Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • καλημερα κορίτσια σήμερα μπήκα 30η εβδομάδα! 🙏

      το θέμα είναι ότι μάλλον είμαι θεότρελη … εχω προσπαθήσει τόσο γι αυτό το μωρο και τώρα που κοντεύω να τα καταφέρω , νιώθω ότι δε μπορώ να το χαρώ και ειμαι καθηλωμένη στο κρεβάτι και ένα σωρό αλλά! πχ μου εστειλε πριν ένα βιντεάκι ο άντρας μου με αναμνήσεις από τις διακοπές μας κλπ τα τελευταία χρόνια και αντί να χαρώ και να πω κοιτα τα καταφέραμε , εγώ έκλαιγα με μαύρο δάκρυ ότι κοιτα τι καλα περνούσαμε και τώρα δεν περναμε και δεν κάνουμε τπτ, και πως είναι κλπ ! ε αφού ηρέμησα τώρα πάλι κλαίω γιατί εχω τύψεις που το σκέφτηκα, αμαρτία !  😔 και δεν ξέρω  πφφφ 

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Kαλημέρα γοργονίτσες!!!:D

Διαβάζω ετεροχρονισμένα τα ποστ σας...συγγνώμη δε γίνεται αλλιώς...

Λοιπόν, είχε γράψει η Ελίζα το εξής:

παντως βρε κοριτσια τι να σας πω αυτες τις τεσσερεις μερες που ειμαι στην αθηνα εχω φαει πολυ χειροτερα απ οτι στις διακοπες μου...απαπαπαπαπα μου κανει κακο τελικα το σπιτι...ειμαι συνεχεια γυρω γυρω ολοι και ψαχνομαι να τρωω και φυσικα οχι απο πεινα...τι κακο και αυτο...

Το είχα κι εγώ αυτό το ελάττωμα και μάλιστα σε μεγάλο βαθμό! Περίπου πριν ενάμιση μήνα καθώς έψαχνα τις διατροφικές διαταραχές για να δω τι μου συμβαίνει, διάβασα για την υπερφαγία. Ψάξτε στο ίντερνετ, κορίτσια, αν δε βρίσκεται άκρη, πείτε μου να ποστάρω. Εμένα με βοήθησε τρομερά, να συνειδητοποιήσω τι μου συμβαίνει. Κι όποτε πάω να οδηγηθώ σε ατόπημα χτυπάει το καμπανάκι της λογικής πλέον και με συγκρατεί.

Άλλο που είχα διαβάσει, πάνω στο ψάξιμο ήταν ένα μπλοκ από μπόντι μπίλτερ (σφίχτερμαν που λέει και το Μαράκι μας). Ψάχνονταν οι άνθρωποι πώς θα κάψουν το λίπος κι εκεί που συζητούσαν για κρεατίνες και άλλα άσχετα, πετάγεται μια παλιά καραβάνα και τους ποστάρει:

Όλα αυτά, (μεταξύ άλλων ανέφερε και το cla, που κάποτε σκεφτόμουν κι εγώ πολύ σοβαρά να πάρω κι ευτυχώς με συγκράτησε η Μαρία) είναι για να τα οικονομούν οι φαρμακευτικές εταιρείες κι εσύ δεν είσαι σίγουρος τι εισάγεις στον οργανισμό σου! Θες να βοηθήσεις το σώμα σου να κάψει λίπος; Κάθε πρωί να στίβεις δύο γκρέιπ-φρουτ!

Τότε αποφάσισα να δοκιμάσω το γκρέιπ-φρουτ. Στην πρώτη γουλιά είπα: "Τι αίσχος είν΄αυτό!". Σε λίγο σκέφτηκα:" Τόσα ξύδια έχω πιει στη ζωή μου, το γκρέιπ-φρουτ δε θα πιω; ΘΑ ΤΟ ΠΙΩ!". Σε τρεις μέρες το είχα συνηθίσει σαν γεύση. Τώρα πλέον μου είναι μια σχεδόν καθημερινή συνήθεια!

Δεν ξέρω κατά πόσο λειτουργεί, πιθανολογώ ότι βοηθάει και αυτό σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα...αυτό που μπορώ να σας πω με σιγουριά είναι ότι ξεκίνησα με ΑΦΘΟΝΗ κυτταρίτιδα, και τώρα είμαι πιο άνετη...:roll:

Πωωωωωωωωωω, βρε παιδάκι μου, ένα ποστ πρωινιάτικα........

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!! τι εγινε με προλαβες χαχαχαχα!! ελλι τι εγινε σημερα πρωινη πολυ μου αρεσει να εχω και εγω εναν ανθρωπο το πρωι γιατι παθενω φρικη μονη σαν τον κουκο !! :mrgreen::mrgreen: :mrgreen:

καλημερα ! καλημερα ! καλημερα ! ξεχασα να πω σε περα απο τα μουτρα για πολυ γαιδουρα χιχιχιχιχι!!! :-D:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

καλημερααααααααααααα κοριτσια...

ελλη καπου εχω διαβασει και εγω για την ψυχολογικη υπερφαγια και βρηκα πολλα κοινα με τον εαυτο μου αλλα πραγματικα δεν ξερω τι να κανω για αυτο τωρα προσπαθω διατροφικα τουλαχιστον να το παλεψω γιατι ψυχολογικα οσο ειμαι στο σπιτι φως δεν βλεπω...

ντινακι ολα καλα???


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites

καλημερααααααααααααα κοριτσια...

ελλη καπου εχω διαβασει και εγω για την ψυχολογικη υπερφαγια και βρηκα πολλα κοινα με τον εαυτο μου αλλα πραγματικα δεν ξερω τι να κανω για αυτο τωρα προσπαθω διατροφικα τουλαχιστον να το παλεψω γιατι ψυχολογικα οσο ειμαι στο σπιτι φως δεν βλεπω...

ντινακι ολα καλα???

ζουζονια μου αυτο το εκανα και εγω οσο ημουνα στο σπιτι με τα μικρα ολο στο ψυχειο ημουνα αλλα μολης αρχησα την δουλεια ευτηχος μου εφυγε .!!

οσο για διαθεση ειμαι καλα σωματικα κουρασμενη αλλα τι να κανουμε δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα χιχιχι!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσιαααααααα δεν αντεχω αλλο λεμε...θα τον κανω τον φονο...

δεν μου φταναν τα παιδια εχω και τον αντρα μου σημερα στο σπιτι και μαλιστα αρρωστο με ιωση γαστρεντεριτιδας και μου χει βγαλει το λαδι ... λες και εχω 10 παιδια αρρωστα ειναι ... πω πω πως κανουν οι αντρες οταν αρρωσταινουν....ααααααααααααααααααααααααα αφηστε που θα κολλησουμε ολοι τωτα τη βλεπω τη δουλεια...

τη βαψαμε...

αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσιαααααααα δεν αντεχω αλλο λεμε...θα τον κανω τον φονο...

δεν μου φταναν τα παιδια εχω και τον αντρα μου σημερα στο σπιτι και μαλιστα αρρωστο με ιωση γαστρεντεριτιδας και μου χει βγαλει το λαδι ... λες και εχω 10 παιδια αρρωστα ειναι ... πω πω πως κανουν οι αντρες οταν αρρωσταινουν....ααααααααααααααααααααααααα αφηστε που θα κολλησουμε ολοι τωτα τη βλεπω τη δουλεια...

τη βαψαμε...

αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

και εμενα ο δικος μου αμα αρωστενει καλητερα να εχω και τα δυο παιδια μαζι παρα τον κωστα απελπισια σκετει ειναι αστα σε καταλαβενω ολα στα χερια τα θελουν και βαγκανε λες και θα γεννησουν σκεψου να γενναγαν τι θα εκαναν χαχαχαχα!!! :confused: :confused: :rolleyes::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εμενα ο δικος μου αμα αρωστενει καλητερα να εχω και τα δυο παιδια μαζι παρα τον κωστα απελπισια σκετει ειναι αστα σε καταλαβενω ολα στα χερια τα θελουν και βαγκανε λες και θα γεννησουν σκεψου να γενναγαν τι θα εκαναν χαχαχαχα!!! :confused: :confused: :rolleyes::tongue:

οπως τα λες ειναι αστα...


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα γοργόνες!

έλλη μου σε ευχαριστώ για τις ευχές!

να είμαστε όλες γερές καιτ α παιδάκια μας κυρίως και κάθε ευτυχία σε όλες!

περαστικά στον αντρούλη σου elizaa

Link to comment
Share on other sites

κοριτσιαααααααα δεν αντεχω αλλο λεμε...θα τον κανω τον φονο...

δεν μου φταναν τα παιδια εχω και τον αντρα μου σημερα στο σπιτι και μαλιστα αρρωστο με ιωση γαστρεντεριτιδας και μου χει βγαλει το λαδι ... λες και εχω 10 παιδια αρρωστα ειναι ... πω πω πως κανουν οι αντρες οταν αρρωσταινουν....ααααααααααααααααααααααααα αφηστε που θα κολλησουμε ολοι τωτα τη βλεπω τη δουλεια...

τη βαψαμε...

αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

καλημερα γοργονακια !!! :mrgreen:

Ελιζαα μου περαστικα στον αντρα σου....θα περασει ....αυτο δεν κρατει πολυ 2-3 μερουλες υπομονη ;)

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!! τι εγινε με προλαβες χαχαχαχα!! ελλι τι εγινε σημερα πρωινη πολυ μου αρεσει να εχω και εγω εναν ανθρωπο το πρωι γιατι παθενω φρικη μονη σαν τον κουκο !! :mrgreen::mrgreen: :mrgreen:

καλημερα ! καλημερα ! καλημερα ! ξεχασα να πω σε περα απο τα μουτρα για πολυ γαιδουρα χιχιχιχιχι!!! :-D:-D

Καλημερα Jeniaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :mrgreen::mrgreen::mrgreen:...σου πήρε τα κλειδια η Ελλη μας??? χαχαχαχαχχα

Kαλημέρα γοργονίτσες!!!:D

Σεβούλα, έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό! δε σχολιάζω διότι θα ξεκινήσω και δε θα τελειώνω! Να χαίρεστε το παιδάκι σας, να το καμαρώνετε!

Διαβάζω ετεροχρονισμένα τα ποστ σας...συγγνώμη δε γίνεται αλλιώς...

Λοιπόν, είχε γράψει η Ελίζα το εξής:

παντως βρε κοριτσια τι να σας πω αυτες τις τεσσερεις μερες που ειμαι στην αθηνα εχω φαει πολυ χειροτερα απ οτι στις διακοπες μου...απαπαπαπαπα μου κανει κακο τελικα το σπιτι...ειμαι συνεχεια γυρω γυρω ολοι και ψαχνομαι να τρωω και φυσικα οχι απο πεινα...τι κακο και αυτο...

Το είχα κι εγώ αυτό το ελάττωμα και μάλιστα σε μεγάλο βαθμό! Περίπου πριν ενάμιση μήνα καθώς έψαχνα τις διατροφικές διαταραχές για να δω τι μου συμβαίνει, διάβασα για την υπερφαγία. Ψάξτε στο ίντερνετ, κορίτσια, αν δε βρίσκεται άκρη, πείτε μου να ποστάρω. Εμένα με βοήθησε τρομερά, να συνειδητοποιήσω τι μου συμβαίνει. Κι όποτε πάω να οδηγηθώ σε ατόπημα χτυπάει το καμπανάκι της λογικής πλέον και με συγκρατεί.

Άλλο που είχα διαβάσει, πάνω στο ψάξιμο ήταν ένα μπλοκ από μπόντι μπίλτερ (σφίχτερμαν που λέει και το Μαράκι μας). Ψάχνονταν οι άνθρωποι πώς θα κάψουν το λίπος κι εκεί που συζητούσαν για κρεατίνες και άλλα άσχετα, πετάγεται μια παλιά καραβάνα και τους ποστάρει:

Όλα αυτά, (μεταξύ άλλων ανέφερε και το cla, που κάποτε σκεφτόμουν κι εγώ πολύ σοβαρά να πάρω κι ευτυχώς με συγκράτησε η Μαρία) είναι για να τα οικονομούν οι φαρμακευτικές εταιρείες κι εσύ δεν είσαι σίγουρος τι εισάγεις στον οργανισμό σου! Θες να βοηθήσεις το σώμα σου να κάψει λίπος; Κάθε πρωί να στίβεις δύο γκρέιπ-φρουτ!

Τότε αποφάσισα να δοκιμάσω το γκρέιπ-φρουτ. Στην πρώτη γουλιά είπα: "Τι αίσχος είν΄αυτό!". Σε λίγο σκέφτηκα:" Τόσα ξύδια έχω πιει στη ζωή μου, το γκρέιπ-φρουτ δε θα πιω; ΘΑ ΤΟ ΠΙΩ!". Σε τρεις μέρες το είχα συνηθίσει σαν γεύση. Τώρα πλέον μου είναι μια σχεδόν καθημερινή συνήθεια!

Δεν ξέρω κατά πόσο λειτουργεί, πιθανολογώ ότι βοηθάει και αυτό σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα...αυτό που μπορώ να σας πω με σιγουριά είναι ότι ξεκίνησα με ΑΦΘΟΝΗ κυτταρίτιδα, και τώρα είμαι πιο άνετη...:roll:

Πωωωωωωωωωω, βρε παιδάκι μου, ένα ποστ πρωινιάτικα........

καλημερα βρε φιλεναδα!!!!!

καλως ορισες και πάλι !!!!

όπως έχουμε πεί όντως τα ''βοήθηματα'' είναι πρωτον για να πουλάνε οι εταιρείες , δεύτερον φέρνουν ''επιφανειακα'' αποτελέσματα και τρίτον είμαι πεποισμένη πώς κάνουν κακο στην υγεια !!!!

Μόνο η άσκηση και η σωστη -καλη διατροφη βοηθούν για να εχουμε καλη υγεία και σωστά κιλα αναλογα με το βαρος μας κτλ....

Ακόμα και οι βιταμίνες που μπορει καποια στιγμη να πάρουμε απο μόνες μας απο ενα φαρμακειο...π.χ. βιταμινη C , B κτλ ή ακομα και για την τριχόπτωση το ξέρετε οτι ΠΑΧΑΙΝΟΥΝ???!!!!!!!!!!......έχουν ΠΑΡΑΑΑΑΑ ΠΟΛΛΕΣ θερμίδες και ανοίγουν και την όρεξη !!!....εάν για παραδειγμα παιρνεις μια βιταμινη C για περιπου ενα μηνα καθημερινα εχεις στο τσεπακι σου τα +3 κιλα!!!!!!.....γιατι να το κανεις αυτο στον οργανισμο σου και στο σωμα σου????....γιατι δεν ΣΤΥΒΕΙΣ μια πορτοκαλαδα σε καθημερινη βαση????.......

ότι εχει σχέση με σκευάσματα απο μένα τρώει ΠΟΡΤΑ!!!!!!!...εξαιρουνται οι περιπτωσεις που στο συνταγογραφει γιατρος!!!!

Τσούπ!!!! Μπηκα κι εγω. Καλα δεν υπαρχει περιπτωση να σας διαβασω τωρα. Σας φιλα μονο γλυκα στα μουτρακια σας και θα δω τι μπορω να κανω αργοτερα.

Μακια - μακια - μακια

Τσουυυυυυυπππππππππ καλημερα Γιωργια μας :mrgreen:

Τι κανεις?...ηρθες και πηζεις καλο μου?

μουτς μουτς


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

αντε βρε κοριτσια να μαζευομαστε να εχουμε ποιο πολυ παρλα αμαν αγαναχτησα ολες αυτες τις μερες μονο παιδικα τραγουδακια -παιχνιδια -vdv ελεος ποια λιγο γοργονοκουβεντα !! !

και αρχηγε να μου το πηρε το κλειδι η ελλι τι να κανω και εγω σημερα δεν προλαβα αυριο ομως θα δεις χαχαχαχαχα~~~~!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κλαημερα γοργονουλες χαλια ειμαι και εγω και ο μικρος 39.5 ολη τη νυχτα ψηνοταν

η μεγαλη συνηλθε λιγο ωρα ειναι τωρα να πιασει και το στεφανι μου την κατσαμε

ολο πυρετο τα παιδια και εγω βαζουρα κομμενη και καταρροη.

gergiamami ή οποια αλλη εχει εμεπιρια λιστογραφου χε χε το νου σας πιο κατω αν μπηκε καμια καινουρια γοργονουλα να την υποδεχθειτε και να την προσθεσετε στη λιστα δεν προλαβα να δω φιλακια σε ολες

Link to comment
Share on other sites

μια γλυκια καλημερα στην αρχηγο μας, τη σεβουλα και το χαμομηλακι μας...

αχχχχ βρε χαμομηλακι περαστικα σας...

οσο για μενα αχχχχχ ποσο υπομονη να κανω...κυνηγαω δυο πιτσιρικια τα οποια δεν σταματανε να τρεχουνε μεσα στο σπιτι πανω κατω και να τσακωνονται και να φωναζουν και εχω και απο πανω τον αρρωστο...ελιζα φερε αυτο...ελιζα φερε εκεινο...ελιζα ποναω...ελιζα...ελιζα...ελιζα...

θα τον κανω τον φονοοοοοο...

μαρακι εχεις δικαιο για τα σκευασματα...καλο ειναι να τα απογευγουμε και θα σας πω και ενα μυστικο...

μου εφερε μια φιλη μου ενα κουτι alli ξερετε τα χαπια αυτα τα καινουρια για αδυνατισμα...δουλευει μια φιλη της σε φαρμακευτικη και μου τα φερε τσαμπε...αλλα ακομα τα εχω και τα κοιταω...κολωνω να τα παρω...απο την αλλη σκεφτομαι κιολας...κι αν με βοηθησουνε εστω λιγο να ξεκολησω...δεν ξερω για την ωρα μονο τα κοιταω...


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!εφτασα και εγώωωω!!!!

...γύρισα από διακοπές (κλαψ), αλλά ευτυχώς στη δουλειά ακόμη όχι!!!τη Δευτέρα!!

μου λείψατε γοργονίτσες μου!!!!!!

θα σας διαβάσω και επανέρχομαι!!!

φιλακιάαααααααααααα


:DΓοργονες.....είμαστε το καλύτερο παρεάκι ever!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!εφτασα και εγώωωω!!!!

...γύρισα από διακοπές (κλαψ), αλλά ευτυχώς στη δουλειά ακόμη όχι!!!τη Δευτέρα!!

μου λείψατε γοργονίτσες μου!!!!!!

θα σας διαβάσω και επανέρχομαι!!!

φιλακιάαααααααααααα

αντε βρε καλοσηρθες αντε αντε κουκλια μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!εφτασα και εγώωωω!!!!

...γύρισα από διακοπές (κλαψ), αλλά ευτυχώς στη δουλειά ακόμη όχι!!!τη Δευτέρα!!

μου λείψατε γοργονίτσες μου!!!!!!

θα σας διαβάσω και επανέρχομαι!!!

φιλακιάαααααααααααα

καλημερα ζωουλα...καλως ορισες και εσυ...


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...