Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Μια απ' τα ίδια!!! :tongue::tongue:

Αστα να πανε. Βεβαια να μην ειμαι και αχαριστη κοιμαμαι παραπανω από 4 ωρες αλλα εχω και γω αλλου ειδους διαλλειματα. Ξυπναει ο μικρος και κλαιει και για να κοιμηθει ξανα περναει αρκετη ωρα. Και μπορει να μην το κανει μονο μια φορα μεσα στην νυχτα. Οποτε εξαντλω κάθε λεπτο το πρωι μεχρι να σηκωθω.


Y9MXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Να μπώ και εγώ στην παρέα σας?

JimDin (Κωνσταντίνα)

Ηλικία : 33

Υψος :1,67

Αρχικό βάρος : 67

Σημερινό : 64

Στόχος : Τουλαχιστον 56-57

Welcomeeeeeeeeeeeeee :D:D:D

πες μας τι διατροφη κανεις?


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

καλως το κοριτσι μας!!!!!

by the way....ειδα τις φωτο σου στο fb....μια κουκλα εισαι!!!!!....ασε τα χαζα και τα παγωτακια και βουρ για τη διατροφη σου!!!!!!!!!!!

φτου φτου φτου κοριτσι μου :D:D:D

χαχαχαχα σε ξεγελασα και σενα εεεεε?????? αυτες οι φωτος ειναι 2 χρονια πριν ... στρουμπουλη μεν αλλα δεν ειχα ακομα καταταγει στην κατηγορια αρκουδογουρουνοφαλαινα...τωρα δεν βαζω φωτος για την ακριβεια δεν βγαζω φωτος...

εσυ εισαι κουκλα κοριτσακι μου!!!!!!!!!!

by the way οπως ειπε και η αρχηγος οποια κοπελα θελει να τα λεμε και στο facebook να μου πει να στειλω με πμ τα στοιχεια μου...


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα σε ξεγελασα και σενα εεεεε?????? αυτες οι φωτος ειναι 2 χρονια πριν ... στρουμπουλη μεν αλλα δεν ειχα ακομα καταταγει στην κατηγορια αρκουδογουρουνοφαλαινα...τωρα δεν βαζω φωτος για την ακριβεια δεν βγαζω φωτος...

εσυ εισαι κουκλα κοριτσακι μου!!!!!!!!!!

by the way οπως ειπε και η αρχηγος οποια κοπελα θελει να τα λεμε και στο facebook να μου πει να στειλω με πμ τα στοιχεια μου...

για μισο λεπτο εχεται κανει κονε στο facebook και εγω δεν το ξερω χιχι θελω και εγω !!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα σε ξεγελασα και σενα εεεεε?????? αυτες οι φωτος ειναι 2 χρονια πριν ... στρουμπουλη μεν αλλα δεν ειχα ακομα καταταγει στην κατηγορια αρκουδογουρουνοφαλαινα...τωρα δεν βαζω φωτος για την ακριβεια δεν βγαζω φωτος...

εσυ εισαι κουκλα κοριτσακι μου!!!!!!!!!!

by the way οπως ειπε και η αρχηγος οποια κοπελα θελει να τα λεμε και στο facebook να μου πει να στειλω με πμ τα στοιχεια μου...

καλα μεσσιε Μπαμπινιωτη...''αρκουδογουρουνοφαλαινα''....αστα αυτα κ συνεχισε τη διατροφη :-)

ευχαριστω...:oops:...κουκλα δε με λες...συμπαθητικη θα ελεγα;)


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διατροφή ε?Τίποτα στανταρ!Προσπαθώ να τρώω υγειηνά μπάς και ξεφορτωθώ κανένα κιλό απο την προίκα της εγκυμοσύνης!Είπα να μπώ έδω

1ον για να πάρω κουράγιο

2ον για να ΄μαθαίνω μερικά πραγματάκια!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

7 τα ποτηράκια νερό :)

καλά πάω, μόνο που έχω βαρεθεί να ανεβοκατεβάζω τα παντελόνια

( για 2-3 ημέρες συμβαίνει αυτό μέχρι να συνηθίσουν τα νεφρά, το ξέρω από τις προηγούμενες αποτυχημένες και αλλά και 2 επιτυχημένες προσπάθειες μου να αδυνατίσω ....... )

κοριτσάκια ο χυμός το πρωί είναι πραγματικά must!!!!!! εγώ ειδικά που παίρνω και σίδηρο δεν τον παραλείπω :)

η αλήθεια είναι ότι ψιλοπεινάω σήμερα διότι ναι μεν έφαγα τη σαλάτα μου αλλά δεν φρόντισα για φρούτο, φρυγανιά ή γιαούρτι....

καταλήγω σε κάτι που οι περισσότερες θα το ξέρετε βέβαια: εκτός από την καλή ψυχολογία, την συμπαράσταση κλπ κλπ τον μεγαλύτερο ρόλο στην δίαιτα τον παίζει η ΚΑΛΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ !!!!!!!!

φιλιά σας

Link to comment
Share on other sites

Καλα μιλαμε δεν υπαρχετε......δεν υπαρχετε εχω πεθανει στα γελια....και εχω να κανω και δηλωσεις!!!!! Μου πηρατε τα μυαλα δε το ηξερα αυτο ο ποστ......

Μετα απο 1 χρονο κ κατι ψιλα ειπα να κανω και γω μια διατροφουλα να χασω τα 5,6,7,8 κιλακια που εχω και βαριεμαι να τα διωξω! Ενεκα που θα βγουμε στας πλαζ!!!!! Και εχει μεγαλωσει το μωρο οποτε δε μπορω να λεω ειναι απο τα κιλα της εγκυμοσυνης!

Εγω παντως επειδη μπερδευτικα με τις μετρησεις σας λεω:

Ηλικια : 26

Υψος: 1,68

Αρχικο βαρος: 97 (μια μερα πριν γεννησω ....μετα δε τολμησα να ανεβω για τουσ επομενουσ 3 μηνες!)

Σημερινο: 74

Επιθυμητο: 67-65 (με θελει τσουποτη ο συζυγος!!!!)


as1cEUA0g411210ODc1OThkfDU3NDIwZHxIIGFuYXNhIG1vdSBlaW5haSBraW9sYXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλα μιλαμε δεν υπαρχετε......δεν υπαρχετε εχω πεθανει στα γελια....και εχω να κανω και δηλωσεις!!!!! Μου πηρατε τα μυαλα δε το ηξερα αυτο ο ποστ......

Μετα απο 1 χρονο κ κατι ψιλα ειπα να κανω και γω μια διατροφουλα να χασω τα 5,6,7,8 κιλακια που εχω και βαριεμαι να τα διωξω! Ενεκα που θα βγουμε στας πλαζ!!!!! Και εχει μεγαλωσει το μωρο οποτε δε μπορω να λεω ειναι απο τα κιλα της εγκυμοσυνης!

Εγω παντως επειδη μπερδευτικα με τις μετρησεις σας λεω:

Ηλικια : 26

Υψος: 1,68

Αρχικο βαρος: 97 (μια μερα πριν γεννησω ....μετα δε τολμησα να ανεβω για τουσ επομενουσ 3 μηνες!)

Σημερινο: 74

Επιθυμητο: 67-65 (με θελει τσουποτη ο συζυγος!!!!)

καλως ορισες !!!!!!!!!

σκοπος μας ειναι να σου παρουμε και τα κιλαααααααααααα :D:D:D :tongue::tongue::tongue:


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

ενα copy paste ενος ποστ μου

ΑΠΟτελεσματικες συμβουλες

Μην τρελενεστε με τα κιλα.....σιγααααααααααα..ειναι θεμα σωστης διατροφης και μόνο....εεε...και λιγο περπατημα (2-3 φορες την εβδομαδα- 30λεπτα)....icon_mrgreen.gif

  • Κοψτε το αλατι ή παρτε αυτο στην πρασινη συσκευασια -51% νατριο
  • Πινετε τουλαχιστον 2 λιτα νερο την ημερα
  • Κοψτε τυρια-αλλαντικα-αναψυκτικα-αλκοολ
  • Καντε 6 γευματα την ημερα (πρωινο-10ατιανο-12κατιανο-μεσημεριανο-απογευματινο-βραδινο
  • Μην αφηνετε τον εαυτο σας να πεινασει....οταν νιωθετε λιγουρες καντε ενα τσικκκκ και πιαστε ενα φρουτακι....αυτη την εποχη υπαρχουν τα καλυτερα φρουτα!!!
  • Θελετε γλυκο???....οκ φτιαξτε ζελε ή δοκιμαστε τα κελλογκς μπαρ ή σε μεγαλα ζαχαροπλαστεια ζητηστε γλυκα για διαβητικους!!!
  • Προσθεστε στη διατροφη σας φυτικες ινες (δημητριακα-ψωμι ολικης κτλ)
  • Βραδινο προτειμηστε ή ενα μπωλ δημητριακων με γαλα ή μια πρασινη σαλατα ή ωραιοτατα βλητα εποχης!!!
  • Βγαινετε εξω για φαγητο και νομιζετε οτι θα στερειθητε???....ΟΧΙ !!!...διαλεξτε ενα φιλετακι ψητο (κοτοπουλο-μοσχαρι κτλ ή ψαρι)....και συνοδευστε το με μια πρασινη σαλατα
  • Παραγγελνει ο αντρας σας σουβλακια????....εσεις παραγγειλτα 2-3 καλαμακια κοτοπουλο και μια σαλατουλα icon_mrgreen.gif
  • Θελει ο αντρας σας πιτσα???...ας φαει ...παραγγειλτε μια ωραιοτατη σαλατουλα του καισαρα εσεις!!!
  • Καντε με περισσοτερη ενταση τις δουλειες του σπιτιου....π.χ τζαμια δεν καθαριζουμε δεξια-αριστερα...πανω κατω με βαθια καθισματα icon_wink.gif...θελετε να πιασετε απο το ντουλαπι τη χλωρινη???...μην τουρλωνετε πωπο....καντε βαθυ καθισμα και πιαστε την !!!
  • Ασανσερ ΤΕΛΟΣ !!!....σκαλιτσες
  • Παρκαρετε παντα πιο μακρια απο τον προορισμο σας....το περπατημα θα σας ωφελησει....περπατατε ΓΡΗΗΗΗΓΟΡΑ...το ιδιο και με το λεωφορειο κατεβειτε μια σταση νωριτερα
  • Καντε σωστους συνδιασμους τροφων...μην τρωτε πρωτεινη (κρεας) με αμυλο (πατατες-μακαρονια) ουτε με υδατανθρακες (γιγαντες ας πουμε)
  • Πατε με τα παιδια σας στην παιδικη χαρα και θελουν να κανουν τραμπαλα??? αφηστε το παγκακι που αραζετε....απο την αλλη πλευρα της τραμπαλας καθιστε εσεις!!!!....η καλυτερη ασκηση για γλουτους!!!!!
  • Δεν εχετε χρονο για γυμναστηριο αλλα ο πωπος ειναι λιγο στα down του???...παρτε μια σταθερη καρεκλα και καντε στεπ!!!....καντε 15 κοιλιακους τουλαχιστον τη μερα(για αρχη...μη μου πιαστειτε κιολας....τελος καντε λιγες διατατικες...να τεντωσουν και να τονωθουν οι μυες σας
  • .....όσες εχουν χρονο ας συμπληρωσουν και καποιες διατροφες....maestriaaaaa δωσε τα φωτα σου με τις διατροφες που δεν στερουνται τα τυρια

Καλη αρχη....μη μασατε....ολα στο μυαλο μας ειναι....θα τα χασετε!!! θα επανελθω με περισσοτερα tips:cool:


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλα μιλαμε δεν υπαρχετε......δεν υπαρχετε εχω πεθανει στα γελια....και εχω να κανω και δηλωσεις!!!!! Μου πηρατε τα μυαλα δε το ηξερα αυτο ο ποστ......

Μετα απο 1 χρονο κ κατι ψιλα ειπα να κανω και γω μια διατροφουλα να χασω τα 5,6,7,8 κιλακια που εχω και βαριεμαι να τα διωξω! Ενεκα που θα βγουμε στας πλαζ!!!!! Και εχει μεγαλωσει το μωρο οποτε δε μπορω να λεω ειναι απο τα κιλα της εγκυμοσυνης!

Εγω παντως επειδη μπερδευτικα με τις μετρησεις σας λεω:

Ηλικια : 26

Υψος: 1,68

Αρχικο βαρος: 97 (μια μερα πριν γεννησω ....μετα δε τολμησα να ανεβω για τουσ επομενουσ 3 μηνες!)

Σημερινο: 74

Επιθυμητο: 67-65 (με θελει τσουποτη ο συζυγος!!!!)

Πως δεν υπάρχουμε καλέ;;;

Εδώ είμαστε! :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Καλώς όρισες :D.


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

by the way οπως ειπε και η αρχηγος οποια κοπελα θελει να τα λεμε και στο facebook να μου πει να στειλω με πμ τα στοιχεια μου...

Βρε κοριτσια τωρα που παμε να συνηθισουμε εδώ θα ξαναμετακομισουμε στο Facebook???? Αν πατε προς τα κει μαλλον θα είναι αδυνατον να σας ακολουθησω. Ναι μεν εχω account αλλα δεν ασχολουμαι και δεν το αντεχω.


Y9MXp3.png
Link to comment
Share on other sites

γελάω δυνατά και με κοιτάνε στο γραφείο... καρφώθηκα....

:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

ροφος καλει τσιπουρα...:rolleyes:

προσεχε λιγο βρε και ειναι και δυσκολες εποχες για νεες δουλειες χαχαχχαχα


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια τωρα που παμε να συνηθισουμε εδώ θα ξαναμετακομισουμε στο Facebook???? Αν πατε προς τα κει μαλλον θα είναι αδυνατον να σας ακολουθησω. Ναι μεν εχω account αλλα δεν ασχολουμαι και δεν το αντεχω.

oxi βρε συ...εδω θα ειμαστε!!!!!!!!!....απλα για καλυτερη γνωριμια...(φωτο...πως ειμαστε :cool: )


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...