Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Μy wish μου ναι, μου ειπε οτι ηθελε να με ξεκινησει απο πολυ μικρη δοσολογια για να δει πως θα παω και μετα να αρχισει να ενισχυει λιγο λιγο για να βρει πιο ειναι το καταλληλο για μενα...Αν δεν κανουμε τιποτα και με τα 3 σερπαφαρ θα παμε σε ενεσεις...Θεωρει οτι 5 ωοθηλακια απο δεξια και 4 απο αριστερα ειναι καλη ανταποκριση...Το γιατι δεν μεγαλωσε κανενα ισως να ειναι τυχαιο ισως οχι..Δε μπορει να το ξερει ομως αν δεν δει και τους επομενους μηνες πως θα παω...Του ειπα φευγοντας, καλα, εγω ουτε με ενεσεις δε προκειται να κανω τιποτα και μου ειπε αποκλειεται...Τι να πω?

Απλα οτι απογοητευτηκα οικτρα...

Σε ευχαριστω που ησουν εδω και μιλησα λιγακι!!!

κοριτσάκι μου, μη λες χαζομάρες, συμφωνώ με τον γιατρό, την σήμερον ημέρα όλα τα προβλήματα έχουν λύση... Εδω γυναίκες με χοντρά προβλήματα και απέκτησαν μωρό, δεν θα κάνουμε εμείς???

Οντως με τόσα ωοθηλάκια ήταν καλή η ανταπόκριση... Εχεις κάνει προσφάτως ορμονολογικές?

Το μόνο που ανησυχώ είναι μην εξαντληθείς ψυχολογικά με όλες αυτές τις δοκιμές..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βιλλάκι μου, θα πω κάτι άσχετο αλλά και σχετικό:

Κάθε φορά που απογοητεύεσαι, να σκέφτεσαι την ξαδέλφη σου και να ευχαριστείς το Θεό που είστε καλά κι εσύ και το αγοράκι σου κι ο άντρας σου.

Κι αν θέλει ο Θεός να έρθει και ένα μωράκι, θα είναι ό,τι καλύτερο. Εσύ καταβάλλεις κάθε δυνατή προσπάθεια, δεν αφήνεις τίποτε στην τύχη.

Αλλά πάνω απ' όλα σημασία έχει να έχετε υγεία κι εσείς και όλος ο κόσμος.

Μπορεί να ακούγεται σκληρό αυτό που γράφω, όμως είναι τόσο μα τόσο αληθινό! Και πίστεψέ με, το έχω σκεφτεί και το έχω φιλοσοφήσει πάρα πολύ.

Δεν θέλω να μου απογοητεύεσαι και να μου στενοχωριέσαι.

Δεν αξίζει να το κάνουμε αυτό στους εαυτούς μας.

Και στο λέω, γιατί έχω περάσει όλο το απόγευμα στο κρεβάτι κλαίγοντας και μονολογώντας ότι είμαι άχρηστη, ότι είμαι άτυχη. Νιώθω μειονεκτικά, νιώθω κόμπλεξ.

Απόψε δεν πήγα σε μια γιορτή, γιατί θα είχαν όλοι παιδιά και μπορεί να με κοίταζαν με οίκτο και να λέγανε "την κακομοίρα, δεν μπορεί να κάνει παιδιά, είναι και μεγάλη". Φυσικά, όλα αυτά τα υποθέτει το μυαλό μου, δεν σημαίνει ότι θα συνέβαιναν. Αλλά και να συνέβαιναν, τι με ένοιαζε εμένα? Δεν πα να λέγανε ό,τι θέλουν?

Και κατέληξα ότι θέλω τη ζωή μου, θέλω τον εαυτό μου και το χαμόγελό μου.

Link to comment
Share on other sites

Α, κι όλα αυτά τα σκεφτόμουν, γιατί τώρα πάλι ξεκίνησα τις προσπάθειες και με έχει πιάσει το άγχος και η απαισιοδοξία.

Ξεκινάω σε λάθος βάση.

Που πάω ο καραμήτρος?

Υ.Σ. Πρόσθεσα κι ένα τικεράκι μου μετράει τον κύκλο, έτσι μπας κι αλλάξει το γούρι.

Link to comment
Share on other sites

Μελετινα, My wish και Ιολη μου, σας ευχαριστω παρα πολυ....

Σημερα το πρωι νοιωθω λιγο καλυτερα, σκεφτηκα και αυτα που ειπατε και ηρεμησα λιγο...

Βασικα η κυρια σκεψη μου ειναι οτι εχω αποτυχει και το σωμα μου με εχει απογοητευσει.....

Ξερω οτι ολες ξερετε ακριβως πως νοιωθω και με καταλαβαινετε....

Λιγο χρονο χρειαζομαι να συνηθησω το "χαστουκι" που εφαγα και θα επανελθω...

Εξαλλου μου ειπε ο γιατρος οτι εχω ενα 20% να κανω καλη ωορηξια. δε μου το απεκλεισε δηλ...

Ποιος ξερει?

Εγω θα συνεχισω τα τεστ ωορηξιας και την θερμομετρηση και θα δω....

Και παλι σας ευχαριστω παρα πολυ..

Φιλακια πολλα:tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλημέρα και καλό μήνα :D:D

Βιλλάκι, εγώ έχω να σου πω ένα πράγμα...Κάθε σκέψη που κάνουμε μεταφέρεται σε όλα τα κύτταρα του σώματός μας και τα επηρεάζει αναλόγως. Οι άσχημες σκέψεις και η απαισιοδοξία μπλοκάρουν την ωορηξία...Γι αυτό επικεντρώσου σε αυτό το 20% και σκέψου θετικά...Ξέρεις πολύ καλά πως σε καταλαβαίνουμε...άλλωστε έχεις δρομολογήσει τον τρόπο με τον οποίο θα κινηθείς...Κάνε λίγη υπομονή ακόμη και πιστεύω ότι θα έχεις τα επιθυμητά αποτελέσματα σε λίγο καιρό.

Μελετίνα πολύ χάρηκα για τις εξετάσεις σου...Έχεις όλη τη θετική μου σκέψη και τις ευχές μου...σύντομα να κρατάς το νινί σου στην αγκαλιά σου...Γιατί δεν ήρθες για καφέ;;;;;;

Ιολάκι, αυτό με το άγχος και την απαισιοδοξία που ανέφερα στη Βίλλυ, ισχύει και για σένα...(το επαναλαμβάνω μήπως το πιστέψω κι εγώ :lol::lol::lol:).

Εμείς σήμερα έχουμε επέτειο γνωριμίας...25 χρόνια είναι πολλά?????? (Βιλλάκι, εσύ βέβαια κρατάς επάξια το σκήπτρο της πρωτιάς, αλλά κι εγώ στη δεύτερη θέση δεν απέχω και πολύ)..

Σας στέλνω πολλά φιλιά....


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου γλυκά καλημέρα και καλό μήνα :D:D

Βιλλάκι, εγώ έχω να σου πω ένα πράγμα...Κάθε σκέψη που κάνουμε μεταφέρεται σε όλα τα κύτταρα του σώματός μας και τα επηρεάζει αναλόγως. Οι άσχημες σκέψεις και η απαισιοδοξία μπλοκάρουν την ωορηξία...Γι αυτό επικεντρώσου σε αυτό το 20% και σκέψου θετικά...Ξέρεις πολύ καλά πως σε καταλαβαίνουμε...άλλωστε έχεις δρομολογήσει τον τρόπο με τον οποίο θα κινηθείς...Κάνε λίγη υπομονή ακόμη και πιστεύω ότι θα έχεις τα επιθυμητά αποτελέσματα σε λίγο καιρό.

Μελετίνα πολύ χάρηκα για τις εξετάσεις σου...Έχεις όλη τη θετική μου σκέψη και τις ευχές μου...σύντομα να κρατάς το νινί σου στην αγκαλιά σου...Γιατί δεν ήρθες για καφέ;;;;;;

Ιολάκι, αυτό με το άγχος και την απαισιοδοξία που ανέφερα στη Βίλλυ, ισχύει και για σένα...(το επαναλαμβάνω μήπως το πιστέψω κι εγώ :lol::lol::lol:).

Εμείς σήμερα έχουμε επέτειο γνωριμίας...25 χρόνια είναι πολλά?????? (Βιλλάκι, εσύ βέβαια κρατάς επάξια το σκήπτρο της πρωτιάς, αλλά κι εγώ στη δεύτερη θέση δεν απέχω και πολύ)..

Σας στέλνω πολλά φιλιά....

Καλημερα Ντολακι μου...!!!

Θα προσπαθησω να επικεντρωθω σε αυτο το 20%, εχεις δικιο...

Διαβασα σε παααααααααααρα πολλα φορουμ οτι η ωορηξια ποικιλει αρκετα απο γυναικα σε γυναικα οταν παιρνεις κλομιφαινη...Απο 5 εως 10 μερες μετα το τελευταιο χαπι..

Εγω χθες ημουν 6 μερες μετα το τελευταιο χαπι, ισως μεγαλωσει λιγο τις επομενες μερες και κανω τελικα ωορηξια...Εξαλλου ο γιατρος μου ειπε επαφες ως την Κυριακη, δε μου το απεκλεισε δηλ...

Χρονια πολλα για την επετειο γνωριμιας!!! Να ειστε παντα ευτυχιισμενοι...

Εμεις κλεισαμε 26 χρονια στις 11 Σεπτεμβρη αλλά μετα τα πρωτα 5 χρονια ποιος μερταει????????Χι,χι

Φιλακια:tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκι μου, μη λες χαζομάρες, συμφωνώ με τον γιατρό, την σήμερον ημέρα όλα τα προβλήματα έχουν λύση... Εδω γυναίκες με χοντρά προβλήματα και απέκτησαν μωρό, δεν θα κάνουμε εμείς???

Οντως με τόσα ωοθηλάκια ήταν καλή η ανταπόκριση... Εχεις κάνει προσφάτως ορμονολογικές?

Το μόνο που ανησυχώ είναι μην εξαντληθείς ψυχολογικά με όλες αυτές τις δοκιμές..

Η ψυχολογικη εξαντλιση παει και ερχεται, ξερεις πως ειναι...Ξεκινας τον καινουριο κυκλο γεματη αισιοδοξια, τρως το χαστουκι στα ενδιαμεσα, σε αποτελειωνει ενα αρνητικο σχεδον αναμενομενο τεστ εγκυμοσυνης και ως δια μαγιας ξεκινας μες υην καλη χαρα και την αισιοδοξια τον επομενο κυκλο....

Ορμονολογικες εκανα στον προηγουμενο κυκλο οπου η FSH μου ειχε πεσει απο 11.5 σε 10...Αλλο ορμονολογικο δεν εχω..

Παντως σε ευχαριστω πολυ που με σκεφτεσαι και υποσχομαι να το δω πιο θετικα απο σημερα το θεμα και να μην το αφησω να με παρει εντελως απο κατω...

Φιλακια κοριτσακι μου!!!:tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλακι μου γλυκο εχεις απολυτο δικιο να στεναχωριεσαι γιατι βλεπεις οτι χαπακωνεσαι και δεν εχεις τ ααπο τελεσματα που περιμενες

Αλλα οντως οπως σου παν και τ'αλλα κοριτσια ειναι πολυ θετικο το γεγονος οτι ξερεις ποιο ειναι το προβλημα και συ και ο γιατρος σου και εκει θα πεσει ολο το βαρος της προσπαθειας και των φαρμακων

Φανταζομαι με τη κοινη λογικη δηλαδη οτι εφοσον εφτασαν εκει τα ωοθηλακια σημαινει οτι οντωε με μεγαλυτερη δοση μπορει να αναπτυχθουν πιο πολυ ετσι δεν ειναι??

Μελετινα μου super οι ορμονολογικες σου αντε μακαρι να ρθει γρηγορα !!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλό μήνα σε όλες μας!!! Μακάρι να είναι ο τυχερός μας μήνας.

Ξέρετε ο Δεκέμβριος είναι ο μήνας με τις πιο πολλές συλλήψεις. Κι εγώ την μικρή μου Δεκέμβριο την έπιασα,

Να αρχίσω με ένα πολύ ευχάριστο για μένα; Έμαθα μόλις πριν λίγο ότι η αγαπημένη μου κουμπάρα είναι έγκυος και θα χαρίσει αδελφάκι στο βαφτηστίρι μου το οποίο είναι 4 χρονών. Έχει πολυκυστικές και είχε να δει περίοδο απτον Σεπτέμβριο (δεν θυμάται ημερομηνία) και το κατάλαβε που είναι χάλια από εμετούς. Έχει κάποιους δισταγμούς γιατί δεν έχει πολύ βοήθεια και έχει περάσει δύσκολα με τον μεγάλο αλλά της είπα να σκέφτεται μόνο την υγεία του μωρού και όλα τα άλλα φυιάχνουν.

Βιλλάκι,

στο θέμα μας τώρα. Πιατεύω ότι θα κάνεις ωορρηξία γιαυτό συνέχισε και κοίτα καλά όλες τις ενδείξεις να μην την χάσεις. Ποιός σου είπε ότι έπρεπε να είναι ώριμο ακριβώς 14η μέρα. Κι αυτό να μην γίνει θα έχεις ενεργοποιήσει τον οργανισμό σου να παράγει ωάρια.

Ντόλη μου,

να τα ... εκατοστήσετε. Σας θαυμάζω εσάς τα .... αιώνια ζευγάρια.

Μελετίνα μπράβο για τις εξετάσεις σου.

Από την Παρασκευή δεν έχω νέα και δεν την παίρνω μην την αγχώνω. ΠΗΤ: 8/12.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλό μήνα σε όλες μας!!! Μακάρι να είναι ο τυχερός μας μήνας.

Ξέρετε ο Δεκέμβριος είναι ο μήνας με τις πιο πολλές συλλήψεις. Κι εγώ την μικρή μου Δεκέμβριο την έπιασα,

Να αρχίσω με ένα πολύ ευχάριστο για μένα; Έμαθα μόλις πριν λίγο ότι η αγαπημένη μου κουμπάρα είναι έγκυος και θα χαρίσει αδελφάκι στο βαφτηστίρι μου το οποίο είναι 4 χρονών. Έχει πολυκυστικές και είχε να δει περίοδο απτον Σεπτέμβριο (δεν θυμάται ημερομηνία) και το κατάλαβε που είναι χάλια από εμετούς. Έχει κάποιους δισταγμούς γιατί δεν έχει πολύ βοήθεια και έχει περάσει δύσκολα με τον μεγάλο αλλά της είπα να σκέφτεται μόνο την υγεία του μωρού και όλα τα άλλα φυιάχνουν.

Βιλλάκι,

στο θέμα μας τώρα. Πιατεύω ότι θα κάνεις ωορρηξία γιαυτό συνέχισε και κοίτα καλά όλες τις ενδείξεις να μην την χάσεις. Ποιός σου είπε ότι έπρεπε να είναι ώριμο ακριβώς 14η μέρα. Κι αυτό να μην γίνει θα έχεις ενεργοποιήσει τον οργανισμό σου να παράγει ωάρια.

Ντόλη μου,

να τα ... εκατοστήσετε. Σας θαυμάζω εσάς τα .... αιώνια ζευγάρια.

Μελετίνα μπράβο για τις εξετάσεις σου.

Από την Παρασκευή δεν έχω νέα και δεν την παίρνω μην την αγχώνω. ΠΗΤ: 8/12.

Αχ βρε Γιολαντακι μου λες?

Δε μου ειπε κανεις για την 14η μερα απλα ο γιατρος περιμενε να εχουν μεγαλωσει κι αλλα ωοθηλακια γιατι ειχα αρκετα..Δε μου το απεκλεισε γι αυτο εξαλλου μου ζητησε να συνεχισω τα τεστ ωορηξιας και την θερμομετρηση καθως και τις επαφες....Θεωρησε οτι αφου δεν θα κανουμε πρεγκνυλ αυτο τον μηνα δεν υπαρχει λογος να ξαναπαω στο ιατρειο του για υπερηχο, αυτος ο κυκλος, μου ειπε ειναι σχεδον φυσικος, δεν καναμε τιποτα σπουδαιο....Απ οτι καταλαβα δεν ηθελε να με αγχωσει κι αλλο γιατι με ειδε που με πηραν τα κλαματα....

Εσυ ποτε εκανες ωορηξια με την κλομιφαινη??


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολύ καλησπέρα σας!

Διάβασα πολύ προσεκτικά τα νέα σας και συμπέρανα ότι τελικά βράζουμε όλες στο ίδιο καζάνι, άλλες λιγότερο και άλλες περισσότερο..

Μελετίνα μου οι εξετάσεις σου είναι θαυμάσιες.. Κάνεις ένα βήμα τη φορά και είμαι σίγουρη ότι πολύ σύντομα τα βήματά σου θα σε οδηγήσουν στο πολυπόθητο.. Έγραψα ότι σχεδόν μας έχει αποκλειστεί η φυσική σύλληψη διότι εκτός από μορφολογία πάσχουμε και στο dna των σπερματοζωαρίων.. Ακόμη και αν υπάρξει σύλληψη (που δεν το πιστεύω διότι και οι επαφές μας δεν είναι και... ακατάπαυστες).. πολύ πιθανόν να μην προχωρήσει.. Βέβαια... ας φτάσουμε στο σημείο να μείνω έγκυος φυσιολογικά και οι ελπίδες μου θα είναι στο Θεό.. Εμείς παλεύουμε για να μπορέσουμε να έχουμε θετικό αποτέλεσμα στην εξωσωματική ή στην καλύτερη των περιπτώσεων να μπορέσουμε να κάνουμε σπερματέγχυση.. Από κει και πέρα ο Θεός είναι μεγάλος..

Βιλλάκο μου.. μην τα βάφεις μαύρα κοριτσάκι μου.. Ξέρεις πολύ καλά ότι υπάρχουν πολλές πιθανότητες για ανωορρηκτικούς κύκλους ακόμα και για μας που είμαστε κοντά στα 37.. Είναι φυσικό αυτό αλλά όχι απογοητευτικό.. Το πρόβλημα το βρήκατε.. Εκεί θα επικεντρωθείτε και είμαι σίγουρη ότι θα βρείτε και τη λύση του.. Τραβάς διάφορα ζόρια αυτή την εποχή, είμαι σίγουρη γι' αυτό και λογικό είναι να επηρεάζεται το σώμα σου και ο κύκλος σου.. Θυμάσαι πολύ καλά ότι εγώ στην προηγούμενο κύκλο έκανα 45 μέρες να αδιαθετήσω από τη στενοχώρια και το στρες... Θα βρεις και πάλι τους ρυθμούς σου.. είμαι σίγουρη..

Ιολάκι μου γλυκό δεν μπορώ να πω ότι καταλαβαίνω πως νιώθεις γιατί εγώ προσωπικά ακόμη δεν το έχω νιώσει αυτό.. Δηλαδή δεν αποφεύγω να πάω κάπου επειδή υπάρχουν παιδιά.. Ίσα ίσα πηγαίνω και αν υπάρχουν και μωρά είμαι ο φύλακας άγγελος των μανάδων τους διότι τα έχω εγώ αγκαλιά συνέχεια και ξεκουράζονται εκείνες... Και εγώ προσωπικά παίρνω δύναμη και κουράγιο από τη μωρουδίλα.. Πάντως μόνο άχρηστη δεν μπορείς να θεωρείς τον εαυτό σου..

Γιόλα μου συγχαρητήρια για την κουμπάρα σου.. Είμαι σίγουρη ότι θα έχει όση βοήθεια χρειαστεί από σένα και στο τέλος θα φέρει στον κόσμο ένα υγιέστατο μωρό.. Μήπως είναι και αυτός ο Δεκέμβρης ο τυχερός σου μήνας;

Λιονταρίνα μου ένας καινούργιος μήνας προσπαθειών ανατέλλει.. Ας βάλουμε τα δυνατά μας λοιπόν..

Ντόλη μου να ζήσετε και να είστε πάντα γεροί κι ευτυχισμένοι.. Να είσαι πάντα γελαστή και να γεμίζεις χαρά τους γύρω σου (μέσα σ' αυτούς είμαστε κι εμείς)!

Παρασκεούλα αν μας διαβάζεις με το καλό να έρθει κι ο μπέμπης σου..

Και τώρα τα δικά μου νέα.. Η μητέρα μου μπήκε σήμερα στο νοσοκομείο για το 3ο σχήμα της θεραπείας της και ο γιατρός μας είπε ότι ο όγκος έχει συρρικνωθεί στο μισό.. Θα κάνουμε άλλο ένα σχήμα και μετά πάλι αξονική για να δούμε που βρισκόμαστε.. Να και ένα ευχάριστο λοιπόν!

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλακι μου γλυκο εχεις απολυτο δικιο να στεναχωριεσαι γιατι βλεπεις οτι χαπακωνεσαι και δεν εχεις τ ααπο τελεσματα που περιμενες

Αλλα οντως οπως σου παν και τ'αλλα κοριτσια ειναι πολυ θετικο το γεγονος οτι ξερεις ποιο ειναι το προβλημα και συ και ο γιατρος σου και εκει θα πεσει ολο το βαρος της προσπαθειας και των φαρμακων

Φανταζομαι με τη κοινη λογικη δηλαδη οτι εφοσον εφτασαν εκει τα ωοθηλακια σημαινει οτι οντωε με μεγαλυτερη δοση μπορει να αναπτυχθουν πιο πολυ ετσι δεν ειναι??

Μελετινα μου super οι ορμονολογικες σου αντε μακαρι να ρθει γρηγορα !!!

Ναι, Σοφια μου, αυτο μου ειπε και ετσι τον επομενο μηνα θα παρω 3 χαπια αντι για 2...

Εσυ ποπσα παιρνεις?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινα μου ΤΙ ΚΑΛΟ ΝΕΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΜΑ ΣΟΥ ???????//ΧΑΡΗΚΑ ΠΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΟΥ ΛΕΩ!!!!!!!!!!!!!!!

Μπραβο βρε κοριτσι μου μεσα απο τη καρδια μου ευχομαι να ξεπεραστει γρηγορα αυτος ο εφιαλτης !

Link to comment
Share on other sites

ΝΤΟΛΗ, το ξέρω, έχεις δίκιο. Εγώ το λέω στη βίλλυ, για να το ακούω εγώ, κι εσύ το λες σ' εμένα και τη βίλλυ, για να το ακούς εσύ, χαχαχα, καλά πάμε!

Γιόλα μου, πολύ ευχάριστα τα νέα της κουμπάρας σου. Έτσι, είναι, σημασία έχει η υγεία του μωρού κι όλα τα άλλα βρίσκονται σιγά σιγά.

Δομνίνα μου, πολύ ευχάριστα τα νέα της μαμάς σου. Εύχομαι τα αποτελέσματα του δεύτερου σχήματος να είναι ακόμη πιο καλά.

Σχετικά μ' αυτό που έγραψες, δεν κατάλαβες καλά, γιατί δεν το έγραψα εγώ σωστά. Δεν αποφεύγω τα παιδιά, ίσα ίσα το αντίθετο συμβαίνει. Απλώς αποφεύγω ορισμένους γονείς. Ο λόγος είναι ότι ξέρω πως αντιδρούν σε παρόμοιες περιπτώσεις και συμπεραίνω ότι τα ίδια θα λένε και για μένα. Γι' αυτό το λόγο τους αποφεύγω. Τα παιδιά τα λατρεύω και όλα κολλάνε πάνω μου και θέλουν παιχνίδια. Τι σόι άνθρωπος θα ήμουν, αν απέφευγα τα παιδιά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...