Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Αυγουστος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

μαλλον δεν το εχεις παρατηρησει...

ειχε γινει κ ενα σχετικο συνεδριο στην Ισπανια την ανοιξη, κ το ειχε παρακολουθησει μια φιλη.. Ξεκιναει απ την νοημοσυνη που εχουν απο εμβρυα. Μου ειχε πει οτι θα μου φερει κ σχετικο βιβλιο, αλλα δεν καταφερα να την δω ακομα... Οταν μου το φερει παντως θα ενημερωσω σχετικα...


[sIGPIC][/sIGPIC]v3aiwuyck.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    6365

  • mikio

    5355

  • JimDin

    4874

  • honey

    4571

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    female 6.365 δημοσιεύσεις

  • mikio

    mikio 5.355 δημοσιεύσεις

  • JimDin

    JimDin 4.874 δημοσιεύσεις

  • honey

    honey 4.571 δημοσιεύσεις

Posted Images

μια χαρα κακομαθαινουν κ καταλαβαινουν τα παντα! Ζωη μη μασας παρτου τον αερα..! Κ μενα τωρα κανει τετοια... Οταν ξυπνησει κ ψιλογουργουρηζει, αν δεν εχει περασει 3ωρο δεν τον ταιζω.. Οτι σε βολευει κανε. Εγω οπως εχω ξαναπει κ υποστηριζω, οταν τηρω το 3ωρο με 4ωρο -απ την ωρα εναξης παντα κ με διαρκεια 1 με 1,5 ωρα πανω στο στηθος- παρατηρω πως τρωει καλυτερα κ ειναι πιο χορτατος, κοιματε καλυτερα κ περισσοτερο, κ γκρινιαζει κ λιγοτερο.. Αυτο μου ειπε ο γιατρος να κανω, κ αυτο λειτουργησε πιο σωστα για μενα κ τον μπεμπη μου...

Εμενα τρωει ανα 2ωρο κατα κυριο λογο.Δεν κρατιεται ομως καμια φορα παραπανω φερνει τα πανω κατω....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε δε νομίζω! Απλά τη μαμά την καταλαβαίνουν από τη μυρωδιά και από ένστικτο νιώθουν ότι το φαγητό τους είναι κοντά :)

Εμενα παντως η παιδιατρος που ειναι και νεογνολογος μου ειπε οτι κακομαθαινουν μια χαρα και απο τωρα!!!Γιατι και εγω ηξερα οτι δεν κακομμαθαινουν απο αυτη την ηλικια


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαριανθη τον αφησες στον αντρα σου?Και απο γαλα τι εκανες? πως ενιωσες μακρια του?

Τραβηξα 3-4 γευματα κ πηρα μαζι το θηλαστρο στο καραβι κ εβγαζα, για να αποσυμφορησω το στηθος οταν πριζοταν.. Δεν ειχα ιδιαιτερο αγχος καθως εμεις (Ο θοδ κ εγω) δεν δεχτηκαμε βοηθεια απο μαμαδες κατ επιλογην, οποτε δεν ειχα την ανησυχια μηπως κατι δεν παει καλα, η μηπως ο Θοδωρης δεν τα καταφερει.. Εν ταξη, ηταν λιγο καπως που ελειψα.. Επαιρνα τηλ να δω οτι ειναι οκ τ αγορια μου, αλλα δεν τρελαθηκα κι ολας! Δηλαδη να με πιασει καταθλιψη κ τετοια... Ειχα το μυαλο μου ομως εκει...


[sIGPIC][/sIGPIC]v3aiwuyck.png

Link to comment
Share on other sites

Ειπε στις ειδησεις οτι θα εμβολιαστουν κατα προτεραιοτητα, κ μεσα στις κατηγοριες που ειπε, ειπε κ ατομα που φροντιζουν βρεφη κατω των 6 μηνων... Επισης ειπε οτι οσο κατεβαινει η θερμοκρασια, ανεβαινει ο αριθμος των κρουσματων.. Τι γινετε βρε κοριτσια???


[sIGPIC][/sIGPIC]v3aiwuyck.png

Link to comment
Share on other sites

Dafy καλώς ήρθες!

Να σου ζήσει το αγοράκι σου!

Κάποιες υπερβολές διαβάζω στο καφέ του Σεπτεμβρίου, οτι τα περισσότερα παιδάκια που θηλάζουν έχουν αρρωστήσει! μόνο ο δικός αρρώστησε, δεν ξέρω κάποιο άλλο! Παιδιά είναι κι αυτά που θηλάζουν και θα αρρωστήσουν καμιά φορά, δεν είναι ρομποτάκια!

Σε ευχαριστώ Sisi .

Κορίτσια ούτε εγώ θηλάζω αποκλειστικά – δεν ήξερα – δεν ρώτησα , τα έκανα μαντάρα, απογοητευτικά, αλλά τα παιδάκια μας και με το ξένο θα μεγαλώσουν και με το θηλασμό , αλλά πάνω από όλα θα μεγαλώσουν καλλίτερα με την αγάπη, τη στοργή και τη φροντίδα μας.


XwAPp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλωσήρθες dafy! Νικόλας και ο δικός μου :)

Ευχαριστώ πολύ !!!

Να χαίρεσαι το Νικόλα σου.

Ο άντρας μου πρόσεχε μου λέει η Νικόλα ή Νίκο θα το λέμε το παιδί, όχι Νικολακη και τέτοια .. εγώ προς το παρόν τον φωνάζω αναρχικό, μαφία , αλ καπονε κλπ….


XwAPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


zoi ολα τα μωρακια ετσι ειναι κ η δικια μου τα ιδια κανει ειδικα αν ξυπνησει και δε με δει διπλα της μας ακουει ολη η γειτονια!βαριουνται κ αυτα μωρε μονα τους στη κουνια η στο ρελαξ και θελουν αγκαλιες και βολτες!

eleanax πολυ αδικο αυτο που σου συνεβη ελπιζω να βρεις συντομα κατι αλλο.

mar28 κ εγω ανησυχω μ αυτη τη κολογριππη και την αυξηση κρουσματων, διαβασα οτι νοσηλευονται πλεον και παιδακια...ο παιδιατρος μας ειπε σημερα οτι αν υπαρξει επιδημια μαλλον θα εμβολιαστουν και τα βρεφη...τι να πω δε θελω να σκεφτω κατι τετοιο μ ολα αυτα που ακουγονται για το εμβολιο και τις παρενεργιες του.

κοριτσια τα μωρακια σας τα εχετε μαζι στο δικο σας δωματιο?ποτε σκεφτεστε να τα μεταφερετε στο δικο τους?

καληνυχτα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλορίζικο το νέο καφέ, ελπίζω να μπορώ να γράψω και να μη χρειάζεται να ξαναφτιάξω λογαριασμό, είμαι λίγο λυπημένη γιατί σήμερα που πήγα στη δουλειά μου μου ανακοίνωσαν ότι δεν έχουν έργα και θα είμαι η πρώτη που θα πάρουν αν χρειαστούν άλλον άνθρωπο, κοινώς με έδιωξαν ως εύκολη λύση, αφού είχε λήξει η σύμβασή μου και για να μη διώξουν κάτι άλλους τεμπέληδες που είναι στο ίκα και θα έπρεπε να τους δώσουν αποζημίωση, άντε φτου κι από την αρχή βιογραφικά και συνεντεύξεις, μάλλον θα ψάξω να κάνω κάτι από το σπίτι ή part time, θα δω, πάντως τα πράγματα στενεύουν πολύ οικονομικά και ευτυχώς που δεν αλλάξαμε σπίτι να πάμε σε ένα που θέλαμε με διπλάσιο ενοίκιο σχεδόν, ωραίοι μηχανικοί είμαστε, τέσπα θα δείξει, απλά στεναχωρήθηκα γιατί όλες ξέρετε μέχρι πότε δούλευα, μπήκα στον 9ο, έκανα υπερωρίες χωρίς να πληρώνομαι, όπως και οι άλλοι μηχανικοί και ορίστε το ευχαριστώ, οκ είναι δύσκολα τα πράγματα αλλά δεν περίμενα και κάτι τέτοιο βρε κορίτσια, είναι άδικο

Καλα μεγάλοι αλήτες!!!Τι να πώ βρε Έλενα εσείς να είστε καλά και δουλειά θα βρείς!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Sisi .

Κορίτσια ούτε εγώ θηλάζω αποκλειστικά – δεν ήξερα – δεν ρώτησα , τα έκανα μαντάρα, απογοητευτικά, αλλά τα παιδάκια μας και με το ξένο θα μεγαλώσουν και με το θηλασμό , αλλά πάνω από όλα θα μεγαλώσουν καλλίτερα με την αγάπη, τη στοργή και τη φροντίδα μας.

Αυτό πάνω απο όλα πολύ πολύ πολύ αγάπη θέλουν!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Sisi .

Κορίτσια ούτε εγώ θηλάζω αποκλειστικά – δεν ήξερα – δεν ρώτησα , τα έκανα μαντάρα, απογοητευτικά, αλλά τα παιδάκια μας και με το ξένο θα μεγαλώσουν και με το θηλασμό , αλλά πάνω από όλα θα μεγαλώσουν καλλίτερα με την αγάπη, τη στοργή και τη φροντίδα μας.

κατερινα μια απο τα ιδια κ εγω και συμφωνω απολυτα μαζι σου!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...