Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπέρα κοπέλες!!

Χάλια η σύνδεσή μου έκανα μια ώρα να συνδεθώ :mad:

Σήμερα τελικά η μέρα ήταν υπέροχη!! Ακούσαμε όμως όλες αυτές τις βλακείες στην τv και ακυρώσαμε πικ νικ που ετοιμάζαμε με τους νονους της Πένυς!! Μια βολτούλα κάναμε τελικά μόνο να χαρούμε τον ήλιο. Ο αετός μας δεν πέταξε αλλά το μικράκι μου καταχάρηκε τη βολτούλα μιας και ήταν τόσες μέρες μέσα με το κρύο..

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ κρίμα που χάσατε το πάρτυ.. Γενικά πιστεύω οτι όσο τα προστατεύεις τόσο περισσότερο αρρωσταίνουν. Εντάξυ και γω απέφυγα τους πολλους παιδότοπους φέτος με τη γρίπη αλλά όταν είχα κάπου να πάω πήγα. Τοκαθισματάκι μου ενώ μπορούσα ακόμα να το αφήσω να κοιτάει προς τα πίσω τελικά το γύρισα κανονικά. Η μικρή έδειχνε να δυσανασχετεί σ' αυτό όσο το είχα γυρισμένο. Θέλει πια να βλέπει έξω από το παράθυρο και είναι πολύ πιο άνετη τώρα. Νομίζω μέχρι τον 9ο μήνα επιβάλλεται να είναι αναποδα. Τώρα στο χρόνο μπορούν να στηρίξουν καλά τον αυχένα τους. Και φυσικά προσοχή πως οδηγούμε με τα παιδιά μας μέσα!!!!

Marigia το Ναύπλιο είναι από τις αγαπημένες μου πόλεις!! Φαντάζομαι θα ήταν υπέροχο. Πολύ πλάκα η πεθερά.. Όπως τα ακούς έτσι να τα ξεχνάς.. Πάντως είναι ενοχλητικό το ξέρω..

ΠΕΖΗ μη σε παίρνει από κάτω με τη δουλειά. Καλό είναι και λίγο να φεύγεις από το σπίτι. 'Οσο για το χάσμα που λες άστα... Ναι συμφωνώ 2-3 χρόνια μαχ είναι η καλύτερη διαφορά για τα αδερφάκια... Για σκέψου το :wink:

Οι υπόλοιπες...; Δεν μαζευτήκατε ακόμα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα !!!!

Το εχετε ακούσει το καινουργιο παιδικό τραγουδάκι που λέγεται "ΑΝ"

Το ακουσα σήμερα και μου αρεσε τρελα΄.....Το τραγουδανε δυο κοριτσακια και διαβαστε στίχους:

"Aν είχα φιλενάδα τη Μουλαν, αν ο μπαμπάς μου ήταν superman

αν ήταν οι μπάμιες κρουασάν, αν δεε με έτσουζε το σαμπουάν,

αν δεν έχανα το liposan, αν ήξεραν οι κούκλες να μιλάν,

Θα γινόμουν μάγος και σαμάν να πέφτουν τα παιχνίδια να μην σπαν "

:tongue::tongue::tongue:

To παιζει η Μελωδια συνέχεια ,

Α επισης τον ελευθερο χρονο μας ακούμε και babyradio.gr στο http://www.babyradio.gr/_mediaPlayer/index2.php

Καλη διασκεδαση

Επεξεργάστηκαν by marigia

nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ, κανείς σήμερα? Κι εγώ που έχω ερώτηση?

Η μικρή με τόσες μέρες που δεν έτρωγε και φυσικά δεν έκανε κακά, από χτες που τρώμε κανονικά έχει τρελαθεί να κάνει κακά της.Σήμερα μέχρι τώρα έχει κάνει 5 ή 6 φορές (κανονικά όχι διάρροια).Το αποτέλεσμα είναι να συγκαεί, να ουρλιάζει και να κλαίει από το πόνο, ούτε με αφήνει να τη καθαρίσω, μέχρι και αγκαλιά που την κρατάω κλαίει όταν την στηρίζω στον πωπό της.sudocrem την έχω πασαλείψει παντού αλλά ακόμη δεν είδα αποτελεσμα. Μέχρι αύριο λέτε να φύγει το σύγκαμα?Και το βράδυ πώς θα την κάνω μπάνιο, ούτε με αφήνει να πλησιάσω στην περιοχή..

..:lol:

Συγκαμα εμεις παθαινουμε που και που αν και στα κακά παντα την πλενω στον νιπτήρα με σαπούνι,αλλά λόγω του οτι πίνει αντιβιωση κοκκινιζει συχνα στην περιοχή της πάνας Εγω εχω σωθει με τα προιοντα seba συγκεκριμενα με την http://www.pharmapoli.com/Product.php?PageId=575&ProductId=794

Aπλα συμβουλη οταν ειναι ερεθισμενη η περιοχή εκει μη βαζεις μωρομαντηλο καθόλου, νερό και βαμβακακι. Ελπίζω να είναι καλύτερα το Χριστινάκι μας !


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!

η ερατω ξυπνησε 25000 φορες σημερα, μαλλον θελει να μου αυξησει την παραγωγη:rolleyes: αλλα δεν ακουσα ξυπνητηρι κ αργησα στο μαθημα...ουπς!

πολυ πλακα τα μωρα μας τα καρναβαλακια, η πεννουλα εχει απιθανα ματακια, βαλλου!!πρεπει να ειναι πολυ τσαχπινα ε;:tongue: αντε να τη γνωρισουμε κ απο κοντα επιτελους!!

μαριγια κορυφαιες ατακες:rolleyes:...μερικοι παππουδογιαγιαδες, θες λογω ηλικιας θες λογω νοοτροπιας βλεπουν τα παιδακια σαν ..παιχνιδακια κ θελουν να κοψουν αντιδρασεις... ακους εκει να γλυψει το κοκκαλο, σκυλος ειναι το μωρο;:mad: καλα τους ειπε ο αντρας σου, που θελανε και σαβουαρ βιβρ στην ηλικια των 11 μηνων:lol:κ εμενα ο πατερας μου εχει πει διαφορα κουλα κατα καιρους, οπως κ πεθερος μου που της εδωσε το πακετο τσιγαρων να παιζει:shock: κ το μαζεψα γρηγορα γρηγορα μακρια της....εκει δεν ντραπηκα πραγματικα, αν κ μου ειπε οτι ειναι κλειστο, του ειπα δεν θελω να της αρεσει να παιζει με τσιγαρα..δημιουργει εντυπωσεις στη μνημη της αυτο γμτ! κ η μανα μου με τις γνωστες απειρες παρεμβασεις ....... νομιζω πως το κλειδι ειναι να μην αφηνεις να ξεπερνουν τα ορια και να τους βαζεις στη θεση τους. στο κατω κατω εμεις ειμαστε οι γονεις, καποια στιγμη πρεπει να το καταλαβουν!!:cool:

χτες πηγαμε στο αλσος βεικου, περασαμε παααρα πολυ ωραια, εκανε κ κουνια η ερατουλα, ειδε χαρταετους, παιδακια ..χαμος!!:) κατσαμε κανενα 2ωρο, πηραμε τον ηλιο μας και γυρισαμε σπιτι μας...

κωνσταντια μαλλον η πατσουρου πρεπει να κανει μια κουβεντουλα με τον αντρα σου περι μικροβιων!!:tongue: αν το παιδακι ειναι καλα (κ αφου θηλαζει κιολας!!) ΑΝ κολλησει, που δυσκολα, θα την περασει επιφανειακα ,αντε με καμια μυξα! τι να πουν και τα μωρακια που ειναι στους βρεφονηπιακους ολη μερα...!

πεζουλα κ εγω στενοχωρεθηκα αλλα σκεφτομαι οτι πολλα μικρακια τα καταφερνουν ακομα κ μετα απο λευχαιμια...!σε κανεναν δεν αξιζει τετοιο πραγμα γμτ...μακαρι να γινει κ παλι καλα το παιδακι, να χαρει τη ζωη του....αχ κ αυτοι οι γονεις τι θα αισθανονται ........:(

οσο για την κοπελα ευχομαι να της φερει τη χαρα το παιδακι της .....πολυ δυσαρεστα αυτα γμτ....:(

να μην κλεισω ομως με ψυχοπλακωμα....πηγα τις προαλλες να δω ενα μωρακι συμφορουμιτισσας στο μαιευτηριο και ηταν τοσο μα τοσο μικροσκοπικο, τοσο κοκκινο και ζαρωμενο:tongue:...την ιδια μερα κατσαμε μεχρι αργα με τον συζυγο κ βλεπαμε τα βιντεο της ερατως απο την πρωτη μερα κ ειχαμε παθει πλακα με τις κινησεις κ τους ηχους του νεογεννητου!!:tongue: αλλαζουν τοσο απιστευτα γρηγορα!!:o αλλα καθολου δεν ξερω ποτε (κ αν) θα ξυπνησει μεσα μου η επιθυμια για 2ο...:rolleyes: εχω και μια (χαζη) απορια....πως θα μπορω να αγαπησω περισσοτερο αλλο παιδι απο την ερατω;:rolleyes::tongue::D

Link to comment
Share on other sites

Καλά ε, έχω παθει την πλακα μου!!!!Τι λουλουδια όμορφα είναι αυτα!!!!

Άλλη χάρη τα κορίτσια τελικά!!!ΠΕΖΗ καλά και τα αγοράκια μας, αλλά όταν βάλεις σε ένα κοριτσάκι την τούλινη φουστίτσα είναι αλλιώς πως να το κάνουμε!!!!

Κοριτσάκια μου, είμαι παλι άρρωστη!!!!!Πήγαμε την κυριακή στα πεθερικά, είδαμε και την τρομερή ξαδέρφη η οποία οφείλω να ομολογήσω, τσαχπινα και όλα τα λεφτα!!!!Ο Παναγιώτης ήρθε πρωτη φορά σε επαφη με συνομηλικο παιδακι και προσπαθουσε το ένα να αγγιξει το άλλο!!!!Είδαμε πολύ κοσμο και γυρίσαμε το βραδυ!!!!Ύπνος ο μικρός απο τις 09:30 οπότε βρήκαμε και εμεις ευκαιρία να παραγγείλουμε ένα ντελίβερι!!!!Δυστυχως για εμάς, ο ντελιβεράς χτύπησε το θηροτηλεφωνο λές και χτυπούσε σε κουφούς οπότε "όρθιος" με΄κλάματα ο μικρος!!!Αφού τον ξανακοιμήσαμε αρχήσαμε να τρώμε, στο 10λεπτο είπα να τον παω επάνω στο κρεβάτι του...κλωτσάω ένα παιχνίδι θορυβώδες και τσούπ "όρθιος" πάλι ο κύριος!!!!Για να μην σας τα πολυλογώ, κοιμήθηκε στις 12:30 μετα απο πολύ κούνημα και φυσικά τον γύρο ούτε που τον ευχαριστηθήκαμε!!!!Την αλλη μέρα λοιπόν Κ. Δευτέρα ξύπνησα με φρικτό στομαχόπονο, αναγούλες -ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟΥ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ - και 38,5 πυρετο!!!!Κουρέλι όλη την ημέρα...παει και η βόλτα που κανονίζαμε!!!!Σήμερα έκατσα σπίτι, είμαι καλύ΄τερα αλλά να δούμε το απόγυεμα αν θα ανεβάσω πάλι πυρετό!!!!

Ίωση ή τροφική δηλητηρίαση!!!!Κάνει πυρετό η δηλητηρίαση ρε κορίτσια?Ηταν και η 1η φορά που παραγγείλαμε απο αυτό το μαγαζι και γμτ ο άντρας μου ενθουσιάστηκε απο το φαγητό τους!!!!Λέτε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στελλιτσα εννοειται πως δε σε ξεχασα, απλα επειδη χρειαστηκε να ξαναστειλω το μηνυμα εκει μπορει να εκανα το λαθος, αν και το ηξερα οτι θα την εχεις δει απο το φεις οπως και η μαριγια!!;)

Μπραβο βρε κοριτσια ωραια περασαμε αυτες τις ημερες με τα ταξιδακια μας αλλες, αλλες με τις βολτουλες εντος πολης, οπως και να εχει ξεσκασαμε λιγακι!!!

Οσο για τις παρεμβασεις απο πεθερικα ουκ ολιγες..απο την ποσοτητα του φαγητου μεχρι τον υπνο..αφηστε που η πεθερα μου λογω αποστασης επειδη δεν βλεπει τοσο τακτικα τον μικρο μου πεταξε το θεικο ¨τωρα που θα ξεκινησεις δουλεια θα τον αφησεις και σε μας να τον κοιταξουμε λιγακι ε?? να μην τον κοιταει μονο η μαμα σου να τον εχουμε και εμεις, θα μας τον φερεις στο σπιτι κ.λ.π. κ.λ.π." και ως γνωστον μενει σε αλλη πολη και εννοειται πως εγω την απαντησα κατευθειαν ¨αν θελει η γιαγιακα να τον κρατησει και αυτη ας ερθει αυτη εδω οχι ο μικρος να ξεσπιτωθει" και φυσικα απο τον Νοεμβριο ακομη κανει σχεδια για το καλοκαιρι του τυπου¨θα ερχομαστε να σας τον παιρνουμε, να μην ειναι το παιδι στην πολη και οταν θα τον θελετε πισω θα σας τον φερνουμε παλι, να κανει τα παιδια τα μπανια του στο εξοχικο, να ξεκουραζοσαστε και εσεις" λες και εγω ειπα ποτε οτι θελω να ξεκουραστω..πωπω τσατιζομαι με κατι τετοια, ακομη χειμωνας ειναι και απο τωρα τα σχεδια..φυσικα παλι απαντω¨κατσε καλε..ακομη χειμωνας ειναι..ας ειμαστε καλα και θα το φερνουμε εμεις το παιδι για μπανιο..οχι να το αφησουμε τρεις μηνες το καλοκαιρι" και καταλαβαινετε την απαντηση ¨ο παππους γι αυτο το εχτισε το σπιτι για να κανει τα μπανια του ο νικολας, οχι να σκαει το παιδι στην πολη¨και εγω απανταω φυσικα ¨ναι αλλα αν ρωτησεις τον νικολη σιγουρα προτιμα την μαμα και τον μπαμπα και ας ειναι στην πολη, αλλωστε τα μπανακια του θα τα κανει το παιδι, δεν θα το αφησουμε ετσι.." κ.ο.κ. μη συνεχισω...:mad: Και φυσικα μετα μου τονιζει οτι στο πρωτο οι γονεις ειναι παντα υπερβολικοι και μετα τα επομενα τα παρατανε..πειραζει που εγω δεν θελω να παρατησω το παιδακι μου στα χερια της για καιρο?? Και μαλιστα οταν της λεω οτι θα τον φερνουμε εμεις μου απανταει πως .." ε τοτε θα εισαι και εσυ..εγω θελω να τον φροντιζω μονη μου" ...ακουστε ακουστε!!!!:mad::x:x

Μετα σου προκαλουν αντιδραση χωρις να εχεις εσυ την προθεση..κατσε κυρια μου εσυ σχεδιαζεις για το πως θα περασει το παιδι τις διακοπες του??? Ημαρτον!!!! Ποιος σου ειπε να κανεις εξοχικο, του οποιου παρεπιπτοντως δεν εχουμε ουτε καν κλειδι ωστε να πηγαινουμε παντα οταν θα ειναι αυτοι εκει???

Τελος παντων..πειτε με κακια, ξινη, προκατελλημενη, κομλπεξικη κ.λ.π. αλλα τα παιρνω με κατι τετοια και πιστεψτε με θα εχουμε πολλες μαχες το καλοκαιρι!!!:mad: Το μονο που παραδεχομαι ειναι οτι οι παρεμβασεις απο τη μερια των δικων μου γονιων δεν με ενοχλουν τοσο πολυ αν και φυσικα δεν τις αφηνω να περασουν. Αλλα οι δικες της απλα με τρελαινουν:mad::x:x


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

gio μου περαστικουλια, μαλλον καμια ιωση θα ειναι..η δηλητηριαση δεν νομιζω να κανει πυρετουλι..:rolleyes:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, με εχει πιασει το ρομαντικ μου και σας στο αφιερωνω:

gio περαστικουλια..

πεζουλα, ειπα κ γω μας ειπες ηρθαν τα πεθερικα και περασαμε καλα:confused::confused:

και λεω τι τυχερη κοπελα με τοοοοσο καλα πεθερικουλια, κ γω αλλιως θα παρω αν μου πει κατι η μαμα μου απο την πεθερα μου(τσουχρα νυφη!!)

μαριγια βαλε το τραγουδακι να το ακουσουμε..

κοιμαται η μικρη κ σημερα σχολασα ανθρωπινη ωρα(4) και ετσι σας γραφω.

ωχ ξυπνησε

Επεξεργάστηκαν by stellas

.png
Link to comment
Share on other sites

κ γω αλλιως θα παρω αν μου πει κατι η μαμα μου απο την πεθερα μου(τσουχρα νυφη!!)

με συγχωρείςςςς γιατί και η πεθερά αλλιώς θα το πει στην κόρη της και αλλιώς στην νύφη της (δικηγόρος του διαβόλου εγώω...):lol:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Γυρίσαμε κι εμείς το πρωί, πήγαμε Χαλκίδα την Κυριακή το πρωί (είχαμε και μηνμόσυνο) και χτες περάσαμε πάρα πολύ όμορφα!! Είχαν έρθει και διάφορα παιδάκια και παίζανε στην αυλή, χαμός! Τι ωραία! Κοίταγε κια ο μικρός και τα χάζευε!

Έκανα 500 ώρες να σας διαβάσω από κει που σας είχα αφήσει!

Περιττό να σας πω ότι τσάμπα χάρηκα, πάλι ξυπνάει ο καταστροφέας μου... Έρμη μάνα άυπνη, που θα πάει...

Ποια ρώτησε για τα καθισματάκια? Και ποια απάντησε ότι επιβάλλεται για μπροστά από 9 μηνών????????Καταρχάς το βρεφικά είναι μέχρι οπωσδήποτε ενός έτους, και τα δικά μας τα μωρά δεν είναι ακόμα ενός έτους. Υπάρχει ένας σημαντικός λόγος να μην γυρίσουμε μπροστά το κάθισμα ούτε και μετά και για όσο περισσότερο μπορούμε. Για δείτε το αυτό και μετά πείτε μου....

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=46037

Όποια ενδιαφέρεται να της στείλω με πμ την εταιρεία που φέρνει στην Ελλάδα τα σουηδικά BeSafe, εγώ μίλησα ήδη μαζί τους και έχχω αποφασίσει να το αγοράσω. Μάλιστα μια συμφορουμίτισα που το αγόρασε ήδη είναι πολύ ευχαριστημένη γιατί είναι και ψηλό και το παιδί βλέπει κανονικά έξω από το παράθυρο. Κορίτσια ξανασκεφτείτε το, το έγραψαν και οι εφημερίδες πριν λίγο καιρό και στην Ελλάδα. Πάντως το βίντεο με τα crash tests "μιλάει" από μόνο του.....


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με τα τρελοκαρναβαλομωράκια σας έχω πάθει τρελή χαρά! Τι κουκλιά όλα τους!!! Δυστυχώς Μαριγια για περπατόπιτα δεν θα τα καταφέρουμε, καθώς αυτό το ΣΚ πακετάρουμε και το άλλο μετακομίζουμε. Έφτασε η ώρα! Και την παραπάνω Δευτέρα αρχίζω στη σχολή, ουφ...

Τι θα γίνει ρε κορίτσια με μας του Δημοσίου, από μας θα το βγάλουν όλο το χρέος? Δεν καταλαβαίνω δηλαδή, πέρυσι δεν πήραμε αύξηση, φέτος θα μας κόψουν κι αυτά που παίρνουμε...Αν δεν έχουμε λεφτά πώς να ξοδέψουμε, πώς θα πάμε και διακοπές να πληρώσουμε να ζήσει κάποιος άλλος δηλαδή? Και τελοσπάντων ας κόψουν σε κάποιους που παίρνουν μεγάλους μισθούς, σε μένα που παίρνω το ελάχιστο που είμαι ακόμα στη Σχολή, τι θα κόψουν, δεν θα μείνει και τίποτα! Πάντως ειλικρινά, είναι για κλωτσιές ο τρόπος που σκέφτονται και τους βάζουν όλους σε ένα σακί. Συγχίστηκα η γυναίκα, δεν μπορώ, με πνίγει το δίκιο, έχουμε και έξοδα...


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Να΄μαι και εγώ...!!

Έλειπα για μέρες στην πατρίδα μου για το καρναβάλι και εκεί...no Internet! Αν εξαιρέσεις το χιόνι που έπεσε την Κυριακή, κατά τα άλλα ήταν μια χαρά!

Στη βδομάδα που έχω να σας διαβάσω γράψατε τόσα πολλά....

neamanoula η μικρή καλά; Βρε τι ψιλό παιδάκι έχεις... 82 και είναι ακόμα 11 μηνών! Μπράβο!

Daf ωραίο το φόρεμα! Βάλε και ένα ωραίο κόσμημα και είσαι Super!

ΠΕΖΗ μη σχολιάσω και εγώ για τον άντρα μου. Και εμείς στην αρχή τσακωνόμασταν. Ευτυχώς τώρα ηρέμισε λιγάκι και δεν κάνει όλο παρατηρήσεις....

Όσο για τις πεθερές τι να πώ. Πάντα τα σχόλιά τους είναι "κάπως"..ΥΠΟΜΟΝΗ

Katerin@ Χαλκίδα ε; Περάσατε καλά; Άντε την άλλη φορά ίσως σε συναντήσω. Όταν λές "σχολή";;; τι εννοείς;

Ο μικρός τα ίδια, Κοιμάται και ξυπνάει κάθε 2 ώρες το βράδυ. Μας έχει πεθάνει. Σήμερα έιδα ότι τα 2 πάνω δόντια είναι έτοιμα...Πότε θα τελειώσει το μαρτύριο; Πήρα και ένα βιβλίο "Κοιμήσου αγγελούδι μου γιατί με έσκασες. δεν αντέχω άλλο'. όταν το τελειώσω θα σας πώ τι αποκόμισα από αυτό!

αυτά για την ώρα. Φιλιά σε όλες σας!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

μπορούμε. Για δείτε το αυτό και μετά πείτε μου....

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=46037

Όποια ενδιαφέρεται να της στείλω με πμ την εταιρεία που φέρνει στην Ελλάδα τα σουηδικά BeSafe, εγώ μίλησα ήδη μαζί τους και έχχω αποφασίσει να το αγοράσω. Μάλιστα μια συμφορουμίτισα που το αγόρασε ήδη είναι πολύ ευχαριστημένη γιατί είναι και ψηλό και το παιδί βλέπει κανονικά έξω από το παράθυρο. Κορίτσια ξανασκεφτείτε το, το έγραψαν και οι εφημερίδες πριν λίγο καιρό και στην Ελλάδα. Πάντως το βίντεο με τα crash tests "μιλάει" από μόνο του.....

Μπράβο Κατερίνα!!!!Μαζί σου!!!!Είμαι σχεδόν πεπισμένη να αγοράσω το ίδιο κάθισματάκι απλά κολλάω λίγο στο θέμα πόδια!!!!Ε΄χεις δει κάμια φωτο απο μεγάλο παιδάκι?Τι γίνεται με τα πόδια αργότερα? Αν θές ρώτα και στον Ναρλή στην Καβάλα , έχει τρελλές τιμές και στο site του έχει σε πολλά χρώματα τα BeSAfe http://www.narlis.gr/cat/kathismatakia/besafe.pdf .

Πόσο σου είπαν εσένα στην εταιρεία που τα φέρνει?Ενημέρωσε με γιατί το ψάχνω και εγω απο άνοιξη να παρω!!!!

Το θέμα πεθερές!!!!Αχχχχχχ....εμένα κάλη είναι δεν μπορώ να πω-μακριά είναι επίσης, και όταν μπορεί βοηθάει αλλά πάντα κάτι θα έχω να πω σε σύγκριση με την μάνα μου!!!!Και εμένα θέλει να τον κρατήσει καλοκαίρι αλλά ευτυχώς εδώ έχω σύμμαχο τον σύζυγο ο οποίος λόγω ιδιαιτερότητας του μικρόυ και λόγω ηλικίας των γονιών του δεν θέλει απο φέτος!!!Απο του χρόνου σίγουρα θα είμαι περισσότερο άνετη, σίγουρα όμως όχι για 3 μήνες...καμια βδομαδούλα και βλέπουμε!!!!Η απόσταση είναι αλήθεια καλή και γενικά βοηθάει στον να διατηρείς τις ισσοροπίες αλλά ίσως κάποιες φορές για να ξεκουράζεται η μιά γιαγιά-ακόμη και όταν είναι η μάμά σου και όχι η πεθερά-θα ήταν καλύτερα να είναι και η άλλη κοντα!!!!

Εγω ευτυχώς είμαι καλύτερα με ελαφρύ στομαχόπονο...γαστρεντερίτιδα να υποθέσω?

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε gio μου που εισαι καλυτερα, παντως κυκλοφορει μια ιωση γαστρεντεριτιδας εδω και καιρο και προφανως την κολλησες και εσυ. Περαστικα και παλι!!Οσο για την πεθερουλα μακρια και αγαπημενοι, το καταλαβαινω οτι αδικουνται λογω αποστασης αλλα και τι να κανουμε?? Μπορουμε να αφηνουμε εμεις τα μωρα μας για να τα χορταινουν αυτοι??

Κaterin@ μου αντε καλη μετακομιση, καλο κουραγιο δηλαδη και οσο για τις περικοπες κ.λ.π. ασε μας τη φυλανε και δεν βλεπω να τη γλυτωνουμε..αν μας κοψουν το δωρο αντιο διακοπουλες το καλοκαιρι..μ@λ@κες:mad: εχουμε και εξοδα οπως λες.. Και εγω οπως λες αν και 10 χρονια στη δουλεια ουτε τα 1100 δεν πιανω το μηνα και αυτα τα 300 ειναι επιδοματα οποτε φαντασου να κοψουν και απο εκει χαθηκαμε..τσαμπα δουλευουμε τοσα χρονια..


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τις Κατερινες μας:P !!!

Κατεριν@ θυμάμαι που τα λέγαμε για τα καθισματάκια κι εγω συμφωνω μαζί σου για το ανάποδο, δεν είναι να παίζεις με την ασφάλεια του παιδιού αλλά βρε παιδί μου πανάκριβο είναι … Ασε που ο συζυξ διαφωνεί και επιμένει για καθισματακι που κοιτά μπροστά γιατί λέει καλή η ασφάλεια αλλά άμα το παιδί κάθεται σαν τελικό σίγμα πάλι κινδυνεύει. Από τι κινδυνεύει καλέ από οσφυοκαμψία :confused:???Τι να του πω τωρα …Αμήν κάνω να τον πείσω πως θα βολεύεται και ανάποδα..

ΠΕΖΗ μου ετσι που λες οι πεθερές όλο σχόλια και σχέδια είναι.. Αστές να λένε αυτές χάνουν με αυτά που κάνουν.. Οι διαφορά με τις μαμάδες μας είναι πως αν πετάξουν καμιά μ@λ@κια τις πετάς ένα μην ανακατεύεσαι και καθάρισες , άσε που ότι κουβέντες και να ανταλλάξεις πάλι καλές κι αγαπημένες θα είστε.. Αντε πες όμως στην πεθερά

¨ αει παρατα μας¨?? Θα γίνεις η κακιά και τσούχτρα νύφη…Πω πω καφέ πεθερόπληκτων το κάναμε το καφέ μας….Τες πα..

stellas μου ψαχνω το τραγουδάκι στο u tube και δεν υπαρχει ακόμα, μόνο η Μελωδια το παίζει. Δεν ξέρω πιάνεται Μελωδια στη Θεσσαλονίκη??? Είναι κορυφαίο όμως , όταν το βρω θα σας το βάλω.. Η φωτο του προφίλ σου στο fb είναι κορυφαία ήθελα να στο πω εδώ και καιρό!!!!!

Gio περαστικά σου ιωσούλα θα ήταν και πέρασε , προσοχή στον μικρούλη αν και τυχερή υπάρχει και η μανούλα να τον κρατά όποτε μια χαρά!

Daf μου σωστά το σκέφτεσαι για το πακέτο με τα τσιγάρα , μου θύμησες μια φορά που κάποιος από τους παππουδογιαγιαδες της έδωσε ένα κουτί με depon:shock: να παίζει ενώ έτρωγε… αντέδρασα ακριβώς το ίδιο. Οσο για την απορία σου καθόλου χαζή δεν είναι , το ίδιο σκέφτομαι κι άγω. Ξέρετε όμως και τι άλλο σκέφτομαι ? Πως όταν το παιδάκι μας το 1ο θα έχει γίνει 3 χρόνων και πλέον θα έχουμε ξεφύγει από αυτό το μωρουδιστικο και βρεφικό θα είναι δύσκολο να ξαναγυρίσουμε πίσω και μαζευτούμε απ την αρχη με ένα νέο μωράκι. Γι αυτό είμαι της γνώμης κοντά κοντά τα παιδάκια να ξεμπερδεύουμε… Το λέω εγώ αυτό που δεν με παίρνουν και τα χρόνια καθοτι ανω των πρωτων …αντα

Διάβασα κάπου κι αυτό. Πως το νούμερο 3 είναι κάτι σαν αναπηρία .. δηλ τίποτα δεν λειτουργεί όταν είναι τρίποδο και δεν μπορεί να πάει μπροστά. Γι αυτό και καμιά οικογένεια δεν πρέπει να μένει τριμελής από επιλογή.

Η μικρουλινα μου δεν κοιμάται την ημέρα καθολου πια ..δεν ξέρω τι να κάνω με έχει σκάσει.. Την βαζω για ύπνο και παω μετα απο κανα τεταρτο να δω τι κάνει και την βρίσκω να καθεται οκλαδον και σκύμενη πάνω στα πόδια της :roll::roll: Καθεται έτσι για λίγο και μετά με φωνάζει να την παρω...Τι να πω μάλλον της αρέσει η γιόγκα.. DaF Θα στην στειλω παρέα να κανετε μαζί.:lol:...

Επεξεργάστηκαν by marigia

nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...