Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

Πρώτη φορά μανούλες...σας περιμένω!!


Recommended Posts

Καλημερα μανουλιτσες!!!!! Χαθηκατε αλλα λογικο αφου σας τρεχουν τα μωρακια σας.......

Εγω σημερα εχω γενεθλια, τι καλα να γεννουσα σημερα αλλα χλωμο το βλεπω χιχιχι..... Εχω φτασει στα ορια μου, ο μικρος ολη την ωρα σκουνταει και με ποναει παντου!!!!!! Αχ ας γλυτωσω την προκληση, λενε οτι φερνει πιο δυνατους πονους και λιγο με αγχωνει......

Πινακι ελπιζω να εχετε βγαλει ακρη με τις εξετασεις και να ειστε καλα με τον αντρουλη σου.

Φιλια πολλα σ΄ ολες σας

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ ΣΑΝΤΥ ΜΟΥ!!!

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙΣ :P:p!!!!

ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ....ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ...!!!ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΔΩΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΦΕΤΙΝΑ ΣΟΥ ΓΕΝΕΘΛΙΑ!ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΜΕ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΔΕ ΘΑ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΠΟΛΥ!ΕΙΤΕ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΕΙΤΕ ΟΧΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ!

ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ...ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ...ΧΑΜΟΣ!ΕΧΩ ΝΑ ΨΑΞΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΡΚΕΤΑ ΑΚΡΙΒΕΣ..ΠΩΣ ΘΑ ΓΛΙΤΩΣΩ ΤΠΤ!ΓΕΝΙΚΑ ΟΜΩΣ ΤΗ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ....ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΤΕ ΟΛΟ ΤΟ ΚΥΚΛΟ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ...ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΕΡΟΥΝ;)


[url=http://lilypie.com][img]http://lpmf.lilypie.com/oZ8Gp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα κορίτσια! έβαλα τον μικρό για ύπνο και μπήκα να δω τα νέα σας.

Χρόνια πολλά Σάντυ, να τα εκατοστήσεις! Μακάρι να έρθει σήμερα και το νινάκι, ποτέ δεν ξέρεις! αύριο δεν έχεις ΠΗΤ? Υπομονή, κι εγώ έτσι ένιωθα τελευταιες μέρες, κλωτσούσε πάρα πολύ και είχε βαρύνει. Αυτό σημαίνει ότι προετοιμάζεται να βγει! :tongue: Για την πρόκληση μην τη φοβάσαι, και η αδερφή μου που είχε κάνει ίδιες ώρες με εμένα έκανε να γεννήσει. Αλλά εύχομαι να μην προλάβεις να κάνεις, να έρθει νωρίτερα μόνο του ώστε να ξεαγχωθείς κιολας!

Πινάκι καλά κάνεις και το ψάχνεις, ο καθένας ζητάει ότι θέλει για εξετάσεις κλπ, μπορείς να γλιτώσεις λεφτά. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα με ένα νινάκι!

Τα δικά μου νέα, τα πάμε πάρα πολύ καλά με το νινάκι μας! είναι πολύ καλός, έχει μπει σε πρόγραμμα και δεν είναι καθόλου γκρινιάρης! Κοιμάται αρκετά, αφού τον ξυπνάω για να φάει κάποιες φορές! Τη νύχτα μόνο μια φορά με σηκώνει, κατά τις 12-1. εχουν γεμίσει τα μαγουλάκια του και είναι πολύ γλυκούλης! θα τον φάω!!!! Με το θηλασμό τα πάω πολύ καλύτερα τώρα, χθες δεν του έδωσα καθόλου συμπλήρωμα και χόρτασε με το δικό μου! Δεν εχω πλεον πετρώματα, οπότε δεν μου ταράζει και τις θηλές κι έτσι είναι σούπερ! Σήμερα τον έπλυνα μόνη μου, έλειπε η πεθερά μου και ο αντρας μου είναι στη δουλειά, και δεν μπορόυσα να τον αφήσω λερωμένο γιατί έκλαιγε. Οπότε πιστεύω σε λίγο θα μπορώ να μέινω ολομόναχη μαζί του, έχω μάθει τα βασικά της φροντίδας του. Την Τρίτη θα έρθει η γιατρός να τον δει. Ανυπομονώ να φτιάξει ο καιρός και να αρχίσουμε τις βόλτες με το καρότσι! είμαι πολύ χαρούμενη μαμά!

Link to comment
Share on other sites

AX KOΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΩΣ ΤΩΡΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΕ!

ΣΑΝΤΥ ΜΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΩΡΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΙΝΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΡΑΤΑΣ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ!

ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΟΣΟ ΠΑΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ!ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΣΥΧΟΣ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΣΟΥ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ!

ΠΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΝΕΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!

ΤΖΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕΣ ΕΣΥ;;;;Ε;;;;;;;;

ΜΑΥ ΚΑΙΡΟ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΠΡΙΓΚΙΠΗΣΑ ΣΟΥ!

ΜΑΡΙΑ ΕΦΗ ΚΑΙ ΕΣΥ ΧΑΘΗΚΕΣ ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΔΥΟ ΟΠΟΤΕ ΕΙΣΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΗ!!


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια και απο μενα!

ροξανα μου χαθηκα γιατι η μπεμπα εχει γινει ο ορισ ος της απαιτησης.... θελει συνεχεια να ασχολουμαστε μαζι της!! εχει καμια βδομαδα τωρα που τσιριζει...αν χαιρεται τσιριζει χαρουμενα και ειναι χαριτωμενο...αν ομως θελει κατι... κανει τους πανικους τους ιδιους! εμεις σημερα πηγαεμ στο χαλανδρι βολτα και αλωνιζαμε πολλεεεες ωρες! την πηγα και στις κουνιες και της αρεσε!

kxristina! μπραβο για το μωρακι!!!!!!!!!!!! ετσι να σου ειναι παντα! ηρεμος και καλος! θα χορτασετε βολτες εσεις! ειναι καλη περιοδος για τα μωρακια...εγω θυμαμαι εβγαζα την μπεμπα στις 8 το πρωι για να ειναι καπως υποφερτα απο ζεστη!

SAND χροια πολλα!!!!! ωραιο δωρο φετος ε???/ χαχαχα ενα νινακι! μην αγχωνεσαι με την γενα! ολα καλα θα παν!

fntag πως εισαι/?? τι κανουν τα εμβρυακια/??

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου γεια σας!!!

μου λειψατε,αλλα δεν προλαβαινωωωω....αυτο λοιπον δεν το περιμενα,

ενα τοσο δα μικρο πλασματακι να γινεται τοσο επικεντρο,

που να μη μενει χρονος για τιποτε αλλο..

γενικα ειμαστε καλα, προσπαθυμε να βρουμε ρυθμους βεβαια,

και με το φαγητο τα πραγματα ειναι πολυ αστατα ακομα..

εξακολουθω να κανω αντληση ολων των γευματων της μικρης,

μεχρι να επουλωθει το στηθος και η αληθεια,

τα εχω βρει λιγο μπαστουνια γιατι αντλω ανα 2ωρο- συμπεριλαμβανομενης κ της νυχτας,προκειμενου να κατεβαινει περισσοτερο γαλα..

δυστυχως κρυωσα-δεν ξερω απο που και ειμαι απο τη δευτερα με 38 πυρετο κ πολυ συναχι..τρεμω μην κολλησει το μωρο, κ

κυκλοφορω μονο με μασκα φυσικα..μου εχει κανει μικρη τσιμπλιτσα το ενα

ματι,λετε να ειναι κακι αυτο?

επισης εχτες επεσε και ο αφαλος μας!!!!!!:D:D

θα συνεχισω ομως το ταμποναρισμα με οινοπνευμα ετσι?

ροξανα κ τζο, τι κανουν οι μπουμπουκες σας??

χριστινακι, εσυ φανταζομαι ζεις το δικο μου πυρετο καθημερινα ε?:D

κουραγιο μας, δε θα αργησουμε να παρουμε το κολαι..

σαντυ, να τα εκατοστησεις!!!!

μηπως σημερα, σου κανει τη χαρη το μωρο 'η μπααα??


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσακια, ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!!!!!!

Το απογευμα εχω παλι γιατρο, για να δουμε τι θα δουμε!

Παντως οτι και να γινει μεχρι τη Δευτερα θα εχω τον μπεμπακο μου αγκαλια, απιστευτο μου φαινεται!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια ! Όντως may, δεν μένει χρόνος ! Για τις θηλες, δεν ξέρω αν στο είπα , δοκίμασε τους διαμορφωτές θηλων της medela ενδιάμεσα στα γεύματα και θα με θυμηθεις ! Και κρέμα purelan επίσης . Για να κατέβει γάλα , πιες κανένα ποτήρι μπυριτσα το βράδυ ή μια ολόκληρηbuckler χωρίς αλκοόλ, 2 σούπες τη μέρα και πολύ νερό. Σου τα λέω γιατί είχα κι εγώ μεγάλο πρόβλημα, αλλά πλέον σχεδόν τα έχω καταφέρει. Σήμερα το ένα μου στήθος εσταζε κάτω γάλα ! Οπότε εδώ και 2'-3 μέρες, τέρμα το ξένο γάλα, τέρμα και το θηλαστρο. Α, και μια κρέμα ή ρυζογαλο τη μέρα κάνει καλό.

Το μάτι δεν νομίζω να έχει να κάνει με το κρυωμα σου πάντως. Εγώ του τα καθαρίζω με λίγο χαμομηλι. Περαστικά !

Έπεσε ο ομφαλος ε; Τυχερη ! Μπορείτε σε λίγο να ξεκινήσετε κανονικό Μπανάκι, τέλεια ! Εμένα μου είπαν , αφού πέσει, να τον καθαρίζω με μπενταντιν που θα βάζω πάνω σε μια αποστειρωμενη Γάζα.

Εγώ καλά τα πάω γενικά , έχω κ την πεθερά μου που έχει αναλάβει δουλειές -μαγείρεμα - ψώνια αυτές τις μέρες και το νινι έχει καλό προγραμμα, τρώει κάθε περίπου 4 ώρες κ τη νύχτα μόνο μια φορά με σηκώνει .

Σαντυ για να σου έδωσε παράταση ο γιατρός , μάλλον περιμένει ότι κάτι θα γίνει ! Όπως και να χει, Δευτέρα αντίο κοιλουμπα, καλωσηρθες νινι !

χριστινακι, εσυ φανταζομαι ζεις το δικο μου πυρετο καθημερινα ε?:D

κουραγιο μας, δε θα αργησουμε να παρουμε το κολαι..

σαντυ, να τα εκατοστησεις!!!!

μηπως σημερα, σου κανει τη χαρη το μωρο 'η μπααα??

Γεια σας κοριτσακια, ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!!!!!!

Το απογευμα εχω παλι γιατρο, για να δουμε τι θα δουμε!

Παντως οτι και να γινει μεχρι τη Δευτερα θα εχω τον μπεμπακο μου αγκαλια, απιστευτο μου φαινεται!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΟΥ ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ!ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΕ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΟΒΡΑΔΥ;ΟΥΤΕ ΤΟΥ ΠΑΠΠΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΙΣ!!!!ΑΧΑΧΑΧΑΧ

ΣΑΝΤΥ ΜΟΥ ΑΝΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΠΙΑ ΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΕ ΓΕΜΑΤΗ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!

ΜΑΥ ΜΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΝ ΣΤΟ ΕΙΠΑ ΑΛΛΑ ΡΙΞΕ ΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΣΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΓΑΖΟΥΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΡΟ ΚΑΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΡΑ ΜΗΝ ΦΟΡΑΣ ΣΟΥΤΙΕΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΟΥΛΩΝΟΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΟΞΥΓΟΝΟ


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μανουλες!!!!1

για το γαλα κοριτσακια μου το καλυτερο ειναι το μωρο! οσο πιο πολυ μπαινει το μωρο στο στηθος τοσο περισσοτερο γαλα θα εχετε και τοσο περισσοτερο καιρο θα θηλασετε!! κουραγιο παντως...50 μερες θελει ο θηλασμος για να εγκατασταθει... και γενικα ειμαι της γνωμης οτι αυτες τις 50 μερες να παρετε νοσοκομειακο θηλαστρο για τις αντλησεις ...

Παντως πραγματικα..ο θηλασμος ειναι το πιο ωραιο πραγμα!

εμεις ξεκιναμε γευματα κανονικα.... και περιοροζουμε τους θηλασμους σταδιακα.. και πολυ στεναχωριεμαι...τερμα η ευκολια του μπορω να φορτωσω μωρο και να παω οπουδηποτε οποιαδηποτε ωρα... τωρα πρεπει να μαζευω ενα σωρο συμπραγκαλα.:rolleyes: αλλα χαλαλι!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΑΣ;

ΣΑΝΤΥ ΜΟΥ ΕΣΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ;Η ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΤΟΥ;

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ!!!!!! ΑΧ ΑΚΟΜΑ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ,ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΙΣ 8 ΜΠΑΙΝΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ. Θα μου βαλουν υποθετο για να μαλακωσει ο τραχηλος και μετα τεχνητους.....χτες πηγα στο γιατρο, ευτυχως το μωρο ειναι χαμηλα και το κεφαλακι ετοιμο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σαςςςςςςςς

τι καμνετε??? εμεις εδω..καλα ειμαστε... με λιγη γκρινια λογω εμβολιου..αλλα καλα!

λοιπον..ροξανα μου...ξερεις γιατι δεν βρηκες τσαι θηλασμου?? γιατι σε εστειλα σε λαθος σαιτ! χαχαχαχα και παω να φτιαξω το τσαγακι μου και βλεπω πανω στη συσκευασια την δ/ση και λεω..καλα..ο,τι να ναι της ειπα της κοπελας!χαχαχα

το σαιτ ειναι:

www.tsai.gr

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...