Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οχι εγω ειμαι απο Λαρισα δουλευα στην Ροδο τον γνωρισα εκει και καταληξαμε στην Κρητη

Και εμένα με ψήνει να έρθουμε στην Κρήτη μόνιμα...Αλλά δεν υπάρχει περίπτωση...Εκτός αν με την οικονομική κρίση δεν έχουμε να φάμε..χαχα...Τότε θα κατέβουμε..

Link to comment
Share on other sites

Hδη διακινδυνεύω πολλά με τις ορμόνες, από άποψη υγείας...Ολες οι γυναίκες στην οικογένειά μου έχουν καρκίνο του στήθους...Ακόμη και οι γυναικολόγοι που είχα κατά καιρούς (που νοιάζονται για την τσέπη τους κατά βάση) δεν με ενθάρρυναν για εξωσωματική...

Οποτε ειμαστε στην ιδια θεση.. Και εγω δε μπορω να κανω εξωσωματικη λογο ρευματοειδους αρθριτιδας...Ο ρευματολογος δε με αφηνει..

Μου ειπε μεχρι σπερματεγχυση να φτασω...

Οποτε και εγω μεχρι 3 να κανω σκεφτομαι και γι αυτο νοιωθω πως στενευουν τα περιθωρια...

Εκανα μονο ενα κυκλο με σερπαφαρ γιατι μου λεπτυνε παρα πολυ το ενδομητριο και πηγα κατ ευθειαν σε ενεσεις και πρεγκνυλ...

Τιποτα ως τωρα ομως και το προηγουμενο μηνα ουτε ενα ωαριο δεν εκανα....


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με ψήνει να έρθουμε στην Κρήτη μόνιμα...Αλλά δεν υπάρχει περίπτωση...Εκτός αν με την οικονομική κρίση δεν έχουμε να φάμε..χαχα...Τότε θα κατέβουμε..

Κατσε εκει που εισαι καλοκαιρι θα περνας τελεια αλλα χειμωνα ειναι πικρααααααααα


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

Οποτε ειμαστε στην ιδια θεση.. Και εγω δε μπορω να κανω εξωσωματικη λογο ρευματοειδους αρθριτιδας...Ο ρευματολογος δε με αφηνει..

Μου ειπε μεχρι σπερματεγχυση να φτασω...

Οποτε και εγω μεχρι 3 να κανω σκεφτομαι και γι αυτο νοιωθω πως στενευουν τα περιθωρια...

Εκανα μονο ενα κυκλο με σερπαφαρ γιατι μου λεπτυνε παρα πολυ το ενδομητριο και πηγα κατ ευθειαν σε ενεσεις και πρεγκνυλ...

Τιποτα ως τωρα ομως και το προηγουμενο μηνα ουτε ενα ωαριο δεν εκανα....

Βιλλυ μου γιατι ομως δεν πηγες να κανεις υπερηχο να πρακαλοθουσεις σωστα την ωορρηξια σου??? εγω την πρωτη φορα που μου εδωσε χαπια μου ειχε πει να περνω 2 την μερα και οταν πηγα για υπερηχο ειδε οτι δεν εκανα ωοριξια και μου ανεβασε την δοσολογια σε 4 χαπια και ξανα παλι υπερηχο και τοτε μου εκανε την ενεση.....


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βιλλυ μου γιατι ομως δεν πηγες να κανεις υπερηχο να πρακαλοθουσεις σωστα την ωορρηξια σου??? εγω την πρωτη φορα που μου εδωσε χαπια μου ειχε πει να περνω 2 την μερα και οταν πηγα για υπερηχο ειδε οτι δεν εκανα ωοριξια και μου ανεβασε την δοσολογια σε 4 χαπια και ξανα παλι υπερηχο και τοτε μου εκανε την ενεση.....

Πριν ξεκινησω ολα αυτα δεν εκανα ωορρηξια γιατι εκανα χρονια χρηση αντιφλεγμονοδων παυσιπονων λογο αρθριτιδας..Αυτο το ηξερα..Αν εκανα ωορρηξια ηταν μια αντε δυο φορες το χρονο και σε αυτες τις περιπτωσεις δεν εσκαγε το ωοθηλακιο να βγει το αυγο...

Αν ειχα χρονικα περιθωρια, τωρα που εκοψα τα παυσιπονα ισως επανερχοταν η ωορρηξια μου σιγα- σιγα...Τωρα που ειμαι 20....................................+20........Χι,χι δεν εχω το χρονο να καθομαι να περιμενω μηπως οι ωοθηκες μου ξυπνησουν μια των ημερων!!!

Αφου ακομα και με την προκληση, τον πρωτο μηνα εκανα ενα αυγο, το δευτερο κανενα και τωρα τον τριτο παλι ενα...

Το λαθος μου ηταν που δεν μπορεσα να παρω την αποφαση να κοψω τα παυσιπονα νωριτερα.... Ομως, οπως εχω ξανα πει ο πονος στα κοκαλα ειναι ανυποφορος και φοβομουν παρα πολυ... Ακομα φοβαμαι, μα ξερω πως ειναι οι τελευταιες μου προσπαθεις αν θελω να κανω αλλο ενα ζουζουνι!!!!!!

Οποτε κανω το Σταυρο μου καθε βραδυ που πεφτω για υπνο ευχομαι να ξυπνησω χωρις πολυ πονο, γιατι πονο εχω καθε μερα, και να αντεξω χωρις το παυσιπονο ακομα μια μερα......


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πριν ξεκινησω ολα αυτα δεν εκανα ωορρηξια γιατι εκανα χρονια χρηση αντιφλεγμονοδων παυσιπονων λογο αρθριτιδας..Αυτο το ηξερα..Αν εκανα ωορρηξια ηταν μια αντε δυο φορες το χρονο και σε αυτες τις περιπτωσεις δεν εσκαγε το ωοθηλακιο να βγει το αυγο...

Αν ειχα χρονικα περιθωρια, τωρα που εκοψα τα παυσιπονα ισως επανερχοταν η ωορρηξια μου σιγα- σιγα...Τωρα που ειμαι 20....................................+20........Χι,χι δεν εχω το χρονο να καθομαι να περιμενω μηπως οι ωοθηκες μου ξυπνησουν μια των ημερων!!!

Αφου ακομα και με την προκληση, τον πρωτο μηνα εκανα ενα αυγο, το δευτερο κανενα και τωρα τον τριτο παλι ενα...

Το λαθος μου ηταν που δεν μπορεσα να παρω την αποφαση να κοψω τα παυσιπονα νωριτερα.... Ομως, οπως εχω ξανα πει ο πονος στα κοκαλα ειναι ανυποφορος και φοβομουν παρα πολυ... Ακομα φοβαμαι, μα ξερω πως ειναι οι τελευταιες μου προσπαθεις αν θελω να κανω αλλο ενα ζουζουνι!!!!!!

Οποτε κανω το Σταυρο μου καθε βραδυ που πεφτω για υπνο ευχομαι να ξυπνησω χωρις πολυ πονο, γιατι πονο εχω καθε μερα, και να αντεξω χωρις το παυσιπονο ακομα μια μερα......

Νομίζω ότι πρέπει να παρακολουθείς τις ωορρηξίες σου καλύτερα, στο έγραψα και νωρίτερα...Αν (χτύπα ξύλο) δεν γίνει τώρα τίποτα, τι θα κάνεις στον επόμενο κύκλο? θα κανεις σπερματέγχυση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα τον πάρω τηλέφωνο μόλις μου έρθει η περίοδος. Υποτίθεται ότι έχω έναν ακόμη κύκλο με σερπαφαρ-πρεγκνυλ, μετά 3 κύκλους σπερματέγχυση, δεν ξέρω με ποια φάρμακα...Και μετά τίποτα, θα μείνω άτεκνη

Εεεεεεεεεεεεεπ! Τι ψυχολογία είναι αυτή?Καλά βρε κουκλίτσα μου έτσι θα προχωρήσουμε? Για σύνελθε και μην αποθαρρύνεις τα μωράκια σου να έρθουν...Όταν το πιστέψεις θα γίνει αυτό λείπει από την συνταγή.

Όπως εμένα που δεν αγχωνόμουν καθόλου....Χαχαχαχα Τι εύκολο να δίνεις συμβουλές αλλά ποσο δύσκολο να τις ακολουθήσεις... Πάντως αφού υπάρχει εκεί μέσα η ουσία της αισιοδοξίας μην την καταπνίγεις...

Link to comment
Share on other sites

Εεεεεεεεεεεεεπ! Τι ψυχολογία είναι αυτή?Καλά βρε κουκλίτσα μου έτσι θα προχωρήσουμε? Για σύνελθε και μην αποθαρρύνεις τα μωράκια σου να έρθουν...Όταν το πιστέψεις θα γίνει αυτό λείπει από την συνταγή.

Όπως εμένα που δεν αγχωνόμουν καθόλου....Χαχαχαχα Τι εύκολο να δίνεις συμβουλές αλλά ποσο δύσκολο να τις ακολουθήσεις... Πάντως αφού υπάρχει εκεί μέσα η ουσία της αισιοδοξίας μην την καταπνίγεις...

Kαλημέρα γλυκιά μανουλα!!!! Πες μας τα νέα σου, πως είσαι???? Μην μου δίνεις σημασία, απλά τα έχω παίξει...Θα συνέλθω, δεν έχω και άλλη επιλογή!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις λοιπον καποια περιθωρια!!!!!!

Να ρωτησω γιατι δε σκεφτεσαι την εξωσωματικη?

Εχεις λοιπον καποια περιθωρια!!!!!!

Να ρωτησω γιατι δε σκεφτεσαι την εξωσωματικη?

Βίλλυ μου πως πάνε τα πράγματα?Εύχομαι να είναι από την εμφύτευση τελικά...Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ για όλες σας. Γιατί ταλαιπωρήστε με ένα σωρο σπερματεγχύσεις και δεν πάτε μια και καλή για εξωσωματική?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Καλά είμαι απλά περιμένω τα νέα σας για να πορευτούμε όλες μαζί...Χαρά μοιρασμένη διπλή χαρά! Για σκέψου τόσες που είμαστε!

Γλυκιά mywish καταλαβαίνω απόλυτα

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα φιλενάδες!!!

Λοιπόν Mywish μην ξαναγράψεις τέτοια γιατί μας ρίχνεις όλες ακόμα κι εμάς που έχουμε ένα. Η αλήθεια είναι ότι αυτή την σκέψη κάνω κι εγώ: 2-3 σπερματεγχύσεις και μετά θα το πάρω απόφαση να μείνω με ένα!!!

Δεν ακούγεται το ίδιο τρομακτικό με το άτεκνη αλλά μέσα μου πονάω πολύ.

Βίλλυ μου, γράψε μας αν και σήμερα έχεις τα ίδια υγρά. Ανυπομονούμε για σένα!

Πήγα χτες στον γιατρό μέσα στο θάλαμο αερίων της Πλατείας Μαβίλη, απορώ πώς δεν λυποθύμισα από την ζέστη....(ευτυχώς πήγα με το αμάξι μου και βρήκα και πάρκινγκ). Το ραντεβού ήταν πολύ γρήγορο. Του είπα ότι αποτύχαμε, μου έκανε υπέρηχο, βρήκε 2 ωάρια απτην μία ωοθήκη και ένα απτην άλλη 12-14 mm με ρώτησε χωρίς πίεση αν θα κάνω σπερματέγχυση ή φυσικές επαφές, του είπα φυσικές για αυτόν τον κύκλο και μου έγραψε pregnyl 5000 για την Παρασκευή και επαφές όλο το τριήμερο. Για να δούμε.....

Πάντως ανταποκρίνομαι καλά στο serpafar αν και μου είπε να αφήσω λίγο καιρό 2 μήνες να μην τα πάρω. Ίσως θέλει να τα χρησιμοποιήσουμε στις σπερματεγχύσεις δεν ξέρω. Είμαι χαρούμενη αλλά πιο πολύ προσγειωμένη απτην προηγούμενη φορά που το θεωρούσα σύγουρο ότι θα το πιάσουμε με τις ίδιες συνθήκες. Τώρα δεν το θεωρώ καθόλου σίγουρο απλά είμαι σε πιο καλή φάση απτην αδελφή μου που για τρίτη φορά έκανε πάλι ένα που δεν αναπτυσόταν και πάει για ενέσεις τον επόμενο μήνα.

Λοιπόν δεν μου απαντήσατε. Με ποιές θα βρεθούμε 7:30 στην Δουκίσσης Πλακεντίας στο γκισέ των εισιτηρίων την Τετάρτη και με ποιές στο σταθμό Ακρόπολη. Για να οργανωνόμαστε....


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...