζή???


KIN6p2.png

Σε ποια έκσταση πάνω,σε χορό μαγικό μπορεί ένα τέτοιο πλάσμα να γεννήθηκε..........

Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ τώρα είδα ότι το BESAFE είναι μόνο με isofix, οπότε πάλι στην πρώτη μου επιλογή οδηγούμαι


KIN6p2.png

Σε ποια έκσταση πάνω,σε χορό μαγικό μπορεί ένα τέτοιο πλάσμα να γεννήθηκε..........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε γμτ τώρα είδα ότι το BESAFE είναι μόνο με isofix, οπότε πάλι στην πρώτη μου επιλογή οδηγούμαι

Φιλενάδα λάθος κάνεις...δές εδώ το iZi Combi βγαίνει και σε non-isofix έκδοση http://www.gro.co.uk/iZi_combi.aspx

Δείτε εδώ όσες ενδιαφέρεστε. http://www.paulstride.co.uk/p0/rearward-facing-group-1/359944.htm

Καλημέρα σε όλες...εγώ πίσω στην δουλειά με ελαφρύ στομαχόπονο μόνο ευτυχώς!!!!

Επεξεργάστηκαν by gio_kx
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ daf κι εγώ αυτό έχω, primoviaggio και έχω να το χρησιμοποιήσω πάνω από 2 μήνες..σας χωράει?Εμάς δεν μας έκλειναν οι ζώνες, το πόδι από το γόνατο και κάτω ήταν έξω όπως και λίγο από το κεφάλι.και φυσικά έπρεπε να βγάλωμπουφαν γιατί με μπουφάν ούτε καν....πολύ στενάχωρα τα πράγματα, την πίεζε πολύ σου λέω με τα χίλια ζόρια έκλειναν οι ζώνες :roll:

χτες είχαμε παιδίατρο και επιτέλους η παλιοφλεγμονή έφυγε, τα αφτιά μας είναι πεντακάθαρα...........:D:D:D:D


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδα λάθος κάνεις...δές εδώ το iZi Combi βγαίνει και σε non-isofix έκδοση http://www.gro.co.uk/iZi_combi.aspx

Δείτε εδώ όσες ενδιαφέρεστε. http://www.paulstride.co.uk/p0/rearward-facing-group-1/359944.htm

Καλημέρα σε όλες...εγώ πίσω στην δουλειά με ελαφρύ στομαχόπονο μόνο ευτυχώς!!!!

Σε ευχαριστώ βρε κοριτσάκι!!!:P:p:p

Το θεωρείς καλύτερο από αυτό της Britax??? Έχεις διαβάσει τίποτα έρευνες πάνω στα καθισματάκια??

Καλή δουλειά!!

Νeamanoula αγύριστα να είναι και να μην ξαναταλαιπωρηθεί το Χριστινάκι!!

Πάω να μαγειρέψω στο γιοκα μου φακές!;);)


KIN6p2.png

Σε ποια έκσταση πάνω,σε χορό μαγικό μπορεί ένα τέτοιο πλάσμα να γεννήθηκε..........

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ daf κι εγώ αυτό έχω, primoviaggio και έχω να το χρησιμοποιήσω πάνω από 2 μήνες..σας χωράει?Εμάς δεν μας έκλειναν οι ζώνες, το πόδι από το γόνατο και κάτω ήταν έξω όπως και λίγο από το κεφάλι.και φυσικά έπρεπε να βγάλωμπουφαν γιατί με μπουφάν ούτε καν....πολύ στενάχωρα τα πράγματα, την πίεζε πολύ σου λέω με τα χίλια ζόρια έκλειναν οι ζώνες :roll:

χτες είχαμε παιδίατρο και επιτέλους η παλιοφλεγμονή έφυγε, τα αφτιά μας είναι πεντακάθαρα...........:D:D:D:D

Μπραβο , μπράβο το Χριστινάκι περαστικά κι αγυριστα να είναι!

Καλε που να τη χωρεσει το καθισματακι την Σκλεναρικοβα σου, Είπαμε πάει για τοπ μοντελ:P

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ μου γιατί να μαλωνουμε καλέ του ιδιωτικού με του δημοσιου? Ολοι πανω κάτω το ίδιο λουκι περναμε... Απλα είπαμε υπάρχει το πλεονέκτημα της μονιμότητας . Ενταξει να μην μιλαώ κι εγω γιατι ανηκω στους τυχερούς του ιδιωτικού τομέα αφου καθησα κι εγω μέχρι να χρονισει το παιδάκι μου και μισθολογικά δεν ανηκω στην γενιά των 700ε. ... Ας ειν καλά οι πολυεθνικές ....Βεβαια για να πληρωνουν τόσο καλά και να δίνουν παραπάνω παροχές κυριολεκτικά μας πίνουν το αίμα ..ανάσα δεν προλαβαινουμε να πάρουμε...Οποτε σαν το καρότο με τον γαιδαρο ενα πράγμα...Ελπίζω να μη με διαβάζει ο προισταμενος μου :tongue:

Τελειωσαμε με τα πανω δοντακια αφου βγηκε και το τεταρτο και απ οτι είδα παμε για το τρίτο απο κάτω.. Ετσι εξηγηται η ανησυχια της μικρ'ης μου τελικά.. Κι εγω που νομιζα πως ξεμπερδεψαμε για κανα μήνα...


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εμείς παραγγείλαμε το Maxi Cosi με isofix..Νομίζω ότι είνα καλό!

neamanoula σιδερένια η μικρούλα σου!

Κορίτσια μην το ψάχνετε με τους μισθούς...Χάλια η κατάσταση. Εγώ είμαι σε(προβληματικότατη) ΔΕΚΟ, εποπτευόμαστε από Υπουργείο αλλά ακόμα δεν έμαθα τι περικοπές θα μας κάνουν. Δεν ξέρω, ας βρούν μια λύση να γλυτώσουμε το βούλιαγμα και ας τελειώνουμε επιτέλους. Βαρέθηκα να ακούω συνέχεια για περικοπές, λιτότητα κτλ...


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


marigia και ο δικός μου πάει να βγάλει τα 2 πάνω και γενικά γκρινιάζει...Εγώ πάντως πιστεύω ότι με δουλεύει ο μικρός μου.:rolleyes:.Μάλλον καλόμαθε που τον κοίμιζα αγκαλιά και τώρα ξυπνάει μέσα στη νύχτα για χαδάκια. Μόνο ένα βράδυ ξύπνησε και ούριαζε από το κλάμα και την άλλη μέρα είδα το επάνω δόντι..Τι να πώ. Εγώ έχω απελπιστεί. Είναι που ξυπνάει στις 3 και κάθεται μέχρι τις 5 και εγώ από τον άλλο μήνα θα πρέπει μα ξυπνάω στις 5 για τη δουλειά. Με βλέπω να κοιμάμαι στο τιμόνι....:-(:-(


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

marigia και ο δικός μου πάει να βγάλει τα 2 πάνω και γενικά γκρινιάζει...Εγώ πάντως πιστεύω ότι με δουλεύει ο μικρός μου.:rolleyes:.Μάλλον καλόμαθε που τον κοίμιζα αγκαλιά και τώρα ξυπνάει μέσα στη νύχτα για χαδάκια. Μόνο ένα βράδυ ξύπνησε και ούριαζε από το κλάμα και την άλλη μέρα είδα το επάνω δόντι..Τι να πώ. Εγώ έχω απελπιστεί. Είναι που ξυπνάει στις 3 και κάθεται μέχρι τις 5 και εγώ από τον άλλο μήνα θα πρέπει μα ξυπνάω στις 5 για τη δουλειά. Με βλέπω να κοιμάμαι στο τιμόνι....:-(:-(

Υπομονη Κατερινας μου Στα δυο πάνω κι εμεις θυμαμαι δεν έιχαμε πολλη πρόβλημα αλλά στα πλαινα περασαμε δράματα... Γενικά καλό είναι να μάθουν να κοιμουνται στην κούνια τους και όχι στα χέρια στο καροτσι κλπ... Άλλά κι εγω που στα γράφω αυτα στα μεγαλα ζόρια την κουναω αγκαλιά. Την είχα στρωσει απο 6 μηνων με την μεθοδο Κοιμησου παιδί μου αλλά μου έκανε ενα πισωγυρισμα και τωρα δεν στρωνεται με τίποτα...Μεγαλωσε βλέπεις και αποκτησε περισσότερο πεισμα Δεν την ζορίζω κι εγω πολύ γιατί εχει και μια ευαισθησια και περασαμε πολλά με αρρωστιες κλπ Το ψιλοεκμεταλευεται αλλά τι να κάνω αισθανομαι τυψεις που θα την αφήσω για να επιστρέψω στη δουλειά.....


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε το και θα με θυμηθείτε!!!!Έτσι για να γελάσει λίγο το χειλάκι μας, εκείνες τις δύσκολες ώρες...

http://www.in.gr/Reviews/placeholder.asp?lngReviewID=38464&lngChapterID=78907&lngItemID=98806

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ βρε κοριτσάκι!!!:P:p:p

Το θεωρείς καλύτερο από αυτό της Britax??? Έχεις διαβάσει τίποτα έρευνες πάνω στα καθισματάκια??

Καλή δουλειά!!

Νeamanoula αγύριστα να είναι και να μην ξαναταλαιπωρηθεί το Χριστινάκι!!

Πάω να μαγειρέψω στο γιοκα μου φακές!;);)

Κλάσεις ανώτερο!!!!Το Besage το isofix εχει βγέι το καλύτερο στην κατηγορία του.

Δές εδώ http://www.hts.no/en/

Link to comment
Share on other sites

Α..ξεχασα να σας πω..βρε σεις δεν ξερω αν εχετε διαβασει ποτε την ιστορια του μικρου Παναγιωτη ¨ΚΑΝΤΕ ΜΙΑ ΕΥΧΗ ΓΙΑ ΜΑΣ¨της συνφορουμιτισσας annina, ρε παιδια στενοχωρηθηκα πολυ, η μεταμοσχευση μυελου δεν πηγε καλα προφανως και υποτροπιασε το παιδι απο εκει που πηγαινε καλα και ξαναρχιζει λεει βαριες χημειοθεραπειες..τι ειναι αυτα βρε παιδια?? Γιατι τοσος πονος σε αυτους τους γονεις και το μικρο μωρακι που μολις χρονισε και τιποτα δεν εχει χαρει το καημενο?? Τι να πω..απογοητευση...αν και δεν την γνωριζω την κοπελα, πολυ στενοχωρηθηκα με την εξελιξη, το σκεφτομαι συνεχεια, βεβαια το παρακολουθω καιρο αλλα πρωτη φορα τοσο κακα νεα..και προσευχομαι ολα να πανε καλα και να σταματησει να ταλαιπωρειται αυτη η οικογενεια

Ax ρε φιλενάδα, διάβαζα τα νέα του καιρό τώρα και θεωρούσα ότι με την τελευταία εγχείρηση ήταν όλα καλα...γιατί θεέ μου να παιδέυεις έτσι αυτούς τους γονέίς και το λουλούδι του?Αμαρτία ρε κορίτσια...πονάει η ψυχή μου!!!ΓΜΤ:-(:-(:-(Τι να πρωτοπεις σε αυτήν την μάνα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...