Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε κοριτσια σας εστειλα τη φωτογραφια μας αλλα μαλλον κατι δεν θα πηγε καλα στην αποστολη. daf neamanoula εσας θα ξεχνουσα??? Με προσβαλετε:cool: Λοιπον θα σας την ξαναστειλω και ελπιζω να σας παραδοθει αυτη τη φορα.

neamanoula μου θελω και εγω χαρταετο αλλα ο καιρος δεν βλπεω να μας την κανει τη χαρη...:mad:

Αυτα..τα λεμε το βραδακι γιατι εχω πεθερικα και γονεις εδω και πρεπει να δειξω καλη διαγωγη ως νοικοκιρα!!!:lol::lol:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα και την εστειλα, δεν ειχα προσεξει οτι το μηνυμα δεν ειχε φυγει λογω πολλων παραληπτων, σας ειχα βαλει ολες μαζι..ελπιζω τωρα που το εστειλα δυο φορες να μην ξεχασα καμια...;)


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια σας εστειλα τη φωτογραφια μας αλλα μαλλον κατι δεν θα πηγε καλα στην αποστολη. daf neamanoula εσας θα ξεχνουσα??? Με προσβαλετε:cool:

Αυτα..τα λεμε το βραδακι γιατι εχω πεθερικα και γονεις εδω και πρεπει να δειξω καλη διαγωγη ως νοικοκιρα!!!:lol::lol:

την πήρα, την πήρα!!!Βρε τί λεοπαρδαλίτσος είναι αυτός!!!Τί μουτράκι όμορφοοοοοοοοοοο!!!Κούκλος!!!Καλέ τί όμορφα μανάρια που έχουμε όλες μας!!!:rolleyes:

Αχ, νοικοκυρά μου εσύ!Αντί να πάτε εσείς να φάτε σε αυτούς ήρθαν αυτοί?Πάλι ετοιμασίες είχες, έ?Πωπω..μπράβο φιλενάδα, άξια νοικοκυρά και μαγείρισσα...:lol:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΠΕΖΗ τι γλυκός λεοπαρδαλίνος!!!!Κούκλος κούκλος και μάλλον έχει πάρει την ομορφιά της μαμάς του, ε??? Εμείς ρε γμτ δεν τον ντύσαμε τελικά....

Δυστυχώς κι εγώ σε ένα μήνα θα γυρίσω στο γραφείο και δε θέλω καθόλου...:(Κορίτσια δεν σας κρύβω ότι φλερτάρω με την ιδέα ενός δεύτερου μωρού, κυρίως γιατί δεν μπορώ να αποχωριστώ τον Βαγγελάκο.....

Ωχ με πήρε είδηση που είμαι στον υπολογιστή και τρεχει να του βάλω το gummy bear;)


KIN6p2.png

Σε ποια έκσταση πάνω,σε χορό μαγικό μπορεί ένα τέτοιο πλάσμα να γεννήθηκε..........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

την πήρα, την πήρα!!!Βρε τί λεοπαρδαλίτσος είναι αυτός!!!Τί μουτράκι όμορφοοοοοοοοοοο!!!Κούκλος!!!Καλέ τί όμορφα μανάρια που έχουμε όλες μας!!!:rolleyes:

Αχ, νοικοκυρά μου εσύ!Αντί να πάτε εσείς να φάτε σε αυτούς ήρθαν αυτοί?Πάλι ετοιμασίες είχες, έ?Πωπω..μπράβο φιλενάδα, άξια νοικοκυρά και μαγείρισσα...:lol:

Αχ να σαι καλα βρε φιλεναδα μου..με παινεψες , με παινεψες και...να σου τα πεθερικα θα κοιμηθουν αποψε σε εμας..αχ γουρλου μου εσυ!!!!:lol::lol::lol::mad: Τουλαχιστον θα εκμεταλλευτω την ευκαιρια και θα παμε για κανα ποτακι με τον συζυγο να γιορτασουμε τον Βαλεντινο!! Α...δεν σας ειπα το πρωι και καλα πηγε για μπουγατσα και επεστρεψε με δυο τριανταφυλλακια τα οποια ο ανθοπωλης τα ειχε σε ενα διακοσμητικο σε σχημα καρδιαςαπο πεταλα..τι να σας πω?? Τελειο!!! Αν και δεν τις πολυγουσταρω αυτες τις γιορτες μια ικανοποιηση την ενιωσα!!!

Ειδατε το κουκλακι μου??? Ευχαριστω για τα καλα σας λογακια!!!:tongue:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ να σαι καλα βρε φιλεναδα μου..με παινεψες , με παινεψες και...να σου τα πεθερικα θα κοιμηθουν αποψε σε εμας..αχ γουρλου μου εσυ!!!!:lol::lol::lol::mad: Τουλαχιστον θα εκμεταλλευτω την ευκαιρια και θα παμε για κανα ποτακι με τον συζυγο να γιορτασουμε τον Βαλεντινο!! Α...δεν σας ειπα το πρωι και καλα πηγε για μπουγατσα και επεστρεψε με δυο τριανταφυλλακια τα οποια ο ανθοπωλης τα ειχε σε ενα διακοσμητικο σε σχημα καρδιαςαπο πεταλα..τι να σας πω?? Τελειο!!! Αν και δεν τις πολυγουσταρω αυτες τις γιορτες μια ικανοποιηση την ενιωσα!!!

Ειδατε το κουκλακι μου??? Ευχαριστω για τα καλα σας λογακια!!!:tongue:

ναι, εγώ σε φταίω τώρα!:lol:Μέρα που διάλεξαν να έρθουν και να μείνουν και τα πεθερικά!:lol: Ρομαντικός ο αντρούλης, μπράβο....


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλααααα και υφος λεοπαρδαλινου οχι μονο στολη!!!;):cool: εχει εξελιχθει σε απιστευτο γοη ο πιτσιρικας σου πεζουλα!!

αν παρει και το ρομαντίκ του συζυγου...χαμος σε καμια 15ετια!!!:tongue: κ δεν θα του κανεις χαλαστρες τετοια μερα οπως γιου νοου χου:tongue::lol::lol::lol::lol:

εμεις φυγαμε στις 2 κ γυρισαμε πριν μιση ωρα!!!πηγαμε στο παιδικο παρτυ, ειδαμε τα ξαδερφια του συζυγου κ ολα τα ξαδερφια της ερατως (πλην ενος) , πηγαμε επισκεψη σε εναν παιδικο φιλο κ παλι του συζυγου να δει την ερατω και καταληξαμε στον πεθερο να ξαναδουμε τα μισα ξαδερφια , παιδια της κουνιαδας μου που ηρθαν αθηνα για τριημερο....υπεροικογενειακη μερα ομολογω:mrgreen:

το μονο καρναβαλακι ηταν η ερατουλα, γιατι δεν τα εντυσαν τα υπολοιπα;;:confused:αλλα μας εσωσε η στολη -μαριγια χιλια ευχαριστω;)- καθοτι και διακριτικη και εντυπωσιακη!! εκανε θραυση παλι η κορακλα μου (κουκουβαααα:wink:) και το καταφχαριστηθηκε το σημερινο...το μονο δυσκολο ηταν ο υπνος της, εχασε τον μεσημεριανο και κοιμηθηκε πολυ αργα με αποτελεσμα να εχει υπερενταση αλλα οκ, ξεραθηκε πριν μιση ωρα, αφου ανελαβε ο μπαμπακας της!:tongue:

νεαμανουλα, υπνοπιτα ,αν και με καθυστερηση!!!!:lol:

κωνσταντια ηρεμησα που λες για τους θηλασμους. οσο για το 2ο παιδακι, η ταπεινη μου γνωμη ειναι να υπαρχει μια αποσταση 2,5 -3 (καλυτερα) ετων απο τη γεννηση του ενος κ του αλλου...δεν ειμαι κ πολυ φαν του 'να παιζουν μαζι' ή 'να κανεις κ αλλο για να εχει παρεα' ή 'για να μαθει να μη ζηλευει' οπως μου λενε συχνα οσοι με πρηζουν για 2ο:rolleyes: (γιατι αραγε με πρηζουν, τι τους ενδιαφερει δεν καταλαβα ποτε!:confused:)...θα κανει παρεα με τα φιλαρακια του, θα μαθει σιγα σιγα να μη ζηλευει μεσα απο την κοινωνικοποιηση κ στο κατω κατω, θα παρει ολη την αγαπη μας τα πρωτα σημαντικοτερα χρονια...ετσι ωστε οταν με το καλο ερθει το 2ο να ειναι ηδη αρκετα πιο ανεξαρτητο, εννοειται θα ζηλευει αλλα θα ειναι σε προσχολικη ηλικια, οχι σχεδον μωρο...!εσυ βεβαια το λες για αλλο λογο, αλλα σκεψου ισως κ την παραμετρο της αποκλειστικοτητας στα πρωτα βασικα χρονια....:confused::-)

λοιπον, θα σας στειλω κ εγω φωτο παραυτα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την Κωνσταντία!!!Τι κανεις καλε εσυ; και μολις τωρα που εχετε ιντερνετ γυρνατε αθηνα ή μπα;για ποτε προβλεπεται η επιστροφή; γραφε παιδι μου σεντονια, δεν βλεπεις εμενα τι πολυλογια με πιανει;;:tongue: σκεφτομαι να βρω ενα σχεδιο για ασημενια καρφιτσα κ να το φτιαξει η αδερφη μου, κ να μη φορεσω κατι στο λαιμο....θα δουμε!

Nομίζω ότι επειδή όλο το σχέδιο στο φόρεμα είναι στο μπούστο, μια καρφίτσα θα το μπούκωνε και θα χανόντουσαν και τα δυο. Γι αυτό κι εγώ σκέφτηκα να βάλεις κάτι όμορφο στο χέρι σου και να αφήσει μπούστο και λαιμό ελεύθερα.Αν θέλεις μπορείς να προσθέσεις κάποια σκουλαρίκια, αλλά θα προτιμούσα ένα και εντυπωσιακό....

εμεις φυγαμε στις 2 κ γυρισαμε πριν μιση ωρα!!!πηγαμε στο παιδικο παρτυ, ειδαμε τα ξαδερφια του συζυγου κ ολα τα ξαδερφια της ερατως (πλην ενος) , πηγαμε επισκεψη σε εναν παιδικο φιλο κ παλι του συζυγου να δει την ερατω και καταληξαμε στον πεθερο να ξαναδουμε τα μισα ξαδερφια , παιδια της κουνιαδας μου που ηρθαν αθηνα για τριημερο....υπεροικογενειακη μερα ομολογω:mrgreen:

το μονο καρναβαλακι ηταν η ερατουλα, γιατι δεν τα εντυσαν τα υπολοιπα;;:confused:αλλα μας εσωσε η στολη -μαριγια χιλια ευχαριστω;)- καθοτι και διακριτικη και εντυπωσιακη!! εκανε θραυση παλι η κορακλα μου (κουκουβαααα:wink:) και το καταφχαριστηθηκε το σημερινο...το μονο δυσκολο ηταν ο υπνος της, εχασε τον μεσημεριανο και κοιμηθηκε πολυ αργα με αποτελεσμα να εχει υπερενταση αλλα οκ, ξεραθηκε πριν μιση ωρα, αφου ανελαβε ο μπαμπακας της!:tongue:

νεαμανουλα, υπνοπιτα ,αν και με καθυστερηση!!!!:lol:

κωνσταντια ηρεμησα που λες για τους θηλασμους. οσο για το 2ο παιδακι, η ταπεινη μου γνωμη ειναι να υπαρχει μια αποσταση 2,5 -3 (καλυτερα) ετων απο τη γεννηση του ενος κ του αλλου...δεν ειμαι κ πολυ φαν του 'να παιζουν μαζι' ή 'να κανεις κ αλλο για να εχει παρεα' ή 'για να μαθει να μη ζηλευει' οπως μου λενε συχνα οσοι με πρηζουν για 2ο:rolleyes: (γιατι αραγε με πρηζουν, τι τους ενδιαφερει δεν καταλαβα ποτε!:confused:)...θα κανει παρεα με τα φιλαρακια του, θα μαθει σιγα σιγα να μη ζηλευει μεσα απο την κοινωνικοποιηση κ στο κατω κατω, θα παρει ολη την αγαπη μας τα πρωτα σημαντικοτερα χρονια...ετσι ωστε οταν με το καλο ερθει το 2ο να ειναι ηδη αρκετα πιο ανεξαρτητο, εννοειται θα ζηλευει αλλα θα ειναι σε προσχολικη ηλικια, οχι σχεδον μωρο...!εσυ βεβαια το λες για αλλο λογο, αλλα σκεψου ισως κ την παραμετρο της αποκλειστικοτητας στα πρωτα βασικα χρονια....:confused::-)

λοιπον, θα σας στειλω κ εγω φωτο παραυτα!!

Τι ωραία που θα πρέπει να πέρασε η Ερατούλα με τόσα παιδάκια και σίγουρα ήταν γλυκιά σα καραμελάκι;)Κορίτσια εγώ θύμωσα με τον άνδρα μου γιατί το Σάββατο είχε παιδικό αποκριατικο πάρτυ μέσα στην αεροπορική βάση που μένουμε και δεν μου το είπε για να μην πάμε και κολλήσει ο Βαγγελάκης καμιά αρρώστια:mad:Εντάξει καταλαβαίνω την ανυσηχία του για την σωματικά υγεία του παιδιού, αλλά δεν είναι εξίσου σημαντική η ψυχική υγεία???Ο καημενούλης όποτε βλέπει παιδάκια τρέχει από πίσω τους:-(

Τώρα όσον αφορά το δεύτερο παιδάκι, σαφώς και δεν έχω γνώμονα το να έχει παρέα ο Βαγγέλης, ή να μην ζηλευει (η Dolto με βοήθησε να καταλάβω μερικά πραγματάκια), αλλά ακριβώς ο παράγοντας αποκλειστικότητα. Αν έμενα έγκυος εννοείται πως θα σταματούσα αμέσως τη δουλειά, ειδικά τώρα με τη μείωση του μισθού μας που ετοιμάζουν, το δικό μας υπουργείο πλήτεται πάρα πολύ. Λυπάμαι που το λέω αλλά χ...ηκα για την υπηρεσία, οπότε σίγουρα ο μικρός θα με είχε για ακόμη 9 μήνες ολοκληρωτικά. Ενώ τώρα μέχρι το μεσημέρι θα είναι με τις γιαγιάδες... Το μόνο που με κρατάει είναι ότι θέλω το φετινό καλοκαίρι να το χαρώ με το παιδάκι μου, να κάνουμε τα μπανάκια μας στη θάλασσα, γιατί πολύ τα στερήθηκα πέρσι, και γενικώς να μην έχουμε περιορισμούς.;)

Κορίτσια σκέφτεστε ποτέ πώς είμασταν τέτοια εποχή πέρυσι???Τι νιώθαμε, τι συζητούσαμε??? Θέλω να ανατρέξω στο τόπικ που είχαμε και να διαβάσω μερικά πραγματάκια ώστε να ξαναζήσω όλα τα συναισθήματα από την αρχή;);)

Και μια ερώτηση...τι καθισματάκι αυτοκινήτου έχετε πάρει?¨Οσο έχω διαβάσει στο ίντερνετ, πλέον συστ'ηνουν τα παιδιά να κάθονται όσο περισσότερο γίνεται κοιτώντας προς τα πίσω.Το μόνο πουέχω βρει που να μπορεί να κοιτάει και πίσω και μπροστα ώστε να έχεις την ευελιξία να μείνει το παιδί κοιτώντας πίσω περισσότερο, είναι ένα της BRITAX. Ξέρετε κάτι περισσότερο?

Α και καλά κούλουμα!!!;)


KIN6p2.png

Σε ποια έκσταση πάνω,σε χορό μαγικό μπορεί ένα τέτοιο πλάσμα να γεννήθηκε..........

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντία μου δε σε ξεχασα, τη συνταγή με τα κρουασανάκια θα στην πω όταν βρω λίγο χρόνο σήμερα ή αύριο και ψάξω τις συνταγές μου. Πάντως είναι πανεύκολο (γιατί μόνο τέτοιες συνταγές προτιμάω :wink:).Εσύ δεν μου είχες πει και για το κέηκ αν θυμάμαι καλά?Το έκανες και σας άρεσε?Επίσης μία ακόμη πολύ εύκολη συνταγη που έκανα είναι τάρτα κεράσι αν ενδιαφέρεσαι να σου στείλω και αυτή.Στα κρουασανάκια το μόνο δύσκολο είναι το τύλιγμα..:lol: έκανα πρακτική σε χαρτοπετσέτα..Θα επανέλθω δριμύτερη...:wink:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κωνσταντία μου δε σε ξεχασα, τη συνταγή με τα κρουασανάκια θα στην πω όταν βρω λίγο χρόνο σήμερα ή αύριο και ψάξω τις συνταγές μου. Πάντως είναι πανεύκολο (γιατί μόνο τέτοιες συνταγές προτιμάω :wink:).Εσύ δεν μου είχες πει και για το κέηκ αν θυμάμαι καλά?Το έκανες και σας άρεσε?Επίσης μία ακόμη πολύ εύκολη συνταγη που έκανα είναι τάρτα κεράσι αν ενδιαφέρεσαι να σου στείλω και αυτή.Στα κρουασανάκια το μόνο δύσκολο είναι το τύλιγμα..:lol: έκανα πρακτική σε χαρτοπετσέτα..Θα επανέλθω δριμύτερη...:wink:

Σε ευχαριστώ. Ναι το κέικ της Νεας μανούλας, έτσι το ονόμασα ;);), έχει πολύ μεγάλη επιτυχία!! Αφού είναι πανεύκολη όπως λες, θα την επιχειρήσω σίγουρα!!


KIN6p2.png

Σε ποια έκσταση πάνω,σε χορό μαγικό μπορεί ένα τέτοιο πλάσμα να γεννήθηκε..........

Link to comment
Share on other sites

Καθησα καλα καλα και σας διαβασα επιτελους μιας και με τις φιλοξενιες εμπαινα ετσι στα κλεφτα να ριξω μια ματια. Ωραια τα περασαμε, πολλη κουραση βεβαια, ξερετε τωρα τι αναστατωση προκαλειται στο σπιτι αν φιλοξενεις αλλα ατομα (σεντονια κ.λ.π.) αλλα ευτυχως προλαβα να συμμαζεψω τα ασυμμαζευτα, πηγαμε και τις βολτες μας σημερα με τον συζυγο, για το καφεδακι μας και τωρα πλεον χαλαρωνουμε! Χθες πηγαμε και για ποτακι και ξεσκασαμε για τα καλα!!!

Κωνσταντια μου μια που αναφερθηκες στη δουλεια, κοιταζα το ημερολογιο και διαπιστωσα με λυπη οτι οχι την επομενη βδομαδα, ουτε την μεθεπομενη αλλα την αλλη πιανω δουλεια..ω ρε μανα μου αντε να μπουμε σε ρεγουλα:mad: Αχ ωραιο ηταν το καθισιο τοσο καιρο και η φαση ειναι οτι ο μικρος ακομη ξυπναει τα βραδια και απορω πως θα αντεχω που εγω το 8αρακι μου το θελω καθε βραδυ:rolleyes: Παντως για δευτερο παιδι εγω προσωπικα θα το σκεφτω μετα το καλοκαιρι, να παμε τις διακοπες μας πρωτα και μετα βλεπουμε, αναλογως πως θα ειναι και τα πραγματα στη δουλεια, τα οικονομικα μας, διοτι με αυτα που προαναγγελουν μαυρη πικρα μας περιμενει:mad: κ.λ.π. Εγω θεωρω πως η διαφορα των 2 - 2,5 χρονων ειναι αρκετη οχι παραπανω γιατι μετα υπαρχει χασμα:rolleyes:, αφηστε που ανυπομωνω να ξανανιωσω αυτη την αναμονη, με την προυποθεση φυσικα να ειναι μια καλη εγκυμοσυνη, να μην εχω συμπτωματα κ.λ.π. (μηπως ζηταω πολλα??):lol::lol:

marigia ευχαριστω για τα καλα σου λογακια στο π.μ. κουκλακια τα μωρα μας γενικως εδω στο φορουμ!!!

daf μου επισης κουκλιτσα η Ερατουλα (αυτο στο εχω ξαναπει αλλωστε, ποτε δεν θα ξεχασω την ελαφρια αισθηση της αγκαλιτσας της, οχι σαν το δικο μου το βαριδιο!:lol:) τελεια τα καρναβαλακια μας και τι και αν δεν ντυθηκαν τα αλλα παιδακια?? Ντυθηκαμε εμεις!!!!;)

Οι αλλες που ειστε καλε??? Φυγατε τριημερο πουλακια μου??

Α..ξεχασα να σας πω..βρε σεις δεν ξερω αν εχετε διαβασει ποτε την ιστορια του μικρου Παναγιωτη ¨ΚΑΝΤΕ ΜΙΑ ΕΥΧΗ ΓΙΑ ΜΑΣ¨της συνφορουμιτισσας annina, ρε παιδια στενοχωρηθηκα πολυ, η μεταμοσχευση μυελου δεν πηγε καλα προφανως και υποτροπιασε το παιδι απο εκει που πηγαινε καλα και ξαναρχιζει λεει βαριες χημειοθεραπειες..τι ειναι αυτα βρε παιδια?? Γιατι τοσος πονος σε αυτους τους γονεις και το μικρο μωρακι που μολις χρονισε και τιποτα δεν εχει χαρει το καημενο?? Τι να πω..απογοητευση...αν και δεν την γνωριζω την κοπελα, πολυ στενοχωρηθηκα με την εξελιξη, το σκεφτομαι συνεχεια, βεβαια το παρακολουθω καιρο αλλα πρωτη φορα τοσο κακα νεα..και προσευχομαι ολα να πανε καλα και να σταματησει να ταλαιπωρειται αυτη η οικογενεια:-(

Επισης αλλο δυσαρεστο, η αδερφη μου δουλευει στο ιατρειο του γυναικολογου μου και μου ειπε οτι πριν λιγες μερες πηγε μια κοπελα εκτακτο ραντεβου, δεν αισθανοταν το μωρο, 7 μηνων εγκυος, στο πρωτο παιδακι αφου το ιδιο μεσημερι ειχε σκοτωθει ο αντρας της:-( Μου λεει οτι ηταν εκτος τοπου και χρονου ,ενα μαυρο χαλι, ευτυχως το μωρο καλα αλλα αυτη?? Ουτε να το φανταστω δεν μπορω τι πονο θα περναει η αμοιρη..πολυ λυπηθηκα και γι αυτη..τι να πω..υπαρχουν πολλες στενοχωριες στη ζωη τελικα και εμεις μετα αγχωνομαστε και στενοχωριομαστε για βλακειες..Τελος παντων συγνωμη αν σας μαυρισα τη ψυχη αλλα με συγκλονιζουν αυτα τα δυο περιστατικα και απλα ηθελα να σας τα πω...

Αντε..σας επρηξα..καληνυχτα!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γυρίσαμε κι εμείς από το ταξιδάκι μας και να μαστέ πάλι εδώ στη συνηθισμένη μας ρουτίνα … Περάσαμε πολύ όμορφα! Το Ναύπλιο ήταν κατάμεστο από κόσμο και γινόταν ένας χαμός παντού… Ο καιρός ήταν χάλια και την μικρή δεν την βγαλαμε καθόλου , ΄σημερα που είχε τέλειο καιρό φύγαμε πρωι για να αποφύγουμε την ταλαιπωρία.. προλαβαμε όμως και την πηγαμε μια βολτίτσα σε ένα δασακι εκεί κοντά και το μικρουλίνη μου έφαγε την πρώτη της τουμπίτσα περπατωντας.. έπεσε με την μούρη αλλά ευτυχώς δεν χτύπησε πολύ γιατί από ένστικτο έβαλε τα χεράκια της μπρόστα… Κατά τα άλλα είχα κι εγώ τις γνώστες παρεμβάσεις :mad:από πεθερά διαβαστε παρακατω και θα καταλάβετε:

-Γιατί αφήνεις το παιδί να τρώει με τα χέρια και να πασαλείβετε? Αύριο μεθαυρίο θα πάτε σε ένα ξένο σπίτι να φάτε και το παιδί θα τρώει σαν γυφτάκι και θα σας κάνει ρεζιλι:confused:

Η απάντηση του Κων/νου ήταν αποστομωτική: -«Θα το πάμε ταϊσμένο…:lol::lol::lol: »

...άκουσον άκουσον.. έχει και συνέχεια :

-Δώσε του καλέ μια τηγανητή πατάτα να δοκιμάσει.. :mad::evil:

-Να της δώσω να γλύψει το κόκκαλο απ την μπριζόλα:twisted: ??? Δεν θα τη φάει καλέ θα τη γλύψει μόνο:confused:

Αυτά και άλλα ωραία…

Τα παιδάκια Ερατούλα και Νικόλας ήταν σκέτη γλύκα!!!! Βρε Πεζη πως μεγάλωσε έτσι ο Νικόλας !! ! Τα αγόρια της παρέας έχουν τρελή ανάπτυξη λέμε!!!

Η Ερατουλα μια ομορφιά όπως πάντα!! DaF η φουστίτσα μου πήρε κανα 2ωρο μόνο γιατί ζήτησα από το μαγαζί να μου κόψει το τούλι σε μικρά τετράγωνα κομμάτια κι αυτό με βοήθησε πολύ.. και μην το ξαναπείς αυτό για το κλοπυ πειστ, το ίδιο έκανα κι εγω από την Φιλιώ και Ασημενια…

Μολις τώρα εσκασε το πμ της vallou και είδα την Πενούλα ! Αυτή να δείτε ναζι και σκέρτσο !! Τι να πω μπράβο μας έχουμε πολύ γλυκά παιδάκια!!!

ΠΕΖΗ μου διαβασα τωρα το ποστ σου και ειλικρίνα στενοχωρεθηκα κι εγω με αυτά που διάβασα.. Καλά ενας μεγάλος αλλά αυτό το παιδάκι που ταλαιπωρείται από τόσο μικρό με χημειοθεραπείες τι φταίει ρε γ@μωτο? :-(Εμ το άλλο που θα μεγαλώσει χωρίς ποτέ να γνωρίσει τον πατέρα του… Γι αυτό υγεία κορίτσια είναι το πολυτιμότερο αγαθό . Υγειά στα παιδάκια μας και σε όλο τον κόσμο...


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια..

εμεις χθες κ σημερα για καφεδακι με την μικρη και χωρις!

και σημερα για φαγητο με γονεις-πεθερικα αλλα δεν μπορω να πω οτι το ευχαριστηθηκα:(

η μικρη κουραστηκε και κοιμηθηκε απο της 10! θα δουμε για ποσο ομως..

τον Νικολα τον ειδα απο το φεις(αυτη δεν ειναι η επιμαχη φωτο του λεοπαρδαλινου, με το θυμωμενο μουτρακι?)κουκλακι ζωγραφιστο ειναι.

με ξεχασες καλε, φρρρρρρρρρρ:lol::lol:

μα καλα στου βαλεντινου την γιορτη, τοτε κανανε σκασια? αλλα δεν πειραζει καλα το εκμεταλλευτηκατε και πηγατε εξω;);)

marigia ναυπλιοοο καλα περασατε αν εξαιρεσεις τις γνωστες παρεμβασεις?

ζουλευω, θελω κ γω ταξιδακι τωραααα.

daf καλα ερατουλα με την tutu της θα ηταν κουκλιτσα, θα το χαρηκε η ιδια φανταζομαι.

γι'αυτό που ρωτησες, εμεις ειμαστε με μαραθωνιους θηλασμους το βραδυ(κοιμαται μαζι μου) κ αυτο γιατι λειπω την ημερα αρκετες ωρες για δουλεια, παντως την ημερα ειμαστε στους 1-2 με το ζορι, οποτε ειστε καλα πιστευω. δες την πανα της το πρωι που ξυπναει κ θα καταλαβεις αν πινει το βραδυ. μηπως περιμενεις περιοδο κ μειωθηκε προσωρινα?

παω για υπνο ξυπναω πρωι νομιζω.. θα αρχισω κ γω να φλερταρω με την ιδεα για δευτερο μπεμπε μου φαινεται

φιλια σε ολες κ καλη εβδομαδα να εχουμε.

Επεξεργάστηκαν by stellas

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...