Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Cafe Αυγουστος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Απο πιπιλα εμας στην αρχη κατι πηγε να κάνει με την Physio αλλα τιποτα.

7 πιπιλες εχουμε διαφορετικές τελικα πηρα της nuk και σωθηκα.

Μονο αυτες πιάνει και μαλιστα οταν εχει γκρινύστα ( γκρινια για ύπνο) την ζητάει απο μονη της, δεν εννοω οτι μου το λέει απλά το καταλαβαινω..ανοιγοκλεινει το στοματάκι της και μολις της την βαζω..γυρνάει το κεφαλάκι και ξεραίνεται.

Την physio την πέταξε και μένα μετά από λίγες μέρες. Της nuk είναι κάποια συγκεκριμένη ή όποια βρω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    6365

  • mikio

    5355

  • JimDin

    4874

  • honey

    4571

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    female 6.365 δημοσιεύσεις

  • mikio

    mikio 5.355 δημοσιεύσεις

  • JimDin

    JimDin 4.874 δημοσιεύσεις

  • honey

    honey 4.571 δημοσιεύσεις

Posted Images

Το σ/κ λέω να φτιάξω το υγρό κεικ καφέ/σοκολάτας που έφτιαξε ο παρλιάρος προχθές...σλουρπ σλουρπ το είδατε;;;

Αχ τι μου εκανες τωρα!!!!!

Το ειδε ο αντρας μου και το θελει σωνει και καλα!!!!!!!!!!

Και φυσικα θα κανει οτι κάνει πάντα,θα φάει 2 κομμάτια και μετα το υπολοιπο θα το τσακίσω εγω ως συνηθως.. για αυτο δε θα το φτιαξω!τελος!

Αν το κανεις και ειναι ωραιο πάντως ενημερωσε με γιατι θα εχω μουσαφίρη απο Πέμπτη να το εχω για κεραστικό!!

Link to comment
Share on other sites

Την physio την πέταξε και μένα μετά από λίγες μέρες. Της nuk είναι κάποια συγκεκριμένη ή όποια βρω;

Νομιζω οτι δεν εχει καποια ονομασία, ειναι η 0-3 και πηρα και σιλικονη και καουτσουκ και τις πιάνει και τις 2! Θαύμα!!!!!!!!

Εχουν αλλο σχημα και νομιζω οτι κουμπώνουν καλύτερα στο στοματάκι τους.

Η physio ειναι τοσο μικρη που της εμπαινε όλη μεσα στο στόμα.χαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγραψα τα υλικά να μου τα ψωνίσει ο Γιώργος...ξέρεις ότι τις συνταγές τις έχεις στο megatv.com ε;

Θα το φτιάξω και θα σου πω...λύσσαξε και ο δικός μου!

Θα πάω να πάρω και αυτές τις πιπίλες μπας και δούμε χαϊρι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μόλις έγραψα τα υλικά να μου τα ψωνίσει ο Γιώργος...ξέρεις ότι τις συνταγές τις έχεις στο megatv.com ε;

Θα το φτιάξω και θα σου πω...λύσσαξε και ο δικός μου!

Θα πάω να πάρω και αυτές τις πιπίλες μπας και δούμε χαϊρι...

Ναι το ξερω, και τις συνταγες της Νικολάου τις εχει στο site του Star.

Σοφάκι,αν θες τη συνταγη για τη μηλοπιτα να στη στειλω

Link to comment
Share on other sites

Εφερε ο Θοδωρης προχθες ενα τεραστιο σοκολατενιο γκυκο, κ ολο κ τσιμπολογαω κ γω... Κ δεν ετρωγα σοκολατες, φαντασου! Μου χε πει κ ο παιδιατρος να μην τρωω αλλα μου το φερε μες τη μουρη, τι να κανω κ γω?!?!? Εν τω μεταξυ πρεπει, καθως τον καφε τον τιμαω καθε μερα.. Κ οχι τιποτα ντεκαφεινε κ τετοια, απλα δεν πινω νες.. Ανεκαθεν!.. Ελληνικο κ -τωρα- γαλλικο..

Εγω κοριτσια, για το θεμα με τις πανες, μια του φοραω.. κ μαλιστα τη newborn... αφου του κανει μια χαρα.. Ειναι κ οικονομικες. Οι αλλες εχουν τη διπλασια τιμη..

Να ρωτησω κ κατι αλλο??? Βιταμινη για τα μαλλια επιτρεπετε?? μαδαω πολυ ρε γμτ!


[sIGPIC][/sIGPIC]v3aiwuyck.png

Link to comment
Share on other sites

Τα pampers τα simplydry ειναι πιο φτηνά απο τα libero πάντως.τσεκαρισμένο.

Μαδας και συ ε?ειναι φυσιολογικο διάβαζα μετά τον τοκετό χάνεις οτι μαλλί δεν ειχες χάσει 9 μηνες λογω ορμονών κτλ..και να παρεις βιταμίνη δε ξερω εαν θα κάνει κάτι αλλά ρωτα το ντοκτορ καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

πιπιλα στανταρ τις nuk, εγω μονο αυτες του δινω, κ τη physio.. ειναι κ οι 2 ανατομικες. Επισης πηρα ενα μπουκαλι της nuk, ενα κοντοχοντρο κ εχει την πιο τελεια θηλη για οσες θηλαζουν κ δινουν κ μπιμπερο με μητρικο... παρατηρησα τον μικρο κ ειδα οτι την πιανει με τον ιδιο τροπο....

Επισης βρηκα κολπο να ξερενετε το βραδυ.. Βγαζω ενα γευμα, κ του το δινω στο τελευταιο γευμα της ημερας.. Μεσα σε 15 το χει κατεβασει, ρευετε αμεσως κ υπνο...! κ μετα ξυπναει 6.30 7 παρα..! Κ ετσι χαιρετε κ η μανουλα...


[sIGPIC][/sIGPIC]v3aiwuyck.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο θα κανω, θα παρω να ρωτησω.. Μαδαω λεει!!??!! Κ το ωραιο ξερεις πιο ειναι?? Η κοιλια μου κ ο λαιμος μου εχουν γεμισει τριχες!!!! Σαν τον Θοδωρη ειμαι!!!! Να δω αυτες ποτε θα πεσουνε... Χαλια ειμαι.. Μονο στα κιλα ειμαι οκ..


[sIGPIC][/sIGPIC]v3aiwuyck.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επισης πηρα ενα μπουκαλι της nuk, ενα κοντοχοντρο κ εχει την πιο τελεια θηλη για οσες θηλαζουν κ δινουν κ μπιμπερο με μητρικο... παρατηρησα τον μικρο κ ειδα οτι την πιανει με τον ιδιο τροπο....

Επισης βρηκα κολπο να ξερενετε το βραδυ.. Βγαζω ενα γευμα, κ του το δινω στο τελευταιο γευμα της ημερας.. Μεσα σε 15 το χει κατεβασει, ρευετε αμεσως κ υπνο...! κ μετα ξυπναει 6.30 7 παρα..! Κ ετσι χαιρετε κ η μανουλα...

το χα προσπαθησει και γω αυτο αλλά δε μας κάθεται με τίποτα, δε το πιανει το μπιμπερο,δε θελει, δε ξερω τι φταιει, δοκιμασα με avent και με chicco και αποτελεσμα μηδεν,εχω και nuk αλλά δεν εκανα τον κοπο να το πλύνω καν γιατι απογοητευτηκα.....βρε λες??????????

Τι ωρα δινεις το τελευταιο γεύμα δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

το χα προσπαθησει και γω αυτο αλλά δε μας κάθεται με τίποτα, δε το πιανει το μπιμπερο,δε θελει, δε ξερω τι φταιει, δοκιμασα με avent και με chicco και αποτελεσμα μηδεν,εχω και nuk αλλά δεν εκανα τον κοπο να το πλύνω καν γιατι απογοητευτηκα.....βρε λες??????????

Τι ωρα δινεις το τελευταιο γεύμα δηλαδη?

Και εμενα μονο νουκ πιανει. και πιπιλα και μπιμπερο.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει εχω μπερδευτει δεν ξερω που να γραφω πια!!!!!

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω ποση ωρα την ημερα κοιμουνται τα μωρακια σας? Εχει αλλαξει συνηθειες και δεν καταλαβαινω τι θελει πια!!!!!Σας εχει τυχει να εναι στην αγκαλια και να γκρινιαζει σαν να μην βολευεται και αμα σηκωθεις ορθιος και κανεις καμια βολτα να σταματαει το κλαμα?Λετε να τον κακομαθα?

Επισης οταν ξυπναει δεν κλαιει πια!!!Η τρωει τα χερια του ή κοιταει γυρω γυρω ή γελαει στο περιστρεφομενο....Εχω μπερδευτει δεν πειναει πια?μηπως τον ταιζω με το ζορι?


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει εχω μπερδευτει δεν ξερω που να γραφω πια!!!!!

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω ποση ωρα την ημερα κοιμουνται τα μωρακια σας? Εχει αλλαξει συνηθειες και δεν καταλαβαινω τι θελει πια!!!!!Σας εχει τυχει να εναι στην αγκαλια και να γκρινιαζει σαν να μην βολευεται και αμα σηκωθεις ορθιος και κανεις καμια βολτα να σταματαει το κλαμα?Λετε να τον κακομαθα?

Επισης οταν ξυπναει δεν κλαιει πια!!!Η τρωει τα χερια του ή κοιταει γυρω γυρω ή γελαει στο περιστρεφομενο....Εχω μπερδευτει δεν πειναει πια?μηπως τον ταιζω με το ζορι?

θέλςι βόλτα να περιεργάζεται γύρω του...τα ίδια και ο δικός μου...

αν πιπιλάει τον αέρα ή τα χέρια του τότε πεινάει...

Link to comment
Share on other sites

Να το!!! το καλυτερο! Σαν βυζι το επιασε! Εγω θα τα καταργησω τα αλλα, κ θα παρω 2-3 ακομα να χω.. Της αβεντ η θηλη ειναι πολυ σκληρη! Σας λεω μεχρι κι ο Θοδωρης το ειδε κ μου το πε οτι ειναι μακραν το καλυτερο...!

http://www.babynet.gr/prointa/04_vrefanaptiksi02.htm


[sIGPIC][/sIGPIC]v3aiwuyck.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...