Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      ο 8ο σ ποτέ ξεκινάει; ναι μιλησα με τη μαια γιατί ήταν λίγο περίεργα τα πονάκια με έπιανε κοιλιά μέση ταυτόχρονα για 20 δευτέρα μπυ περνούσε και μετά από κανα 5 λεπτό με έπιανε πάλι 

      Νομίζω ότι ξεκινάει την 31η, αν θυμάμαι καλά.Πως είσαι τώρα? Πέρασε ο πόνος?

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια μου εμεις τωρα γυρισαμε απο τη βολτα αυριο γιορταζει ο αγιος αντρεας εδω πατρα gnmth μια χαρα αφου περασε με fissan και εμενα η μεγαλη πολυ ιδιοτροπο παιδι με τα φαγητα αστα εσκασε κι αλλο δοντακι σημερα στη μπεμπουλα μου.επισης η μπεμπα αμοιγει συρταρια και πεταει πραγματακια κ γελαει το ζουζουνακι μου.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα, κορίτσια!

Λίλα μου, σ' ευχαριστώ πολύ που μου δίνεις θάρρος, όντως διάβασα κι εγώ πολλές τέτοιες περιπτώσεις, κι άλλωστε και η πρώτη μου εγκυμοσύνη με 66 ξεκίνησε την 1η μέρα καθυστέρησης. Τώρα είχα 24 πριν την καθυστέρηση, οπότε καλά θα πάνε πιστεύω κι εγώ. Και βέβαια δεν θα σας αφήσω, τόσα έχουμε πει! Σαν κι εσένα κι εγώ, ούτε ένα δευτερόλεπτο δεν τον αφήνω, μόνο στο πάρκο για να πεταχτώ τουαλέτα, τίποτα άλλο, κάνει τρέλες άμα τον πιάσει! Πετάει όλη την βιβλιοθήκη κάτω προς τα πίσω και με φόρα, σα να θέλει να εξαφανιστεί ό,τι είναι άχρηστο, σα να έχει δουλειές με φούντες! Επίσης, εμάς μας πιάνει αν τον εμποδίζουμε και προσπαθεί να μας κάνει πέρα, έχει απίστευτη πλάκα.

Σπιθουράκια τέτοια με λίγο άσπρο έβγαζε κι εμένα καμιά φορά, το είχα αποδώσει σε ορισμένες πολύ κινητικές τροφές όπως μπρόκολο ή μελιτζάνα και η παιδίατρος μου είχε πει ότι αν φεύγουν από μόνα τους μετά από 1-2 μέρες να μην βάλω τίποτα επάνω. Και όντως περνούσαν και δεν έδειχνε να τον πονάνε. Υπάρχουν όμως και κάποια άλλα άσπρα απ' ό,τι έχω διαβάσει που δεν περνάνε χωρίς φαρμακευτική αγωγή, αυτά πρέπει να αποκλείσετε, με την παιδίατρο φυσικά.

Χθες έφαγε πρώτη φορά μια μικρή ντοματούλα γεμιστά με κιμά για μεσημέρι, έτσι όπως ήταν, λίγο πατημένη, την τσάκισε! Βαρέθηκε τα νερόβραστα! Επίσης, τη γέμιση από μια σπανακόπιτα της γιαγιάς με φέτα. Την τσάκισε, έλεγα πότε θα σταματήσει. Μάλλον πρέπει να αναβαθμίσω το μενού του!

Ρε κορίτσια, εσείς κοπέλες για να κρατάνε τα μικρά πώς θα βρείτε όσες χρειάζεστε; Από γνωστούς; Άλλη αξιόπιστη πηγή υπάρχει;


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ζο ειναι τρελα ο μπεμπακος σου με αυτα π κανει να τον φιλησεις μην ανησυχεις κταν κανεις τη δευτερη χοριακη θα ανεβει παρα πολυ στο ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου τωρα καταλαβα γιατιο γοατρος σου ειναι πολυ αρνητικος με τις χοριακες μου ειχε πει οτι σε γεμιζουν με ανγχος χωρις να υπαρχει λογος ανεβηκε δεν ανεβηκε γιατι ειναι ετσι η τιμη αυτο κουβεντιαζαμε σε ενα ραντεβου περσι ενω μου λεει ερχεσαι 7 εβδομαδων και οτι ειναι να γινει θα γινει.εγω κοριτσια δε δουλευω ειμαι σπιτι με τα παιδια τπυ χρονου ομως θα παει παιδικο η μεγαλη και κολυμβητηριο κ μπαλετο μου το ζηταει βλεπω σχολειο με παιδακια και τρελαινεται εσεις που δουλευετε κ παιδικο μπορειται να τα στειλετε περνανε ομορφα λενε τραγουδακια κ παιζουν εχω ενα θειο αθηνα που εχει σταθμο κ οποτε παω τη μεγαλη ενθουσιαζεται


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια και μωρακια!!!

ξυπνησα στις 3 να ταισω τη μικρη. δεν ξερω τι επαθα, παλι πρηστηκε το στηθος , επιανα γρομπαλακια, και πονουσα φοβερα. σε εσας συμβαινει? εχει να κανει με τη περιοδο? επειδη δεν αδιαθετησα? ή ασχετο?

αυτο με τα σπυρακια, εμενα ειλικρινα απο το φαγητο νομιζα οτι ειναι. οταν ξαναπαω στις 20 δεκ στο γιατρο θα τον ρωτησω . τωρα με τη κρεμα δεν φυγανε εντελως, αλλα εχουν υποχωρησει αρκετα. ειναι πιο αχνα,ξεθωρα και δεν εχουν μυτουλα επανω .αρα αρχιζουν να φευγουν. ετσι οπως μου φαινεται πιο πιθανο εχω οτι ειναι απο την αλλαγη κρεμας.

εξετασεις εχετε κανει καθολου αιματολογικες, λεω μολις φυγει λιγο ακομα η δουλεια να παω να κανω . να δω πως τα παω και με την αναιμια.

τζο ποτε θα σας δουμε ??!!! θελω να δω τον μπεμπακο σας!!:P εχουν πολυ πλακα με τις σκανδαλιες τους. αυτο οπως το περιγραφεις ειναι φοβερο, αφοσιωνονται σ αυτο που κανουν, και θυμωνουν κιολας αν δεν τα αφηνεις :tongue: τι αστεια που ειναι !!!

τις σουπες τις τρωμε ακομα, αλλα εχουμε ξεκινησει και κανονικο φαγητο, σε αλλες ωρες, ή πριν το μεσημεριανο, ή το βραδυ, την ωρα που τρωμε εμεις, της δινουμε. ζηλευει οταν μας βλεπει και φωναζει.αλλα βλεπω οτι κουραζεται, ή βαριεται κ ετσι τρωει λιγο. φυσικα παιζει ρολο αν ειναι κ χορτατη απο τις κρεμες. εχθες ειχα φτιαξει ψαροκροκετες , και ειχα βαλει μεσα πατατα ψαρι λιγο τυρι και αυγο, καταφερε να φαει μια.

εγω δεν εχω χρειαστει κοπελα ποτε για τα παιδια. φιλες που εχουν παρει συνηθως απο συστασεις βρισκουν.

κ η μαμα μου που εκανε χρονιαααα αυτη τη δουλεια, δουλευε σε βρεφονηπιακο σταθμο στα νιατα της , και μετα κρατουσε μωρα. παλι απο συστασεις , εβρισκε.

μια γειτονισα μου ψαχνει για δουλεια, τη ξερω χρονια, πανε μαζι τα παιδια μας σχολειο. αλλα ψαχνει εδω κοντα μας γιατι δεν οδηγει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αστεράκι, στον παιδικό θα περνάει τέλεια, πράγματι, αφού σ' το ζητάει να τη στείλεις, θα εκτοξευτεί σε εξυπνάδα και ανάπτυξη μετά τον παιδικό!

Γμνθ, κι εμένα όταν αρχίσαμε τα κομμάτια κουραζόταν και έτρωγε λιγότερο, ένα συνδυασμό αν κάνεις όπως τώρα σιγά σιγά θ' αρχίσει να μπορεί να μασάει ακόμα και τα πιο σκληρά όπως μπιφτέκια κ.λπ. ή να φτύνει όταν κόβει μεγάλο κομμάτι και σιγά σιγά να κόβει όσο πρέπει. Εμείς χρειαζόμαστε κοπέλα για αργότερα βέβαια που θα οδηγεί κιόλας, θα ήθελα μία για πολλά χρόνια, βέβαια δεν μπορώ να τη δέσω κιόλας, χαχαχα! Και κυρίως για απογευματινές ώρες π.χ. 1-9 το βράδυ.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αστεράκι, στον παιδικό θα περνάει τέλεια, πράγματι, αφού σ' το ζητάει να τη στείλεις, θα εκτοξευτεί σε εξυπνάδα και ανάπτυξη μετά τον παιδικό!

Γμνθ, κι εμένα όταν αρχίσαμε τα κομμάτια κουραζόταν και έτρωγε λιγότερο, ένα συνδυασμό αν κάνεις όπως τώρα σιγά σιγά θ' αρχίσει να μπορεί να μασάει ακόμα και τα πιο σκληρά όπως μπιφτέκια κ.λπ. ή να φτύνει όταν κόβει μεγάλο κομμάτι και σιγά σιγά να κόβει όσο πρέπει. Εμείς χρειαζόμαστε κοπέλα για αργότερα βέβαια που θα οδηγεί κιόλας, θα ήθελα μία για πολλά χρόνια, βέβαια δεν μπορώ να τη δέσω κιόλας, χαχαχα! Και κυρίως για απογευματινές ώρες π.χ. 1-9 το βράδυ.

αυτες τις ωρες δουλευεις?

ναι χρειαζεται και στο μασημα εξασκηση!! εε γι αυτο ειναι καλο να ξεκινας νωρις ετσι ωστε στο χρονο να αρχιζεις να κοβεις τις σουπες.

αα ναι αυτο με το σκληρο, εχει αρχισει και το κανει, το φτυνει :tongue:

με τα χερια δε τα πιανει, δειχνει να τα σιχαινεται, και μετα κατω στο πατωμα, αν δει μπροστα της πιατο, θελει ομως να βαλει μεσα τα χερια , αν της το δωσεις εσυ, δεν το πιανει.

Link to comment
Share on other sites

Χειμωνιάτικες καλημέρες!

Αστεράκι χρόνια σας πολλά για τον πολιούχο της πόλης σας Άγιο Ανδρέα. Πήγατε στην εκκλησία ή έχει πολύ κρύο;

Εγώ βλέπω χιονόνερο να πέφτει, ωραία είναι, νωρίς μας μπαίνει ο Χειμώνας φέτος.

Τζο, κι εγώ βρίσκω το πάρκο από προχθές τη μόνη σωτηρία όταν πάω τουαλέτα. Γλύκας ο μπέμπης! Για κοπέλα που λες, κι εγώ θα προτιμήσω να βρω από συστάσεις. Το θέμα είναι αν δεν υπάρχει ελεύθερη γυναίκα από σύσταση. Τότε δυσκολεύει το πράγμα.

Ουφ, ορμάει στα καλώδια...

Link to comment
Share on other sites

Gmnth, εμένα όταν πεινάει τρελά και πάω να του το δώσω να το φάει μόνος τσαντίζεται, θέλει να του δίνω εγώ στα γρήγορα, όταν λίγο χορτάσει εντάξει το δέχεται και μόνος να το κρατήσει, αλλά θέλει να τριγυρνάει και να τρώει. Όλη μέρα θα δουλεύω, αλλά το πρωί παιδικό, το απόγευμα θέλω την κοπέλα και να οδηγεί και να τα παίρνει από παιδικό, να τα πηγαίνει παιδική χαρά κ.λπ. και το βράδυ αν δεν έχουμε σχολάσει θα μένει η πεθερά μου όσο αυτά θα κοιμούνται, γιατί ξύπνια όταν είναι και τα 2 δεν θα την παλεύει!

Γαργαλίτσα, δύσκολες οι ελεύθερες κοπέλες με καλές συστάσεις, ψάχνει η κουμπάρα μου εδώ και μήνες, όλο φεύγουν, άλλες έχουν κλείσει για χρόνια, πολύ δύσκολο να βρει κανείς. Θέλουν πρωινό και πολύ σταθερό ωράριο οι καλές.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια φιλη που μενει νοτια προαστια, οταν ερθει η ωρα μου λετε,να τη ρωτησω, μηπως ξερει να μας πει εκεινη, γιατι εχει κοπελα για τα παιδια της. απο στομα σε στομα ολο και καποια θα γνωριζει. δουλευεις και εσυ πρωι πρωι απογευμα? εγω αν δεν δουλευα στο σπιτι δεν θα τα καταφερνα με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τζο, ψάχνει μήνες η κουμπάρα σου και δε βρήκε ακόμα;; Αν είναι έτσι, βρίσκεις μια κοπελίτσα ή μια κυρία (ό,τι κάτσει) που να την ξέρεις και να θέλει δουλειά, χωρίς απαραίτητα να είναι baby-sitter. Δεν είναι και τόσο δύσκολο να φυλάξεις ένα παιδί, εδώ τα καταφέραμε εμείς :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Gmnth μου, σ' ευχαριστώ, αλλά μη ρωτήσεις για μένα γιατί δεν μένω νότια και δεν τη θέλω τώρα άμεσα.

Γαργαλίτσα μου, άσε δεν είναι και τόσο εύκολο να εμπιστευτείς το παιδί σου σε μια κυρία που απλώς να κάνει τις δουλειές και να σκέφτεσαι π.χ. ότι αφήνει το παιδί σου να κλαίει. Ψάχνοντας κάποια καλή εννοώ, γιατί στο μεσοδιάστημα την κρατάει η γιαγιά της, η οποία όμως δεν μπορεί για πολύ καιρό. Κάτι θα βρει, απλώς οι καλές δεν είναι για δύσκολα και περίεργα ωράρια.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι καλε ξερω που μενεις . ειπα οταν ερθει η ωρα κ θελει καποια να μου πει να ρωτησω . οχι για τωρα εννοειται !! απλα οι κοπελες που κρατανε παιδια, συνηθως εχουν κυκλο κ μπορει να βρουν και απο αλλες περιοχες!

γενικα παντως ειναι δυσκολη υποθεση η επιλογη. το ιδιο θεμα εγω ειχα και με τους δασκαλους. απο την μια δεν ηθελα γνωστο , γιατι αν δε μεινεις ευχαριστημενος πως τον διωχνεις?!!απ την αλλη λες και τον αγνωστο δεν τον ξερεις. μια φιλη μου ελεγε να παρω τη κορη της για να μας κανει καποια μαθηματα, και αρνηθηκα , της λεω δεν χρειαζομαι ακομα, και οτι τους κανω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Έλα, gmnth μου, δίκιο έχεις για τους γνωστούς, κι εγώ το ίδιο θέμα θα είχα. Πολύ δύσκολο να τον διώξεις αν δεν σου κάνει ή δεν ταιριάζει στο παιδί. Για τις κοπέλες πάλι σωστά τα λες, έχουν κύκλο και συναδέλφους, οπότε όταν έρθει η ώρα θα ρίξω ένα σήμα μήπως βρείτε κάτι από κει. Θέλω κι εγώ να βρεθούμε από κοντά, κάτσε να ξεκαθαρίσει λίγο η εβδομάδα με το θέμα μου και ν' ανέβω ψυχολογικά και θα το κανονίσουμε! Φιλιά πολλά στη μπουμπούκα!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολλες καλησπερες! Ειμαι χαλια με την μεση μ, 2-3μερες τωρα&οριζοντιωθηκα στο κρεβατι με ενεσεις&φυσιοθεραπειες! Ο μικρος στη μαμα μ, τον μεγαλος ανελαβε ο συζυγος&γω γκρινιαζω!!!

- Τζο τι υπεροχα νεα ακουσα??? Με το καλο ευχομαι, με το καλο η 2η χοριακη&σου στελνω ολη τη θετικη μ ενεργεια για μια αυξημενη χοριακη!


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...