Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 2

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Καλησπερούδια σε όλα τα κοριτσάκια!!

Θέλω να σας ευχαριστήσω που συμπάσχετε μαζί μου.. Είναι πολύ σημαντικό για μένα.. να το ξέρετε αυτό..

Γιόλα μου σ' ευχαριστούμε που μας ενημέρωσες για την Παρασκευή. Ελπίζω να της είπες πόσο πολύ τη σκεφτόμαστε.. Ας γεννηθεί με το καλό ο μικρούλης και θα βρούμε χρόνο να τα πούμε..

Δυστυχώς οι περισσότερες από εμάς, αν όχι όλες μας, είμαστε αναγκασμένες να δουλεύουμε για να ζήσουμε.. Σαφώς αν είχαμε τη δυνατότητα θα προτιμούσαμε να ανατρέφουμε μόνες μας τα παιδιά μας αλλά όπως σου είπε και η Βίλλυ τα παιδάκια μας είναι ευτυχισμένα όταν είμαστε εμείς ευτυχισμένες. Για το λόγο αυτό αν η δουλειά που κάνεις σε γεμίζει και σε ευχαριστεί είναι ότι καλύτερο να συνεχίσεις απαλλαγμένη από τις τύψεις.. Κάνεις ότι καλύτερο μπορείς για την κορούλα σου και το ξέρει.. να είσαι σίγουρη..

Εγώ με την αδερφή μου είχαμε 12 χρόνια διαφορά (αυτή μικρότερη).. Λοιπόν κάθε βράδυ σχεδόν από τα 3 χρόνια της μέχρι και τα 6 της (που έφυγα από το σπίτι) ερχόταν κάθε βράδυ στο κρεβάτι μου.. Αισθανόμασταν και οι δύο υπέροχα.. Και τώρα η ανηψούλα μου η μεγάλη το κάνει αυτό στην αδερφή μου.. πως γυρνάει ο χρόνος πίσω..

Χαρείτε τα παιδιά σας τώρα που μπορείτε για όσο μπορείτε περισσότερο.. Μετά θα έρθει κάποια στιγμή που θα ανοίξουν τα φτερά τους και θα πετάξουν... και θα αναπολείτε αυτά τα χρόνια..

Ντόλη μου ελπίζω να είσαι καλά.. Εμένα έχουν αρχίσει τα πονάκια περιόδου και νομίζω ότι αυτή τη φορά θα αδιαθετήσω στην ώρα μου...

Φιλάκια πολλά!

Τί γλυκιά σκηνή αυτό με την αδελφή σου και την ανηψιά σας (δεν είναι το παιδί της έτσι δεν είναι?)


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια η κουμπάρα μου έχει πέσει σε ψυχολογικό αδιέξοδο για το πώς θα τα βγάλει πέρα με 2 παιδιά χωρίς βοήθεια και εργαζόμενη και μέχρι για έκτρωση μου μίλησε και εκεί ήμουν πολύ κάθετη γιατί ξέρει το θέμα μου να μην τα λέει αυτά σε μένα γιατί είμαι πολύ ευαισθητοποιημένη με το θέμα 2ο παιδί. Ήμουν όμως γλυκιά μαζί της και προσπάθησα να την συνεφέρω με επιχειρήματα και στο τέλος με ευχαρίστησε που της δίνω θάρρος. Η αλήθεια είναι ότι ο καθένας μόνος του τα τραβάει στο σπίτι του τα ζόρια αλλά δεν μπορώ να την ακούω να μιλάει έτσι από την στιγμή που τους έτυχε ένα θαύμα (ναι έτυχε γιατί μία φορά μόνο αφέθηκε λίγο παραπάνω ο σύζυγος και πάλι όχι ολοκληρωτικά καταλάβαίνετε...). Μετά μου λες πώς δεν μένουμε εμείς με τόσο προγραμματισμό? Γιατί τυχερά είναι τα απρογραμμάτιστα. Καλά κάνω και δεν μετράω τίποτα πια.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιόλα μου η ανηψούλα μου είναι η κόρη του αδερφού μου και επειδή η αδερφή μου μένει μαζί τους 3 μέρες τη βδομάδα κάθε βράδυ ξυπνάει, κατεβαίνει από το κρεβάτι της και πηγαίνει και κοιμάται μαζί με την αδερφή μου... Πολύ απλά η ιστορία επαναλαμβάνεται!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιόλα μου όσον αφορά την κουμπάρα σου.. Είμαι σίγουρη ότι είναι πελαγωμένη και όντως αν δεν έχεις κάποια βοήθεια είναι λίγο δυσκολότερα τα πράγματα.. Τουλάχιστον το πρώτο της παιδάκι είναι αρκετά μεγάλο για να μπορεί να τη βοηθάει...

Είμαι σίγουρη πως αν το σκεφτεί καλύτερα θα πάρει τη σωστή απόφαση.. Και εσύ καλά έκανες και ξέχασες το μέτρημα...


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια,

χτες το απόγευμα είδα στο σκούπισμα κόκκινες κιλίδες για 1-2 ώρες και μετά τίποτα. Λέτε να ήταν η ωορρηξία μου? ήμουν στην 21η μέρα. Τα υγρά πάντως τις προηγούμενες μέρες ήταν ωορρηξίας και ήρθαμε σε επαφή την Τρίτη. Χτες βράδυ δυστυχώς δεν μπορέσαμε.

Σας έχει συμβει ποτέ γιατί εμένα ποτέ σε όλη μου την ενήλικη ζωή.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koρίτσια,

χτες το απόγευμα είδα στο σκούπισμα κόκκινες κιλίδες για 1-2 ώρες και μετά τίποτα. Λέτε να ήταν η ωορρηξία μου? ήμουν στην 21η μέρα. Τα υγρά πάντως τις προηγούμενες μέρες ήταν ωορρηξίας και ήρθαμε σε επαφή την Τρίτη. Χτες βράδυ δυστυχώς δεν μπορέσαμε.

Σας έχει συμβει ποτέ γιατί εμένα ποτέ σε όλη μου την ενήλικη ζωή.

Βρε Γιολάκι, μήπως είναι εμφύτευση και όχι ωορηξία;;);)


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια,

χτες το απόγευμα είδα στο σκούπισμα κόκκινες κιλίδες για 1-2 ώρες και μετά τίποτα. Λέτε να ήταν η ωορρηξία μου? ήμουν στην 21η μέρα. Τα υγρά πάντως τις προηγούμενες μέρες ήταν ωορρηξίας και ήρθαμε σε επαφή την Τρίτη. Χτες βράδυ δυστυχώς δεν μπορέσαμε.

Σας έχει συμβει ποτέ γιατί εμένα ποτέ σε όλη μου την ενήλικη ζωή.

Γιόλα εμένα μου έχει συμβεί μία φορά στη ζωή μου πριν από ένα 6μηνο περίπου και είχα πάρει το γιατρό τηλ και μου πε πως μάλλον είναι από την ωορρηξία και ότι δεν είναι τπτ που να ανησυχώ...βέβαια μετά συνηδειτοποίησηα πως ήταν αρκετές μέρες μετά από την ωορρηξία. Δεν μου έχει ξανασυμβεί από τότε. Πάντως αυτό που περιγράφεις πιθανόν να είναι ένδειξη ωορρηξίας αν έκανες εκείνες τις μέρες διαφορετικά είναι και ένδειξη εμφύτευσης αν έγινε 5-7 μέρες μετά την ωορρηξία. Σου εύχομαι να ναι το δεύτερο.:D

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον αυτό που λέει η Meletina είναι και απότι φαίνεται χάσαμε και αυτό τον μήνα γιατί η Τρίτη ήταν πολύ νωρίς και χτες δεν κάναμε τίποτα. Θα δω μήπως κάνουμε σήμερα αν και τα υγρά μου έχουν αλλάξει και είμαι στεγνή. Τους τελευταίους μήνες μετά τα serpafar γύρισα στον παλιό "καλό" μου εαυτό και η ωορρηξία γίνεται 22-23η μέρα. Χτες ήταν η 21η άρα μαλλον χτες ήταν.

Η εμφύτευση πρέπει να είναι μια βδομάδα πριν την περίοδο λογικά. Εγώ εχω μπροστά μου 14-15 μέρες ακόμα έτσι όπως πάει.

ΒΑΡΕΘΗΚΑ!!!!


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Mάλλον αυτό που λέει η Meletina είναι και απότι φαίνεται χάσαμε και αυτό τον μήνα γιατί η Τρίτη ήταν πολύ νωρίς και χτες δεν κάναμε τίποτα. Θα δω μήπως κάνουμε σήμερα αν και τα υγρά μου έχουν αλλάξει και είμαι στεγνή. Τους τελευταίους μήνες μετά τα serpafar γύρισα στον παλιό "καλό" μου εαυτό και η ωορρηξία γίνεται 22-23η μέρα. Χτες ήταν η 21η άρα μαλλον χτες ήταν.

Η εμφύτευση πρέπει να είναι μια βδομάδα πριν την περίοδο λογικά. Εγώ εχω μπροστά μου 14-15 μέρες ακόμα έτσι όπως πάει.

ΒΑΡΕΘΗΚΑ!!!!

Γολακι μου, αν δεν παρακολουθεις την ωορρηξια σου με τεστακια, θερμοδιαγραμμα ή υπερηχο δε μπορεις να ξερεις ποτε εγινε...Οποτε μπορει να ειναι ωορηξια μπορει εμφυτευση αν εκανες νωριτερα ωορηξια μπορει και τυχαιο...

Παντως αν μπορεις εχε και μια επαφη σημερα, ποτέ δεν ξερεις!!!:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια...

15η μερα σημερα του κυκλου και τεστ ωορηξιας αρνητικο:(:(

Θα ξανακανω βεβαια αλλα πολυ φοβαμαι πως το δεκαρακι που ειδε ο γιατρος την Τριτη, δεν προχωρησε:(:(

Προς το παρον παιζω με την καινουρια μου ηλεκτρικη σκουπα..Χι,χι:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια

Γιόλα, εύχομαι να είναι σημάδι εμφύτευσης... Μπορεί όμως να είναι και σημάδι ωορρηξίας. Το έχω πάθει και εγώ μία δύο φορές.. Σου εύχομαι να είναι το πρώτο, ποτέ δεν ξέρεις...

Φουγαράκι μου, κράτα γερά. Κοντός ψαλμός...

Νέα δικά μου : Εχω τρομερά νεύρα, σήμερα έμαθα ότι έχω μύκητες candida spp, γμ την γκαντεμιά μου. Συν του ότι δεν μου έρχεται η περίοδος (οχι δεν υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος) για να βάλω ένα πρόγραμμα με τις ενέσεις της εξωσωματικής...

Εστειλα με φαξ τα αποτελέσματα των εξετάσεων στο κέντρο και περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο για οδηγίες. Μπορεί και να με ξεχάσουν, οπότε θα ξαναπάρω εγώ αργότερα. Αναρωτιέμαι τι επιπτώσεις θα έχει αυτός ο μύκητας στον προγραμματισμό μου για την εξωσωματική, μήπως ξέρετε???? Νομίζω ότι θα πηδηχτώ από το παράθυρο...

φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια

Γιόλα, εύχομαι να είναι σημάδι εμφύτευσης... Μπορεί όμως να είναι και σημάδι ωορρηξίας. Το έχω πάθει και εγώ μία δύο φορές.. Σου εύχομαι να είναι το πρώτο, ποτέ δεν ξέρεις...

Φουγαράκι μου, κράτα γερά. Κοντός ψαλμός...

Νέα δικά μου : Εχω τρομερά νεύρα, σήμερα έμαθα ότι έχω μύκητες candida spp, γμ την γκαντεμιά μου. Συν του ότι δεν μου έρχεται η περίοδος (οχι δεν υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος) για να βάλω ένα πρόγραμμα με τις ενέσεις της εξωσωματικής...

Εστειλα με φαξ τα αποτελέσματα των εξετάσεων στο κέντρο και περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο για οδηγίες. Μπορεί και να με ξεχάσουν, οπότε θα ξαναπάρω εγώ αργότερα. Αναρωτιέμαι τι επιπτώσεις θα έχει αυτός ο μύκητας στον προγραμματισμό μου για την εξωσωματική, μήπως ξέρετε???? Νομίζω ότι θα πηδηχτώ από το παράθυρο...

φιλιά

Συμφουγαρακι μου, δεν γνωριζω αν θα σε καθυστερησει αυτο για την εξωσωματικη αλλα ευχομαι οχι κοριτσακι μου...Ξερω πως ειναι ναεχεις προετοιμαστει και προγραμματισει κατι και να καθυστερει!!

Αμα σε παρουν απο το κεντρο γραψε μας να μας πεις..

Φιλακια:tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια

Γιόλα, εύχομαι να είναι σημάδι εμφύτευσης... Μπορεί όμως να είναι και σημάδι ωορρηξίας. Το έχω πάθει και εγώ μία δύο φορές.. Σου εύχομαι να είναι το πρώτο, ποτέ δεν ξέρεις...

Φουγαράκι μου, κράτα γερά. Κοντός ψαλμός...

Νέα δικά μου : Εχω τρομερά νεύρα, σήμερα έμαθα ότι έχω μύκητες candida spp, γμ την γκαντεμιά μου. Συν του ότι δεν μου έρχεται η περίοδος (οχι δεν υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος) για να βάλω ένα πρόγραμμα με τις ενέσεις της εξωσωματικής...

Εστειλα με φαξ τα αποτελέσματα των εξετάσεων στο κέντρο και περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο για οδηγίες. Μπορεί και να με ξεχάσουν, οπότε θα ξαναπάρω εγώ αργότερα. Αναρωτιέμαι τι επιπτώσεις θα έχει αυτός ο μύκητας στον προγραμματισμό μου για την εξωσωματική, μήπως ξέρετε???? Νομίζω ότι θα πηδηχτώ από το παράθυρο...

φιλιά

Tα candida δεν νομίζω να έχουν ιδιαίτερη επιρροή αφού θα γίνει εξωσωματικά η σύλληψη και θα μεταφερθούν μετά.

Μην ανησυχείς. Γιατί δεν παίρνεις την γραμματεία να σε παραπέμψουν κάπου να ρωτήσεις και να ησυχάσεις. Έτσι θα είσαι όλο το ΣΚ?


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...