Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 24 λεπτά , linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Δεν τις  έκανα σήμερα αυτές,μόνο ΑΜΗ έκανα.Παιζουν ρόλο αυτές λες?

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Και εγώ έτσι είχα πέσει τα πατώματα … χωρίς να δω τους υπόλοιπους παράγοντες όπως σου αναφερει η λινα… και τα πηγα  πολύ καλα στην ωοληψια  … δεν γνωρίζω πως θα εξελιχθούν τα πράγματα για μένα όμως έχω στην κατάψυξη καποιες βλαστοκυστες και αυτό με παρηγορεί έστω και σε ένα βαθμό να μην νιώθω τόσο μεγάλη ανασφάλεια καθώς δυστυχώς δεν έχω ακόμα παιδάκι !!!! Ποτέ μην εγκαταλείπεις και όσο και να μην είναι εφικτό μην αφήνεις τον φόβο κ την στεναχώρια να σε καταλάβουν … 

      Εγώ έχω μόνο ένα εμβρυακι ακόμα.. ευτυχώς που έχω την κορούλα μου,νιώθω πως δεν θα μπορέσω να κάνω άλλο παιδί..δεν αισθάνομαι καθόλου καλά,δεν ξέρω 

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καθισματα αυτοκινητου συνέχεια......

Λοιπoν μίλησα με αυτη την εταιρέια mobo που φέρνει τα BESAFE για να ρωτησω τιμές για τα BeSafe iZi Combi X2 και το izi comfort, λοιπον με ενημερωσαν πως έχει βγει καινουργιο μοντέλο το izi Combi Χ3 και κάνει 490ε με isofix και 450 χωρίς.

Το BESAFE comfort x1 κάνει 250ε. Γιατί τέτοια διαφορά ξερει καμιά να μας πει?? gio , Katerin@ τα φωτα σας Please.


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπραβο , μπράβο το Χριστινάκι περαστικά κι αγυριστα να είναι!

Καλε που να τη χωρεσει το καθισματακι την Σκλεναρικοβα σου, Είπαμε πάει για τοπ μοντελ:P

Σκλεναρίκοβα?Ποια είναι αυτή? Μία άσχημη?:lol:

Τρέμε Σκλεναρίκοβα, έρχεται η Χριστινίκοβα.....:mrgreen::mrgreen::mrgreen:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Gio μου διάβασα σε αυτό σάιτ που μου είπες και ενώ στα αγγλικά τα λέει σούπερ όταν πήγα στις βαθμολογίες που είναι στα γερμανικά,αν κατάλαβα καλά γιατί τα γερμανικά μου είναι άθλια, απλά το δίνει αποδεκτό (befriedigen) και σε κάποια άλλα κάτι χειρότερο που δεν το ξέρω (ausreichend).Μήπως δεν κατάλαβα καλά???

Ξέρει καμιά καλύτερα γερμανικά από εμένα να μας βοηθήσει?


KIN6p2.png

Σε ποια έκσταση πάνω,σε χορό μαγικό μπορεί ένα τέτοιο πλάσμα να γεννήθηκε..........

Link to comment
Share on other sites

νεαμανουλα πραγματι χριστινικοβα, πως να σας κανει παιδι μου το καθισμα, θα θελα να ξερα, 8 ποντους διαφορα εχει με την ερατουλα, χελοοοοου!!!!!!:tongue::lol:

μπουφαν δε της εβαζα ποτε, ειναι πολυ στριμωχτικο καθισμα κ την επνιγε. τα ποδαρακια δεν πειραζει να διπλωνουν, το κεφαλι ομως πειραζει να ξεπερνα το οριο,καλα εκανες κ της το αλλαξες.

οποτε θα της το κρατησω το περεγκο μεχρι να φτασει τους 80 ποντους περιπου ε;κοιταξα τις καμπυλες κ μαλλον θα ειναι 15 μηνων τοσο, λετε να ζητησω το καινουριο καθισμα απο τους παππουδες για δωρο βαφτισης;:confused: ευκαιρια νομιζω, ε;

κατερινα υπομονη λεμε, μην πανικοβαλλεσαι, δοντια ειναι , θα περασουν! ποσα ακομα εχετε;;12;14;16;:tongue:

σπικινγκ οφ δοντια...η ερατουλα εβγαλε σημερα το 5ο!, τριτο απο τα κατω και ξεπεταγεται σιγα σιγα το 6ο, παλι απο τα κατω!

και παιδιαααα, θυμαστε που ελεγα για την 'ψηλομυτα';;;παει αυτη, τη χασαμε, τωρα κανουμε το αλογακι!!! της λεω, ερατω πως κανει το αλογακι;, και κανει με τη γλωσσα 'κλατς κλατς κλατς..."!!!!!τη εβγαλα κ βιντεο, πολυ γελιο, την ειδε κ η αδερφη μου σημερα και ξετρελαθηκε!!!εχουμε ψωνιστει οικογενειακως με τον μικρουλικο ανθρωπακο μας!!!τι φανταστικα που ειναι τα μωραααααα!!!!!:tongue::tongue::tongue::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καθισματα, δοντια χαμος!!!! Δε σας προλαβαινω!!!

Και εμεις εχουμε το primmovaggio αλλα θα το χρησιμοποιησω οσο περισσοτερο μπορω, αλλωστε κουτσα στραβα μας περνει ακομη και βλεπω κατα αρχες καλοκαιριου να αλλαζουμε και να παιρνουμε καινουριο. Παντως αυτο το besafe ακριβο βρε κοριτσια, ε οχι και 500 Ευρω για ενα καθισμα. Βεβαια αν ειναι για την ασφαλεια ΟΚ αλλα πρεπει να κανουμε πολλες οικονομιες για να το αποκτησουμε (να ναι καλα η πιστωτικη..:rolleyes:) Εγω σκεφτομουν να παρουμε maxi cosi priofix αν θυμαμαι καλα το μοντελο αλλα απλα θυμαμαι οτι απο εξωτερικο το παιρνω γυρω στα 250 ευρω ανω εδω εχει 450. Τελος παντων ως τοτε εχουμε καιρο..

Καλα ε σημερα ο μικρος πηρε φορα!!! Ξεχαστηκε σε καποια φαση και διεσχισε ολο το σαλονι, γενικα τον βλεπω εχει παρει θαρρος αλλα παντα σε ανυποψιαστες στιγμες, αν θα του πω εγω να περπατησει ψιλοδισταζει και χαιδευεται. Πιστευω μεχρι τον αλλο μηνα θα περπαταει κανονικα και τοτε φουλ τρεξιμο απο πισω. Σημερα εβαλε και ενα κερμα στο στομα του και μου πηγε η καρδια στην κουλουρη, μα το θηριο εκει που δεν τον σπερνουν εκει φυτρωνει:lol:

Κωνσταντια μου θα το ψαξω στον ΚΟΚ αν και δεν εχει παρει κατι το ματι μου..περασε και καιρος βλεπεις απο την τελευταια φορα που τον εχω εφαρμοσει...να περιμενεις απαντηση;)

Γεια σου ρε neamanoula με την Σκλεναρικοβα σου!!!!:lol:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ξέρετε αν ο ΚΟΚ επιτρέπει το παιδικό κάθισμα στη θέση του συνοδηγού εφόσον δεν υπάρχει αερόσακος???Πεζή???

Διαβασα εδω στο φορουμ πως εφοσον είναι απενεργοποιημένος ο αεροσακος επιτρέπεται.

Παντως κι εγω συμφωνω πως τα 450ε είναι πολλα. Μαλλον προσανατολιζομαστε για το britax multitech αλλά δεν εισαγεται στην Ελλαδα... Κανει γυρω στα 300 αλλα έιναι απο 8 μεχρι 25 κιλά και σου δίνει την δυνατότητα να το γυρισεις μπροστα απο τα 4 μεχρι περίπου τα 8 χρόνια.

ΠΕΖΗ θηριακι ο Νικολας, τι μήνας καλε σε 2 βδομάδες το πολύ θα περπατησει θα δεις!!!

Νεαμανουλα προσκυνω άπαιχτη Χριστινικοβα:lol::lol:

Ερατουλα χοπ χοπ χοπ ενα αλογατακι...:P:p

Επεξεργάστηκαν by marigia

nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!

Τριημερο στη Χαλκιδική κι εμείς κι ο μικρός μου Θανάσης χόρτασε παρέα!

Βγάλαμε και το 8ο δοντάκι! Yes!!

Επιλέον άρχισε να στέκεται ΜΟΝΟΣ του για 2-3 δευτερόλεπτα!!

Μπουσουλάει πλέον κανονικότατα με την ταχύτητα του φωτός σε όλο το σπίτι, πιάνεται από παντού και περπατάει επίσης όλο το σπίτι και βάζει στο στόμα του ό,τι ψίχουλο ή κλωστή βρει μπροστά του. Είμαι όλη την ώρα με τη σκούπα στο χέρι, μα και πάλι όλο του βγάζω σκουπιδάκια απ'το στόμα, που τα βρίσκει, δεν μπορώ να καταλάβω...

Από μόνος του κάνει τα πάντα, παλαμάκια, γελάκια...αν όμως του το ζητήσω εγώ, τίποτα! Κι αν του πω "Θανάση έλα στη μανούλα", αυτός γυρνάει, με κοιτάει, χαμογελάει και φεύγει στην αντίθετη κατεύθυνση...Αλλά το πιο ωραίο είναι όταν βρίσκεται στο παράθυρο, κοιτάζει απ'έξω και χτυπάει με τα χεράκια του το τζάμι...

Αυτά από την κουκουβομαμά Άντα...

Ευτυχώς εμένα η πεθερά μου είναι πολύ καλή και δεν έχω κανένα παράπονο. Και μακάρι να ήταν εδώ αυτή ή η μαμά μου, γιατί τώρα ψάχνω για γυναίκα για να μου κρατάει το μικρό, μέσα Μαίου γυρνάω στη δουλειά και δεν θελω γμτ

Χαίρομαι που το Χριστινάκι είναι καλά!!

ΠΕΖΗ, μη μασάς! Κι εμάς τα πεθερικά μου είναι στη Χαλκιδική, αλλά δεν μας είπαν ποτέ να μείνει ο Θανάσης μόνος του εκεί. Φυσικά και δεν θα τον άφηνα στην ηλικία που είναι, ούτε στη μάνα μου, εννοείται!!

ΟΚ, κορίτσια, περισσότερα αύριο, ο σύζυγος νυστάζει κι έχει δουλειά, όχι σαν την τυχερή εμένα... Α, και όσο για το δημόσιο, το βλέπω να μπαίνουμε μέσα αν δεν προσέξουμε, θέλουμε να αγοράσουμε και σπίτι και ονειρευόμαστε ήδη το δεύτερο μωρό για του χρόνου ίσως...να δούμε πώς θα είναι τα πράγματα....

Link to comment
Share on other sites

Αρε Χριστινίκοβα!!!!!Κουκουβάαααα!!!!

Τι κάνετε κοριτσάρες?Όλα οκ?

Σήμερα είμαι τρισευτυχισμένη διότι το Παναγιωτίνι είπε ΜΑΜΑ ολοσωστα και καθαρα πολλές φορές!!!!!Τέρμα τα ΜΠΑΜΠΑΜΠΑΜΠΑ,ΜΑΜΑΜΑΜΑΜΑΜΑ σκέτα Μπαμπά και Μαμά και το φοβερό είναι ότι το σκατούλι τα λέει πακέτο!!!!!Μόλις γυρίσαμε απο την δουλειά άρχισε και μέχρι που κοιμήθηκε δεν σταματούσε να μας κοιτάει χαμογελαστός και να τα επαναλαμβάνει!!!!:-P:-P:-P

Κωνσταντία επειδή δεν ξέρω γρί γερμανικά θα ήθελα να με διαφωτήσεις επι του θέματος!!!!Λές να είναι μάπα του καρπούζι?Η διαφορά του χ1 με Χ2 και με το Χ3 είναι ότι το Χ1 κοιτάει ΜΟΝΟ μπροστά, το Χ2 ΜΟΝΟ πίσω και το Χ3 ΜΟΝΟ πίσω με νέα τεχνολογία για την προστασία του λαιμού απο νεογέννητο μέχρι 18 κιλά αν κατάλαβα καλά.

ΠΕΖΗ μου και εγω το maxicosi ήθελε αρχικά αλλα έχω αλλάξει γνώμη, άν καταφέρω να έχω τον μικρό ανάποδα μέχρι τα 3-4 θα είναι μιά χαρά μετα.

Link to comment
Share on other sites

κατερινα τωρα το διαβαζα στην ελευθεροτυπια!ευτυχως βρεθηκε κ ειναι κ παλι στο μαιευτηριο!!!!!!!ποια τρελη το πηρε, μα τι κοσμος υπαρχει επιτελους...για αλλη μια φορα αποδεικνυεται οτι μπαινακης βγαινακης τα μαιευτηρια......:mad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κατερινα τωρα το διαβαζα στην ελευθεροτυπια!ευτυχως βρεθηκε κ ειναι κ παλι στο μαιευτηριο!!!!!!!ποια τρελη το πηρε, μα τι κοσμος υπαρχει επιτελους...για αλλη μια φορα αποδεικνυεται οτι μπαινακης βγαινακης τα μαιευτηρια......:mad:

κοριτσια ΕΠΕΙΓΟΝ:http://www.parentscafe.gr/showthread.php?p=175828&posted=1#post175828

μπορουμε ολες να βοηθησουμε, ειναι πολυ ασχημα το παιδι:cry:.

Όποιος επιθυμει να δωσει αιμα για τον ελεγχο της ιστοσυμβατοτητος του Παιδιου , ειναι δωρεάν γιατι καποιες μανες πηγαν και τους ζητηθηκαν χρηματα..

Το παιδάκι λεγεται Τρύπας αρρεν του Κωσταντινου και μπορειται να γινεται δότες γενικώς με προτεραιότητα στον Τρυπα, μόνο στο Γεννηματά και μετά απο ραντεβου στα τηλέφωνα 210 7711914

κοριτσια εκτος αθηνων γινεται κ στα νοσοκομεια στα ανοσολογικα τμηματα....

Επεξεργάστηκαν by DaF
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς βρέθηκε το παιδάκι!!Daf ξέρω από πρώτο χέρι ότι ασφάλεια δεν υπάρχει στα νοσοκομεία. Όταν είχαμε τον μικρό μας στο Ιπποκράτειο Θεσ/νίκης μας σταματούσαν στην πύλη, μας ρώταγαν «Που πάτε» τους λέγαμε «στο μωρό μας στην εντατική» και άνοιγαν χωρίς κανέναν έλεγχο. Άσε που έφευγες ότι ώρα ήθελες και όπως ήθελες. Μέχρι και ναρκομανείς υπήρχαν στον όροφο των νεογέννητων… Αίσχος…

Όσο για τον μικρό Παναγιωτάκη το παρακολουθώ το θέμα. Θέλω και εγώ να δώσω αίμα. Μακάρι να βρεθεί δότης…


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το άκουσα για το μωράκι που άρπαξαν από το Έλενα, ευτυχώς βρέθηκε όμως...Ήταν λέει μία σαραντάχρονη, ήδη μητέρα 2 παιδιών και το έκανε για να κρατήσει τον άντρα της, μιας που είχε αποβάλλει και δεν του το είχε πει...Ελεοςςςςς, για έναν άντρα να αρπάξεις βρέφος?Για έναν άντρα????:confused:

daf κι εμένα το κάνει αυτό με την γλώσσα κλαπ, κλαπ, κλαπ κι εχει πολύ γέλιο, της το κάνω εγώ και το κάνει κι αυτή. Γέλιο έχει επίσης που μας κοροιδεύει κανονικότατα, βήχουμε εμείς - βήχει ψεύτικα κι αυτή, στο παιδίατρο η χαρά της - έβηχαν τα παιδάκια κι αυτή γυρνούσε προς το μέρος τους κι έβηχε κι αυτή. Ένα κοριτσάκι είδε προχτες και η δικιά μου της χαμογέλασε και της έκανε κλαπ με τη γλώσσα -πολύ γέλασα, λέω εντάξει το σήμα κατατεθέν δώθηκε.:lol:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ένα κοριτσάκι είδε προχτες και η δικιά μου της χαμογέλασε και της έκανε κλαπ με τη γλώσσα -πολύ γέλασα, λέω εντάξει το σήμα κατατεθέν δώθηκε.:lol:

:lol::lol::lol:

Tι κανεις κοπελια?Κοιμηθηκε η μικρη?Εμενα μεχρι πριν λιγο τσιριζε, τον κατεβασα στην μανα μου...γμτ παει το σιδερωμα και σημερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε βρε κοριτσια??? Τον τελευταιο καιρο δεν ακουμε και κανα ευχαριστο νεο, ολο δυσαρεστα:-( Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου η Παναγιτσα να βοηθησει το παιδακι της anninas τι να πω..πολυ ατυχο παιδακι να ταλαιπωριεται ετσι..η καρδια μου εχει γινει περιβολι απο προχθες. Αν ειναι απο Δευτερα θα κανω ενα τηλεφωνακι στο Ιπποκρατειο και ας δωσει ο Θεος να μπορεσουμε να βοηθησουμε:-(

Οσο για το βρεφος στο μαιευτηριο..ανυκουστο, το Ελενα δημοσιο ειναι αν δεν κανω λαθος?? Τι να πω..για σφαξιμο ειναι μερικοι ανθρωποι αλλα απορω..ακομη και αν κανεις rooming in οταν η μαμα θελει να κοιμηθει, να κανει ενα μπανιο, να παει τουαλετα κ.λ.π. δεν το παιρνουν πισω το μωρο ή τουλαχιστον φανταζομαι οτι εγω αυτο θα εκανα, δηλαδη σε δωματιο νοσοκομειου ή ακομη και ιδιωτικου μαιευτηριου εγω θα κοιμομουν και το μωρο μου θα ηταν διπλα μου ετσι απροστατευτο?? Αυτο μου εκανε εντυπωση..:confused: Ευτυχως ολα καλα και για κακουργημα παει η κακουργω απο οσο ξερω..θα μπω και στη ζουγκλα να μαθω περισσοτερα.

Παντως τα καθισματα που κοιτανε πισω ΟΚ ολα καλα στα οικογενειακα αυτοκινητα, αλλα εγω που κατα 99% χρησιμοποιω το μικρο αυτοκινητο, εδω τωρα το καθισματακι ειναι ισα ισα και ακουμπανε τα ποδια του νικολη στο καθισμα οταν θα μεγαλωσει και αλλο που θα τα βαζει?? Θελω να πω οτι οταν το αυτοκινητο ειναι κουτσικο και στενο στα πισω καθισματα οπως το δικο μου δεν θα ειναι λιγο αβολο για το παιδι..λεω εγω τωρα??

Και να σας πω και το αλλο...σημερα εχουμε παιδιατρο..ε μολις μπηκαμε στο ιατρειο ο μικρος αρχισε να γατζωνεται απο πανω μου και να ψευτοκλαιει, στη συνεχεια οταν ειδε σε καποια φαση το γιατρο αρχισε να ουρλιαζει και να κλαει ακαταπαυστα..ε λεω θα περασει..αλλα πού?? Υστερα απο κανα μισαωρο ηρθες η σειρα μας, φυσικα ο μικρος μας ειχε παρει τα κεφαλια..μπηκαμε στο εξεταστηριο και τι να σας πω..σπαραζε..ουτε που μπορεσε ο γιατρος να τον εξετασει, βαρος δεν μπορεσαμε να μετρησουμε, υψος με το ζορι, το λαιμο και στομα επισης και για το τελειωμα απο το ατελειωτο κλαμα κοντα μιας ωρας εκανε εμετο ολο το φαγητο του, πνιγηκε απο τους λυγμους, τα καναμε χαλια, εγω να σκουπιζω τους εμετους απο το πατωμα και παει λεγοντας. Τελικα ουτε να μιλησω με το γιατρο μπορεσα ουτε τιποτα, καναμε το εμβολιο τελικα υστερα απο μαχη και φυγαμε αρων αρων:o Ελπιζω μονο και ευχομαι να μην το παρει συνηθεια γιατι την βαζαψε..θα ακουει ο γιατρος νικολας και θα φευγει, αναστατωσαμε ολο το ιατρειο, μην σας πω ολη την πολυκατοικια, τα βρωμισαμε ξυνιλα και φυγαμε..:cool:

Αυτα τα νεα μας..σας ζαλισα ολιγον ε??


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...