Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Εξαιρετικό το καδράκι σου!Χρυσοχέρα κι εσύ!!!!Πανέμορφο είναι!Όμορφα και ρομαντικά χρώματα!

Εμείς διαλέξαμε σαν θέμα το πουλάκι!Ξύλινα μπ. Θα δας βαλω αυριο φωτο. λόκ πουλάκι για τους μεγάλους και τσάντες-σακίδιο πλάτης για τα μικρά! Όταν φτιάξω τις τσαντούλες θα σας ανεβάσω φώτο να μου πείτε και τη γνώμη σας!

Για το στολισμό θα έχουμε υφάσματα λουλουδάτα και μπεζ, και στα τραπέζια δεντράκια και σπιτάκια πουλιών!

Αα ωραια ιδεα!! Καλη επιτυχια στις κατασκευες!! κ εγω ηθελα να τις φτιαξω μονη μου! Αλλα μετα μου ειπε η πεθερα οτι θελει να μας τα κανει δωρο, κ ετσι τις πηραμε ετοιμες .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρες, κορίτσια μου! 5.20 ξύπνησε το αντράκι :tongue:

Τι όμορφα που περιγράφετε τις δημιουργίες σας και πόσο ωραίο δώρο για τα μπεμπάκια σας! Φαντάζομαι πάρτι γενεθλίων που θ' ακολουθήσουν με τέτοιες χρυσοχέρες μαμάδες.

Βιιιιιιιιιιιιιιιβ μου!!!! Τι ιδέα ήταν αυτή που έριξες! Ακόμα γελάω σαρδόνια, μουχαχαχαχα, αν το κάνω αυτό στον άντρα μου, να του πω πάμε 3μερο ρομαντζάδας και να σκάσει μύτη και παππούς-γιαγιά στο διπλανό ξενοδοχείο, ε ρε τι έχει να γίνει!!! Πολύ καλή ιδέα, αλλά για δραματική κομεντί :tongue:

Μπράβο που διαμορφώσατε έτσι ωραία το σπίτι να παίζουν τα αγόρια ελεύθερα και να κάνουν τις πονηριές τους!

Εγώ τα ίδια, περιμένω να αδιαθετήσω, αλλά δεν το βλέπω :rolleyes: μάλλον ήταν τυχερές οι συναντήσεις μου μαζί σας (ε, κάτι έκανε κι ο άντρας μου :lol: έχω και τα 3 αγόρια να κάνω από το παιχνίδι της gmnth, μας περιμένει δουλειά!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγω σηκωθηκα 7.10 και ταισα τη μπεμπα μετα και κοιμαται παλι και η μεγαλη κατα τις 9.30 θα σηκωθουν τωρα jo μακαρι αυτος ο μηνας να ειναι ο τυχερος σου και να ερθει το μπεμπε στο ευχομαι ολοψυχα α αγορομανα βγαινεις μια χαρα gmnth αν ημασταν κοντα θα μ το εκανες σιγουρα κ μενα εμενα ο αντρας μου μου βγαζει 3 κοριτσια 1 αγορι ελπιζω να μην ειναι διδυμα χαχα ο πεθερος μου ειναι διδυμος οποτε εχουμε κληρονομικοτητα φιλακια στα μωρουλινια σας.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Αστεράκι, καλημέρα. Οι συνταγές δεν είναι δικές μου, από το ίντερνετ από ομάδες βρεφικής διατροφής, βρίσκεις άπειρες ιδέες! Δεν είμαι και τόσο προκομμένη! Φαντασία να υπάρχει.

Λοιπόν, για τα όσπρια εγώ κάνω διάφορα, μπορείς να δώσεις και χωρίς φλούδα για πιο εύπεπτα, π.χ. φάβα ή υπάρχουν ρεβύθια αποφλοιωμένα που πωλούνται στο σούπερ. Φάβα, γίγαντες (που εύκολα ξεφλουδίζονται), ρεβύθια τα κάνω απλά και τα τρώει. Φακές που δεν μου τις τρώει τις ανακατεύω με πληγούρι και κάποια λαχανικά, συνήθως πατζάρι ή ό,τι άλλο θέλω για να γλυστράνε. Όλα νερόβραστα αλλά με πολλά υλικά για να είναι νόστιμα, αυτοσχεδίασε και θα δεις τι της αρέσει.

Για σπανάκι έχετε καμιά ιδέα, γιατί το κλασικό σπανακόρυζο δεν του αρέσει. Τι άλλο;


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Jo για σπανακι να σου πω βραζεις ελαχιστο νερο σε κατσαρολα 3-4 λεπτα θελει το απανακι και ειναι ετοιμο το συνοδευεις με γλυκοπατατα του τα λιωνεις και ετοιμο εμενα τρελαινεται η ξανθουλα μου για αυτο.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες, κορίτσια μου! 5.20 ξύπνησε το αντράκι :tongue:

Τι όμορφα που περιγράφετε τις δημιουργίες σας και πόσο ωραίο δώρο για τα μπεμπάκια σας! Φαντάζομαι πάρτι γενεθλίων που θ' ακολουθήσουν με τέτοιες χρυσοχέρες μαμάδες.

Βιιιιιιιιιιιιιιιβ μου!!!! Τι ιδέα ήταν αυτή που έριξες! Ακόμα γελάω σαρδόνια, μουχαχαχαχα, αν το κάνω αυτό στον άντρα μου, να του πω πάμε 3μερο ρομαντζάδας και να σκάσει μύτη και παππούς-γιαγιά στο διπλανό ξενοδοχείο, ε ρε τι έχει να γίνει!!! Πολύ καλή ιδέα, αλλά για δραματική κομεντί :tongue:

Μπράβο που διαμορφώσατε έτσι ωραία το σπίτι να παίζουν τα αγόρια ελεύθερα και να κάνουν τις πονηριές τους!

Εγώ τα ίδια, περιμένω να αδιαθετήσω, αλλά δεν το βλέπω :rolleyes: μάλλον ήταν τυχερές οι συναντήσεις μου μαζί σας (ε, κάτι έκανε κι ο άντρας μου :lol: έχω και τα 3 αγόρια να κάνω από το παιχνίδι της gmnth, μας περιμένει δουλειά!

δεν αδιαθετησες ακομα? τι ?? θα εχουμε ευχαριστα προσεχως !!!?

ασε μη το πιστευεις το παιχνιδι, δεν βλεπω φως !! μου βγαζει αλλο ενα !! και στον αντρα μου βγαινει !! αλλα χλωμο το βλεπω!:rolleyes:

εμενα κοιμηθηκε 9.30 , ξυπνησε 10.30 την ξαναταισα, και το πρωι στις 8. τωρα κοιμαται .

οπου να ναι θα μας ερθει η γιαγια , θα μας φερει παπουτσακι !! να ρωτησω εσεις που φορατε ηδη, εχετε ενα ζευγαρι καλο? ή εχετε παρει κ αθλητικο. στον πρωτο μου του ειχαμε παρει ενα , αυτο το βρεφικο μποτακι, κ αθλητικο το καλοκαιρι και μετα. στον δευτερο παλι το ιδιο, αλλα στα γενεθλια του ειχε παρει η νονα του αθλητικο.

εμεις με τους παππουδες εχουμε κανει αρκετες φορες εκδρομες μαζι , ειναι και οι ιδιοι πολυ της βολτας ! αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν τους βλεπουμε και καθε μερα, μονο σαββατο ερχονται τωρα πια , μενουν και λιγο μακριουτσικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα gnmth μια χαρα κοιμηθηκε η μπεμπα και σενα μεγεια το παππουτσακι σας καλοφορετο εμεις εχουμε αθλητικα και μπαλαρινα για καλο αλλα την ενοχλουν γλιστραει κ τσαντιζεται οποτε τα βγαζουμε αμα βγαινει και τεταρτο θα κανετε δεν μπορει να ναι τυχαιο.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα gnmth μια χαρα κοιμηθηκε η μπεμπα και σενα μεγεια το παππουτσακι σας καλοφορετο εμεις εχουμε αθλητικα και μπαλαρινα για καλο αλλα την ενοχλουν γλιστραει κ τσαντιζεται οποτε τα βγαζουμε αμα βγαινει και τεταρτο θα κανετε δεν μπορει να ναι τυχαιο.

αλλα δυο σου βγαινουν και εσενα, ? τωρα το ειδα !!

μου ειπε το παπουτσακι ειναι 17 νουμερο. βρηκα και αθλητικο 17 , αλλα αν παρουμε αθλητικο μαλλον για 18 το βλεπω. θα δω πως θα της ερθει αυτο.

οταν χαζευα παπουτσακια, ειδα ενα πινακακι, που σου λεει ποσα εκατοστα ειναι πατουσιτσα , για να παρεις το αντιστοιχο νουμερο. και απο περιεργεια τη μετρησα. για δεκα εκατοστα ειναι το 17 , για 10.5 το 18 , κατι τετοιο δε θυμαμαι τη συνεχεια. εμας ειναι 8 εκ.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα παρτης το 18 το φοραει και την ανοιξη το αθλητικο λεπτεπιλεπτο πατουσακι εχει η μπεμπα σου εμενα μ λεει ο αντρας μου το κυκλικο ειναι κοριτσι και το περα δωθε αγορι τα λεει σωστα η μπα?


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλυτερα παρτης το 18 το φοραει και την ανοιξη το αθλητικο λεπτεπιλεπτο πατουσακι εχει η μπεμπα σου εμενα μ λεει ο αντρας μου το κυκλικο ειναι κοριτσι και το περα δωθε αγορι τα λεει σωστα η μπα?

ναι ναι σωστα τα λεει:tongue: με ποια σειρα σου βγαινει.? στους περισσοτερους που το εχω κανει εχει βγει. αλλα σε καποιους αλλα ντ αλλων!!:):D

Link to comment
Share on other sites

Βγαινουν 3 κοριτσακια και τελευταιος ο μπεμπαρος χαχα μαλλον θελει grande εμφανιση να κανει ο αντρας μου μου λεει τα επομενα μαλλον θα ειναι διδυμακια.τα 2 τα εχουμε τωρα τα αλλα να δουμε αν θα πεσει μεσα


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Τι; Στο παιχνίδι παίζει ρόλο κ η σειρά; Λέτε να μου εμφανιστεί η κόρη κανενός πρώην μου να μου πει "εσύ είσαι η αληθινή μου μητέρα";;;:tongue::tongue::tongue:

Αχ Τζο λες; Μακάρι κοριτσάκι μου!

Άντε βρε, την έκανες δραματική κομεντί την ιδέα μου! Κάντην κωμωδία του παλιού ελληνικού κινηματογράφου να γουστάρετε! Το ζευγάρι, το μωρό, η πεθερά κ ο πεθερός και τα δωμάτια δίπλα δίπλα, τι διπλανά ξενοδοχεία μου λες;! Θα τον ακούσει να ξυπνάει η γιαγιά κ θα έρθει να τον πάρει! Το ζευγάρι θα ρομαντζάρει σε δόσεις, σε παράλληλο σύμπαν!!

Αστεράκι τα όσπρια τα δίνω αλεσμενη σούπα οπως την κρεατοσουπα, με πολλά λαχανικά μέσα, λάδι κ λεμόνι. Τα φασόλια είναι τα πιο βαριά αν θες να τα αποφύγεις. Σκέφτομαι να τους φτιάξω κ κεφτέδες οσπρίων να τρώγονται με το χερι. Δλδ θα βράσω το όσπριο κ θα το πλασω με κανα αυγό, λίγη φρυγανιά, μυρωδικά ή βρασμένα λαχανικά κ στο φούρνο!

Γμνθ να της φιλήσεις το λεπτεπίλεπτο ποδαράκι <3


Tfoop3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Τι; Στο παιχνίδι παίζει ρόλο κ η σειρά; Λέτε να μου εμφανιστεί η κόρη κανενός πρώην μου να μου πει "εσύ είσαι η αληθινή μου μητέρα";;;:tongue::tongue::tongue:

Αχ Τζο λες; Μακάρι κοριτσάκι μου!

Άντε βρε, την έκανες δραματική κομεντί την ιδέα μου! Κάντην κωμωδία του παλιού ελληνικού κινηματογράφου να γουστάρετε! Το ζευγάρι, το μωρό, η πεθερά κ ο πεθερός και τα δωμάτια δίπλα δίπλα, τι διπλανά ξενοδοχεία μου λες;! Θα τον ακούσει να ξυπνάει η γιαγιά κ θα έρθει να τον πάρει! Το ζευγάρι θα ρομαντζάρει σε δόσεις, σε παράλληλο σύμπαν!!

Αστεράκι τα όσπρια τα δίνω αλεσμενη σούπα οπως την κρεατοσουπα, με πολλά λαχανικά μέσα, λάδι κ λεμόνι. Τα φασόλια είναι τα πιο βαριά αν θες να τα αποφύγεις. Σκέφτομαι να τους φτιάξω κ κεφτέδες οσπρίων να τρώγονται με το χερι. Δλδ θα βράσω το όσπριο κ θα το πλασω με κανα αυγό, λίγη φρυγανιά, μυρωδικά ή βρασμένα λαχανικά κ στο φούρνο!

Γμνθ να της φιλήσεις το λεπτεπίλεπτο ποδαράκι <3

Καλημερα viiv α ωραια ιδεα με τα οσπρια θα της τα δοκιμασω και θα σας πω εντυπωσεις.ετσι λενε παιζει ρολο η σειρα τωρα τι να πω προς το παρον μου βγαινει εμενα θα δουμε τωρα.με το πρωτο που εγραψες κλαιω χαχα


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Viiv εμεις το καλοκαιρι που θα παμε διακοπες με τα παιδια του λεει η μανα μου αμα θες γαμπρε ερχομαι μαζι σας να φυλαω τα παιδια και της απνταει ο αντρας μου πας καλα χριστιαννη το σκεφτηκες πολυ να μου το πεις αυτο τι να σε κανω μαζι μου αλλα εχουν καλη σχεση μεταξυ τους ο αντρας μου 27 η μανα μου 48 και με τον πατερα μου τα πανε καλα αλλα κ εγω με τα πεθερικα μου αψογες σχεσεις.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...