Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 19 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μπορείς να πάρεις ναι,ντεπον και απλό παναντολ δεν υπάρχει θέμα 

      ο 8ο σ ποτέ ξεκινάει; ναι μιλησα με τη μαια γιατί ήταν λίγο περίεργα τα πονάκια με έπιανε κοιλιά μέση ταυτόχρονα για 20 δευτέρα μπυ περνούσε και μετά από κανα 5 λεπτό με έπιανε πάλι 

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια

οπως υποσχεθηκα σας διαβασα ολους - ετοιμαστειτε για σεντονι αν δε ξυπνησει ο μικρος και όποια το διαβάσει έως τέλους είναι ηρωίδα!!!

Τζο αρχιζω με εσένα! Πηγαινε μύρισε τη μωρουδιλα του μικρου σου, δεν υπάρχει πιο χαλαρωτικη μυρωδια στον κόσμο απο αυτην των μωρών. Σε σκεφτόμαστε όλες και σου στέλνουμε όλη μας τη θετική μας ενέργεια και τις ευχές μας ώστε να πάνε όλα καλά! Η αναμονή είναι δύσκολή, αλλά όταν έχεις τον μικρούλη σου δίπλα, νομίζω ότι όλα γίνονται πιο γλυκά!

Μαράκι περαστικά! Ασε σε καταλαβαίνω ότι χάνεσαι - εγώ με εναν μόνο κ δεν τα βγάζω πέρα, αλλά πάντα σε σκεφτόμαστε και είναι χαρά μας όταν μπαίνεις να μας πεις τα νέα σου (αρκεί να μην είσαι άρρωστη η τέζα). Εχω κ εγώ ευαισθησία στη μέση κ τρέμω μη με πιάσει κάτι οπότε όποτε μπορώ λουφάρω - πχ τα χαλιά δεν τα έστρωσα εγώ ήρθαν οι ειδικές δυνάμεις - μαμά αδερφή. Κρατάω όσο μπορώ για τον μικρό δυνάμεις. Rose ομοίως χαιρόμαστε κάθε φορά που ακούμε τα νέα σου!

gmnth03 πως είναι το στήθος σου? Δες πάντως ότι δεν έχεις καποια μυκητίαση γιατί κ αυτή δημιουργεί πόνο. Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή με το φαγητό, η αλήθεια είναι ότι δεν τον πιέζω τον μικρό απλά επιμένω γιατί γίνεται το εξής. Εάν δοκιμάσει μία μπουκιά από το φαί - φρούτο γιαούρτι συνήθως το τρώει όλο ή τουλάχιστον πάνω από το μισό. αλλά έλα που μουλαρώνει και δε δοκιμάζει συχνά ούτε μπουκιά! Σίγουρα παίζουν δοντάκια - έχει 5 κ βγαίνουν άλλα δύο και συνέχει τρώγεται - θα δούμε πως θα πάει κ αυριο γιατί 3 μέρες νηστεία! Το καλό είναι ότι από κιλά είμαστε πολύ καλά. 10 μηνών ήταν 11μιση οπότε είμαι άνετη (όχι στο σήκωμα, αλλά στο οτι δεν τρώει)

Γαργαλίτσα ρώτας πως μου φαίνεται που επιστρέφω στην εργασία σε κάνα μήνα. Μου έχει λείψει το να λείπω εκτός σπιτιού, να μη φοράω ότι νά ναι κλπ αλλά μου κακοφαίνεται πολύ που θα αφήσω τον μικρούλη. Το ωράριο μου είναι 9 με 5, σπάνια τηρείται αλλά δεδομένου ότι θα τον κρατάει γυναίκα (ελπίζω να βρω επιτέλους) δε θα μπορώ να καθυστερώ. Το χαζό είναι ότι ανετα θα μπορούσα να εργάζομαι κανονικότατα από σπίτι, αλλά δεν θέλουν τα αφεντικά μου (εννοείται κ πάλι θα ήθελα γυναίκα, αλλά εκεί τουλάχιστον θα είχα επίβλεψη). Ας μην έχω όμως παράπονο, άλλες εργαζόμενες επιστρέφουν όταν το μωράκι είναι 2 μηνών. Γυναίκα από συστάσεις ψάχνω, αλλά όσες μου έχουν πει (5 έως τώρα) είναι κλεισμένες και αρχίζω να έχω άγχος. gmnth03 μένω Μαρούσι, τώρα περιμένω να δει κ η παιδίατρος αν ξε΄ρει καποια κοπέλα. Κάτι ελπίζω να γίνει. Ρε κορίτσια ίσως είμαι υπερβολική, αλλά δεν είναι μόνο τα χοντρά - πχ να μην δερνει το παιδί να μην το φοβίζει, να μην το αφήνει να κλαίει, αλλά και να περνά ποιοτικό χρόνο μαζί του, να τον ταίζει, να τον αγαπάει και να είναι και σπίρτο - για σκεφτείτε να ξεχαστεί η κυρία κάπου είτε στην παιδική χαρά ή στο δρόμο, λίγο να αφαιρεθεί, το παιδί μπορεί να χτυπήσει (εννοείται είμαστε άνθρωποι κ σε εμάς μπορεί να γίνει, αλλά άλλο από την κακιά την ώρα κ άλλο επειδή η γυναίκα χαζεύει πχ σε βιτρίνες ή στο κινητό της).

Viiv πολύχρονη να σαι χαίρεται η οικογένεια σου κ εσύ να την χαίρεσαι! ΝΑ είστε γεροί και ευτυχισμένοι! Όπως τα περιέγραφες κ εσύ παλιότερα, ο μικρός με το που βγαίνει από το στήθος το βράδυ - ευτυχώς δε μου ξυπνά αμέσως - αλλά το αναζητά και κάνει κίνηση στα χείλη του. Εκεί είναι το κρίσιμο σημείο. Άλλες φορες ξυπνάει κ πάλι από την αρχή άλλες φορε΄ς κοιμάται (συνήθως όχι πάνω από 2 ώρες). Την ημέρα μες την γκρίνια αλλά ζορίζομαι να τον έχω πάνω μου συνέχεια με μάρσιπο γιατί πονάει η μέση μου. Πλέον τον πιάνω μόνο στην αγκαλιά μου, έχω βρει έναν τρόπο, κρατιέται κ εκείνος συνήθως και με κουράζει λιγότερο.

Αεροπλανικά κάνει κ σε εμένα Τζο ο μικρός, ανεβαίνει σε καναπέ, πατάει να ανέβει σε τραπεζάκια κλπ για αυτό δεν τον αφήνω λυτό. Στολίσαμε και δέντρο και γυρνάει και του μιλάει!!! Πολύυυ γέλιο! Αλλά δεν τον αφήνω, μόνο αγκαλιά και όταν πάει να αρπάξει παιχνίδι από το δέντρο του το δίνω γιατί είναι λίγο άγαρμπός και δυνατός και μπορεί να το φέρει τούμπα, Πιο μικρός έβαλε δύναμη και έσπρωχνε την αλλαξίερα που είναι και μπανιερίτσα μαζί. Ο κύριος έχει μετατραπεί σε χούλιγκαν! Σηκώνεται στο πάρκο, πιάνει τα χέρια του και αρχίζει να τα κουνάει μπρος πίσω σα να πιάνεται σε κάγκελα γηπέδου! Φοβάμαι μη το φέρει τούμπα καθώς εξέχει σχεττικά από το άνω άκρο του πάρκου. Επίσης όταν τον ταίζω και να θέλω να του δώσω με το ζόρι δεν παίζει γιατί βάζει το χέρι του και με σπρώχνει. Εσείς πως ντύνετε τα μικρά σας? Εγώ στην αλλαξιέρα πλέον σπάνια - μόνο όταν είναι ήρεμος - αλλιώς συνήθως είτε όταν είναι όρθιος στο πάρκο είτε όρθιος, ακουμπώντας στα μαιλάρια του καναπέ. Στο κρεβάτι δεν παίζει γιατί κάνει τούμπες και δεν μπορώ να τον πιάσω! Δε ξέρω για εσάς αλλά εγώ έχω γίνει πολύ φιτ! Πάνε όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης, και πλέον νιώθω ότι κάνω κάθε μέρα γυμναστική!

Σας τα γράφω ολίγον ανακατεμένα αλλά τρέχω να προλάβω!

Πολλά φιλάκια σε όοοολα τα κορίτσια, όχι μόνο σε αυτά που χρώσταγα απαντήσεις!!!

Καλό βράδυ, καλό σαβ/κο


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Τζο, σε μία εβδομάδα δηλαδή πάλι; Καλά νέα σου είπε ο γιατρός, αφού κάτω από 100 δε διπλασιάζεται και αφού είναι πολύ νωρίς ακόμα για να ανέβει περισσότερο. Άντε, κάνε μια βδομαδούλα υπομονή, θα περάσει. Πόσες μέρες έχεις καθυστέρηση; Θετική σκέψη κοριτσάκι και όλα θα πάνε καλά!!!

Μωρέ αυτές οι χοριακές, για καλό τις κάνουμε ήθελα να 'ξερα. Κι εγώ είχα κάνει μία στην μπουμπού στην 6η εβδομάδα νομίζω και μόλις άκουσε το νούμερο μια γυναικολόγος μου λέει στενοχωρημένη "Αχχχχ, μμμμμ, καρδούλα ακούσατε;" Με πάγωσε, της είπα πως ακούσαμε και πάλι δεν ήταν ευχαριστημένη!! Τι άγχη τραβάμε πια!

Αστεράκι, πώς πάνε οι ετοιμασίες σας;

My babies εσείς θα συνεχίσετε τις καροτσάδες όλο το Χειμώνα, δεν έχετε ανάγκη στην Κρήτη με τον καλό καιρό που σας κάνει! Ποιος στη χάρη σας! Αν και μου αρέσει εμένα ο Χειμώνας και το πολύ κρύο. Δεν ξέρω όμως αν αρέσει και στη μικρή μου και τη φυλάω λίγο.

Λίλα, νόμιζα ότι έμενες πιο νότια. Βάσιμες οι ανησυχίες σου με τις νταντάδες... Δεν τον στέλνεις παιδικό; Θα μου πεις εκεί προσέχει μία κοπέλα πολλά παιδιά, αλλά είναι πιο προστατευμένα, ελεγχόμενα τα πράγματα. Χούλιγκαν ο μικρός ε; Ζωηρούλης κι αυτός.

Και η δικιά μου ζωηρούλα, έτσι αποφάσισα να μη στολίσω δέντρο. Ε, τον μπελά μου ψάχνω; Αφού το βλέπω πώς θα εξελιχθεί, θα το βάλει στόχο να φάει όσες μπάλες μπορεί να φτάσει, να ανέβει επάνω του κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Με μια ανασα σας διαβασα!!! :P ακομα ξυπνια! Παλευω με τις δουλειες ακομα κ τελειωμο δεν εχουν!!

Μυκητιαση οχι δεν εχω!! Νομιζω λιγο οι ορμονες λιγο το δοντακι της μπεμπαςΟταν γυριζει το κεφαλι τραβαει κ τη θηλη μαζι. Αν κ νομιζω ορμονικο.Γιατι οταν ειχα πρηξιμο τοτε με πονουσε! πωπω μη μου λες για φιτ λιλα γιατι μου το κανεις αυτο ! Για να ζηλεψωωωωωω:tongue: η ζυγαρια δεν κουνιεται!! Εχει μουλαρωσει!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια jo μου θα περασουν γρηγορα οι μερες δυσκολη η αναμονη σου ευχομαι να πανε ολα καλα lila μια χαρα ο μπεμπης σου gnmth δωσε λιγο χρονο στο σωμα σ και θα επανελεθεις αμεσως gargalitsa στο τρεξιμο ειμαστε οσες περνανε οι μερες ανγχωνομαι αλλα κοντευουμε απο εκρεμοτητες μονο ο dj εμεινε που ειναι φιλος του αδερφου μου και λιγα καλεσματα προχτες που εκανα προβα το φορεμα καθισα μια ωρα ηθελε ολο μπασιμο μεση στηθος κοιλια ποδια ευτυχως που πηγα γιατι δεν ηθελα να φανταστεις και με πιεση η κοπελα απο το μαγαζι πως επρεπε να το προβαρω πριν το παρω εμενα η μπεμπα δεν πειραζςι δεντρο μονο φατνη της κανει περιεργεια το αλλο που κανει η μπεμπα μου καθεται ορθια 2 λεπτα μονη της αλλα δεν το παιρνει αποφαση να φυγει χαχα οσο η μεγαλη με εχει ξετρελανει λεει πιο πολλες κουβεντες και κανουμε καλυτερα διαλογο το μωρο μου το ομορφο ειναι γλυκα παει στα καλλυντικα μου παιρνει τις γοβες μου.κοριτσια που εχετε μεγαλυτερα παιδακια τι βςρος ειχαν 2.5 χρονων γιατι η δικια μου ειναι 15 κιλα και 93 ποντους και ανγχωνομαι.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

Σας ευχαριστώ, κορίτσια μου, κι εγώ απλώς αναμένω και ούτε αρνητικά ούτε θετικά σκέφτομαι γιατί πια δεν ξέρω τι απ' τα δύο. Ένα πάντως λέω: έτσι και έρθει κι άλλη εγκυμοσύνη χοριακή δεν κάνω! Σκεφτείτε ότι πήγα και την έκανα με δική μου πρωτοβουλία γιατί ο γιατρός μου δεν ζητάει, τώρα αν δεν είχα κάνει μια χαρά θα ήμουν, πόνο δεν έχω, αίμα δεν έχω και θα πήγαινα ωραία ωραία για τον υπέρηχό μου. Και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πάλι που αρχές είχα άλλο γιατρό είχε ζητήσει χοριακές κι επειδή η χοριακή μου αντί να διπλασιάζεται τριπλασιαζόταν τότε πάλι με έτρωγαν τα άγχη μην είναι εξωμήτριο κι ένα σωρό! Κ@λοχοριακή!

Λίλα μου, αυτά τα κόλπα που σφραγίζει το στόμα και δεν θέλει να δοκιμάσει μου το άρχισε κι εμένα κάποιες φορές πριν περίπου ένα μήνα και όντως μόλις αγγίξει λίγο το φαγητό με τα χείλη του και δει τη νοστιμιά τότε το ανοίγει και τρώει κανονικά. Κι εγώ άλλοτε επιμένω για να δει τη νοστιμιά, άλλοτε ξαναπροσπαθώ αργότερα. Εγώ πια του δίνω 3 κυρίως γεύματα μες στη μέρα και ένα πρωινό, οπότε εντάξει ξέρω ότι αν δεν φάει στο ένα θα φάει στο επόμενο. Αλλά συνήθως τρώει πολύ εύκολα αν κάτσουμε κι οι 3 μας στο τραπέζι -σε ένα απ' τα 3 κυρίως γεύματα δηλ. το καταφέρνουμε. Το άλλο με την κούνια σα χουλιγκάνος πέρα δώθε στο πάρκο το κάνει κι εμένα! Κι από μέσα κι από έξω! Χαχαχα, και σπρώχνει το καλάθι με τα άπλυτα γεμάτο να το κάνει βόλτες στο διάδρομο :lol: Τα υπόλοιπα με την κοπέλα που λες επιβεβαιώνουν τις ανησυχίες μου. Τα ίδια σκέφτομαι κι εγώ και πρόσθεσε και το να οδηγεί καλά (πώς να το ελέγξεις αυτό; απλώς θα πάρεις ό,τι σου δώσουν), να τα απασχολεί δημιουργικά όπως λες, να τους φτιάχνει και καμιά παρεούλα στην παιδική χαρά κ.λπ. κ.λπ, να μη χάνει την υπομονή της και την ψυχραιμία της κι ένα σωρό. Φυσικά σαν κι εμάς δεν θα 'ναι, αλλά κάτι νορμάλ και πάνω. Είχα βρει μία τέτοια αλλά φυσικά ήταν κλεισμένη για τουλάχιστον 2 χρόνια.

Γμνθ μου!!! Θα σε μαλώσω βρε, τι να πέσει η ζυγαριά ε! Σε είδα με τα ίδια μου τα μάτια, μικρό κοριτσάκι μοιάζεις, όχι μαμά! Ποια ζυγαριά θες να ρίξεις; τς τς τς

Γαργαλίτσα, 4 μέρες καθυστέρηση. Απλώς τώρα λέω ό,τι είναι να έρθει ας έρθει. Η χοριακή στην προηγούμενη μου εγκυμοσύνη ήταν πολύ καλύτερη αντιστοίχως κι αυτή ανέβηκε ελάχιστα. Αν πάει καλά πιστεύω θα είναι εξαίρεση κόντρα στις μετρήσεις της χοριακής.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Gargalitsa ολα πηγαν τελεια ομως και εχεις την μπεμπαρα σ αγκαλιτσα οντως ειναι ανγχος οι χοριακες για αυτο και ο γυναικολογος μου ειναι κατα μου λεει δεν υπαρχει λογος να γινονται γιατι γεμιζουν ανγχος για το τιποτα τις εγκυουλες gmnth να μου φιλησεις τη κουκλιτσα σου πως τα παει με τη στρατα της τα παππουτσακια της τα φοραει πως τη βλεπεις την ενοχλουν τα περπαταει δε σε ρωτησα


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Jo μου ολα τελεια θα πανε μη μπυ στεναχωριεσαι κοριτσακι μου αστις κολ@χοριακες μοα χαρα ονμπεμπακος βρε το θηριο που σπρωχνει τα απλυτα χαχα εμενα η μπεμπα τις καρεκλες απο το τραπεζι που βρισκουν τοση δυναμη μια σταλια ανθρωπακια χιχι


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

Σας ευχαριστώ, κορίτσια μου, κι εγώ απλώς αναμένω και ούτε αρνητικά ούτε θετικά σκέφτομαι γιατί πια δεν ξέρω τι απ' τα δύο. Ένα πάντως λέω: έτσι και έρθει κι άλλη εγκυμοσύνη χοριακή δεν κάνω! Σκεφτείτε ότι πήγα και την έκανα με δική μου πρωτοβουλία γιατί ο γιατρός μου δεν ζητάει, τώρα αν δεν είχα κάνει μια χαρά θα ήμουν, πόνο δεν έχω, αίμα δεν έχω και θα πήγαινα ωραία ωραία για τον υπέρηχό μου. Και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πάλι που αρχές είχα άλλο γιατρό είχε ζητήσει χοριακές κι επειδή η χοριακή μου αντί να διπλασιάζεται τριπλασιαζόταν τότε πάλι με έτρωγαν τα άγχη μην είναι εξωμήτριο κι ένα σωρό! Κ@λοχοριακή!

Κοριτσάκι μου, προσπάθησε όσο μπορείς να μην αγχώνεσαι και να σκέφτεσαι θετικά! Κάθε φορά που θα σε παίρνει από κάτω να κοιτάζεις το μπεμπάκι σου για να σου φτιάχνει η διάθεση και να παίρνεις δύναμη!!! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!Υπομονή και δύναμη!!!!


mMaAp3.png               5Bqgp2.pngoKjap3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια που εχετε μεγαλυτερα παιδακια τι βςρος ειχαν 2.5 χρονων γιατι η δικια μου ειναι 15 κιλα και 93 ποντους και ανγχωνομαι.

Η δικιά μου σε αυτή την ηλικία ήταν 16 κιλά και 96 πόντους! Και τώρα ( 3 και κάτι ) 101 εκ. και 16,5....!!! για φάγωμα και για τσιμπήματα είναι!!!! Και είμαστε και κούκλες!!!! :P:-P:lol:

εσύ γιατί αγχώνεσαι?


mMaAp3.png               5Bqgp2.pngoKjap3.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω οτι ειναι για δαγκωμα ολη την ωρα τη ρουφαω απλα ανγχωνομαι μην ειναι πολλα γιατι μου λενε 15 κιλα ειναι πολλα.οχι οι κοντινοι μας οι παραεξω καιο παιδιατρος μου λεει μια χαρα ειναι το παιδι το φαγες τι ηθελες 11 κιλα να ειναι ασε το κοσμο να λεει δεν χρωσταει να κανει καλο σε κανενα και εδω κομλαει και η παροιμια ολοι θελουν το καλο σ αρκει να μην ειναι καλυτερο απο το δικο σ απλα ρωτησα για να ξερω γιατι πολυ με νευριαζουν οταν μου το λενε


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα λεει ολα καθαρα η μεγαλη σου τωρα γιατι εμενα μ τα λεει λιγο μπουρδουκλωμενα αλλα εγω παντα ξερω τι θελει.μανουλα χιχι εντωμεταξυ εμενα με φωναζει μανουα και τον μπαμπα της μπαμπουλη και λιωνουμε και την αδερφουλα της μπεμπουλα


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω οτι ειναι για δαγκωμα ολη την ωρα τη ρουφαω απλα ανγχωνομαι μην ειναι πολλα γιατι μου λενε 15 κιλα ειναι πολλα.οχι οι κοντινοι μας οι παραεξω καιο παιδιατρος μου λεει μια χαρα ειναι το παιδι το φαγες τι ηθελες 11 κιλα να ειναι ασε το κοσμο να λεει δεν χρωσταει να κανει καλο σε κανενα και εδω κομλαει και η παροιμια ολοι θελουν το καλο σ αρκει να μην ειναι καλυτερο απο το δικο σ απλα ρωτησα για να ξερω γιατι πολυ με νευριαζουν οταν μου το λενε

Πάντα είχα και έχω άγχος για το βάρος των παιδιών μου επειδή κι εγώ έχω πρόβλημα με το βάρος μου και φοβάμαι μη μου μοιάσουν.... μια χαρά είναι το παιδάκι σου!!!! Και ψηλή και μια χαρά στα κιλά της!!! Πλέον θα αρχίσει κι αυτή να σταματήσει να παίρνει βάρος με φόρα.... Φαντάσου πως εμένα εδώ και ένα χρόνο έχει πάρει λιγότερο από ένα κιλό( Πριν λίγες μέρες τη ζύγισε ο γιατρός και ήταν σχεδόν 16,5.. με τα ρούχα)... απόλαυσε τα παιδάκια σου και μη δίνεις σημασία στα σχόλια κακοπροαίρετων ανθρώπων....!


mMaAp3.png               5Bqgp2.pngoKjap3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ my babies σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου πλεον θα τους απαντω αναλογως αν μου λενε κατι και εσυνα χαιρεσαι τα παιδακια σ κ οπως επιθυμεις να της δεις μια χαρουλα ειναι κ εσενα


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Τα λεει ολα καθαρα η μεγαλη σου τωρα γιατι εμενα μ τα λεει λιγο μπουρδουκλωμενα αλλα εγω παντα ξερω τι θελει.μανουλα χιχι εντωμεταξυ εμενα με φωναζει μανουα και τον μπαμπα της μπαμπουλη και λιωνουμε και την αδερφουλα της μπεμπουλα

Στο θέμα ομιλία η κόρη μου ήταν και είναι πάντα πολύ μπροστά συγκριτικά με τα υπόλοιπα παιδάκια της ηλικίας της....Πριν τα δυο μιλούσε πεντακάθαρα κι έκανε συζήτηση και προτάσεις με πολλές λέξεις!

Φαντάσου πως τώρα ξέρει να μετράει και να λέει τα χρώματα στα αγγλικά και μερικές λέξεις αλλά και τραγουδάκια...γτ στα ελληνικά τα λέμε όλα αυτά από τα 2! Αλλά είναι στο κάθε παιδί αυτό....Άλλα παιδάκια και μεγαλύτερα από τη δικιά σου και λένε απλές προτάσεις με 2 λέξεις μόνο....δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι! Με την ηρεμία της θα εξελιχθεί κι αυτή σε μια γλωσσοκοπάνα που δε θα σταματά να μιλά!!!!:lol:

Τώρα έχουμε ξεκινήσει τα έντεχνα....Μαχαιρίτσα, Χαρούλη, Σαββόπουλο...να την ακούσεις να τραγουδάει το 'Ψυχή βαθιά' του μαχαιρίτσα να πεθαίνεις!!!!


mMaAp3.png               5Bqgp2.pngoKjap3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύτηκα, στις 6 βδομάδες είχα δει μόνο σάκο, οπότε η γυναικολόγος όταν της το είπα είχε το στυλ "καλά, άμα ακούσετε καρδούλα με τέτοια χοριακή γράψτε μου" . Βρε Τζο, εγώ νόμιζα ότι σε έστειλε ο γυναικολόγος σου για χοριακή από τόσο νωρίς και σκέφτηκα ότι είναι κι αυτός... Αλλά εσύ πήγες μόνη σου! Α, γιατί βιάστηκες τόσο πολύ; Παίζει ρόλο και ποια μέρα έγινε η σύλληψη, μην το συγκρίνεις με την προηγούμενη εγκυμοσύνη.

Αστεράκι, εσύ θεωρείς ότι έχει πολύ ή λίγο βάρος το κοριτσάκι σου;

Μου αρέσει να σας διαβάζω με τη My babies που λέτε για τα μεγαλύτερα παιδάκια σας, τι τραγουδάκια και τι λογάκια λένε. Ωραία ηλικία και αυτή.

Εγώ πάνικ! Κάνει συνέχεια σκανταλιές αυτή η μικρή μπουσουλίτσα! Γλείφει τον κάδο σκουπιδιών της κουζίνας και το πεντάλ (!!) , τραβάει τη σακούλα από μέσα να τη βγάλει. Θα τον ρίξει, θα χυθούν τα σκουπίδια κάτω και θα τα φάει κι αυτά, αυτό είναι το επόμενο στάδιο. Χαιδεύει τις ρόδες του καροτσιού της, ε και βέβαια μετά τα χέρια στο στόμα. Τραβάει τη φρουτιέρα για να σηκωθεί (θα της ερχόταν στο κεφάλι, την έβγαλα στη βεράντα) . Κλπ κλπ κλπ. Τον νου της τον έχει συνέχεια στις αταξίες, δεν κάθεται ούτε λεπτό πια να παίξει με τα παιχνίδια της. Καθώς κατευθύνεται για τον επόμενο στόχο της έχει και σαρδόνιο γέλιο. Σαν το "κοίτα ποιος μιλάει", τις θυμάστε τις ταινίες; Και τα δικά σας έτσι κάνουν βρε κορίτσια; Α, και μέσα στην κούνια, όλο παίρνει φόρα και χτυπάει ρυθμικά το κεφάλι της στα ξύλα, ακούγεται το ντουπ ντουπ σε όλο το σπίτι... :confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...