Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ούτε Σαλοσπίρ. Τίποτα μου λέει ο γυναικολόγος πως δεν χρειάζομαι.. γενικα βλέπω συχνά και καφετιά και ο γυναικολόγος υποστηρίζει πως με μια ενδεχόμενη αντιπηκτική που δεν χρειάζομαι και θα πάρω προληπτικά μπορεί να επιδεινώσει αυτό το θέμα και να έχω καμία αιμορραγία. Όποτε θα το αναφέρω αύριο κ αυτό το δεδομένο στην αιματολόγο. Εσυ στην πρώτη εγκυμοσύνη γιατί ξεκίνησες στην αυχενική; Είδαν κάτι; Έκανες κάποιες εξετάσεις; Κι εγω 37 είμαι. 
      μια χαρά θα είναι η χοριακη σου καλε! Πήγαινε με χαρά και θάρρος να την κανεις μεθαύριο!! 

      εγώ όταν ειχα καφετιά μου  τα έκοβε όλα πάντως ! και αντιπηκτικές και σάλοσπιρ! ισχύει αυτό που σ λέει ! δλδ σκεψου τις μισές  μέρες της εβδομάδας ! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2015!


Dekoglo

Recommended Posts

Γεια σας κι απο εμένα! Σκεφτόμουν πολυ το αν θα γραψω η όχι , όχι γιατί δεν ήθελα να μοιραστώ την παρέα σας, αλλα γιατί ακόμη δεν μπορώ να πιστέψω αυτό που συμβαίνει και φοβάμαι πολυ πολυ. Το μωράκι μου ήρθε με την τριτη εξωσωματικη μετα απο πολλές ταλαιπωρίες και πέντε χρονια προσπαθειών! Οποτε καταλάβαινετε ότι ειμαι εντελώς αγχωμένη. Προσπαθώ να το ελέγχω! Σήμερα ειμαι 6 εβδομάδων και 2 ημερών και σήμερα ακούσαμε και την καρδούλα του! ΠΗΤ 11/12/15!

Ευχομαι για ολες μας τα καλύτερα και στις ήδη μανούλες να χαίρονται τα παιδάκια τους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κι απο εμένα! Σκεφτόμουν πολυ το αν θα γραψω η όχι , όχι γιατί δεν ήθελα να μοιραστώ την παρέα σας, αλλα γιατί ακόμη δεν μπορώ να πιστέψω αυτό που συμβαίνει και φοβάμαι πολυ πολυ. Το μωράκι μου ήρθε με την τριτη εξωσωματικη μετα απο πολλές ταλαιπωρίες και πέντε χρονια προσπαθειών! Οποτε καταλάβαινετε ότι ειμαι εντελώς αγχωμένη. Προσπαθώ να το ελέγχω! Σήμερα ειμαι 6 εβδομάδων και 2 ημερών και σήμερα ακούσαμε και την καρδούλα του! ΠΗΤ 11/12/15!

Ευχομαι για ολες μας τα καλύτερα και στις ήδη μανούλες να χαίρονται τα παιδάκια τους!

Μπραβο συγχαρητηρια για το μωρακι σας και με το καλο να το κρατησεις αγκαλια σου!!!Σιγουρα το αγχος σου και οι φοβοι σου ειναι δικαιολογημενοι αλλα προσπαθησε αυτη τη φορα να εισαι αισιοδοξη!!Αυτο το μωρακι ηρθε για να μεινει και θα τα λεμε ολες μαζι για πολυ καιρο!!!!

Πως νιωθεις???Ηταν ο πιο ομορφος ηχος η καρδουλα σας ε???:):):)


xGElp3.png

d4EBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Dekoglo μου ολα να πανε καλα για ολες Μας.

Λοιπον σημερα ειμαι 7w2d και την Τριτη που περασε ακουσαμε την καρδουλα μας!!! Ραντεβου εχω παλι στις 30-4.Ειχα εδω κ δυο εβδομαδες πολλες ανακατωσουρες.Εδω και δυο μερες δεν εχω καθολου σχεδον.Κατι που με αγχωνει λιγακι αλλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι .Επισης στηθος πολυ ευαισθητο και κατι ελαφρια πονακια περιοδου που αραιωνουν σιγα σιγα.

Δυστυχως περυσι ειχα μια αποβολη λιγο πριν την αυχενικη.Οποτε γι αυτο και οι φοβιες μου.Σιγα σιγα ελπιζω να βλεπω οτι πανε ολα καλα και να ηρεμω.

Εχω ενα αγορακι 6 χρονων σχεδον που ανυπομονει να ερθει το αδερφακι του.:D

ναι κοριτσακι μου ολα θα πανε καλα!!!εγω σημερα 6 εβδομαδων αλλα ο γιτρος μου μου ειπε επομενο υπερηχο την αλλη τεταρτη και δεν περνουν οι μερες..

ευτυχως δεν εχω κανενα συμπτωμα περα απο το στηθος και την κουραση...μακαρι να μου παει ετσι..θα δουμε...

εχω και λιγα καφε υγρα και βαζω 3 ουτροτζεσταν την ημερα κολπικα..κατα τα αλλα ολα καλα..

μην εχεις φοβιες καρδουλα μου , οσο γινεται βεβαια..δεν τις γλυτωνουμε εντελως..και γω φοβαμαι πολυ μιας και ειναι πρωτογνωρη εμπειρια..φανταζομαι ειναι λογικο να φοβομαστε ομως, ειτε ειναι το πρωτο μας, ειτε το δευτερο..!!! αλλα εχουμε θετικη σκεψη και θετικη ενεργεια!!!

καλημερα κοριτσακια!!! deκoglo ναι ειμαι κι εγω μανουλα ιουνιου και ειμαι με την σαγκρε!!! ευχαριστω ολες για τις ευχες!!!!

blueroses μην αγχωνεσαι!!! το οτι εγινε μια φορα δεν σημαινει οτι θα ξαναγινει!!!

να προσπαθησετε οσο γινεται να το ευχαριστηθειτε χωρις αγχος!!! φιλια!!!

κοριτσι μου αντε..κοντευεις...με το καλο κοπελα μου!!!

Γεια σας κι απο εμένα! Σκεφτόμουν πολυ το αν θα γραψω η όχι , όχι γιατί δεν ήθελα να μοιραστώ την παρέα σας, αλλα γιατί ακόμη δεν μπορώ να πιστέψω αυτό που συμβαίνει και φοβάμαι πολυ πολυ. Το μωράκι μου ήρθε με την τριτη εξωσωματικη μετα απο πολλές ταλαιπωρίες και πέντε χρονια προσπαθειών! Οποτε καταλάβαινετε ότι ειμαι εντελώς αγχωμένη. Προσπαθώ να το ελέγχω! Σήμερα ειμαι 6 εβδομάδων και 2 ημερών και σήμερα ακούσαμε και την καρδούλα του! ΠΗΤ 11/12/15!

Ευχομαι για ολες μας τα καλύτερα και στις ήδη μανούλες να χαίρονται τα παιδάκια τους!

κλιο μου..καλως ηρθες κοριτσακι μου..κι εσενα το πρωτο σου εεε..και ειμαστε και σχεδον συνομιληκες..ολα καλα θα πανε κλιο μου...να εχουμε πιστη!!!

ειμαστε και πολυ κοντα στην ΠΗΤ μας..!!!

που θα γεννησετε κοριτσακια μου???


z1gep3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα !!!!!!!!!!!!!!!!!καλη εβδομαδα να εχουμε....

εγω θα ειμαι μανουλα νοεμβριου 2015.... ειμαι 8 εβδ και 5 ημ....

εχω διδυμακια με την πρωτη μου εξωσωματικη.....καναμε υπερηχο στις 14/04 κ επομενος υπερηχος στις 07/05...αυτο λιγακι με αγχωνει νομιζω οτι με καταλαβαινετε το πως θα περασουν οι μερες, αν θα ειναι ολα καλα κ τετοια....

ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες μας κ να εχουμε να μπεμπακια μας στις αγκαλιες μας.....


οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!!!!

Καλως ηρθες Μαρια.Με το καλο τα διδυμακια σου!!!

Εγω πρωτα ο θεος Ιασω θα γεννησω.

Dekoglo μου οντως οι μερες δεν περνανε με τιποτα μεχρι τον επομενο υπερηχο.Εσεις θα ακουσετε καρδουλα την επομενη εβδομαδα;;;;αααχχ θα ξετρελαθεις!!!!:)


xGElp3.png

d4EBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!

Ειμαι 5 εβδομάδων και 4 ημερών και ελπιζω και ευχομαι τα φετεινα Χριστούγεννα να ειναι τα ωραιότερα της ζωής μας!Υστερα απο μια παλινδρόμη και ενα εξωμητριο τα κατάφερα με την δευτερη εξοσωματικη.Η αλήθεια ειναι οτι ανυπομονώ να κάνω υπέρηχο να ακούσω καρδούλα!ευχομαι σε όλες μας να πανε ολα καλα!σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα !!!!!!!!!!!!!!!!!καλη εβδομαδα να εχουμε....

εγω θα ειμαι μανουλα νοεμβριου 2015.... ειμαι 8 εβδ και 5 ημ....

εχω διδυμακια με την πρωτη μου εξωσωματικη.....καναμε υπερηχο στις 14/04 κ επομενος υπερηχος στις 07/05...αυτο λιγακι με αγχωνει νομιζω οτι με καταλαβαινετε το πως θα περασουν οι μερες, αν θα ειναι ολα καλα κ τετοια....

ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες μας κ να εχουμε να μπεμπακια μας στις αγκαλιες μας.....

μαρια μου...με το καλο κοριτσακι μου...με το καλο τα διδυμακια σου να ερθουν..

αχ και βεβαια σε καταλαβαινουμε για τη ρημαδα την αναμονη...ουφφφ..τι να κανουμε? μακαρι να ειχαμε εναν υπερηχο στο σπιτι η καθε μια να βλεπουμε οσο θελουμε...!!!!:tongue:

Καλημερα!!!!

Καλως ηρθες Μαρια.Με το καλο τα διδυμακια σου!!!

Εγω πρωτα ο θεος Ιασω θα γεννησω.

Dekoglo μου οντως οι μερες δεν περνανε με τιποτα μεχρι τον επομενο υπερηχο.Εσεις θα ακουσετε καρδουλα την επομενη εβδομαδα;;;;αααχχ θα ξετρελαθεις!!!!:)

τριανταφυλλο μου δεν περνουν κοπελαρα μουυυυ!!!

εμεις θα παμε τελικα μεθαυριο γιατι ειδα καποια καφε στο εσωρουχο παλι, ενω ειχαν σταματησει και ανυσηχησα και τον εβαλα τον γιατρουλη να με δει νωριτερα...βεβαια μου ειπε να μην αγχωνομαι αλλα καταλαβαινετε οτι δεν γινεται!!!

Κορίτσια καλησπέρα!!!

Ειμαι 5 εβδομάδων και 4 ημερών και ελπιζω και ευχομαι τα φετεινα Χριστούγεννα να ειναι τα ωραιότερα της ζωής μας!Υστερα απο μια παλινδρόμη και ενα εξωμητριο τα κατάφερα με την δευτερη εξοσωματικη.Η αλήθεια ειναι οτι ανυπομονώ να κάνω υπέρηχο να ακούσω καρδούλα!ευχομαι σε όλες μας να πανε ολα καλα!σας φιλώ!

μαριζακι καλως ηρθες αγαπημενη κι εσυ...με το καλο να παρουμε αγκαλια τα μωρακια μας ολες οι μανουλιτσες..ποτε εχεις ΠΗΤ? λογικα 16/12?


z1gep3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ σας ευχαριστω για το καλωσορισμα!!!!!!!!!!!!!!!

αυτο ετσι οπως το ειπατε....αν μπορουσα να εχω ενα υπερηχο στο σπιτι θα ημουν εκει συνεχεια να τα βλεπω......χαχαχαχαχα

εγω ειμαι θεσσαλονικη κ θα γεννησω στο γενεσις


οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κ σας ευχαριστω για το καλωσορισμα!!!!!!!!!!!!!!!

αυτο ετσι οπως το ειπατε....αν μπορουσα να εχω ενα υπερηχο στο σπιτι θα ημουν εκει συνεχεια να τα βλεπω......χαχαχαχαχα

εγω ειμαι θεσσαλονικη κ θα γεννησω στο γενεσις

αχ τι ομορφα που ειστε εκει στα βορεια!!! μ αρεσει πολυ η πολη σας..νομιζω θα εμενα ανετα για μονιμα!!!

Dekoglaki πως εισαι σημερα;;;σταματησαν τα καφε;;;

Τι καλα που θα πας αυριο να ακουσεις το μικρουλι.ολα καλα θα ειναι!!!!!

τριανταφυλλακι μουυ, οχι δεν εχουν σταματησει αλλα ειμαι καλυτερα απο ψυχολογικης αποψης..ειμαι λιγο πιο αισιοδοξη γιατι χτες δν ημουν καθολου καλα και σκεφτομουν ασχημα πραγματα αλλα ευυχως με συνεφερε ο συζυγος και η κολλητη μου..

αχ ναι να παω στο γιατρουλη μου αυριο...πιστευεις οτι θα ακουσουμε καρδουλα??

εσυ απο αθηνα εισαι αγαπη?


z1gep3.png
Link to comment
Share on other sites

αχ τι ομορφα που ειστε εκει στα βορεια!!! μ αρεσει πολυ η πολη σας..νομιζω θα εμενα ανετα για μονιμα!!!

τριανταφυλλακι μουυ, οχι δεν εχουν σταματησει αλλα ειμαι καλυτερα απο ψυχολογικης αποψης..ειμαι λιγο πιο αισιοδοξη γιατι χτες δν ημουν καθολου καλα και σκεφτομουν ασχημα πραγματα αλλα ευυχως με συνεφερε ο συζυγος και η κολλητη μου..

αχ ναι να παω στο γιατρουλη μου αυριο...πιστευεις οτι θα ακουσουμε καρδουλα??

εσυ απο αθηνα εισαι αγαπη?

Να εισαι αισιοδοξη!!! Ουφφφ αυτο το αγχος μονο κακο μας κανει.

Εγω εχω ανακατωσουρες και νιωθω οτι αν κ ταλαιπωρουμαι μου δινει σηματα τομικρουλι.;) ειναι δυσκολοι οι μηνες μεχρι να αρχισουμε να τα νιωθουμε.

Σιγουρα θα ακουσετε καρδουλα αυριο!!!!!τουκ τουκ τουκ!!!!Να σκεφτεσαι πως ηδη χτυπαει η καρδουλα μεσα απλα εσεις δεν το εχετε ακουσει.Και ειδικα τωρα στην αρχη καθε φορα θα εντυπωσιαζεσαι ποσο γρηγορα μεγαλωνει.

Απο Αθηνα ειμαι.


xGElp3.png

d4EBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι αισιοδοξη!!! Ουφφφ αυτο το αγχος μονο κακο μας κανει.

Εγω εχω ανακατωσουρες και νιωθω οτι αν κ ταλαιπωρουμαι μου δινει σηματα τομικρουλι.;) ειναι δυσκολοι οι μηνες μεχρι να αρχισουμε να τα νιωθουμε.

Σιγουρα θα ακουσετε καρδουλα αυριο!!!!!τουκ τουκ τουκ!!!!Να σκεφτεσαι πως ηδη χτυπαει η καρδουλα μεσα απλα εσεις δεν το εχετε ακουσει.Και ειδικα τωρα στην αρχη καθε φορα θα εντυπωσιαζεσαι ποσο γρηγορα μεγαλωνει.

Απο Αθηνα ειμαι.

κι εγω απο Αθηνα..Παιανια συγκεκριμενα!

αυτο το αγχος δεν τελειωνει ποτε...μεχρι να πιασουμε το νινακι μας αγχος..στην εγκυμοσυνη αγχος, στον τοκετο το ιδιο, οταν μεγαλωνουν το ιδιο...ουφφφφφ

χαχαχα

κανε υπομονη κοριτσι μου με τις ανακατωσουρες...απο την αρχη τις ειχες?


z1gep3.png
Link to comment
Share on other sites

κι εγω απο Αθηνα..Παιανια συγκεκριμενα!

αυτο το αγχος δεν τελειωνει ποτε...μεχρι να πιασουμε το νινακι μας αγχος..στην εγκυμοσυνη αγχος, στον τοκετο το ιδιο, οταν μεγαλωνουν το ιδιο...ουφφφφφ

χαχαχα

κανε υπομονη κοριτσι μου με τις ανακατωσουρες...απο την αρχη τις ειχες?

Καλα τι σκαμπανεβασματα εζησα σχεδον 2 χρονια μεχρι που ειδα θετικο δεν λεγεται.

Απο τα χριστουγεννα ομως τα παρατησα ολα.και τα τεστ ωορρηξιας,κ να μετραω μερες και τα ακροβατικα μετα το σεξ.Ειπα εχω ενα παιδακι κ τελος...και καπου εκει 5μερες πριν την αναμενομενη περιοδο ενιωσα κατι τραβηγματα και κανω ενα τεστ.Το εβγαλα στον ηλιο και προσπαθουσα να βεβαιωθω οτι βλεπω αυτη την περιβοητη αχνη γραμμουλα κι οτι δεν ειμαι τρελη.:cool:

Ανακατωσουρες εχω δυο εβδομαδες.

Τωρα για το αγχος στο εγγυωμαι οτι ο μικρος μου ειναι σχεδον εξι κ μονο τη στιγμη που κλεινει τα ματακια του κ κοιμαται ηρεμω.Οπλισου με υπομονη γιατι θα τη χρειαστεις ;)


xGElp3.png

d4EBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...