Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 19 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μπορείς να πάρεις ναι,ντεπον και απλό παναντολ δεν υπάρχει θέμα 

      ο 8ο σ ποτέ ξεκινάει; ναι μιλησα με τη μαια γιατί ήταν λίγο περίεργα τα πονάκια με έπιανε κοιλιά μέση ταυτόχρονα για 20 δευτέρα μπυ περνούσε και μετά από κανα 5 λεπτό με έπιανε πάλι 

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Στο θέμα ομιλία η κόρη μου ήταν και είναι πάντα πολύ μπροστά συγκριτικά με τα υπόλοιπα παιδάκια της ηλικίας της....Πριν τα δυο μιλούσε πεντακάθαρα κι έκανε συζήτηση και προτάσεις με πολλές λέξεις!

Φαντάσου πως τώρα ξέρει να μετράει και να λέει τα χρώματα στα αγγλικά και μερικές λέξεις αλλά και τραγουδάκια...γτ στα ελληνικά τα λέμε όλα αυτά από τα 2! Αλλά είναι στο κάθε παιδί αυτό....Άλλα παιδάκια και μεγαλύτερα από τη δικιά σου και λένε απλές προτάσεις με 2 λέξεις μόνο....δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι! Με την ηρεμία της θα εξελιχθεί κι αυτή σε μια γλωσσοκοπάνα που δε θα σταματά να μιλά!!!!:lol:

Τώρα έχουμε ξεκινήσει τα έντεχνα....Μαχαιρίτσα, Χαρούλη, Σαββόπουλο...να την ακούσεις να τραγουδάει το 'Ψυχή βαθιά' του μαχαιρίτσα να πεθαίνεις!!!!

Αχου φανταζομαι τι ωραια που θα το λεει ψυχουλα μου εμενα η δικια μου της αρεσουν πολυ τα δημοτικα το αγαπημενο της η βλαχα και τα τσιφτετελια ειδικα το γινετε του παντελιδη μολις το ακουσει ανεβαινει στο τραπεζι και χορευει και απο παιδικα ξενα λεει ενα τραγουδι johny johny yes papa ολη μερα μπαινει στο ταμπλετ κ το ακουει!


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μπερδεύτηκα, στις 6 βδομάδες είχα δει μόνο σάκο, οπότε η γυναικολόγος όταν της το είπα είχε το στυλ "καλά, άμα ακούσετε καρδούλα με τέτοια χοριακή γράψτε μου" . Βρε Τζο, εγώ νόμιζα ότι σε έστειλε ο γυναικολόγος σου για χοριακή από τόσο νωρίς και σκέφτηκα ότι είναι κι αυτός... Αλλά εσύ πήγες μόνη σου! Α, γιατί βιάστηκες τόσο πολύ; Παίζει ρόλο και ποια μέρα έγινε η σύλληψη, μην το συγκρίνεις με την προηγούμενη εγκυμοσύνη.

Αστεράκι, εσύ θεωρείς ότι έχει πολύ ή λίγο βάρος το κοριτσάκι σου;

Μου αρέσει να σας διαβάζω με τη My babies που λέτε για τα μεγαλύτερα παιδάκια σας, τι τραγουδάκια και τι λογάκια λένε. Ωραία ηλικία και αυτή.

Εγώ πάνικ! Κάνει συνέχεια σκανταλιές αυτή η μικρή μπουσουλίτσα! Γλείφει τον κάδο σκουπιδιών της κουζίνας και το πεντάλ (!!) , τραβάει τη σακούλα από μέσα να τη βγάλει. Θα τον ρίξει, θα χυθούν τα σκουπίδια κάτω και θα τα φάει κι αυτά, αυτό είναι το επόμενο στάδιο. Χαιδεύει τις ρόδες του καροτσιού της, ε και βέβαια μετά τα χέρια στο στόμα. Τραβάει τη φρουτιέρα για να σηκωθεί (θα της ερχόταν στο κεφάλι, την έβγαλα στη βεράντα) . Κλπ κλπ κλπ. Τον νου της τον έχει συνέχεια στις αταξίες, δεν κάθεται ούτε λεπτό πια να παίξει με τα παιχνίδια της. Καθώς κατευθύνεται για τον επόμενο στόχο της έχει και σαρδόνιο γέλιο. Σαν το "κοίτα ποιος μιλάει", τις θυμάστε τις ταινίες; Και τα δικά σας έτσι κάνουν βρε κορίτσια; Α, και μέσα στην κούνια, όλο παίρνει φόρα και χτυπάει ρυθμικά το κεφάλι της στα ξύλα, ακούγεται το ντουπ ντουπ σε όλο το σπίτι... :confused:

Gargalitsa εμενα μια χαρα μου φαινεται το βαρο της για αυτο ρωτησα και τη my babies να δω μια χαρα η μπεμπουλα φερτη να σμιξει με τη δικια μου θα το κατεδαφισουν το σπιτι χιχι και εμενα ολο πηγαινει πειραζει το καδο σκουπιδιων ανοιγει τα ντουλαπια οτι βρει το πεταει παει τραβαει καλωδια υπομονη εμενα 1.5 χρονων εστρωσε η μεγαλη και καθοταν ησυχη και ειδικα τωρα που ειναι 2.5 δεν με ενοχλει καθολου και οπου παμε καθεσαι ησυχη αντιθετα με τη μπεμπα που δε στεκιεται πουθενα και εγω οταν την εχω κουνια ολο ντουπ ντουπ ακουω χαχα.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Τα υπολοιπα κοριτσακια τι κανετε?εχω παρατηρησει 3 μερες εχει αλλαξει παλι προγραμμα υπνου μενει ξυπνια απο τις 11 το πρωι και κοιμαται 9 το βραδυ εντωμεταξυ ολο αγκαλια θελει και δεν ξεκολαει απο πανω μου αφου ποναει η μεση μου μαλλον φαση ειναι κ θα περασει αμα την αφησω κατω κλαιει και λεει μα μα μα


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κυριακάτικη! Στο πόδι από τις 6 χάρη στο αντράκι μου! 9 τον κοίμησα χθες μπας και, αλλά δεν!

Γαργαλίτσα, αυτός ο κάδος ιντριγκάρει και τον δικό μου πολύ στο σπίτι της γιαγιάς! Βέβαια δεν έχει τύχει να προλάβει να τον γλύψει κιόλας, αλλά πολύ θα το ήθελε! Επίσης, δίνει κουτουλιές στην πάντα και μοιάζει και να μην πονάει, όπως και φιλάει το πάτωμα σαν άραβας 2-3 φορές να δει πώς είναι το μάρμαρο, πώς το χαλί κ.λπ. Εγώ είμαι συνεχώς από δίπλα και τον προλαβαίνω, πραγματικά τόσο κολλητηλίκι του τη δίνει και με κάνει πέρα πολλές φορές και γελάει κιόλας το ατιμούλι. Καλώδια τραβάει κι εμένα και φοβάμαι μην του έρθει ο υπολογιστής ή κανένα πορτατίφ στο κεφάλι, χώνει χεράκια στις πρίζες που είναι προστατευμένες κι αν έχω ξεχαστεί με κοιτάει για να του πω "όχι, βγάλε το χέρι σου" και γελάει, το έχει πάρει σαν παιχνίδι. Τραβάει την κουρτίνα με μανία, το φωτιστικό δαπέδου, πετάει κάτω πορτοκάλια, λεμόνια και τη φρουτιέρα όπως λες. Νομίζω μου είναι αδύνατο να ασφαλίσω τα πάντα, και δεν έχω και πού να τα πάω δηλαδή!

Δηλ. ρε κορίτσια, εσείς τα αφήνετε και μόνα π.χ. μέσα στην κούνια για κάποια ώρα και να είστε σε άλλο δωμάτιο; Μήπως είμαι υπερβολική; Δεν τον αφήνω γιατί θα χαλάσει τον κόσμο. Μόνο στο πάρκο, το οποίο όμως είναι σε σαλόνι-κουζίνα, που είναι ενιαία.

Κατά τ' άλλα, μας χαιρετάει πια όταν του λέμε γεια σου γεια σου, στις αρχές και με τα 2 χεράκια, τώρα έμαθε μόνο με το ένα. Επίσης, πολύ κυνηγητό, βάζει πλώρη για τα υπνοδωμάτια και γυρνάει να δει αν τον κυνηγάμε, αν κάνουμε τους Κινέζους βγάζει τη μουρίτσα από την πόρτα να δει γιατί δεν ερχόμαστε :tongue:


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή Κυριακή κοριτσάκια!

Εδώ ο ένας είχε πυρετό ως 38 τη μια μέρα, μου έκανε εντύπωση δεν είχε κουράγιο ουτε για γκρίνια, έμεινα ξάγρυπνη όλο το βράδυ να προσέχω μην του ανέβει. Το δεύτερο βράδυ καλύτερα κ χθες, μόλις του περασε τελείως έχει ξεκινήσει τρελή γκρίνια μερα νυχτα, είμαι αλοιφή. Μία εβδομαδα μείναμε κυρίως σπίτι κ ο ένας έκανε πυρετο ο άλλος βήχα. Τελικά μας ταιριάζει καλυτερα το εξω...:tongue:

Άσχετο έφτιαξα μαρμελάδα νεράντζι, από αυτά του δρόμου, πολύ μου αρέσει!! (Εννοείται ότι τα έρμα τα φρούτα τα παίδευα 15 μερες μεχρι να την τελειώσω κ από συνταγή, μ' έκαψες, όπως μου κατέβηκε στο κεφαλι την εκανα... Σπιτική :tongue:)

Δέντρο τελικά πήραμε αληθινό σε γλάστρα, πήρα φωτοσωληνα εσωτερικού-εξωτερικού που δεν επιτρέπει πρόσβαση στα φωτάκια κ θα βάλω ξύλινα κ πάνινα στολίδια κ κορδέλες. Θα μπει στο πάτωμα κ ο Θεός βοηθός.

Ονειρεύομαι του χρόνου να κάνουμε χριστουγεννιάτικες κατασκευές με τα μικρά κ άλλα τέτοια όμορφα, καλα λένε οτι τα Χριστουγεννα ειναι για τα παιδιά... Είναι πιο καλά μαζί τους:)


Tfoop3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλό απόγευμα Κυριακής!

Αστεράκι, 1,5 έστρωσε; Καλά μου ακούγεται! Τώρα είναι δεσποινίδα ε;

Μου αρέσει όταν η δικιά μου με θέλει όλο για αγκαλιά και φιλάκια! Αλλά και σε μας είναι φάσεις που της περνάνε.

Τζο, χιχι, κοιτάει αν έρχεστε για να ξέρει να δράσει ανενόχλητος! Στην κούνια δεν την αφήνω ούτε εγώ, μόνο στο πάρκο που είναι σε ίδιο δωμάτιο με εσάς.

Αλλά δε θέλω να την αφήνω συνέχεια εκεί όταν κάνω δουλειές, έτσι την αμολάω κάτω και επεμβαίνω όταν κινδυνεύει.

Έτσι βέβαια οι δουλειές παίρνουν πολλήηηη ώρα γιατί όλο πηγαίνω να δω πού βρίσκεται, να την ανεβάσω στα χαλιά από τα πλακάκια που τα προτιμάει, να προσπαθήσω να την κεντρίσω με κάποιο παιχνίδι μπας και ασχοληθεί ήσυχη (αλλά πού!! ) .

Δε γίνεται με τίποτα να έχουμε κολλητιλίκι, είναι τόσα πράγματα να γίνουν.

Και τον κάδο που τη βλέπω από δίπλα της να τον γλείφει, να τον σφιχταγκαλιάζει (καλά, ούτε γκόμενο να τον είχε, τέτοιος έρωτας), να τον ρίχνει κάτω (όχι που δε θα τον έριχνε, ευτυχώς άδειος) δεν της λέω "μη".

Την προσελκύουν περισσότερο τα "μη" έχω παρατηρήσει.

Απλώς με την πρώτη ευκαιρία θα πάρω έναν μικρό για τον πάγκο και ο μεγάλος θα πάει στην αποθήκη για λίγους μήνες ή χρόνια. Αυτό θα είναι το άδοξο τέλος της αγάπης τους! Τι κακιά πεθερά που είμαι! :D

Αν μου μελαγχολήσει, θα της τον ξαναφέρω καθαρό, μόνο για να τον αγκαλιάζει...

Και τις ρόδες του καροτσιού, θα τις περνάω με απορρυπαντικό μόλις μπαίνουμε σπίτι.

Δεν τα μπορώ τα "μη" βρε κορίτσια και δε μας φέρνουν και αποτέλεσμα.

Βιιβ περαστικά στα αγόρια! Θα βγείτε και έξω όταν σας περάσουν οι ιώσεις. Με νεράτζια του δρόμου ε; Γουστάρω!! Ας χρησιμεύσουν και σε κάτι πια αυτά τα νεράτζια εκτός από το να πέφτουν στα κεφάλια των περαστικών! Εντάξει, είναι και όμορφα. Ωραίο ακούγεται το δεντράκι σας, πανέμορφο! Και του χρόνου να το ξαναστολίσετε με κατασκευές σας λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια καλη βδομαδα να εχουμε το σκ περασαμε ωραια πολλες βολτουλες jo ο μπεμπακος σου μια χαρα σκανταλιτσες κανει ετσι και η δικια μου η τσουραπω το μυαλο της συνεχεια τι θα κανει εμενα της αρεσει πολυ να κρυβεται κατω απο τα τραπεζια και να λεω που ειναι η μπεμπα ναι ξεκαρδιζεται εγω την αφηνω και στην κουνια μονη της για λιγο και στο σαλονι αλλα ειναι και το ζουζουνακι μου το αλλο και παιζουνε viiv περαστικα στα αγορακια σου μηπως ειναι καμια ελαφρια ιωσουλα και του χρονου για το δεντρακι σας να το ξαναστολισετε οπως θελετε με τις κατασκευες τελειες οι σπιτικες μαρμελαδες.gargalitsa ναι δεσποινιδα το μωρο μου καθολου δεν με ενοχλει κυρια παιζει και με τα αλλα παιδακια ουτε εγω λεω μη μου αρεσει που μια σταλια ανθρωπακια σκεφτονται κ κανουν τοσα πραγματα αμα δε τα κανουν τωρα ποτε?


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Α εμενα η δικια μου στριβει κεφαλακι κ πεταει φιλι και κανει κατι ναζακια λιωνω εντωμεταξυ εχει 3 μερες τωρα καθεται στο χαλι η μπεμπα και η ζουζου και καθοβται ξαπλωτες αγκαλια κ βλεπουν τηλ ημεγαλη τη φιλαει και τη χαιδευει και τη γαργαλαει εχουν δεθει πολυ αφου μολις ξυπνησει η μπεμπα η μεγαλη πηδαει στη κουνια να της πει καλημερα τις λατρευω ειναι η ζωη μου ολη τα μωρα μου


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλή εβδομάδα σε όλες!

Αστεράκι, τι όμορφα που τις περιγράφεις τις 2 τους! Είναι ωραία η σχέση ανάμεσα σε αδερφούλες!

Βιιβ μου, περαστικά σας κι αγύριστα! Ευτυχώς σχετικά ελαφριά το περάσατε, ε; Η μαρμελάδα είμαι σίγουρη ότι θα βγήκε σούπερ! Η γιαγιά μου φτιάχνει γλυκό κουταλιού νεράντζι όσο είναι ακόμη μικρά, πραγματικά κι εγώ σκεφτόμουν ότι πρέπει να 'ναι η μοναδική τους χρησιμότητα! Επίσης, έχουν υπέροχο άρωμα να τα καις στο τζάκι.

Γαργαλίτσα, σκέψου ότι εμένα πολλές φορές βάζει το παιχνίδι που ασχολείται πάνω στο χαλί κι αυτός κάθεται με τον πωπό του στο μάρμαρο, έτσι προτιμάει! Όσο και να τον δελεάσω να κάτσει στο χαλί δεν θέλει, θέλει να νιώθει το μάρμαρο και να το γλύφει κιόλας, τς τς τς. Αν καμιά φορά βγάλει την κάλτσα του εκεί να δεις πώς χαϊδεύει με το πατουσάκι το κρύο πάτωμα

Εμείς περάσαμε ωραία το ΣΚ, βγήκαμε οι δυο μας και πραγματικά χαλάρωσα. Βέβαια από σήμερα πάλι σκαμπανεβάσματα η διάθεση μέχρι να περάσει όλη αυτή η ιστορία και να ξεκαθαρίσει. Φιλιά κι εύχομαι καλή εβδομάδα!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Jo μου και εμενα τα παιδια στο πλακακι στα χαλια δε καθονται με τιποτα ειδικα η μεγαλη ολη μρα ξυπολητη χειμωνα καλοκαιρι δε κρυωνει με τιποτα τους αρεσει μαλλον σου ευχομαι να περασουν γργορα οι μερες και ολα καλα θα πανε.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή βδομάδα!

Καλά κάνατε κορίτσια και βγήκατε και χαλαρώσατε. Εμείς ούτε που ξεμυτίσαμε όλο το σ.κ.

Α, όλα τα μωρά κάθονται εκτός χαλιών; Εγώ σκέφτομαι ότι είναι μεγάλος ο ακάλυπτος χώρος και έχω βαλθεί να καλύψω όλο το δάπεδο με χαλιά. Παραγγέλνουμε και ξαναπαραγγέλνουμε! Και σε ό,τι απομένει, βάζω τα παζλ. Και η μπουμπού γλείφει το πάτωμα, τα πλακάκια, όλα.

Μετά από το πρώτο εξάμηνο της αποστείρωσης, τώρα έχουμε φτάσει στο άλλο άκρο!

Σηκώθηκε και μόνη της όρθια αλλά μόνο μια φορά.

Αστεράκι, τι ωραία που περνάνε μαζί οι κορούλες σου! Δε βγάζει ζήλεια η μεγάλη προς το μωρό;

Τζο, πώς τα καταφέρνεις με τον μπέμπη; Δηλαδή στα σηκώματα, αλλάγματα, αγκαλιές; Έχεις αλλάξει τίποτα; Έχεις βοήθεια; Εμένα π.χ.όταν την αλλάζω μου ρίχνει κάτι κλωτσιές στην κοιλιά, άλλο πράγμα!

Έχεις συμπτώματα;

Βρήκες τίποτα χριστουγεννιάτικες δραστηριότητες για μπεμπέ που θα γίνουν στην Αθήνα; Πες, θα μας χρειαστούν κι εμάς! Θα ψάξω κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Gargalitsa οχι δε ζηλευει τη προστατευει το παιζει μεγαλη αδερφη κ τη προσεχει και εμενα η μπεμπα οταν την αλλζω δε στεκεται κ κλαιει.σημερα εφτιαξα το σωματιο της μεγαλης κρεβατι κομοδινο αρκουδια σεντονια παλωματα minnie φωτιστικα αρκουδους ρολοι kitty και τα παιχνιδια της μολις τη φεραμε ξετρελαθηκε που το ειδε κ πηγε στο σαλονι και πηρε μια φωτογραφια που ειμαστε οι 3 μας και την εβαλε στο κομοδινο ελιωσα βουρκωσα μολις την ειδα το μωρακι μου.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά, αστεράκι έχω κατασυγκινηθεί από τις περιγραφές που κάνεις για τις κόρες σου... Ειδικά τις φαντάζομαι αγκαλιά στο χαλί κ λιώνω κ εγώ, πόσο μάλλον εσύ μανούλα!!

Ό,τι θυμάμαι χαίρομαι, Γμνθ επιβεβαιώνω τα λόγια της Τζο περί του πόσο κοριτσάκι φαίνεσαι: πολύ! Χαλάρωσε γοργόνα ;)

Κι εμενα φιλάνε τα πατώματα, επεκτείνονται σε όλο το πάτωμα κ οχι μονο στο χαλί, τους αρέσει που γλιστράει κι όλας! Γαργαλίτσα τι έρωτας με τον κάδο, είμαι περίεργη αν τον σενιαρεις κ της τον δώσεις για παιχνίδι αν θα εξακολουθεί να τον θέλει!!!

Ναι ευτυχώς ξυστά την περάσαμε κ αυτη τη γρίπη, μεχρι στιγμής φτου φτου μας!

Αυριο θα τους πάω σε μια δραστηριότητα που παίζουν κ λερώνονται με διαφορα- βρώσιμα κυρίως- υλικά. Θα σας πω εντυπώσεις!

Ρε παιδιά δεν ξέρω αν ειναι ιδέα μου, σημερα προσπάθησαν να αναπαράγουν τη λέξη μπανάνα: τους τάιζα κι έλεγα μπανάνα μπανάνα, κι ενας ειπε μπαμπάμπα κ ο άλλος νάνα. Δεν εχω ξανακούσει αυτές τις λέξεις από τα παιδιά! Λέτε;

Λίλα άμα ξαναμαζευτούμε μπορεις να έρθεις αφού εισαι Αττική; Εννοείται όποια κοπελα θελει, πείτε το για να φτιάξουμε μια λίστα για πμ συνάντησης! Έχω κάτι στο μυαλό μου για τον μήνα των γενεθλίων τους, αλλά δε σας το λεω ακόμα :tongue:

Επεξεργάστηκαν by Viiv
Ορθογραφικό

Tfoop3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου σημερα που ξυπνησε η μεγαλη μου ακουσα τη πιο ομορφη χρονια ποααα μανουαα εχω γενεθλια και πηρα μια μεγαλη αγκαλιτσα κ ζουμερο φιλακι.viiv μη λες τετοια ζηλευω εγω ειμαι πατρα κ δεν μπορω να ερθω κ μου αρεσουν οι συναντησεις με μανουλες κ μωρακια να με βαλετε messenger με βιβτοκληση για τα γενεθλια να το γιορτασουμε ολες μαζι τι κοντα τι μακρια.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά αστεράκι, να σε χαίρονται οι αγαπημένοι σου κ να τους χαιρεσαι! Τις γλυκυτερες ευχες σου έδωσε το κοριτσάκι σου!! Ναι, εννοείται καλέ, θα συνδεθούμε κανονικά :) :)


Tfoop3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...