Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Οσο για το σιδέρωμα κι εγω το σιδερωτήριο εχω έχω μόνιμο έπιπλο στο καθιστικό .. Μονο τα μικρης τα ρούχα ψιρίζω τα δικά μας συνοπτικές διασικασίες που λεει κι gio.... Αφηστε που λέω να πάρω στεγνωτήριο που και τα απολυμαίνει και δεν χρειάζονται σιδερο έχω ακούσει....

Φυσικά και χρειάζεται σίδερο.Έχω στεγνωτήριο και γι'αυτό σουλέω.


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν κορίτσια...

σήμερα πήγαμε παιδίατρο γιατί την προηγούμενη εβδομάδα που την πήγαμε για τα αφτιά περιμέναμε 1.30 ώρα με καμιά 30 παιδάκια (όχι μωρά)να είναι άρρωστα και μας κόλλησαν κι εμάς.Μύξες και βήχας. Φυσικά την έκραξα και σήμερα κανόνισε να είμαστε μόνο εμείς εκείνη την ώρα και όλους να τους διώξει αφού της εξέφρασα την έντονη δυσαρέσκεια μου. Να πάμε καλά και να φύγουμε άρρωστοι, μεγάλο κρίμα!!Μας έδωσε σιροπι για το λαιμό και σταγόνες για τη μύτη για μία εβδομάδα. Ρε παιδιά έλεος!!Από τότε που μπήκε η καινούργια χρονιά, δεν έχουμε πάρει ανάσα, το ένα μετά το άλλο. Τόσους μήνες όλη τη περσινή χρονιά και δεν είδαμε ούτε μία μύξα, τώρα με το καινούργιο χρόνο γίνεται χαμός, το ένα περνάει την αλλη μέρα έρχεται κάτι άλλο. Μήπως να κανω κανά αγιασμό στο σπίτι?Μήπως μου το μάτιαξαν το παιδί? Σοβαρά μιλάω γιατί δεν γίνονται αυτά. Από εκεί που ποτέ δεν είχε τίποτα, τώρα συνέχεια κάτι έχουμε. σε 15 μέρες 2 φορές ωτίτιδα??δεν γίνονται αυτά..δεν μας μπήκε καλά η νέα χρονιά μξου φαίνεται...γκρρρ...

Σας μαύρισα λίγο αλλά είμαι στενοχωρημένη αλλά και πολύ πολύ νευριασμένη.

άντε φτιάξτε μου το κέφι, πείτε τί άλλο κουλό έχετε ακούσει από συζύγους να γελάσω κι εγώ..:tongue:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

neamanoula σε καταλαβαινω απόλυτα... Απο την μέρα που γεννηθηκε η μικρή μεχρι να γίνει 6 μηνών δεν ησυχάσαμε ΚΑΘΟΛΟΥ, ολο αρρωστιες παλλινδρομήσεις , ιωσούλες , νεφρα, αντιβιώσεις ουφφφφ...Τοτε κι εγω έτσι σκεφτόμουν.. ήταν καλοκαιρι όλα τα άλλα μωράκια ήταν έξω κι εμείς κλεισμένη με την μικρή μέσα γιατί όλο αρρωστη ήταν...... Περαστικά κι αγύριστα

Εδω και λίγους μήνες ανασαναμε κι εμείς, Σε λίγο καιρό όλα θα είναι καλύτερα θα δεις και θα χαιρομαστε την Ανοιξη με τα μικρακια μας:P

Λοιπον 2η μέρα με το CD του βιβλιου που λεγαμε "....μ'εσκασες δεν αντέχω!" και έχω να σας πω το εξής : Kοιμήθηκε πριν καλά καλά πιει το γάλα της και χωρίς πιπίλα παρακαλώ!!!!!! Τι να πω μακάρι να κρατήσει!

Το βιβλίο πάνω κάτω τα ίδια λεει που ξέρουμε. Τουλ. ως εκέι που έχω διαβάσει....

Νεαμανουλα δεν κάνεις μια απόπειρα να το πάρεις? Οσο για το στεγνωτήριο, ελα βρε κ λεγαν στο φορουμ " τι ωράια , δεν σιδερ'ωνουμε πια , σωθηκαμε..." Δηλ τι μούφα????

Υπομονη με το κρύωμα θα περάσει που θα πάει......

Οι άλλες που είστε ???? ,Μαλλον είναι νωρίς ακόμα....

Κaterina_s τι μου θύμησες? Εμπορικό millennium !!!! 10 χρόνια έμενα Παγκράτι.....


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

καμιά 30 παιδάκια (όχι μωρά)να είναι άρρωστα και μας κόλλησαν κι εμάς.Μύξες και βήχας. Φυσικά την έκραξα και σήμερα κανόνισε να είμαστε μόνο εμείς εκείνη την ώρα και όλους να τους διώξει αφού της εξέφρασα την έντονη δυσαρέσκεια μου. Να πάμε καλά και να φύγουμε άρρωστοι, μεγάλο κρίμα!!άντε φτιάξτε μου το κέφι, πείτε τί άλλο κουλό έχετε ακούσει από συζύγους να γελάσω κι εγώ..:tongue:

Αμάν ρε φιλενάδα...τι είναι αυτό πάλι?Αν δεν έχει πυρετό όλα καλα, θα περάσουν!!!!Υπομονή και καλά έκανες που έκραξες την παιδίατρο!!!!Πρέπει να κάνει πρόγραμμα βάση ηλικίας και επείγοντος...όχι όλα μαζι και ότι βρέξει ας κατεβάσει???Εμάς κορίτσια ευτυχώς ο γιατρός πάει μόνο σε σπίτια οπότε μια χαρα!!!!Σήμερα είχαμε πάλι εμβόλιο και το τι κλάμα έριξε ο μικρός δεν λέγεται!!!!Απο το στηθοσκόπιο ακόμη άρχισε να διαμαρτύρεται και το αποκορύφωμα ήταν το δέυτερο τσίμπιμα,γιατί αυτό το εμβόλιο απαιτεί μεγάλη δόση λόγω βάρους και μοιράζεται σε 2 σύριγγες!!!!Αλλο ένα έμεινε τον επόμενο μήνα και ΟΥΦΦΦΦΦΦ τέλος!!!!!Το ξεσκίσαμε το καημενάκι μου κάθε 15 μέρες τσίμπιμα!!!!

Παρεπιπτόντως ο γιατρός μας βρήκε στο ίδιο βάρος με πριν 15 μέρες και καθόλου δεν μου άρεσε αυτό!!!!Το θέμα γάλα μου είπε ότι θα μας δυσκολεψει γενικά και ότι μάλλον θα τον ακολουθεί σαν χούι που λέμε!!!!Αιντε να δούμε τι θα κάνουμε!!!!Σήμερα πχ το πρωι ήπιε 60μλ...:confused: και το βράδυ τον πηρε ο ύπνος με την πιπίλα και μετά απο ένα τέταρτο που άρχισα να του δίνω το γάλα του ξύπνησε και ακόμη δεν έχει κοιμηθει!!!!:mad::x:xΓκρ....

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και χρειάζεται σίδερο.Έχω στεγνωτήριο και γι'αυτό σουλέω.

Σε κάποια φάση ήθελα να πάρω και εγώ γιατί όσους ρώτησα μου μιλούσαν απλά για νωπά ρούχα που τα διπλώνεις και

"σιδερώνονται" μόνα τους...Τελικά δεν πήρα γιατί μου είπαν για πολλή μεγάλη κατανάλωση σε ρεύμα και επίσης ρε κορίτσια με τόσο ήλιο 9 μήνες αμαρτία δεν είναι να μην λιάζονται τα ρούχα μας?Τώρα θα μου πειτε για το καυσαέριο το ξέρω αλλά όλες βρίσκουμε κάποια λύση νομίζω...:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε DaFitsa τι ωραία που τα λες! Καλέ που τα σκέφτεσαι?? Ψυχαναγκασμος το άδειου καλαθιού :lol::lol::lol::lol: Δεν μπορούσες να το πεις καλύτερα!!!

Προσκύνω...είσαι θεά παιδί μου!!!!!Κάλύτερη περιγραφή όντως δεν υπάρχει!!!!!:cool::cool::cool::cool::cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

neamanoula μου αμαν ρε παιδι μου τι γκαντεμια σας εχει πιασει..:-( δε λετε να ηρεμησετε..στους παιδιατρους συνηθως ετσι γινεται, μου το εχει πει και ο δικος μου, διοτι παρολα τα ραντεβου παντα προκυπτουν τα εκτακτα κ.λ.π., γι αυτο απο την αρχη μου ειχε πει να κλεινω ραντεβου πρωινες ωρες ή νωρις το μεσημερι μεχρι της 4 το πολυ γιατι μετα πιανουν τα αρρωστιαρικα. Επισης ενα αλλο καλο ειναι οτι ειναι δυο γιατροι στο ιατρειο, με δυο γραφεια και συνηθως το ενα γραφειο ειναι αδειο οποτε αν εχεις πολυ νινι ή υγιες παιδακι πηγαινεις σε οποιο δωματιο ειναι αδειο. Παντως εγω οταν εχει και αλλα παιδακια στην αναμονη που συνηθως ευτυχως δεν ξεπερνουν τα 1-2 τον περιμενουμε το γιατρο στο διαδρομο για μεγαλυτερη ασφαλεια, οπως λες και εσυ κριμα ειναι να πας καλα και να φυγεις αρρωστος..:mad:

gio μου ε ο Παναγιωτης δεν θα ειναι το μοναδικο παιδι που δεν πινει γαλα και εγω και η αδερφη μου απο πολυ μικρες το σταματησαμε και δεν εχουμε ξαναπιει απο τοτε. Μπορει να ειναι φαση αλλα μπορει να μην του αρεσει..να υποθεσω οτι αlλαξες μαρκες ε?? Παντως 60 ειναι οντως πολυ λιγα, εμενα εφτασε στα 300 πρωι βραδυ και το στραγγιζει, αν και ο γιατρος μου ειπε οτι σε οτι αφορα το γαλα το παιδι πρεπει να πινει οσο θελει δεν υπαρχει καποιος περιορισμος (σε λογικα πλαισια βεβαια).

Στεγνωτηριο δεν εχω, αν και τωρα το χειμωνα ειναι χρησιμο, καθως εγω μεσα τα απλωνω τα ρουχα γιατι εξω μου αρπαζουν καπνιλα απο τις καμιναδες των γυρω σπιτιων (βρωμοκοπαει η ατμοσφαιρα γμτ) αλλα δεν με παιρνει λογω χωρου..οποτε αναμενουμε την ανοιξη και τον λαμπερο ηλιο οπως ανεφερε και η gio.


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

gio μου ε ο Παναγιωτης δεν θα ειναι το μοναδικο παιδι που δεν πινει γαλα και εγω και η αδερφη μου απο πολυ μικρες το σταματησαμε και δεν εχουμε ξαναπιει απο τοτε. Μπορει να ειναι φαση αλλα μπορει να μην του αρεσει..να υποθεσω οτι αlλαξες μαρκες ε?? Παντως 60 ειναι οντως πολυ λιγα, εμενα εφτασε στα 300 πρωι βραδυ και το στραγγιζει, αν και ο γιατρος μου ειπε οτι σε οτι αφορα το γαλα το παιδι πρεπει να πινει οσο θελει δεν υπαρχει καποιος περιορισμος (σε λογικα πλαισια βεβαια)

Καλησπέρα φιλενάδα!!!!Αλλαξα 2 μάρκες έως τώρα σε κουτί- εβαπορέ όλες αλλά τζίφος....σε θυμήθηκα που αναρωτιώσουν αν και άλλοι παιδίατροι συστίνουν γάλα σε σκόνη μεχρι 18 μήνών...και ό δικός μου το ίδιο, αν ο Παναγιώτης το έπινε κανονικά μου είπε ότι σε κανένα 4μηνο θα αρχίζαμε αγελαδινο και αν σκεφτείς ότι είμαστε ήδη 14 μήνών...voila 18 μήνες γάλα σκόνη!!!Τώρα του δίνω Νουλάκ αλλα μιά απο τα ίδια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλενάδα!!!!Αλλαξα 2 μάρκες έως τώρα σε κουτί- εβαπορέ όλες αλλά τζίφος....σε θυμήθηκα που αναρωτιώσουν αν και άλλοι παιδίατροι συστίνουν γάλα σε σκόνη μεχρι 18 μήνών...και ό δικός μου το ίδιο, αν ο Παναγιώτης το έπινε κανονικά μου είπε ότι σε κανένα 4μηνο θα αρχίζαμε αγελαδινο και αν σκεφτείς ότι είμαστε ήδη 14 μήνών...voila 18 μήνες γάλα σκόνη!!!Τώρα του δίνω Νουλάκ αλλα μιά απο τα ίδια!!!!

Φιλεναδα μαλλον μου την εσκασες..βλεπω αποσυνδεθηκες!!!

Απλα μου φανηκε καπως να συνεχισουμε σκονη μεχρι τους 18 μηνες, αλλα αφου το συστηνουν και αλλοι γιατροι ΟΚ. Αμφιβαλλω γιατι ο δικος μας παιδιατρος γενικα ειναι πολυ συντηρητικος και ηθελα να δω τι λενε και αλλοι.

Προφανως ο μικρος στραβωσε με το γαλα και απορω δεν πειναει??? Πως κοιμαται νηστικος??? Μπορει να τρωει περισσοτερο στην ημερα γι αυτο, εμενα παντως το ρουφαει κανονικα το λαιμαργουλι μου αλλα απο οτι εχω δει τρωμε πολυ μικροτερες μεριδες απο οτι εσεις..ισως γι αυτο να ζηταει γαλα.


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!

neamanoula, λες κι εμένα να κόλλησε από την παιδίατρο; Πήγαμε την Τρίτη και την Πέμπτη το βράδυ άρχισαν οι μυξούλες, ευτυχώς χωρίς βήχα και την Παρασκευή το βράδυ άρχισα κι εγώ πονόλαιμο και συνάχι. Εκείνη την Τρίτη είχε ένα παιδάκι με βήχα στον προθάλαμο, αλλά δεν περιμέναμε πολύ ώρα, γύρω στα 15 λεπτά. Έχεις δίκιο πάντως, θα της πω να μας βάλει κι εμάς ξεχωριστά. Και μέχρι αυτό το μήνα το έκανε από μόνη της, τι να πω, θα της το ξαναθυμήσω!! Ευχέλαιο να κάνεις για τις ασθένειες, αν θέλεις, αυτό ορίζει η εκκλησία. Περαστικά εύχομαι κι αγύριστα στο Χριστινάκι!! Σήμερα είναι η 4η μέρα που δίνω στο Θανάση otrivin και sterimar. Το πρώτο θα το δώσω και αύριο και μετά μόνο θαλασσόνερο μέχρι να γίνει τελείως καλά και να αναγυρίσουμε στο φυσιολογικό ορό. Το πουλάκι μου, και μόνο που βλέπει το μπλε μπουκάλι, βάζει τα κλάματα και η μυτούλα του έχει κοκκινίσει στην άκρη και δεν θέλει να τον σκουπίζω όταν τρέχουν οι μύξες...δράμα!

Για τα ρούχα εγώ έχω πρέσα, μας την έκαναν δώρο, αξίζει 400 ευρώ αλλά είναι πολύ ξεκούραστη και σιδερώνει μια χαρά! Κι εγώ δεν τα πολυψειρίζω τα ρούχα, μόνο του μωρού σιδερώνω από τις δυο μεριές και τα δικά μας εσώρουχα.

Και βρε κορίτσια, γιατί τέτοιο μένος με τους άντρες σας; Αλήθεια είναι έτσι όπως γράφετε; Τότε ο δικός μου είναι άγγελος όνομα και πράγμα! Ξέρει και να ταΐσει και να αλλάξει -αν και σιχαίνεται τα κακάκια του μωρού - και να παίξει μαζί του, και να τον κοιμίσει και μπάνιο να του κάνει. Τα απογεύματα μοιραζόμαστε το Θανάση. Κι αν τύχει να έχει άδεια και είναι σπίτι το πρωί, μαγειρεύει εκείνος. Πώς αλλιώς να γίνει, αφού δεν έχουμε από αλλού βοήθεια;

july, η δικιά μου εμπειρία από τον αποθηλασμό δεν ήταν καθόλου ευχάριστη. Φώναξα τη μαμά μου στη Θεσσαλονίκη και ανέλαβε εκείνη. Ο μικρός ήταν τότε 5 1/2 μηνών κι εγώ έπρεπε να πάρω φάρμακα. Λοιπόν, θήλασα τελευταία φορά το πρωί και μετά ανέλαβε η μαμά μου. Μέχρι τις 6 το απόγευμα ο μικρός δεν είχε πιει γουλιά. Δεν εκλαιγε, κοιμόταν κανονικά και ψιλογκρίνιαζε. Τελικά γύρω στις 6 ήπιε 40ml και μετά στις 10 άλλα 70ml, την επόμενη μέρα ανέβηκε στα 80 ,μετά στα 120 και σταμάτησε στα 180. Και να φανταστείς ότι πίνει υποαλλεργικό γάλα, μια ΑΗΔΙΑ!!!

Όσο για τον ύπνο, έχω ξαναγράψει ότι εφάρμοσα το "κοιμήσου παιδί μου" όταν ήταν 8 μηνών κι έπιασε! Τρεις νύχτες μας πήρε για να μάθει ο μικρός να κοιμάται μόνος του. Καλό κουράγιο στις προσπάθειές σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπον 2η μέρα με το CD του βιβλιου που λεγαμε "....μ'εσκασες δεν αντέχω!" και έχω να σας πω το εξής : Kοιμήθηκε πριν καλά καλά πιει το γάλα της και χωρίς πιπίλα παρακαλώ!!!!!! Τι να πω μακάρι να κρατήσει!

Το βιβλίο πάνω κάτω τα ίδια λεει που ξέρουμε. Τουλ. ως εκέι που έχω διαβάσει....

Νεαμανουλα δεν κάνεις μια απόπειρα να το πάρεις? Οσο για το στεγνωτήριο, ελα βρε κ λεγαν στο φορουμ " τι ωράια , δεν σιδερ'ωνουμε πια , σωθηκαμε..." Δηλ τι μούφα????

Υπομονη με το κρύωμα θα περάσει που θα πάει......

Οι άλλες που είστε ???? ,Μαλλον είναι νωρίς ακόμα....

Κaterina_s τι μου θύμησες? Εμπορικό millennium !!!! 10 χρόνια έμενα Παγκράτι.....

Δοκιμασμένο πλέον το cd! Κορίτσια παρτε το! marigia τα πεθερικά μου μένουν Παγκράτι. Μου αρέσει!Είναι τόσο κοντά στο κέντο...

gio και το δικό μου το αγγελούδι δεν πίνει πολύ γάλα. Να σήμερα ήπιε για βράδυ μόνο 120. Έχουμε περάσει και φάσεις με 20 ml.. Τι να πώ..γενικά πίνει max 400 τη μέρα.Βέβαια υπάρχουν και βδομάδες που πίνει 480-500. Πχ προχθές το πρωί ήπιε 230 + 30 συμπλήρωμα. Φάσεις είναι μωρε!!

Έβγαλε και τα 2 πανω δοντάκια του ο μικρός! Είμαστε πλέον με 4 ολόκληρα δοντάκια!! ΖΗΤΩ!!!

neamanoula εύχομαι η μικρή να μην αρρωστήσει άλλο πια! Βάλτης και κανένα ματάκι!!!;)


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μανούλες!

ευχαριστώ για την υποστήριξη στο θέμα γάλα!λέω να το κόψω το πάσχα που θα είναι και ο άντρας μου σπίτι να την αναλάβει!

πάντως από ότι ακούω για τους άντρες σας μάλλον και ο δικός μου καλός είναι!πάντα λέει "αααα έχει αγώνα σήμερα θα πάτε μέσα με το παιδί να τον δω" και πάντα καταλήγει να παίζει με τη μικρή και να ρίχνει κλεφτιές ματιές στην τιβι!και άλαγμα κάνουμε και τάισμα και ντύσιμο και στον παιδικό να την πάει αλλά ως εκεί!όχι μπάνιο και τα υπόλοιπα!αλλά με βοηθάει στις δουλειές παντζούρια σκούπισμα στρώσιμο κρεββατιού!δεν έχω παράπονο καλούλης είναι!

όσο για τον ύπνο εμάς την μάθανε στον παιδικό να κοιμάτε μόνη της!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα.:P Άλλη μια νύχτα που ο μικρός κοιμήθηκε μια χαρά! Βέβαια ξύπνησε στις 7, ήθελε αγκαλιές αλλά εγώ η σκληρή μάνα τον πήρα επάνω και παίξαμε μέχρι τις 9 που κοιμήθηκε ξανά!!!!Βέβαια βγάλαμε και 2 δόντια και ίσως γι΄αυτό να ησύχασε όπως μου λέγατε τόσο καιρό!!!

july σου προτείνω να κάνεις όμως τα πρώτα βηματάκια με το γάλα από τώρα. Θέλει προσπάθεια αν το παιδί είναι και λιγάκι δύσκολο.

Όσον αφορά τους άντρες... Αν ξαναδιάλεγα σύντροφό-σύζυγο πάλι τον ίδιο θα διάλεγα. Με βοηθάει σε ΌΛΑ εκτός από τις δουλειές του σπιτιού. Πάει super-λαϊκή κουβαλάει τα πάντα, αλλά είναι και τσαπατσούλης(φταίει η μαμά του που δεν του είπε ποτέ "σήκωσε αγόρι μου το πιάτο σου από το τραπέζι"- γι αυτό αγορομάνες ΠΡΟΣΟΧΗ. ΜΗ ΚΑΚΟΜΑΘΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΑΚΑΡΗΔΕΣ ΜΑΣ!). Και με το μωρο το κρατάει, μαζί κάνουμε το μπάνιο αλλά ως εκει. Τα υπόλοιπα τα περιέγραψα!!!

Και το χθεσινό....Το σαλόνι μας θυμίζει παιδική χαρά. Πάμε λοιπόν να κάνουμε μπάνιο στο μωρό και μετά γάλα και ύπνο..Στο σαλόνι λοιπόν ΟΛΑ τα παιχνίδια του στο πάτωμα. Ανεβαίνω μετά από 40 λεπτά και ρε κορίτσια ενώ του είχα πεί να τα μαζέψει δεν είχε κάνει τίποτα. "Γιατί αγάπη μου δεν μάζεψες τα παιχνίδια του μικρού;;" "Αφού θα τα ξαναρίξει και αύριο...." Anyway. Να σημειωθεί εδώ ότι είμαι ενα βήμα από το να πέσω κάτω από τη μέση μου. Πονάω πολύ.....

Αυτά για την ώρα. Φιλιά

ΑΑΑ! και το σπουδαιότερο! ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΝΑΜΕ 11 ΜΗΝΩΝ!!!Σε ένα μηνά έχουμε γενέθλια!!!

Επεξεργάστηκαν by katerina_s

cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες!!!

Κατερινακι κουκλακι το ποντικακι σου!!!! Καλε τι ομορφα που ειναι με τις στολες!!!

Εμεις μολις γυρισαμε απο βολτιτσα εξω..αχ τι ωραιος καιρος σημερα, αλλα πολλα καπριτσια μας κανει, χθες ειχε κρυο σημερα ζεστη, οτι να ναι. Γι αυτο φοβαμαι την ανοιξη γιατι ειναι πιο ευκολο να κρυολογησεις απο οτι το χειμωνα, μια ετσι μια αλλιως..:rolleyes: Πηγαμε και στις κουνιες και κοντεψε να κοιμηθει πανω στην ωρα του κουνηματος και φυσικα την ξαπλαρε μεχρι το σπιτι!

Οσο για τους αντρες, ειναι οπως τους εχεις μαθημενους, η αληθεια ειναι οτι οταν ειμασταν οι δυο μας, ποτε δεν ζητουσα βοηθεια και ολα τα εκανα μονη μου και μου αρεσε κιολας, βλεπετε εχω την τελειομανια μου σε μερικα θεματα π.χ. τακτοποιηση, καθαριοτητα κ.λ.π. Αλλα οπως ειπε και η Κατερινα και η μαμα του ετσι τον ειχε μαθημενο, δηλαδη μεχρι και το ποτηρι νερο το ζητουσε στα χερια ακομη και αν ηταν διπλα απο τη βρυση που λεει ο λογος. Με την εγκυμοσυνη με βοηθησε υπερβολικα, ουσιαστικα τιποτε δε με αφηνε να κανω, απο καθαριοτητα οταν δεν μπορουσε η μαμα μου, μεχρι μπαλκονι, μεχρι και απλωμα ρουχων. Οταν γεννηθηκε ο μικρος, επισης φοβερη ορεξη για συμμετοχη στο σπιτι και στο μωρο, αφου μαλωναμςε ποιος θα τον ταισει ή θα πλυνει τα μπουκαλια. Τωρα τον εφυγε ο ενθουσιασμος και επεστρεψε στο παλιο συστημα, δηλαδη τα κανω ολα εγω και αυτο που με εκνευριζει περισσοτερο ειναι οτι δεν δειχνει προθεση ασχετα που αν θα του πω να κανει κατι θα το κανει. Αλλα ειπαμε οπως τους μαθεις..ελπιζω τωρα που θα γυρισω στη δουλεια, εκ των πραγμταων να μπει στο λουκι της συμμετοχης γιατι αλλιως θα σφαζομαστε καθημερινα..:rolleyes:

Αυτα..παω να βαλω το φαι στο φουρνο..γεμιστα σημερα..μιαμ μιαμ!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

κατερίνα τί τρελό ποντικάκι είναι αυτό!!Τί όμορφη μουρίτσα είναι αυτή!!Κουκλάκι ζωγραφιστό είναι!!!!!:D

Εεεε, εσείς κοπελιές με τους "καλούς" τους άντρες μην μιλάτε καθόλου....μα καθόλου όμωςςςς.......και δεν καταλαβαίνω?Τί όπως τους μάθεις?Τους παραλάβαμε έτοιμους από την μάνα τους. Γιάυτό αγορομάνες προσέξτε καλά την ανατροφή των αγοριών σας για να μην ταλαιπωρούν τις γυναίκες τους μεθαύριο.

Ο δικός μου πάλι όταν του ζητήσω κάτι θα το κάνει, δεν μπορώ να πω, αλλά μου τη σπάει που πρέπει να το ζητήσω...δηλ. ακούς μία ώρα το μωρό να κλαίει ενώ πλένω πιάτα δηλ. πρέπει να σου πω εγώ να πας?Κάνει αυτά που του λέω τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο και φυσικά με την ταχύτητα χελώνας, λάου λάου ως γνήσιος Σαλονικιος αν και εγώ είμαι του γρήγορου και θέλω να τελειώνω και νιώθω ότι με σκάει ώρες ώρες. Καλός είναι μωρέ αν κρίνω και από κάτι άλλους τρισχειρότερους που έχω ακούσει.Στην ανάγκη την έχει αλλάξει, κοιμίσει, ταίσει, μπάνιο κα. άλλα ΜΟΝΟ στην ανάγκη.Έχω ακούσει για άντρες τόσο ανατολίτες όσο δεν πάει...:mad:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...