Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Ξέχνα την ΑΜΗ, κάνε κανονικά την προσπάθεια σου και μην ασχολείσαι με αυτή την εξέταση. Όλες έχουμε κλάψει για αυτό τον αριθμό χωρίς κανένα λόγο όπως μου εξήγησε αργότερα ο δεύτερος γιατρός μου!

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Κοριτσακια μου καλημερα...

Σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας..

Σας γραφω απο το σπιτι της ξαδερφης μου, οπου ηρθα το πρωι για να μεινω με τα πιτσιρικιαν για να παει η θεια μου στο νοσοκομειο...

Αφου περασαν τα πρωτα 2 24ωρα οι γιατροι ειπαν οτι δεν κινδυνευει πια, απλα πρεπει να μεινει στην εντατικη 2 μερες ακομα και μετα να κανει εξετασεις για να δουν γιατι συνεβει αυτο...

Εχω φερει και το δικο μου το μικρο μαζι μου γιατι πρεπει να τον διαβασω επειδη γραφει και αυτη την βδομαδα καποια διαγωνισματα..Ταραχτηκα παρα πολυ κοριτσια με ολο αυτο.Η συγκεκριμενη ειναι η πιο αγαπημενη απο της ξαδερφες μου, εχουμε μεγαλωσει μαζι στην Αγγλια και τα σπιτια μας ηταν απεναντι.....Οταν ηρθαμε στην Ελλαδα για να μεινουμε στις γιαγιαδες μας ειμασταν παλι μαζι...Περασαμε στην ιδια σχολη, σπουδασαμε μαζι και οταν ηρθα στην Αθηνα να μεινω μετα απο 2 χρονια ηρθε και αυτη...Δε ξερω τι θα εκανα αν της συνεβενε κατι κακο...

Τελος παντων, για την συναντηση πιστευω οτι την αλλη Κυριακη θα μπορεσω να ερθω εκτος απροοπτου...

Σας φιλω γλυκα και θα ξαναμπω να τα πουμε το απογευμα που θα γυρισω σπιτι...:-P


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκια μου γλυκά.. καλησπέρα σας.

Παρόλο που ήδη με είχε ενημερώσει η Γιόλα ότι η σημερινή συνάντηση αναβάλλεται θέλω να σας ενημερώσω πως και η Ντόλη τελικά δεν θα μπορούσε σήμερα.

Έτσι καλώς αναβλήθηκε η συνάντηση για το επόμενο σβκ.. Κανονίζουμε πάλι.

Βίλλυ μου χαίρομαι πάρα πολύ που όλα πήγαν καλά για την ξαδέρφη σου και μακάρι να γυρίσει σπίτι της όσο το δυνατόν συντομότερα υγιέστατη!

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλάκι,

καλή ανάρρωση και σιδερένια στην κοπέλα. Να ζήσει αυτή για τον εαυτό της πρωτα και μετά για τα παιδάκια της.

Σήμερα πήγα στο γνωστό μαγαζί που είχαμε πάει στην πρώτη μας συνάντηση και συναντήθηκα με μία από τις κουμπάρες μου η οποία επίσης είναι 37 και προσπαθεί για το πρώτο παιδάκι της ένα χρόνο τώρα. Μου εκμυστηρεύτηκε ότι είχε μία αυτόματη αποβολή 2 μήνες πριν τον γάμο της και από τότε τίποτα. Στεναχωρήθηκα που είμαστε τόσες πολλές γυνάικες σε αυτό τον αγώνα.

Κατά τις 5 πέρασα απέξω απτο AVENUE και λυπήθηκα που δεν θα σας έβλεπα τελικά. Πάντως όταν γεννήσει με το καλό η Παρασκευούλα μπορούμε να πάμε με κάποιες από εσάς που την γνώρισαν.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσια και καλή βδομάδα

φουγαράκι μου περαστικά σας, σιδερένια η ξαδερφούλα...

Για τη συνάντηση, έχω να σας αντιπροτείνω την Τετάρτη (μεθαύριο), για απογευματινό καφεδάκι... Μπορείτε??? θέλω πολύ να τα πούμε...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια και καλή βδομάδα

φουγαράκι μου περαστικά σας, σιδερένια η ξαδερφούλα...

Για τη συνάντηση, έχω να σας αντιπροτείνω την Τετάρτη (μεθαύριο), για απογευματινό καφεδάκι... Μπορείτε??? θέλω πολύ να τα πούμε...

Σε ευχαριστω πολυ συμφουγαρακι μου..

Εγω δυστυχως δουλευω τα απογευμετα απο της 3 εως τις 7μιση...Μετα εχω τα διαβασματα του γυμνασιου....

Εσυ τι κανεις?:tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου

Περαστικα στη ξαδερφη σου κουκλα μου και γρηγορα να γυρισει στα παιδακια της

Η Παρασκευη ξερει καμμια γεννησε τελικα?

Σε ευχαριστω Σοφουλα μου για τις ευχες σου!!!

Για την Παρασκευουλα δεν ξερω και εγω περιμενω να μαθω...

Εσυ τι κανεις κοριτσακι μου?

Σε ποια μερα εισαι σημερα?:tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλάκι,

καλή ανάρρωση και σιδερένια στην κοπέλα. Να ζήσει αυτή για τον εαυτό της πρωτα και μετά για τα παιδάκια της.

Σήμερα πήγα στο γνωστό μαγαζί που είχαμε πάει στην πρώτη μας συνάντηση και συναντήθηκα με μία από τις κουμπάρες μου η οποία επίσης είναι 37 και προσπαθεί για το πρώτο παιδάκι της ένα χρόνο τώρα. Μου εκμυστηρεύτηκε ότι είχε μία αυτόματη αποβολή 2 μήνες πριν τον γάμο της και από τότε τίποτα. Στεναχωρήθηκα που είμαστε τόσες πολλές γυνάικες σε αυτό τον αγώνα.

Κατά τις 5 πέρασα απέξω απτο AVENUE και λυπήθηκα που δεν θα σας έβλεπα τελικά. Πάντως όταν γεννήσει με το καλό η Παρασκευούλα μπορούμε να πάμε με κάποιες από εσάς που την γνώρισαν.

Ειναι γεγονος Γιολακι μου οτι ειμαστε ουκ ολιγες σς αυτον τον αγωνα, ασχετα αν της καθε μιας μας της φαινεται οτι το περνα μονη της...Εμεις ευτυχως εχουμε την παρεουλα μας εδω και παρηγορουμαστε, κακα τα ψεματα....

Η ξαδερφη μου αυριο βγαινει απο την εντατικη, δοξα τω Θεω!!!

Βεβαια παραμενει να δουμε απο τι προκληθηκε η αρρυθμια στην καρδια, αλλα μας ειπαν οτι καμια φορα ειναι τυχαιο, χωρις δηλ να υπαρχει καποια καρδιακη παθηση...Συγκεκριμενα: συμβαινουν αυτα στα χειρουργεια, μας ειπαν.....:confused::confused:

Μολις βγει και συνελθει με το καλο θα παρει αδεια και θα παει Αγγλια να το κοιταξει και εκει...

Μη στεναχωριεσαι που δε μας ειδες την Κυριακη..πολυ συντομα, ισως και την αλλη Κυριακη θα βρεθουμε....Και εγω το περιμενω πως και πως!!!!

Φιλακια


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα σας..

Λυπήθηκα πραγματικά που δεν τα καταφέραμε τελικά χθες αλλά ελπίζω να τα πούμε πολύ σύντομα.

Mywish καθημερινές είναι ιδιαίτερα δύσκολο μιας και οι περισσότερες έχουν και παιδάκι που θέλει τη φροντίδα τους.. αλλά και για μένα που δουλεύω μέχρι τις 7 κάθε μέρα δεν είναι εύκολο.. Γι' αυτό το λόγο κανονίζουμε τις συναντήσεις μας είτε Παρασκευή βράδυ είτε σβκ για να είμαστε λίγο λάσκα..

Βίλλυ μου πως είσαι κοριτσάκι; τελικά συνεχίζεις με .. επαφές τρίτου τύπου;

Γιόλα μου όταν μάθεις ενημέρωσέ μας για την Παρασκευή..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια την καλησπέρα μου,

Σήμερα είμαι 3η μέρα περιόδου και μου χουν γράψει κάποιες ορμονολογικές 3-5η μέρα περιόδου fsh,lh,e2 prl

Τις έχει κάνει κάποια από σας απογευματινές ώρες? σκέφτομαι να τις κάνω σήμερα το απόγευμα πιστεύω πως δεν έχει να κάνει η ώρα αλλά για σιγουριά ρωτάω.

Ελπίζω να μπορέσουμε να συναντηθούμε την επόμενη βδομάδα γιατί αυτή η βδομάδα δε μας έκατσε καλά.

Φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Βιλλακι μου μετα απο μια βδομαδα κολαση με τον αντρα μου αρρωστο και τρελους τσακωμους (και φυσικα καμμια επαφη μετα την ενεση) εχθες ηρεμησαμε και οι 2

Και πρωτη φορα μετα απο πααααρα πολυ καιρο (απο τις διακοπες δηλαδη) ειχαμε επαφη και δε σκεφτομουν το παιδι !!

Ειχα ξεχασει πως ειναι χωρις αγχος !!

Στη 17η μερα ειμαι αλλα το μετρησα τωρα για να σου απαντησω γιατι λογω ολης αυτης της γκαντεμιας δεν ασχοληθηκα και να σου πω καλο μου κανε τελικα

Μελετινα μου οχι δε παιζει ρολο η ωρα και γω 3η μερα βραδυ τις ειχα κανει

Εσυ ??Οπως λεει και η Δομνινα ''συνεχιζεις τις επαφες 3ου τυπου??

Καλα εισαι Δομνινακι μου ?

Ελπιζω να αρχιζεις να ηρεμεις επιτελους με ολα αυτα τα απανωτα που σου τυχαν !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι!

Μελετίνα μου φυσικά και δεν πειράζει να τις κάνεις απόγευμα.. Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα..

Λιονταρίνα μου όλα τα ζευγάρια έχουν τα πάνω τους και τα κάτω τους... κι εμείς πριν κάνα μήνα είχαμε ένα πολύ σοβαρό επεισόδιο.... αλλά κατάλαβε το λάθος του και μου ζήτησε συγνώμη.. Καμιά φορά για πλάκα λέμε μεταξύ μας "Ας τσακωθούμε τώρα" διότι μετά τον τσακωμό επέρχεται το σεξ συμφιλίωσης και λένε ότι είναι πολύ καλύτερο από το συνηθισμένο..

Εγώ είτε το σκέφτομαι είτε δεν το σκέφτομαι το θέμα "παιδί" όταν κάνουμε σεξ ένα και το αυτό είναι μιας και φυσιολογική σύλληψη δεν υπάρχει ούτε καν σαν πιθανότητα για μας..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνίνα μου, μη νομίζεις, εγώ δουλεύω μέχρι τις 9 κάθε μέρα... Αλλά ήμουν διατεθειμένη να την κοπανήσω την τετάρτη για να σας δω αν γινόταν, αλλά δεν πειράζει.

Σήμερα έκανα και τις τελευταίες των εξετάσεων που μου είχαν γράψει. Ηταν κολπικές. Το τι αιμορραγία είχα δεν λέγεται, από απλό τεστ παπανικολάου... Η κοπέλα στο μικροβιολογικό φρίκαρε.... Μου λέει πρέπει ο τράχηλός σας να είναι τραυματισμένος για να αιμορραγήσει έτσι.. Προφανώς δεν έχει 'θρέψει' από το ταρατατζούμ της σαλπιγγογραφίας... Με πείραξε πολύ η όλη φάση, μπήκα μία χαρά και βγήκα 30 χρόνια πιο γερασμένη... Τουλάχιστον να αξίζει τον κόπο όλη αυτή η τρέλα.. Α και ξέχασα, η τιμή πάει γύρω στα 160 ευρώ, συνεχίζω να πληρώνω μανιωδώς...

Link to comment
Share on other sites

Mywish μου τι εξετάσεις έκανες; Εγώ για καλλιέργεια κολπικού υγρού και για έλεγχο ουρεοπλάσματος, μυκοπλάσματος και χλαμυδίων είχα δώσει 80 Ευρώ..

Είναι δυνατόν η σαλπιγγογραφία σε τραυμάτισε τόσο πολύ; μήπως ταλαιπωρείσαι από καμιά τραχηλίτιδα;

Ελπίζω πάντως τα αποτελέσματά σου να είναι τέλεια..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...