Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα Σοφια μου!!!

Αρχιζω να ηρεμω σιγα σιγα καθως η ξαδερφη μου βγηκε απο την εντατικη και τα κωλοδιαγωνισματα στο γυμνασιο βαινουν προς το τελος τους για το 1ο τριμηνο!!!

Καλα κανεις και δεν πολυασχολεισαι με τις μερες και τα σχετικα...

Δεν ειχες καμια επαφη μεσα στις 36 ωρες?

Ουτε μια Βιλλακι μου επεσα ακριβως πανω στην γριπη του αντρα μου εφτασε με χρι 39 πυρετο !!!

Ασε πολυ γκαντεμια τι να πω......

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου, εγω εχω ραντευου στις 8 με τον γιατρο, να δουμε που βρισκονται τα ωαρια και το ενδομητριο.

Την Παρασκευη που ειχα παει ειχα 5 στη δεξια ωοθηκη και 4 στην αριστερη και ενδομητριο 4χιλ...

Βεβαια τα αυγα ηταν πολυ μικρα και σημερα ελπιζω να εχει ωριμασει τουλαχιστον ενα!!!!

Θα σας γραψω μολις γυρισω!!!

Φιλακια πολλα:tongue::tongue:

Αααα βλεπω μεγαλη παραγωγη και ειμαι αισιοδοξη για σενα !!

Ετσι οπως τα λες προβλεπω πανω απο 2 ωριμα

Καλη επιτυχια !!

Link to comment
Share on other sites

Αααα βλεπω μεγαλη παραγωγη και ειμαι αισιοδοξη για σενα !!

Ετσι οπως τα λες προβλεπω πανω απο 2 ωριμα

Καλη επιτυχια !!

Μακαρι Σοφια μου...

ειμαι λιγο επιφυλακτικη γιατι τις 3 φορες που εκανα τον προηγουμενο χρονο ειχα ενα ωαριο την 1η φορα, κανενα την 2η και ενα που εγινε κυστικο την 3η...Οπως καταλαβαινεις εχω την αισθηση πως θα παω, και δε θα εχει προχωρησει κανενα....!!!!!

Ο αντρας μου λεει οτι τις προηγουμενες φορες δεν ειχε επανελθει το σωμα μου ακομα απο την διακοπη των φαρμακων της αρθριτιδας και γι αυτο δεν εκανα αυγουλακια...2 μηνες μετα απο την τελευταια προκληση ωορηξιας εκανα ωορηξια απο μονη μου...

Μακαρι Παναγια μου να εχω εστω και ενα...

Μου ειχε πει ο γιατρος την Παρασκευη οτι δε θα κανουμε πρεγκνυλ αυτη την φορα...Ελπιζω να μη μου γινει καμια κυστη παλι ρε γμτ!!!

Θα παρω μαζι μου και το βιβλιαριο του συζυγου να μας γραψει ενα σπερμοδιαγραμμα...Ο ιδιος ο συζυγος μου το ζητησε...Αν δεν καταφερουμε τιποτα αυτο τον μηνα θα το κανουμε να δουμε αν βελτιωθηκε η κινητικοτητα με την καρνιτινη και γενικα να εχουμε αλλο ενα για συγκριση..

Εσυ Σοφια μου πως σκεφτεσαι να προχωρησεις?

Θα κανεις παλι κλομιφαινη με πρεγκνυλ, ή θα πας για σπερματεγχυση?

Θα κανεις τελικα την σαλπιγγογραφια?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βιλλάκι μου, θα περιμένω κι εγώ μαζί σου...Σου εύχομαι να δεις τα πιο όμορφα αυγουλάκια...Φιλάκια πολλά πολλά...

Ιγνατία μου πολλά περαστικά..γερή και δυνατή.


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τα κορίτσια.......

Σήμερα πήρα τις απαντήσεις από τις ορμονολιγικές μου fsh 7,3 lh 3,8 prl 14,5

e2 47,9 και ήταν πολύ καλές...σας ευχαριστώ για τις ευχές σας για καλά αποτελέσματα ....ΕΠΙΑΣΑΝ :D γιαυτό ευχηθείτε μου τώρα και ένα μωράκι :wink:

Βίλλυ μια χαρά πάνε τα αυγουλάκια σου εύχομαι να επικρατήσουν πολλά και καλά και σ αυτόν τον κύκλο τρίδυμα :D θα το αντέξεις?

Ντόλη και ρό είχαμε να σε ακούσουμε και μάλιστα σήμερα σε σκεφτόμουνα γιατί είχα πάει για ψώνια στο super της περιοχής σου και όπως γυρνούσα σπίτι πέρασα από το δρόμο που μένεις....έπρεπε να βάλλω καμμιά φωνή να μ ακούσεις ε?

Δομνίνα μην το αποκλείεις εγώ είμαι σίγουρη πως φυσικά και έχετε πιθανότητες και ελέυθερες επαφές...ειδικά αυτό που λες για τη μορφολογία ο ίδιος ο Λυμπερόπουλος είπε στον άντρα μου ότι και οι φυσιολογικές οι δικές του έχουν τιμή 4 % και του είπε πως το παραμικρό ή το ελάχιστο να δουν τα κόβουν τα σπερματοζωάρια για μη φυσιολογικά ενώ μπορεί κάποια από αυτά κάλλιστα να γονιμοποιούντε.

Μy wish μήπως λέω και γω υπάρχει κάποια τραχηλίτιδα για να ερεθιστεί έτσι ο τράχηλος? και δε το λέω να σε αγχώσω, θα δείξει αν είναι και στο τεστ παπ αλλά μην ανησυχείς. Πάντως εμένα για όλες αυτές τις εξετάσεις που είπες εκτός από το τεστ παπ η μικροβιολόγος μου πήρε 50 ευρώ...σαν πολλά να σου πήραν και στο λέω για να χεις το νου σου άλλη φορά....γιατί το χουν παρακάνει κάποιοι με τα τόσα χρήματα που ζητάνε. Εύχομαι καλά αποτελέσματα.

Ιγνατία περαστικά να είναι όλα ...και δε μας είπες από ποιο νησί είσαι?

Λιονταρίνα απ ότι κατάλαβα έκανες την pregnyl? Επαφές δεν είχες καθόλου μετά? Και να μην είχες θα χεις την επόμενη και για την προηγούμενη...μη χαλιέσαι!

Υοla εμείς περιμένουμε τα νέα σου και από την Παρασκευή , Αλήθεια πότε είχε Πητ?

Πιστεύω να μην ξέχασα κάποια γιατί έχω ένα μυαλό άστα να πάνε.

Πολλά φιλιά κορίτσια σε όλες !

Link to comment
Share on other sites

Meletina, μπράβο κοριτσάκι για τις εξετάσεις σου, πετάει η ομάδα!

Φουγαράκι που είσαι??? Περιμένουμε τα νέα για τα αυγά, ωρε θα 'χεις να κλωσσας!!!! Πες στον κο Βίλλυ να βάλει τα δυνατά του, να 'δουλέψει' υπερωρίες!!!!!

Ντολάκι χάρηκα που σε διάβασα κ' ευχαριστώ για τις ευχές!

Εγώ σήμερα πήρα τα δύο μου πρώτα κουτιά γκοναλ και εντός της εβδομάδας θα πάω να πάρω και τα υπόλοιπα... Εχω ένα άγχος να μην κάνω χαρακίρι με τη βελόνα, αλλά τεσπα, θα δούμε!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γεια σας...

Δυστυχως τα πραγματα πηγαν οσο ασχημα τα περιμενα..

14η μερα σημερα και κανενα ωοθηλακιο δεν προχωρησε!!!:(:(

Μονο ενα στην αριστερη ωοθηκη που ομως ειναι μολις 10 χιλ:(:(

Το ενδομητριο ηταν 9χιλ, αρκετα γονιμο μου ειπε...Για να φυτεψω τι? Πατατες?????

Με λιγα λογια, εχω 60% πιθανοτητες να μην κανω ωορηξια, 20% να κανω με μικρο ωαριο, δηλ κακης ποιοτητας και 20% να κανω καλη....

Φεξε μου και γλυστρισα.....

Μου ειπε να κανω απο σημερα τεστ ωορηξιας και να δω...Οταν αδιαθετησω να παρω 3 σερπαφαρ αντι για 2 και μαζι να παρω και σικλακουρ!!!!

Κοριτσια ειμαι ενα ρακος....Τι να σας πω...Εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου...με πηραν τα κλαματα μπροστα του...Ημουν απο την αρχη, αν θυμαστε, σιγουρη οτι θα παει κατα διαολου αφου δεν ειχα ουτε μια παρενεργεια απο τα σερπαφαρ που να δειχνει πως με εχουν "πιασει"...:(:(:(

Τωρα και να δειξει ωορηξια το τεστ και το θερμοδιαγραμμα μαλλον θα ειναι κακης ποιοτητας..Αφηστε που αν δεν κανω ωορηξια δε ξερω και ποτε θα μου ερθει η ρημαδοπεριοδος...

Δεν ξερω κοριτσια..Κοντευει να σπασει το κεφαλι μου και εχω να διαβασω και τον μικρο χημεια....

Ειμαι απογοητευμενη οσο δεν παιρνει...Γιατι Θεε μου? Γιατι? Γιατι? Γιατι? Γιατι???????????????????


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τα κορίτσια.......

Σήμερα πήρα τις απαντήσεις από τις ορμονολιγικές μου fsh 7,3 lh 3,8 prl 14,5

e2 47,9 και ήταν πολύ καλές...σας ευχαριστώ για τις ευχές σας για καλά αποτελέσματα ....ΕΠΙΑΣΑΝ :D γιαυτό ευχηθείτε μου τώρα και ένα μωράκι :wink:

Βίλλυ μια χαρά πάνε τα αυγουλάκια σου εύχομαι να επικρατήσουν πολλά και καλά και σ αυτόν τον κύκλο τρίδυμα :D θα το αντέξεις?

Ντόλη και ρό είχαμε να σε ακούσουμε και μάλιστα σήμερα σε σκεφτόμουνα γιατί είχα πάει για ψώνια στο super της περιοχής σου και όπως γυρνούσα σπίτι πέρασα από το δρόμο που μένεις....έπρεπε να βάλλω καμμιά φωνή να μ ακούσεις ε?

Δομνίνα μην το αποκλείεις εγώ είμαι σίγουρη πως φυσικά και έχετε πιθανότητες και ελέυθερες επαφές...ειδικά αυτό που λες για τη μορφολογία ο ίδιος ο Λυμπερόπουλος είπε στον άντρα μου ότι και οι φυσιολογικές οι δικές του έχουν τιμή 4 % και του είπε πως το παραμικρό ή το ελάχιστο να δουν τα κόβουν τα σπερματοζωάρια για μη φυσιολογικά ενώ μπορεί κάποια από αυτά κάλλιστα να γονιμοποιούντε.

Μy wish μήπως λέω και γω υπάρχει κάποια τραχηλίτιδα για να ερεθιστεί έτσι ο τράχηλος? και δε το λέω να σε αγχώσω, θα δείξει αν είναι και στο τεστ παπ αλλά μην ανησυχείς. Πάντως εμένα για όλες αυτές τις εξετάσεις που είπες εκτός από το τεστ παπ η μικροβιολόγος μου πήρε 50 ευρώ...σαν πολλά να σου πήραν και στο λέω για να χεις το νου σου άλλη φορά....γιατί το χουν παρακάνει κάποιοι με τα τόσα χρήματα που ζητάνε. Εύχομαι καλά αποτελέσματα.

Ιγνατία περαστικά να είναι όλα ...και δε μας είπες από ποιο νησί είσαι?

Λιονταρίνα απ ότι κατάλαβα έκανες την pregnyl? Επαφές δεν είχες καθόλου μετά? Και να μην είχες θα χεις την επόμενη και για την προηγούμενη...μη χαλιέσαι!

Υοla εμείς περιμένουμε τα νέα σου και από την Παρασκευή , Αλήθεια πότε είχε Πητ?

Πιστεύω να μην ξέχασα κάποια γιατί έχω ένα μυαλό άστα να πάνε.

Πολλά φιλιά κορίτσια σε όλες !

Κοριτσακι μου χαρηκα πολυ για σενα!! Παντα τετοια καλα νεα να εχεις..Μπραβο!!:wink:;-)


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Meletina, μπράβο κοριτσάκι για τις εξετάσεις σου, πετάει η ομάδα!

Φουγαράκι που είσαι??? Περιμένουμε τα νέα για τα αυγά, ωρε θα 'χεις να κλωσσας!!!! Πες στον κο Βίλλυ να βάλει τα δυνατά του, να 'δουλέψει' υπερωρίες!!!!!

Ντολάκι χάρηκα που σε διάβασα κ' ευχαριστώ για τις ευχές!

Εγώ σήμερα πήρα τα δύο μου πρώτα κουτιά γκοναλ και εντός της εβδομάδας θα πάω να πάρω και τα υπόλοιπα... Εχω ένα άγχος να μην κάνω χαρακίρι με τη βελόνα, αλλά τεσπα, θα δούμε!!! :lol:

Κοριτσακι μου μην αγχωνεσε...Ετσι ημουν και εγω στην αρχη με τις ενεσεις..Θα δεις δεν ειναι τιποτα...Μακαρι να σου πανε ολα τελεια!!!!!!

Τα δικα μου τα χάλια θα τα διαβασες...


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φουγαράκι, λυπάμαι κοριτσάκι μου...

Εγώ έπαιρνα 3 σερπαφαρ των 50, ένα ανά τρεις ώρες... Αλλά η ταπεινή μου άποψη είναι ότι αφού έχεις θέμα με τις ωορρηξίες, τα σερπαφάρ δεν είναι καλή λύση, χρειάζεται κάτι πιο ενισχυμένο.. Θα σου σπάσουν εντελώς τα νεύρα...Μήπως να συζήταγες μαζί του τι άλλες εναλλακτικές υπάρχουν?

Μην στεναχωριέσαι όμως, στο ίδιο καζάνι βράζουμε όλες... Στο τέλος θα έρθει η λύτρωση, που θα πάει...

Link to comment
Share on other sites

Φουγαράκι, λυπάμαι κοριτσάκι μου...

Εγώ έπαιρνα 3 σερπαφαρ των 50, ένα ανά τρεις ώρες... Αλλά η ταπεινή μου άποψη είναι ότι αφού έχεις θέμα με τις ωορρηξίες, τα σερπαφάρ δεν είναι καλή λύση, χρειάζεται κάτι πιο ενισχυμένο.. Θα σου σπάσουν εντελώς τα νεύρα...Μήπως να συζήταγες μαζί του τι άλλες εναλλακτικές υπάρχουν?

Μην στεναχωριέσαι όμως, στο ίδιο καζάνι βράζουμε όλες... Στο τέλος θα έρθει η λύτρωση, που θα πάει...

Μy wish μου ναι, μου ειπε οτι ηθελε να με ξεκινησει απο πολυ μικρη δοσολογια για να δει πως θα παω και μετα να αρχισει να ενισχυει λιγο λιγο για να βρει πιο ειναι το καταλληλο για μενα...Αν δεν κανουμε τιποτα και με τα 3 σερπαφαρ θα παμε σε ενεσεις...Θεωρει οτι 5 ωοθηλακια απο δεξια και 4 απο αριστερα ειναι καλη ανταποκριση...Το γιατι δεν μεγαλωσε κανενα ισως να ειναι τυχαιο ισως οχι..Δε μπορει να το ξερει ομως αν δεν δει και τους επομενους μηνες πως θα παω...Του ειπα φευγοντας, καλα, εγω ουτε με ενεσεις δε προκειται να κανω τιποτα και μου ειπε αποκλειεται...Τι να πω?

Απλα οτι απογοητευτηκα οικτρα...

Σε ευχαριστω που ησουν εδω και μιλησα λιγακι!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γεια σας...

Δυστυχως τα πραγματα πηγαν οσο ασχημα τα περιμενα..

14η μερα σημερα και κανενα ωοθηλακιο δεν προχωρησε!!!:(:(

Μονο ενα στην αριστερη ωοθηκη που ομως ειναι μολις 10 χιλ:(:(

Το ενδομητριο ηταν 9χιλ, αρκετα γονιμο μου ειπε...Για να φυτεψω τι? Πατατες?????

Με λιγα λογια, εχω 60% πιθανοτητες να μην κανω ωορηξια, 20% να κανω με μικρο ωαριο, δηλ κακης ποιοτητας και 20% να κανω καλη....

Φεξε μου και γλυστρισα.....

Μου ειπε να κανω απο σημερα τεστ ωορηξιας και να δω...Οταν αδιαθετησω να παρω 3 σερπαφαρ αντι για 2 και μαζι να παρω και σικλακουρ!!!!

Κοριτσια ειμαι ενα ρακος....Τι να σας πω...Εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου...με πηραν τα κλαματα μπροστα του...Ημουν απο την αρχη, αν θυμαστε, σιγουρη οτι θα παει κατα διαολου αφου δεν ειχα ουτε μια παρενεργεια απο τα σερπαφαρ που να δειχνει πως με εχουν "πιασει"...:(:(:(

Τωρα και να δειξει ωορηξια το τεστ και το θερμοδιαγραμμα μαλλον θα ειναι κακης ποιοτητας..Αφηστε που αν δεν κανω ωορηξια δε ξερω και ποτε θα μου ερθει η ρημαδοπεριοδος...

Δεν ξερω κοριτσια..Κοντευει να σπασει το κεφαλι μου και εχω να διαβασω και τον μικρο χημεια....

Ειμαι απογοητευμενη οσο δεν παιρνει...Γιατι Θεε μου? Γιατι? Γιατι? Γιατι? Γιατι???????????????????

Βιλλάκι μη στεναχωριέσαι, απλά κάθε οργανισμός ανταποκρίνεται διαφορετικά στο κάθε φάρμακο και σε κάθε δοσολογία, γιαυτό και ο γιατρός σου σιγά σιγά θα σου τροποποιήσει τη δοσολογία να δει ποια είναι εκείνη στην οποία ανταποκρίνεσαι. Ακόμα δε γνωρίζει αλλά σίγουρα θα καταλήξει στο τι είναι αποτελεσματικό σε σένα. Υπάρχει και ένα θετικό σ όλο αυτό , ότι εσύ γνωρίζεις ότι στην ωοθυλακιορρηξία τίθεται το θέμα το οποίο είναι υπεύθυνο που δεν έρχεται εγκυμοσύνη.....αφού το γνωρίζεις εσύ και ο γιατρός σου σίγουρα θα μπορέσετε και να το λύσετε και μετά θα χεις όλες καλές προοπτικές για το μπεμπάκι σου. Εγώ πάντα είμουν υπέρ στο να γνωρίζει κάποιος τι πρόβλημα υπάρχει γιατί έτσι μπορεί να εστιάσει σε αυτό και να το λύσει, παρά σε οτιδήποτε ανεξήγητο για το οποίο δε γνωρίζεις και δε ξέρεις και τι να διορθώσεις. Απλά κάνε λιγάκι υπομονή, και θα κάνεις και καλή ωορρηξία και καλά ωαριάκια. Μη σε παίρνει από κάτω όμως .....όλα θα γίνουν θα δεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...