Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Αυγουστος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλως ηρθες Νταφυ... Ποτε γεννηθηκε το μωρο σου????

Καλώς σας βρήκα . Γέννησα 31-7 δεν είμαι μανούλα Αυγούστου αλλά αυτό το καφέ διάβαζα γιατί είχα πητ 12-8 . Δεν είχα μπει νωρίτερα στη παρεουλα σας γιατί μια η συνδρομή στο ιντερνέτ κάτι μια μετακόμιση…


XwAPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    6365

  • mikio

    5355

  • JimDin

    4874

  • honey

    4571

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    female 6.365 δημοσιεύσεις

  • mikio

    mikio 5.355 δημοσιεύσεις

  • JimDin

    JimDin 4.874 δημοσιεύσεις

  • honey

    honey 4.571 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλώς σας βρήκα . Γέννησα 31-7 δεν είμαι μανούλα Αυγούστου αλλά αυτό το καφέ διάβαζα γιατί είχα πητ 12-8 . Δεν είχα μπει νωρίτερα στη παρεουλα σας γιατί μια η συνδρομή στο ιντερνέτ κάτι μια μετακόμιση…

Λιονταρινος δηλαδη!!!! Να τον χαιρεσαι κ καλως ηρθατε. Εγω ειμαι Σεπτεμβριομανα 11-09 το μωρο μου, αλλα Αυγουστιατικη εγω 11-08!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]v3aiwuyck.png

Link to comment
Share on other sites

Τραβηξα 3-4 γευματα κ πηρα μαζι το θηλαστρο στο καραβι κ εβγαζα, για να αποσυμφορησω το στηθος οταν πριζοταν.. Δεν ειχα ιδιαιτερο αγχος καθως εμεις (Ο θοδ κ εγω) δεν δεχτηκαμε βοηθεια απο μαμαδες κατ επιλογην, οποτε δεν ειχα την ανησυχια μηπως κατι δεν παει καλα, η μηπως ο Θοδωρης δεν τα καταφερει.. Εν ταξη, ηταν λιγο καπως που ελειψα.. Επαιρνα τηλ να δω οτι ειναι οκ τ αγορια μου, αλλα δεν τρελαθηκα κι ολας! Δηλαδη να με πιασει καταθλιψη κ τετοια... Ειχα το μυαλο μου ομως εκει...

Μαριανθη και εμεις δεν θελουμε βοηθεια απο κανεναν και ουτε αφηνουμε κανεναν να τον παρει αγκαλια μεχρι τουλαχιστον να γινει 3 μηνων.Απλα σε ρωτησα γιατι και εγω θελω να τον αφησω να βγω λιγο να ξεσκασω και το μονο μου αγχος ειναι οτι θα μου λειψει ρε να παρει....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τα μωρακια σας τα εχετε μαζι στο δικο σας δωματιο?ποτε σκεφτεστε να τα μεταφερετε στο δικο τους?

Μαζί μας την έχουμε την μικρή. Αν δεν σταματήσει το βραδυνό πανηγύρι που από τις 4.30 έως το χάραμα πρέπει να είμαι απίκο ανά 10-15 λεπτά... Δεν πρόκειται να την πάω στο δωμάτιό της! Δεν αντέχω τα δρομολόγια!


871774e3aa.png

Τον κόσμο δεν τον κληρονομήσαμε από τους γονείς μας...

...Τον δανειζόμαστε από τα παιδιά μας!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ετυχε σημερα και να ειναι πιο ζωηρο απο αλλες μερες,ε?

σιγουρα χορταινει και το οτι ξυπναει στο 10λεπτο ειναι γιατι ξεκουραστηκε.

παιχνιδια παιζει? του μιλας? γενικα κουραζεται μεσα στην μερα?

Κάθε μέρα είναι ζωηρός. Είχε φτιάξει ένα ωραίο προγραμματάκι και κοιμόταν 1-2 ώρες το πρωί και 2 ώρες το μεσημέρι και το χάλασε!!!

Λες να ξεκουράζεται στο 10λεπτο...???Ωχ και πάλι ωχ!! Εγώ είμαι ακριβώς έτσι. Γυρίζω από την δουλειά πτώμα, ξαπλώνω στον καναπέ 10 λεπτά και ξυπνάω μες την ενέργεια. Άτιμα γονίδια!!!

Τι παιχνίδια εννοείς να παίζει? Στο ριλάξ, στο γυμναστήριο, του μιλάμε, τον παίζουμε τόσα άτομα εδώ μέσα. Πριν τον πήγαμε βόλτα με το αμάξι και στον γυρισμό θηλάσαμε στο αμάξι, φαινόταν πτώμα. Ήρθαμε σπίτι και συνεχίσαμε τον θηλασμό και το πιπίλισμα και μετά από 40 λεπτά τον έβγαλα από το στήθος γιατί είχαμε και επισκέπτες. Ντούρος ο κύριος. Πριν λίγο τον κάναμε μπάνιο και σε 20 λεπτά κοιμήθηκε!


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σου έχω ξαναπεί, τα παιδιά μας έχουν κοινή πορεία!

Πριν 5 λεπτά τον ακούμπησα...τώρα τρίβει πάλι τη μουρίτσα του και βγάζει κραυγούλες.

Βρε Ελευθερία, όταν ξυπνάει κλαίει; Ή απλά χαριεντίζεται;

Αν πεινούσε δεν θα φώναζε; Νομίζω σε αυτή τη φάση δεν κοιμούνται πολλές ώρες.

Συν του ότι λαμβάνουν πολλά ερεθίσματα και πιέζονται να μην κοιμηθούν γιατί ζουν την περιπέτεια :) Όλο νέα πράγματα :)

Μαράκι το έχω ξαναπεί. Ο δικός μου δύσκολα θα κλάψει. Αν κρυώνει πχ. πολύ στο μπάνιο ή αν τον παρατήσω στην κούνια για μισή ωρίτσα και βάλε. Όταν ξυπνάει δεν κλαίει, γκρινιάζει και αν αργήσω να πάω μπορεί να βάλει απειλητικές φωνούλες. Και πολλές φορές τον βάζω στο στήθος για να είμαι σίγουρη ό,τι δεν πεινάει και δεν θέλει. Επίσης το πρωί που ξυπνάει είναι όλο γέλια και χαρές, τον αλλάζω, τον πλένω, τον καλλωπίζομαι και μετά που θα φάμε συνήθως δεν έχει όρεξη, σε 5-1ο λεπτά τρώει και μετά παίζει.

Αλήθεια πότε θα αλλάξουν φάση να κοιμούνται λίγο τα άτιμα?


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελευθερία εμένα κοιμάται μπορώ να πω, συνήθως αν τρώει ας πούμε ανά 2,5 ώρες τη 1 ώρα θα κοιμάται ενδιάμεσα ή και παραπάνω αλλιώς μου ψιλογκρινιάζει κι εμένα, τώρα εσένα μπορεί να μη θέλει το παιδί τι να πω!

Αν δεν έπιανε την πιπίλα θα ξυπνούσε στη μισή ώρα πάντως, ενώ ώρα του τη δίνω και ξανακοιμάται!

Ξαναπροσπάθησε με την πιπίλα μήπως τη συνηθήσει!

Σοφάκι μου ακριβώς εκεί είναι το πρόβλημα. Στο στήθος πιπιλίζει και αποκοιμίεται. Όταν τον αφήσω κάποια στιγμή ξυπνάει και ψάχνει. Είναι σαν να του έχει πέσει η πιπίλα από το στόμα. Και τρέχει η πιπίλα ξοπίσω του μπας και ξανακοιμηθεί αλλά δεν...


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τα μωρακια σας τα εχετε μαζι στο δικο σας δωματιο?ποτε σκεφτεστε να τα μεταφερετε στο δικο τους?

καληνυχτα σε ολες!

μαζί μας κοιμάται. Λέω να κάνω προσπάθεια μετά τα Χριστούγεννα να τον πάω στο δωμάτιό του. Αν και μπορεί και νωρίτερα γιατί οριακά χωράει στο πορτ μπεμπέ :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο γιατρός μας είπε μετά τον 6ο μήνα να πάει στο δικό του δωμάτιο. Υπομονή λοιπόν.

Έλενα πολύ στεναχωρήθηκα βρε κοριτσάκι μου. Να γιατί εγώ είμαι Χίτλερ με τους εργοδότες. Διεκδικώ ό,τι μου ανήκει και δεν χαρίζομαι!


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για όνομα του Χριστού και της Παναγίας!!!! Πόσο έλειψα καλέ και φτάσατε στην 6η σελίδα αρχικουτσομπόλες????????!!! Χαχαχαχα!!! Θα σας διαβάσω αύριο τώρα έκανα μια περασάδα αλλά δεν τα καλοδιάβασα.

Ένα μόνο θα σχολιάσω: Αγγελικούλα 54 κιλα???????!!!!!!!! Εγώ παιδί μου αν ήμουν στα κυβικά σου θα έτρωγα άλλα τόσα!! Αχχ 54 μπορεί να ήμουν στο γυμνάσιο μια εποχή... για να ξαναφτάσω εκεί θα πρέπει να τρώω αέρα κοπανιστό και να τρέχω σαν το Βέγγο! Και θες δλδ να χάσεις κι άλλα??? Πλάκα κάνεις, έτσι??? Αχ άτιμη κοινωνία που άλλες τις ανεβάζεις (στα κιλά) κι άλλες τις κατεβάζεις κι έχουν και παράπονο! χαχαχα!!! Σας φιλώ γλυκά!

Link to comment
Share on other sites

τέλεια!

πολύ μου πάνε τα ροζουλιά!!!

δεν είναι να δουλεύει κανείς, σας χάνει και άντε να σας ξαναβρει πάλι!!!

μου λείψατε! τι μου κάνετε?

έχουμε διαπλεκόμενα? και λείπει ο Σόμπολος να καταγράψει? ας με ενημερώσει κανένα καλό κορίτσι!

στις δυο καλές μου φιλενάδες:

Αγγελινα μου πολύχρονη!

Νεκταράκι να χαίρεσαι κι εσύ τη γιορτή σου

να χαίρεστε τα παιδάκια σας, τα μπουμπουκάκια σας και με το καλό και τα επόμενα!

και σήμερα είχα μαθημα και είχε μια τέλεια μέρα για καφέ και ψώνια που τρελαίνομαι! αντ αυτού μιλάω όλη μέρα για το κόμμα του Τρικούπη και την αρχή της δεδηλωμένης.

ελπίζω αύριο να χω περισσότερο χρόνο και να τα πούμε καλύτερα!

φιλάκια στις μούρες σας!

Link to comment
Share on other sites

Αλοοοοοοοο ξανείς εδώ?

Εϊχαμε πρωινό εγερτήριο, 7.30. Και πονάει η μέση μου και ο αυχένας μου και η πλάτη μου και το αιστερό μου χέρι.

Κατα τ'άλλα καλά!


dIZLp2.pngtgMcp2.png

ΘΕΛΩ ΤΟ ΤΙΚΕΡ ΜΟΥ ΤΩΡΑ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...