Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 18 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      5 ημερών βάλαμε. Ενημερώσαμε την γιατρό έχει δει εγκυμοσύνη με 28.40 να πάει καλά. Πιστεύει ότι είναι νωρίς για 9 ημέρα. Εγώ πιστεύω ότι δεν είναι νωρίς γιατί 9 και 5 =14 . Πρώτη φορά βλέπουμε θετική απλά το 28.40 μασ φοβίζει. Δεν θέλουμε να το χάσουμε το μωράκι μασ . Σκέφτομαι και κάτι άλλο το πρωί την τρύπησαν 5 φορές για να βρούν αίμα και δεν έστειλαν πολύ μήπως παίζει και αυτό τον ρόλο του δεν ξέρω. Εσείς τι λέτε έχετε ακούσει καλή εγκυμοσύνη με χοριακη 28

      Καλημέρα! Μην το υπολογίζεις έτσι, αναφέρομαι στο 9+5 που λες, γιατί δεν ξέρεις πότε έγινε η εμφύτευση. Μπορεί να πέρασαν και κάποιες μέρες από την ετ μέχρι να εμφυτευθεί το έμβρυο, οπότε να είναι πιο μικρό από όσο υπολογίζεις! Υπομονή και καλά αποτελέσματα!

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

κοιταω βαφτιστικα:Dθελω τελος μαιου να τα βαφτισω και δεν εχω ιδεα τι ακριβως θελω...το μονο που βρηκα και μου αρεσε πολυ ειναι τα "κουτια"για τα ρουχα:lol::lol::lol: ειναι βαλιτσες!!!!σε ροζ και μπλε με ενα αεροπλανακι επανω και κραφουν kids travel :lol::lol::lol:

μολις τις ειδα λεω αυτες ειναι για τα δικα μου παιδια!!!!:lol::lol:


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

Μόλις μπήκα γιατί όλη μέρα ήμουν σε ανοικτή σύνδεση με την δουλειά. Λοιπόν:

Αλέκα μου να χαίρεσαι τον αντρούλη σου. Να στε πάντα καλά και αγαπημένοι

Marlen χρόνια πολλά !!! Φυσικά δεν ρωτάω μία σταρ τα πόσα κλείνει, θα περιμένω να το μάθω από τα μεσημεριανά.

Εν τω μεταξύ έμαθα ότι δεν θα έρθουν τα πεθερικά μου την παραμονή και έτσι θα είμαστε μόνο εμείς και οι γονείς μου. Μου την βίδωσε λιγάκι για τον Μιχάλη που ξέρω ότι θα τους ήθελε αλλά τουλάχιστον δεν θα ακούσω την κασέτα της πεθεράς μου (για΄τι μόνο εκείνη δουλεύει και χρησιμοποιεί και λεωφορείο για να πάει στην δουλειά της τον τελευταίο χρόνο).

Η μπουμπού κοιμάται και πάω να κάνω καμία αποστείρωση και να την πέσω. Εν τω μεταξύ δεν έχω αδιαθετήσει ακόμα αλλά σταμάτησα να θηλάζω περίπου πριν είκοσι μέρες. Και κάναμε και ανάσταση την Κυριακή το βράδυ.


3qg3p2.png qfe4p2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και από μενα!! Εμείς πήγαμε 4160 μεγαλώσαμε κι άλλο την τρίτη κάνουμε το πρώτο μας εμβόλιο!! Και εμενα προχτες μου ηρθε η περιοδος πηγα και στους γιατρους σημερα ζάχαρο οκ θυρεοειδή συνεχίζω για 6 μηνες το χαπι και βλέπουμε. Αλεκα μου χρονια πολλα στον αντρα σου ομορφακια εύχομαι να τελειώσει η ταλαιπωρία σας. Εμεις τρώμε κανονικά κάθε 4 ωρες και στο 24ωρο πίνουμε 700εως 900γρ κανουμε κακα 1-2 φορες την μερα αυτά ελπιζω να παμε καλα!!εμεις κοιμόμαστε ανάσκελα κακο ειναι? Οσο για το άλλο ….. δεν ξερω γιατι αλλα το αποφεύγω βρε κορίτσια δεν ξερω τι εχω πάθει ξεσυνήθισα μάλλον όχι τιποτε άλλο αλλα θελω και δευτερο παιδακι!!!χαχαχα!!


97ehp2.pngUBTSp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοιταω βαφτιστικα:Dθελω τελος μαιου να τα βαφτισω και δεν εχω ιδεα τι ακριβως θελω...το μονο που βρηκα και μου αρεσε πολυ ειναι τα "κουτια"για τα ρουχα:lol::lol::lol: ειναι βαλιτσες!!!!σε ροζ και μπλε με ενα αεροπλανακι επανω και κραφουν kids travel :lol::lol::lol:

μολις τις ειδα λεω αυτες ειναι για τα δικα μου παιδια!!!!:lol::lol:

εμεις επειδη θα κανουμε γαμο και βαφτίσια μαζι σκεφτομαι τα ρουχα του μπεμπη να είναι ιδια με του μπαμπα του!


97ehp2.pngUBTSp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχχχ πρεπει και εγω να αρχισω να κοιταω...εμεις λεμε για Σεπτεμβρη, Κυριακη κατα τις 12 το μεσημερακι...φανταζομαι τι περηφανεια θα νιωσω οταν θα τον βαφτιζω...οπως θα ενιωσαν και ολες οι δευτερομανουλες και τριτομανουλες στα παιδακια τους...

Ευακι μου περαστικα σου κοπελα μου...ευχομαι να βρει; γρηγορα απο που προερχονται ολα αυτα και με την καταλληλη αγωγη να κοπουν μαχαιρι...

Ελενακι μου τελειος ο μπεμπουλης σου!!!!Φτου φτου...μπραβο!!!!

Εγω και να ειχα την δυνατοτητα δεν θα ηθελα να βγω παραμονη εξω...γινεται ο τρελος χαμος και απο ποιοτητα διασκεδασης βραστα!!!Προτιμω σπιτακι μου με τον αντρα μου και τον μπεμπουλη μας :) Σε κατι τετοιες περιπτωσεις μονο τα ρεβεγιον σε σπιτια με φιλους αξιζουν...οποτε θα την βγαλουμε στο φορουμ να ευχομαστε η μια της αλλης και να λεμε τα πιο προσφατα κατορθωματα των παιδιων μας :)

Σας φιλω, τελιωσα ταισμα και ρεψιμο και παω να την πεσω...10 λεπτα ταισμα και 30 ρεψιμο... :(


waWmp3.png

9LyAp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια-μανουλες

μαρλεν χρονια πολλααα

Αλεκακι να σου ζησει ο αντρουλης σου,να τον χαιρεσαιι

Ελενιτσα περαστικα επιτελουςςς

Εμας ο ΤΑΛΙΜΠΑΝ κυριολεκτικα ειχε χτυπησει πριν κανα εικοσαημερο,στο στομα εβγαλς κ αιμα απο μεσα χειλος κλαψαμε βαλαμε παγο λεμε ΟΚ,αλλαα δεν...πλεναμε δοντια προχθες και το μπροστινο δοντι εγινε μπεζ,παιρνω παιδιατρο μου λεει χαιρετα το το δοντακι.

Αλλο του βαζουμε μια κ@$@οαλοιφη για να κατεβεο εντελως πουλακι,χθες το βραδυ το τσουτσουνακι καταπρησμενο ψηλα κοντα στο πετσακι,κοψε την αλοιφη μου λεει παιδιατρος βαζε χαμομηλι για 3 μερες κ βλεπεουμε αα η αλοιφη εχει κορτιζονη.

και εχω κ το θειο βρεφος να μου κανει πρασσινα κακα...

Αυτα τα ωραια..αα προσπαθησα χθες να της δωσω μπιμπερο αλλα δεν ξερει πως να φαει.τι να κανω??τη θηλαζα μιαμιση ωρα κ πεινουσε ακομαα

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα,

δηλαδη τι χρωμα ηταν και τι εγιναν??ακου τι ρωταω η ερμη αλλα φαντασου ποσο βασανιζομαι...

Απο πορτοκαλοκίτρινα με πολυ λιγα ''σπορακια'' γινανε εντονο μπέζ με πολλά ''σπορακια''........

Εφαγε και ξαναεπεσε τεζα...τωρα υπολογιζω οτι θα ξυπνησει κατα τις 3 για φαι...αλλα τον αλλαζω τρωει και ξαναξεραινεται στο δευτερολεπτο...ελπιζω απλα να ειναι υπναρας ...εντωμεταξυ οταν θελει να κοιμηθει, τον φασκιωνω, του βαζω και την πιπιλα και ενω παω λιγο να τον κουνησω για να τον νανουρισω δεν θελει, γκρινιαζει...τον αφηνω στην κουνια του και εκεινος ρουφαει την πιπιλα και κοιμαται μονος του...αν δεν του φυγει η πιπιλα ολα καλα...αν του φυγει...την κατσαμε :Ρ

Φτου....φτου

Αυτο είναι ευλογία!!!!Μπραβω και μια μανουλίτσα που το κατααπολαμβάνει!!!!:wink:

ναι ρε συ....:lol::lol::lol:

α ξεχασα να ρωτησω,ο αφαλος του μπεμπη ειναι προς τα εξω γιατι?σκληρος δεν ειναι,αμα τον παταω μπαινει μεσα δηλαδη αλαλξαναβγαινει:confused:

Δεν πειραζει Μαιρουλα ειναι απο το δεσημο που του εκαναν, μεγαλωνωντας θα στρωσει.

καλημερα κοριτσακια-μανουλες

μαρλεν χρονια πολλααα

Αλεκακι να σου ζησει ο αντρουλης σου,να τον χαιρεσαιι

Ελενιτσα περαστικα επιτελουςςς

Εμας ο ΤΑΛΙΜΠΑΝ κυριολεκτικα ειχε χτυπησει πριν κανα εικοσαημερο,στο στομα εβγαλς κ αιμα απο μεσα χειλος κλαψαμε βαλαμε παγο λεμε ΟΚ,αλλαα δεν...πλεναμε δοντια προχθες και το μπροστινο δοντι εγινε μπεζ,παιρνω παιδιατρο μου λεει χαιρετα το το δοντακι.

Αλλο του βαζουμε μια κ@$@οαλοιφη για να κατεβεο εντελως πουλακι,χθες το βραδυ το τσουτσουνακι καταπρησμενο ψηλα κοντα στο πετσακι,κοψε την αλοιφη μου λεει παιδιατρος βαζε χαμομηλι για 3 μερες κ βλεπεουμε αα η αλοιφη εχει κορτιζονη.

και εχω κ το θειο βρεφος να μου κανει πρασσινα κακα...

Αυτα τα ωραια..αα προσπαθησα χθες να της δωσω μπιμπερο αλλα δεν ξερει πως να φαει.τι να κανω??τη θηλαζα μιαμιση ωρα κ πεινουσε ακομαα

Την αλοιφη για ποσες μερες σου ειχε πει?Εμεις στον Γιαννακη την βαζαμε για 10 μερες και οχι κορτιζονουχα(δεν θυμαμε ποια ομως:() και μετα το ''κατεβασε'' η παιδιατρος σε 20 δεπτερολεπτα (οχι τραβόντας αποτομα).

Τον λυπαμε τον Ταλιμπανακο σου......με τοση ταλαιπωρια να του το ειχε ''φτιάξει '' τουλάχιστον......:mad::-(

Για το μπιμπερο στο μωρο λένε πως αν θηλαζεις δεν πρεπει να το δινει η μαμα γιατι το μωρο την μυριζει και μπερδευεται - θελει να θηλασει.

Πρεπει να το δινει αλλος και οταν η μαμα λειπει.

Ελενάκι,

Μεγαλώνει μια χαρά ο παίδαρος σου !!!!

Επεξεργάστηκαν by eleni1

Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω της 2ο - 3ο μανουλες για το θεμα της πάνας.....ακούστε:

Εμεις εχουμε κόψει την πανα απο το Μαιο αλλά μονο την ημέρα και οχι για τα κακα.......οταν θελει κακα με φωναζει να του βαλω πανα για να κάνει αλλιως δεν.....

Εδω και μερικές ημέρες οταν τον βαζω για υπνο μου λεει συνεχια δεν θελω πανα θελω βρακακι θα κανω τα τσισα στην λεκάνη.

Χθες το μεσημερι κοιμηθηκε στης πεθερας μου και τις ειπε το ιδιο και δεν του εβαλε πανα ,ξυπνησε μετα απο 2 ωρες στεγνός.!!!

Το ιδιο βραδυ μου το ξαναειπε και εμενα και τον εβαλα για υπνο χωρις πανα,στις 2 που ξυπνησα για το μωρο και τον κοιταξα ηταν κατουρημενος μεχρι πάνω.icon_sad.gif

Τον αλλαξα και μισοκοιμησμενος μου ελεγε βρακακι θέλω.....

Τι να κάνω ? Τα δικα σας πως την κόψανε?Καθε γνωμη σεβαστη.

Αλέκα τα δικα σου τα ξέρω.....εσεις ειστε περίπτωση!


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερουδια.... ελενακι γιατι δεν μας τα επες σημερα??? περιμενα να εχεις κανει την αρχη από το φορουμ!!!

Μαιρη ο αφαλος των μικρων φτιαχνει μεχρι το χρονο...ακόμη και η ομφαλοκηλη που κανουν μερικα, συνηθως ειναι απορροφησιμη.

Πωπω και εγω σκεφτομαι τη βαφτιση. Λεω για τελη Αυγουστου. Ελεγα για τελη Ιουνη αλλα προβλεπεται να μην ειμαι όπως θέλω να ειμαι χαχα. Αλλα και παλι Ιουνη παντρευω ενα ζευγαρι και βαφτιζω το παιδι τους...για αυτο πηζω στην διαιτα (αν και πρωι πρωι εφαγα ενα γαλακτομπουρεκακι μια που δεν εφαγα εχθες!!).

Μαιρη και ελενη 26 ωραιες οι ιδεες σας...αχ ανυπομονω και εγω.

Ιωαννα τουλαχιστον θα ερθουν οι γονεις σου... κατι ειναι και αυτο. Α! Η ημερομηνια της Μαρλεν ειναι 'μουφα'αν θυμαμαι καλα!!! Ειναι κουκουρουκου!!!!!

Μαριανθη μου και εγω δεν θελω να βγω εξω σημερα....Εχω να κανω ρεβεγιον εξω από τοτε που ημουν 26 χρονων!!!! Βαριεμαι. Αλλα και σπίτι μονοι μας?? Μου κακοφαινεται! Καθε χρονο κανω ρεβεγιον για αυτο εφετος μου κακοφαινεται.

Ρε Μαρακι μου περαστικουλια στο παιδακι σου...κανε εναν αγιασμο, ημαρτον!! Και εμενα μου ειχε κανει πρασινα κακα αλλα μετα επανηλθε, μονο μια φορα εκανε. Τι σημαινει αυτο??? Να μου τον φιλησεις!!!!

Εμεις κοιμηθηκαμε μια χαρα Το πρωι μονο ειχαμε γκρινια γιατι δεν έχουμε κανει κακακια... ουφ! Τι να κανω με αυτα τα κακακια??Του δινω κιντερτε


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω της 2ο - 3ο μανουλες για το θεμα της πάνας.....ακούστε:

Εμεις εχουμε κόψει την πανα απο το Μαιο αλλά μονο την ημέρα και οχι για τα κακα.......οταν θελει κακα με φωναζει να του βαλω πανα για να κάνει αλλιως δεν.....

Εδω και μερικές ημέρες οταν τον βαζω για υπνο μου λεει συνεχια δεν θελω πανα θελω βρακακι θα κανω τα τσισα στην λεκάνη.

Χθες το μεσημερι κοιμηθηκε στης πεθερας μου και τις ειπε το ιδιο και δεν του εβαλε πανα ,ξυπνησε μετα απο 2 ωρες στεγνός.!!!

Το ιδιο βραδυ μου το ξαναειπε και εμενα και τον εβαλα για υπνο χωρις πανα,στις 2 που ξυπνησα για το μωρο και τον κοιταξα ηταν κατουρημενος μεχρι πάνω.icon_sad.gif

Τον αλλαξα και μισοκοιμησμενος μου ελεγε βρακακι θέλω.....

Τι να κάνω ? Τα δικα σας πως την κόψανε?Καθε γνωμη σεβαστη.

Αλέκα τα δικα σου τα ξέρω.....εσεις ειστε περίπτωση!

ασ΄τον με το βρακακι ελενη μου...για να το ζηταει θα ειναι ετοιμος. Δεν πειραζει που κατουρηθηκε μια φορα...


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

καλεεεε??? Που πηγε το άλλο τικερακι μου??


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ειπα σημερα γιατι ξυπνησε νορις το Γιαννιό και παίζαμε.

Τώρα πήρε ενα μάτσο παιχνίδια και πηγε στο δωματιο του για να κανει κακα.....

Θα τον αφήσω οταν κοιματε με το βρακακι και θα σηκωνομαι να τον αλλάζω....μπας και τα κόψει .....αχ τι τραβαμε οι δόλιες.

Και είχα και το μωρο που κατα τις 5 εκανε κακα και του πηγανε μεχρι την πλατη......


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...