Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

σχεδον δηλαδη καθως τα ξεπεταω ολιγον ειδικα αυτα που ειναι για μεσα στο σπιτι;)

Εσύ το λές ξεπέτάω εγώ το λέω συνοπτικές διαδικασίες!!!!Εννοείται ότι τα περισσότερα ρούχα πλέον έτσι τα σιδερώνω...άσε που πολλά τα διπλώνω και τα πατάω μπρος πισω απλά για την αποστείρωση όχι για την εμφάνιση-πχ εσώρουχα-και τελειώνω πολύ γρήγορα!!!!

neamanoula που είσαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

νεαμανουλα θεικο σκηνικο.....:rolleyes: μα γιατι ειναι ολοι ιδιοι;;μου λετε;;ενα καλουπι υπαρχει τελικα;:tongue::rolleyes::mad:

κωνσταντια τελεια ιδεα για το διαλογισμο....μας χρειαζεται σιγουρα!!!:rolleyes: κ εγω με τη γιογκα χαλαρωνω απιστευτα, παλι καλα που υπαρχει κ αυτο, μην σας πω το εχω λατρεψει περισσοτερο κ απο την κολυμβηση!!

Ωχ Dafoula για πλάκα τον είπα το διαλογισμό (γραπτός λόγος βλέπεις...), όντως η γιόγκα είναι τρομερή. Με είχε βοηθ΄σει και σωματικά και ψυχικά (πχ σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα, ευερέθιστου εντέρου και πολλά άλλα σύνδρομα που με διακατέχουν....:D:D)

Ρε κορίτσια αυτό με τους άνδρες είναι σίγουρα κάποια παγκόσμια συνομωσία, δεν έξηγείται αλλιώς. Έχει περάσει πια στα γονίδιά τους να το παίζουν άσχετοι και ανίδεοι για να τη σκαπουλάρουν:mad:

Αυτό το σίδερο πάλι τον ατελείωτο έχει...(ευτυχώς είναι από τις δουλειές που μου αρέσουν:confused:) Μαράζι το έχω να τελειώσω με όλο το σίδερο για να μαζέψω τη σιδερώσρτα από το δωμάτιο του παιδιού, που έχει γίνει μόνιμο έπιπλο;), και το καλάθι των άπλυτων να είναι άδειο ή έστω μισογεμάτο...


KIN6p2.png

Σε ποια έκσταση πάνω,σε χορό μαγικό μπορεί ένα τέτοιο πλάσμα να γεννήθηκε..........

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑ ΠΕΖΟΥΛΑ!!

αυτο το σκ ημουνα infacoma με τη δουλεια και ψοφησα:-( κ αυριο αρχιζει μια νεα εβδομαδα δουλειας, τι καλα, το παω σερι 2 βδομαδες χωρις αναπαυλα..:mad:

καλα εχω πεθανει στο γελιο με τους αντρες σας, γελαω σαν χαζη, μα φρουτο+ελαιολαδο?

μαλλον θα προσπαθει, Πεζουλα, να ανοιξει νεους διατροφικους οριζοντες στο παιδι!!

οσο γιατην αναισθησια τους κ γαιδουρια τους, τι να πω, καρμπον?

για τη σκονη της ατμοσφαιρας(βλ. αφρικανικη σκονη) καλα που εχουμε τον Βαρδαρακο και ξελασπωνει;)

την αλλη κυριακη εχουμε γενεθλια, ω.. ναι αλλα δεν το κοβω να κανουμε κατι, μια τουρτιτσα μεταξυ μας,λογως κουρασης με τη δουλεια, αν κ αδικο για την μικρη.

χρωσταω κερασμα κοριτσακια!!

κατερινακι καλη ευκολια στην μετακομιση!!

νεαμανουλα, ολο λεω να περιορισω την ατιμη την σοκαλατα, γιατι σερνεται κ καντινα, αλλα ολο υποκυπτω.. θα την χτυπησω την συνταγη σου;)

vallou, gio πολυ προκοπη βρε με το σιδερο, αλλα εγω εφαρμοζω το συστημσ οτι μπορει να καλοδιπλωθει και δεν χρειαζεται σιδερο, σουμπιτο στην ντουλαπα, οχι θα κατσω να σκασω..

marigia απλα απαραδεκτη η νονα σας, αλλα καταλαβαινω την ψυχολογικη πιεση που τραβας απο τη μια η δουλεια κ απο την αλλη να εχεις καποιον στο σπιτι εμπιστοσυνης, ξεκινα με αυτο κ μη σταματας να ψαχνεις, σε ποια περιοχη εισαι να ρωτησω κ γω εχω πολυ καλους φιλους αθηνα(αδελφικους!)

νταφιτσα οσο για το ασβεστιο θα συμφωνησω μαζι σου, κ μπορω να πω πως νιωθω κ τυψεις για την εκβαση της εγκυμοσυνης που δεν το εψαξα κ πηρα κατα κορον ασβεστιο-σιδηρο. παθηματα-μαθηματα:rolleyes:


.png
Link to comment
Share on other sites

χεχε σιγα μην τα λετε μονες κυριες μου, πεζη πολυ κριμα για το 14αρι παρεμπιποντως, χαλεποι κ οι καιροι..!

βρε κωνσταντια κ εγω ελεγα ωραια να μας πεις κ κανενα κολπακι του διαλογισμου:tongue:

κ εγω με τα συνδρομα αλλο τιποτα:rolleyes:επισης μου ειναι πολυ γνωστος ο ψυχαναγκασμος του αδειου καλαθακιου απλυτων!!!:lol:

Στελλα αμα εχεις καντιντα αστο μωρε το γλυκακι...

παντως με τα συμπληρωματα, μη νομιζεις, το 1ο τριμηνο κ εγω τα κουτσοπαιρνα, δεν ειχα διαβασει τιποτα, βλεπεις...αλλα ευτυχως εκανα τους απειρους εμετους κ ετσι μπορω να πω τα απεβαλλα τα κακα στοιχεια:lol::lol::lol:

με τον γιατρο μου εχω αυτο το μοναδικο παραπονο, που μου εδωσε το κ@##ασβεστιο με την ασπαρταμη!τιποτα αλλο ομως, ευτυχως:tongue:

σας καληνυχτω τσουπρες, νυσταζω ελεεινα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεία σας σας βρήκα επιτέλους!

με τη δουλειά τον παιδικό και τις αρρώστιες της μικρής που χρόνος!

τι κάνετε μανούλες?όλες εδώ εεεε?

διάβασα τα νέα σας για τα βλασταράκια σας!όλα καλά εεε?άντε τώρα που σας βρήκα θα μπαίνω πιο συχνά!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα! Τι κάνετε μανούλες; Εγώ πέρασα ένα σαββατοκύριακο στην Αθήνα ωραίο μεν αλλά κουραστικό.:-( Η γιαγιά και ο παππούς βλέπω δεν έχουν και πολλές αντοχές και μάλλον τους δυσκολεύει ο υπερκινητικός Γιάννης μου..Έτσι ήμουν συνέχεια με το παιδι γιατί δεν ήθελα να κουραστούν (άσχετα που εκείνοι κάνουν ό, τι καλύτερο μπορούν…) Anyway, τουλάχιστον καταφέραμε και ήπιαμε ένα ποτάκι το Σάββατο το βράδυ με τον άντρα μου. Κάτι είναι και αυτό!!!:P:p

Πάντως όπως είπες και εσύ Daf είχε τρελή σκόνη. Το Σάββατο τον έβγαλα έξω γιατί στο σπίτι έβλεπαν μπάλα και το μετάνιωσα. Περάσαμε την περισσότερη ώρα στο Millennium του Παγκρατίου. Κρίμα γιατί ο καιρός ήταν τόσο γλυκός!! Πάντως Daf και marigia κάποιο από τα επόμενα ΣΚ θα τα πούμε. Εγώ όπως σας είπα 3 στα 4 ΣΚ είμαι Αθήνα….

Marigia τι ήταν αυτό με τη νονά;;;; ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ..Καλά έκανες και της εξήγησες περι ευθύνης… Εύχομαι να το κατάλαβε. Αν είναι να πάς στη δουλειά και να έχεις τέτοιο τρελό άγχος… κάηκες. Εγώ τελικά επιστρέφω στα 8 Απριλίου!! Εσύ θα έχεις μειωμένο;;

Neamanoula εγώ γέλασα με το περιστατικό σας πολύ! Η ζουζούνα σου τα κατάφερε μια χαρά… Αλλά όλοι οι άντρες μου φαίνεται ίδιοι είναι. Εγώ 2 μέρες στη Αθήνα δεινοπάθησα να του δώσω γάλα. Υποστηρίζω ότι φταίει η αλλαγή του περιβάλλοντος. Μέχρι εδώ ΟΚ. Ερχόμαστε χθες βράδυ σπίτι, κάνουμε μπάνιο και η συζήτηση μας είναι αν θα πιει ο μικρός το γάλα του. Ήταν ΤΟ ΘΕΜΑ του ΣΚ!! Πιάνω λοιπόν το μωρο, και ο άντρας μου φεύγει για να δεί ΑΘΛΗΤΙΚΑ(νίκησε και η ομάδα του, οπότε καταλαβαίνετε). Μετά από 30 ανεβαίνω και περιμένω να με ρωτήσει τι έγινε με το μικρό… ΜΟΥΓΚΑ. Κολλημένος στο Internet(είχε τελειώσει η Αθλητική Κυριακή…) Περνάει λοιπόν 1.30 ώρα και ακούω… «Α! Τι έγινε με το αγόρι μου; Το ήπιε το γάλα του;;;;» Καλά που το Θυμήθηκες Αγάπη μου! Τι να πώ…Καλά δεν παίζει για να τον ταίσει… ούτε πάνα δεν ξέρει να αλλάξει. Παρακολουθεί μόνο… Μια φορά έτυχε να αναγκαστεί να του αλλάξει πάνα και τι έκανε βρε κορίτσια ..Την έβαλε ανάποδα και την έκλεισε τόσο χαλαρά που του έπεφτε. Όταν τον ρώτησα γιατί δεν την έκλεισε καλά μου απάντησε «Για να μην τον σφίγγει…»..:confused::confused::P

A marigia εγώ σας είπα γι αυτό το βιβλιό. Πραγματικά το CD είναι υπέροχο. Ο μικρός μου το έχει λατρέψει. Επίσης εγώ έκανα εφαρμογή 2-3 πράγματα που λέει μέσα και σας πληροφορώ είναι το τρίτο βράδυ που ο μικρός κοιμάται όλο το βράδυ….!!!!

Katerin@ Καλη συνέχεια και καλό κουράγιο! Όσο για τη σχολή, εγώ όταν είδα την ύλη τα παράτησα… ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ!!!

Καλώς τη july..!

Άντε ας μην σας ζαλίσω άλλο!! Φιλιά και τα λέμε!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

gio μου μετά το 2-1 ο σύζηξ όχι απλά μέσα στην καλή χαρά..τί να σου πω...σαν να τύχαμε το τζόκερ ένα πράγμα..με τί βλακείες ασχολούνται...

katerina_s κι εγώ γέλασα με την αλλαγή της πάνας που έκανε ο σύζυγος.Όντως όλοι ίδιο είναι?:confused:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

katerina_s το θέλω τρελά αυτό το βιβλίο!πως το ζητάω "κοιμήσου αγγελούδι μου γιατί με έσκασες"?πιανού είναι αν πω μόνο το όνομα θα το ξέρουν?πωπω λες να κοιμηθούμε ένα βράδυ?και 6 ώρες συνεχόμενες να κοιμηθώ καλά θα είναι!

ξέρετε αν υπάρχει και κάτι αντίστοιχο και για το γάλα?θέλω να σταματήσω το θηλασμό αλλά φοβάβαι ότι η μικρή θα ταλαιπωρηθεί πολύ μέχρι να πιει από το μπιμπερό γάλα!δεν το θέλει καθόλου το ξένο γάλα!αχχχχ σώστε με!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν july είναι της Dr Jirina Prekop "κοιμήσου αγγελούδι μου γιατί με έσκασες. Δεν αντέχω άλλο".. Εκδόσεις "Θυμάρι".Το CD Που έχει με νανουρίσματα είναι πολύ καλό. Επίσης ξέρω ότι ένα καλό είναι το "Κοιμήσου παιδί μου" εκδόσεις ΠΑΤΑΚΗ. Όσον αφορά το γάλα δεν ξέρω κάτι σε βιβλίο. Από την εμπειρία μου σου λέω τα εξής: Αντικατέστησε 1 γεύμα με μπιμπερό. Αν δεν το πιει την πρώτη φορά μην σκάσεις. Εγώ τον έβαζα στο στήθος μου και μόλις άρχιζε τον έβγαζα και του έδινα μπιμπερό. Στην 3-4 φορά τα καταφέραμε. Για αρχή δέχτηκε το Aptamil της milupa. Θέλει υπομονή και να είσαι σταθερή στην αποψή σου!! (Αυτό λέει και το βιβλίο για τον ύπνο). ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!! (Πόσο είναι το μωράκι σου; )

neamanoula ίδιοι και απαράλλακτοι!! Μόνο ένα πατέρα ξέρω που ήθελε να είναι ο πρώτος που θα άλλαζε την πάνα του παιδιού του, και ακόμα το κάνει. Και το ταΐζει και το κοιμίζει και κάνει τα πάντα!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!!!

Στελλιτσα ευχαριστω για τις ευχες..το πηρες ζεστα το ζητημα της δουλειας βλεπω..αχ πλησιαζει ο καιρος μας και φυσικα τον πρωτο καιρο τουλαχιστον οι δικοι μου θα κοιταξουν πώς να παρουν το αιμα τους πισω απο τον καιρο που ελειψα..θα με λιωσουν στανταρ..:mad: διοτι τα κομπλεξ μαστιζουν οχι μονο τον ιδιωτικο αλλα και το δημοσιο τομεα...γκρρρρ...αλλα ευτυχως δεν μασαω..συνηθισμενα τα βουνα απο τα χιονια.

neamanoula ας τον ανθρωπο να χαρει..αλλωστε μετα τη χθεσινη νικη της ΠΑΟΚΑΡΑΣ οτι και να του εσουρνες χαμπαρι δεν θα επαιρνε..χιχιχχι!!!:lol:

Κατερινα επισης..η Κυριακη θελει υπομονη γιατι μπλεξαμε καλως κακως με ποδοσφαιροφιλους και αθλητικοφιλους γενικα..!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπομονή. Εμείς ήμασταν στον αστερισμό του Ντέρμπυ από την Δευτέρα που μας πέρασε! Ευτυχώς νίκησε ο ΠΑΟΚ και είχαμε χαρέα και πανηγύρια στο σπίτι!!!

Όσο για τη δουλειά ΠΕΖΗ .....τα ίδια περιμένω να αντιμετωπίσω. θα φάω το χώσιμο της ζωής μου(και ας μην έχουμε δουλεια).... Θα έχεις μειωμένο; Που δουλεύεις (αν επιτρέπεται)...


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

katerina_s την τετάρτη χρονίζουμε!το κακό είναι ότι θηλάζει πρωί βράδυ και τη νύχτα γενικώς!όσες φορές προσπάθησα να της δώσω ξένο δεν τα κατάφερα!τι στον ύπνο τι στον ξύπνιο τι νηστικιά τι μετά το στήθος τίποτα. με το που καταλαβαίνει ότι είναι ξένο γάλα μου σπρώχνει το χέρι και παλεύει κυριολεκτικά!το κακό είναι ότι ξυπνάει τη νύχτα και εγώ δεν αντέχω άλλο ξυπνάω κάθε μέρα 5,3 με 6 για να προλάβω τα πάντα να ξενυχτάω κιόλας είναι κρίμα!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

july πράγματι είναι δύσκολη κατάσταση. Και εμένα με παίδεψε αλλά τελικά τα κατάφερα. 4/01 τον θήλασα τελευταία φορά. Τώρα το πίνει μια χαρά. Ρώτα και τον παιδίατρο για συμβουλή, ακόμα και μια μαία. Που θα πάει, θα τα καταφέρεις. Εμένα η παιδίατρος μου είχε πεί. 'Να τον αφήσεις να πεινάει αρκετά και να τον ταΐσει είτε ο μπαμπάς είτε η γιαγιά. ΟΧΙ ΕΣΥ". Δοκίμασέ το:P:p


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι μου κάνετε? Η νονά ταιζει την μικρη κι εγω βρήκα ευκαιρία:tongue:

Stellas η μικρή χρονίζει 28 φλεβάρη? Δεν το πιστέυω κι εγω τότε έχω γενέθλια!!! Οσο για την περιοχή έιμαι Νεο ηράκλειο. Σας ευχαρισ΄τω κοριτσάκια μου για την συμπαράσταση ελπιζω κάτι να βρεθεί...

Οσο για το σιδέρωμα κι εγω το σιδερωτήριο εχω έχω μόνιμο έπιπλο στο καθιστικό .. Μονο τα μικρης τα ρούχα ψιρίζω τα δικά μας συνοπτικές διασικασίες που λεει κι gio.... Αφηστε που λέω να πάρω στεγνωτήριο που και τα απολυμαίνει και δεν χρειάζονται σιδερο έχω ακούσει....

Βρε DaFitsa τι ωραία που τα λες! Καλέ που τα σκέφτεσαι?? Ψυχαναγκασμος το άδειου καλαθιού :lol::lol::lol::lol: Δεν μπορούσες να το πεις καλύτερα!!! Οσο για την φάρμα των ζωων μας προσκυνώ ! Κλαπ κλαπ η Ερατούλα, κο κο κο η Ανδρι κι ο Γιωργάκης να χειροκροτά τις τσούπρες!!!!:lol::lol: Καλά δεν υπαρχει περιπτωση ! Θα μας διώξουν όπου κι αν πάμε η θα μας δειξουν στα κανάλια:tongue::lol:

βρε κορίτσια δεν το πιστέυω ΤΟ ΕΦΑΓΕ ΟΛΟ !!!!!!

Βρε το βρωμόπαιδο σε εμενα ξέρει να το παίζει ... γκρ γκρρρρρρρρρ


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...