Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 2

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Δομνίνα μου,

ο Δεκέμβριος μπήκε τέλεια και μακάρι να βγει και έτσι. Πολύ καλά τα νέα της μαμάς σου. Είναι θαύμα αυτό που συμβαίνει. Μάνα είναι μόνο μία και αναντικατάστατη.

Βίλλυ μου,

εγώ έκανα κάθε φορά 16η μέρα και μεγάλωναν πολύ γρήγορα και πάρα πολύ (20mm) Που κι αυτό μπορεί να μην ήταν πολύ καλό. Το ενδομήτριο όμως την τελευταία φορά δεν ήταν καθόλου παχύ άρα και μη γόνιμο. Ο κάθε εργανισμός αντιδρά διαφορετικά. Αν και τον 2ο μήνα πάει έτσι η δουλειά θα πας για ενέσεις που είναι πιο αποτελεσματικές.

Ιόλη μου,

εννοείται ότι όλες καταλάβαμε τί εννοείς. Να ξέρεις πάντως ότι μιλώντας από την πλευρά γονέα όταν συναντώ φίλες μου που δεν έχουν μείνει ακόμα έγκυες παρότι χρόνια παντρεμένες συμπάσχω μέσα μου χωρίς να το δείχνω γιατί περνάω σχεδόν τα ίδια και ξέρω τί σημαίνει να μην είχα και την παρηγοριά της κόρης μου. Βέβαια υπάρχουν και εκείνοι που πιάνουν παιδιά με την μυρωδιά και δεν μπορούν να καταλάβουν και έχουν και την έπαρση. Ε, τότε καλά κάνεις και κόβεις παρέα γιατί σου δημιουργούν αρνητική ενέργεια γύρω σου. Γενικώς πρέπει να κόβεις όποιον αδιάκριτο ρωτάει απαντώντας του ότι δεν ξέρεις αν θές σίγουρα παιδί με τέτοια κρίση...μπλα μπλα μπλα. Εγώ αυτά λέω φαντάσου στους αδιάκριτους πού ρωτάνε πότε θα κάνω δεύτερο (γιατί ποτέ δεν σταματάνε στην Ελλάδα οι προσωπικές ερωτήσεις από αγενείς).


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ιολάκι μου κατάλαβα πολύ καλά ότι μιλούσες για την αποφυγή γονέων και όχι παιδιών... αφού έτσι αισθάνεσαι καλά κάνεις... αλλά επ' ουδενί -επαναλαμβάνω - δεν μπορείς να θεωρήσεις τον εαυτό σου άχρηστο..

Ναι κοριτσάκια μου είχαμε καλά νέα... Για να δούμε..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ιολάκι μου κατάλαβα πολύ καλά ότι μιλούσες για την αποφυγή γονέων και όχι παιδιών... αφού έτσι αισθάνεσαι καλά κάνεις... αλλά επ' ουδενί -επαναλαμβάνω - δεν μπορείς να θεωρήσεις τον εαυτό σου άχρηστο..

Ναι κοριτσάκια μου είχαμε καλά νέα... Για να δούμε..

Mπραβο και παλι μπραβο για την μανουλα!!!!!!

Χαρηκα τοσο πολυ Δομνινα μου....:tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια γεια σας....

Δε με εφταναν τα βασανα μου, μού χαλασε και η ηλεκτρικη σκουπα!!!

Μου εκανε "νερα" εδω και μια βδομαδα και σημερα την ωρα που σκουπιζα......... παπαλα......

Μετα την δουλεια θα παω να παρω μια....

Στο μεταξυ ο μικρος γραφει αυριο Χημεια και μεθαυριο φυσικη και Γεωμετρια και τελος τα τριμηνιαια....Απο την αλλη βδομαδα αρχιζει το 2ο τριμηνο...

Εγραψε σε ολα τα μαθηματα 20 ( Αρχαια, Αλγεβρα, Κειμενα Ιστορια κ.τ.λ ) εκτος απο Θρησκευτικα που εγραψε 16:confused:

Τωρα ελπιζω να γραψει καλα και στα 3 τελευταια...Στην Χημεια τον φοβαμαι λιγο ( λεμε τωρα ) επειδη ειναι η πρωτη φορα που κανει....

Ο αντρας μου λεει να του παρουμε κατι σαν δωρο για την αποδοση του...

Θα δω...Παντως τον εχω μουρλανει στα φιλιά και τις αγκαλιες και ολο μου λεει: ασε με μωρε, μου χαλας τα μαλλια!!!

Αχχχχχχχ!!!!! Σε λιγω δε θα μπορω να τον χαιδευω και να τον φιλαω οπως τωρα!!!

Ενταξει, δε λεω, το παιδι ειναι παντα παιδι, αλλα καταλαβαινετε τι εννοω....

Για οσα κοριτσακια εχουν ηδη ενα παιδακι και για τις υπολοιπες που συντομα θα αποκτεισετε να θυμαστε ΠΑΝΤΑ οτι οι μερες κυλουν σαν το νερο...Μην χανετε ουτε στιγμη απο την καθημερινοτητα τους....Πριν καλα καλα το καταλαβετε εχουν φυγει απο την αγκαλια σας....Σαν χθες μου φαινεται που προσπαθουσαμε για να συλλαβω...Και τωρα ειναι 1.73 και με περναει ενα κεφαλι....Μα οταν ξαπλωνει διπλα μου νοιωθω πως ειναι παλι μωρο....

Μακαρι να με αξιωσει ο Θεος να το ξαναζησω ολο αυτο παλι απο την αρχη!!!

Θα ηταν το μεγαλυτερο δωρο για μενα και για το μωρο μου!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βίλλυ μου καταλαβαίνω απόλυτα τη χαρά σου.. Ο γιος σου είναι αστέρι και εσύ η σούπερ μαμά και η τέλεια δασκάλα.. Αν ποτέ με αξιώσει ο καλός Θεούλης και αποκτήσω παιδάκι σίγουρα εσένα θα κλείσω για να του κάνεις μαθήματα.. Έτσι το Harvard θα το έχουμε στο τσεπάκι!

Φυσικά και να του πάρετε κάτι για την απόδοσή του. Έτσι θα καταλάβει ότι οι κόποι ανταμείβονται και θα συνεχίσει με τον ίδιο ζήλο και στο επόμενο τρίμηνο..

Ο καιρός κυλάει σαν νερό.. είναι αλήθεια.. Εμένα σαν χθες μου φαίνεται ο πρώτος υπέρηχος της μεγάλης ανηψούλας μου που ήταν ένα φασόλι και τώρα είναι κοτζάμ παιδάκι 1.20 ύψος!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βίλλυ μου, συγχαρητήρια για το αγόρι σου. Πάντα τέτοια!

Και δεν πειράζει που έγραψε 16 στα θρησκευτικά. Εγώ στο σχολείο τα θρησκευτικά τα σιχαινόμουν!!!

Να του πάρετε δωράκι. Πρέπει να ανταμειφθεί η προσπάθειά του.

Αχ, τα αγόρια έτσι είναι σ' αυτή την ηλικία. Μεγαλώνουν και γίνονται αντράκια και δεν θέλουν τα χαδάκια της μαμάς.

Όταν ήμουν 16 χρονών, κρατούσε η μαμά μου ένα αγοράκι 2,5 χρονών. Πολλές φορές η μαμά μου έλειπε στο χωριό και πήγαινα εγώ στη θέση της. Όπως καταλαβαίνετε, το παιδάκι το φύλαγα μέχρι να γίνει 5 χρονών. Τώρα είναι 24 χρονών κι εγώ ακόμη νομίζω ότι είναι μωρό, εκείνο το μωρό που κρατούσα, που το τάιζα, το άλλαζα, το έκανα μπάνιο, το έπαιζα, το πήγαινα βολτίτσες. Και πάω, τον αγκαλιάζω, τον φιλάω, τον ζουλάω κι αυτός γελάει και μου λέει "μεγάλωσα πια"!!!

Link to comment
Share on other sites

βίλλυ μου, συγχαρητήρια για το αγόρι σου. Πάντα τέτοια!

Και δεν πειράζει που έγραψε 16 στα θρησκευτικά. Εγώ στο σχολείο τα θρησκευτικά τα σιχαινόμουν!!!

Να του πάρετε δωράκι. Πρέπει να ανταμειφθεί η προσπάθειά του.

Αχ, τα αγόρια έτσι είναι σ' αυτή την ηλικία. Μεγαλώνουν και γίνονται αντράκια και δεν θέλουν τα χαδάκια της μαμάς.

Όταν ήμουν 16 χρονών, κρατούσε η μαμά μου ένα αγοράκι 2,5 χρονών. Πολλές φορές η μαμά μου έλειπε στο χωριό και πήγαινα εγώ στη θέση της. Όπως καταλαβαίνετε, το παιδάκι το φύλαγα μέχρι να γίνει 5 χρονών. Τώρα είναι 24 χρονών κι εγώ ακόμη νομίζω ότι είναι μωρό, εκείνο το μωρό που κρατούσα, που το τάιζα, το άλλαζα, το έκανα μπάνιο, το έπαιζα, το πήγαινα βολτίτσες. Και πάω, τον αγκαλιάζω, τον φιλάω, τον ζουλάω κι αυτός γελάει και μου λέει "μεγάλωσα πια"!!!

Ετσι ακριβως Ιολη μου!!!

Καμια φορα, οταν κοιμαται, μπαινω στο δωματιο του και τον χαζευω και αναπολω τις βραδιες που ξυπνουσε μες τη νυχτα και ερχοταν στο κρεβατι μας!!!

Τοτε, τον μαλωνα και του ελεγα, εισαι μεγαλο παιδακι και πρεπει να πας στο κρεβατι σου....

Τωρα.........Αν το ηξερα τοτε, θα τον κρατουσα σφιχτα στην αγκαλια μου και ας το κακομαθαινα....Δε θα με ενοιαζε καθολου!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βίλλυ μου καταλαβαίνω απόλυτα τη χαρά σου.. Ο γιος σου είναι αστέρι και εσύ η σούπερ μαμά και η τέλεια δασκάλα.. Αν ποτέ με αξιώσει ο καλός Θεούλης και αποκτήσω παιδάκι σίγουρα εσένα θα κλείσω για να του κάνεις μαθήματα.. Έτσι το Harvard θα το έχουμε στο τσεπάκι!

Φυσικά και να του πάρετε κάτι για την απόδοσή του. Έτσι θα καταλάβει ότι οι κόποι ανταμείβονται και θα συνεχίσει με τον ίδιο ζήλο και στο επόμενο τρίμηνο..

Ο καιρός κυλάει σαν νερό.. είναι αλήθεια.. Εμένα σαν χθες μου φαίνεται ο πρώτος υπέρηχος της μεγάλης ανηψούλας μου που ήταν ένα φασόλι και τώρα είναι κοτζάμ παιδάκι 1.20 ύψος!

Σε ευχαριστω γλυκιά μου....

Η αληθεια ειναι πως κουραζομαστε πολυ και οι δύο αλλα πιστεψε με, ολα τα ξενυχτια, ολη η κουραση και ολη η ταλαιπωρια ξεχνιεται αμεσως οταν παιρνουμε τους βαθμους!!!

Και οχι μονο....

Αυτο που με ευχαριστει περισσοτερο ειναι πως η σωστη μελετη σε ολα τα μαθηματα και οχι μονο στα βασικα, τον εχει κανει ενα παιδι που ξερει να συζητα και να συμμετεχει σε μια συζητηση χωρις να ανοιγει το στομα του και να λεει ενα καρο βλακειες....Γνωριζει πολλα πραγματα σε πολλους τομεις, φυσικη, γεωγραφια, ιστορια, μαθηματικα.....Ο βαθμος σιγουρα μετραει αλλα το να μελετας σωστα και οχι παπαγαλιστικα σου προσφερει πολλα περισσοτερα....

Καποια στιγμη, οταν πηγαινε Τριτη Δημοτικου, διαβαζαμε Ιστορια και ειχε κουραστει λιγο, οποτε μου λεει: κουραστηκα, δε μπορω άλλο...Του λεω οτι το ξερω, αλλα θα πρεπει να τελειωσουμε. Μου λεει γιατι?

Επειδη αυτη ειναι η δουλεια σου, του απαντω..

Μου λεει λοιπον, οτι δεν τον νοιαζει και οτι αμα δεν τελειωσει το σχολειο θα παει να γινει σκουπιδιαρης...

Οποτε Δομνινα μου, σηκωνωμαι επανω, του λεω ο.κ, ελα να σου δειξω πως θα ειναι η ζωη σου αν κανεις αυτο που λες..

Του φοραω γαντια πλαστικα και τον παιρνω με το αυτοκινητο και τον παω δυο-τρεις δρομους παρακατω και τον αφηνα απο σκουπιδοντενεκε σε σκουπιδοντενεκε να παιρνει οσες σακουλες βρισκονταν εξω απο τους καδους να τα βαζει μεσα σε αυτους....

Μολις το εκανε σε 4 καδους μου λεει...Ενταξει, το καταλαβα...Ειναι πολυ δυσκολο...

Ετσι λοιπον του ειπα πως οποια δουλεια και να κανει θα εχει τις δυσκολιες της αλλα αν μεινεις αμορφωτος εκ των πραγματων θα κανεις τις πιο δυσκολες!!!

Το γεγονος οτι ειμαι δασκαλα επαιξε και αυτο το ρολο του βεβαια αλλα και το ιδιο το παιδι εχει μεσα του την διψα για μαθηση..

Εχω παιδια συναδελφου που δεν νοιαζονται να ανοιξουν καν τα βιβλια τους και παιδια γονιων που δεν εχουν τελειωσει το Δημοτικο και βρισκονται στην κορυφη της ταξης τους...

Παντως οταν κανεις εσυ το/τα παιδακια σου θα ειμαι κοντα σου και θα σε βοηθαω σε καθε βημα...Οπως και τα αλλα κοριτσια αν με χρειαστουν....Γι αυτο μην ανησυχεις...:tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....

Δομνίνα μου, έχοντας περάσει κάτι αντίστοιχο, συγκινήθηκα πολύ με την πρόοδο της υγείας της μανούλας σου..Δεν φαντάζεσαι πόσο...Από τότε που μας το είπες, είσαι συνέχεια στο μυαλό μου...Εύχομαι ολόψυχα να είναι γερή και δυνατή, να ξεπεράσει τα άσχημα και σε λίγο καιρό να κρατήσει στην αγκαλιά της ακόμη ένα εγγονάκι...το παιδάκι σου.

Βίλλυ μου, τα παιδιά μας είναι στο χέρι μας αν θα τα καθοδηγήσουμε σωστά ή όχι...Αν ταυτόχρονα, καλλιεργήσουμε και την συναισθηματική στους νοημοσύνη, εφόδιο που θα τα βοηθήσει να πορευτούν σωστά στη ζωή τους και να κάνουν τις σωστές επιλογές, τότε θα έχουμε κάνει τα παιδιά μας ευτυχισμένα. Είσαι σε πάρα καλό δρόμο..τα αποτελέσματα το αποδεικνύουν άλλωστε...Μην εστιάσεις καθόλου στα Θρησκευτικά...και φυσικά να τον επιβραβεύσεις..του αξίζει άλλωστε...Εγώ πάλι θα χρειαστώ τις συμβουλές και την εμπειρία σου μάλλον συντομότερα...Του χρόνου Τρίτη Δημοτικού και μπαίνουμε στα δύσκολα..όσο για την ωορηξία εγώ έκανα και την 14η και την 15η και την 17η και την 19η...οπότε έχεις μέρες μπροστά σου.

Yola μου να έχει μια όμορφη εγκυμοσύνη η κουμπάρα σου...άντε και στα δικά μας.

Παρασκευούλα, μην μας κρατάς σε αγωνία...γράψε μας μια λέξη..


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....

Δομνίνα μου, έχοντας περάσει κάτι αντίστοιχο, συγκινήθηκα πολύ με την πρόοδο της υγείας της μανούλας σου..Δεν φαντάζεσαι πόσο...Από τότε που μας το είπες, είσαι συνέχεια στο μυαλό μου...Εύχομαι ολόψυχα να είναι γερή και δυνατή, να ξεπεράσει τα άσχημα και σε λίγο καιρό να κρατήσει στην αγκαλιά της ακόμη ένα εγγονάκι...το παιδάκι σου.

Βίλλυ μου, τα παιδιά μας είναι στο χέρι μας αν θα τα καθοδηγήσουμε σωστά ή όχι...Αν ταυτόχρονα, καλλιεργήσουμε και την συναισθηματική στους νοημοσύνη, εφόδιο που θα τα βοηθήσει να πορευτούν σωστά στη ζωή τους και να κάνουν τις σωστές επιλογές, τότε θα έχουμε κάνει τα παιδιά μας ευτυχισμένα. Είσαι σε πάρα καλό δρόμο..τα αποτελέσματα το αποδεικνύουν άλλωστε...Μην εστιάσεις καθόλου στα Θρησκευτικά...και φυσικά να τον επιβραβεύσεις..του αξίζει άλλωστε...Εγώ πάλι θα χρειαστώ τις συμβουλές και την εμπειρία σου μάλλον συντομότερα...Του χρόνου Τρίτη Δημοτικού και μπαίνουμε στα δύσκολα..όσο για την ωορηξία εγώ έκανα και την 14η και την 15η και την 17η και την 19η...οπότε έχεις μέρες μπροστά σου.

Yola μου να έχει μια όμορφη εγκυμοσύνη η κουμπάρα σου...άντε και στα δικά μας.

Παρασκευούλα, μην μας κρατάς σε αγωνία...γράψε μας μια λέξη..

Ναι Ντολακι μου, οτι χρειαστεις θα σε βοηθησω!!!!

Εγω σημερα ειμαι 15η μερα και το τεστ ωορηξιας ειναι αρνητικο και η θερμοκρασια μου χαμηλη...

Εγω θα συνεχισω τα τεστ τουλαχιστον μεχρι την 20η μερα γιατι οσο διαβαζω τοσο βλεπω οτι υπαρχουν γυναικες που εκαναν ωορρηξια μεχρι και την 20η μερα του κυκλου....

Αντε Παρασκευουλα μου!!!! Οπως λεει και το Ντολακι, μη μας κρατας σε αγωνια!!!!!:tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ετσι ακριβως Ιολη μου!!!

Καμια φορα, οταν κοιμαται, μπαινω στο δωματιο του και τον χαζευω και αναπολω τις βραδιες που ξυπνουσε μες τη νυχτα και ερχοταν στο κρεβατι μας!!!

Τοτε, τον μαλωνα και του ελεγα, εισαι μεγαλο παιδακι και πρεπει να πας στο κρεβατι σου....

Τωρα.........Αν το ηξερα τοτε, θα τον κρατουσα σφιχτα στην αγκαλια μου και ας το κακομαθαινα....Δε θα με ενοιαζε καθολου!!!!

Bιλλάκι μου,

πόσο καλό μας κάνουν οι εμπειρίες σου σαν μανούλα. Κι εγώ πράγματι όταν έρχεται η μικρή επειδή φοβήθηκε, δίψασε ή οτιδήποτε άλλο της ανοίγω αμέσως τα σκεπάσματα να χωθεί ανάμεσά μας και να την μυρίζω και να ακούω την αναπνοή της. Και τα ΣΚ θέλω να κοιμάται μαζί μου τα μεσημέρια. Ξέρω δεν κάνει καλό αυτό στην γονιμότητα αλλά στο κάτω κάτω αν θέλουμε γίνεται και αλλού έτσι δεν είναι :oops::oops::oops:;

Δεν θέλω κι εγώ να χάνω τίποτα από το μεγάλωμά της και είμαι μια μητέρα με ενοχές από την στιγμή που την άφησα 4 μηνών αναγκαστικά και γύρισα στην δουλειά μου.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

μίλησα με την Παρασκευούλα και ακόμα δεν γέννησε! Θα πάει σήμερα στον γιατρό να την δει αλλά γενικώς δεν βγαίνει γιατί φοβάται μην της σπάσουν τα νερά στον δρόμο και δεν έχει ακόμα internet. Οπότε στην αναμονή, ο μικρούλης είναι ζόρικος...;)


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Bιλλάκι μου,

πόσο καλό μας κάνουν οι εμπειρίες σου σαν μανούλα. Κι εγώ πράγματι όταν έρχεται η μικρή επειδή φοβήθηκε, δίψασε ή οτιδήποτε άλλο της ανοίγω αμέσως τα σκεπάσματα να χωθεί ανάμεσά μας και να την μυρίζω και να ακούω την αναπνοή της. Και τα ΣΚ θέλω να κοιμάται μαζί μου τα μεσημέρια. Ξέρω δεν κάνει καλό αυτό στην γονιμότητα αλλά στο κάτω κάτω αν θέλουμε γίνεται και αλλού έτσι δεν είναι :oops::oops::oops:;

Δεν θέλω κι εγώ να χάνω τίποτα από το μεγάλωμά της και είμαι μια μητέρα με ενοχές από την στιγμή που την άφησα 4 μηνών αναγκαστικά και γύρισα στην δουλειά μου.

Γιολακι μου γλυκο θα ξερεις ηδη οτι σημασια δεν εχει η ποσοτητα του χρονου που ξοδευεις με το παιδι, αλλα η ποιοτητα...Γνωριζω κοπελα, η οποια δε δουλευει, ειναι ολη μερα στο σπιτι και το παιδακι της ( 4 ετων σημερα ) οποτε και να την επισκεφθω, ειναι μπροστα απο μια τηλεοραση παρακολουθωντας DVD....

Οι ενοχες ειναι συνονυμες με την μανα...Οτι και να κανεις παντα θα νοιωθεις οτι δεν κανεις αρκετα...Ενα ομως ειναι σιγουρο, και δεν αλλαζει ποτέ: Αν εισαι εσυ καλα και ευτυχισμενη θα ειναι και το παιδακι σου...Αν εσυ νοιωθεις δυστυχισμενη, οτι μα οτι και να κανεις, το παιδακι σου δεν προκειται να ειναι χαρουμενο...Αν λοιπον η δουλεια σου σε "γεμιζει" ειτε για τις χρηματικες απολαβες, ειτε γιατι νοιωθεις οτι ξεφευγεις λιγο, ειτε γιατι κανεις κατι που το θελεις παρα πολυ, να πηγαινεις στη δουλεια σου χωρις ενοχες.....Ειναι το καλυτερο δωρο που μπορεις να κανεις στο κοριτσακι σου!!!:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερούδια σε όλα τα κοριτσάκια!!

Θέλω να σας ευχαριστήσω που συμπάσχετε μαζί μου.. Είναι πολύ σημαντικό για μένα.. να το ξέρετε αυτό..

Γιόλα μου σ' ευχαριστούμε που μας ενημέρωσες για την Παρασκευή. Ελπίζω να της είπες πόσο πολύ τη σκεφτόμαστε.. Ας γεννηθεί με το καλό ο μικρούλης και θα βρούμε χρόνο να τα πούμε..

Δυστυχώς οι περισσότερες από εμάς, αν όχι όλες μας, είμαστε αναγκασμένες να δουλεύουμε για να ζήσουμε.. Σαφώς αν είχαμε τη δυνατότητα θα προτιμούσαμε να ανατρέφουμε μόνες μας τα παιδιά μας αλλά όπως σου είπε και η Βίλλυ τα παιδάκια μας είναι ευτυχισμένα όταν είμαστε εμείς ευτυχισμένες. Για το λόγο αυτό αν η δουλειά που κάνεις σε γεμίζει και σε ευχαριστεί είναι ότι καλύτερο να συνεχίσεις απαλλαγμένη από τις τύψεις.. Κάνεις ότι καλύτερο μπορείς για την κορούλα σου και το ξέρει.. να είσαι σίγουρη..

Εγώ με την αδερφή μου είχαμε 12 χρόνια διαφορά (αυτή μικρότερη).. Λοιπόν κάθε βράδυ σχεδόν από τα 3 χρόνια της μέχρι και τα 6 της (που έφυγα από το σπίτι) ερχόταν κάθε βράδυ στο κρεβάτι μου.. Αισθανόμασταν και οι δύο υπέροχα.. Και τώρα η ανηψούλα μου η μεγάλη το κάνει αυτό στην αδερφή μου.. πως γυρνάει ο χρόνος πίσω..

Χαρείτε τα παιδιά σας τώρα που μπορείτε για όσο μπορείτε περισσότερο.. Μετά θα έρθει κάποια στιγμή που θα ανοίξουν τα φτερά τους και θα πετάξουν... και θα αναπολείτε αυτά τα χρόνια..

Ντόλη μου ελπίζω να είσαι καλά.. Εμένα έχουν αρχίσει τα πονάκια περιόδου και νομίζω ότι αυτή τη φορά θα αδιαθετήσω στην ώρα μου...

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιολακι μου γλυκο θα ξερεις ηδη οτι σημασια δεν εχει η ποσοτητα του χρονου που ξοδευεις με το παιδι, αλλα η ποιοτητα...Γνωριζω κοπελα, η οποια δε δουλευει, ειναι ολη μερα στο σπιτι και το παιδακι της ( 4 ετων σημερα ) οποτε και να την επισκεφθω, ειναι μπροστα απο μια τηλεοραση παρακολουθωντας DVD....

Οι ενοχες ειναι συνονυμες με την μανα...Οτι και να κανεις παντα θα νοιωθεις οτι δεν κανεις αρκετα...Ενα ομως ειναι σιγουρο, και δεν αλλαζει ποτέ: Αν εισαι εσυ καλα και ευτυχισμενη θα ειναι και το παιδακι σου...Αν εσυ νοιωθεις δυστυχισμενη, οτι μα οτι και να κανεις, το παιδακι σου δεν προκειται να ειναι χαρουμενο...Αν λοιπον η δουλεια σου σε "γεμιζει" ειτε για τις χρηματικες απολαβες, ειτε γιατι νοιωθεις οτι ξεφευγεις λιγο, ειτε γιατι κανεις κατι που το θελεις παρα πολυ, να πηγαινεις στη δουλεια σου χωρις ενοχες.....Ειναι το καλυτερο δωρο που μπορεις να κανεις στο κοριτσακι σου!!!:P:p

Σ΄ ευχαριστώ Βίλλυ μου για τα σοφά σου λόγια και έχεις δίκιο. Τον ελάχιστο χρόνο που έχω να της δώσω είναι όλος δικός της ακόμα και αν πρέπει να κάνω μπάνιο αφότου κοιμηθεί αργά το βράδυ ή το σίδερο. Βάζω πάντα προτεραιότητα την μικρή μου και τις ανάγκες της για αγκαλιά, παιχνίδι, μάθηση.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...