Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά.Δεν ξέρω να τις ξεχωρίζω αυτές τις δύο γραμμές,νομίζω πως είναι αυτή της ανιχνευσης 

      Εγώ βλέπω γραμμή πάντως..πολύ αχνή βέβαια αλλά υπάρχει. 

      Η γραμμή ανίχνευσης εμφανίζεται μετά από ώρα όχι κατευθείαν...

      Βέβαια μπορείς να κάνεις και ένα ακόμα αύριο ή μεθαύριο για σιγουριά.

Εγχειρηση 2,5 ετων.


Recommended Posts

Δεν ξερω αν καποιο αλλο παιδακι εχει κανει σε τοσο μικρη ηλικια επεμβαση κρεατακια αμυγδαλδες.Ο γιος μου ειναι 2ετων και σημερα μας ανακοινωσε ο παιδοωτορινολαρυγγολόγος οτι Σεπτεμβρη θα κανει εγχειρηση.Ηταν λιγο διστακτικος με τις αμυγδαλες και οχι για τα κρεατακια αλλα επειδη παθαινει απνοιες θα πρεπει να κανει επεμβαση.Φοβαμαιιιιι τοσο πολυ που σκεφτομαι ναντο ακυρωσω απο τωρα.Μετα απο το συμβαν με το παιδακι 5ετων που πεθαινε με αιμοραγγια απο επεμβαση αμυγδαλων το μαθατε;; φοβαμαι.Με εχει πιασει το στομαχι μου και εχω ιλιγγο.Μπορει να ειμαι υπερβολικη αλλα φοβαμαι οχι τα κρεατακια αλλα τις αμυγδαλες και αν ποναει και η ναρκωση η ολικη;Ωχ θεεε μουυυυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα μανουλα, εμενα το παιδακι μου ειναι πολυ μικρο ακομα παρολαυτα εγω η ιδια εχω κανει εγχειρηση κρεατακια σε ηλικια 3ετων . Ρωτοντας την μαμα μου , μου ειπε πως δεν ειναι κατι. Ειναι πολυ τυπικη η επεμβασουλα. Οποτε μην φοβασαι, ολα καλα! ο παιδιατρος ρωτοντας τον δεν σε καλησυχασε??

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ειναι πιο αυστηρος επιμενει οχι σε επεμβαση αλλα αφου το λεει ο αλλος γιατρος που ειναι η ειδικοτητα του ας γινει λεει.Αντε βγαλε συμπερασμα

Link to comment
Share on other sites

Αιμορραγία μπορείς να πάθεις σε οποιαδήποτε ηλικία και με οποιαδήποτε επέμβαση. Στο κάτω κάτω χειρουργείο είναι. Ο αδελφός μου έβγαλε αμυγδαλές και κρεατάκια μαζί σε ηλικία 2 ετών και κάτι (ήταν δεν ήταν 2,5) και δεν έπαθε τίποτα απλά ήταν ανήσυχος εξαιτίας της ταλαιπωρίας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ειναι πιο αυστηρος επιμενει οχι σε επεμβαση αλλα αφου το λεει ο αλλος γιατρος που ειναι η ειδικοτητα του ας γινει λεει.Αντε βγαλε συμπερασμα

καλημερα κοριτσια.Ευαγγελια μου απο 2 ετων η κορη μου ειχε πολυ μεγαλο προβλημα με κρεατακια και υπερτροφικες αμυγδαλες.μας εκανε απανωτες ωτιτιδες και παθαμε και αρκετες ρηξεις τυμπανου.δε θες να σου πω ποση αντιβιωση ειχε παρει στην αρχη...εχοντας γυρισει πολλους γιατρους οπως καταλαβαινεις,καταφεραμε με παρα πολλους τροπους μεχρι στιγμης και δε καναμε επεμβαση.Το βασικοτερο κριτηριο λοιπον που μου λεγανε ολοι ειναι ποσο μεγαλες απνοιες κανει.η δικη μου εκανε μεχρι 15 δευτερολεπτα.πανω απο 20 λενε παει κατευθειαν για επεμβαση.εννοειτε πως βρεθηκαν γιατροι που θελαν να τη χειρουργησουν αμεσα.επειδη εχω βιωσει τη τρελα του καθε μερα σε αλλον γιατρο μεχρι να καταληξουμε καταλαβαινω πως νοιωθεις.τα ιδια σκεφτομουν κι εγω.τι απνοιες κανει το παιδακι σου εσενα?τις εχεις χρονομετρησει?επισης ειναι δραστηριο,τρωει?


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

και εγώ μία από τα ίδια κοπέλα μου. φοβόμουν τόσο πολύ που το έφτασα το παιδί μου 6 ετών για να του βγάλω τα κρεατάκια μόνο και να του τραβήξω το υγρό από τα αφτιά με σύριγγα.

αλλά όταν είδα πόσο εύκολο ήταν μετάνιωσα που δεν του την έκανα νωρίτερα να ξελαφρώσει το παιδάκι. όλο μπουκωμένο ήταν και δεν άκουγε από το πολύ υγρό στα αφτιά του. μην αναφέρω ότι δεν είχε και όρεξη για φαγητό αφού δεν είχε όσφρηση και γεύση. θέλαμε ένα κουτί ορούς την εβδομάδα για να πάρει ανάσα το βράδυ.

τελικά όλα καλά. τις αμυγδαλές δεν τις έκανα γιατί φοβόμουν αλλά ο γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται να τις αφαιρέσεις ολόκληρες. μπορείς μόνο να τις ψαλιδίσεις για να μικρίνουν και να μην είναι υπερτροφικές.

πάντως και η κλινική ΩΡΛ στην αθήνα ήταν πολύ καλή και έχει μόνο αυτήν της ειδικότητα.

τέλος πιστεύω να μην πειστείς από κανέναν γιατρό αν δεν είσαι έτοιμη. πρώτα ο παιδίατρος και μετά οι υπόλοιποι. αν νομίζεις ότι μπορείς να περιμένεις έναν χρόνο ακόμα καλώς. βέβαια πρώτα και η υγεία του παιδιού. αν υποφέρει όλο τον χειμώνα τότε ξανασκέψου το καλό του.

αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες σχετικά στείλε π.μ.

εύχομαι τα καλύτερα.

αααααα ενημερωτικά η ολική δεν πονάει καθόλου. μόνο μία ένεση θα του κάνουν για να κοιμηθεί. ο δικός μου διέλυσε όλο το χειρουργείο μέχρι να κάνει την ένεση. το κράταγαν τέσσερις. αλλά δεν πειράζει έχουν συνηθίσει εκεί. χιχιχιχιχι...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλημέρα σας,

αν και η συζητηση είναι παλιά.....έχει κάποια απο εσας πληροφορίες για την ΕΥΡΩΚΛΙΟΝΙΚΗ ΠΑΙΔΩΝ και τον κο. Βασιλακοπουλο? Προκειται να κάνει επέμβαση αφαιρεσης για κρεατακια η κορη μου...και φυσικά φοβαμαι και εγω όπως και εσεις....

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

αν και η συζητηση είναι παλιά.....έχει κάποια απο εσας πληροφορίες για την ΕΥΡΩΚΛΙΟΝΙΚΗ ΠΑΙΔΩΝ και τον κο. Βασιλακοπουλο? Προκειται να κάνει επέμβαση αφαιρεσης για κρεατακια η κορη μου...και φυσικά φοβαμαι και εγω όπως και εσεις....

Ευχαριστώ!

Καλημέρα κ χρόνια πολλά....εγώ έκανα τον Αύγουστο εκεί εγχείρηση κρεατάκια κ αμυγδαλές στην ευρωκλινικη παίδων τον Αύγουστο που μας πέρασε....όλα καλά πήγαν κ έμεινα ευχαριστημένη.γιατρό είχα άλλο...αν θες στείλε πμ να σ πω.Κ μένα ήταν 2.5 χρόνων κ 2 μηνες.ααα κ του έβγαλε κ στο ένα αυτί το υγρό που είχε .


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμενα δεν εχει υγρο ποτε στο αυτι απλα ολο βηχα μυξα και βρογχητιδες.Ολο εισπνοες ειμαστε.Απνοιες κανει μεχρι το 15 που μετραω και ιδρωνει πολυυυυ ευκολα.Τρωει μια χαρα αυτα που θελει φυσικα σε 2μηνες γινετε 3ετων.Απο τον Σεπτεμβρη μεχρι τωρα ολο βηχα ειμαστε δεν κοιμαμαι καθολου καλα αφου τον εχω κοντα μου απο φοβο.Οταν εχει δε μυξουλες κανει εμετους.Τωρα που σας γραφω τον ακουω να ροχαλιζει και φυσικα του διακοπτει τον υπνο.Ουφφφ πειτε μου και εσεις....Ειδα και το κοριτσακι απο την κρητη 4 που χαθηκε και φοβαμαι πιο πολυ τωρα.Βαρεθηκα το αερολιν και το φλιξοταιντ Ασε ο ορος παει και ερχετε παντου.Κουραστηκα να τον βλεπω ετσι.Εγω ειμαι απο Πατρα καμια μανουλα που εκανε επεμβαση πατρα καραμανδανειο?Ασημακοπουλο?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν εχει υγρο ποτε στο αυτι απλα ολο βηχα μυξα και βρογχητιδες.Ολο εισπνοες ειμαστε.Απνοιες κανει μεχρι το 15 που μετραω και ιδρωνει πολυυυυ ευκολα.Τρωει μια χαρα αυτα που θελει φυσικα σε 2μηνες γινετε 3ετων.Απο τον Σεπτεμβρη μεχρι τωρα ολο βηχα ειμαστε δεν κοιμαμαι καθολου καλα αφου τον εχω κοντα μου απο φοβο.Οταν εχει δε μυξουλες κανει εμετους.Τωρα που σας γραφω τον ακουω να ροχαλιζει και φυσικα του διακοπτει τον υπνο.Ουφφφ πειτε μου και εσεις....Ειδα και το κοριτσακι απο την κρητη 4 που χαθηκε και φοβαμαι πιο πολυ τωρα.Βαρεθηκα το αερολιν και το φλιξοταιντ Ασε ο ορος παει και ερχετε παντου.Κουραστηκα να τον βλεπω ετσι.Εγω ειμαι απο Πατρα καμια μανουλα που εκανε επεμβαση πατρα καραμανδανειο?Ασημακοπουλο?

Εγώ όπως είπα Αθήνα το έκανε..κ από συμπτώματα εκτός από το ροχαλητό που έκανε κ ακουγόταν σε όλο το σπίτι,έκανε κ απνοιες κ το χειμώνα που έκανε κ αμυγδαλιτιδες με πύον κ υψηλό πυρετό επειδή ήταν υπερτροφικες.ααα κ το 3 βδομάδες πριν το χειρουργείο το παιδί δεν μπορούσε πια να φάει γιατί είχαν ενωθεί τόσο πολύ που όχι βάρος δεν έπαιρνε τον τελευταίο χρόνο αλλά τότε έχασε κιόλας.από τον Αύγουστο έγινε στροφή 180 μοιρών.από 11 κιλά πήγε στα 14 μέχρι τώρα...95 πόντους ύψους Κ όλο κ αυξάνεται φίλη δικά.οι καμπύλες του είναι εκεί που ήταν όταν γεννήθηκε...ενώ είχε λίγο κατέβει.αυτά.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...