Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια μου εχετες πηγαμε παιδιατρο τη μπεμπα τα ιδια κιλα 9.400 και 78 υψος το ιδιο θα παρει τον αλλο μηνα μου μεγαλωσε το κεφαλακι της 44 μου ειπε οποτε ολα καλα εγω εχτες ημουν χαλια το στομαχι μου η μεση και το κεφαλι σημερα καλα ειμαι ευτυχως jo μου μη στεναχωριεσαι ολα καλα σιγουρα θα πανε εγω δεν ξερω απο χοριακες σε κανενα απο τα δυο παιδια δεν εκανα πηγα στο γιατρο 7 εβδομαδων κ ακουσαμε καρδουλα και στα δυο βεβαια στη μεγαλη ειχα παει κ 5 εβδομαδων και ειδαμε σακο ποσο επρεπε να ηταν η χοριακη?gmnth σε βοηθαει το κοριτσακι σου κ μετα το μετανοιωσε χαχα viiv μια χαρα τα φτιαξατε οντως αμα δε εχεις επαφη με μεγαλους και εισαι ολη μερα με τα παιδια ειναι ζορι θα περασει ομως και εμενα κοριτσια μου λςιπουν οι κλωτσιες και τα πατουσινια που επιανα


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα !!!! τζο μου ευχομαστε να σας πανε ολα κατ ευχην !!

αστα βρε αστερακι και εμενα το ιδιο , και σιγα να μη πεισω τον συζυγο για αλλο !! χλωμο το βλεπω. μια φιλη μου ζητησε τα μπεμπε για το γιο της .και λεω πως θα τα δωσω !!?!!

προχθες ειδα στον υπνο μου τον συζυγο,μιλουσαμε , και του ειπα για αλλο μωρο και μου λεει , κατσε βρε παιδι μου τον αλλον μηνα :D εχω ξεφυγει μιλαμε!!!!

αα μπραβο αστερακι τελεια πατε !! ειπα να σας γραψω τα δικα μας, και το ξεχασα το σαββατο. λοιπον , βαρος 7 κιλα , υψος 68.5 , κεφαλακι 42.5 .

η τελευταια μετρηση μας πριν κανα 20ημερο. εε δεν θα εχουμε παρει κανα δυο κιλα χαλαρα απο τοτε :D:D

δυο προβληματακια εχω να μου πειτε γνωμη!! πρωτον η μικρη εχει σπυρακια στο πωπο. συγκαμα δεν ειναι, την πλενω συνεχεια , κανει 5-6 φορες κακα τη μερα. και μερικα εχουν και σαν μικρη μυτουλα ασπρη, σαν πυον. απο τι λετε να ειναι? απο παρασκευη ή σαββατο τα εχει. της βαζω περισσοτερη κρεμα αλλα δεν φευγουν.

το αλλο θεμα ειναι οτι με ποναει το στηθος. οταν θηλαζω βασικα η θηλη. τσουξιμο. και εχει κοκκινισει. και σαν τσιμπηματα.ενω δεν ειχα τετοιο θεμα. ορμονικο να ειναι ? επειδη δεν εχω αδιαθετησει?

Link to comment
Share on other sites

ΥΣας ευχαριστω κοριτσια μου ολες ειλικρινα. Πιστευω οτι ολα καλα θα εξελιχθουν!

Αστερακι, μια χαρα η μπεμπα κ οι μετρησεις της, οπως κ σενα γμνθ, η ομορφουλα σου!

Γμνθ, δεν εχεις αδιαθετησει γενικως ακομη; η μετρας καθυστερηση; λες να ναι ο τυχερος μηνας κ ηδη να πηγαινετε για το 4ο; μπορει να προλαβει τους προγραμματισμους σας κ να τους ανατρεψει!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τζο, προσπάθησε να το ξεχάσεις ως την Παρασκευή, κάνε πράγματα, βόλτες. Εύχομαι να ανέβει πολύ η χοριακή! Αχ αυτή η αναμονή, σε καταλαβαίνω.

Γμνθ, στο βιβλιάριο υγείας του παιδιού, στο τευχίδιο για τους γονείς, αναφέρει στην ψυχοκινητική ανάπτυξη ότι είναι απαραίτητο να πετάνε πράγματα και παιχνίδια κάτω. Να ανησυχείς αν δεν τα πετάει λοιπόν. Απλώς να μην έχεις στο πεδίο της πράγματα που σπάνε. Στα προβλήματα που αναφέρεις δεν μπορώ να βοηθήσω, μάλλον να μιλήσεις με γιατρούς θα πρότεινα.

Γμνθ και Αστεράκι μια χαρά τα μικρούλια σας σε διαστάσεις!

Βιιβ, καλά παιχνίδια τώρα! Ό,τι πρέπει είναι το playroom, με τα κρύα, βροχές πού να βγούμε έξω. Κι εμένα μου λείπει η συναναστροφή με μεγάλους, είναι και αυτός ένας λόγος που αναπολώ τη δουλειά, χμ, τελοσπάντων. Κάποιο χόμπυ αν ξεκινήσεις, το έχεις σκεφτεί; Ή να βγεις με παρέα. Ας κρατήσουν και οι μπαμπάδες λίγο τα μωρά να βγουν έξω οι μαμάδες.

Link to comment
Share on other sites

ΥΣας ευχαριστω κοριτσια μου ολες ειλικρινα. Πιστευω οτι ολα καλα θα εξελιχθουν!

Αστερακι, μια χαρα η μπεμπα κ οι μετρησεις της, οπως κ σενα γμνθ, η ομορφουλα σου!

Γμνθ, δεν εχεις αδιαθετησει γενικως ακομη; η μετρας καθυστερηση; λες να ναι ο τυχερος μηνας κ ηδη να πηγαινετε για το 4ο; μπορει να προλαβει τους προγραμματισμους σας κ να τους ανατρεψει!

μπααα ρε τζο που τετοια τυχη !!!!!!!! εχουμε να το κανουμε ελευθερα απο 26 οκτωβριου !!απο τον νοεμβριο παιρνουμε προφυλ. αρα δε παιζει τετοια φαση. στις 30 οκτ αδιαθετησα για μια δυο μερες. που ηταν και η πρωτη φορα μετα την εγκυμοσυνη. αρα ορμονικο ειναι δυστυχως !! μια αλλη κοπελα αδιαθετησε μετα απο 50 μερες απο τη πρωτη περιοδο. αρα δεν εχω ιδεα ποτε θα ερθει. συμπτωματα ολη τη βδομαδα φουλ, λες και εχω περιοδο. ενω στο πρωτο κυκλο δεν ειχα .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τζο, προσπάθησε να το ξεχάσεις ως την Παρασκευή, κάνε πράγματα, βόλτες. Εύχομαι να ανέβει πολύ η χοριακή! Αχ αυτή η αναμονή, σε καταλαβαίνω.

Γμνθ, στο βιβλιάριο υγείας του παιδιού, στο τευχίδιο για τους γονείς, αναφέρει στην ψυχοκινητική ανάπτυξη ότι είναι απαραίτητο να πετάνε πράγματα και παιχνίδια κάτω. Να ανησυχείς αν δεν τα πετάει λοιπόν. Απλώς να μην έχεις στο πεδίο της πράγματα που σπάνε. Στα προβλήματα που αναφέρεις δεν μπορώ να βοηθήσω, μάλλον να μιλήσεις με γιατρούς θα πρότεινα.

Γμνθ και Αστεράκι μια χαρά τα μικρούλια σας σε διαστάσεις!

Βιιβ, καλά παιχνίδια τώρα! Ό,τι πρέπει είναι το playroom, με τα κρύα, βροχές πού να βγούμε έξω. Κι εμένα μου λείπει η συναναστροφή με μεγάλους, είναι και αυτός ένας λόγος που αναπολώ τη δουλειά, χμ, τελοσπάντων. Κάποιο χόμπυ αν ξεκινήσεις, το έχεις σκεφτεί; Ή να βγεις με παρέα. Ας κρατήσουν και οι μπαμπάδες λίγο τα μωρά να βγουν έξω οι μαμάδες.

αα δεν το εχω διαβασει !!:roll: αλλα το ξερω οτι το κανουν, γιατι το κανανε και τα αλλα δυο. αλλα δεν ηξερα ειναι απαραιτητο !!

viiv ερχομαστε για παιχνιδι !!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Gnmth μη τα δωσεις τα μωρουδιακα κρατα τα μπορει μα αλλαξει γνωμη αντρες νια ετσι μια αλλιως viiv αμα ημουνα αθηνα κ εγω θα ερχομουνα jo μου γλυκια μπορει να ειχες αργοπορημενη συλληψη ολα καλα θα πανε πρεπει να πανε φιλια στο μπεμπακο σου αυτα που λες τα σπιθουρινια gnmth ειναι απο τη πανα και το συγκαμα τα ειχε η μπεμπα τον προηγουμενο μηνα και της εβαλα kenacomb μονο ετσι φευγει το δικο μας συγκαμα 4 φορες τη μερα και περασε σε 1.5 μερα ρωτα κ το δικο σ βεβαια οσο για της θηλες παρτη μαια σ να σ πει καμια συμβουλη σιγουρα θα σε βοηθησει να βαλεις καμια κρεμουλα εγω παντως σου ευχομαι και με ενα τετρτο μπεμπε αμα το θελοε εμεις οι γυναικες ολα γινονται χιχι


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Τζο, προσπάθησε να το ξεχάσεις ως την Παρασκευή, κάνε πράγματα, βόλτες. Εύχομαι να ανέβει πολύ η χοριακή! Αχ αυτή η αναμονή, σε καταλαβαίνω.

Γμνθ, στο βιβλιάριο υγείας του παιδιού, στο τευχίδιο για τους γονείς, αναφέρει στην ψυχοκινητική ανάπτυξη ότι είναι απαραίτητο να πετάνε πράγματα και παιχνίδια κάτω. Να ανησυχείς αν δεν τα πετάει λοιπόν. Απλώς να μην έχεις στο πεδίο της πράγματα που σπάνε. Στα προβλήματα που αναφέρεις δεν μπορώ να βοηθήσω, μάλλον να μιλήσεις με γιατρούς θα πρότεινα.

Γμνθ και Αστεράκι μια χαρά τα μικρούλια σας σε διαστάσεις!

Βιιβ, καλά παιχνίδια τώρα! Ό,τι πρέπει είναι το playroom, με τα κρύα, βροχές πού να βγούμε έξω. Κι εμένα μου λείπει η συναναστροφή με μεγάλους, είναι και αυτός ένας λόγος που αναπολώ τη δουλειά, χμ, τελοσπάντων. Κάποιο χόμπυ αν ξεκινήσεις, το έχεις σκεφτεί; Ή να βγεις με παρέα. Ας κρατήσουν και οι μπαμπάδες λίγο τα μωρά να βγουν έξω οι μαμάδες.

Gargalitsa εμενα ο αντρας μου της κραταει τα παντα ξερει να τους μαγειρευει να τους φτιαχνει κρεμες τα γαλατακια τους και πανες αλλαζει ειναι εξπερ οποτε οταν θελω μαλλια νυχια η να παω καπου για ενα καφε τις φυλαει τους μαθαινει κ τραγουδακια


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Gnmth μη τα δωσεις τα μωρουδιακα κρατα τα μπορει μα αλλαξει γνωμη αντρες νια ετσι μια αλλιως viiv αμα ημουνα αθηνα κ εγω θα ερχομουνα jo μου γλυκια μπορει να ειχες αργοπορημενη συλληψη ολα καλα θα πανε πρεπει να πανε φιλια στο μπεμπακο σου αυτα που λες τα σπιθουρινια gnmth ειναι απο τη πανα και το συγκαμα τα ειχε η μπεμπα τον προηγουμενο μηνα και της εβαλα kenacomb μονο ετσι φευγει το δικο μας συγκαμα 4 φορες τη μερα και περασε σε 1.5 μερα ρωτα κ το δικο σ βεβαια οσο για της θηλες παρτη μαια σ να σ πει καμια συμβουλη σιγουρα θα σε βοηθησει να βαλεις καμια κρεμουλα εγω παντως σου ευχομαι και με ενα τετρτο μπεμπε αμα το θελοε εμεις οι γυναικες ολα γινονται χιχι

γεννησα με καισαρικη δεν ειχα μαια.

λες να ειναι απο εκει. ? θα παω να της την παρω, ετσι θα την ζητησω? απο το φαρμακειο. δεν την ξερω την κρεμα.

ασε αστερακι οκτω χρονια μου πηρε για να τον πεισω!! ελπιζω να μη μου παρει αλλα 8 για το τεταρτο. γιατι δε με παιρνει και ηλικιακα πλεον :)

Link to comment
Share on other sites

Gnmth εμενα ηταν σιγουρα απο εκει γιατι την πηγα κ στον παιδιατρο kenacomb απλα εχει λιγο κορτιζονη μεσα οχι πανω απο 4 φορες την μερα χαχα μακαρι να καταφερεις να το πεισεις παντως καλου κακου μη δινεις τα ρουχα το πολυ πολυ μεθυσε τον χιχι


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γμνθ μου, γνώμη μου να μη βάλεις κάποιο φάρμακο στο μωρό αν πρώτα δε στο συστήσει ο γιατρός. Η κάθε περίπτωση μπορεί να είναι διαφορετική και να της κάνεις κακό αντί για καλό. Και το Αστεράκι σου είπε πως πρώτα την πήγε στο γιατρό τη μικρή της και εκείνος αποφάνθηκε για το τι έχει και τι χρειάζεται, τη δόση και πόσες επαναλήψεις/μέρα.

Αστεράκι, έτσι πρέπει να κάνουν όλοι οι άντρες-πατεράδες. Και ο δικός μου ευτυχώς έτσι είναι τον τελευταίο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια κοριτσια καλησπερα

με τρεχει ο μικρος με το ξενυχτι αλλα υπσοσχομαι να τα διαβασω ολα τα νεα σας το σαβκο που θα εχω τον αντρουλη μου

Τζο με το καλο! μπραβο βρε κοριτσι! με την τιμγ της χωριακης μπορω να σε καταλαβω λιγακι που εισαι συγκρατημενη, αλλα ειμαι σογουρη οτι ολα θα πανε τελεια. Και εγω τοση χωρισκη ειχα - 21 για την ακριβεια- μερα απο δυο μερες 56 κ ειχα κανει κ τριτη! και να σκεφτεις η πρωτη χωριακη ηταν με 4 ημερες καθυστερηση. Επομενως ολα καλα θα πανε κ εγω θα σου δωσω ευχη για μια ευκολη τελειομηνη εγκυμοσυνη, ακομα πιο ευκολη γεννα και κυριως ενα υγειεστατο αδερφακι για τον μικρο σου! μη μας ξεχαστεις, μολις με το καλο μαθεις πητ ανοιγεις το αναλογο θεμα!!!!

Τα νεα μας εμας ειναι οτι ο μικρος κραταει πλεον για καποια δευτερα ισορροπια κ γελαει πλατεια οταν γινεται αυτο, οραν του κρατω το ενα χερι κανεο αρκετα βηματα κ οταν του κρατω τα δυο δε καθεται με τπτ! Επειδη ξενυχταμε ακομα ειπαμε να βαλουμε κ βραδυνο - να δω πως θα το καταφερω γιατι τελευταια ουτε το μεσημεριανο δεν τρωει. Πολυς θηλασμος μεσα στη μερα - για τη νυχτα αφηστε το καλυτερα.... Η γιατρος μου ειπε να προσπαθησω να μειωσω τους θηλασμπυς να καταλαβει σιγα σιγα οτι δεν εχει εναλλακτικη στο φαγητο οοτε θα το προσπαθησω.

Καποια κοπελα με ρωταγε αν μενω εντος αττικης η εκτος. ειμαι εντος.

ερεθισμο εχουμε κ εμεις κ ακομα βαζω μια πιο ηπια κρεμα. αν μεχρι αυριο δε ινει κατι κ εγω sudocream θα βαλω

gnmth για τις θηλες μηπως ειναι ερεθισμενες επειδη τωρα τα μικρακια νας το κανουν αμερικαν μπαρ κ μπαινουν βγαινουν οποτε θελουν κ μας τις τραβολογουν;;;; εμενα μ συμβαινει συχνα. Σε καθε περιπτωση μιλησε με το γιατρο σου να αποκλεισεις ρνδεχιμενο μηκυτιασης. Λογικα φραγμενου ποροι δεν ειναι γιατι θα εβλεπες κατι λευκα σπυρακια - ουσιαστιλα προκειται για κυστουλες με γαλα εγκλωβισμενο.

Ε δεντρο κ εμεις θα στολισουμε κ ο θεος μαζι μας. βασικα τον μικρο δεν τον αφην ω μονο του ουτε για τρια δευτεα γιατι σημερα που το εκανα ακριβως για τοσο χρονο, ειχε φυγει αθορυβα κ ταχυτατα απο τον χωρο που επαιζε και αλωνιζε. το θεμα ειναι οτι σκαρφαλωνει η το προσπαθει οποτε φοβαμαι μην πιαστει να ανεβει σε κανα χαμηλο τραπεζακι, περαν τ οτι παντα υπαρχει φοβος μη βρει κατι παραπεταμενο κ παει βουρ στο στομα. επισης εχει αδυναμια κ εμας σε καλωδια. ειχα ενα επιταπεζιο φωτιστικο κ τραβαγε το καλωδιο το οποιο ειχα στειμωξει στον τοιχο. περα απο αυτο πλςον προσπαθει να σηκωνεται ακομα κ χωρις να ακουμπαει γυρω - οχι με πολυ επιτυχια- οποτε φοβαμαι μη φαει τα μουτρα του. απο παιχνιδια οοοοολα κατω κ επιδεικτικα. το ιδιο κ το νερο του κ οτι αλλο βρει. μαλιστα οταν τα πεταει μας κοιταει κιολας σα να λεει " παρτα" λολλ.

σας φιλω κ υποσχομαι να επανελθω!!!


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα τον ρωτησω!! Αλλα απο οτι φαινεται δε θα χρειαστει!!! Εκανε παλι κακα την αλλαξα. Κ αρχισαν να σβηνουν.

Της εβαλα μπολικη fissan. Τελικα μονο αυτη την πιανει . Μου ειχε τελειωσει.. της εβαζα proderm κ sudocream. Τα αγορια μεγαλωσαν με benaten. Αλλα κ αυτη δε τη καλυπτει. Απι τη προηγουμενη τεταρτη της εβαζα τις αλλες . Κ παρασκευη η σαββατο βγηκαν τα σπινθουρακια . Τωρα που συζητησαμε για κρεμες εφαγα φλασια. Το μυαλο μου πηγε σε αλλεργια τροφικη κ λεω αφου δεν ξεκινησαμε καμια καινουργια τροφη.

Θα συνεχισω με τη φισαν κ βλεπουμε ! αν ειναι απο τη κρεμα λογικα μεχρι αυριο θα εχουν φυγει ! αν ξαναβγαλει παιρνω το γιατρο .

Link to comment
Share on other sites

εγω ρωτησα που μενεις , μηπως τυχαινει να μενουμε κοντα, εχω μια φιλη που ψαχνει για δουλεια. επειδη ειχες πει οτι χρειαζεσαι μια κοπελα για να σου κραταει το μωρο. αν θελεις μου γραφεις πμ τη περιοχη σου.

τα σπυρακια ειναι στο πωπο του μωρου. εμας δεν μας κανουν τιποτα οι αλλες κρεμες. μονο η φισαν την πιανει.

απο τις θηλες λες αυτο να ειναι εε? εγω ελεγα απο τη περιοδο. αλλα ισως και αυτο , γιατι αρχιζουν και τα δοντακια. αν και δεν εχω νιωσει δαγκωμα. και η δικη μου μπαινει πολλες φορες στο στηθος. αλλα τη γλυτωνουμε με το βραδυνο.

οσο για το φαγητο, η δικη μου εμπειρια λεει, να μη τον πιεζεις, οσο θελει οποτε θελει. δε θα θηλαζει μεχρι να παει στρατο. θα ρθει η ωρα που θα φαει και το φαγητο του. αν ειναι καλα σε βαρος , μη στεναχωριεσαι αν δε τρωει. εχω κανει πολλααααα λαθη με το φαγητο στον μεγαλο μου γι αυτο στο λεω !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...