Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Ναι, πρωί πρωί, 7.30 θα πάω γιατί μου είπε ίδια ώρα, θα έχω νέα γύρω στις 2! Εύχομαι να περάσω ωραίο ΣΚ μετά τα νέα! Ο άντρας μου είναι σίγουρος βέβαια, ήδη ψάχνει όνομα για αγόρι ή κορίτσι :)

Κοριτσάκι μου, καλά αποτελέσματα εύχομαι για αύριο! Όλη η θετική μας σκέψη είναι μαζί σου!Να μην αγχώνεσαι και όλα θα είναι μια χαρά!θα το δεις κι εσύ αύριο!!! Περιμένουμε τα ευχάριστα νέα σου!!!!


mMaAp3.png               5Bqgp2.pngoKjap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κοριτσάκι και μπεμπάκια!

Viiv, Χρόνια πολλά και καλά!Υγεία, ευτυχία, αγάπη και χαρά εύχομαι σε σένα και στην οικογένειά σου!!!

Μαράκι, περαστικά!Άτιμο πράγμα η μέση!Να προσέχεις και να ξεκουράζεσαι!

Αστεράκι, θέλω κι εγώ βόλτα στα Καλάβρυτα...να πάτε!!!Θα είναι τέλεια!!!

Τζο, θετική σκέψη και όλα θα είναι μια χαρά αύριο!!!Φιλιά στο μπεμπάκο και ένα χαδάκι στο σποράκι!

Φιλάκια σε όλα τα μπεμπάκια και στις μαμάδες φυσικά!!!

Φιλιά από την ανεμοδαρμένη Κρήτη....Φυσάει....φυσάει!!!!:P:lol:


mMaAp3.png               5Bqgp2.pngoKjap3.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στα J.... και πήρα ένα κάρο προστατευτικά, θα τα βάλω αύριο. Για φούρνο (μη βρεθεί μέσα ψητή), για λεκάνη τουαλέτας (μην αποθέσει εκεί παιχνίδια ή άλλα), για συρτάρια (όσα περιέχουν επικίνδυνα πράγματα) και φυσικά για μπρίζες. Ένα επίσης ενδιαφέρον που πήρα είναι καθρεφτάκι για να βλέπει ο οδηγός το μωρό που κάθεται με φορά προς τα πίσω. Αυτό θα μου χρειαστεί γιατί θα πρέπει να κάνω ταξίδι κάποιων ωρών μόνη μου με το μωρό και το έχω έτσι κι αλλιώς πολλή αγωνία για το πώς θα εξελιχθεί, τουλάχιστον θα τη βλέπω.

Βιιβ, εσύ τι άλλο πήρες από προστατευτικά, πες καμιά ιδέα.

Θα ήταν υπέροχα που σας χιόνισε!

Κορίτσια, έχει κάνει καμιά σας ταξίδι μόνη της με το μωρό (ή τα μωρά), δηλαδή να οδηγάτε εσείς μόνες σας στο αυτοκίνητο; Πείτε εντυπώσεις. Με στρεσάρει αυτό, γιατί στα ταξίδια πάντα οδηγάει ο άντρας μου, ενώ εγώ κάθομαι πίσω με το μωρό και το απασχολώ να μη βαριέται ή γκρινιάζει. Του δίνω παιχνιδάκια, παίζουμε, του δίνω την πιπίλα. Τώρα τι να κάνω αν γκρινιάζει συνέχεια στην Εθνική Οδό; Δεν είναι εύκολο να βρίσκω συχνά σημείο να σταματήσω για να της δώσω π.χ. το παιχνίδι που έριξε. Η πώς θα προσέχω και το μωρό και θα είμαι προσηλωμένη στο δρόμο; Θα της μιλάω συνέχεια αλλά δε θα με βλέπει και σφηνωμένη εκεί για ώρες και μόνη θα βγάλει γκρίνια/κλάμματα. Εσείς πώς τα καταφέρατε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε?viivχρονια πολλα να τα εκατοστησεις να χαιρεσαι τα αγγελουδια σου.gmnth καλα εκανες και της πηρες να αεχει ασφαλεια το σπιτι κ εγω πρεπει νανπαω να παρω my babies τελεια η κρητη τη λατρευω πολυ θελω να ερθω gargalitsa εγω της βαζω στο αυτοκινητο μονη μου κ παμε βολτες κ κοντα κ μακρια καθονται δεν εχω προμλημα αρκει να εχουν φαει κ να εχουν κοιμηθει η μπεμπα χαζευει της φαινονται περιεργα ολα κ γελαει εγω δεν της δινω ουτε παιχνιδι ουτε πιπιλα ωστε να μην γκρινιαζει jo μου καλη επιτυχια σημερα ολα τελεια θα πανε.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια, κορίτσια μου!

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές και τη θετική σας ενέργεια! 1 το μεσημέρι θα μάθω, αλλά είμαι σίγουρη ότι όλα καλά θα είναι, αφού μου είπε κι η μικροβιολόγος πως πήγα χωρίς καν καθυστέρηση την πρώτη φορά και που έδειξε πολύ ήταν!

Αχ, Καλάβρυτα νομίζω θα καταλήξουμε κι εμείς για ένα 3ημεράκι, μακάρι να μπορούσα να έκανα και σκι να θυμηθώ τα άγρια νιάτα μου, χαχαχα

Βιιβ μου, να σε χαίρονται τα αντράκια σου όλα, να σε γεμίζουν αγκαλιές και φαφούτικα χαμογελάκια! Γερή και δυνατή και πολύχρονη! Αχ, τι ωραία που απολαύσατε τη χειμερινή σας εκδρομούλα!

Γαργαλίτσα, υπάρχει τελικά προστατευτικό για το φούρνο; Με ενδιαφέρει, θα ψάξω κι εγώ στα τζάμπο, γιατί έχω ψάξει κι αλλού, αλλά νομίζω το πιο κοντινό μου είναι το τζάμπο. Δηλαδή το προστάτευσες κι εσύ καλά το θηριάκι σου, ε; Μένει να ασφαλίσω και το δικό μου!

Τώρα έχει βρει άλλη πονηρίτσα: ανεβαίνει καναπέ και σκαρφαλώνει στο μπράτσο και πέφτει απ' την άλλη πάνω σε ένα τραπεζάκι που έχουμε και μετά γυρνάει και κατεβαίνει με τον ποπό του, και όλη μέρα αυτό το πράγμα!

Αυτοκίνητο εγώ τον βάζω μόνη μου, όχι βέβαια για ταξίδι γιατί δεν έτυχε, αλλά για διαδρομές στην Αθήνα και σιγά σιγά έμαθα να μην μου αποσπά την προσοχή, να έχω πάντα κανένα εφεδρικό παιχνιδάκι να του δώσω στη μεγάλη γκρίνια, συνήθως βέβαια κοιμάται. Αλλά η μεγάλη εξάσκηση είναι να μάθεις εσύ να είσαι συγκεντρωμένη και να μη γυρνάς πίσω, για μένα ούτε ο καθρέφτης είναι καλή λύση γιατί αποσπά την προσοχή από την οδήγηση. Τίποτα δεν θα πάθει η μπέμπα, το πολύ πολύ να της πέσει η πιπίλα. Θα κάνεις και στάση όποτε μπορείς και όλα μια χαρά θα είναι!

Μy babies, είστε ανεμοδαρμένοι, ε; Κι εμείς έτσι τις προηγούμενες ημέρες, ευτυχώς χθες έσκασε ήλιος με δόντια και σταμάτησε η κλεισούρα. Πάντως κρύο!

Αστεράκι μου, ονόματα διαλέγουμε εμείς, δεν δίνουμε των παππούδων, έχω προαίσθημα για κορίτσι αυτή τη φορά! Στο προηγούμενο έπεσα μέσα. Τώρα μας αρέσουν διάφορα: Έλλη, Ζωή, Δανάη, Κυβέλη ο άντρας μου και Φαίδρα. Τα δύο τελευταία αν και μ' αρέσουν τα θεωρώ λίγο εξεζητημένα και θα ήθελα κάτι πιο απλό. Για αγοράκι έχουμε!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές :):):)

Αχ αν έκανα κόρη θα ήθελα να τη βγάλω Έλλη!!!

Γαργαλίτσα όπως σου τα ειπε η Τζο, κάνεις ασκήσεις ηρεμίας, δεν πρεπει να αποσπαστεί η προσοχή σου από την οδήγηση ούτε να εκνευριστείς. Και να κλάψει του σκοτωμού, από το κλάμα δε θα πάθει τπτ, πρεπει επίσης να σταματήσεις με ασφάλεια σε προστατευμένο μέρος πχ δεν θα σταματήσεις στη βοηθητική λωρίδα της εθνικής, θα οδηγήσεις ήρεμα μεχρι το επόμενο παρκιγκ, όποτε κι αν είναι αυτό. Κατά τ άλλα τα δικά μου, όπως κ η πλειοψηφία των μωρών, βρίσκουν ευκαιρία για ατέλειωτους ύπνους γτ νανουρίζονται με το κούνημα. Θέλει λίγο εκπαιδευση κ για τις δυο σας, μια χαρά θα τα βολέψετε σιγά σιγά! Για την ασφάλεια στο σπίτι πέσε στα γόνατα κ δες τι βλέπει η μπουμπού- τραπεζομάντηλα να τραβήξει, το σκοινί απο τα στόρια, περίεργες γωνίες κλπ.


Tfoop3.png
Link to comment
Share on other sites

Βιιβ μου, έχεις γίνει εξπέρ στην ασφάλεια και στα προστατευτικά, χαχαχα, δεν το 'χα σκεφτεί αυτό με την οπτική γωνία των μωρών μας!

Γαργαλίτσα, τώρα που θυμήθηκα έχει τύχει να κάνω και μισή ώρα διαδρομή τραγουδώντας ασταμάτητα γιατί μόνο έτσι σταματούσε το κλάμα: ελεφαντάκι δεληβοριά-γιαταπάταταπάτα-ρούντολφ το ελαφάκι :tongue: θα βρεις εσύ τρόπους!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμάς. Δυστυχώς ο μικρός επέστρεψε στο σπίτι γτ η μαμα μ αρρώστησε &ο σύζυγος γύρισε στη δουλειά οπότε επιστρέφουμε στην καθημερινότητα μας! Δυστυχώς πονάω ακόμα αλλά με τα παυσίπονα, τις ενέσεις, τις φυσικοθεραπείες και την ζώνη κατάφερα και σηκώθηκα αλλά όχι πολλά πολλά!!!!

- Τζο μ εύχομαι το μεσημέρι να έχεις υπέροχα νέα!!! Όσο για τις αγκαλιές, δυστυχώς έχεις χρόνο ακόμα να τις περιορίσεις... είναι μικράκι το μπεμπάκι σου!!!!

Πως είστε οι υπόλοιπες????


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Άντε Τζο, περιμένουμε τα ευχάριστα.

Κι εγώ έχω κάνει διαδρομές μικρές, αλλά οι πολύωρες και στην ερημιά της Εθνικής είναι που με αγχώνουν. Ευχαριστώ για τις συμβουλές. Όντως, το καθρεφτάκι μπορεί να με αποσπά από το δρόμο. Ναι, μόνο σε πάρκινγκ, στη ΛΕΑ αποκλείεται να σταματήσω. Τραγούδια σίγουρα, θα πάρουμε τα CD μας μαζί, αλλά επειδή καμιά φορά δεν παίζει, θα πω και δικό μου ρεπερτόριο :D

Καλό αυτό Βιιβ, στα 4 να δούμε τι φτάνουν τα σκαθάρια μας!

Τζο, υπάρχει για το φούρνο, δεν το τοποθέτησα ακόμα βέβαια γιατί δε φτάνει ως εκεί, δε σηκώνεται ακόμα. Αφού δεν πέφτει να χτυπήσει άστον να ανεβοκατεβαίνει.

Μαράκι, σιγά-σιγά θα περάσει. Βέβαια θέλει ξεκούραση η μέση. Όποτε βρίσκεις ευκαιρία να οριζοντιώνεσαι!

Σήμερα την έβγαλα μετά από πολλές μέρες κλεισούρας επιτέλους έξω. Μου είχε μελαγχολήσει μέσα. Πήγαμε κούνιες, είδε παιδάκια, λιαστήκαμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κοριτσάκι και μπεμπάκια!!!Τι κάνετε? Εμείς μετά από πολλές μέρες επιτέλους κάναμε μια βολτούλα, καροτσάδα!!!!

Τζο μου, περιμένουμε τα νέα σου με αγωνία!!!Να μας πεις για την τεράστια χωριακή σου! Κι εγώ συμφωνω με τη μικροβιολόγο σου πως η πρώτη τιμή ήταν πολύ καλή!Σκέψου πως την έκανες πριν την καθυστέρηση! Περιμένουμε να μας πεις...!!!

Στα υπόλοιπα κοριτσάκια στέλνουμε πολλά φιλάκια!!!!


mMaAp3.png               5Bqgp2.pngoKjap3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι περαστικα γρηγορα να γινεις καλα οντως ειναι δυσκολο με 2 παιδακια gargalitsa θα το ευχαριστηθηκε η μπεμπα σημερα my babies τι ωραια καροτσαδα στη κρητη αχ πολυ ζηλευω το λατρευω αυτο το νησι jo μου περιμενουμε με αγωνια τι εγινε τα πηρες?σου ευχομαι μια τεραστια χοριακη.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, κοριτσούδια! Τα πήρα και δεν ήταν τεράστια, ανέβηκε λίγο μόνο στο 38, οπότε ο γιατρός μου λέει να κάνουμε υπομονή και να την επαναλάβω την Παρασκευή. Ή που θα έρθει περίοδος και να μην ανησυχώ γιατί αυτά συμβαίνουν ή που θα έχει ανέβει μερικές εκατοντάδες γιατί στα χαμηλά νούμερα κάτω του 100 δεν περιμένουμε διπλασιασμό. Μου τα λέει με τέτοιο ανθρώπινο τρόπο και ήδη ο πόνος έχει απαλυνθεί πολύ! Ό,τι γίνει θα γίνει για καλό λέω! Είχαμε μια πολύ έντονη μέρα, έπρεπε να μιλήσω με τον άντρα μου και τους γονείς, μετά πήγαμε να φάμε κι ένα γλυκάκι για να φύγει η πίκρα και τώρα κατάφερα να σας απαντήσω. Φιλάκια και θα σας γράψω και αύριο!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η αναμονη ειναι δυσκολη!! Υπομονη!! Ο θεουλης ξερει!! Οτι ειναι για καλο!! Σου κανουμε πολλες πολλες αγκαλιτσες!!!! Εστω κ νοερες!!! Φιλακια πολλα στο μπεμπουλη σου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...