Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Και να σας πω και το αλλο...σημερα εχουμε παιδιατρο..ε μολις μπηκαμε στο ιατρειο ο μικρος αρχισε να γατζωνεται απο πανω μου και να ψευτοκλαιει, στη συνεχεια οταν ειδε σε καποια φαση το γιατρο αρχισε να ουρλιαζει και να κλαει ακαταπαυστα..ε λεω θα περασει..αλλα πού?? Υστερα απο κανα μισαωρο ηρθες η σειρα μας, φυσικα ο μικρος μας ειχε παρει τα κεφαλια..μπηκαμε στο εξεταστηριο και τι να σας πω..σπαραζε..ουτε που μπορεσε ο γιατρος να τον εξετασει, βαρος δεν μπορεσαμε να μετρησουμε, υψος με το ζορι, το λαιμο και στομα επισης και για το τελειωμα απο το ατελειωτο κλαμα κοντα μιας ωρας εκανε εμετο ολο το φαγητο του, πνιγηκε απο τους λυγμους, τα καναμε χαλια, εγω να σκουπιζω τους εμετους απο το πατωμα και παει λεγοντας. Τελικα ουτε να μιλησω με το γιατρο μπορεσα ουτε τιποτα, καναμε το εμβολιο τελικα υστερα απο μαχη και φυγαμε αρων αρων:o Ελπιζω μονο και ευχομαι να μην το παρει συνηθεια γιατι την βαζαψε..θα ακουει ο γιατρος νικολας και θα φευγει, αναστατωσαμε ολο το ιατρειο, μην σας πω ολη την πολυκατοικια, τα βρωμισαμε ξυνιλα και φυγαμε..:cool:

Αυτό ακριβώς γίνεται κάθε που πάμε στον γιατρό, έτσι για να με νιώθεις λίγο (χωρίς τον εμετό βέβαια...) με το που βλέπει τη γιατρό (χωρίς να μας πλησιάσει η καημένη) έγινε χαμόςςςςςςς....αφού την έχω αγκαλιά και την εξετάζει και κάθε φορά που βγαίνουμε από το εξεταστήριο οι γονείς μας κοιτάνε με έντρομο μάτι...

gio άστο το σίδεροοοοοοοοοοο...εμενα κοιμήθηκε πριν λίγο ουφφφφφφφφφφ

Δυσάρεστα πολλά νέα, να πάνε όλα καλά, τίποτα άλλο δεν θέλω να πω...αχχχχ...


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας βρε φιλεναδες!!! Και εγω λεω μονη μου θα τα γραψω μονη μου θα τα διαβασω???:lol::lol:

neamanoula μου αστα βραστα..σκατ@ και αποσκατ@:-( Οσο για τα μικρα μας..σε νιωθω η ταλαιπωρη μανα..

gio μου καλα ρε εισαι τρελη σιδερο τετοια ωρα?? Ουτε να με πληρωναν!!!:lol:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε βρε κοριτσια??? Τον τελευταιο καιρο δεν ακουμε και κανα ευχαριστο νεο, ολο δυσαρεστα:-( Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου η Παναγιτσα να βοηθησει το παιδακι της anninas τι να πω..πολυ ατυχο παιδακι να ταλαιπωριεται ετσι..η καρδια μου εχει γινει περιβολι απο προχθες. Αν ειναι απο Δευτερα θα κανω ενα τηλεφωνακι στο Ιπποκρατειο και ας δωσει ο Θεος να μπορεσουμε να βοηθησουμε:-(

Θελω και εγω και ηδη ρωτησα τον παιδιατρο του μικρου και μου ειπε να παω...αν και μου ειπε οτι δεν ειναι και τοσο ανωδυνη διαδικασια και ειμαι λιγο φοβιτσιαρα αλλα εχω καταστεναχωρηθει με τον μικρο ΗΡΩΑ Παναγιωτη και λογω και του δικου μου Παναγιωτη θα ηθελα πολυ να βοηθησω!!!!:confused:

Παντως τα καθισματα που κοιτανε πισω ΟΚ ολα καλα στα οικογενειακα αυτοκινητα, αλλα εγω που κατα 99% χρησιμοποιω το μικρο αυτοκινητο, εδω τωρα το καθισματακι ειναι ισα ισα και ακουμπανε τα ποδια του νικολη στο καθισμα οταν θα μεγαλωσει και αλλο που θα τα βαζει?? Θελω να πω οτι οταν το αυτοκινητο ειναι κουτσικο και στενο στα πισω καθισματα οπως το δικο μου δεν θα ειναι λιγο αβολο για το παιδι..λεω εγω τωρα????

Ελα ρε ΠΕΖΗ πας λιγο πιο μπορστα το καθησμα του συνοδηγου...και εμεις και στο μικρο θα το χρησιμοποιουμε οχι μονο στο μεγαλο!!!!

Και να σας πω και το αλλο...σημερα εχουμε παιδιατρο..ε μολις μπηκαμε στο ιατρειο ο μικρος αρχισε να γατζωνεται απο πανω μου και να ψευτοκλαιει, στη συνεχεια οταν ειδε σε καποια φαση το γιατρο αρχισε να ουρλιαζει και να κλαει ακαταπαυστα..ε λεω θα περασει..αλλα πού?? Υστερα απο κανα μισαωρο ηρθες η σειρα μας, φυσικα ο μικρος μας ειχε παρει τα κεφαλια..μπηκαμε στο εξεταστηριο και τι να σας πω..σπαραζε..ουτε που μπορεσε ο γιατρος να τον εξετασει, βαρος δεν μπορεσαμε να μετρησουμε, υψος με το ζορι, το λαιμο και στομα επισης και για το τελειωμα απο το ατελειωτο κλαμα κοντα μιας ωρας εκανε εμετο ολο το φαγητο του, πνιγηκε απο τους λυγμους, τα καναμε χαλια, εγω να σκουπιζω τους εμετους απο το πατωμα και παει λεγοντας. Τελικα ουτε να μιλησω με το γιατρο μπορεσα ουτε τιποτα, καναμε το εμβολιο τελικα υστερα απο μαχη και φυγαμε αρων αρων:o Ελπιζω μονο και ευχομαι να μην το παρει συνηθεια γιατι την βαζαψε..θα ακουει ο γιατρος νικολας και θα φευγει, αναστατωσαμε ολο το ιατρειο, μην σας πω ολη την πολυκατοικια, τα βρωμισαμε ξυνιλα και φυγαμε..:cool:

Αυτα τα νεα μας..σας ζαλισα ολιγον ε??

Πεθαινω απο τα γελια...σουπερ περιγραφη!!!!Παντως για να ηρεμησεις ΄΄η να αναστατωθεις, ο Παναγιωτης εδω και 3 μηνες μολις μπει ο γιατρος στο σπιτι και τον παρε πρεφα σμιγει τα φρυδια και του τσιριζει να τον τρομαξει.Μολις δε τον ακουμπησει...ποιος ειδε τον θεο και δεν τον φοβηθηκε, απλα τον κραταω εγω οσο μπορω και κουτσα σταβα τα καταφερνουμε!!!!Μολις γινει το εμβολιο φευγω απο το σαλονι, παω αλλου για να ξεχαστει!!!!Τις ερωτησεις πριν να της κανεις...μην τις αφηνεις για το τελος!!!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βρε φιλεναδες!!! Και εγω λεω μονη μου θα τα γραψω μονη μου θα τα διαβασω???:lol::lol:

neamanoula μου αστα βραστα..σκατ@ και αποσκατ@:-( Οσο για τα μικρα μας..σε νιωθω η ταλαιπωρη μανα..

gio μου καλα ρε εισαι τρελη σιδερο τετοια ωρα?? Ουτε να με πληρωναν!!!:lol:

Και τι ωρα να σιδερωσω...το μεσημερι????:confused::tongue:

Κοντος ψαλμος αλληλουια...θα τα βρεις μπροστα σου τρελλοΠεζουλα και θα με θυμηθεις!!!!Σε λιγο θα τα φοραμε υγρα...ουτε απλωμα μιας και ειναι μονιμως ασιδερωτα!!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς γίνεται κάθε που πάμε στον γιατρό, έτσι για να με νιώθεις λίγο (χωρίς τον εμετό βέβαια...) με το που βλέπει τη γιατρό (χωρίς να μας πλησιάσει η καημένη) έγινε χαμόςςςςςςς....

:lol: Τουλαχιστον εσυ γλιτωνεις το σφουγγαρισμα!!!!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε συ gio χαιρω πολυ να το παω μπρος το μπροστινο καθισμα αλλα ουτως ή αλλως η βαση του καθισματος θα ειναι πανω στην πισω θεση η οποια ειναι κουτσικη πού θα ειναι στον αερα?? Οποτε παλι θα ερχεται σε επαφη με την πλατη της θεσης, γι αυτο λεω τα ποδαρακια του πού θα τα βαζει?? Ενω στο μεγαλο αυτοκινητο εχει μεγακυτερη θεση και υπαρχει αλλη ανεση μπορεις να πας το καθισματακι και να το δεσεις λιγο πιο πισω για να υπαρχει καποιος χωρος εστω ελαχιστος μπροστα στα ποδαρακια δεν ειναι τοσο στριμωγμενα..και μη μου πεις να χρησιμοποιω το μεγαλο αυτοκινητο μεσα στην πολη γιατι αυτο δεν παιζει:rolleyes:

Βλεπω με προετοιμαζεις ωραια για τη δουλεια..φιλη να σου πετυχει..:tongue:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ gio χαιρω πολυ να το παω μπρος το μπροστινο καθισμα αλλα ουτως ή αλλως η βαση του καθισματος θα ειναι πανω στην πισω θεση η οποια ειναι κουτσικη πού θα ειναι στον αερα?? Οποτε παλι θα ερχεται σε επαφη με την πλατη της θεσης, γι αυτο λεω τα ποδαρακια του πού θα τα βαζει?? Ενω στο μεγαλο αυτοκινητο εχει μεγακυτερη θεση και υπαρχει αλλη ανεση μπορεις να πας το καθισματακι και να το δεσεις λιγο πιο πισω για να υπαρχει καποιος χωρος εστω ελαχιστος μπροστα στα ποδαρακια δεν ειναι τοσο στριμωγμενα..και μη μου πεις να χρησιμοποιω το μεγαλο αυτοκινητο μεσα στην πολη γιατι αυτο δεν παιζει:rolleyes:

Βλεπω με προετοιμαζεις ωραια για τη δουλεια..φιλη να σου πετυχει..:tongue:

Βρε συ το καθισμα απο οσο ξερω εχει στανταρ τοποθετηση, δεν παει μπρος-πισω!!!!Τουλαχιστον ετσι ειναι τα isofix.

Τωρα για την δουλεια που λες...πλακα κανω ρε!!!!Τα ξερεις δεν χρειαζεται να στα πω εγω!!!!Θα βρεις τον ρυθμο σου, μην ανησυχεις!!!!Και εγω ουτε που φανταζομουν ποτε οτι θα σιδερωνω αργα το βραδυ...τωρα να με δεις να βλεπω και CSI ταυτοχρονα!!!!

ΥΓ Σου εχω δωρω εκπληξη ΄΄οταν συνατηθουμε...guess what!!!!

neamanoula μην ζηλεψεις εσενα δεν θα σου αρεσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ το καθισμα απο οσο ξερω εχει στανταρ τοποθετηση, δεν παει μπρος-πισω!!!!Τουλαχιστον ετσι ειναι τα isofix.

Τωρα για την δουλεια που λες...πλακα κανω ρε!!!!Τα ξερεις δεν χρειαζεται να στα πω εγω!!!!Θα βρεις τον ρυθμο σου, μην ανησυχεις!!!!Και εγω ουτε που φανταζομουν ποτε οτι θα σιδερωνω αργα το βραδυ...τωρα να με δεις να βλεπω και CSI ταυτοχρονα!!!!

ΥΓ Σου εχω δωρω εκπληξη ΄΄οταν συνατηθουμε...guess what!!!!

neamanoula μην ζηλεψεις εσενα δεν θα σου αρεσει!!!

Ρε συ το ξερω οτι ειναι στανταρ η θεση απλα πώς να στο εξηγησω στο μεγαλο αυτοκινητο κουμπωνει πιο αντε απο οτι στο μικρο γι αυτο λεω οτι εκει μαλλον δε θα υπαρχει προβλημα ενω στο μικρο χλωμο το κοβω να βολεψει το παιδι:rolleyes: isofix ειναι και τα δυο αμαξια απλα ο χωρος καμια σχεση..:rolleyes:

Οσο για τη δουλεια, ασε απο τωρα το σκεφτομαι, σημερα ελειψα καμια 8 ωρες απο το σπιτι και ξερεις ποσο μου κακοφανηκε??? Ξεσυνηθισα αλλα πού θα παει θα μπει το νερο στο αυλακι..να ναι καλα η μαναδες μας!!!:tongue:;)

Καλε τι δωρο??? Θα σκασω για πες..ελπιζω να μην ειναι καμια κοτσανα και απογοητευθω:tongue::tongue:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλε τι γραφω?? Μιλαω με το συζυγο μου πεταξε μια κοτσανα και το εγραψα και εγω...εννουοσα ελπιζω να ειναι κατι καλο μην απογοητευθω!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φιλεναδες σας καληνυχτω..με περιμενει ο αντρουλης!!;)

GIO..περιμενω απαντηση ε??? Ειναι να μη μου ταξεις δωρο..:lol::lol::lol: για να βρισκομαστε συντομα παρακαλω!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονικιες με θέλετε κι εμενα στην παρέα σας???:tongue:

Βρε ΠΕΖΗ τι ηταν αυτό με τον Νικόλα, Φανταζομαι πως θα ήμουν στη θέση σου. Απ τη μια να μην αντεχω άλλο κι απ την άλλη να το λυπάμαι το κακόμοιρο.. Αχ βρε Νικόλα παρά έισαι ζόρικος μου φαίνεται. Δεν πειράζει οταν μεγαλωσει θα γίνει το καλύτερο παιδί θα τό δεις....

Εμας προς το παρόν καθεται στην παιδίατρο γιατί την ξεγελαμε με τα ακουστικά , της τα φοράμε στα αυτια και τρελενεται η λουλουκα μου... λετε να μου γίνει γιατρεσα που λεν και στο χωρίο μου???:lol::lol:

Οσο για τα καθισματακια τι μου κανατε... Εχω μπει σε τρελό ψάξιμο...

Εστειλα mail στη Βritax για το multitech και κορίτσια τι να σας πω τρελή εξυπηρετηση, με ρωτησαν την μαρκα του αυτοκινήτου και το μοντέλο και τελικά μου πρότειναν άλλο μοντέλο το Ηι way ακριβως για τον λόγο που αναφερει η ΠΕΖΗ δηλ το καθισμα του συνοδηγου πάει πολύ μπροστά κοινως δεν κανει για μικρά αυτοκίνητα. Μου έστειλε ο τύπος μέχρι και φωτο για να δω τι χωρο αφήνει το ενα καθισμα και τι το άλλο απο τα αντιστοιχα καθισματακια σε ίδιο αυτοκίνητο με το δικό μας . Εδω πας σε καταστημα και η πωλήτρια βαριέται να σε εξυπηρετηση που είσαι και face to face κι ο ανθρωπος απο τη Σουηδία κάθισε και ασχολήθηκε μαζί μου.


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλενάδες :D

Μόλις κατάφερα να βρώ λίγο χρόνο από το πρωί.. Η μικρή άρχισε πάλι σενάριο με τα δοντάκια τα επάνω :-( Αμαν να βγουν να ησυχάσουμε. Κορίτσια σας έχω λύση για το σίδερωμα...;) Τα διπλώνω κατευθείαν τα περισσότερα και μπαίνουν στις ντουλάπες, όχι ακόμα της μικρής αν και έχει βάλει 2-3 φορές ασιδέρωτο και όλλα οκ! Ξεκούραστο σύστημα, οικολογικό, γλυτώνεις τη στίβα με τα ασιδέρωτα.. θέλετε κι άλλα :cool:!! Από 4 λεκάνες σιδέρωσα μισή προχθές. Μια χαρά στρώνουν τα περισσότερα ούτε που φαίνεται!

Όσο για τα καθισματάκια, δε θέλω να σας αποπάρω αλλά νομίζω ότι όσο καλό και αν είναι ένα καθισματάκι σε προστατεύει μέχρι ένα σημείο... αν είναι να γίνει κάτι μεγαλύτερο ο θεος βοηθός και το καλύτερο να έχεις αγοράσει.. Καλύτερη προφύλαξη είναι η συνετή οδήγηση.. Μαζεύτε τους συζήγους να μην το πατάνε στα 180-200 και καλά θα πάνε όλα. Νομίζω οτι είναι υπερβολικό να κάθεται ένα παιδι μέχρι τα 4 χρόνια του γυρισμένο ανάποδα ή σε ειδικό κάθισμα πάνω από τα 4 μέχρι τα 8 πχ. Φυσικά κάποιο μπούστερ θα υπάρχει αλλά είναι σχετικά άβολα όσο μεγαλώνουν. Η ζώνη ασφαλείας του αυτοκινήτου με ειδική ρύθμιση νομίζω είναι εντάξει μετά τα 5 και σύμφωνα με τη σωμ διάπλαση του παιδιού. Η μεγάλη μου αυτή τη στιγμή που είναι 32 κιλά χρησιμοποιεί κανονικά τη ζώνη, πάντα, κανόνας απαράβατος.

Αυτά..

ΠΕΖΟΥΛΑ πολύ πονηρά μας έκλεισες το μάτι απόψε!! :lol:

Καληνύχτα κι απο μένα!!

Link to comment
Share on other sites

birthday_love_bear.gif

Να ζήσεις ΠΕΖΟΥΛΑ και χρόνια πολλά ,

μεγάλη να γίνεις με αυτους που σ αγαπάνε αγκαλιά!!!!

Να χαιρεσαι την οικογενεια σου, να τα εκατοστησεις και ότι επιθυμείς!!!!!

Καλα να περασεις σήμερα:wink:

Φιλιά


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φιλεναδες σας καληνυχτω..με περιμενει ο αντρουλης!!;)

GIO..περιμενω απαντηση ε??? Ειναι να μη μου ταξεις δωρο..:lol::lol::lol: για να βρισκομαστε συντομα παρακαλω!!!

Eμένα πάλι με περίμενε η μπέμπα!!Γιαυτό και έφυγα άρον άρον...δεν κοιμηθ'ηκαμε, είχαμε μυξούλες γμτ.τίποτα άλλο δεν έχουμε,μόνο μυξούλες που μας κράτησαν ξύπνιες όλο το βράδυ..αχχ πότε θα περασει ο παλιοχειμώνας?Βαρέθηκα πια...

gio πες ρε, τί είναι?Εμένα γιατί δεν θα μου αρέσει??Πες καλέ....

Πεζούλα έχεις γενέθλια σήμερα???

marigia αυτό είναι service...εδώ εκτός του ότι πολλοί πωλητές είναι παντελώς ασχετοι με το αντικείμενο που πουλάνε, δεν σε εξυπηρετουν κιόλας...ένας καλός πωλητής μπορεί να σου πουλήσει τα πάντα, ακόμη κι αν δεν ψήνεσαι τρελά να το πάρεις.:rolleyes:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...