Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Πρώτη φορά μανούλες...σας περιμένω!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα κορίτσια! τι ησυχία είναι αυτή? τι νέα? εγώ έχω αρχίσει να νιώθω έντονα συσπάσεις, εδώ και 2 μερες νομίζω. λέτε να είναι αυτές οι προπαρασκευαστικές που λένε? έχω μπερδευτεί τελειως! μεγάλη κινητικότητα!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

κοριτσια ειστε στην τεκιη ευθεια οποτε οτι δεν εχετε ξανανιωσει μπορει να ειναι σημαδι!

οποτε να μιλατε με τον γιατρο κ να ειναι κ καποιος διαθεσιμος να σας παει στην κλινικη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια μου!!!!!!!!!!!

ειμαι στο σπιτι μου, αγκαλια με ενα θαυμα και φυσικα μια

ολοκαινουργη ζωη..

γεννησα την τριτη 25 ιανουαριου με προκληση ενα φανταστικο κοριτσακι,

3340 σε βαρος, με φυσιολογικο τοκετο.

παρολο που το παιδακι μας, μας ταλαιπωρησε παρα πολυ στη γεννα,

ειχε πεισμωσει και δεν ηθελε με τιποτα να μας γνωρισει, τελικα

μας εκανε τη χαρη μετα απο 12 ωρες προσπαθειας να το κρατησουμε στην αγκαλια μας εγω και ο αντρας μου.

το μωρακι,τη τελευταια στιγμη, φαινεται γυρισε παλι μεσα στην κοιλια και

ο ορος οκυτοκινης με βρηκε με ενα μωρακι σε εγκαρσια σχεδον θεση και με οπισθια προβολη.αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να ειναι αδυνατο να εμπεδωθει στη λεκανη.

οι κολπικοι ελεγχοι, γινονταν συνεχεια κ συνεχεια, μεχρι τις 3 το μεσημερι, η διαστολη του τραχηλου ητανε 2 και το κεφαλακι του μωρου δεν ειχε ερθει σε επαφη με τον τραχηλο.

στο σημειο αυτο καναμε επισκληριδιο, μοναδικη λυση ειπε ο γιατρος για να χαλαρωσει το σωμα μηπως και διασταλλει ο τραχηλος.

αλλη μια ωρα ειπε ο γιατρος περιμενουμε, αλλιως προχωραμε σε καισαρικη.

το καλο μου το μωρακι, μας αφηνε περιθωρια αναμονης καθως οι παλμοι του ηταν σε φυσιολογικοτατα πλαισια, οποτε μπορουσαμε να το παλεψουμε.

πραγματι εντος της επομενης ωρας, η διαστολη εφτασε στο 5.

το μωρακι μου γεννηθηκε τελικα στις 6 το απογευμα και μας χαρισε το μεγαλυτερο δωρο!!

τωρα εχουμε γυρισει στο σπιτι απο το σαββατο,και η αληθεια ειναι οτι

δυσκολευομαι να πιστεψω οτι αυτη ειναι η δικη μου η ζωη και αυτο το δικο μου το παιδι.

την κοιταμε κ την ξανακοιταμαι με τον αντρα μου και δε μπορουμε να το συνηδητοποιησουμε..

οι δυσκολιες μου ειναι πολλες κ τα αγχη αλλα τοσα, αλλα

νομιζω οτι θα τα καταφερω να εξοικοιωθω με ολα.

το βασικο μου προβλημα ο θηλασμος, εχω απιστευτο πονο στις θηλες,

αλλα εχω υποστηριξη οτι ειναι παροδικο κ θα περασει..

με συγχωρειτε για το μεγαλο ποστ,

ξερω οτι με σκεφτοσαασταν και σας ευχαριστω ιντερνετικες μου φιλες!

ροξανα και τζο,

μπορω πλεον να καταλαβω πολλα περισσοτερα απο αυτα που γραφετε

για τις κουκλιτσες σας,

οσο για τα υπολοιπα κοριτσια, χριστινακι κ σαντυ,

ερχεται πολυ γρηγορα η σειρα σας να ζησετε το θαυμα!

μια καινουρια ζωη μολις αρχισε..:D:D


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

may μου αν και δεν εχουμε μιλησει σας παρακολουθω....

Να σας ζησει γλυκια μου το κοριτσακι σου να ειναι παντα γερο και καλοτυχο στην ζωη του!!!!

Με το καλο και οι αλλες εγκυουλες να φερουν στον κοσμο τα αγγελουδια τους καλη λευτερια....

και σε εσενα pinaki ο Θεος να σου εκπληρωσει συντομα το κενο απο τον χαμο του μωρου σου!!!!

Να εισαι παντα καλα και να θυμασαι οτι το θεμα το ανοιξες εσυ και θα το κλεισεις εσυ οταν θα κρατας και συ το δικο σου μωρακι.

Φιλια πολλα!!


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites

MAY MOY ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΓΙΗΣ ΚΑΙ ΚΑΛΙΤΥΧΗ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΜΑΡΩΣΕΤΕ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ!ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΨΕ Ε;ΑΧ ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΑΥΤΗ!!!ΑΧΑΧΑΧΑΧ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΜΙΚΡΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ Η ΚΡΕΜΑ ΤΗΣ ΦΡΕΖΥΝΤΕΡΜ ΕΙΝΑΙ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΘΗΛΑΣΜΟ ΑΝΟΙΞΕ ΜΙΑ ΑΜΠΟΥΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΟΡΟΥ ΚΑΙ ΡΙΞΕ ΑΠΟ ΜΙΣΗ ΣΕ ΚΑΘΕ ΘΗΛΗ ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΠΑΝΩ ΜΙΑ ΓΑΖΑ ΚΑΙ ΑΣΤΕ ΛΙΓΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΓΑΖΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΠΛΥΝΕΙ!ΘΑ ΤΣΟΥΞΕΙ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΤΙΣ ΨΗΣΕΙ ΑΜΕΣΩΣ!!!


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σας ζήσει το μωράκι may! απίστευτα μου φαίνονται αυτά που τράβηξες! ευτυχώς όλα καλά στο τέλος. ουφ!!!!

Sandy πήγες γιατρό? τι σου είπε?

οι υπόλοιπες? όλα καλά? Εγώ τα ίδια κορίτσια, είναι η πιο αργή εβδομάδα της ζωης μου νομίζω! μετράω τις μέρες και τις νύχτες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!

ΜΑΥ να σας ζησει η κουκλα και να ναι παντα γερη και καλοτυχη!!!!! Τα καταφερατε μανα και κορη και ηρθε φυσιολογικα μπραβο κοριτσακι μου!!!!!!

Εγω μολις γυρισα απο γιατρο, το μωρο εχει φτασει περιπου 3200 με 3300 και τον υπολογιζει να γεννηθει γυρω στα 3600!!!!! Ειναι με το κεφαλι κατω και μπρουμητα αρα με τη σωστη θεση για φυσιολογικο, ειναι υπερκινητικος και εγω ειχα πονακια ανα δεκαλεπτο αλλα οχι δυνατα. Θα με δει ξανα την επομενη Δευτερα, οπου θα μ΄ εξετασει και απο κατω, εκτος αν γεννησω μεχρι τοτε..... Αν και με υπολογιζει απο βδομαδα.....

Αχ αυτα τα νεα μου.....

Link to comment
Share on other sites

may!!!!!!1 μπραβο κοριτσακι μου!!!!! εισαι δυνατη που το παλεψες! εκανες το καλυτερο που μπορουσες για το πλασματακι σου!!!!!!!

να ειστε παντα καλα και γερες και καλο σαραντισμα να εχετε!

λοιπν...θηλασμος... κι εγω σχετικα μικρη εμπιρεια εχω..αν και θηλαζω αποκλειστικα 6 μηνες.. θεωρω οτι υπαρχουν μανουλες με περισσοτερη γνωση!

αυτα που εζησα εγω ειναι:

1) 50 μερες με μαραθωνιους θηλασμους! που σημαινει μεχρι και 9 ωρες με ενα μωρο στο στηθος! αλλα τοσο θελει για να εγκατασταθει ο θηλασμος...

2)πληγωμενες θηλες..αν δεν εχεις κανει μαραθωνιους θηλασμους και εισαι πληγωμενη..τοτε μαλλον δεν βαζεις σωστα το μωρο στο στηθος... προσεχε να ανοιγει καλα το σομα του για να παιρνει ολη τη θηλη και να μην ακουγεται οταν θηλαζει... και το κυριοτερο! δεν πας το στηθος στο μωρο..αλλα το μωρο στο στηθος!!!!!!!! χαχαχαχα

θεραπεια για τις θηλες! λοιπον...

αρχικα βαζε λανολινη ... οχι πολυ για να μην αηδιασει το μωρο..αλλα βαλε αρκετη ...ποσοστητα οσο μια φακη ειναι αρκετη για το καθε στηθος! δεν χρειαζεται να την ξεβγαλεις... πριν φαει το μωρο...γενικα μην βαζεις καθολου σαπουνια στο στηθος..

μπορεις να αγορασεις απο τα λητω θεραπευτικο μαλλι.. προκειται για ακατεργηαστο μαλλι προβατου (απο το οποιο φτιαχνεται η λανολινη) και το βαζεις πανω στην θηλη ... βοηθαει παρα πολυ..

επισης μπορεις να αγορασεις επισης απο τα λητω μεταξωτα επιθεματα .... αλλα εγω γενικα ειμαι κατα των επιθεματων γιατι δεν αφηνουν το στηθος να παρει αερα και επιπλεον κραταει το στηθος υγρο..και αρα δεν το αφηνει να ηρεμησει!

τελος το μαύρο τσαι ειναι θεραπευτικο...παρε φακελακια και βραστα και βαλτα πανω στο στηθος...

αυτα και πολυ υπομονη...ειναι δυσκολες οι πρωτες μερες... μαθε στο μωρο να μπαινει σωστα στο στηθος και θα ξεπερασεις τα οποια προβληματα!

Link to comment
Share on other sites

ετοιμογεννουλες τι κανετε??

μπηκα χτες για να γραψω για την may μας και δεν εγραψα στις υπολοιπες τιποτα:roll:

SANDY σε βλεπω γρηγορα και σενα αγκαλια με το θαυματακι σου! μια χαρα τα πας!!!!!!

kxristina μου και εσυ κοντευεις! ειναι ωραιες οι μερες της αναμονης!!!!!

αχ... τι μηνας ερχεται! ολο γεννες και χαρες!

πινακι μου γλυκό! και για σενα ερχεται η ομορφη η ωρα που θα εχεις να μας λες ωραια πραγματα για την εγκυμοσυνη σου και για το μωρακι σου!!!! μετρας αντιστροφα και εσυ!

ροξανα που εισαι??? τον εβαλες τον υπνοσακο στην μπεμπα???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...