Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Καλημέρα!

      Εγώ στα 32 μου είχα ΑΜΗ 3,κάτι pmol/L και η fsh ήταν πάντα πάνω απο 12 κι είχε φτάσει και 26, στο τέλος που την κοιτούσα ήταν γύρω στο 18. 

      Κι έμεινα φυσιολογικά έγκυος στον 4ο μήνα προσπαθειών ενώ είχα αυτές τις χάλια εξετάσεις. Μην απογοητεύεσαι από το νούμερο της ΑΜΗ, δεν λέει κάτι.

      • Ευχαριστώ 1

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Βοήθεια κοριτσια!!!!!!!!!!!

Μολις γυρισα απο τη δουλεια και μολις πηγα τουαλετα και σκουπιστηκα ( σορρυ μωρέ) ειδα ροζ στο χαρτι!!!!!!!!!!

Τι ειναι αυτο τωρα?

Αφου παιρνω προγεστερονη πως ειναι δυνατον?

Ποτε δε μου εχει τυχει να εχω αιμα με χαπια προγεστερονης.. Παντα τα σταματουσα και μετα απο μερες ερχοταν...

Ειμαι μολις 10 μερες μετα τ6ην ωορρηξια, δεν ειναι δυνατον να ερθει η περιοδος ρε γμτ!!!!!

Απ την αλλη, οσες φορες εχω δει ροζ στη ζωη μου, μεχρι το τελος της ημερας εχει ερθει η ρημαδα...

Παιρνω και το γιατρο και εχει κλειστο το κινητο....

Δεν εχει ιατρειο σημερα!!

Τι να κανω?

Βοηθηστε με σας παρακαλω...:confused::confused:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γλυκιά μου mywish μην αγχώνεσαι! Για να επαναλαμβανόμαστε είμαστε εδώ! Χαχαχαχα. Να σου πω την αλήθεια το στήθος μου άρχισε να ξεπρήζεται και φλέβες δεν βλ'επω πουθενά. Η κοιλιά μου είναι νταούλι αλλά μάλλον από τις ενέσεις και τα χάπια που παίρνω τώρα. Υγρά μηδέν μόνο τα άσπρα απ'το utrogestan γιατί το παίρνω από κάτω.Και κάτι πονάκια χαμηλά.Τίποτα διαφορετικό. Πως μπορείς να κρίνεις με τόσο χάπι που παίρνουμε? Ούτως ή άλλως ξεφεύγουμε από τα κανονικά στάνταρ.Μόνο που πονάει το στομάχι μου...

Τώρα όμως μπορώ να μοιραστώ 2 ακόμη πράγματα μαζί σας.

Η φίλη μου που ήρθε να με προσέξει όταν έφυγε η μαμά μου, έμεινε πέρσι έγκυος και στους 3 μήνες παλλινδρόμησε. Τώρα ξεκινάει πάλι προσπάθειες να ξαναμείνει. Τελος πάντων

Όταν γύρισα από την εμβρυομεταφορά κάθε πρωί που ξυπνούσα τεντωνα εσωτερικά την κοιλιά μου΄και έκανε κάπως κρακ. Ένα πολύ περίεργο συναίσθημα που και να θέλω δεν μπορώ να το κάνω...Επειδή φοβόμουν για το τέντωμα της το είπα πως γίνεται χωρίς να το καταλάβω και μου είχε πει "Τώρα ανατρίχιασα Είσαι έγκυος!" Αυτό το πάθαινε κι αυτή στον πρώτο μήνα της εγκυμοσύνης της.

Ένα ακόμη, βλέπω ένα όνειρο 3η μέρα εμβρυομεταφοράς. Ότι με τον άντρα μου με τον οποίο ζούμε μαζί τα τελευταία 7 χρόνια κάναμε τόσο παθιασμένο έρωτα που όταν ξύπνησα αισθανόμουν να είναι πραγματικότητα και φοβήθηκα κι όλας γιατί απαγορεύονται οι επαφές. Μου έκανε όμως εντύπωση γιατί ούτε είχα καιρό να κάνω σεξ και... στο όνειρο με τον άντρα μου πια? Όταν ήρθε η φιλενάδα στο σπίτι της το είπα και μου είπε πως αυτό το όνειρο το είχε 3 φορές στις αρχές Αλλά κι αυτή με τον άντρα της και ντρεπόταν να το πει..Όχι σαν εμένα την ξετσίπωτη...χαχαχα Φοβερό? Εντωμεταξύ ρε κορίτσια χθες βράδυ πάλι είδα όνειρο πως φιλιόμασταν παθιασμένα και σήμερα είχα τα αποτελέσματα. Και μετά σου λέει πως τα παιδιά μας δεν είναι παιδιά του έρωτα...

Μανουτίτα μου σ'ευχαριστώ! Ναι Θεσσαλονίκη μεγάλωσα! τώρα ζω προς τα ανατολικά προάστια. Εκτός αλλά δουλεύω κέντρο.Εσυ?

Ιόλη μου ευχαριστώ! και το θέμα γουρλίδικο και τα κοριτσάκια του!Και καθόλου σαλάτα δεν τα κανες. Εγώ φταίω με την υπερευαισθησία μου κάποιες φορές.

Άντε NEXT!

Link to comment
Share on other sites

βίλλυ μου, δεν έχω ιδέα τι μπορεί να είναι αυτό το πράγμα τώρα.

Φαντάσου ότι εγώ στη 2η παλλίνδρομη σταμάτησα τα ουτροτζεστάν Παρασκευή βράδυ και το αίμα της αποβολής ήρθε Τρίτη πρωί.

Είναι λίγο κουφό να έχεις αίμα ενώ παίρνεις προγεστερόνη.

Μα κι αυτός ο γιατρός, τι σόι γιατρός είναι που έχει κλειστό το κινητό?

Στείλε του ένα sms, ώστε να το δει, μόλις ανοίξει το κινητό του, μήπως σε πάρει πίσω.

Ελπίζω να μην είναι περίοδος και να είναι κάτι από εμφύτευση.

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια κοριτσια!!!!!!!!!!!

Μολις γυρισα απο τη δουλεια και μολις πηγα τουαλετα και σκουπιστηκα ( σορρυ μωρέ) ειδα ροζ στο χαρτι!!!!!!!!!!

Τι ειναι αυτο τωρα?

Αφου παιρνω προγεστερονη πως ειναι δυνατον?

Ποτε δε μου εχει τυχει να εχω αιμα με χαπια προγεστερονης.. Παντα τα σταματουσα και μετα απο μερες ερχοταν...

Ειμαι μολις 10 μερες μετα τ6ην ωορρηξια, δεν ειναι δυνατον να ερθει η περιοδος ρε γμτ!!!!!

Απ την αλλη, οσες φορες εχω δει ροζ στη ζωη μου, μεχρι το τελος της ημερας εχει ερθει η ρημαδα...

Παιρνω και το γιατρο και εχει κλειστο το κινητο....

Δεν εχει ιατρειο σημερα!!

Τι να κανω?

Βοηθηστε με σας παρακαλω...:confused::confused:

Βιλλάκι μου γενικώς έχω άγνοια από αυτά αλλά πήρα την γυναικολόγο μου να την ρωτήσω και μου είπε πως είναι επικύνδινο να απαντάς γιατί κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή. Αχ βρε κοριτσάκι μου. Μάλλον τίποτα δεν θα είναι. Χαλάρωσε θα σε πάρει ο γιατρός μόλις δει την κλήση σου...

Link to comment
Share on other sites

Ammimar, αν έχεις σήμερα χοριακή 83, αν την έκανες αύριο την εξέταση, θα είχες 124, οπότε υπάρχουν πιθανότητες για δίδυμα, αν και δεν έχει μεγάλη σημασία, σημασία έχει το ότι είσαι έγκυος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προγεστερόνη είναι τα utrogestan? Γιατί μια κοπέλα εδώ μέσα παρόλο που τα παίρνει έχει αίμαι και είναι και έγκυος. Περίμενε να δω που το βρήκα

Αχ, πρεπει να εχει γεννα, μονο τοτε το κλεινει το κινητο...

Ψαχνω και εγω στο ιντερνετ κυριως στα ξενα σαιτ αλλα δεν εχω βγαλει ακρη...

Ναι, τα ουτροτζεσταν ειναι προγεστερονη...


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

βίλλυ μου, δεν έχω ιδέα τι μπορεί να είναι αυτό το πράγμα τώρα.

Φαντάσου ότι εγώ στη 2η παλλίνδρομη σταμάτησα τα ουτροτζεστάν Παρασκευή βράδυ και το αίμα της αποβολής ήρθε Τρίτη πρωί.

Είναι λίγο κουφό να έχεις αίμα ενώ παίρνεις προγεστερόνη.

Μα κι αυτός ο γιατρός, τι σόι γιατρός είναι που έχει κλειστό το κινητό?

Στείλε του ένα sms, ώστε να το δει, μόλις ανοίξει το κινητό του, μήπως σε πάρει πίσω.

Ελπίζω να μην είναι περίοδος και να είναι κάτι από εμφύτευση.

Σε ευχαριστω. και εγω πιστευω οτι θα με παρει οταν δει την κληση..

Μα και εγω αυτο ξερω, οτι με την προγεστερονη δεν ερχεται η περιοδος.. Παντα οταν την σταματουσα μετα απο 3-4 μερες μου ερχοταν..

Τι να πω?

Τα χω παιξειν παντως!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Περιμένει καμιά αποτελέσματα μετά την εμβρυομεταφορα;Αυτό είναι το θέμα και η κοπέλα λέγεται Fotinibon .Κοίτα από τη 2 σελίδα και μετά

Μακάρι να ήξερα παραπάνω...

Να σαι καλα μωρε κοριτσακι μου..

Εσυ πρεπει να εισαι πολυ χαρουμενη σημερα και εγω απ την ωρα που μας ειπες τα ευχαριστα ημουν μες την καλη χαρα!!!!!!!!!

Θα μπω τωρα να το διαβασω...

Αν με παρει ο γιατρος θα σας γραψω...

Φιλακια στα μαγουλακια!!!!!!!!:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τώρα μόλις θυμήθηκα κι εγώ μια φίλη μου απο εξωσωματική που ήταν έγκυος, έπαιρνε ουτροτζεστάν και είχε αίμα μέχρι και τον 5ο-6ο μήνα.

Εγώ επιμένω, μήπως είναι αιματάκι από εμφύτευση.

Link to comment
Share on other sites

Ammimar, αν έχεις σήμερα χοριακή 83, αν την έκανες αύριο την εξέταση, θα είχες 124, οπότε υπάρχουν πιθανότητες για δίδυμα, αν και δεν έχει μεγάλη σημασία, σημασία έχει το ότι είσαι έγκυος.

Aπ'το στόμα σου και στου Θεού τ'αφτί Ιολάκη μου!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μόλις θυμήθηκα κι εγώ μια φίλη μου απο εξωσωματική που ήταν έγκυος, έπαιρνε ουτροτζεστάν και είχε αίμα μέχρι και τον 5ο-6ο μήνα.

Εγώ επιμένω, μήπως είναι αιματάκι από εμφύτευση.

Αχ, μακαρι να εχεις δικιο!!!!!!!!!

Ξερω οτι το αιματακι της εμφυτευσης ερχεται απο 5 εως 10 μερες μετα την ωορρηξια....

Απλα το σωμα μου το νοιωθω σα να ειναι ετοιμο να αδιαθετησει..

Δεν εχω πονο αλλα εχω αυτο το αισθημα, ξερεις, σα μουδιασμα, σα φουσκωμα, που λες οτι οπου να ναι θα μου ερθει η περιοδος..

Δε ξερω αν καταλαβαινεις τι εννοω...

Μεχρι την ωρα που ειδα το ροζ, δε το ειχα αυτο...

Απο εκεινη την ωρα αρχισε η κοιλια να με "ενοχλει"...

Ξαναπηγα τουαλετα και εχω ακομα ροζ...

Μα ποση ωρα κανει αυτη η Χριστιανη να γεννησει?

Δε θα βγει ο γιατρος μου επιτελους?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω μαγαζί κουμπάρου Yolas.... περιμένω συμμετοχές!!!

Εγώ έχω ήδη ψηφίσει υπέρ...Κι εγώ που μένω δίπλα στο ΜΕΤΡΟ Πλακεντίας, δεν θα πάρω αυτοκίνητο...πείτε μου κάτι όμως τι ώρα είναι το τελευταίο δρομολόγιο;


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Αχ, μακαρι να εχεις δικιο!!!!!!!!!

Ξερω οτι το αιματακι της εμφυτευσης ερχεται απο 5 εως 10 μερες μετα την ωορρηξια....

Απλα το σωμα μου το νοιωθω σα να ειναι ετοιμο να αδιαθετησει..

Δεν εχω πονο αλλα εχω αυτο το αισθημα, ξερεις, σα μουδιασμα, σα φουσκωμα, που λες οτι οπου να ναι θα μου ερθει η περιοδος..

Δε ξερω αν καταλαβαινεις τι εννοω...

Μεχρι την ωρα που ειδα το ροζ, δε το ειχα αυτο...

Απο εκεινη την ωρα αρχισε η κοιλια να με "ενοχλει"...

Ξαναπηγα τουαλετα και εχω ακομα ροζ...

Μα ποση ωρα κανει αυτη η Χριστιανη να γεννησει?

Δε θα βγει ο γιατρος μου επιτελους?

Τι να σου πω βρε, βίλλυ μου?

Απ' τη μια μου φαίνεται παράξενο να έχεις αιματάκι με ουτροτζεστάν, απ' την άλλη θυμάμαι τη φίλη που με ουτροτζεστάν είχε αίμα μέχρι τον 5ο, τώρα διάβαζα στο πάρεντς για την κοπέλα που είναι έγκυος και έχει αίμα και τέλος θυμάμαι τον εαυτό μου που την τελευταία φορά που αδιαθέτησα είχα κάτι ανοιχτά μπεζουλοκαφέ από την Παρασκευή το βράδυ και τελικά το αίμα ήρθε τη Δευτέρα το πρωί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...